TV-commentaar jegelmatig onderzoek loet overlevingskans ij longkanker stijgen Verkiezings-tv politieke partijen niet populair 'manifestaties jland Festival Wieger Bruin overleden Bioscoopbezoek vorig jaar maar weinig afgenomen Fré Dommisse overleden Jazzfestival duurt vijf dagen Vergelijken Vi ui iïr''W' DINSDAG 15 JUNI 1971 nze redacteur wetenschappen rERDAM Mannen die PTT werken en longkanker j, hebben een tweemaal ite kans het te overleven k leeftijdgenoten in andere en. Dat vertelde vanmid- TT-bedrijfsarts mevrouw Schrama op het tweede S van de Europese vereni- an radiologen in Amster- sctaculaire verschil is het ge- het halfjaarlijkse röntgen- k, dat postmensen ouder dan :lk half jaar ondergaan. Ge worden daarbij vaker in het iium ontdekt waarin ze nog ratie kunnen worden verwij- Een terugkijkend onderzoek ert dokter P. Veeze van de ïg tot bestrijding van tuber- at in röntgenfoto's van long- tiënten die in het kader tuberculosebestrijding regel- erden gemaakt in de helft 'evallen al verdachte afwij- raren te zien meer dan een :dat de aard van hun ziekte tgesteld. waarom de diagnose zo leef waren onder andere het erken van de afwijking (die te herkennen is) en het uitblijven van maatregelen wèl „iets" op de foto gezien n werkgroep in Enschede i verbeterd programma voor zoek uitgewerkt. EAIRE METHODE •kennen en onderzoeken van en op röntgenfoto's is maar van de radiologie. Bestraling iwijze is de andere grote tak jecialisme. Vooral gezwellen ervoor vaak in aanmerking, iet programma van het Am- congres, dat tot en met uurt, staat ook een voor- ex een ringwormparasiet die gevallen alleen met straling takken. rde en snel groeiend van de radiologie is de nu- neeskunde: het gebruik van ve sloffen om afwijkingen ?n functie van organen aan 1TGENSTRALEN iet grootste deel van het 1 toch gewijd zijn aan rönt- e als onderzoekmethode, die ormachtige technische onl- op het ogenblik in een sta- inventarisering verkeert, twikkeline betrof vooral ogelijkheden, om bloedva- antgenfoto's af te beelden inspuiten' van vloeistoffen faling vrij sterk tegenhou- fresvoorzitter prof. J. R. von lit Leider-: ,,wij kunnen tr- g elk bloedvat, waar ook :r. zichtbaar maken. En lijken, want door de op- de b-e!dverst erker kon de van de gebruikte röntgen- terk worden verminderd, de radioloog vrij uiteebreid kan verrichten, zonder dal tiënt een bedenkelijke hce- raline toedient". NTRASTSTOF grotere revolutie was het komen van kontrast- waarmee ook het lymfva- ;an worden bekeken, dat is door die techniek bevre- tudeerd kon worden Voor 1st men natuurlijk dat het BUM De NOS-televisie [jaar weer aandacht neste- rijf manifestaties van het g .stival. Het zijn: de jeugdo- Iranza" (20 juni); de uitrei- yle Erasmusprijs aan Olivier Mi(27 juni); de straattoneel- B7# I.,Het vliegtuig Salomon lenhanden voortgedreven" Ie opera „Silbersee" (4 juli) in Wonderland" (11 juli), manifestaties zal de NOS afleveringen uitzenden Jolland Festival Magazine", (rende rubriek onder re- ^ïtfetty Rosenfeld en Gerard "De eerste aflevering is I uitgezonden. er was en hoe het ongeveer liep. maar achter details was niet te ko men. Het lymfstelsel speelt een be langrijke rol bij de bestrijding van infecties en lichaamsvreemde stoffen. De lymfvloeistof heeft, buiten de bloedvaten, zijn eigen circulatiewegen door het lichaam. GELD EN MENSEN Twee moeilijkheden heeft de radio logie ondanks, of juist door al die vooruitgang: te weinig mensen en te weinig geld om alle nieuwe mogelijk heden zo goed mogelijk te gebruiken. Prof. J. R. Blickman: „een röntgen- apparaat kost twee ton en met wat technische verfijningen erbij, met na me voor dat vaatonderzoek. al gauw drie en een halve ton. En je kunt er wel meer dingen mee onderzoeken, maar nog steeds ongeveer hetzelfde aantal patiënten per apparaat per dag, dus het wordt allemaal steeds duurder. Het grote probleem van de radiolo gen is dan ook. het afwegen van die steeds hogere kosten tegen het nut voor de patiënt en voor de volksge zondheid. Daar is men op alle niveaus voortdurend mee bezig. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De 42 extra televisie-uitzendingen van poli tieke partijen, die in de maand april zijn uitgezonden ter voor bereiding van de Tweede Ka merverkiezingen van 28 april, zijn aanzienlijk minder bekeken dan de normale uilzendingen van de partijen. De afdeling Studie en Onderzoek wijt die geringe kijkdichtheid vooral aan het tijdstip waarop de uitzendin gen plaatshadden: op Neder land 1 om tien over half zeven; op Nederland 2 voor het laatste journaal. In totaal werden 42 extra uitzen dingen door de partijen verzorgd. Op Nederland 2 was de gemiddelde kijkdichtheid 2,8 procent, op Neder land 1 was dat 7,5 procent. Normaal halen de pari ij-politieke uitzendingen een dichtheid van 16,5 procent gemid deld. Van een aantal programma's van de r-mroepverenigingen die bétrekking hadden op de verkiezingen zijn de i-nkciifers eveneens bekend gemaakt. t> twe thema-avonden van de VA- PV ..Tu;n der Lasten" haalden re- mee' :ovei:ik 15 9 en 13.3 Drocenl en er" waa-drrir" v?n 71 en 72. De zes Brandpunt-uitzendingen Van een bnzer verslaggeefsters NAARDEN De architect en ste- debouwkundige Wieger Bruin, oud- hoogleraar aan de Landbouwhoge school van Wapeningen, is oo 78-jari- ge leeftijd in Naarden overleden. Wieger Bruin, die afkomstig was uit Groningen, bezocht de academie voor beeldende kunsten in Den Ha?" en de bouwkundige afdeling van de r>:ksnormaalschool voor tekenonder wijs in Amsterdam. Hij vestigde zich in 1923 a's architect in Amsterdam. Hij bouwde hier woningen in de Transvaalbuurt. de Rusthoeve in Purmerend. het centrum van het eerste Wieringermeerdorp, verder hui,zen in de Noordoostpolder, de HBS in Den Helder, een kerk in Eindhoven. Verder stelde hij veel we- deropbouwplannen op voor o.a. Alk maar, Den Helder, Oldenzaal en de Haarlemmermeer. Bekendheid kreeg professor Wieger Bruin vooral door zijn uitbreidings plannen voor Uithoorn, van welke gemeente hij dertig jaar stedebouw kundig adviseur is geweest en waar voor hij verscheidene woonwijken heeft ontworpen. Professor Bruin was ereburger van Uithoorn. waarin de uitslagen van enquêtes wa ren opgenomen haalden gemiddeld 'n kijkdichtheid van 17. Drie uitzendin gen van AVRO's Televizier waarin door lijsttrekkers werd gedebatteerd haalden gemiddeld 19 procent. Twee afleveringen van het NOS program ma Kort Geding die aan de verkie zingsthema's waren gewijd haalden gemiddeld 16,6 procent. Van een verslaggever DEN HAAG Het bioscoopbezoek lag vorig jaar met ruim 24 miljoen bezoekers voor het eerst na een reeks van jaren nagenoeg op het peil van het voorgaande jaar. De Nederlandse bioscoopbond noemt dit in het jaar verslag voor 1970 een „belangwek kende ontwikkeling". Hoewel het nog te vroeg is om van een kentering te spreken, zijn er vol gens de bond niettemin aanwijzin gen. ook'internationaal, die duiden op een grotere continuïteit ten aanzien van het bezoekcijfer. In harde cijfers uitgedrukt daalde vorig jaar het bezoek met slechts 2,5 procent. De jaren ervoor beliepen de dalingen rond de tien procent. De bruto-recettes lagen in 1970 0,4 pro cent hoger dan in 1960. Tot de films die veel bezoekers trokken behoren o.m. Mash, Wood stock, Easy Rider, Patton en On kruidzaaiers in Fabeltjesland. Van een onzer verslaggeefsters DOORN Op 71-jarige leeftijd is in haar woning in Doorn overleden dr schrijfster Fré Dommisse. Zij maakte in 1929 naam met haar roman ..Krankzinnigen", waarin ze eigen levenservaringen verwerkte. Verder schreef zij „Waren wij kinde ren" (1933). een publikatie over het poppenhuis in het Centraal Museum in Utrecht en samen met haar zus ter een boek over grafologie. De laatste jaren werkte ze aan een ge schiedenis van de drukkersfamilie Enschedé, een werk dat ze enkele maanden geleden voltooide- Nijmegen (KU): tot doctor in de ge neeskunde J. H. M. Woltgehs; Gronin gen (RU): tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen S. B. van der Molen; tot doctor in de wijsbe geerte F. L. van Holthoon. Violiste Emmy Verhey, gehuwd met de acteur John Petersheeft het leven geschonken aan een flinke dochter, die als Jantien door het leven zal gaan. Moeder Emmy poseerde met gerechtvaar digde trots voor onze fotograaf, die haar in het Julianaziekenhuis in Amsterdam kwam opzoeken. HILVERSUM Het Loosdrech.se jazzconcours dat elk jaar gedurende zes zondagen wordt gehouden, zal dit jaar worden omgezet in een festival dat vijf dagen duurt. Het zal worden georganiseerd door de NOS-radio, sa men met de VARA, Max van Praag en jachthaven Van Dijk. Ook de ge meente Loosdrecht werkt mee. Van dinsdag 3 tot en met zaterdag 7 augustus zal er iedere avond tussen elf en twaalf uur 's avonds een recht streekse radio-uitzending worden ge wijd aan het concours, hetzij door de NOS, hetzij door de VARA. Vanavond te horen HILVERSUM I KRO 19;00 uur Eigen fabrikaat, lichte mu ziek 20.00 uur Moderne en klassieke or kestwerken 21.30 uur Pianorecital 21.55 uur De verjaardag, hoorspel 22.50 uur Reisoogst, toeristisch ma gazine HILVERSUM II AVRO 18.55 uur Amateurs musiceren 19.35 uur Vanavond, gevarieerd pro gramma 22.55 uur (NOS) Holland Festival 1971 Er was gisteravond weer een mooie gelegenheid om Engels en Ameri kaans tv-werk met elkaar te vergelij ken De NCRV vertoonde ..De School- trip" (Amerikaans) en de VARA ..Was 't maar vier uur" (Engels). Er komt bij vergelijkingen als deze. steevast een volstrekt verschillende interessesfeer naar voren. Je kunt maar het beste zeggen dat de Ameri kanen in hun series meer van acties en situaties houden en de Engelsen meer aandacht besteden aan het ont staan daarvan. Zo legde Robert Stack in De Schooltrip alleen maar belangstelling aan de dag voor de noden van een pillenslikkende scholiere om zo gauw mogelijk weer weg te kunnen draven op zoek naar een dader. Laat dat een scène van een paar minuten zijn ge weest. Daartegenover was de film „Was 't maar vier uur" praktisch een vol uur bezig met het beschrijven van begrip en wanbegrip van kost schoolleraren voor hun leerlingen. Wat de boeiendste vertoning was, is natuurlijk geen vraag. Net zo min als de vraag naar de meestonderhouden- de, ja zelfs meest spannende uitzen ding hoeft te wordfen gesteld. Het was Amerikaanse confectie naast Engels maatwerk. Hier en Nu deed wat verwacht mocht worden: het nieuws volgen. Er was een goede reportage over de Arntszhoeve met commentaar van stafleden, verpleegkundigen en me disch directeur dr. Pruyt op de jongs te ontwikkelingen. De verpleegkundi gen verklaarden zich solidair met de staf; de staf liet bij onde van de heer Marselis weten in de toekomst geen wezenlijke véranderingmen in het beleid te verwachten en dr. Pruyt zei dat het een conflict tussen staf en bestuur was, waar hij buiten stond. Hier en Nu slaagde er niet in de Aerikaan Waver in de uitzending te brengen. Het laatste journaal wel. In plaats daarvan gaven in Hier en Nu de Kamerleden Barendregt (PvdA) en Geurtsen (WD) commen taar op het vonnis van de Haagse rechter. De heer Geurtsen was het niet eens met de uitspraak dat staats secretaris Wiersma „onzorgvuldig" zou hebben gehandeld. Hij zou graag tot in hoogste instantie uitgezocht willen zien hoe het nu zit met het NAVO-statusverdrag, maar niet over de rug van Waver. Mejuffrouw Ba rendregt was voornamelijk blij met de uitspraak. C.J.L. Vanavond te zien NEDERLAND I AVRO 19.05 k De gouverneur en J. J., tv- serie 19.30 Top-pop special 20.21 Peyton Place, feuilleton 21.10 k Hoer-ra, Noors amusement 21.50 Televizier NEDERLAND II KRO 19.30 k Felix de kat, tekenfilm 19.38 k Het verre Westen, documen taire 20.21 k Andy Williams show 21.11 Training in gevoel, documen taire 22.00 k De rode kamer, feuilleton "Waar beo je? Ik zie je niet!" Vera wrong zich door de spleet en slaagde erin houvast te krijgen op de treeplank. Amper drie of vier meter van haar vandaan stond een man in de donkere, bijna zwarte leren kleding, een van de twee of drie Tsjeka- beambten die met elke trein meereisden. Met zijn handen op zijn rug stond hij, kauwend op een grassprietje, naar de groep mensen te kij ken die om het graf stonden dat men in de wei aan de voet van de spoorbaan bad gedolven. Vera bekommerde zich niet om hem, zij scheen hem helemaal niet te zien. Ze liet zich naar beneden glijden, liep langs de Tsjeka-man heen over de spoorbaan naar de wei. Toen de mensen haar zagen komen gingen zij opzij en lieten haar door naar het kleine, al half dichtgegooide graf. De pope was er al niet meer. Hij had - voortdurend steels naar de Tsjeka-ambtemaar kijkend - zijn doodsgebed afgemaakt, blij, dat niemand hem daarbij lastig had gevallen. Het was niet eenvou dig om pope te zijn in deze tijd en het was ook niet eenvoudig als pope zijn geloof aan dc almachtigheid van God te bewaren, bi) het zien van al datgene wat er in het heilige Rusland gebeurde. Vera keek toe hoe het graf verder werd dichtgemaakthaar smalle, tere gezicht was erg gesloten en had een ivoorachtige, doorzichtige bleekheid. Iemand legde een paar droge distelbloesems op de kleine graf heuvel. Toen liep iedereen zwijgend weg, alsof zij de aanblik van deze jonge vrouw aan het graf van haar dode kind niet meer konden verdragen; alleen de dikke boerin bleef zacht huilend bij haar staan. Na een tijdje zakte Vera langza&m door haar knieën, legde haar wang op het graf, spreidde haar armen uit en woelde met haar han- handen door de verse, opgegraven aarde, alsof zij ,zich daaraan moest vasthouden. Op dit moment hoorde men aan de kop van de trein de schrille fluittoon van een spoorwegman, terwijl vervolgens ook de locomotief begon te fluiten, hard, ongeduldig, gereed om te vertrekken. De rei zigers klommen in hun wagons, terwijl stemmen riepen dat men zich moest haasten omdat de trein.ieder moment zou kunnen vertrekken. "Kom!" zei de boerin, terwijl zij zich over haar heen boog, haar bij haar schouders greep en haar omhoog trok. Vera liet het zonder zich te verzetten gebeuren. Ze stond op, volgde de boerin en toen zij langs de Tsjeka-maa liepen keek die haar onderzoekend aan. "Het spijt mij, kameraad, werkelijk 1" zei hij, spuugde zijn gras sprietje uit, liep achter hen aan en hielp Vera naar binnen. De trein begon te rijden. Vera stond bij de spleet, keek achterom, tot de zwarte vlek van de vers gedolven aarde kleiner en kleiner werd om tenslotte geheel met de bruine vlakte te versmelten en toen er achter in de wagon een klagende stem riep dat het koud was en dat de deur nu eindelijk eens dicht moest worden gedaan, liet zij zich pas door de boerin naar haar ligplaats brengen. Midden in de nacht drong er een manncstem tot haar door die de koortsdromen verjoeg die haar kwelden. "Vera?" vroeg de stem. "Vera? En hoe nog meer?" "Dat weten wij niet", zei een andere stem. "Heeft zij dat niet verteld?" vroeg de stem van de man. (Wordt vervolgd) /MAGISCHE VBACkX DIÉ Smidje Verholen en de veedieven van Texas INSDAG 15/6 402 m. 10.30 8.41 Actualiteiten, cht muzlclcprogram- 0.00 (S) Moderne en orkestwerken (gr), lanorecital. 21.55 De hoorspel. 22.25 22.30 Nieuws. 22.30 vandaag. 22.50 Toe- agazine. 23.15 (SI ïek (gr.). 23.55-24.08 don<£' I uur AN Gouverneur en J.J. (The Go- vernor and J.J.), tv-serle. 19.30 TopPop-Special met Neil Dia mond. STER: 19.55 (K) Recla me, NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. AV RO: 20.21 Peyton Place. TV- feutlleton. 21.10 (K) Hoer-ra (Hur-Rah): amusementspro gramma van de Noorse TV voor het Festival van Mon- treux. 21.50 AVRO's Televizier Magazine. NOS: 22.40-22.45 (IC) Journaal. Nederland II. NOS: 10.45 (IC) Tim en de leeuw. STEE: 10.50 (K) Reclame NOS: 15.55 (Ki Journaal. STER: 19.00 (K) Re clame. NOS: 19.05 Den Haag vandaag. 19.10 Internationaal Agrarisch nieuws. KRO: 19.30 (IC) Felix de kat, tekenfilm, in i RnfUniniir 19 38 <K> Het verre Westen. MetroDole-or- TV-serle STER- 19.55 (K) Re- Amatcurs musïce- c.ame.^NOS^^.OO^K. ?°ur- II. 298 m. AVRO: Metropole-or- 'Aiirx miisleA- T „-JiS naai. STER: 20.15 (K) Reclame. KRO: 20.21 (K) Andy Williams Show. 21.11 Training in gevoel, documentaire film. 22.00 (K) De rode kamer. TV-feullleton naar de roman van Strlndberg (programma van de Zweedse TV). NOS-. 22.41-22.46 <K) Jour naal. Brassband Electra 19.25 Paris vous Nieuws. 19.35 Van- srleerd programma. 22.40 Mededelin- idlojournaal. NOS: Festival 1971: Sa- e reportage van de manifestaties In g.v. de opening Hand Festival 1971. België Nederlands. 18.55 (K) Fabeltjeskrant. 19.00 Tiener klanken. 19.28 Sportiea 71. 19.43 Mededelingen. 19.45 Nieuws. 20.10 Zoeklicht. 20 45 fK) Op eration solo (1955). speelfilm. 22.10 Nieuws. leeuw. STER: Jne. NOS: 18.5; 11 ■'Al: 19.00 (K T.O: 19.05 (K fes=== 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende Woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien: 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Verzoekplatenpro- gramma voor de militairen. (8.30-8.32 Nieuws: 9 00-9.10 Gymnastiek voor dc huls vrouw). 9.30 Voor de kleuters. 9.45 (S) Geschikt... voor UI: klassieke en moderne muziek (opn.). 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua-Ma- gazine: nieuws, nieuwtjes, re- portages. kommentaren en muziek'. 11.55 Mededelingen KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee (12.22 Wij van hel land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten: 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 Huisbe zoek. NCRV: 14,10 Berlljns Fil harmonisch orkest (gr). 15.00 In 'l zilver: voor oudere luis teraars. 16.00 Nieuws. 16.03 Voor de kleuters. 16.15 Voor de kinderen. 16.30 Jeugdland: ge varieerd Jeugdprogramma. 17.30 NCRV en Bloc: actueel programma met muzikale il lustratie. (17.50-18.00 Overheids voorlichting.) Hilversum II. 298 m. VARA 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Dag woensdag: muziek en informatie. (7.33-7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 (S) Dag woensdag (vervolg) (8.358.40 voor de hulsvrouw). 9.00 Radioweekblad, met om: 9.00 Ons nummer ls... 9.35 Wa terstanden; 9.40 Schoolradio: 10.15 Koning Klant; 10.30 De Weekbladen: 10.45 Voor de kleuters: 11.00 Nieuws en 11.03 Op de koffie: informatie en commentaar. 12 00 (S) Strijkor kest met zangsolist. 12.25 Am sterdamse Politiekapel. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Speelruimte met om ca: 13.25 Kennismaking met de buurtbewoners: 14.00 Operette- wereld; 14.35 Kinderkoor: 14.50 De avonturen van Alice: voor dracht en mnzleki; 15.10 Ver zoekplaten: 15.40 Een grote naam van toen; 16.00 Nieuws; 16.03 Vragenvuur en 16.25 De Toonzaal: muziek voor en door de Jeugd. NOS: 17.00 Vonken onder de as: Neder landse volksverhalen en volks gebruiken. 17.20 (S) Metro's Concert Music: Metropole Or kest. 17.40 Toeristische infor matie. 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platen- programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Radiojournaal. 10.06 Arbeidsvi taminen. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Licht platenpro- gramma. (13.00 Nieuws. 13.03-13.06 Radiojournaal.) 14.00 Nieuws. 14.03 Gimmick. 15.00 Nieuws. 15.03 Muziek Boetiek. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Cees van Zij t veld. (17.00 Nieuws. 17.02-17.05 Radiojournaal.) TU E) IS1F MORGEN* Nederland I: AVRO: 17.00-17.30 (K) Kinderprogram- 79: „Ach welnee", zei Andy Malone zelfverzekerd, „Die diefstal kunnen die twee groentjes nooit ge pleegd hebben! Ik ben het helemaal eens met onze smid. Waar zouden die kerels al dat vee dan hebben gelaten? Zoveel koeien kun je toch niet in je binnenzak stoppen, niet waar? En ik kan jullie dit wel verzekeren: in deze moderne tijden kun je met. een grote kudde gestolen vee eigenlijk nergens meer heen. Als de sheriff met een vliegtuig gaat rond- ronken boven de drie we gen, die door dit berggebied lopen, dan moet hij zo'n kudde gestolen vee dadelijk in de smiezen hebben. En dan zijn de dieven erbij!" „Ha-ha-ha!" lachte Billie de Licker. „Er bestaat waarschijnlijk geen enkel vliegtuig, dat in staat is dikke Fatty de lucht in te krijgen!" „Als Fatty het niet kan, dan moet de Vliegende Rijkspolitie het maar doen. Fijne kerels, die lui van de V.R.P." „Nou, het mócht wat." zei smidje Verholen, the de krant ook even ter hand genomen had. „Hier staat een berichtje, dat de V.R.P. al lang over het berggebied heengevlogen is. En ze hebben niks kuh- nen vinden. Zal ik jullie nou 'es wat zeggen Als de kudde nog in de buurt is„De kudde is gestolen," gromde Andy. „Weet ik wel," vervolgde de smid. „Maar is de kudde gevlucht? Nee, de kudde is spoorloos verdwenen, hier in de buurt! En dat kon best eens betekenen, dat de dieven ook nog dicht in de buurt zijn. Misschien zelfs wel héél wat dichter in de buurt dan ons lief is!" „Zal me geregeld een zorg zijn," bekende Andy. „Onze ranch is slechts langs één pad bereikbaar en die weg wordt goed bewaakt. Ik heb er al een paar flinke kerels bijgezet. Bij Andy Malone krijgen de veedieven dus geen kans. En laten we dan nu maar naar bed gaan, want het is hoog tijd." De mannen stonden op en wandelden weg in de richting va de hoofdgebouwen van de ranch. Toen maakte zich een donkere schaduw los uit de rotsachtige omgeving „Zo zo. Andy Malone.'"mompelde die schaduw. „Jij denkt dus, dat jouw koetjes veilig zijnDat kon je dan nog wel eens lelijk tegenvallen

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9