^ATERDAGELFTAL NAM ET REMISE AFSCHEID Krant van FORMAAT Weisweiler wijst aanbod Ajax af De vriendenclub van Evert Sterk Finale voor Rijnsburgse Boys Petterson behoudt leiderstrieot BAARLAND MOEST 1-0 VOORSPRONG PRIJSGEVEN Phil Read wint op eiland Man Tien clubs spannen kort geding aan DONDERDAG 10 JUNI 1971 AMSTERDAM Ajax is koortsachtig op zoek naar een opvolger van Rinus Michels. De Amsterdammers zijn onder meer in contact getreden met de trainer van de Westduitse kampioensploeg Borussia Mönchengladbach. Trainer Hennes Weisweiler heeft het aanbod van Ajax echter afgeslagen. Weisweiler die al zeven jaar bij Borussia Mönchengladbach in dienst is vertelde dat hij de ploeg nu na het behalen van het tweede kampioenschap niet kan verlaten, ofschoon „Ajax zich zeer geïnteresseerd had getoond". TWIJK Al met al een ïg waardig afscheid voor r Evert Sterk. Evenals Gravenzande vorig jaar het een gelijk spel tegen 'land (nu 11) en daarover 't de oranje-équipe niet on- •den zijn. Het ontbrak de •landers aan een afronder om eelal knappe combinaties reffend te maken. Voordat laag tempo gespeelde ankjejpte wedstrijd van het zater- ilftal begon, trouwens al een De volksliederen werden gespeeld en dat op advies de KNVB. In de wedstrijd :eer missers, daar de rede- leidende scheidsrechter 't zomaar Saarland vier ver brachten toestond. Ehad de nekslag kunnen betekc- or de Sterk-formatie, die voor- het middenveld (er werd 4-2-4 ld) mankracht tekort kwam, toen Bert Schubert geblesseerd Dat middenveld was dan ook imein van Irsch, de balhandige rdeler van de blauwwitten. en k telkens weer zuiver kon pas- ir met name door sterk spel van ntrale verdedigers Bertus van k en na een matige start van d Schinkel, bleef lange tijd een stand uit DSt kwam mede door Rozema, die op de voor hem als le verdediger wat onwennige ackplaats steeds beter ging spe- oewel de snelle Bettschneider indacht vroeg. Deze later door ak vervangen aanvaller scoor- en minuten na de pauze ook de gstreffer na eerst listig Schin- hebben ontlopen. toen kwam er wat meer spirit oranje-ploeg, die daarvoor al- loor enkele knallen van Nico reen daden had kunnen stellen. DVO-speler had trouwens een aandeel in de gelijkmaker. Hij p rechts prachtig doorgestoomd lange trap van Henk van Me n bood de vrijstaande Jan idoorn een niet te missen kans. [C-spits kon vol uithalen: 1—1. loewel Hoogendoorn en vooral rancke uiterst agressief bleven, Nederland in het laatste half ist blij zijn dat 1—2 niet tot wam. Want met nog eens drie krachten, probeerde Saarland te nemen. Dat ging niet door, is een unieke kans voor Haac- evenmin als Bettscheider en der kracht in zijn schot Visser mocht trouwens toch 'er keepersgeluk klagen. Op rust knalde Baltes tegen de rwijl de Huizerdoelman de bal naar nakeek. -M- Daaf Francke kopt wel op het Saarlandse doel, maar het zal geen treffer opleveren, ook al was de sprong van Miiller tevergeeft. Dan speelde de ploeg van Saarland meer modern voetbal. Vooral back Naumann dook herhaaldelijk in de voorste linies op. Kon dat trouwens omdat aanvoerder/ausputzer Peter (tot drie jaar geleden eerste elftalspe ler van de bundesligaclub Münc.ien 1860) zo domineerde in de laatste lijn. Peter was dan ook met Irsch de beste speler van Saarland, een eer die Schinkel en Van Effrink aan Neder landse zijde konden opeisen. Dit Nederlandse team moest een voudig met 11 genoegen nemen. Er zat, ondanks de wil om te winnen,, niet meer in. NEDERLAND: d: Visser; A: De Winter, Van Effrink, Schinkel en Ro zema; m: Schubert (Buitstra) en Van Zijderveld; v: Diepeveen, Francke, Hoogendoorn en Van Metelen. SAARLAND: d: Hertell (Reckten- wald); a: Naumann, Muller, Peter en Schumann; m: Scherer (Gola), Irsch, v: Bettscheider (Paluczak), Brinsa, Baltes en Haacke (Schlicher). ONERVAREN loot toch al niet tussen de li- lidelijk (vooral voor rust) was ten dat hier een onervaren het veld stond, die bovendien twee oefenwedstrijden had Overigens natuurlijk een [elftal, dat niet. op zijn sterkst tomen door het beleid van de dat de voor het A- en B-team eerde spelers zelfs voor deze swedstrijd niet toestond uit phrek aan routine wreekte delijk. De voorhoede was zel- eikbaar. vooral Van Metelen cke vielen tegen, terwijl bo de gaten niet werden opge- in de Winter bv.. die eerst en toen Brinsa te veel ruimte eerst in de slotfase naar vo- was toen vooral nodig omdat Lex Buitstra er weinig van nge arm van Doelman Bert ichting bal. Met behulp van Schinkel wordt één van de ndse aanvallen afgeslagen. DOUGLAS (ANP) De Britse oud-wereldkampioen Phil Read heeft gisteren op het eiland Man tijdens de Tourist Trophy motorraces de 250 cc klasse gewonnen. Read liet met zijn Yamaha een tijd afdrukken van 1 uur, 32 mki en 23,6 sec., hetgeen over het parkoers van 242,88 km. een ge middelde snelheid betekent van 157,74 km. per uur. Zijn landgenoot Barry Randle, eveneens met een Yamaha, werd tweede. In een van de races, die het pro gramma omlijsten, vond later op de dag Brian Finch, een 24-jarige Brit uit Lancashire, de dood. Met zijn 500 cc Suzuki miste hij een bocht en reed tegen een langs de weg staand café op. Drie toeschouwers wa*en bij het ongeluk betrokken. Zij werden naar het ziekenhuis overgebracht. Hun verwondingen waren niet ernstig. LEIDEN Zeshonderd leerlingen van de christelijke scholengemeen schap Leiden-zuidwest zijn gisteren bezig geweest de hele stad schoon te vegen Zij deden dit omdat de school viif jaar bestaat. De directeur van de reiniging heeft vijftien vuilophaalwagens» beschik baar gesteld. KATWIJK Gelijk Julius Caesar in een lang vervlogen eeuw placht te doen: komen, zien en overwinnen, byna precies zo deed Hilversumse Evert Sterk als coach van het Nederlands Zaterdag elftal. Zijn komst halverwege de vijftiger jaren, zijn kennersoog en zyn vermogen een vriendenclub te kweken, zetten een winnend Oranje-team in elkaar. De resultaten wijzen het uit. Maar evenals aan de grote periode van de Romeinse keizer, is er aan het tijdperk Evert Sterk een einde gekomen. Met één verschil: bij het Evert Sterk-slot staat de held van de geschiedenis nog recht overeind en weet die man nog met veel nuchterheid zijn mening weer te geven. Zo ook in de dampende kleedkamer van het sportpark Nieuw Zuid na af loop van Nederland-Saarland, na af loop ook van het bestaan van een officieel Nederlands Zaterdagelftal. Evert Sterk: „Je moet niet zeggen dat ik afscheid neem. Het Nederlandse elftal stopt en dus kan ik geen bonds coach meer zijn." Maar had Sterk dan niet liever een elftal gezien, waarvoor uit het hele spelersarsenaal van zaterdagleden was geput? Sterk (verlangend om onder de douche te stappen): „Ik wil met na druk zeggen en schrfjf dat maar in de krant dat ik erg blij ben met de spelers die vanavond hebben meege speeld. Er is goed gevoetbald, in ieder geval beter dan vorig jaar in 's Gra venzande. Natuurlijk had ik het leuk gevonden als ik alle jongens van dé amateurselectie ter beschikking had gehad. Maar dat kah niet. Dat moet ik nuchter accepteren en dat doe ik ook want in het kader van de voor bereiding op de interlands tegen Rus land is het niet mogelijk." Over het spel van zijn jongens zei de scheidende coach: „We hadden na tuurlijk een erg sterke tegenstander, maar ik moet zeggen dan we dit ge lijkspel dik hebben verdiend. Er is vooral in de tweede helft flink ge schoten. Maar goed, een overwinning zat er niet in en dat is in een wed strijd als deze natuurlijk jammer". Barry Hulshoff, centrale verdediger van Ajax, heeft gisteravond zijn spe lerscontract met zijn vereniging voor de duur van een jaar verlengd. Met Johan Cruyff en Nico Rijnders zijn de bestuursleden van Ajax nog steeds in onderhandeling. De Europa-Cuphouder is gisteren door het Franse sportblad France Football samen met de Engelse kam pioen Arsenal uitgeroepen tot beste Europese voetbalploeg van het sei zoen 1970-1971. Beide teams behaal den 44 punten. Feijenoord werd met 33 punten derde, nog voor Celtic (30 punten) en Leeds United (29 punten). Ajax ontving de „voetbal-Oscar" al eerder. In 1969 mocht Gert Bals de trofee in Parijs komen halen. Reden voor de toekenning was toen vooral de propaganda voor de voetbalsport Ajax in Frankrijk had gemaakt het derde duel tegen Benfica Eerder is AC Milan en Benfi ca deze eer te beurt gevallen. PSV uit Eindhoven heeft gisteren de eerste wedstrijd gedurende de trip door Oost-Azië gewonnen. In Koeala Loempoer versloegen de Eindhovena- ren een elftal van Maleisië met 52. Bij de rust stond PSV voor met 21. De doelpunten werden gescoord door Johan Devrindt (twee), Mulders (twee) en Van den Dungen. Voor Ma leisië scoorden Wong Choon en Sha- haruddin. Johan Devrindt scoorde in de 14e minuut het openingsdoelpunt, toen hij van een afstand van 25 meter de Ma leisische doelman Wong Kam Fok verraste. Maleisië maakte in de veer tigste minuut gelijk, toen een combi natie van Choon Wah en Saharuddin werd afgerond door Wong Choon. En kele seconden voor rust gaf Mulders met een kopbal uit een hoekschop PSV opnieuw de leiding. Na de her vatting maakte de Eindhovense ploeg nog drie doelpunten alvorens Maleisië de eindstand op 52 kon bepalen. van afgezien te hebben een officieel schrijven aan de bond te richten. FC DEN BOSCH De industrie in Den Bosch en het stadsgewest Den Bosch zullen aan de voetbalclub FC Den Bosch een bedrag schenken van 50.000, om de over gang van de club naar de eredivisie normaal te doen verlopen. MAT BUSBY De Ier Frank O'Farrel zal Mat Busby opvolger als manager van de Engelse eerstedivisieclub Manchester United. Busby, die de ploeg tot grote successen heeft gevoerd, is opgeno men in de directie van de vereniging uit Manchester. O'Farrel, thans ma nager van Leicester City, zal op 1 juli in dienst van de Mancunians treden. MEXICO Het Mexicaanse voetbalelftal heeft in Mexico-stad een wedstrijd voor de eliminatieronde van het Olympische toernooi tegen Canada met 1—0 ge wonnen. De stand in de groep waar deze landen deel van uitmaken is: 1. Mexico, 2 gespeeld, 4 punten, 2. Ca nada 2 gespeeld 2 punten, 3. Bermuda 2 gespeeld 0 punten. GRASSHOPPERS Het Zürichse Grasshoppers is kam pioen van Zwitserland geworden door een 43 overwinning op FC Basel. De stand werd pas in de verlenging bereikt. Na het verstrijken van de normale speeltijd was de stand nog 22. De wedstrijd was noodzakelijk geworden, doordat beidt teams op de eindranglijst evenveel punten had den: 42. DEBUTANT Jan Hoogendoorn (W>HC) was één van de debutanten in het Nederlands elftal. Nuchtere Jantje gaf eerlijk toe het leuk gevonden te hebben in een Oranje shirt te mogen spelen, maar: „Ik geloof dat we er minder emotio neel bij betrokken zijn dan vroeger het geval was. Dat kan je beter aan een oude rot vragen". Inmiddels zijn de contacten van Hoogendoorn met PEC min of meer afgebroken (trainer Zalai van de Zwolse eerste-divisie- club was niettemin aanwezig), maar er zijn nu besprekingen gaande met Heerenveen en Sparta. Aspiraties in de richting van voetbal tegen een meer dan redelijk te noemen vergoe ding worden gedeeld door Huizens Ben Schubert. Schubert verliet in de tweede helft wegens een spierblessu re het veld. Schubert: „Ik heb wel leuk gespeeld, alleen als die Peter op kwam en Baltes terugkwam werd het erg moeilijk, omdat Nico (Diepeveen) verdedigend minder uit de verf kwam Dan werden we soms wegge tikt. Technisch vond ik dit een goede Saarlandse ploeg. Beter dan de top in de eerste klas." De Duitse trainer Pecker was „nicht unzufrieden". Het Saarlandse DEN BOSCH/SCHIJNDEL In de nacht van woensdag op donderdag zijn vijf inwoners van Den Bosch, een uit Schijndel en enkele buiten landers aangehouden. Zij worden verdacht* van twee gewapende roof overvallen, gepleegd op 28 mei in Den Bosch en op 6 juni in Schijndel op respectievelijk twee dames en een echtpaar. A?n rle actit van rijks- en gemeen- teDolitie van Den Bosch hebben 80 man deelgenomen. Omdat het onderzoek nog voort duurt, konden door de politie nog geen verdere gegevens worden ver strekt. team had nogal wat nieuwe spelers iri verband met studies en blessures. Pec ker- „Ondanks die handicap werd er in het veld goed gespeeld en kwamen er ook genoeg kansen. Ik ben niet tevreden over het benutten van die kansen. Dat was het zwakke punt. Komt verder nog bij dat spelmaker Irsch zijn derde wedstrijd na een auto-ongeluk speelde." Pecker trok ook een vergelijking rr.et het Neder lands amateurteam dat onlangs in Saarland op bezoek is geweest: „Dat team speelde sneller en toonde meer variatie. Het was kortom meer „Kampferisch". Maar ik heb me wel geamuseerd vanavond. Een heel goe de scheidsrechter en een fijn publiek (bijna 2500 man)". En na die positieve mededeling stapte de heer Pecker („We blijven ook in de toekomst met een team te gen een Nederlands elftal spelen") in de wachtende bus. De Hollanders wa ren al vertrokken. Naar het banket. Het laatste banket van een vrienden club die we uniek in de voetbalwe reld mogen noemen. Zei aanwezige ex-international Gerrit Kerkdijk: „Ik heb tegen mijn baas gezegd dat er een afscheidswedstrijd was. En daar wilde ik graag bij zijn. Zeg maar rus tig dat ik voor de heer Sterk hier was." MÜLLER Bayern München zal in de bekerfi nale op 19 juni in Stuttgart tegen FC Köln kunnen beschikken over aan valsleider Gerd Müller. De Duitse voetbalbond heeft gisteren het ver zoek van Bayern München om de duur van Müller's schorsing in te korten, ingewilligd. Müller is volgens dit besluit op 18 juni weer speelge rechtigd. Als gevolg van deze uit spraak kan Müller ook deelnemen aan de reis naar Scandinavië van het nationale Duitse elftal. Dit speelt tus sen 21 en 30 juni landenwedstrijden tegen Noorwegen, Zweden en Dene marken. Müller was wegens wange drag tijdens de trip van zijn club door Peru voor tien weken geschorst. Na de gratieverlening zijn hiervan nog drie weken en vier dagen overge bleven. CANELLAS De Duitse voetbalbond heeft ten sterkste ontkend op enigerlei wijze op de hoogte te zijn geweest van de aan biedingen („schijn-aanbiedingen", zoals hijzelf ,zegt) van de voorzitter van Kickers Offenbach Gregorio Ca- nellas aan spelers van andere vereni gingen. Toen Canellas openbaar maakte dat hij een poging tot omko ping had gedaan bij de Berlijnse spe lers Patzke en Wild verklaarde hij: ..De Duitse voetbalbond is hiervan op de hoogte". De secretaris-generaal van deze organisatie Hans Passlack ontkent dit „Ik vermoed dat hij zich met die opmerking veilig heeft willen stellen of dat hij een poging deed 7'ch een alibi te verschaffen", aldus Passlack. Passlack gaat daarbij uit van de stelling, dat in zulke aangelegenheden alleen van een officiële briefwisseling sprake mag zijn. ..Vertrouwelijke of persoonliike gesprekken met iemand van onze organisatie als de heer St'-aub. hebben geen enkele zin." Ca nellas op zijn beurt zegt na een eer ste gesprek met Wilfried Straub er- UTRECHT De tien clubs die voorkomen op de definitieve sane- ringslijst hebben woensdagavond tij dens een bijeenkomst in Utrecht be sloten een kort geding aan te spannen tegen de KNVB. Woordvoerder Van der Kolk (AGOW) sprak zijn verba zing uit over het voortijdig publice ren van de namen van de clubs, die voor sanering in aanmerking zouden komen. De heer van der Kolk sprak in dit verband van „onzorgvuldigheid in het maatschappelijke verkeer". De clubs, die menen dat ze onfatsoenlijk zijn behandeld („de publicatie in de dag bladen was een klap in het gezicht van de betrokken verenigingen") heb ben zaterdag nog contact met elkaar opgenomen. Men had aanvankelijk gehoopt dat het sectiebestuur betaald voetbal de redelijkheid zou betonen de maatre gel in te trekken, maar toen dit niet gebeurde heeft een delegatie van de tien clubs een aantal juristen in de arm genomen. Deze hebben de clubs geadviseerd een kort geding aan te spannen. Phs. van Ommeren: tot nu toe gelijke resultaten ROTTERDAM De resultaten bij Phs. van Ommeren over de eerste vier maanden van dit jaar wijken nauwelijks af van die in de eerste vier maanden van het topjaar 1970, zo bleek tijdens de jaarvergadering. De directie verklaarde verder dat de vrachten in de droge vaart en in de tankervaart begin dit jaar sterk zijn gedaald. Dit is onder andere gevolg geweest van de recessie in Japan. In de overi ge sectoren van het concern heerst grote activiteit. Over de te verwach ten gang van zaken in de overige acht maanden van dit jaar wilde men geen uitspraak doen. Wel werd dui delijk dat men de toekomst niet som ber inziet. De resultaten van het concern zijn het vorige jaar vooral gestegen door de gunstige ontwikkeling in de „spe culatieve" zeevloot. „Dit feit noopt tot voorzichtigheid. Wij vinden een con servatieve dividendpolitiek noodzake lijk", aldus de voorzitter, in antwoord op opmerkingen van enkele aandeel houders, die een grotere uitkering wilden hébben. De directie deelde mee dat de groep dit jaar tot nu toe ƒ45 min heeft geïnvesteerd in nieuwe activiteiten. Op het ogenblik voert het bedrijf on derhandelingen over de ontroductie van de certificaten op de Duitse beurzen. EDE Twee mannen hebben woensdagnacht de loketbeambte van het treinstation De Komp bij Ede overvallen. Zij zijn met ongeveer 400 gulden ontkomen. Nadat de overval lers de beambte met een wapen dat leek op een pistool hadden bedreigd, sloeg de loketbeambte de deur voor de binnendringers dicht. PONTE Dl LEGNO (ANP) Op de voorlaatste dag van de 54ste Giro d'Italia heeft de boom lange Zweed Gösta Pettersson met succes het bezit van het rose leiderstricot verdedigd, dat hij een dag eerder veroverd had. Te gen de verwachting in bracht de 172 km lange tweede Dolomie ten-etappe met een berg van de eerste categorie van Falcade naar Ponte di Legno geen grote ver anderingen teweeg in het indi viduele klassement. Winnaar van de etappe werd de Italiaan Lino Farisato in 5 uur 10 min 54 sec. Hij had een voorsprong van dertien seconden op de Nederlander Rini Wagtmans. die in vrijwel ge wonnen positie door een lekke voor band in de afdaling enkele kilometers voor de finish, terug werd geworpen. iHoewel hij binnen de minuut weer op de fiets zat en in de achtervolging van Farisato snelheden van tachtig kilometer per uur bereikte, kon hij de Italiaan niet meer bereiken. Op soort- DELFT Voetbalmoeheid Dat is het stempel dat we zou den willen drukken op het ver slag van de finale van de na- competitie tussen RVVH en Rijnsburgse Boys, welke wed strijd woensdagavond op het CSVD-terrein werd gespeeld. Hoe anders is het te ver klaren dat Rijnsburgse Boys in de eerste tien minuten levens- grote kansen miste door falen van Zwaan (tweemaal) en Har- tevelt, die vrij voor de keeper Rijsdijk kwamen. Hoc is anders recht te praten dat een speler als Van Loon nagenoeg geen enkel persoonlijk duel aandurf de en wanneer hij dat deed dan raakte hij de bal kwijt of gaf die slecht af. Hoe is het anders te rijmen dat er slechts zelden vloeiende com binaties op de weliswaar droge, maar toch goed bespeelbare Delftse gras mat werden gelegd. Hoe anders te denken over het slechte plaatsen, waaraan bijna alle spelers zich schuldig maakten. Hoe tenslotte anders verklaren waarom arbiter Moret matigjes leidde, in wel ke malaise zijn grensrechters (Alblas en v. Leer, beiden van ASWH) ook deelden, want het drietal zat er nog wel eens naast. Jammer van zo'n fi- Speciaal belicht door LIES MAST nale, waaraan vooral de neutrale toe schouwers weinig hadden. De supporters van beide finalisten probeerden er na rust wat spanning in te krijgen door wat geschreeuw, aanmerkingen op de leiding en door enkele spelers te beïnvloeden. Zo hadden keeper Rijsdijk en spitsspeler Zwaan het enkele keren met elkaar aan de stok en zelfs aanvoerder Ger rit van Egmond kon niet nalaten ar biter Moret op een vermeende ver keerde-beslissing te wijzen. Alles wijst op de reeds gememo reerde voetbalmoeheid, al was het opvallend dat de bollenmensen na rust het tempo nog iets opschroefden, waardoor zij de uiteindelijke 20 ze ge zeker verdienen. Voor rust kregen keeper Van Ger- ven en zijn collega Rijsdijk bar wei nig te doen. Alleen bij terugspeelbal len behoefden zij in actie te komen. Ouwersloot £ing bij Rijnsb. Boys tel kens mee naar voren, maar zijn ijver werd niet beloond. SCHITTEREND In de eerste minuut na rust kreeg invaller Jac. den Heyer een kans. maar vrij voor Rijsdijk staande schoot hij de bal net naast het doel. In de elfde minuut zette uitblinker Westra op rechts goed door en zijn voorzet werd door Zwaan schitterend langs Rijsdijk gekopt (01). RWH ging in de aanval, maar v Loon. In 't Veld en Vlasblom faalden, zodat doelman v. Gerven het gemak kelijk afkon. Na ruim twintig minu ten werd Van Duivenbode (buiten spel? gehaakt door Den Hartog, maar de strafschop werd door aanvoerder G. van Egmond zo zwak geschoten, dat Rijsdijk de bal laconiek kon pak ken, hoewel hij te vroeg naar de lin kerhoek liep. Elf minuten voor tijd besloot Zwaan een solo op schitterende wijze, door bijna vanaf de doellijn langs de verraste Rijsdijk in te schieten (02). Dat betekende dat de eerste prijs (een keeperstrui, shirts en broekjes) naar RijnsJburgse Boys gaat en dat de tweede prijs (keeperstui en shirts) naar RWH zal gaan. Donderdag 17 juni vindt op het terrein van Rijsoord de strijd om de derde en vierde prijs plaats, die tussen ASWH en Rijsoord. RVVH: d Rijsdijk; a v d Spoel, Stadz. Monster en Van Hamburg (v.d. Steen); m Den Hartog, Schouten en Steketee; v In 't Veld. Van Loon en Vlasblom. RIJSB. BOYS: d.. Van Gerven; a Ouwersloot, vd Berg, Heemskerk en J v Egmond; m Westra, Starkenburg (Den Heyer) en G. v. Egmond; v Van Duivenbode, Zwaan en Hartevelt. gelijke wijze boette Gösta Petteréson enkele seconden van zijn voorsprong in zonder overigens ernstig in gevaar te raken zijn trui kwijt te raken. Aan de kop van het klassement paradeert eer. bont internationaal gezelschap: eerste de Zweed Pettersson, gevolgd door de Italiaan Colombo, de Belg Van Springel en de Spanjaard Gal dos. De tweede Dolomieten-etappe was met de 1918 meter hoge ..San Pelle- grino" (op 7 km van Falcade), de ..Paso de la Mendola" van 1663 meter (na 90 km) en de „Tonale" (van 1883 meter op 10 km) van de finish een bepaald moeilijk karwei. Temeer om dat enkele toppen in de stromende regen moesten worden beklommen. De favorieten bleven bijeen, hoewel de volgers van mening waren dat de 1.92 meter lange Pettersson met zijn voor dit geaccidenteerde terrein on geschikte lichaamsbouw, op vele mi nuten gereden had kunnen worden. De beslissende aanval bleef echter uit Het was tenslotte de enkele da gen eerder ver teruggeworpen Rini Wagtmans, die met een spectaculaire afdaling de show redde. De Span jaard Fuente, die op de San Pellegri- no als eerste doorkwam, werd defini tief winnaar van het bergklassement. Uitslag van de 19c etappe van de ronde van Italië: I. Lino Farisato (Ita) 172 km in 5 10.55: 2. Rini Wagtmans (N'ed) op 13 se conden; 3. Felice Glmondi (Ita) op 4.39: 4. Herman van Springel (Bel) zt; 5. Ugo Co lombo <Ita> zt; 6. Gianni Motta (Itai zt; 7. Enrico Maggione (Ita) zt; 8. Luis Zubero (Spa) zt; 9. Francisco Galdos (Spa) zt; 10. Davld Boifava (Ita) op 4.59; 12. Gösta Pet terson (Zwe) zt. Landenklas-sement: 1. Oostenrijk 51.M44; 2. Italië 51.28.29 3. Polen 51.35.23: 5. Neder land 51.38.53- Oostenrijk De Oostenrijkers hebben in de vijf de etappe van de Ronde van Oosten rijk hun greep op deze wielerronde verstevigd. Vijf van hun renners ein digden bij de eerste zeven. De Neder lander Frits Schür en de Pool Stani- slaw Labocha, resp. tweede en derde waren de enige buitenlandse renners die zich tussen deze kopgroep konden wringen. De 156 kilometer van Linz naar Klagenfurt werd door de zeven eerst aankomenden gereden in een tijd van drie uur. 32 minuten en 38 seconden, bijna een minuut sneller dan de Westduitser Johann Ruch en de Ne derlander Jo van Pol. De Oostenrijk se leider Hummenberger kwam bin nen met de rest van het veld in 3.34.27 en bleef daardoor in het bezit van de „gele trui", die hij sinds de eerste etappe draagt. Uitslag van de vijfde etappe van de Ron de van Oostenrijk: 1 Robert Scenar (Oost) 3.32.38: 2. Frlts Schür (Ned) 15; 3. Stanlslaw Labocha (Pol) zt: 4. Rudolf Kretz (Oost) zt; 5. Frit/. Seidl (Oost) zt; 6. Hans Koenlngs- hofer lOost) zt; 9 Jo van Pol (Ned) zt; 10. ex aequo Cees Priem (Ned). Jules Brues- slrg (Ncd) 3.34-27. Algemeen klassemcni 1. Humenberger (Oo.vti 17.00,18: 2. Stcinmayer (Oost) 17.00,20; 3. Mitteregger (Oost) z.t.; 4 Kretz (Oost) 17.02.58; 3. Könlngshofer (Oost) 17,04.06; 6. Polewlak (Polen) 17.05,47; 7. Clcmcntl (Ita) 17.05.558. Schür (Ned) 17.07.8; 9. Nlchelattl (Ita) 17.07,30; 10. Post (Oost) 17 09.29; 12. Van Pol Xed) 17.10,25; 28. Priem (Ned) 17.20,30; 52. BruesslDg (Ned) 17.44,48,

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13