ten Tije valt op PARTA NAAST V0LENDAM Alleen Ben Excelsior neer tegen Telstar Sterk afscheid Kees van Kooten Rotterdammers lopen Seye Visser naar Sparta? 2-0 achterstand in RVC stelt teleur: 0-1 SCHIEDAM Behalve Kees van Kooten, topscorer in de tweede divi sie, raakt Hermes DVS nog meer pro minente spelers kwijt. Het ziet er na melijk naar uit dat de handige, 20 ja rige vleugelverdediger Seye Visser een contract tekent bij Sparta. Visser en Sparta hopen een dezer dagen rond te komen. Ook Ger Bakkes gaat Hermes DVS verlaten. Morgen vindt er een afrondend gesprek plaats tus sen het bestuur van SVV en Bakkes. Inmiddels zoekt de nieuwe Excel- sior-trainer Joop Castenmiller naar talentrijke spelers. De onderhandelin gen met Dick van Nierop (Hermes DVS) en Ton Kemper (DFC) zijn al in een vergevorderd stadium. MENNO SCHENKE Dieter Berkmann, Herbert Honz, Rolf Wissfeld, Karl-Heinz Henrichs, Hans- Martin Bautz en Heinz Sander. Gün- ter Schumacher en Rupert Kratzer over beduidend meer ervaring te be schikken. Dit bleek vooral in de ploe- genachtervolging. De Nederlandse ploeg. Jack Gerritsen, Gerard Kam per. Ron Bakker en Jan de Jong. werd reeds na tien ronden (3.12.2 sec.) door de Duitsers Henrichs. Bautz, Wissfeld en Schumacher ingelopen. De Duitsers schroefden het tempo zo hoog op, dat Ron Bakker het reeds na vijf ronden niet meer bij kon houden en opgaf. Voor de als een trein rij dende Duitse equipe was het toen een kleine moeite om de Nederlanders te dubbelen. Op de individuele sprint was Ben ten Tije heer en meester Hij kopte achtereenvolgens Berkann, Sander in de matches a deux en Berkmann, Sander en Jan Fresen in de match a quatre. Ook stelde hij het baanrecord scherper: 12.52 seconden. Alle andere onderdelen van het omnium werden gewonnen door de Duitsers. De individuele achtervol ging was voor Rupert Kratzer in 5.31.3 over de 4 kilometer tegen Ge rard Kamper 5.42.5. 0 Alleen De afvalwedstrijd werd gewonnen door Rolf Wissfeld voor Ben ten Tije en Karl-Heinz Henrichs. In deze wedstrijd bleken de Duitse renners ook tactisch superieur. Zij sloten de Nederlanders voortdurend op, daarbij geen enkel gat openlatend. Het resul taat was dan ook, dat Ten Tije op een gegeven moment als enige Neder lander tegen drie Duitsers moest op boksen, hetgeen een onbegonnen laak was en Tije gaf echter niet op en wist tooh als tweede te finishen. De Kees van Kooten in karakteristieke houding. De boomlange aanvalsleider van Hermes DVS, die vrijdag een contract tekende voor de Franse ver eniging Lille, maakte in de strijd tegen VVV twee doelpunten. tijdrit over 1 kilometer tenslotte werd gewonnen door Herbert Honz in 1 14.82 tegen Jack Gerritsen in 1.16.62. In het programma-omlijstende omnium voor regionale amateurs bleek de Rotterdammer Theo van der Leist de sterkste. Tweede werd Nico Moerman uit Maas sluis en derde Martin Verwey uit Pijnacker. Het omnium voor nieu welingen werd gewonnen door Jos Kloos uit Rotterdam, met als tweede Hans Schouten uit Vlaar- dingen en als derde Gerrie Mak uit Schiedam. Het slotstuk van de middag, een premiewedstrijd over 40 ron den, waarin alle 22 aanwezige amateurs in de baan kwamen, werd een overwinning voor weer Ben ten Tije. Tweede werd Hans- Martin Bautz en derde Gerard Kamper. Voor de aanvang van de wedstrijd tegen VVV werd door spelers en masseur afscheid genomen van Joop Castenmiller. In een korte toespraak memoreerde Ger Lagendijk alles, wat Castenmiller voor Hermes èn voor de spelers gedaan had. Namens de contractspelers overhandigde hij de scheidende coach een zilveren horloge, hetgeen Castenmiller zicht baar ontroerd in ontvangst nam. Ook van Kees van Kooten werd afscheid genomen. De misschien meest waardevolle speler voor Her mes in dit seizoen werd door de spe lers unaniem als aanvoerder gekozen voor de wedstrijd tegen de Venlona- ren. Met twee doelpunten zorgde Van Kooten ook van zijn kant voor een eervol afscheid. Hermes heeft tegen VVV nog maals laten blijken, dat het team in het betaalde voetbal thuishoort en dat het er niet mee eens is dat men naar de amateurs terug moet keren. VW werd door de tot het uiterste geladen Schiedammers van het veld geveegd. De uitslag .werd 41, aan de lage kant als men onder ogen neemt dat zeker vier maal het hout werk werd getroffen. Hermes startte furieus. Omdat Piet van der Burg op het appèl ont- b-ak. was' Ger Lagendijk naar de achterste vier verhuist. Vooral tac tisch taktiek is een van de sterk ste kanten van Joop Fastenmiller overtroefden de Schiedammers de Limburgse formatie volkomen. De beide vleugelverdedigers, Wim van Baarle op rechts en Sije Visser op links, kwamen constant mee naar voren, daarmee de Schiedamse aan- valslinie uitbreidend tot dikwijls ze ven man. want ook Lagendijk dook vaak in frontlinie op. Het was dan ook verdediger Wim van Baarle. die na ca. tien minuten uit een corner van Aad van der Stelt met een kopbal doelman Schroemgens van VVV voor de eerste maal versloeg. Hermes ging door. Het was duide lijk dat de Schiedammers deze com petitie eervol wilden afsluiten. Was door een inzinking op een hoogst on gelukkig moment de kans op promo tie verkeken, tooh wilde Hermes blijven meetellen tot de laatste se conde. VVV heeft dit geweten. Met man en macht werd het doel van Schroemgens afgedicht, aan aanval len kwamen de Limburgers bijna niet toe. Kwamen de VW aanval lers wel in de buurt van het Schie damse doel, dan was het de voor treffelijk keepende Ton Ruts die liet gevaar bezwoor. Hermes kwam kort voor rust op 2—0. toen Mede Ruis een snelle 1—2 ;ussen Van Baarle en Dick van Nie rop doeltreffend afrondde. Vlak na het begin van de tweede helft kwam VVV zeer gelukkig op 21. toen scheidsrechter Klopper een onnozele handsbal van Aad van der Stelt met een penalty bestrafte. Burhenne faalde vanaf de 11-meter stip niet. Hermes raakte door dit tegendoel punt duidelijk geagiteerd. Vooral de voor Gerard Flaes ingevallen Wim Klein en Kees van Kooten schroef den het tempo op. Deze versnelling resulteerde in een totale ontredde ring van de verdediging van WV. Kees van Kooten maakte hier twee maal gebruik van en bracht Hermes op 41 Hierna geloofden de pupillen van Joop Castenmiller het wel. Ger La gendijk verliet, weer gehinderd door een oude liesblessure, onder applaus van de 1500 toeschouwers het veld en werd vervangen door Nico de Valk. De overwinning was een feit, Hermes had dit voetbalseizoen waardig besloten. ROB HARTÖG MAANDAG 7 JUNI 1971 VOLENDAM Tegen de achtergrond van de voetbal-vakantie het afscheid van Jan Ruiter als keeper van Volendam (voor de aan vang werd hij gehuldigd) en de transferperiode speelde zich het duel tussen Valendam en Sparta zich af. Bovendien had Sparta nog het probleem van het zoeken naar een opvolger van de naar Anderlecht vertrekkende Georg Kessler. Bij de Rotterdammers ontbraken liefst zes spelers: Doesburg, Heijerman, Van de Veen, Walbeek, Ter Horst, en Kristensen. Volgende week: RVCDrachten, Be Quick ZutphenDESK, Caesar SDW. ok na rust was het Telstar, dat de entoon voerde. De drie invallers ie Telstar formatie bleken heel mee te kunnen. Doelman Van gen verving de reeds op vakantie de Paul van de Meeren uitstekend Dok de beide veldspelers Essen en eer, ingevallen resp. voor Driessen ISIï ^waan' die ook reeds vakantie den, gaven blijk van goed tactisch :ht. ftalleider Thijs Libregts, vervan- van trainer Bob Janse. verving in slotfase Freek Mühlenbruch door n en Van Toorn door Kwakker- maar deze beide aanvallers in de Excelsior aanval niet meer lud geven. Telstar bleef beheerst torreet verdedigen en gaf de 1—0 sprong tenslotte niet meer uit den. De Pool Janusz Kowalik in duel met Jan Jonk van Volendam. De Spartaan deze situatie niet scoren. taald ben te n kit CHIEDAM De baanwed- verdijden van de Nederlandse mPck ateur-B-ploeg tegen de West- tse B-ploeg zijn in velé op- iten zeer teleurstellend ver- jen. Ten eerste verloor de Ne- lanc*se pl°eg met 55—64 dan st-Duitsland. Alleen de Haag- ii de iprinter Ben ten Tije behaalde goede voldoende. Ten tweede [e% de publieke belangstelling r dit wielerevenement zeer t ing: slechts een honderd toe- ver ouwers stonden rond de 256 lange, zeer hobbelige Schie- woifise wielerbaan. Bovendien ook de organisatie af en toe wat te wensen over. Zo werd de bel voor de laatste ronde 3s dikwijls te laat geluid. uidelijk werden in de Nederland- '°eg renners als Peter van Doorn, Jan Jc...aen en Peter Nieuwenhuis ge mist en dit liet dan ook weer goed voelen dat sterke baanrenners in Ne derland dungezaaid zijn. Alleen de reeds genoemde Ben ten Tije bleek tegen het Duitse geweld opgewassen. Machines Dit alles wil niet zeggen dat de Ne derlandse ploeg, bestaande uit Ben ten Tije, Jan Fresen. Gerard Kamper, Jacky Gerritsen, Ron Bakker en Jan de Jong er niet voor gereden heeft. Men miste echter de routine om tegen de Duitse „machines" opgewassen te zijn. Verklaarde coach Jan de Gram: „De andere jongens zitten in Rusland op dit moment. Dat geeft natuurlijk een verzwakking in de ploeg. Je moet op jongere, minder ervaren renners, zoals een toch wel veelbelovende Jantje Fresen, terugvallen. Maar ook de Duitsers waren niet met hun sterkste ploeg gekomen. Ook zij heb ben renners in Rusland, die daar aan de wedstrijden meedoen". Toch bleken de Duitse renners, iele cht jligajMUIDEN Zowel voor Excelsior als voor Telstar stond er 'g c ts meer op het spel. Beide teams hadden noch iets te winnen ir n h te verliezen. Er waren hooguit twee onbelangrijke punten te tzke delen en dit was dan ook de enige reden dat de wedstrijd niet ont- dde in een panij zomeravond voetbal. Dit is zeer zeker te prijzen dawel van de kant van Excelsior als van de kant vap. Telstar werd de wel degelijk voor de punten gevoetbald. Opvallend was het, dat ges de teams bijzonder vriendelijk ten opzichte van elkaar te werk 100 gen. Het gevolg hiervan was, dat scheidsrechter Klopper een zeer icke nakkelijke middag had. Caesar Drachten Be Quick Z. RVC SDW DESK Volendam nam gisteren afscheid van doelman Jan Ruiter, die naar Anderlecht vertrekt. Sparta-aanvoerder Hans Eijkenbroek wenst Ruiter veel succes toe in België. Mevrouw Ruiter bekijkt het tafereeltje met genoegen. mof d^e beste kansen vielen aan de kant :bbe Telstar. Helaas echter was de af- v king, zoals bij zovele formaties, heden peil Aanvallers van Telstar, m d. De Wit en Stanic en cok mid- onjVelder Van Egmond kregen goede dessen om de bal achter Eddy van de r te knallen, maar zij faalden fvijls van zeer korte afstand. Ook Ar elsior was aanvallend niet tot itse daden in staat. De opbouw de Rotterdammers was vaak zeer lligent, maar ook in de rood i rte formatie ontbrak een schutter ]dpefy richtingsgevoel. Van Toledo en n- Toorn, die later vervangen werd Xwakkernaat, bleken niet in i? °m de juiste richting aan hun m 4en te geven. met he heb Cl» et was Telstar, dat erin zou sla- een doelpunt te maken, en deze zou later de enige treffer van de yjstrijd blijken te zijn. In de acht- minuut van de eerste helft Tondde Wit een voorzet van invaller Le- 100 man met het hoofd doeltreffend 1-0. [as, lijk^xeelsior legde na deze vroege goal accent geheel op de aanval. Van- de verdediging werd de bal snel de frontlinie getransporteerd, zodra de Rotterdammers het fschopgebied van Telstar nader- verdween de vaart en de impro- tie uit de aanvallen. De stevige sense verdedigers hadden dan ook i moeite met het afslaan van de terdamse aanvallen A Harrie Steevens heeft de ronde van Rijen, de leren zool, gewonnen 9» Een voorstel om voortaan op zondag te gaan spelen is tijdens de algemene verga dering van de Engelse Voetbal League ver worpen met C5 tegen 23 stemmen A De Nederlander Boom is vijfde gewor den in een internationale stayerwedstrijd in West-Berliin. 0 DOS'46 uit Nijeveen is jeugdkorfbal- kampioen van Nederland geworden. Verklaarde penningmeester Aarse: In januari had Kessler de spelers reeds de hele maand juni vakantie toegezegd. Toen kwam die sneeuw - zondag in maart en dat had als con sequentie, dat de competitie later zou eindigen. We hebben de jongens die hun vakanties al besproken hadden toen maar niets in de weg gelegd. Maar als het een belangrijke wed strijd was geweest dan was dit na tuurlijk niet doorgegaan. Bij Sparta ontbrak natuurlijk ook Georg Kes sler, terwijl ook Volendamptrainer Hans Croon reeds op vakantie in het buitenland vertoeft. Bij Volendam is men nog hevig op de transfermarkt bezig; reserve-doel man Leo van Straaten van de FC Den Bosch lijkt vrijwel zeker het volgend seizoen onder de Volendam- lat te staan. Bestuurslid Hein Schil der: „Bij de transfer zal het waar schijnlijk als het niet door mocht gaan niet op het geld afspringen, de moeilijkheid alleen is waar brengen we hem hier onder en hoe zal het met zijn werk moeten. Ik zie echter wel, dat we met Van Straaten zelf tot overeenstemming komen. In de ko mende 14 dagen zal de definitieve be slissing vallen. Een eventuele transfer van Van Straaten zal de allereerste echte aan koop van Volendam in zijn bestaan betekenen. Bij de verkoop hebben Jan en Ar nold Mühren zich op de transferlijst laten plaatsen. Arnold: „Ik denk wel dat ik wegga, maar ik geloof dat als er een bod komt en Volendam biedt evenveel dat ik dan nog een jaartje blijf." Naar verluidt .zouden ADO en A-ax belangstelling hebben voor Ar nold Mühren. Deze week zal het Vo- lendarmbestuur een gesprek hebben met Dick Bond van Telstar, die te kennen heeft gegeven graag weer naar zijn oude club terug te willen. Het gevolg van bovenstaande was, dat de ontmoeting tussen Volendam en Sparta een totaal ongedwongen karakter had; er stonden bovendien geen belangen meer op het spel. Volendam stond bij de rust met 20 voor en de zege leek toen niet meer in gevaar te gaan komen. Al na 6 minuten had Johan Pelk de score kunnen openen, toen de Sparta-de- fensie de buitenspel val verkeerd dichtklapte en Pelk alleen op inval lerdoelman Van Oosterhout afsteven de (10). Vlak voor de rust werd het 20 toen invaller Van der Munnik door een schot van Jan Smit (Pitjes) aan het lichaam werd geraakt. Arbi ter Beek zag er een opzettelijke handsbal in en kende een strafschop toe Wim Kras liet Van Oosterhout kansloos. In de tweede helft kwam Sparta geïnspireerd terug, na 9 minuten schoot Jan Klijnjan onhoudbaar in (21) en na een half uur spelen bracht Hans Venneker de stand in evenwicht 2—2 Sparta mocht blij zijn, dat Volendam niet verder Icon komen dat zijn twee treffers (Klijn jan: „We hebben mazzel gehad" want Arnold Mühren zag één van de vele Volendamkansen, tegen de paal gaan en vlak voor tijd keurde Beek een doelpunt van invaller Tol (voor Kras) af wegens hinderlijk buitenspel. VolendamSparta 22 (20) 4: Pelk 1—0, 40: Kras (strafschop) 2—0, 53: Klijnjan 21, 78 Venneker 22. Scheidsrechter Beek, Toeschouwers 5.000. VOLENDAM: Ruiter: De Boer, Hans Jonk, Jac. Jonk; Swarthoed, Pelk. Kras (Jaap Tol); Bond, J. -Smid (Majoor), A Mühren. SPARTA: Van Oosterhout: Venne l-er. Eijkenbroek, Van de Munnik. Bentzon; De Bie, De Quant, Kowalik; Koudijzer, Klijnjan Hoogeveen (Brouwer). ym Ger Bakkes, Hermes' handige spel verdeler die waarschijnlijk komend seizoen voor SVV zal uitkomen, vuurt op het VVV-doel. Een treffer zou het overi gens niet opleveren. AMSTERDAM Caesar heeft in de strijd om het kampioenschap van Nederland bij de zondagamateurs zijn titelkansen behouden. De Limburgers behaalden in de uitwedstrijd tegen het eveneens nog ongeslagen Drach ten een doelpuntloos gelijkspel en consolideerden daardoor hun leiders positie. DiBSK worgde in Kaatsheuvel voor een verrassing door tegen RVC de eerste overwinning te boeken: 10. SDW en Be Quick Z. deelden in Amsterdam de punten (11). RVC heeft in Kaatsheuvel onver wacht zijn titelkansen aanzienlijk zien slinken. De Rijs wijkers gingen tegen het nog puntloze DESK wel bijzonder imponerend van start, maar slaagden er toch niet in een doelpunt te forceren. Onder leiding van doel man Lugthart bleven de Brabanders overeind en omdat Cor Smits de ge- tructe Rijswijkse spelverdeler Carol Schuurman steeds nauwlettender ging „schaduwen", raakte RVC het veldoverwicht meer-en-meer kwijt. DESK profiteerde uitstekend van de kansen om uit de verdediging te ko men en nam na een half uur zelfs de leiding: Kees Soeterboek kopte een fraaie voorzet van Frans Damen be heerst in (1—0). RVC, dat kort voor de rust doelman Van Assendelft nog een doelpunt van Van Boxtel zag voorkomen, trachtte in de tweede helft tevergeefs de dreigende neder laag te ontlopen. De Rijswijkers ver loren in Kaatsheuvel niet alleen hun titelillusies, maar ook door blessures aanvoerder/ausputzer Cock Clavan en de weer uitblinkende rechtsachter Koos van DuHemen.... SCHIEDAM Voor velen was het een dag van afscheid bij Hermes DVS. Voor de club zelf betekende de wedstrijd tegen VVV misschien het afscheid van het betaalde voetbal. Verder werd afscheid genomen van trainer Joop Castenmiller en van een aantal spelers. Castenmiller verlaat de blauw witte Schiedam mers om bij het Rotterdamse Excelsior in dienst te treden. Van de spelers vertrekken o.a. Kees van Kooten, topscorer van de tweede divisie, en routinier Ger Lagendijk. Van Kooten gaat naar de Franse club Lille en Lagendijk hangt zijn voetbalschoenen, zijn betaalde voetbalschoenen althans, aan de wilgen. Hij wordt trai ner van de amateurclub IFC. SDWBe Quick Zutphen 11, DrachtenCaesar 00, DESK RVC 1—0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11