Jonge mode. Je proeft wat je rookt! dat is Samson half zwaai een leeuw van een shag. OVERHEIDSTAKEN GROEIEN TE SNEL Jaguar-perikelen M'SV." Uit de VEENSTREEK Algemene Rekenkamer: Verhuizing RCL begonnen Officierswisseling Leger des Heils Roemeense solistei in Congresgebouw enlil1 59.75 Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. tips voor de paardenliefhebber NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 25 MEI 1 Nieuic complex voor Valken '68" VALKENBURG Voor de voet balvereniging Valken '68" is het za terdag een belangrijke dag. Burge meester N. van 't Wout opent dan het nieuwe complex aan de Zonneveld laan. „Valken '68" heeft bij de bouw heel wat moeilijkheden moeten over winnen. De grootste slag werd op 5 oktober vorig jaar door een windhoos toegebracht, die bijna het gehele clubgebouw van de kaart veegde. De totale schade van f5000 bracht de vereniging aan de rand van de fi nanciële afgrond. Verschillende akties en financiële steun van verenigingen uit de omge ving hebben Valken '68 uit deze si tuatie gered. Het nieuwe complex heeft een op pervlakte wan 180 m2. Er zijn drie kleedkamers met douhes, een keu ken, een bar. een kantine en een be stuurskamer. Vrijdagavond om acht uur geeft het bestuur in de kantine een recep tie. DEN HAAG De Algemene Re kenkamer heeft premier De Jong ge waarschuwd voor een te snelle en om vangrijke groei van de overheidsta ken. De Rekenkamer heeft in haar jaarlijkse controle van het beleid van de overheidsinstellingen in 1970 al grote achterstanden en tekortkomin gen in de administratieve sector ge constateerd. Behalve dat schade voor het rijk en voor anderen is ontstaan, vreest de Rekenkamer ook dat bet vertrouwen in de rijks-administratie hierdoor wordt aangetast. „Het dienstbaar zijn van de rijksad ministratie aan de democratische be sluitvorming brengt met zich mee. dat de snelle groei in aantal en omvang van de overheidstaken in vele geval len plaatsvindt, ongeacht de vraag of de aanpassing van de organisatie en die van het administratieve apparaat daarmee gelijke tred zal houden. Par- LEIDERDORP Voorzitter Henk van Egmond van de voetbalvereniging RCL heeft vanmorgen de eerste paal geslagen voor de nieuwe accommodatie op het sportvelden-complex „De Bloemerd". RCL gaat in de nieuwe competitie (september) al twee velden van het com plex bespelen. Het hoofdveld blijft voorlopig nog aan de Hoogmadeseweg. De twaalf meter lange paal, die vanmorgen de grond in ging, betekende het begin van de bouw van de kleedgelegenheid. Na het gereedkomen hiervan wordt direct begonnen met de bouw van een kantine. In totaal krijgt de Leiderdorpse voetbalvereniging zes velden op het nieuwe sportcomplex. lement en regering moeten de capaci teit van het overheidsapparaat niet overschatten", aldus het rapport van de rekenkamer over 1970. Als belangrijke oorzaken van deze achterstand en tekortkomingen noemt het rapport de te ingewikkelde wetten en regelingen, met name voor belas ting, salarissen en pensioenen, gebre ken in de organisatie en een groot tekort aan deskundig personeel. De Rekenkamer heeft in 1970 bespa ringen voor een totaal bedrag van on geveer 100 miljoen kunnen realiseren. Belangrijk punt hierbij was de beslis sing van de ziekenfondsraad de kosten voor poliklinische behandeling door de academische ziekenhuizen, door de pa tiënten zelf te laten betalen. Deze be slissing werd pas tien jaar nadat er door de Rekenkamer voor het eerst op was aangedrongen, genomen. Op basis van het prijspeil van 1970 heeft dit uitstel het rijk 16 miljoen gulden per jaar gekost. Rond drie miljoen bracht het door de Rekenkamer aanbevolen besluit van het rijk op. om de pen sioenvoorzieningen voor het personeel tuut zelf in handen te nemen. van een landbouw-economisch insti- Zoals gewoonlijk bevat het rapport een scala van punten waarop de rijks- en semi-rijksinstellingen in hun beleid tekort zijn geschoten. Belangrijke ach terstanden in het werk constateerde de Rekenkamer o.m. bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, 40.000 pen sioenen die nog herberekend moeten worden, de inspecties der belastingen, het Centraal Bureau Motorvoertuigen belasting en de afdelingen rijksstudie toelagen van het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen. NIEUWKOOP Raadsagenda De gemeenteraad zal dinsdag 25 mei om 8 uur bijeenkomen. Agenda: wij ziging bepalingen gemeentelijke be lastingen; verkoop grond aan P. San ders; verkoop grond aan J. P. de Jong; aankoop grond voor trottoir- aanleg langs Simon van Capelweg; aanschaffing speelmateriaal kleuter school „De Blokkendoos". NIEUWKOOP Tijdens de raads vergadering van heden zal de beëdi ging plaatsvinden van de nieuwe ge meentesecretaris, de heer J. A. de Jongh te Boskoop, die 16 juli in functie hoopt te treden. WOUBRUGGE Vierde lokaal De raad wordt voorgesteld toe te tre den tot de combinatie van 11 ge meenten, die in de toekomst 78.000 mensen zal omvatten waarvan Alp hen a.d. Rijn de initiatiefnemer is. Verder om ingaande 1 oktober een huurovereenkomst aan te gaan met "het r.k. kerkbestuur,'op grond waar van het in aanbouw zijnde multi functionele (kerk)gebouw door de ge meente wordt gehuurd t.b.v. het gymnastiekonderwijs aan de leerlin gen van de beide basisscholen. Na breedvoerige besprekingen over een noodvoorziening voor de bouw van een vierde lokaal bij de openba re basisschool, wordt de raad op nieuw voorgesteld een krediet te verlenen van f 102.425 voor de uit voering van het z.g. Plan Padox. Deze tijdelijke voorziening geldt voor 10 jaar, waarna minimaal twee nieuwe lokalen nodig zullen zijn. Dan zou wel de mogelijkheid be staan, hetzij door nieuwbouw of door een verbouwing een moderne school te verwezenlijken. Het uitgebreide plan voor verlich ting in Ofwegen vergt een uitgave van f54.803; 10 pet. komt ten laste van de gemeente. WOUBRUGGE De voetbalwed strijd JachtwervenDageraad ge speeld ten bate van het uitstapje der bejaarden, bracht f 238 op. De uitslag werd 10. WOUBRUGGE Raadsvergade ring De raad komt donderdag half 8 bijeen. Agenda: personeelszaken; Studietoelagen die op grond van foute gegevens over het ouderlijk in komen te hoog waren berekend wer den nauwelijks teruggevorderd. Ook achter het beleid van sommige univer siteiten zelf heeft de Rekenkamer soms een groot vraagteken gezet. Zo besloot de Rijksuniversiteit te Leiden een eerder gepland laborato rium toch maar niet te bouwen. De al geslagen paalfunderirrg, kosten ruim een half miljoen, bleek weggegooid geld te zijn. Ook nutteloos was een investering van ruim een ton van de TH in Delft voor de ontwikkeling van een nieüw apparaat. herziening gemeentelijke belastin gen; regionale samenwerking; huur gymnastieklokaal; onderwijsaangele- genheden; saneringsplan Hoogmade; straatverlichting Ofwegen. TER AAR Bij verkiezingen in de geref. kerk zijn gekozen tot ouderling H. M. Langeveld en P. Rodenburg en tot diaken Jac. Roden burg. WOUBRUGGE De leerlingen van de chr. school maakten een reis je ndar Brabant. Na een bezoek aan het safaripark bij Hilvarenbeek gin gen zij naar de Pyramide van Auster- litz. LEIMUIDEN Raadsvergadering. De gemeenteraad komt vrijdagavond om acht uur bijeen. Op de agenda: grondaankopen in verband met de reconstructie van de Willem v. d. Veldenweg, voorstel tot verhoging van de presentiegelden, subsidies, on derhoud woning Herenweg 11. ALKEMADE De meisjes-ju nioren van de volleybalvereniging ,.In-Up-Go" hebben op een door SC Lisse georganiseerde toernooi de eerste prijs veroverd. In de finale won „In-Up-Go" in twee sets van de organiserende vereniging. WOUBRUGGE Het eerste elf tal van Woubrugge speelde zater dag met 1-1 gelijk in een vriend schappelijke wedstrijd tegen een combinatie van Ter Leede. LEIDEN Zondag nemen majoor en mevrouw Vons, bevelvoerende of ficieren. afscheid van het Leger des Heils te Leiden, na hier vier jaar te hebben gewerkt. Zij zijn m gelijke functie benoemd bij het „moeder- korps" te Amsterdam. Leiden krijgt nu een vrouwelijke bevelvoerend officier in de persoon van mevrouw majoor Knoester. Zij komt uit Rotterdam. Aan haar zal een assistente worden toegevoegd. In de diensten van aanstaande zon dag zal het echtpaar Vons het Leidse korps vaarwel zeggen. Eén overkoepelende kruisvereniging WASSENAAR De samenwerking tussen de verschillende kruisvereni gingen die al enige tijd bestond, zal op 2 juni om 8 uur nader geconcretiseerd worden tijdens een oprichtingsverga dering in het wijkgebouw aan de Charlottestraat in Kerkehóut. Dan zal een bestuur van de nieuwe vereniging „Het Wassenaarse Kruiswerk" gekozen worden uit kandidaten van beide ver enigingen. Nieuwe stamvader aan de haal (overgenomen uit Dierenpark Wasse naar ZOO) Ongetwijfeld neeft u onlangs de be richten van de ontsnapte Jaguar op radio, televisie en in de kranten ge volgd. Het betrof een jaguar, die per trein van de Salzburgse dierentuin naar Wassenaar gezonden zou wor den. Tijdens deze treinreis slaagde de jaguar erin uit zijn transportverblijf te ontsnappen. Een nogal geschrok ken conducteur ontdekte de jaguar tussen enkele kisten in de bagagewa gon. Onmiddellijk werden wij telefo nisch van de situatie op de hoogte ge bracht en werden er door ons de nodi ge maatregelen getroffen. Intussen werd de trein op een dood spoor van het stationsemplacement in Hoek van Holland gerangeerd. Hier konden een tiental medewerkers van het dieren park de toestand bekijken. In overleg met onze dierenarts Dr. G. de Voogd, werd besloten de jaguar met behulp van een verdovingsgeweer te schie ten. De mogelijkheden van zo'n ge weer kent u wel uit het televisiepro gramma „Daktari". Enkele minuten na het praktisch gevoelloze schot, viel het dier in een lichte narcose en kon den wij hem overbrengen in een ge reedstaande wagen van het dieren park. Een komisch misverstand zorgde nog voor een kort oponthoud. Het was belangrijk onze in narcose lig gende jaguar zo snel mogelijk naar zijn nieuwe verblijf over te brengen. Ondanks dit feit moesten wij ons eerst bij het douanekantoor melden, daar er bepaalde douanepapieren bij de zending ontbraken. Hier bleek dat de douane vernomen had, dat wij een Jaguar bij ons hadden. Men veron derstelde dat het een Jaguar-auto uit Engeland was, waarvan men het ken tekenbewijs wilde zien! Reeds de tweede dag na aankomst in Wassenaar, had onze nieuwe jaguar weer een gezonde eetlust en bleek hij verder geen nadelige gevolgen van zijn avontuur overgehouden te heb ben. Jaren achtereen heeft het Dieren park Wassenaar met succes Jaguars gefokt. Vele Europese dierentuinen bezitten nu jaguars, die in Wassenaar geboren zijn. Verleden jaar verloren wij helaas onze Jaguar stamvader. Hij stierf tengevolge van een kwaad aardig gezwel. Wij hopen nu een ge schikte jaguar-vader aangekocht te hebben. Zijn eerste kennismaking met één van onze twee jaguardames was gereserveerd vriendelijk. Men kan men echter geen liefde op het eerste gezicht noemen. Zonder kentekenbewijs over ri weg (foto Dierenpark Wai naar Zoo) DEN HAAG De Roemeense p fluitist Nicu Pourvu concerteert i zijn orkest op vrijdag 28 mei kwart over acht in de Toneelzaal het Ned. Congresgebouw. De mui zijn dan in ons land in het kader het Cultureel Akkoord tussen Ned land en Roemenië. Sedje Hémon Den Haag heeft in Boekarest de b« solisten uitgezocht. Tijdens het conc worden zeer bijzondere instrumett bespeeld, zoals de taragot, de fluier de Roemeense doedelzak. De benjai van het orkest is een eimbalist j nauwelijks zestien jaar. NCVB-ceiitrum in Fjori VOORBURG De Ned. Chr. Vn wenbond afd. Centrum houdt op d< derdag 27 mei ledenvergadering in Fjord. Aanvang 8 uur. Mevrouw M. Kamma van Dijk uit Oegstgeest spreken over: „De Christelijke rev "en"J J.W.W.L. lutie in het land der Kannibalen"! Leuke japon in randdessin f met hot-pant, beide van poly- voile. In de kleurkombinaties beige/turq., turq./rose en beige/rose. gg yg Jeugdige japon van poly- voile met leuke halsgarnering en romantische zomerse rok. Kleurenbleu, cerise, oranje WAAR U ZO GEWELDIG SLAAGTI BREESTRAAT 151 - 153 STATIONSWEG 16 's-maandags gesloten Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant. Logisch want die kunt u niet missen, geen dag. een reeks praktische boekjes over de hippische sport door WOUTER SLOB 1. Het houden van eigen paard an pony aankoop - onderdak ver zorging - rassen 2.Hetrijzadelmet toebehoren soorten zadels - hoofdstel - hulpmiddelen 3. Met paard en pony op vakantie voorbereidingen - diverse mogelijkheden in binnen - en buitenland 4. De voeding van paar den en pony's soorten voedsel - onder- Jjoudsvoer en prestatievoer - de juista rantsoenen 6. De vrouw te paard paardrijden voor vrouwen - takken van ruitersport het dameszadel 6. Derijkleding kleding en uitrusting - tradi tie en praktische eisen - voorschriften. Met toto's en tekeningen per deeltje f4,- Verkrijgbaar in de boekhandel L J VEEN - WAGENINGEN De shag waarbij een man zich man voelt. Eerlijke tabak, puur en pittig. Shag die je werkelijk proeft, elke keer als je opsteekt. Een lange draad, dus prettig draait En meer dan veertig sigaretten uit één pakje. Dat is Samsen halfzwaar. Gewoon de lekkerste shag! i f 1,50

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 14