v^Dordlle Jongens met lef moeten stoere kleding. Weg met de feodale j ubileumv ier ing Gideons t fl Peek&Cloppenburg Fel protest PSP tegen ICI-fabriek Ontheffing verbod veilen Pinksteren DINSDAG 25 MEI 1971 i straat: MINI Ik geef op als nieuwe abonnee: (betaalt: per kwartaal per maand (Als beloning voor mijn aktiviteit (ontvang Ik een "Gouda Bouquet", pe nieuwe abonnee krijgt onze krant veertien dagen gratis. (Mijn naam Inzenden aan Bureau van dit blad jentj hokje zwart maken naar keuze kleine-stijging per maat. WÊÊÊÊtÊÊÊÊÊ^KK-'^l Functionele kindermeubelen Op de achtergrond ziet u het meegroei-bed, ontwerp van Rolf Everding. Als baby klein is gebruikt u tweederde deel van het ledikantje als bedje, het voeteneind wordt „ge vuld" met een commode (bovenop) en daaronder een kastje. Het plankje en de commode doen later dienst als stoeltje (rechts), wanneer baby gegroeid is tot peuter. Het ligvlak van hetbed je is dan)60 cm. lang. Op de voorgrond de hobbel, ont werp Piet Hein Stulemeijer, van ge stoomd beukeihout in multiplex, de spijlen zijn van gif vrije verf. Ver krijgbaar in blauw en rood. In de kleur van het meegroei-bedje is er ook een bed- of speelgoedlade op rollen die onder het ledikantje past. Dat geeft veel bergruimte maar be moeilijkt. het schoonmaken onder het bedje. Aan u de keus. Kinder kamer-ideeën van Placo-Essmi, Schiedam. Lamsvlees Nieuw-Zeeland exporteert op gro te schaal lamsvlees, waarbij speciaal wordt gelet op de fijne smaak en een gunstige vlees/been verhouding. Het magerste vlees komt naar ons land en wordt binnenkort verkocht in de AH-supermarkets. Geschoolde huishoudkundigen zul len de huisvrouw tonen hoe lams vlees het best bereid kan worden. Het vraagt als het ware om wijn sausjes, knoflook en kruiden als tijm, majoraan, rozemarijn en basili cum. In de Franse keuken wordt lamsbout vaak gemarineerd in wijn. Verwijder het vet van het vlees, gebruik het eventueel als aanvulling op de braadboter. Snijd gegrilleerd vlees niet meteen aan, maar laat het een minuut of tien „bijkomen". Lamsvlees dat gaar is, dient niet langer te sudderen! Serveer lams vlees goed heet. Voor recepten kunt u terecht bij Lamsvlees Informatie bureau, Lelieigracht 25, Amsterdam. DORDRECHT De Dordtse Gi deons. die enige tijd geleden van zich hebben laten horen bij de actie „Gij zult de meerderheid in het kwade niet volgen" van Ben Hoekendijk, houden zaterdag 29 mei en zondag 30 mei om 7.30 uur in het verenigingsge bouw Marisplein (Krispijn) een jjeugd-Rally. In een soort open brief aan de Dordtse jeugd nodigen deze Gideons hen uit deze avonden te bezoeken omdat „wij jullie iets te vertellen hebben. Op onze jonge leeftijd heb ben wij ervaren dat Jezus leeft, en levens verandert. Hij maakt je blij en geeft je een zinvol leven. Als je ver slaafd bent of wat voor problemen je ook hebt, kom op deze avonden. Er zijn jongeren, die met je willen pra ten, en nog fijner, er is één die naar je problemen omziet en er naar luis- erd. Dat is Je^zus Christus. Kom, wij staan klaar om je te helpen, wij pra ten met je, maar Jezus geeft het ant woord." Katoen is luchtig Vrije tijd kleedt zich in katoen fluweel. Katoen is ook puur natuur sterk, kreuk- en pletherstellend. Voor dit vrijetijdspak (creatie Mc. Gregor) eierschaalklèurig, werd fijn- geribd fluweel gebruikt. Het jasje heeft epauletten op de schouder, vier royale opgestikte zakken, leren kno pen en ceintuur. Komt op ongeveer 150,— Tandbederf voorbij? Als de door de Amerikaanse tand arts Michael Buonocore uitgevonden behandelingsmethode van tandbe derf ingang vindt, behoort tandbe derf mogelijk tot het verleden. Een jaar na zijn behandeling trad bij tweehonderd proefpersonen geen en kel tandbederf op. De tandarts verzegelt als het ware het gebit, door de tanden op de meest kwetsbare plaatsen geheel van de mondholte af te slbiten met een beschermend laagje van aan vankelijk vloeibare, maar snel ver hardende stof. Eén tand is na drie minuten volkomen voor bederf ge vrijwaard; of deze werkwijze vrij spoedig algemeen zal zijn, blijft eer. open vraag. 1. Bob is apetrots op z'n nieuwe tricot polo shirt. 100% katoen. Was- en kleurecht. Mt 128. 10.- Hij koos er shorts van polyester/katoen bij. Mt 128. 9,25 Laat Jan z'n gang maar gaan in dit sportshirtvan polyester/katoen. Mt32 8,95* Die sportieve broek van polyester/ katoen kan trouwens ook heel wat hebben. Mt 152. 15,50* 2. Als het warm is en je moet toch naar School: luchtige katoenen veter polo. Mt 152. 4,95 3. We vinden dit bedrukte tricot shirt echt iets voor kwajongens. Mt 28. 16,75 4. Pull polo. De gratis appliek zoek je zelf uit. Je moeder moet'm er alleen nog even op strijken. Polyester/katoen. Mt 140. 3,65 5. Dit is het toppunt van stoerheid. Een battle-pak van poolvast corduroy. Mt 128. 45,75* 6. Jackje van vistram leer of vistram velours. En als dit model je niet aanstaat: we hebben nog véél meer jacks. Mt 92. 30,-* 7. In dit jack kun je rustig in de regen buiteh blijven spelen.Want't is van waterafstotende polyester/katoen Mt 122 25,75* ROTTERDAM Als het aan.de PSP-fraktie in de Rijnmondraad ligt. komt er geen fosgeen-produktie bij Rozenburg. In een brief aan het be stuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond verzet de fraktie zich bij monde van mevrouw J. Gerding-Eg- gink fel tegen de plannen van ICI INederland N.V. om bij Rozenburg te starten met de produktie van fosgeen. De PSP-fraktie vraagt het dage- I lijks bestuur of men bereid is de hele zaak tot op de bodem uit te zoeken en alles in het werk te stellen om fosgeenproduktie of zelfs maar mogelijkheid ervan met alle kracht tegen te gaan. Prins Bernhard stelt Warmelo open Public relations zonder versierde stoel Van een onzer verslaggevers ZEIST Neem nou de portier. Veertig jaar heeft hij in de hal van het bankgebouw op de tocht gezeten. En wat gebeurt er dan? Hij wordt met een auto van huis gehaald, zijn vrouw krijgt een bosje bloemen in haar handen gedrukt en hij wordt in de versierde stoel van de directeur gezet. De rest van de dag is hij het feestvarken, met de nadruk op het tweede deel van dat woord, en voelt hij zich duidelijk opgelaten, om niet te zeggen opgedist. Dit treurige beeld van de jubilaris schetste gisteren mr. H. A. F. Velu tijdens de algemene ledenvergadering van het Nederlands genootschap voor public relations, dat ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum de toepas selijke vraag had opgeworpen: „Wat moeten we (nog) met de jubilea?" De heer Velu, penningmeester van het genootschap, constateerde niet zonder bitterheid dat bij de viering van persoonlijke jubilea nog steeds de trouw van de werknemer aan het bedrijf wordt geprezen. Die trouw, vond hij, „wordt gevierd op een ata vistische, feodale wijze", waarbij, zoals op het feest van de onnozele kinderen, de rollen worden omge draaid. Mag bij dat feest de jongste één dag de baas zijn, bij een jubi leum wordt op die ene dag net ge daan alsof die jubilerende meneer de onderneming gered heeft. Trouw, horigheid, een langdurig dienstbetoon, het wordt allemaal, al dus public-relations-officer Velu, hoog aangeslagen; alleen in negatieve zin wordt van iemand gezegd dat hij „geen blijvertje" is. Bij jubilea wordt het accent gelegd op de dienstbaar heid, de trouw niet op de bijdrage die de jubilaris aan de groei en ontwik keling van het bedrijf heeft geleverd. Aan de hand van de zich opgelaten voelende portier bepleitte mr. Velu een wijziging in de jubileumviering. De nadruk, betoogde hij, moet niet worden gelegd op de trouw die de jubilaris aan de dag heeft gelegd, maar op het belang van de functie die hij binnen het bedrijf vervult. In plaats van de portier als feest varken te kijk te zetten, zou de direc tie hem beter de vraag kunnen laten beantwoorden wat er nou gebfeurd is in die veertig jaar die hij in die al dan niet tochtige hal heeft gezeten. „Deze man", aldus mr. Velu, „zou vanuit zijn positie een voortreffelijke evaluatie kunnen geven van de ver anderde dienstverlening in een be paald bedrijf". Mocht hij dat niet (zo goed) kunnen verwoorden, geen nood: daar zijn de mensen van de public relations voor. Jubilarissen, vond mr. Velu, moeten de gelegenheid krijgen iets te zeggen of te publiceren; ze moeten hun bij drage expliciet kunnen maken. „Op die manier wordt een toespraak een uitspraak en wordt het object van de jubileumviering subject." Het verlangen de jubilaris uit te boven de versierde stoel van de di recteur, moet aan de viering van een jubileum ten grondslag liggen. An ders, vond de heer Velu, is het maar beter het jubileum niet te vieren, ..want anders wordt het gouden hor loge het symbbol van de gouden kete nen waarmee de jubilaris aan het be drijf is gebonden". Zijn „gewetensonderzoek", zoals de heer Velu het noemde, zag hij als een pleidooi voor de groei naar nieuwe verhoudingen, waarin voor horigheid geen plaats meer is. Public-relations- mensen, vond hij, kunnen daarbij „een beetje als breekijzer" fungeren; „we moeten", aldus mr. Velu, „niet alleen voortreffelijke ceremoniemees ters, maar ook vernieuwers zijn". De heer F. A. M. Wilbers, die het jubileum van het bedrijf of de orga nisatie onder de loep nam, kwam ook al met het woord „feodaal" op de proppen. Een vertegenwoordiger van de vakbonden had hem toevertrouwd dat de manier waarop werknemers betokken worden bij een jubileum van een bedrijf, hem deed denken aan het feodale tijdperk. De heer Wilbers kwam overigens tot de conclusie dat het, niet in de plaatste plaats uit economisch oogpunt, desastreus zou zijn bedrijfsjubilea af Prijsregeling voor kruisbessen DEN HAAG Met ingang van 24 mei zal op de Nederlandse veilingen voor het produkt groene kruisbessen een minimumprijsregeling van kracht ziin. Deze gaat uit van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen. De minimumprijs voor groene kruis bessen boven ij mm doorsnee is vas'/esteld op 35 cent per kg. Bij eventuele doordraai ontvangt de teler voor de eerste kwaliteit 28 ct per kg vergoeding en voor de twee de kwaliteit 21 cent. Aangenomen mag worden dat in het zuiden van het land in de eerste week van juni de aanvoer van groe ne kruisbessen gaat beginnen. DEN HAAG Het produkschap voor groenten en fruit heeft beslo ten voor Tweede Pinksterdag ont heffing te verlenen van het veilver- bod voor groenten en fruit. Deze ontheffing wordt verleend voor de produkten aardbeien, asperges en champignons. Het zal dus op Twee de Pinksterdag zijn toegestaan vei lingen voor deze produkten te hou den. Voor de overige groenten en fruit gewassen is dat verboden op deze dag. Vroege aardappels van koude grond BROEK OP LANGEDÏJK Aan de groenteveiling te Broek op Lan- gedijk zijn dinsdagmorgen als pri- meuriprodukt de eerste vroege aard appelen van de koude grond aange voerd. Dit is vier dagen eerder Jan vorig jaar. Tuinder P. Koedijk, te Sint Pancras verkocht 350 kilogram grote aardappelen voor de prijs van 1,52 per kilogram en 90 kilogram kleine aardappelen voor 1,25 per kilogram. te schaffen. Met de viering van be- drijfs- en persoonlijke jubilea, wist hij. is jaarlijks een bedrag van 400 miljoen gulden gemoeid, het verlies aan arbeidstijd daarbij inbegrepen. Het aantal mensen dat van jubilea leeft, noemde hij „niet te becijferen". De twee samenstelsters van de be roemde Matla-agenda, die alle moge lijke jubilea aankondigt en gretig af trek vindt bij onder anderen hande laren in relatiegeschenken en liefda digheidsinstellingen, zouden, zo had den ze de heer Wilbers laten weten, zonder jubileumvieringen „reddeloos verloren" zijn. DIEPENHEIM De tuinen van iet landgoed Warmelo, die tot de raaiste va nons land behoren zullen ip tweede pinksterdag worden open- esteld voor het publiek. Prins Bern- lard, die al sinds 1952 eigenaar is an deze oude, historische Twentse avezathe, heeft hiertoe besloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11