Steenkamp: aan de vijf t Ligt heren Heath moet nu nog Britten overtuigen Welzijnsbeleid moet centraal staan voor de nieuwe regering Reeks aanslagen op politie van New York SINJAWSKI KOMT BINNENKORT VRIJ ara :;ilS Waterschappen: fleer geld nodig ritse consul Argentinië ontvoerd «Wan gedood bij rontale botsing Officier gaat na hoe Radio Capitol destijds strandde Bouwactie treft de gebroeders Bever Rotterdamse taxibedrijf weer iii impasse? Akkoord nog niet in zicht Mazelen in algemeen da'z«de re=€nds in het ver- vaccinatiepakket r W li Zwaar verlies voor VS in Zuid-Vietnam alles goed en wel Politie slaags met Ambonezen in Eindhoven MAANDAG 24 MEI 1971 ,ONDEN, PARIJS, BRUSSEL euter, UPI, AP) De Britse •mier Edward Heath staat Dr de moeilijke taak, zijn en- usiasme over het slagen van besprekingen met de Franse •sident Georges Pompidou >r te brengen op zijn scepti- landgenoten. tisteravond lichtte hij het kernka- et in over hetgeen in Parijs werd likt. [et grootste Britse vakverbond, de van transportarbeiders (TUC) ft zaterdag besloten, tegen toetre- te ageren. Algemeen secretaris Jones zei: „We zullen druk uit enen op de leiding van de Labour- tij om de grootste campagne van tijden te beginnen, opdat wij niet ropa worden binnengesleurd, eter Shore, één van Labours felste instanders van toetreding zei, dat Britse volk bang en sceptisch is. leverde kritiek op de landen van EEG, die alleen voor eigen belan- opkomen. Ook uitte hij vrees O EN HAAG De Unie van Wa- chappen heeft kabinetsinforma- Steenkamp een verlanglijstje ge ien met financiële wensen voor lestrijding van de waterverontrei- ng en het beheer van de waterke gel et beschikbaar stellen van extra ncieringsmiddelen voor de bouw rioolzuiveringsinstallaties van erschappen en gemeenten, is het te wat de unie in de brief vraagt, de bestrijding van de verzilting Midden-West-Nederland haalt de het jarenoude plan op van de alen Maarssen-Bqdegraven en idinxveen-Voorburg. kwaliteit van het IJsselmeerwa- mag niet nadelig worden beïn- d door de opsporing van olie. In j. brief wordt verder aangedrongen I een rijksregeling voor de överna- door waterschappen van wateren kaden, die nu nog in particuliere den zijn. Dit is niet alleen uit wa- taatkundig oogpunt, maar ook in >and met de recreatie noodzake- Unie van Waterschappen vindt bedrag dat tot nu toe beschikbaar d gesteld voor de instandhouding hoofdwaterkeringen en de water houding teleurstellend. Gepleit dt voor verhoging van de jaar- e rijksbijdrage. Het beleid inzake leltawerken, met name de afdam- van de Oosterschelde, zal vol de unie voortgezet moeten wor- )S.VRIO (AP) In de Argentijn- ftad Rosario de consul-honorais Engeland. Stanley Sylvester, onl- d door drie mannen. De verant- rdelijkheid voor deze daad is op- t door de linkse ondergrondse lisatie het „revolutionaire volks- (ERP). een communique, dat vergezeld van het identiteitsbewijs van de *1, werd gezegd dat de ontvoe- had plaatsgevonden in verband het feit, dat twee jaar geleden in Jrio een jonge linkse activist door olitie was doodgeschoten. Sylves- een Argentijn, die ook de Britse maliteit bezit, werd aangehouden hij zijn woning had verlaten Hij onder bedreiging van een pis- gedwongen in een auto plaat? te en. «hts eenmaal eerder heeft de ntijnse guerrilla zich met ont- jhg van buitenlandse diplomatie- 'unctionarissen bezig gehouden, was in maart 1970, toen de con- eneraal van Paraguay, Walde- Sanchez, in Buenos Aires werd eid 3erd Hoewel de regering weiger en losprijs vrijlating van twee eke gevangenen te voldoen, Sanchez na enige tijd vrijgela- op4 3-$TSTELLINGWERF Op de incialeweg te Donkerbroek Ooststellingwerf) is in de i i van zondag op maandag een loedelijk uit Donkerbroek af- 0 tige automobilist om het leven v nen toen zijn auto frontaal in ng kwam met een tegemoet- ïinj inde truck met oplegger. De •nenauto van het slachtoffer zestien meter door de truck u esleurd en onder de wielen 1 'an zo goed als plat gewals. h( bestuurder werd dusdanig ver- - 11 dat zyn idenntiteit nog niet esteld kon worden. De rijks- vermoedt dat zich in het ver- ?en brok staat nog een tweede toffer bevindt. Het ongeluk tond volgens de rijkspolitie de uit de richting Appelscha nde personenauto plotseling de weghelft opzwenkte. 'EN De 4-jarige Frans T uit Wierden kwam zaterdag it leven toen hij bij het over- van de Hoekseweg door een (Werd gegrepen. •BURG De 29-jarige M. Do- 't uit Oisterwijk overleed zon- 'htend vroeg in een ziekenhuis "irg aan de verwondingen, die paar uur eerder bij een ver- Migeval had opgelopen. Hij Is duo-passagier mee op een die in botsing kwam met een s. De bestuurder van de mo- ikte zwaar gewond. voor de gevolgen, die het verbreken van de traditionele banden met Ca nada, Australië en Nieuw-Zeeland (en het grote Aziatische vasteland, waar bijna een vierde deel van de wereldbevolking woont) zal hebben. Het conservatieve parlementslid Enoch Powell, die vorige week in Den Haag zijn mening ten beste gaf, her haalde dat toetreding tegen de wil van het volk zal zijn. De Britse bladen zijn nogal opti mistisch. Dat geldt voor de Times, de Guardian, de Daily Telegraph en en kele andere. De Daily Express, die van het begin af fel tegen toetreding heeft gefulmineerd, meent, dat Enge land een slag heeft verloren. „Waar we getuige van zijn is het grootste verlies van soevereiniteit sinds Karei de Tweede, in ruil voor Franse steun. In Parijs wordt verwacht, dat ko ningin Elizabeth van Engeland voor een informeel bezoek aan Frankrijk zal worden uitgenodigd. Er zou ook overleg worden gepleegd over een staatsbezoek van Pompidou aan En geland op een later tijdstip, nl als de Britse toetreding tot de EEG een feit is geworden. President Pompidou, die begin juli naar Bonn zal gaan voor zijn half jaarlijkse bespreking met kanselier Brandt, is vanochtend naar Brussel vertrokken voor een driedaags staats bezoek Dr. Sicco Mansholt, de Nederlandse vice-president van de Europese com missie, zei zeer tevreden te zijn over de resultaten van het Frans-Britse gesprek. „Er zijn geen ernstige pro blemen meer tussen Engeland en Frankrijk", meent dr. Mansholt, die verwacht dat de onderhandelingen volgende maand met succes afgerond kunnen worden. „Als er politieke wil is, zullen de problemen van de Britse financiële bijdrage aan de EEG en van de zuivelexport van Nieuw-Zee land worden opgelost." In alle EEG- landen was de reactie op het Frans- Britse gesprek, dat het positief en be moedigend was. Weinig bemoedigend waren de bomaanslagen, dip zaterdagochtend kort na de terugkeer van premier Heath naar Londen in Parijs werden gepleegd bij drie Britse handelson dernemingen. Een vrouw werd licht gewond en er ontstond schade in kantoren van een scheepvaartmaat schappij, Rolls Royce en een Landro ver r AMSTERDAM Een nieuwe rege ring zal. hoe zwaar de sociaal-eco nomische problemen ook lijken te z(jn, hel voeren van één geïntegreerd welzijnsbeleid centraal moeten stel len. Een overheid die werkelijk oog heeft voor deze taak, behoort er ook financieel voor te zorgen dat het Humanistisch Verbond en andere inspiratieve groepen, hun rol bij het welzij nsst re ven van de samenleving kunnen spelen. Dit zei mr. M. G. Rood, voorzitter van het Humanistisch Verbond en minister van CRM in het alternatieve kabinet, zaterdag bij de opening van het 19e congres van het verbond in Amsterdam. Tijdens het congres werd het 25-jarig bestaan van het verbond gevierd. Voor het eerst werd de twee jaar geleden ingestelde dr J. P. van Praag-prijs toegekend. De prijs is naar de Nederlandse afdeling van Amnesty International gegaan, van wege de initiatieven die deze organi satie heeft genomen ten behoeve van hen die omwille van hun overtuiging worden vervolgd en gevangen gehou den, waar ook ter wereld. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Hoewel hij geen enkele aanwijzing heeft dat er een verband bestaat met de aanslag op Radio Nordsee, gaat de Haagse offi cier van justitie mr. dr. Van 't Veer toch eens bekijken wat er bekend is over de oorzaken van de stranding van Radio Capitol vorig jaar novem ber bij Noordwijk. Mr. Van 't Veer zegt „wel eens te willen lezen" wat er over de omstan digheden bekend is, waaronder het schip „King David" van de piraten zender Radio Capitol van zijn anker los sloeg en met uitgevallen motoren naar het strand dreef. De reclameadviseur van Veronica, J N., heeft tegenover mr. Van 't Veer toegegeven dat er bij besprekingen met de duikers die de aanslag op de Mebo II van radio Nordsee pleegden „het woord explosieven" is gevallen. Hij ontkent echter nog steeds gewe ten te hebben dat de aanslag ge pleegd zou worden op de wijze, waar op dat 15 mei gebeurde. Van een onzer verslaggevers AMSTELVEEN Een actiegroep van bouwvakkers uit Amsterdam heeft zaterdag verhinderd dat de ge broeders Ed en Willem Bever een grote klus in het uitbreidingsgebied Kronenburg in Amstelveen konden uitvoeren. Ze zouden daar in aanwezigheid van andere Fabeltjeskrantfiguren de eerste paal boren van het nieuwe hoofdkantoor van het Ballast-Nedam winkelproject van 37 miljoen gulden. Gezien de spanningen in de bouwwe reld en de aanwezigheid van actie voerende bouwvakkers wilde de di rectie van Ballast, dat met het optre den van het dierengezelschap zou worden volstaan. Hoewel Amstelveense rechercheurs ter plaatse waren wilde men inciden ten voorkomen. De grote boormachine op de bouwplaats bleef werkloos. De eerste paal werd in aanwezigheid van vele kinderen symbolisch geslagen. Het was gisteren nog niet zeker of de bouw van het kantoorcomplex van daag kon beginnen. ROTTERDAM Volgens „De Taxiklok", het orgaan van de OVB- organisatie op het gebied van het taxibedrijf, klopt de zaak met de op richting van. de N.V. Taxi-Telefoon centrale nog lang niet. Het OVB meent, dat de gemeente Rotterdam met de oprichting van de NV TTC is uitgegaan van de verkeerde premisse, dat het Rotterdamse taxibedrijf zijn eigen moeilijkheden zou kunnen op lossen. Het OVB meent te moeten consta teren dat, zoals het schrijft, „een stel letje oproerkraaiers" met voorbijgaan van de raad van commissarissen en alle ruim 350 belanghebbenden kans heeft gezien met medewerking van de president-commissaris de macht in de TTC over te nemen. Het OVB spreekt van een enorm schandaal aan de top. Het OVB meent dat nu de tijd is, dat het Rotterdamse gemeentebestuur ingrijpt in overeenstemming van de motie van het toenmalige liberale ge meenteraadslid drs. L. van Leeuwn van juli 1968, volgens welke de ge meente Rotterdam de taxi-telefoon centrale in handen zou nemen. Indertijd hebben B. en W. zich bij de motie-Van Leeuwen aangesloten onder aantekening dat de gemeente de zaken zou gaan regelen indien het particuliere init'atief daartoe niet in staat zou zijn. UTRECHT De collecte voor de kankerbestrijding van het Koningin Wilhelminafonds heeft voor het eerst meer dan drie miljoen gulden opge- lAacht. Vorig jaar werd ƒ3.100.000 in gezameld, bijna een half miljoen meer dan in 1969 Dit werd zaterdag in Utrecht bekendgemaakt op de le denvergadering van.de vereniging tot steun aan het fonds. Gewapende mannen hebben zater dag in Ulster een jeep van het Britse leger in een hinderlaag gelokt en de chauffeur neergeschoten. De militair raakte ernstig gewond. Het incident had plaats op de grote weg naar Bel fast, hoofdstad van het onrustige Noord-Ierland. De aanval, geweten aan het Ierse Republikeinse leger, IRA, kwam enkele uren nadat een andere Engelse soldaat was gedood in het centrum van Belfast. De terroris ten ontsnapten in de wirwar van nauwe straatjes van een rooms ka tholieke wijk. Ongeveer op hetzelfde tijdstip ont plofte in een andere wijk van Belfast een bom in een danszaal van het Bri tish Legion, een vereniging van oud strijders. Er vielen twintig gewonden, van wie de meesten snijwonden in het gezicht opliepen. De foto toont het beschadigde gebouw, waarbij Britse militairen de wacht houden. De bom werd door het venster naar binnen gegooid. Hoewel de militairen naarstig naar de daders speuren, volgden nog meer bomexplosies, o.a. werd het huis van het voormalig parlementslid Patrick Maxwell gistermorgen door een hom explosie getroffen: Hij bleef onge deerd. (Vervolg van pag. 1) Zal de informateur zich dus met ingang van morgen vooral concentre ren op het contact met de politieke leiders, hij is van plan te blijven pra ten met allerlei deskundigen, wan neer bijvoorbeeld de politici met hun fracties of partijen overleg willen plegen. Looimiaalregel Zoals we reeds meldden hebben de voorzitters van de vakcentrales er bij de informatuer op aangedrongen de loonmaatregel in te trekken. De voor zitters van de werkgeversorganisaties ■mm verzekerden prof. Steenkamp onge- o leden nooit om een loonmaatregel hadden gevraagd. Uitvoerig liet de informateur zich voorlichten over de mogelijke gevolgen van het intrekken van de loonmaatregel. SCHIPHOL Het ligt in de be doeling van het departement van volksgezondheid volgend jaar maze len toe te voegen aan het rijksvacci natieprogramma, dat nu nog bestaat uit difterie, tetanus, kinkhoest en kinderverlamming. Dan zullen dus vrijwel alle kinderen worden ingeënt tegen mazelen. Dit heeft staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga op Schiphol gezegd bij zijn terugkomst uit Genève. waar hij de jaarvergadering van de wereldge zondheidsorganisatie had bijgewoond. NEW YORK (Reuter, UPI) De politie van New York vreest, dat haar een rassenoorlog is ver klaard. Honderden agenten, on der wie velen die geen dienst hebben, kammen de stad uit om de twee negers te vinden, die vrijdagavond twee agenten in koelen bloede vermoordden. Het was het derde incident van deze aard in drie dagen, terwijl een etmaal later zich een vierde in cident voordeed. De twee politiemannen werden vriidagavond van achteren beschoten in een straat van de negerwijk Har lem. De twee mannen een blanke en een neger waren naar die straat gegaan na een telefonische op roep. De moordenaars wachtten in een auto buiten de woning en toen de agenten die" verlieten, werd het vuur op hen geopend. De politie en het stadsbestuur heb- ben verontwaardigd gereageerd op de aanslagen, tegen de agenten. Edward Kiernan, de leider van de politie- vakbond, deed een beroep op de le den onmiddellijk te schieten, zodra er wapens op hen gericht worden. De chef van politie, Patrick Mur phy. verklaarde dat de schietpartijen schijnen te duiden op een georgani seerde aanval op het stedelijk politie korps. John Lindsay, de burgemeester van New York, zei geschokt en woe dend te zijn over de aanvallen. In totaal zijn dit jaar zeven agenten in New York doodgeschoten. Dat is pre cies evenveel als in geheel 1970. Vijf van de zeven slachtoffers van dit jaar waren negers. X- h. :.ï;j Si-, SAIGON (Reuter. AP) Noord- vietnamese troepen hebben bij drie raket-en mortierbombardementen in het uiterste noorden van Zuid-Viet- nam 30 Amerikanen gedood en 50 ge wond. De Amerikaanse legerleiding in Saigon sprak van de zwaarste Amerikaanse verliezen door beschie tingen irT Vietnam, sinds zeker ander half jaar. De beschieting vond zaterdagmor gen plaats. De meeste slachtoffers vielen bij een voltreffer van een zwa re Russische raket op een bunker van de Amerikaanse basis Charlie 2, vlak ten zuiden van de gedemilitariseerde zone. Op het moment dat de aanval begon, waren de soldaten juist bezig met een etenspauze. De basis werd al drie nachten lang beschoten. Amerikaanse jachtbommenwerpers vielen na de Noordvietnamese aanval bases voor luchtdoelraketten in Noord-Vietnam aan, terwijl B-52's artilleriestellingen in de gedemilitari seerde zone bestookten. Bij de Ameri kanen bestaat de vrees dat Noord- Vietnam versterkingen aanvoert langs de noordelijke grens met Zuid- Vietnam. In het Centrale Bergland zijn 179 Noordvietnamezen gesneuveld bij een Zuidvietnamese operatie, zo is door de Zuidvietnamezen meegedeeld. MOSKOU (UPI. Reuter) Russi sche autoriteiten hebben besloten de schrijver Andrej Sinjavvski binnen kort vrij te laten, zo wordt uit welin gelichte bronnen vernomen. Slnjaws- ki werd in 1966 veroordeeld tot zeven jaar werkkamp met een streng regi me en moet officieel nog achttien maanden zitten. Maar wegens 'goed gedrag' zal hij in de komende weken op vrije voeten komen. Sinjawski. die nu 45 jaar is. werd samen met de schrijver Joeli Daniël in februari 1966 veroordeeld wegens belastering van de Sowjet-Unie in boeken, die zij in het buitenland on der pseudoniem hadden gepubliceerd.. Hun veroordeling veroorzaakte een golf van protesten in het Westen. Da niël heeft zijn straf volledig uitgeze ten en kwam in september verleden jaar op vrije voeten. Russische medisch personeel heeft inmiddels onthuld dat de Russische arts, die betrokken was bij schermut selingen tussen de Moskouse politie en Amerikaans ambassadepersoneel, in een psychiatrische inrichting is ge plaatst. Het incident gebeurde in maart, toen Wasili Nikitenkow met zijn vrouw en kinderen naar de Amerikaanse ambasade kwam om in lichtingen te vragen over emigratie naar de Verenigde Staten. Volgens de Amerikanen drong de Russische poli tie hel ambassadeterrein binnen om te verhinderen dat de arts en zijn gezin het gebouw binnen gingen. Zijn vrouw cn twee kinderen werden weggevoerd en Nikitenkow werd la ter aangehouden, toen hij de ambasa de verliet. Mr. Rood noemde in zijn openings rede één van de markantste verschil len van de maatschappij nu en ten tijde van de oprichting van het Ver bond, de verschuiving van zekerhe den naar onzekerheden. „Opgericht in een samenleving die uitmuntte door voor eeuwig vaststaande waarden en zekerheden, zette het verbond zich daar terecht tegen af en introduceer de mede de onzekerheid als te aan vaarden grootheid in het menselijk leven." Nu de maatschappij inmiddels sterk op dat terrein veranderd is, verandert ook de stellingname van het verbond. De aandacht voor datge ne waar het de humanisten werkelijk om ging, namelijk humanisering van de samenleving, is de afgelopen 25 jaar nog al eens afgeleid. Het goed recht van de humanistische levenso vertuiging moest bevochten worden. Dat is nu in grote trekken voorbij. „Werkelijke aandacht voor de indivi duele mens en diens vrijheid zelf zijn leven in te richten, betekent een na streven van een pluriforme samenle ving. Een samenleving waarin de verscheidenheid van mensen en groe pen niet alleen geduld wordt als een net toegestane afwijking van de norm. Het betekent een maatschappij, waarin als beginsel deze verscheiden heid als hoog kultureel goed uitdruk kelijk gewaarborgd wordt", zei mr. Rood. In het gesprek met de vertegen woordigers van de middenstandsorga nisaties en landbouworganisaties kwamen vooral de belastingsfacilitei ten ter sprake, zoals aanbevolen door de commissie-Van Soest. Ook werd uitvoerig gesproken over de gevolgen van de inflatie voor de kleine zelf standige. Belangrijk was verder het ge sprek over de uitbreiding van de WAO voor zelfstandigen en de optrek king van de AOW tot het minimum loon. In zijn gesprek met de land- bouwvertegenwoordigers informeerde prof. Steenkamp met name naar de mogelijkheid of de kosten van het landbouwbeleid in de toekomst ver minderd zouden kunnen worden. In dit verband kwam ook de ruilverka veling ter sprake, die mede nuttig kan zijn voor de recreatie In het gesprek dat de informateur vandaag met de staatssecretaris Grapperhaus zou voeren, zouden naar verwacht mag worden, de gevolgen voor de fiscus voor de uitvoering van de suggesties van de commissie-Van Soest, onderwerp zijn! In deze geest zou ook over het spaarloon worden gesproken. In zijn gesprek met drs. Middelhoek, directeur van de rijksbe groting, zou prof. Steenkamp vooral een toelichting krijgen op de stijging van de overheidsuitgaven bij een on gewijzigd beleid. EINDHOVEN Zowel zaterdag als zondagavond is het onrustig ge weest in de binnenstad van Eindhoven. Groepen Ambonezen raakten zater dagavond slaags met een knokploeg uit de binnenstad. De Ambonezen werd de toegang tot een Horecabe drijf geweigerd, waarna zij later in groteren getale terugkwamen. De po litie greep, gewapend met helmen, schilden en lange wapenstok, in en voerde enkele charges uit om de vechtenden te scheiden. Zondagavond trok opnieuw een grote groep Ambonezen naar de bin nenstad. Zij werden opgewacht door de knokploeg, maar de politie heeft tot zondagavond omstreeks tien uur een treffen weten te voorkomen. Rechercheurs in New York zoeken naar sporen op een door touwen afgezet trottoir bij een huizenblok waar twee politiemannen, een blanke en een neget zijn dood geschoten. Israël en profetie (9) Op de vraag van ds. H. J. Smit, wie zo vermetel is om aan Israël in de Nieuw-Testamentische bedeling een bijzondere plaats toe te kennen, wil ik als tegenvraag stellen: Wie is zo ver metel om, als er in de Bijbel over Israël gesproken wordt, dit uit te leg gen als „geestelijk" Israël en de belof ten en verbonden dan te annexeren voor de eigen christelijke kerk? De Bijbel blijkt zowel in het Oude, als in het Nieuwe Testament vol te staan met beloften jegens Israël. Paulus, sprekend over-Israël, zegt, dat hun de aanneming tot zonen is en de heerlijkheid en de verbonden en de wetgeving en de eredienst en de belof ten en dat het niet mogelijk is dat het Woord Gods zou vervallen zijn. (Rom. 9: 4-6) en: Wat de genadegaven en de roeping Gods zijn onberouwelijk. (Rom. 11: 29). Ook de roeping uit Exod. 19: 6: En gij zult Mij een ko ninkrijk van priesters zijn en een hei lig volk Het getuigt van inlegkunde als we uit de woorden van Petrus (1 Petrus 2: 9, 10) concluderen, dat deze roeping van Israël afgenomen wordt. En zou de profetie van Jer. 31 en Hebr. 8 geen betrekking hebben op Israël en slechts alleen op de chr. gemeente? De brief aan de Hebreeën is immers gericht aan de Hebreeën! dus aan de Joden. Na die dagen (welke dagen?) zal de Here een nieuw verbond oprichten met Israël, waarvan ook de chr. ge meente de vruchten mag plukken. De Bijbelse volgorde is immers: Eerst de Jood, maar ook de Griek. Israël is en blijft Gods eerstgeboren zoon (Exod. 4: 22). Ook dit is één van de onberouwe- lijke woorden van God. Paulus moet de christelijke gemeen te van Rome een geheim mededelen, opdat men niet eigenwijs zal worden. Dit geheim: Een gedeeltelijke verhar ding is over Israël gekomen, totdat de volheid der heidenen binnengaat en aldus zal gans Israël behouden wor den. (Rom. 11: 25, 26) Als dan hun val heil voor de heide nen betekende en hun verwerping de verzoening der wereld is, hoeveel te meer zal hun volheid dan niet zijn en hun aanneming zal wezen als leven uit de doden. (Rom. 11: 11 - 15). In het land aan de Middellandse Zee is God op een bijzondere wijze bezig (zonder dat overigens het grootste gedeelte der Israëli's het beseft) om Zich een grote Naam te maken door de bekering van Israël, waardoor de tijden der verade ming kunnen aanbreken (Hand. 3: 19). De christelijke gemeente heeft tot taak Israël tot naijver op te wekken. Maar hoe zullen we dat kunnen doen als we zelf nog zoveel zonden hebben, vooral jegens Israël de zonde van de eigen wijsheid en de hoogmoed? Hoe zal Israël jaloers worden op een chris tendom, dat totaal verdeeld is? Laten we ons dan allen bekeren en laten allen, die zich gekocht weten door het Bloed van onze Here Jezus tesamen en niet gescheiden het verzoenend werk van Jezus aannemen aan één Avondmaalstafel, „opdat door de u betoonde ontferming ook zij thans ontferming zouden vinden". VLAARDINGEN W. AL Pranger Israël en profetie (101 Laat ds. Smit denken aan de woor den, dat wij eens geoordeeld zullen worden door de twaalf stammen van Israël Israël zegt dat zijn Messias nog moet komen; wij zeggen dat de Mes sias reeds gekomen is. Dat hebben wij, let wel, geleerd van geslacht op ge slacht. Wie heeft er nu gelijk? Stel eens, dat hetgeen de Joden leren, waar is, wat dan? MAASSLUIS W. G. D. Terlaat Een „ongelukje" Een woordvoerder van een frisdran- kenfabriek noemde oogschade bij een kind als gevolg van het springen van een fles een soort ongelukje waartegen ze verzekerd waren. Als dat kind bei de ogen was krijtgeraakt, zou men dat dan ook nog als een soort ongelukje beschouwen? Wordt het nu niet hoog tijd, dat hier de wetgever strengere veiligheidsmaatregelen aan de fabri kant oplegt? ROTTERDAM D. A. Schouten

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7