PAOLINI NIEUWE LEIDER LET OP UW ZAAK iermes verspeelt laatste kans Lil Fluks en Overmaas doen het over: 3-3 Ludo Dielis onttroont „maestro" Ceulemans Fortuna klopt Drente: 3-2 IIEUWE LEIDSE COURANT 11 MAANDAG 24 MEI 1971 EUPEN Niet Raymond Ceulemans maar zijn landgenoot Ludo Dielis heeft de Europese titel in het bandstoten in Eupen veroverd. n een door een incidentje enigszins ontsierde finale onttroonde deze !6-jarige café-houder uit Deurne de toch in feite onbetwiste groot- neester Ceulemans, die in dit kampioenschap ajle bestaande records •uimschoots verbeterde. Want nadat Ceulemans vrijdag- .vond al in een grandioze partij te- en de Fransman Roland Dufetelle n eigen recordpartij gemiddelde an 7 op 4 beurten had gebracht en iovendien met een reeks van 141 de ransman Jean Marty diens serie-re- d ord van 102 had ontnomen, eindigde lV ij tenslotte met het fraaie gemiddel de van 15.98, waarmee de Grobben- u inker nog hoger uitkwam dan drie lar geleden (13.11). Al die fantastische prestaties echter ?aren voor hem toch niet voldoende de kroon van de bandstoters, die n ij de laatste zeven jaar in zijn bezit 3 ad gehad, nog een jaar te behouden. eteisterd door onzekerheid, twee 5 ar geleden ontstaan bij het wereld- mpioenschap individuele vijfkamp Berlijn, waar dezelfde Dielis hem de beslissende partij bandstoten opte en Ceulemans de wereldtitel ntnam, kwam de beste bandstoter de annalen van de biljartgeschie- Henis voor de finale aan de tafel. Onzeker besin In een onzeker begin van beiden ;p Ceulemans nog met 26 en 20 weg '5-35), maar toen Dielis in de negen- beurt met een serie van 57 de iding overnam (81-120), was Ceule- ans kennelijk aangeslagen. Voor het .ferst in dit toernooi keek hij tegen >n achterstand aan en de weten- hap dat ook Dielis constant hoge ries scoort, verlamde zijn vechtlust. 10 i feite was de strijd al beslist, toen 111 ielis die reeks van 57 liet volgen in >or een serie van 51 en zijn voor- rong vergrootte tot 90-171. lend incidentje voor. Dielis werd in zijn dertiende beurt na twee punten afgeteld, maar was er van overtuigd Rini Wagtmans is de enige Nederlandse wielrenner, die aan de Ronde van Italië deelneemt. De Brabander (links) is op deze foto in gezelschap van de litaliaan Schiavon (midden) en Gimondi (rechts). dat hij ook de derde carambole had gescoord. Ceulemans vroeg hem of hij het punt had gemaakt en toen zijn landgenoot bevestigend antwoordde, zei Ceulemans grootmoedig: Dan mag je van mij doorgaan." Maar de scheidsrechter hield voet bij stuk en Dielis moest gaan zitten. Gelukkig was deze affaire niet, of nauwelijks van invloed op het verde re verloop. Ceulemans bleef falen en toen Dielis in de achttiende beurt uit ging, had deze veelbelovende jeugd speler zijn eerste Europese titel ver overd. BENEVENTO De Italiaan Enrico Paolini heeft zaterdag de tweede en langste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Als tweede kwam na 260 kilometer van Bari naar Potenza Gianni Motta over de eindstreep. Door zijn overwinning werd Paolini eerste in het algemeen klasse ment, gevolgd door Motta op 3 seconden. De derde etappe, van Potenza naar Benevento, werd gewonnen door Er- cole Gualazini. Hij won de sprint van het vrijwel voltallige peloton. Tweede werd Sercu, derde Guerra en vierde Marini Basso, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Aan de kop van het klassement geen veranderingen. Paolini blijft lei den, gevolgd door Motta op 3 secon den. Derde zijn ex aequo Franco Bi- tossi (It), Michele Dancelli (It) en Gösta Patterson (Zw). Rini Wagtmans is als enige Nederlander elfde op 3.26 min. In de derde etappe deden zich en kele ongelukken voor. Balmanioen en Bergamo, beide Italië, braken een sleutelbeen en aan de finish brak Ma rio Anni bij een valpartij een kuit been. In de Dauphiné Liberé werd de vijf de etappe gewonnen door de Belg André Dierickx. Tweede werd na 230 kilometer van Annecy naar Macon de Fransman Santy, derde zijn landge noot Genet. Eddy Merckx bleef leider in het al gemeen klassement, gevolgd door Van Impe op 23 sec. Derde bleef de Span jaard Ocana op 25 sec. Het eerste gedeelte van de zesde etappe, van Macon naar Le Creusot over 146 km, werd gewonnen door de Belg Eric Leman, die in de sprint van het hele peloton klopte. Tweede werd de Belg Frans Verbeeck en derde Nas- sen, eveneens een Belg. Bij een valpartij waren o.a. Jan Janssen en Rene Pijnen betrokken. Pijnen moest met shock-verschijnse len opgeven. Janssen kon na verzor ging de koers voortzetten. Jan Bouman scoort de openingstreffer in de wedstrijd Fortuna Vlaardingen FC Drente. Doelman Boxen is kans loos. Kort daarna deed zich een yerve- SCHIEDAM Het spel is zo M)ed als gespeeld. Volewijckers PEC zijn gepromoveerd en ook ndhoven is vrijwel zeker van C 'omotie. Dit alles echter impli- C ;ert overduidelijk dat het Schie- Hermes DVS definitief in :hter het promotienet gevist ;eft. Door het 11 gelijke spel gen de grootste concurrent RO- A. JC zijn alle theoretische kan sen in rook opgegaan. Wat dit voor gevolgen heeft Hermes staat immers op de saneringslijst van de FBO zal nog moeten blijken. Hermes heeft tegen Roda geduren de bijna de gehele wedstrijd gedomi neerd. De enige zwakke schakel in de Schiedamse formatie was middenvel der Gerard Flaes, die een zeer matige partij speelde. Hij werd dan ook na een kwartier op eigen verzoek ver vangen door Ger Lagendijk, die niet in de basisopstelling stond, omdat trainer Joop Castenmiller het niet raadzaam vond om hem op te stellen vanwege het feit dat Lagendijk een maand niet had kunnen trainen, ge hinderd door een liesblessure. Het feit echter dat Lagendijk in het team kwam. betekende een versterking voor de pupillen van Joop Castenmil ler. -)(- Seye Visser scoort. Hermes DVS kwam hierdoor naast Roda JC. Het was ook juist Gerard Flaes die schuld had aan het doelpunt waar mee Roda na een kwartier spelen een 01 voorsprong nam. Bij een diepte pass op Desweijsen timede Flaes ver keerd met zijn sliding en de Lim burgse spits had geen moeite om Ton Ruts van dichtbij te verslaan. Hermes was achter door deze te genslag in het geheel niet aangesla gen. De Schiedammers zetten het doel van Roda constant onder druk. maar in de afwerking waren Hermes' aan vallers niet gelukkig. Kees van Koo ien en Ger Bakkes schoten in goede positie over en naast en kort voor rust kopte weer Van Kooten buiten bereik van de Roda-doe.man op de paal. 0 Visser Ook na de rust was het Hermes dat het spel dicteerde Veelal werden de aanvallen over de rechtervleugel uit gevoerd, waar Ger Lagendijk en Me de Ruis een constant gevaar voor de Roda-defensie betekenden. Door slordig afwerken van met name Kees van Kooten, die duidelijk een off-day had, werden doelrijpekansen echter gemist. Hel werd al snel duidelijk dat het gevaar bij Hermes uit de tweede lijn en zelfs uit de verdediging moest komen Vooral Sije Visser was door zijn veelvuldig opkomen "deeds *n aanvalslinie te vinden en het was dan ook van zijn voet dat de gelijkmaker na ruim een kwartier spelen kwam. Na een 1—2 tussen Lagendijk en Van Kooten kopte de laatste de bal voor het doel. waar deze wat gelukkig bij Visser terecht kwam, die met een e- norm harde kogel Hermes naasr Roda bracht. Hermes wilde na dit doelpunt meer, "de Castenmiller-formatie ronk en voelde dat er een overwinning in zat. Ger Bakkes kreeg de kans om Her- mes naar 2—1 te schieten, toen Van Kooten en de Roda-keeper tegelijk de lucht in gingen, waarbij de bal voor de voeten van de vrijstaande Bakkes sprong. De Schiedammer echter schoot tot grote schrik van zijh ploeggenoten de bal over het lege doel. Inde herenmodezaak tussen Botermarkt en Breesttaat is deze week een reuze keuze kolberts. Meer dan ooit, voordeliger dan anders. En, met het oog op de zomer, wordt een groot deel van de kollektie ingenomen door lichtgewicht zomerkolberts Een kolbert voor die warme dagen op uw werk, voor het vrije week-end, voor uw vakantie, het kolbert voor de kombinatie, die u fijn vindt, hangt bij C&A. Deze week bovendien als extraatje sportief zomerkolbert in de kleur van het seizoen: beige, met zijsplitten, doorgestikte revers en opgestikte zakken voor PAPENDRECHT Overmaas en Fluks zijn nog niet tot een be slissing gekomen. Het zal nog een zeer spannende week duren, voor het lot van de degradatie een tweede team heeft aangewezen. Op het veld van Papendrecht werd het na verlenging 33, hetgeen nog een wedstrijd nodig maakt, teneinde definitief te beslissen wie Zwijndrecht in de degradatie naar de tweede klasse gaat vergezellen. Beide formaties startten zeer ner veus, de zenuwen overheersten. Zorg vuldig werd er naar openingen ge zocht. de breedtepass overheerste. Het was Fluks, dat het eerst de zenuwen leek kwijt te zijn. De Dordtse forma tie begon meer in de diepte te spelen, waardoor de aanvallen van Fluks meer inhoud kregen, en dit had dan ook resultaat. Uit een verre diepte pass 'bracht Jan Laureij Fluks op 0. 0 Kreyermaat Fluks wilde na dit doelpunt meer, de Dordtenaren wilden afstand ne men van een Overmaas, dat gro:e moeite had om zuiverheid in de trap pen te leggen. De Rotterdammers echter verdedigden beheerst en het was uitgerekend routinier Reinier Kreyermaat, die de broodnodige rust in de groen-witte formatie 12rug- bracht. Kreyermaat ontpopte zich als een meester-vertrager, telkens was het ..de Beer" die met bekekc-n pass- jes de verdediging van Fluks aan het wankelen bracht. Pas ver na rust zou Overmaas de beloning voor het positieve spel kun nen innen. Fluks werd in het begin van de tweede helft geheel op eigen helft teruggedrukt. Overmaas spits Wim Goedkoop was met harde, goed- gerichte schoten een voortdurend ge vaar voor de Dordtse verdediging, maar het was pas na ruim twintig minuten, dat André van Gelderen de gelijkmaker kon laten aantekenen. Door dit doelpunt leek Overmaas plotseling vleugels te krijgen. De 'or- matie schakelde ineens op een hoger temDo over, Fl. ks leek te bezwijken voor de enorme druk, die Overmaas i .'cof#"ende. Het was Otten, die uit eiv slimme pass van Leo Spiering de stand op 12 ten voordele van Over maas bracht. protesten van de Rotterdammers was de scheidsrechter onvermurwbaar. Een verlenging was noodzakelijk. Dit betekende dat 22 dodelijk ver moeide spelers nog eens een half uur moesten „gaan". De vermoeidheid liet zich dan ook gelden. In de zesde mi nuut van de eerste verlenging bracht Rob Kuiters Fluks op 3—2, toen zijn schot via het lichaam van Overmaas centrale verdediger Leo de Kievit achter doelman Ton van Horik ver dween. Alles op alles En nog was de beslissing niet ge vallen. In de tweede verlenging zette Overmaas nog één maai alles op al les. Met man en macht gingen de Rotterdammers in de aanval. Kreyer maat verhuisde van het middenveld naar de frontlinie en van zijn voet kwam het passje, waaruit Aad van de Most Overmaas tenslotte naast Fluks schoot: 33. Beide formaties waren op. Gelaten heid viel over de spelers. Zij accep teerden het, dat zij. nogmaals deze ze nuwslag zullen moeten leveren. Zon dag a.s. staan Overmaas en Fluks wederom op het veld van Papen drecht tegenover elkaar. Dan zal de beslissing moeten vallen, maar dit zal nog heel wat voeten in de aarde heb ben. want zowel Fluks als Overmaas voelen er weinig voor om terug te gaan naar de tweede klasse. VLAARDINGEN Hoopge vend was het allemaal niet, dat gene wat Fortuna tegen de FC Drente presteerde. Nu het er naar uit ziet, dat Fortuna, door de fusie van ADO en Holland Sport, door mag gaan met het spelen van betaald voet-bal, juist nu zal het elftal drastisch gewij zigd moeten worden. Vrijwel zeker is, dat Jan Baksteen en Jan Bouman, met een vrije transfer, weg zullen gaan. Dit betekent dan èn het verlies van een zeer geroutineerde verdediger èn het verlies van een topscorer. Dus zal Fortuna, wil het volgend jaar enige rol van betekenis spelen, aankopen moeten doen, want uit eigen kweek zijn niet die spe lers voorradig, die waardige op volgers voor Baksteen en Bou man kunnen zijn. Fortuna zal zijn aankopen voornamelijk moe ten richten op de aanvalslinie, want ook weer tegen Drent» bleek de aanval de zwakste scha kel van het team te zijn. Wakker Fluks werd ruw met de neus op de werkelijkheid gedrukt. Het spodk van de degradatie grijnsde veelbeteke nend Toen zagen de Dordtenaren in dat zij met het spel dat zij speelden, nl. vanuit de verdediging met uitval len proberen de doelman van Over maas te verschalken, geen resultaat /.uuden behalen. Nu was net Over maas dat terug moest De Rotterdam mers groepeerden zich op de rand van hun strafschopgebied, cm zo de doorgang naar hun heiligdom af te grendelen. De verdediging van Over maas leek het pleit le zullen winnen. Fluks dapht er echter anders over Jan Bouwman kwam Jan Laureij vervangen Het was de,ze invaller, die in de blessuretijd, dus n-i het ver strijken van de officiële speeltija. Fluks met een harde schuiver alsnog naast Overmaas bracht. Ondanks LIENZ De Nederlander Gijs van Lennep, die hoopt voor de komende Grote Prijs van Nederland op 20 iunl op Zandvoort de beschikking te krij gen over een formule I-renwagen, is in éen wedstrijd om de Taueripokal zesde geworden. De race behoorde lo', de competitie om de Europese beker voor 2 liter sportrenwagens en prototypen. De Oostenrijker Niki Laudo werd met een Chevron winnaar in 1 uur 54 min. 40.4 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 199.69 km per uur De Italiaan Arturo Merzario werd in 1.54.41.8 met een Fiat tweede. De Lola van Gij.- ."an Lmnep werd na I uur 36 min. 4.3 sec. afgevlagd. -M- Aanval op hat doel van Overmaas. Doelman Ton van Horik redt echter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11