Willem Duys uitlokking schuldig aan TV-ewDmeoiaar tot misdrijf rant van formaat Hobbyruimte in huis zeer gewaardeerd Avro krijgt meer zendtijd via VVD-ministers tOESJE KOM HIER! ïl 1705 (g) vioolduo en MAANDAG 10 MEi 4/1 Vanavond te zien NEDERLAND I— VARA 9.05 (K) Pipo op Bizarra, tv-serie 9.30 (K) Coronation Street, tv-feuil- leton 0.20 (K) Ironside, tv-film 10 (K) Achter het Nieuws 1.35 (K) Wie wijst Gerard Cox de weg in Hilversum?, show 2.10 (K) Supersnel op zout docu mentaire over records NEDERLAND II NCRV 1.30 (K) Zo moeder, zo dochter, spelprogramma ).21 Memorandum van een dokter, tv-feuilleton .10 (K) Muzikale impressie van Thérèse !.00 Hier en Nu: actualiteiten '.25 Ander Nieuws 1.40 Olympia's Tour (NOS) Vanavond te horen ULVERSVM I NCRV 1.00-20.00 uur EO: geestelijke mu ziek, Reformatie en Reveil ,00 uur Requiem - A. Dvorak .40 uur Literma, kunstkroniek 1.00 uur NCRV-Vocaal Ensemble. 1.30 uur Klankjuwelen. klassieke muziek IILVERSUM II AOS .35 uur (RVU) Stichting 1940-1S45 .30 uur (BRT en NOS) De Neder landse cultuur als export middel .45 uur Metro's midnight music Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Mr. F. C. Frenkel, docent strafrecht van de Economische Hogeschool, vindt dat tv-presentator Willem Duys in diens Vuist-uitzending van afgelopen vrijdag een misdrijf heeft ge pleegd. De heer Frenkel zei dit in de KRO-actualiteitenrubriek „Echo" van zaterdagavond. In zijn uitzending van vrijdag avond zei de heer Duys, toen hij een moeder interviewde, wiens vierjarig dochtertje pas verkracht was: „als ik mijn dochter had be trapt in een dergelijke situatie, ik bedoel als ik die man had gegrepen (de dadeir red.) had ik hem dood geslagen" en „als hij uit de gevan genis kwam, had ik hem nog dood geslagen". Op de vraag van een KRO-radio- verslaggever of Willem Duys voor de rechter gedaagd moet worden, ant woordde mr. Frenkel: „Ja, in com mentaren vraagt men zich af of deze uitzending geen gevaar voor de gees telijke volksgezondheid was. MISDRIJF Ik zou het nog veel sterker willen stellen, hier is sprake van een mis drijf. Dat blijkt uit het applaus dat hij aan de zaal ontlokte met deze op merkingen en waarvan hij zich wel bewust was dat dat zou gebeuren. Dat is opruiing, aanzetten tot enig misdrijf of uitlokken van enig mis drijf". Vraag van de verslaggever: „U kunt voor de heer Duys geen begrip opbrengen?" Mr. Frenkel: „Ik ben bereid begrip op te brengen voor elke delinquént, dat hoort bij mijn vak. Maar het is eerst wel buitengewoon noodzakelijk, dat wordt vastgesteld dat hier wel degelijk sprake was van een misdrijf. Ik vind het een gevaar, dat het er nu op lijkt, dat deze emo tie gerechtvaardigd zou zijn, dat is die natuurlijk nooit". ONDERZOEK Volgens de heer Frenkel zal de Of ficier van Justitie, zoals ook in de VPRO-gevallen gebeurde, zelfstandig tot een onderzoek tegen de AVRO- presentator moeten overgaan. „Als dit onderzoek achterwege blijft, zou het in opdracht van de mi nister van justitie moeten plaatsvin den. De opdracht van de minister aan de .officier kan verstrekt worden op basis van vragen van Kamerleden. Een dergelijk onderzoek lijkt mij dringend noodzakelijk", aldus de heer Frenkel. Een woordvoerder van de AVRO verklaarde desgevraagd dat de heer Duys „een typische exponent van het gevoelsleven" is. Scheidende VAllA-voorzitter: Van een verslaggever HILVERSUM „De liberalen in ons land zijn zozeer gewend aan en verwend met een enorme meerderheid in de Nederlandse pers, dat zij het niet goed kunnen verkroppen dat zij ook niet in de omroep het leeuwedeel van de voorlichting aan de bevolking hebben. Het lijkt me daarom zeer aannemelijk dat de beslissing van de minister van CRM om de Avro in beginsel meer zendtijd toe te kennen, door de WD-leden van het kabinet is doorge dreven." Van een onzer verslaggeefsters MIDDELBURG Wat waar- >ren bewoners aan hun huizen wat zijn hun belangrijkste be- paren tegen de woning, die ze ibben? Naar dit onderwerp eft de werkgroep „Bouwen en onen" van de Rijksuniversiteit Utrecht een onderzoek inge- Id onder de bewoners van Iftdelburg-zuid. ■ÏAangrijkste punten om een huis te waarderen zijn: een aparte Vnjj voor hobby, spel of studie (een H0" naar voren komende wens irmate de sociaal-economische sta- recente foto van de 13-jarige Sutter, dochter van een ipoetsfabrikant uit Genua, die week door onbekenden werd '.rd, toen ze van school naar terugkeerde. De ontvoerders een losprijs van 300.000 gul den voor het meisje. tus van de bewoners stijgt), de groot te van de woonkamer, de grootte van de ouderslaapkamer en van de dou che- en wasgelegenheid, de indeling van de woning, de droogruimte, het aantal kamers de kastruimte en 'nat verwar m in gssy steem Wat de woonomgeving betreft, hier zijn belangrijke punten: het bezit van een tuin (waar men vrij kan zitten), de ligging van het huis ten opzichte van de zon, de aanwezigheid van goe de buren en rust in de omgeving. Andere punten, die men belangrijk vindt voor het prettig wonen in een bepaalde buurt, zijn: het openbaar vervoer, de bereikbaarheid van het stads- of dorpscentrum, het aantal winkels in de omgeving, de speelmo- gelijkherlen voor de jeugd en het aanwezig zijn van voorzieningen als sportvelden, speelweiden, een speel tuin, een kinderboerderij, zandbak ken, een sporthal, een instuif voor jongeren e d. De wens naar een ruime woonka mer en naar een speciale hobby- of studeerruimte in huis, blijkt meer voor te komen naarmate de bewoners een hogere sociaal- economische sta tus hebben. Veel voorkomende klachten over huizen blijken te zijn: de slechte af werking van plafonds, schilderwerk en hang- en sluitwerk en de gehorig heid, zowel naar binnen als naar bui ten. Uit het onderzoek is verder geble ken, dat de bewoners in het algemeen wel bereid zijn offers te brengen om beter te wonen, als de betreffende woning meer aan de wensen van de bewoners zou voldoen. De N.V, Willem II Sigarenfabrieken hebben na uitgebreide research het eerste speciale vrouwensigaartje op de markt gebracht. Volgens deze fa briek is dit sigaartje precies afge stemd op de rookgewoonten en be hoeften van de Nederlandse vrouw. Het sigaartje, dat de naam „Lady Tip" heeft meegekregen, is voorzien van een filter, die verwerkt zit in een wit plastic mondstukje. Het formaat van de sigaartjes is erg handzaam: ongeveer zo groot als een sigaret. De sigaartjes zijn er in verpakkingen van t'en stuks. Dit zei vrijdagavond de heer J. B. Broeksz op de jaarvergadering van de ledenraad van de Vara in zijn laatste rede als voorzitter van deze omroep vereniging. Zaterdag droeg de heer Broeksz het voorzitterschap van de Vara over aan oud - N"V V-voorzitter André Kloos. De heer Broeksz had de indruk dat minister Klompé zelf niet acher de kabinetsbeslissing stond de Avro meer zendtijd te geven. Zolang de to tale zendtijd niet kan worden uitge breid. is volgens de heer Broeksz ex tra zendtijd voor de Avro ontoelaat baar. De middelen voor uitbreiding van de zendtijd en voor de verhoging van de uurbedragen voor radio en tele visie wilde de scheidende Vara-voor- zitter halen uit temporisering van de studiobouw. De beschikbaar komende gelden zouden dan kunnen worden verdeeld over de jaren dat de om roepbijdragen niet worden verhoogd. Dat de Nederlandse dagbladen een ruimer gebruik van de programmage gevens hebben gevraagd, had de ver ontwaardiging opgewekt van de heer Broeksz. Hij had het niet voor moge lijk gehouden dat met zo'n gemak werd gesproken over het gebruiken van „ons werk" in een land Iwaar gelukkig auteursrecht bestaat." Op een opmerking uit de vereni gingsrad over de functie van Marcel van Dam in het alternatieve kabinet, zei de heer Broeksz dat Marcel van Dam volledige vrijheid van handelen heeft, maar dat hij beide functies niet gelijktijdig zal kunnen vervullen. Marcel van Dam vertegenwoordigt volgens de heer Broeksz wel partijpo litieke inzichten Er zal een onderzoek worden inge steld maar alle activiteiten die voor het programma van de ombudsman moeten worden verricht. Nagegaan zal worden of de Vara zich ten aan zien van dit programma beperkingen moet opleggen opdat het de omroep niet boven het hoofd groeit. In de verenigingsraad klonk de op merking dat vermenging van Van Dams opiniërende taak voor de tele visie niet verenigbaar is met een be stuurlijke taak. De nieuwe Vara-voorzitter André Kloos pleitte zaterdagmorgen voor meer samenwerking tussen pers en omroep. „Problemen van financiële aard die de kranten en weekbladen bedreigen, delen zich nu ook aan tie omroep mee. In plaats van een soort belangengemeenschap te zien ontwik kelen tussen beide, in vele opzichten vergelijkbare en bedreigde media, ne men wij een toenemende strijd waar. Pers en radio zijn echter geen tegen standers, ze zijn wel rivalen." De heer Kloos noemde adverteer ders, overheid en consumenten de ge sprekspartners, misschien wel oppo nenten van pers en omroep. Daarom moeten zij bondgenoten worden „in het gevecht om het behoud van fi nancieel sterke media met een eigen identiteit." Bij zijn afscheid zaterdag is de heer Broeksz door het hoofdbestuur van de Vara tot erelid benoemd van de omroepvereniging. Namens de ver enigingsraad kreeg hij een gouden horlogeband met inscriptie. De direc teur-generaal van het ministerie van CRM, dr. J. P. Verhoeve, overhan digde de heer Broeksz een brief van minister Klompé. Tijdens de afscheidsreceptie deelde de vice-voorzitter van de Vara, de heer G. Boekhoven, mee dat de Vara heeft besloten tot de instelling van de „J. B. Broekszprijs". Deze zal iedere twee jaar worden uitgereikt aan per sonen of groepen die zich verdienste lijk hebben gemaakt voor het toegan kelijk maken van de cultuur voor een breder publiek. De prijs bedraagt 3.000 gulden. De Midzomernachtsdroom van Sha kespeare, die de AVRO gisteravond in een meer dan twee uur durende versie van de Franse regisseur Jean Averty uitzond, hebben we niet in kleur gezien. We nemen aan dat we daar veel mee gemist hebben. Maar ook voor de zwart-witkijkers was er genoeg moois aan te beleven. De dro merige sfeer van het Shakespearestuk leende zich natuurlijk prachtig voor de al bekende techniek van de Franse regisseur. Averty maakte als een meester gebruik van de tv-technische mogelijkheden zonder dat hij daarbij het risico liep het contact met de kij ker te verliezen. Averty die zich in zijn shows toch nog wel eens te bui ten. ging aan opzichtige effecten, bleef in deze droom beheerst en helder in zijn techniek en maakte daarmee een stuk prachtige televisie. Hij had daarbij de steun van een groep ac teurs die hun werk voortreffelijk de den. We hebben de betovering van Averty gisteravond maar heel even onderbroken voor een indruk van het Kort Geding over de kansspelen. De stelling dat het verbod op kans spelen zoals roulette moet worden op geheven, werd met een klein verschil afgewezen. Dat was dan misschien mede te danken aan de broeierige beelden die de kijker uit een duide lijk namaak-casino werden geboden. Maar misschien heeft de jury die beelden niet gezien. We vonden het een nogal merkwaardig "extra" in dit programma dat qua vorm nergens op sloeg. Over naar de zaterdagavond met twee tv-films aan de NCRV-kant en Mies aan de VARA-zijde. Geen van de kandidaten wist wie nu wel de nieuwe voorzitter van de VARA was geworden op deze zelfde zaterdag. Achter het Nieuws toonde hem met zijn vrouw: de heer Kloos. Afscheid nam oude rot in het vak Jan Broeksz, maar wel met het VARA-speldje op zijn revers. Kloos zien we dat teken nog niet zo gauw dragen, de speldjes raken eruit. Achter het Nieuws deed als de zoveelste informatierubriek ook een poging de valutacrisis voor „de gewone man" begrijpelijk te ma ken. Een helder betoog van Hans Ja cobs kwam tenslotte uit bij een fa lende economische politiek van onze grootste bondgenoot. Als enige ver klaring leek het ons toch niet hele maal afdoende. Het wordt tijd dat die valutazaak eens in een wat langere reportage wordt uitgediept. Zo een reportage als bij voorbeeld over de fruitkwekers in de Betuwe in dezelf de rubriek. Als we niet oppassen, kunnen we volgend voorjaar de Be tuwe wel vergeten. Er wordt gerooid en verbrand want „het geld komt niet uit de heldere hemel als het niet meer uit de bomen komt", zoals een van de zwaargetroffen telers opmerk te. Per jaar wordt er door deze men sen zelfs ƒ2.400 per ha boomgaard verloren. Achter het Nieuws kwam in een gesprek met psycholoog Roelofs nog even terug op de opmerkingen van Willem Duys die je je hoogstens in de huiselijke kring kan voorstellen. Roelfs merkte terecht op dat de moe der de problematiek nog erg goed had aangevoeld en dat het daarom des te onbegrijpelijker was dat Duys het ge sprek np een dergelijke manier om- boog. Hij achtte de opmerking van Duys een gevaar voor de geestelijke volksgezondheid. Hij wilde graag dat Duys zijn negatieve uitlatingen in een volgende uitzending zal terugne men. We hopen, eigenlijk maar dat het niet meer gebeurt. Willem kan zo vreselijk emotioneel worden. Igor von Percha 146 De wet van de traagheid. Belangrijke mensen hebben opdracht gegeven in deze omgeving een verdedigingsgordel aan te leggen. Minder belangrijke mensen zijn bezig dat bevel uit te voeren. Op zekere dag werden zij weggeroepen, omdat zij ergens anders nodig waren. Zij droegen het commando over aan de vol komen onbelangrijke mensen en verdwenen. Deze volkomen onbe langrijke mensen zijn echter de trouwste dienaren van de staat, zon der dat zij in staat zijn de zin of de zinloosheid van hun doen te be grijpen. Bevelen en decreten zijn ervoor om opgevolgd te worden, bevel is bevel, wie niet gehoorzaamt, wordt doodgeschoten." Het uitgedroogde, kaalhoofdige mannetje met het ronde gezicht van een slaperige uil, dat op deze late septemberdag achter een hoop half verroeste machines zo tegen Vera sprak, heette Iwan Maximo- witsj Chwostow en was van beroep leraar. Ofschoon hij een half hoofd kleiner was dan Vera, noemde hij haar steeds 'mijn kleine vriendin'; dat deed hij trouwens ook bij alle andere vrouwen. Na twee trekken aan zijn knisperende, vonken sproeiende en ver schrikkelijk stinkende pijp tilde hij zijn wijsvinger op terwijl hij Vera over de rand van zijn ronde bril veelbetekenend aankeek. "Bureaucratie is namelijk de iets later geboren tweelingzuster van de revolutie. Heb ik u al verteld waarom ik eerst gearresteerd en vervolgens in deze brigade gestopt ben?" "Vertelt u, Iwan Maximowitsj 1" "Omdat ik toevallig net zo heet als de vroegere minister van- Oor log van de tsaar. Er werd opdracht gegeven het verleden uit te wis sen. Chwostow - dat is verleden. Wie Chwostow heet staat onder verdenking. Een man die een dergelijke naam draagt, kan niet veel goeds in zijn schild voeren. Het is beter om tien onschuldige mensen achter slot en grendel te zetten dan een paar minder onschuldige mensen te laten lopen. Zal ik u eens wat vertellen?" "Nou?" Vera lachte. "Ik heb het sterke vermoeden dat men ons vergeten is. Wedden, dat wij in de volgende herfst hier nog steeds zitten, terwijl wij dan aan de tiende verdedigingslinie bezig zijn?" "Als er in dit tempo verder gewerkt wordt, dan pas aan de vijfde. Ik heb iets voor u, Iwan Maximowitsj." Vera haalde uit de zak van haar rok een pakje tabak en gaf het aan de kleine man. Chwostow scheurde het pakje open, rook eraan, klopte zijn pijp uit, stopte die opnieuw, stak haar aan en blies met verrukt gesloten ogen kleine blauwe rookwolkjes uit. "Uit de Oriënt.Ik zie mijzelf in het paleis van Haroen al Ra- sjid. Decente muziek, dansende meisjes, waaiende sluiers. Je bent een engel, Veroesjka. Ik houd van je. Waar heb je die tabak vandaan?" "Relaties met de Oriënt Vera pakte de waterkan en de kruik op om haar rondgang als wa terdraagster voort te zetten. "Veroesjka - wacht!" Chwostow stond op en loerde over de machines naar een afgezon derd werkende afdeling van gevangen Witte Gardisten aan de an dere kant van de beek, die zich met talloze bochten door het licht golvende weidelandschap kronkelde. De mannen werden door verschillende wachtposten met geweren onder hun armen bewaakt. Zij bewogen zich langzaam, als in een vertraagde opname; af en toe was een scherp bevel of een vloek hoorbaar, die hen. tot spoed aanzette. (Wordt vervolgd) IK ZM BU12i3N 'rwfEÜ DO&T1 Smidje Verholen en de veedieven von Texas ItAIHO WVXOMI kers en continuo in d kl.t. BWV 1043. 2. Concert voor cla- vecymbel en orkest In A gr t. BWV 1055. 3. Suite nr. 3 In 11 gr.t. BWv 1068. II. Georg Phi- lipp Telemann „Die Tageszei- ten" Ulversum I 102 m. NCRV en (verv.i 18.30 Nieuws. 53en 18.15 en 19.00 uur zal programma worden onder ken voor verslag 4e etappe rmpia's Ronde van Neder- E.O.: 19 00 Gewijde mu- 19 25 Reformatie en re- lezing. 19.35 Muzikaal ln- mezzo. 19.40 Geloven van- 'lezing. NCRV: 20.00 (S) echts Symfonie Orkest, echtse Oratorium verenl- 1 zangsollsten (opn.) Jazz-tlm-j. 22.20 Avond- irdenklng 22 30 Nieuws. Llterama: kroniek over 'Ken schrijvers en toneel. NCRV-Vocaal en- We en gltaarbegeleiding. 0 (S) Klassieke muziek (gr). 5-24.00 Nieuws. Ilverusm II 298 m. AVRO: Nieuws. 18.11 Radiojour- 18.23 Ik verbind u praatte. 18.30 (S) Fras- operette van Lehar. Nieuws. RVU: 19 3a Heeft werk van de Stichting 1-1945 in deze tijd nog zin? S: 20.05 De nederlandse cul- lr als exportartikel: geza- ®JUk programma van BRT NOS t.g.v. het 25-jarlg be- «1 van het Belglsch-Neder- «s Cultureel Verdrag. 22 00 Lichte grammofoonmuzlek. SH: 22.10 Sextant. NOS. Nieuws 22.40 Mededeltn- '.22.55 (S) Metro's Midnight [sic: Metropole Orkest. «-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA draadomroep VANAVOND VAN 18n- 20 uur •ohann Sebastian Bach. 1. violen, strlj- r-cert TEI.EV1SIK VANAVOND Nederland I. NOS: 18.45 <K) De Fabeltjeskrant. STER: 18.50 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K> Journaal. STE1R: 19.00 (K) Re clame VARA: 19.05 (K) Pipo op Bizarra. TV-serle voor de kinderen. 19 30 <K) Coronation Street. Tv-feullleton. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20 00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame VARA: 20.20 (K)Iron- slde. TV-fllm. 21.10 (K) Achter het Nieuws. 2135 iK Wie wijst Gerard Cox de weg in Hilversum?: showprosram ma 2210 (K) Supersnel op fllmdocumentaire 23.00 (K) Journaal. TELEAC. 23.W-23.35 Sterrekundc - les U (herh.) Nederland II. NOS: 18.45 (K De Fabeltjeskrant. STER: 18.58 (K) Reclame. NOS: 18.55 (KI Journaal. STER: 19 00 (K) Re clame NOS: 19.05 Interna tionaal Agrarisch Nieuws. NCRV: 19.30 (K) Zo Moeder, zo dochter. spelprogramma. STER: 19,55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (KI Journaal STER: 20.15 (K) Reclame. NCRV: 20.21 Me morandum van een dokter. TV-feullleton. 31.10 (K) Muzi kale filmimpresste var. Thérèse in Roemenië. 22.00 Hier en Nu: actualiteitenru briek. 32.25 Ander Nieuws. NOS: 22.35 (K) Journaal. 22.40 Olympia's Tour. TELEAC: 22.45-23.15 E.H.B.O.-les 14 (herh.) Bclgië-Nedcrlands. 18,00 (K) Fabeltjeskrant. 18 05 (K) De gezellen van dc Blauwe Meeuw, jeugdfeullleton.- 18.30 (K) Professor Baltazar. teken filmserie voor de jeue <6i Sterrenkunde (4). '.9.10 Sport- tribune. 19.33 Keurig Frans en Zoeklicht, cultureel nieuws. 19.39 Mededelingen en weerbe richt. 19.45 Nieuws. 20.10 (K) Bericht uit Europa nr 1 re portage van Louis %'an Gaste ren. 20.50 Oranje-Hotel tv-sp»' naar het toneelstuk ..Een dra matisch gedenkschrift in 4 be drijven door NN nr. 1057" van Eduard Veterman. 22 05 Festi val van Vlaanderen 1970: Vlaamse polyfonie ln Europa. 22.35 Nieuws. I KAOIO I-'.WORGEN debat; Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S Op hel eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8 00 Nieuws. 8 11 Plano. Te Deum laudamus (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 (S) Voor de huis vrouw. (B 00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw) 9.40 Schoolradio. 10.00 Bijbelse ver kenningen. 10.15 (S) Franse Operafragmenten (gr) 11.00 Nieuws. 11.03 (S) Franse aria's (gr). 11 15 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelin gen t b.v. land- en tuinbouw. 12 30 Nieuws: 12.41 Actualitei ten: 13.00-13.05 Raden maar 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) In terlokaal: muzikaal middag magazine (16.00-16.02 Nieuws). KRO: 17.00 Kinderzangfestival 1971 18.19 Zendtijd Politieke Partijen nasliek. 7.20 (S> Dag met een plaat je: lichte grammofoonmu- ziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radio- Journaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg). (8.30-8J3 De groenteman.) 8.50 Morgenwij ding. NOS: 9.00 Uitgebreide re portage. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.). AVRO: 10.00 voor de kleuters, lu 10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nieuws.) 11.30 Voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberichten 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Knipperlicht: verkeersmagazi- ne. 13.00 Nieuws. 13.U Radio- Journaal. NOS: 13.30 Samen vatting formateursdebat. 13.41 Spiegel van Relglë 14.05 Jazz uit de Jaren 1935 - 1955. 14.30 (S) Promenadeorkest. 14.50 Sa menvatting Formateursdebat. 15.00 Van ta-ta tot totale taal: het leven in de taal. AVRO: 15 lo Muziekmiddag, waarin o.m. 15.10 (S) Nieuwe grammo foonplaten: (NOS) 15.50 Sa menvatting formateursdebat: 16 00 Nieuws: 16.03 Alert, een programma op het snijpunt van muziek en maatschappij; 16,25 (S) Spaanse muziek van de 13o tot de 20e eeuw. (NOS) 16.55 Samenvatting formateurs- Hilversum III. 240 m. VARA: 9.00 Nieuws. 9 03 Plaatjes voor de pep. 10.00 Nieuws. 10.3 Licht platenprogramma 11. Nieuws. 11.3 Een opvallend vrolijke gevarieerde visite. 13.03 De Eddy Becker Show (12.00 Nieuws) '13.00 Nieuws. (14.00 Nieuws) 15.00 Nieuws 16.30.-18.00 Mix: rijp en groen op alle toeren. (17 00 Nieuws.) TELEVISIE MORfpEV 50: Stinky Andy nam de twee „nieuwkomers" mee naar een oud auto'tje en zei: „Stap in. mannen. La ten we eerst naar de ranch gaan. Daar zullen jullie dan de andere boys leren kennen en krijg je een cowboypak." „Motte we dan ook op een knol zitte?" vroeg Platvink-Jantje. „Dat zullen jullie allemaal moeten, ja," lachte Andy. „Je ziet trouwens wel, dat Cowtown maar een klein plaatsje is. Er is niet veel te beleven, maar dat geeft niet, want je verdient hier veel geld in de veehandel en alle cowboys kunnen dus goed sparen.1' „Ik wil niet spare," antwoordde Jantje. „Ik wil me loon opmake an allerlei lollige dinge. maar wat ken je nou met je cente doen in dit dooie dorp van niks." Jij moet niet zoveel praatjes maken, Veholen," zei Andy berispend. „En maak je over het dorp maar niet ongerust. Zaterdagavond kun je met de andere cowboys naar de „saloon" als je er zin in hebt." „Ja. dat weet ik uit de film," zei Jantje.„Daai knokke ze altijd en schiete ze met hun revolvers de boel kort en klein. Krijge wij ook zo'n blaffert?" „Aan een blaffer zullen jullie hier niet veel hebben," antwoordde Andy. „Schieten is hier streng verboden. Boven dien zijn alle geroutineerde cowboys zó verschrikkelijk snel met hun wapens, dat ze jullie allang op een blauwe boon getracteerd hebben voordat je je revol ver uit de holster hebt gekregen! Maar kijk, daar heb je de ranch al. De andere jongens staan al te wachten." Hij stopte zijn oude auto en ze stapten uit. „Hallo, boys! Houw gaat het with you?" zei platvink-Jantje joviaal. Maar de cowboys antwoordden niet. Ze keken de nieuwkomers even aan. vielen elkaar toen om de hals van louter plezier en barstten uit in een onbedaarlijk gelach. „Gut, gut, gut, wat hebbe we een lol," snerrde Platvink-Jantje. Maar de cowboys waren niet in staat te antwoorden, en 1 -k ?n een bezwijming nabij

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7