Heath deze maand naar Pompidou Mariner-8 in zee gestort LET OP UW ZAAK :hef,pvaartberichten Lugdunum hield 't hoofd koel (0-1) Gebruik boordtoilet in recreatiewater niet! Britse premier maakt zich zorgen Storing in draagraket Voorkom vervuiling en Verkeersongeval in Katwijk: Eén dode en vier gewonden WINKELJUFFROUW DE KAAG EEN BEZORGER LISSE EEN BEZORGER J. P. Woordes met bokaal geëerd Ds. Rooze in Valkenburg Vicus Oriëntis promoveert (5-, NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 10 MEI W PARIJS, LONDEN (Reuter, AFP, AP) De Britse premier Edward Heath zal op 20 en 21 mei in Parijs „vraagstukken van gemeenschappelijk belang" be spreken met president George Pompidou van Frankrijk. Dit is zaterdag gelijktijdig in Londen en Parijs bekend gemaakt. Belangrijkste onderwerp van ge sprek zal Engelands toetreding tot de Europese Economische Gemeenschap zijn. Het is echter niet de bedoeling dat de twee leiders gedetailleerde on derhandelingen zullen voeren over de problemen die een toetreding van En geland nog in de weg staan. De besprekingen zullen de onder handelingen. die deze week en in juni in Brussel gevoerd zullen worden, niet doorkruisen, aldus de bekendma king. Het gaat Heath en Pompidou er om na te gaan of er nog wel vol doende politieke wil is om Engelands aansluiting bij de Zes te realiseren. Tegenzin Pompidou heeft Heath uitgenodigd. Waarnemers geloven echter dat het vooral Heath is geweest, die aange drongen heeft op het houden van een topconferentie. Zij hadden niet ver wacht dat Heath al zo gauw naar Parijs zou gaan. De regering in Londen heeft echter aangedrongen op spoed. Premier Heath begint zich steeds meer zorgen te maken over de groeiende tegenzin bij het Britse publiek tegen toetre ding tot de EEG. Als Heath en Pompidou er in sla gen een algemene beleidsverklaring op te stellen, zal dit de onderhande laars in Brussel mogelijk stimuleren en het vinden van een oplossing voor de resterende problemen kunnen ver gemakkelijken. Voorbereiding Voor 20 en 21 mei stond al een bezoek van de Franse minister van buitenlandse zaken, Maurice Schu- man aan Londen op het programma. Deze reis is nu geschrapt. Schuman zal in plaats daarvan op 17 mei in Parijs zijn Britse collega Sir Alec Douglas-Home ontmoeten ter voorbe reiding van de topconferentie in Pa rijs. De Britse onderhandelaar bij de besprekingen in Brussel, Geoffrey Rippon heeft gisteren een laatste on derhoud gehad met premier Heath voor hij vertrok naar Brussel. Mor gen zullen daar de onderhandelingen tussen Engeland en de EEG worden hervat De ministerraad van de EEG vergadert vandaag in de Belgische hoofdstad. Zij zal een gemeenschap pelijk antwoord van de Zes moeten opstellen op de laatste Britse voor stellen. Problemen De belangrijkste problemen zijn: 1. Hoe moet de Engelse bijdrage aan het EEG-budget gefaseerd wor den. Engeland heeft voorgesteld te beginnen met een bijdrage van drie procent. Dit percentage zou in vijf jaar moeten oplopen tot 15 procent. Daarna zou per drie jaar de bijdrage moeten worden gecorrigeerd. De Zes vinden drie procent als aanvangsper- centage te laag, maar zijn het nog niet eens over een ander percentage. 2. Engeland wil een aanpassingspe riode van vijf-en-een-half jaar voor de landbouwprijzen; De EEG stelt vier-en-een-half jaar voor. 3. Frankrijk wil de rol van het pond sterling als reservevaluta be perken. 4. Engeland wil dat de suikerpro ducerende landen na Engelands toe treding tot de EEG dezelfde voor rechten binnen het Gemenebest zullen houden als ze nu hebben. Frankrijk wil van Engeland garan ties, dat het de invoer van suiker uit de Gemenebestlanden zal inkrimpen. De Zes zijn het hier ook niet over eens. 5. Nieuw-Zeeland is voor zijn zui- veluitvoer grotendeels aangewezen op de Britse markt Engeland wil daar om dat dit land de privileges met betrekking tot de zuivelexport naar Engeland houdt na de Britse toetre ding tot de EEG De EEG-landen vin den dit een zeer moeilijk te verteren punt. Crisis Frankrijk verschilt met de overige vijf op al deze punten. De huidige monetaire crisis zal de onderhande lingen nog moeilijker maken. Londen heeft dit weekeinde kunnen zien, dat er in de EEG bepaald geen eenstem migheid bestaat over monetaire vraagstukken. Frankrijk heeft geleerd dat het West-Duit9land niet kan beletten zijn eigen gang te gaan. Mogelijk dat Pa rijs daardoor wat meer zal gaan voe len voor een vergroting van de EEG met Engeland. Willem Duys Uw televisiecommentator B. van G. is waarschijnlijk niet getrouwd of heeft geen kinderen, anders zou hij de re actie van Willem Duys beter hebben kunnen begrijpen. Dat het afschuwelijke voorval in dit programma werd gebracht, is logisch, want het wordt door bijna iedereen ge volgd. En hier werd een beroep gedaan op de Nederlandse bevolking om toch vooral te beseffen welk een groot ge vaar mensen als deze aanrander zijn in de maatschappij. Ik hoop dat in het bijzonder de dok toren meer aandacht zullen gaan be steden aan dit probleem. Dergelijke zieken mogen niet achter prikkeldraad worden opgesloten, maar het moet toch wel onmogelijk worden gemaakt, dat zij zoveel leed kunnen veroorzaken. Dat kind van vier jaar is misschien haar levenlang er de dupe van. Wie weet wat een ellende de ouders nog mee moeten maken met Elsje. Wat het programma van Willem Duys betreft, zoals het verleden week vrij dag was, was het enorm. NUMANSDORP Mevr. Jac. Notenboom- Schelling Ontwikkelingshulp Onze regering heeft het weer eens nodig geacht, niettegenstaande de steeds groter wordende tekorten in on ze staatskas, een bedrag van 245 mil joen gulden te moeten schenken aan de Intern. Ontwikkelings Associatie. Dat o.a. onze koopvaardij steeds ver der achteruit holt en ons land op een zeer ondergeschikte plaats van de we- reldvloot is terecht gekomen, is voor de regering van geen belang En de belastingen maar verhogen! ROTTERDAM M. Huisman Formatie De confessionele partijen (KVP/ARP'CHU) zullen als groot ste groepering in de Tweede Kamer een minderheidskabinet moeten vor men als blijkt dat WD en DS'70 te veel willen bezuinigen. Als meest ervaren politicus komt mr. Biesheuvel in aanmerking voor de post van minister-president. (Overi gens jammer, dat hij dan geen minis ter van buitenlandse zaken kan wor den). Hij is voorstander van een kabinet van sterke mannen. Vandaar, dat hij een beroep zal kunnen doen op uitste kende toekomstige vakministers zoals prof. Steenkamp (KVP) en prof. Chris- tiaanse (ARP), die o.a. voorzitter is van de Nederlandse Jeugd Gemeen schap en de Ned. Chr. Sport Unie (welzijnsbeleid). Ik hoop, dat de bezetting van de posten van minister en staatssecreta rissen van CRM een zwaar accent zal I krijgen bij deze kabinetsformatie. BAREND RECHT L. van der Jagt KAAP KENNEDY (UPI, Reu ter) De Marinier 8, die zon dagmorgen z(jn reis van zes maanden naar Mars had moeten beginnen, is in een boogje over de Bahama Eilanden heengevlo- gen en na een tocht van 1440 kilometer ten noorden van Puerto Rico in de Atlantische Oceaan gestort. Bij de NASA heerst grote versla genheid over deze mislukking, die 268 miljoen gulden heeft gekost en te wijten is aan een storing in de auto matische besturing van de tweede trap van de Atlas-Centaur draagra ket. Vier minuten en 42 seconden na de lancering, die om elf over twee zon dagmorgen vlot verliep, begonnen on juiste signalen van de ruimtecombi natie binnen te komen, en werd op het vluchtleidingscentrum het ge vreesde zinnetje gehoord dat misluk kingen pleegt aan te kondigen: „we may have a problem" we hebben misschien een moeilijkheid. Stuurloos De eerste trap van de raket, de At las, had goed gewerkt en was volgens plan losgemaakt. De Centaur was zo juist gestart. Weinige ogenblikken la ter boorde de stuurloze combinatie zich, neus naar voren, in de oceaan De Centaur stond bekend als een betrouwbaar type, hoewel er onlangs een astronomische kunstmaan mee verongelukte. Het wordt bijvoorbeeld gebruikt voor de lancering van de nieuwe grote communicatiesatellieten van het model Intelsat-4. Ook vorige Mariners waren ermee naar Mars gevlogen. Het is mogelijk dat de Mariner-9, die op 18 mei gelanceerd zou worden, enkele dagen aan de grond wordt ge houden tot precies duidelijk is wat er gisteren haperde. Uitstel is mogelijk tot 6 juni, daarna heeft Mars zich te ver van de aarde verwijderd en moet men ruim twee jaar wachten op een volgende gelegenheid. Omdat de beide Mariners precies dezelfde apparatuur aan boord heb ben kan niet worden gezegd dat het project voor de helft mislukt is. De Mariner 8 zal een aantal taken van de 8 kunnen overnemen. De bedoeling was dat de Mariner-8 tweederde van het oppervlak van Mars volledig in kaart zou brengen, terwijl de 9 zich zou toeleggen op het voortdurend in de gaten houden van enkele gebieden om de veranderingen te bestuderen die het verschil tussen zomer en winter op Mars teweeg brengen. In verband met deze verschillende opdrachten zouden de twee capsules ook in verschillende banen om de planeet worden gebracht. Het lijkt waarschijnlijk dat de Mariner 9 nu de baan van de 8 krijgt toegewezen, omdat men de algemene kartering het belangrijkst vindt. In die baan zal hij ook de seizoeninvloeden kun nen waarnemen Somber Als de volgende lancering wèl luW, zal dat de eerste keer zijn dat een andere planeet een kunstmaan krijgt. Mocht ook daarmee iets fout gaan, dan ziet de toekomst voor het Ameri kaanse ruimteprogramma, dat toch al steeds moeilijker aan zijn gc-ld komt, er wel zeer somber uit. De watersportcommissie Rijnmond acht het voor het tegengaan van de watervervuiling van belang, dat de watersportliefhebbers het gebruik van boordtoiletten vooral in de Jacht havens zoveel mogelijk beperken. Er zullen afvalzakken ter beschikking moeten worden gesteld, dte de bezit ters van een plesiervaartuig op be paalde plaatsen aan wal kunnen af leveren. De kwaliteit van het water in het Rijnmondgebied is. zo schrijft de com missie in haar jaarverslag, sterk achteruitgegaan. De gemiddelde Ne derlander zal nog moeten leren, dat het water niet zijn afvalbak is. Hij zal zijn vuil moeten verzamelen en in de havens aan de kant brengen. Het gebruik van de toiletten aan boord van de jachten kan worden beperkt door de plaatsing van toiletten op de wal, waar de scheepjes aanleggen. Uit ervaring is gebleken, dat waar goed schoon gehouden toiletten aanwezig waren het gebruik van de boordtoi letten werd beperkt tot minder dan 30 procent. Gebleken is ook, dat In recreatiegebieden waar openbare toi letten niet in de buurt van andere ge bouwen staan deze veeal ongebruikt blijven. Met betrekking tot de ontwikkeling van nieuwe recreatiegebieden her haalt de commissie nadrukkelijk de eerder gedane aanbeveling, dat een tijdige bestuurlijke coördinatie brood nodig ls om te voorkomen, dat recrea- Receptie om Kaatje HAZERSWOUDE De koe Kaatje van de veehouder R. Zaal van de Voorweg viert 12 mei een bijzonder jubileum. Die dag hoopt de achttienjarige koe een levens- produktie van 100.000 kilogram melk te overschrijden. Dat bete kent tevens een reden tot feest voor de fok- en controlevereni ging „Al Beter" Hazerswoude, want Kaatje is de eerste koe van deze vereniging die deze prestatie gaat leveren. In kleine kring wil het bestuur op 12 mei de familie Zaal met hel resultaat complimenteren. Tussen 10.30 en 12.00 uur wordt een re ceptie gehouden in het Hervormd verenigingsgebouw. KATWIJK Gisteravond om streeks 23 uur gebeurde een ver keersongeval op de secundaireweg 1, ter hoogte van gebouw B 10 van het vliegveld Valkenburg. De 20-jarige verpleegster C. M. V. Kröse uit Den Haag kwam daarbij om het leven. Vier andere personen werden zeer zwaar gewond. Ondanks het inhaalverbod ter plaatse ging de 25-jarige Surinamer H. B., die automonteur in Den Haag is. een voor hem rijdende personen auto passeren. Z'n auto kwam daar bij frontaal in botsing met een tegen ligger, bestuurd door de lasser K. R. M., eveneens een in Suriname gebo- GEVRAAGD bij FOTO JAAP VAN DUYN, Princestraat 22c. Katwijk aan Zee. Tel. 01718-14267 - Aanm. 's avonds na DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor begin juni gedeelte Buitenkaag Leuke bijverdienste voor scholier. Geen incasso. Nadere inlichtingen afd. inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 01710-31441. ren è5-jarige inwoner van Den Haag. De bestuurder van de eerste auto en de naast hem zittende verpleeg ster moesten door de brandweer worden uitgezaagd. Drie andere pas sagiers en de bestuurder van de tweede wagen, die alleen in de auto zat, werden eruit geslingerd. Met drie ambulances werden de vijf slachtoffers naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. Bil aankomst in het ziekenhuis bleek de 20-jarige vrouw te zijn over- den. Allen zijn afkomstig uit Den Haag. Ter plaatse ondervond de po litie veel hinder van het publiek. Enorme hulp werd verkregen van 'marinepersoneel en marechaussee. LEIDEN Botsing Bij een botsing op de kruising Qhurchilllaan -Voorschoterweg liep een 12-jarig meisje zaterdag een hoofdwond op. Zij was inzittende van een personen auto. bestuurd door een 38-jardge Voorschotenaar. die in botsing kwam met een personenauto, bestuurd door een 30-jarige Leidenaar. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Het meisje werd per EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor begin juni te Lisse Voor scholier leuke bijverdienste. Geen incasso. Nadere inlichtingen afdeling inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Leiden. Tel. 01710-31441. Ablda 7 ZW Ierland nr Rot terdam Acteon 8 te Singapore venv Anne Herfuth 7 NN WMalta nr Benghazi Antilla Cape 7 Z Masira nr Santos Areas pass 7 Vlgo nr Aan- twerpen Atlantic Pearl 4 te Nyk Batavier V. 8 Hamburg nr Londen Capisterla 7 O Belra nr La Spezla Chevron Amsterdam 7 W Sa- bang nr Rastanura Diadema 13 te Teesport verw Dordrecht 7 N Tokio nr Wa- kayama Forestlake 7 OZO Ceylon nr Ras Gharib Kryptos 7 NO Socotra nr Bandar Mahshahr Macoma 8 te Lissabon verw Nederweser 6 Colombo nr Bombay Pbilippia 7 Rotterdam nr Las Palmas Straat van Dlemen 7 Dakar nr Nossi Be Vasum 7 WZW Karachi nr Colombo DORDRECHT Met zeven man in de verdediging heeft Lugdunum met succes een in de eerste helft verkregen 0-1 voorsprong tegen Fluks verde digd. Het fortuinlijke doelpunt, dat Jan Pijnakker een kwartier voor rust had gescoord bleek van onschatbare waarde. Massaal was Lugdunum na dit doelpunt In de defensie gegaan om de stormvloed van aanvallen, die vooral in de tweede helft op het doel van Honsbeek afgolfden, af te slaan. Crama, Van Delft en Oppelaar, geassi steerd dooij" de middellinie, hielden echter stand. Fluks, dat vrijwel de gehele wedstrijd superieur -was dreigde Lugdunum In de beginfase onder de voet te lopen. Bij een van de spaarzame Leidse uitvallen viel het doek echter over Fluks. Jan Pijnakker schoot de bal vrij zacht in de richting van het Dordtse doel. Van Beek spoedde zich reeds naar de bedreigde hoek om het leer te onderscheppen. Hij rekende echter buiten Van den Heuvel, die de bal precies in de andere hoek langs zijn eigen doelman Aarden prikte. Ondanks de bijna chaotische toestanden in het Leidse strafschopgebied schiep Lugdunum zich nog enkele goede kansen. Doelman Aarden moest eenmaal de actieve Collé van een treffer afhouden door hem vast te houden. Het grootste compliment verdiende echter de Leidse verdediging, die het hoofd koel hield en zich hierdoor voor het tweede jaar op de eerste klas abonneerde. tieve voorzieningen, die in een eerste ontwikkelingsfase dienen te worden getroffen eerst later en dan vaak met extra onkosten tot stand ko men. De commissie sluit zich aan bij de opvattingen van de ANWB en de KNMV, dat de veel voorkomende maximum-snelheid van zestien kilo meters per uur voor speedboten onge schikt is. terwijl grote motorboten juist bij deze snelheid veel hinder veroorzaken. De commissie heeft voorkeur voor een algemeen maximum snelheid van twaalf kilometers per uur. Het waren in speedboten zal dan kunnen worden toegestaan in bepaalde daarvoor aan gewezen gebieden, waar een veel gro tere snelheid kan worden toegestaan. DRIE METER DIEPTE Aandacht vraagt de commissie ver der voor het goed toegankelijk zijn voor minder validen van hengelstel- gers. In het algemeen oordeelt de com missie een vaardiepte van twee tot drie meter het gunstigst. Om planten groei tegen te gaan zal ln het alge- m^n het water niet minder diep dan twèe meter kunnen zijn, de hengel sport heeft voorkeur voor twee en een half tot drie meter diepte. Een andere aanbeveling van de com missie is. dat hengelsteigers en aan legsteigers voor boten zoveel moge lijk dienen te worden gescheiden. Uw eigen herenmodezaak tussen Botermarkt en Breestraat beroemt zich op een uiterst gevarieerde, uiterst laaggeprijsde kollektie pantalons. Of u broeken zoekt in katoen of kunstvezel, in city- of westernstijl, voor uw werk of uw vrije uur: u vindt de broek die u zoekt bij C&A. ALPHEN Tijdens de zaterdag Den Haag gehouden jaarvergaderij van de Kon. Ned. Bond voor Lich melijke Opvoeding heeft de heer .1 Woordes uit Alphen de „J. N. Brei ness-bokaal" ontvangen. De het Woordes kreeg deze hoge onderseh) ding voor zijn verdiensten voor i wandelsport. Hij is 15 jaar bestum lid van de wandelkring Leiden l omstreken. VALKENBURG Gisteravond heeft ds. H. Rooze uit Boechout in België zijn intrede gedaan als predi kant van de Gereformeerde kerk van Valkenburg. Hij werd beroepen in de vakature van ds. A. Langeler, aan wie met ingang van 1 oktober 1969 emeri taat is verleend. Aan de intrede ging de bevestiging vooraf door zijn mentor, dsC. A. Verhoog, predikant van de Gerefor meerde Kerk van Antwerpen. Deze zei, dat ook bij ds. Rooze de roeping, d.w.z. het geroepen zijn tot dienaar van Gods Woord, de drijfveer was ge weest om dit zioare ambt te aanvaar den. Na de bevesti ging was de tekst voor de prediking van ds. Rooze 2 Kon. 2: 12b-14. Hij schetste in zijn verkondi ging hoe de tjonge) Elisa de taak van Elia had over genomen. Te gen wil en dank is Elisa volgeling geworden: nu de vonken van de Geest in hem waren overgeslagen scheurde hij zijn mooie kleren aan stukken, om bezield met Gods Geest zijn opdracht te mogen voortzetten. Voortaan zou Elisa niet meer zijn eigen woorden spreken, maar alleen nog het woord van God. God-zal zich in ons midden niet onbetuigd laten! Herbert Rooze werd in 1943 te Mort- sel in België geboren. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1968 zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. Nadat de heer Rooze in 1969 voor de classis Amsterdam exa men had afgelegd en hij nog vier en een halve maand bij ds. A. Verhoog, predikant van de Gereformeerde Kerk van Antwerpen stage had gelopen werd hij eind december van vorig jaar door de classis Amsterdam beroepbaar ver klaard in de gereformeerde kerken in Nederland. Op 16 april van dit jaar werd de heer Rooze door de classis Leiden geëxamineerd en toegelaten. Na de dienst richtten ds. Hartkamp namens de classis Leiden, de heer P. Noort namens de kerkeraad, burge meester N. van 'tWout namens de ge meente en ds. Verheul woorden van welkom, bemoediging en verwachting tot ijs. Rooze. ALPHEN De 21-jarige studen mejuffrouw A. G. T. Vossenberg Hilversum ds gistermiddag bij het a springen van een der speelwerktuigt in Avifauna zo ongelukkig terecht j komen dat ze met een gebroken red teronderbeen moest worden opgen men in Rijnoord. ALPHEN In de nacht van zat* dag op zondag is een 22-jarige inwi ner van Bodegraven met zijn au in het water terechtgekomen. H slipte door veel te hoge snel he waaraan alcoholgebruik niet vreen wasf. De jongeman wist zichzelf va uit een moeilijke situatie te redd< ALPHEN Bij een botsing nal de Vinkenbuurt waren drie auto's l trokken, die alle zeer zwaar werdi beschadigd, maar er waren ge< slachtoffers. De bestuurder van e Fiat wilde linksaf slaan. Dit werd laat gemerkt door een Duitser achter hem reed. Door het achtei rijden kreeg de Fiat een duw en tx ste tegen een aankomende Volksw RIJNSATERWOUDE Scho reisje. Vrijdag maakten de leerling van de Chr.-Nat. School hun-reis Voor dit doel was dit keer „een du beldekker" gehuurd. Het eerste rei doel was Alkmaar, waar een bezo werd gebracht aan de kaasmarl Vervolgens ging de reis naar Volei dam en via de boot naar Marken. I de terugweg werd ook nog een bi zoek gebracht aan een speeltuin Halfweg. HILLEGOM BlocmboJlencB trum Prins Bernhard opent moi gen het nieuwe bloembollencentn bij „Treslong". Tijdens de bijee komst spreken drs. A. L. J. Coene voorzitter van de Algemeene Ve eeniging voor Bloembollencultuur, i de minister van landbouw en visa rij, ir. P. J. Lardinois. Morgenmiddag om 3 .uur is er e receptie in de foyer van „Tresion van de dagelijkse besturen van KAVB en de Stichting Bloembolli beurs. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsi 11 mei: hoog water 3.39 - 16.01; la water 11.54. LEIDEN Vicus Oriëntis is dol een 5-3 overwinning in de beslit singswedstrijd tegen Fortuna naa de ovcrgangsklaa gepromoveerd. 1 pupillen van Jan Hensen legden in de eerste helft de basis voor overwinning. Ruud (2x) en Le Niesing zorgden voor een 3-2 ru stand. Na de hervatting is VU niet meer in gevaar geweest. Da Carree en Nandy van Helden nam de laatste doelpunten in de eer klas voor hun rekening. De Danaïden is er in de laat wedstrijd tegen het Amsterdan Rohda niet in geslaagd de dei plaats te bemachtigen. Na een achterstand met de rust (treffers 7 Wim Brugman en Adry van Nier lieten de scholieren in de twa helft zes strafworpen onbenut. 0 danks doelpunten van Sander Un Gerard Nap en Erik Filemon kw De Danaïden niet verder dan 7-5 nederlaag. Tineke Barends, Jan Reijke, An ke Kapaan, Truus Broers en Brands bezorgden Noorderkwart een 5-4 overwinning op Kwiek, door deze nederlaag degradeerde. De Rijnburgse derdeklasser Mi joe nam in de thuiswedstrijd tei Eureka tweemaal een voorspro maar moest toch met 2-2 aan rust beginnen. In de tweede hl liep Eureka gemakkelijk naar uit. Tieneke de Mooy en Jan I zorgden voor de Rijnsburgse do punten. Mark KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 me Groenteveiling: waspeen Al 1620— All 330—1560, BI 1260—1900. Cl 760- CII 390—560, radijs 24—34, rabarber Aanvoer waspeen 100.000 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN Het verrassend te zien, dat de aanvoer waspeen in de afgelopen week wel groot was aan de Katwijkse groente ling. In totaal noteerden we 970.000 De gemiddelde prijs was vrij hoo| noemen, mede door de bevredigt verkoop naar het buitenland. De 1 kerijen vertoonden dan ook grote drljvlgheid. Verladen werd naar Ei land. België, Frankrijk en West-D land. De conservenindustrieën koe! zeer. weinig. De binnenlandse h« was wat flauwer dan voorheen, aangevoerde peen had een bevredl de kwaliteit. De B-peen was zelfs prima kwaliteit. De noteringen wi A extra 1830—1860, AI 1470—1980, 330—1910, B extra 1900—2030. BX l 1980, BII 200—420. Cl 380—960, CII 880 Breekpeen deed van 20O—230. Het sortiment van andere produ breidde zich weer uit. Prei was geprijsd AI 37—55, All 22, BI 28. 22—24. radijs eveneens, voor 1T evenals spinazie 3493 Prlnsessenbt 540—640. tomaten AI 910—1070, All 860, CII 790—930, CCI 560—740. rode 8—24, selderij 14—25, sla 157, p< leln 85121. rabarber 1934, bloem 12 per bak I 121—131, 8 per bak I analjvle 11—83, slauien 18—uien 460, peterselie 1124. ROELOFARENDSVEEN. 7 mei 1 menveillng: Am. Anjers 30—48, R Garnette en Carol 19—32, zorlna, C Princess, Sonora 25—33, Carta 53—70, cara 70—92, Spanish Sun, Faberge, I landla 22—28, Nordia 26—41, Motrea 48, Prominent 26—52, Esther Ofariffl Roswltha 22—23, Sonia 30—45, Carin» 43, geplozen chrysanten 39—41, Alsl mcrla 60—90, Gerbera's 42—16, vloll 26—31 per stuk; Brodea 255, Tritoni» 120, Ixla's 170—17.5, Pyretbrum 155 Trosanjers 360—380, Chrysanten-jaai 200—345, Colvllleis 260—520, Anemone —120, Duizendschoon 130—190, irlssei —315, Lathyrus 105—175. Freesla's 9# Tulpen 80—195, Narcissen 32—51 per ROTTERDAM. io mei Veem Aanvoer: totaal 1648 dieren, wal 1259 slachtrunderen en 389 varkens, zen per kg: slachtrunderen extra 5.85, I 4 80—5.30, II 4.35—4.65, III 4.25, varkens I 2.22—2.24, II 2.20—2.B 2.16—2.20. stieren 4.60—5.25. worsU 4.10—4.25, slachtzeugen 1.78—1.85, I varkens 2—2.05, Overzicht: Slachtn ren: aanvoer ruimer, handel I prijzen lager. Varkens: aanvoer gl handel vlug. prijzen Iets hoger. prima's boven notering.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4