Korporaal schoot zomaar vredige dorpjes plat 23434 VS zien in Parijs niets nieuws Rogers bezoek dreigt in Israël te stranden Meer joodse Russen mogen naar Israël emigreren 3 dagen Twente f49.- Regeling voor Berlijn kan nog lang uitblijven f Rogers vindt China ondanks ping-pong nog expansionistisch Speculatie over zetel van Peking in VN prematuur, zegt Nixon BESTANDSVOORSTEL VAN DE HAND GEWEZEN Lon Nol weigert formatie-opdracht Jom ha'atsmaoeth Onafhankelijkheidsdag Actiegroep voor zigeuners PAG'NA 9 ZATERDAG 1 MEI 1971 WASHINGTON (UPI, Reuter. AP) De Ameri kaanse regering heeft een nieuw voorstel van de Vietcong voor een staakt-het-vuren in Vietnam als propaganda van de hand gewezen en ontkend, dat het voorstel iets nieuws zou bevatten. „We hechten er geen bijzondere betekenis aan", zo deelde het ministerie van buitenlandse zaken mee. „Ik zou het geen voorstel willen noemen", verklaarde de woord eerder van het Witte Huis. Het voorstel was op de Parijse besprekingen ge daan door mevrouw Ngoejan Thi Binh, de minister van buitenlandse zaken van de voorlopige revolu tionaire reering van Zuid-Vietnam. Ze zei: „Nu de regering van president Nixon weigert een einde aan ie oorlog te maken, zijn de bevolking van Zuid- Vietnam en de Vietcong bereid het schieten op Amerikaanse militairen, die geen gewelddadigheden i tegen de burgerbevolking ondernemen, te staken". Waarnemers leidden hieruit af, dat de Vietcong de deur voor een soort wapenstilstand tussen hei Nationale Bevrijdingsfront en de Amerikanen op een kier heeft willen zetten. Zowel Hanoi als de Vietcong hebben tot nu toe alle Amerikaanse voor stellen voor een bestand van de hand gewezen. Zij eisen dat Washington eerst een datum zou vaststel len wanneer alle Amerikaanse troepen uit Zuid- Vietnam zullen zijn teruggetrokken. Mevrouw Binh deed donderdag een beroep op president Nixon met een andere uiterste datum voor het terugtrekken van de Amerikaanse troepen te komen, als die wel ke door de Vietcon is voorgesteld (30 juni) niet zou schikken. Mevrouw Binh stond uitvoerig stil bij de dagor der van de Vietcong, die maandag is uitgegeven. Vervolg van pag. 1) De onofficiële hearings van de bmmissie-Dellums hebben nog [eer gruwelijkheden ter sprake :bracht. Een oud-korporaal van korps mariniers bekende lenlijk de vernietiging van ree, kennelijk vreedzame oordvienamese dorpen te heb- bewerkstelligd. Kenneth impbell schatte dat door 'zijn' imbardement mintens 20 dor- ilingen waren gedood. Tij was waarnemer bij de artille- die dichtbij de gedemilitariseerde ie was gelegen. Half augustus 1968 hij over de grens twee vreed- ne Noordvietnamese dorpen waar- ïomen. Om redenen, die hij niet der uitlegde, vroeg Campbell zijn tenant of hij één van de dorpen icht laten beschieten. „Natuurlijk, je gang", was het antwoord, „k :f me geen zorgen te maken, omdat beslist rijst aan het Noordvietna- se leger leveren", had de luitenant nog aan toegevoegd .Nadat toe- pnming op divisie-niveau was ver- pgen, opende Campbell het vuur |t brand-, hoogexplosieve en anti- rsoonsgranaten. Het resultaat van t urenlange bombardement was, Igens Campbell, dat het hele dorp hnetigd werd. De dag daarop had Campbell een Ifde beschieting tegen een ander lottivietnamees dorp uitgevoerd, left tijdlang werd ik geplaagd door gedachte:. „Wat doe ik toch?", i1 ik bande deze" naar bèHtel-én. k dat ik geen elite-doder meer zou als ik er dergelijke gevoelens op ing houden. Pas geruime tijd, na- ik uit Vietnam was gekomen, rea- rde ik me dat alles verkeerd was 'eest", aldus Campbell. Op de ig of hij enig verschil zag tussen actie en de ervaringen van Not- antwoordde hij: „Hel enige ver- 1, dat ik zie, is dat in een geval het type Son My meer militairen lijk de trekker overhalen. Voor Islachtoffers is dat om het even." ten het aantal zelfs op 400.000, zo voegt hij eraan toe. „Ik heb de zwarte en blauwe strie men gezien, de zwartgerande nagels en ik heb de gebroken beenderen be tast van gmartelde gevangenen en de krachteloze spieren van de slappe benen, van hen die vastgeketend lig gen in de tijgerkooien". Don Luce be schrijft een Amerikaans centrum, waar gevangenen worden onder vraagd. Dit centrum ligt in de omge ving van Saigon en wordt geleid door een luitenantkolonel. Hij was daar in gezelschap van een Amerikaanse on dervrager, een assistent van een Amerikaans Congreslid. „Er zijn, zo zei deze, 65 cellen die elk een gevangene bevatten. Elke cel meet anderhalve bij tweeëneenhalve door, via een smal venstertje in het plafond. Wat het zo vreselijk maakt zijn de muggen. De gevangenen heb ben geen recht op enige bewegings vrijheid of rcereatie". Zij worden on dervraagd door Amerikanen („goede typen") en Zuidvietnamezen („slechte typen"). „Iedere gevangene is op zijn minst al een keer door een Vietna mees soldaat gemarteld'. Als de ge vangene voor zijn Amerikaanse on dervragers staat, tonen deze zich zeer coulant. Zij bieden hem sigaretten en water aan. Als hij echter niets zeggen wil, dreigen zij hem naar de Vietna- mezen te sturen. Vroeger of later praten ze allemaal", aldus Luce. Het Congreslid William Anderson, die de zaak van de tijgerkooien on derzocht, heeft inmiddels verklaard, BONN (UPI, Reuter, DPA) Kanselier Willy Brandt heeft gewaarschuwd, dat onderhande lingen over beëindiging van de Berlijnse crisis moeilijk en lang durig zullen zijn. Hij is er even wel van overtuigd, dat Ameri kanen en Russen een bevredi gende regeling zullen uitwerken. Brandt sprak tijdens een bijeen komst van het Westduitse kabinet aan de vooravond van een nieuwe >n Luce on Luce, de Amerikaan die het taan van tijgerkooien in Zuid- tnam heeft onthuld en nu dat land :t verlaten, heeft in een open brief „zijn vrienden" in Amerika ge- esteerd <4egen het feit, „dat zijn igenoten deelnemen aan het mar- i van andere menslijk wezens" tegen de verdierlijklng, die door Amerikaanse autoriteiten is aan- ioed1gd en waaraan zij zelf in nam hebben deelgenomen! Nie- id kent de exacte cijfers over het tal politieke gevangnen in Zuide- nam, maar er zijn er minstens derdduizend en sommigen schat- Waar nog rust en ruimte is voor heerlijke toohten! Volledig verzorgd, dus incl. logies, maaltijden en reis. van elk station Vertrek dagelijks t/ml3mei 1971. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. voordelig uit met NS bijeenkomst van West- en Oostduitse vertegenwoordigers in Bonn, resp. staatssecretaris Egon Bahr en Mi chael Kohl. Terwijl zij hun elfde (vruchteloze) vergadering hielden, kondigde de DDR een nieuwe inter nationale campagne aan om interna tionale erkenning te verkrijgen. De regering van Brandt heeft naar aanleiding daarvan opnieuw laten weten, dat West-Duitsland en zijn bondgenoten dé DDR pais zullën er kennen, als een aanvaardbare rege ling voor het Berlijnse probleem wordt gevonden. Ook de Westduitse .ratificatie van het niet-aanvals-ver- drag met Moskou zal afhankelijk zijn van verbetering van de Berlijnse si tuatie. De Westberlijnse burgemeester, Klaus Schütz, verwelkomde deze uit spraak op een bijeenkomst van het stadsparlement. Hij zette uiteen, wat onder een bevredigende regeling voor Berlijn dient te vallen, Een daarvan is: vrije toegang voor Westberlijners in de oostelijke sector van Berlijn. Andere voorwaarden zijn: het recht- om familie en vrienden te bezoeken in de DDR; erkenning door Rusland en zijn bondgenoten van de banden tussen West-Berlijn en West-Du its- land, met inbegrip van behartiging van zijn buitenlandse belangen en ongehinderde toegang tot West-Ber- lijn voor personen en goederen. Vertegenwoordigers van de Grote Vier zullen op 17 en 18 mei in Londen het Berlijnse probleem bespreken. Zij zullen alle aspecten onderzoeken van de onderhandelingen der ambassa deurs van de vier landen in Berlijn. Dezen zullen al oj^7 mei opnieuw ver gaderen, A Hierin werden Amerikaanse soldaten aangespoord te deserteren en werd beloofd, dat de Vietcong niet zal schieten op Amerikaanse eenheden, die „tegen de oorlog zijn en geen gewelddadigheden" onderne men. In haar rede liet mevrouw Binh de frase „tegen de oorlog zijn" weg, zodat de zin de vorm kreeg van een onvoorwaardelijk voorstel voor een staakt-het-vuren. De teksten van mevrouw Binh worden altijd zorgvuldig voorbereid en het is on waarschijnlijk, dat zij de .frase vergeten is. Zuid-Vietnam is bereid 570 ongeneeslijk zieke of invalide Noordvietnamese krijgsgevangenen vrij te laten en 1.200 krijgsgevangenen, die vier jaar of langer vastzitten, te laten interneren in een neu traal land. Dit heeft het Zuidvietnamese ministerie van buitenlandse zaken gisteren bekendgemaakt. dat de Amerikaanse belastingbetalers het grootste gedeelte betalen van de rekening voor de bouw van nieuwe cellen in de beruchte Con-Son-gevan- genis in Zuid-Vietnam. „Waarom herbouwen de VS in hemelsnaam de tijgerkooien voor de politieke gevan genen van Zuid-Vietnam, vroeg An derson. „het is hoegenaamd niet in ons belang, die regering te steunen. Het is nog minder ons belang voor die regering nieuwe politieke gevan genissen te bouwen". Vrijspraak Kapitein Eugene Kotouc, oud-in lichtingen-officier in Vietnam, die be schuldigd was van het afsnijden van een vinger van een Vietnamees, die hij ondervroeg, is door een militaire rechtbank vrijgesproken. Kotouc had verklaard de man alleen te hebben willen afschrikken en hem per onge luk te hebben verwond. Het proces tegen hem duurde vier'dagen en de jury had 65 minuten nodig om tot haar uitspraak te komen (Het proces tegen luitenant Calley duurde vijf maanden). De bekende Amerikaanse filmko miek Jerry Lewis wil niet meer in de Verenigde Staten wonen. De acteur, die in Parijs gastvoorstellingen geeft, zei tegen journalisten dat hij wil voorkomen dat zijn kinderen voor de oorlog in Vietnam worden ingescha keld. Zijn oudste zoon had al twee jaar militaire dienst, in zuid-korea en Vietnam achter de rug en hij wilde zijn andere vijf zonen daarvoor be hoeden. PHNOM PENH (UPI, AFP) Ge neraal Lon Nol van Cambodja heeft afgezien van zijn formatie-opdracht. Het Cambodjaanse staatshoofd Tsjeng Heng verzocht daarop generaal Sirik Matak het werk van Nol over te ne men. Na een dag bedenktijd, be dankte generaal Matak echter ook voor de eer en gaf Tsjeng Heng de opdracht aan zijn persoonlijke advi seur, Sjoeop Heil. Hoewel Lon Nol, ondanks z/ijn wei gering, opperbevelhebber van de strijdkrachten blijft en op die manier een stabiliserende invloed op de rege ring kan uitoefenen, zag zijn bescher meling Sirik Matak geen mogelijkhe den een nieuwe regering te vormen. In een brief aan Tsjeng Heng schreef de generaal, dat de druk van de openbare mening hem te groot was. Deze wil, volgens Matak, nieuwe mannen aan het bewind zien. Boven- .dien is er tijd nodig om onder oor logsomstandigheden vraagstukken op te lossen, maar de openbare mening eist onmiddellijke oplossingen, aldus Sirik Matak. Matak, een achterklein zoon yan één van de Cambodjaanse koningen, was in de vorige regering vice-premier en nam Lon Nol tijdens diens verpleging op Hawaii waar. De zwarte leiders van de „campagne der armen" (die in 1968 plaatsvond) zijn met hun ezelkaravaan naar Washington gekomen om hun solidariteit met de anti-oorlogsdemonstranten te betuigen. Op de ezelskar, die naar het Kapitool trekt, staat Hosea Willems, één van de leiders van de door Martin Luther King opgerichte negerorganisatie SCLC. MOSKOU (UPI, Reuter) De vorige maand hebben in totaal 1300 Joodse Russen toestemming gekregen naar Israël te emigre ren. Dat is ongeveer net zoveel als vorig jaar in totaal mochten vertrekken. Voor het eerst mocht ook een groot aantal jonge mensen de Sow jet-Unie verlaten, die voor de economie van dat lang van belang zijn, zoals art sen, ingenieurs en andere techni sche deskundigen. In vroegere jaren waren vrijwel al le emigranten oude mensen, die nut teloos waren geworden voor de Rus sische economie en een zware belas ting werden voor die van Israël. Er zijn geen gegevens beschikbaar over het aantal Jden, dat visa gevraagd heeft. Aangenomen wordt, dat onge veer 300.000 an de drie miljoen Jo den Rusland zouden verlaten, als zij daarvoor toestemming zouden krij gen. De grotere uittocht van Joden uit de Sowjetunie begon in maast, toen er zware internationale druk op de Russische leiders werd uitgeoefend om uitreisvergunningen te verschaf fen. In Rusland zelf waren de Joden zelf geleidelijk krachtiger hun eisen gaan stellen. Veel waarnemers vreesden, dat de plotselinge stijging van het aantal vi sa zou ophouden na het congres van de communistische partij van de Sowjetunie. Aangenomen was, dat de toegeeflijkheid verband hield met een streven, betogingen van Jden te voorkomen tijdens de zitting van het congres. Nu het tempo gehandhaafd is bestaat de mogelijkheid, dat de po litiek van het Kemlin tegenover de Joden, die familie in Israël hebben, is gewijzigd. Volgens een officiële berekening zijn dit jaar aan circa 2.500 Joden uitreisvisa verstrekt. Eerder deze week was beweerd, dat „een bedui dend kleiner aantal" Joden uit Lt- land en Ltouwen na het partijcon gres naar Iraël mocht emigreren. De laatste cijfers tonen aan, dat het hier niet om een vermindering „over de gehele linie" gaat. Vriendelijk verzoek om niet zelf het abonnements geld te gireren maar de ac cept-girokaart af te wachten, en uitsluitend daarmee te be talen. LONDEN (Reuter, AP, AFP) China heeft zijn politiek van expansionisme niet vaarwel gezegd in weerwil van „aanmoedigende gebaren" naar het buitenland. De Chinese politiek is principieel niet veranderd. Dit heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse za ken, William Rogers, in een tv-interview verklaard. Rogers, die deze gebaren zeer toe juicht, reageerde ook op een medede ling van de Amerikaanse schrijver, Edgar Snow in een artikel in Life, dat men in Peking president Nixon wil uitnodigen voor een bezoek. De minister zei te geloven, dat Nixon de uitnodiging zou aanvaarden, indien die „werkelijkheid zou zijn". Hij WASHINGTON (UPI, Reuter, AP) President Nixon hoopt en verwacht de Volksrepubliek China te zullen bezoeken, maar heeft gewaarschuwd, dat speculaties over Amerikaanse steun aan toetre ding van China tot de Verenigde Naties „prematuur" zijn. Binnen een paar weken zal de president opnieuw bepaalde handelsbeper kingen met China opheffen. „We hebben nu het ijs gebroken. Nu zullen we moeten peilen hoe diep het water is", zo verklaarde Nixon op een persconferentie. De verbetering EL AVIV, ANKARA (UPI, Reuter, AP) Ernstig verschil van ^ïing heeft tot een bijzonder gespannen verhouding tussen Israël |de Verenigde Staten geleid. Het ziet er niet naar uit dat Israël standpunt inzake een Suezkanaal-akkoord zal wijzigen naar leiding van het komende bezoek van de Amerikaanse minister ;ers aan het Midden-Oosten. Dit zou wel eens in Israël kunnen Inden. gens het blad Ma'ariv maken de ilische leiders zich ernstig be- 1 over de huidige stand van de jkkingen met Amerika. Het ci- vice-premier Jigal Allon, die ;d zou hebben, dat het Ameri- ;e concept van een gedeeltelijke ing van het conflict ..catastro- is. Een andere niet met name Emde minister zou hebben ge- dat beide landen „zeer scherp" Jver elkaar staan. irzover bekend zal Rogers Israël latste land bezoeken. Hij ver- vandaag uit Ankara naar i-Arabië en vervolgens naar inië. Libanon. Egypte en Israël, ïldt AP. De minister bevond zich Turkse hoofdstad in verband jde vergadering van de Centrale '■agsorganisatle (CENVO), waarin ika, Engeland, Turkije, Perzdë ikistan militair samenwerken. [een toespraak tot de conferentie igers, dat een akkoord tussen en Egypte het gevaar van ;e vijandelijkheden in het Mid- sten kan verminderen. Hij zal ir ijveren „op basis van de po- Ie factoren, die aan het werk Daarbij zal geen sprake zijn jiloorkruising van het werk van VN-bemiddelaar Jarring en de be sprekingen van de Grote Vier. In Parijs, waar hij een gesprek voerde met zijn Franse ambtgenoot. Maurice Schumann, had Rogers ge zegd: „Wij verwachten geen door braak, geen dramatische ontwikkelin gen. We hopen, dat mijn reis zal bij- dragen tot de kracht van de factoren, r 6(161*3 tl0 die reeds aanwezig zijn in het proces, dat tot een vreedzame oplossing moet leiden. wacht wordt, dat minister Rogers de hoofdsteden Amman en Beiroet per helikopter zal bezoeken om inciden ten zoveel mogelijk te vermijden. Van Egyptische zijde blijft men waarschuwen, dat een oorlog onver mijdelijk wordt, als Israël niet in stemt met een door Cairo geëiste vre desregeling. Mohamed Hassanein Heikal, de bekende hoofdredacteur van Al Achram. schrijft dat Egypte gedwongen zal worden, tegen Israël ten strijde te trekken, als de reis van minister Rogers geen vredesakkoord oplevert. Voor Amerika zou dan ook het einde van de weg der diplo matieke middelen gekomen zijn. Oe Thant Intussen verwacht VN-secretaris- generaal* Oe Thant in de komende weken ontwikkelingen, die nieuwe consultatieve besprekingen tussen hem en de heer Jarring zouden recht vaardigen. Deze ontwikkelingen vloeien volgens Thant voort uit het komende bezoek van minister Rogers aan vijf genoemde landen in het Midden-Oosten. In enkele van die landen zijn evenals in Ankara het geval was reeds strenge veiligheidsmaatregelen genomen. Vooral Jordanië en Liba non. waar grote gemeenschappen van Palestijnse vluchtelingen wonen, wordt rekening gehouden met anti- Amerikaanse demonstraties. Ver- Als laatste heeft Egypte nu ook het akkoord tot het samengaan met Libië en Syrië in een federatie goedge keurd, zoals de drie staatshoofden op 17 april waren overeengekomen. Er moesten echter heel wat bezwaren uit de weg worden geruimd. Welke moei lijkheden zich voordeden, is niet be kendgemaakt ook niet hoe ze zijn opgelost. In Egypte heeft men nog al tijd onplezierige herinneringen aan de destijds mislukte unie met Syrië. Velen menen, dat het land zich op zijn eigen problemen moet concentre ren. Bij de vlootschouw op de 23ste ver jaardag van Israëls onafhankelijkheid is gebleken, dat de vijf kanonneerbo ten, die op de dag voor Kerstmis 1969 uit Cherbourg werden gesmokkeld, in de raketvloot van Israël zijn opgeno men. Destijds was verklaard, dat de vaartuigen uitsluitend voor olie-ex ploratie gebruikt zouden worden. Israel viert zijn drieëntwintigste verjaardag. Ter ere van iedereen, die achter Israel staat. Zoals u... Bij een verjaardag past een kado. Wat is toepasselijker dan een bijdrage san de Collectieve Israël Actie, op giro Johannes Vermeerstraat 22 Amsterdam van de betrekkingen met China noemde Nixon een regeringspolitiek op lange termijn. Hij herhaalde zijn reeds eerder uitgesproken hoop eens China te zullen bezoeken, maar hij kon niet zeggen in welke kwaliteit hij dat zou doen. Sprekend over Vietnam, zei de pre sident een Noordvietnamese belofte om de Amerikaanse krijgsgevangenen vrij te laten niet voldoende te vinden om een totale terugtrekking van de Amerikaanse troepen te gelasten. Nixon eist geen beloften, maar ver plichtingen. Als Hanoi niet wil toege ven. kan het nog wel enige tijd duren voordat alle Amerikanen uit Vietnam verdwenen zullen zijn. Opnieuw verklaarde Nixon, dat hij hetzelfde wilde als de demonstranten in de Amerikaanse hoofdstad, name lijk vrede, maar plotselinge en totale terugtrekking zou een gevaarlijke toestand in het gebied doen ontstaan. De president zei dat hij het belang rijker vond hoe in de toekomst over hem geoordeeld zal worden, dan op 1 het ogenblik. Agiiew Over de kritiek van Agnew op zijn China-politiek. ,zei Nixon, dat de vi ce-president dikwijls zijn zienswijze bekend maakt als hij het niet eens is met een voorgestelde politiek. Maar als de president eenmaal een besluit genomen heeft, „zal hij openlijk deze politiek steunen". De affaire-Calley kwam ook ter sprake. Nixon meende dat hij juist gehandeld had om Calley huisarrest te geven, in plaats van hem in de cel te laten zitten. Het huidige huisarrest vergeleek hij met het op borgtocht vrijlaten in burgerlijke processen. Zijn actie had ertoe geleid dat de pu blieke opinie over de affaire getem perd was en had het publiek over tuigd dat Calley een eerlijk proces krijgt. Overigens volhardde de presi dent in een reeds eerder gedane fout door Calley voortdurend ..kapitein" te noemen, ln plaats van luitenant. meent ook hier slechts met een ge baar te maken te hebben. Overigens zou hij een bezoek onder de huidige omstandigheden niet praktisch vin den. Wat betreft de eventuele toetreding van China tot de VN zei Rogers, dat het grootste probleem is, dat China helemaal geen belangstelling toont voor toelating. Overigens werd in Washington verklaard, dat Amerika zich niet wil mengen in de strijd tus sen Peking en het nationalistische be wind op Taiwan (Formosa) over soe vereiniteitsaanspraken. Als oplossing van dit geschil ziet men: internatio nale besprekingen tussen „de beide China's. Rogers ontkende, dat Amerika pro beert, wrijving tussen Moskou en Pe king te bevorderen. „Wij zijn een geïnteresseerde toeschouwer en wij hopen dat wij zowel met de een als met de ander goed kunnen optrekken. Dat tussen beiden onvrede bestaat doet niets af aan de Amerikaanse po litiek. Als wij een van de twee irrite ren, dan i3 dit alleen maar meegeno men". Wat Rusland betreft gelooft Rogers, dat dit land nog steeds probeert, een militair overwicht te krijgen: „Ik ge loof dat zij weten, dat dit niet haal baar is. De Amerikaanse economie is tweemaal zo sterk als die van de Sowjet-Unie. Ook beschikt Amerika over inspectiestelsels, die heel goed kiinnen ontdekken, wat de Russen van plan zijn". Uitval Aan de vooravond van de 1 mei viering heeft China weer uitvallen toegestaan naar het Amerikaanse im perialisme en steun toegezegd aan al le bewegingen die dit van zich wil! >n afschudden. In gelijke zin lieten de bladen zich over de Sowjet-Unie uit. De „ping-pong-diplomatie" zal echter worden voortgezet. Hierbij wordt de nadruk gelegd op het uitbreiden van de contacten met andere volken, van wie China volgens de lessen van Mao iets kan leren. In Indonesië heeft de Parmoesi- partij de regering gevraagd, de be trekkingen met^ China te normalise ren. „China is een van de supermo- gendheden geworden en wij dienen onze politiek van niet-gebondenheid te handhaven. Dit moet niet beteke nen, dat wij een deel van onze natio nale belangen opofferen", aldus een verklaring van partijleider Soedjard- ji- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Amsterdam mer Rob van Albada heeft het initia tief genomen tot de oprichting van een actiegroep tegen de discriminatie van zigeuners. Belangstellenden kun nen hun naam en adres bij hem op geven (Quellijnstraat 128 Ha. Am sterdam).

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9