Leids feest beperkte zich niet tot de binnenstad WEEKAGENDA I Op elke inwoner schuld van f 1000,- Katwijkse Betonmortel geopend met champagne Katwijkse schipper gestraft Films in Leiden Raad Zoeterwoude: Eén moet de wijste zijn BEZORGER Van kinderzang tot popmuziek „CONTESSA" ,De Landbouwer" DE NIEUWE LEIDSE COURANT NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 1 MEI 1971 Gemeenteraad Leiderdorp LEIDERDORP De gemeenteraad vergadert maandag 3 mei om acht uur. De agenda vermeldt o.a: verho ging belastingtarieven; verhuur van ruimten in het pand Hoofdstraat 24; beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van springpaaltjes aan Santhorst, Lokhorst en Raaphorst; subsidie aan de NZHVM; wijziging Bouwverordening; vaststelling van een voorbereidingsbesluit voor het gebied tussen Oude Rijn, Rijksweg 4. de Jachthaven, de Tuinstraat en de Does. RIJNSBURG Beiaardconcert. De heer J. van der Ende uit Schoonho ven, geeft vanavond (zaterdag 1 mei) van 78 uur een beiaardbespeling. Het programma vermeldt o.a. werken van Bach. LEIDEN Ook aan onze stad ging het Koninginnefeest gisteren niet onopgemerkt voorbij. Dat teas met name te flanken aan de traditie geworden activiteiten van de vereniging Koninginnedag, tencijl ook in sommige tcijken de BurgemeesterswijkZuidwest en de Juxvelenbuurt mensen wonenvoor wie geen moeite te veel is om wat van dit feest te makenspeciaal voor de kinderen. derspelen gedaan. In de Juwelenwijk werd het programma zelfs afgesloten met een lampionoptocht met mede werking van Werkmans Wilskracht en majorettes uit de Wijk. 1 Een deel van de stad de grote i buitenwijken zoals Zuidwest en Noord bleven hiervan verstoken I werd al vroeg uit bed getrommeld en geblazen door de band van Jahn, Paulus, Franciscus en de NPV, die elk een vrij lange route aflegden om ..den volke kond te doen", dat de feestdag was begonnen. Om half negen hadden traditiege trouw de schoolkinderen het Stad huisplein bezet om onder de inspire rende leiding van de heer A. van Kapel en begeleid door het Leids Po- litie-Muziekgezelschap het Wilhel- I mus en enige andere liederen te zin- gen. Voor de zesdeklassers begonnen daarna voorstellingen in de biosco- I pen. Wijk feesten In de wijken kwamen intussen de kinderspelen op gang. In de Burge meesterswijk droegen de festiviteiten een bijzonder tintje omdat hier voor de 25ste keer feest werd gevierd. Kinderspelen een optocht, rondrit ten per mailcoach, poppenkast, het kon gewoon niet op. i Ook in Zuidwest en de Juwelen- buurt (Morskwartier) werden kinder- optochten gehouden met medewer- king van de muziekverenigingen Werkmans Wilskracht en Concordia. En natuurlijk werden ook hier kin- Terug naar de binnenstad: in de grote zaal van Den Burcht gaf het poppentheater Devilee voor vele Leidse kinderen een goede bekende weer voorstellingen en op het Stadhuisplein verzorgden intussen gymnastiekverenigingen demonstra ties met medewerking van de Fran- ciscusband met majorettes. Sportief De middagfestiviteiten droegen voornamelijk een sportief karakter. In Zuidwest werd met medewer king van Swift, een wielerronde ver reden. Honderden namen deel aan de Oranjewandeltocht; zij hadden dit evenement te danken aan de Leidse Jeugd-Actie en de wandelkring Lei den en omstreken. Op het LFC-ter- rein had een voetbalontmoeting plaats tussen Leiden en Haarlem. Omdat de bejaarden er meestal moeilijk op uit kunnen trekken en toch wel iets willen meemaken van het feest, gaf Werkmans Wilskracht een openluchtconcert voor de centra Haagwijk, Vreewijk en Kaarsenma kerstraat. Op het Stadhuisplein liet de volks dansgroep Achalaij Jougoslavische, Israëlische en Hollandse dansen zien in zelfgemaakte nationale kostuums. Tegelijkertijd gaf de brandweer een demonstratie bij de Turfmarkt. Hoogtepunten waren weer de kik vorsmannen en de schuimkanonnen. In de Stadsgehoorzaal ten slotte was tot laat op de avond popmuziek te beluisteren. Zonder door brandalarm te worden gestoord, gaf de Leidse brandweer gisteren by de Blauwpoortsbrug een spectaculaire demonstratie, die de aandacht van de duizenden volko men verdiende. N leuwuiF Frankrijk.fyepel 10 Ideurkomknaties.Wen 21-47 Sterk leer melnubuck FIJNE .youcan IWS-YDK} |Excl. schoenen en lederwaren Donkersteeg 12-14, Leiden. AMSTERDAM De Raad voor de Scheepvaart heeft de 37-jarige schip per C. K. uit Katwjjk aan Zee ge straft door hem de bevoegdheid om als schipper op zee vissersvaartuigen Ie varen voor de tüd van twee maan den te ontnemen. De raad is namelijk van oordeel lat door ziju tekortkomingen de ichipper schuld heeft aan de aanva ring van het vissersvaartuig Fran- ina KW 153 m het Noorse motor- :hip Aina op 4 april 1970 op de [oordzee. Beide schepen liepen geen :hade onder water op. Wel kreeg de 1W 153 vrij aanzienlijke schade aan •rug, achtergalf en verschansliing. De schipper wat alleln op de brug. bemanning wt> sceoonschip aan 't maken. Het sch.P heeft geen auto- iatisehe stuurinrichting zodat de ad het niet juist ncht dat de schip- r alleen op de brug was. Hij moet lus het roer bedienen, uitkijk houden i het bestek bijhoudei Op een ge wen ogenblik zag de>; schipper een ister dichtbij aan stuurboord, die rht op de KW 153 afkwam. Een nvaring was niet meer te voorko- len. De KW 153 was uitwijkplichtig. Hoog en laag valer Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 2 ïei: hoog water 8.3921.18; laag wa- ïr 4.0316.39; maandag 3 mei: hoog rater 9.5122.31; laag water 5.06 7.55. SASSENHEIM Onderscheiding. ot hen die daags voor Koningin- ïdag een Koninklijke onderschei- ng ontvingen behoorde ook onze aatsgenoot. de heer G. Verschoor, vorig jaar de gemeenteraad ver- et, na ruim 30 jaar als zodanig de smeenschap te hebben gediend. De atste jaren was hij fractievoorzit- r van de protestants-chr. fraktie nestor. De burgemeester wees erop it de heer Verschoor ook het Chr. ingemannen Verbond ruim 30 jaar ld gediend. KATWIJK Burgemeester A. G. Vermeulen „smeet" een fles cham pagne tegen de muur van de cement- hal in gruzelementen. Als „troost" ontving Katwijks eerste burger twee nieuwe (gevulde) flessen (één voor hem zélf en één voor z'n vrouw). En daarmee was het nieuwe bcdryfs- complex van Bouwmaterialenhandel L. Kruyt N.V. en de Katwykse Be tonmortel Centrale N.V. geopend. Zoals wij vorige week al publi ceerden, zijn beide bedrijven (onder één directie) nu gevestigd aan de Ambachtsweg, op het industrieter rein ,,'t Heen". Veel genodigden wa ren donderdagmiddag aanwezig bij de officiële ingebruikneming. De heer L. Kruyt gaf een overzicht uit het verleden en van de bouw van het nieuwe complex. De opendngsbij- eenkomst had plaats in de cementhal waar het wél koud was wat de heer Kruyt deed opmerken: „Wij schamen ons niet voor ons werk". Burgemeester Vermeulen ging in zijn toespraak niet voorbij aan de naam „Kruyt". Het is een oer-oud Katwijks geslacht". Hij zei het nieu we bedrijf graag te openen, ook al omdat de gemeente blij is dat het uit 't centrum van Katwijk was vertrok- EEN GOED STUKJE KAAS in huis met de feestdagen levert U kaas die door een bepaald rijpings.proces een bijzondere inte ressante smaak heeft gekregen ken. De relatie met de heer Kruyt dateert uit de tijd dat hij gemeente raadslid was, maar het lidmaatschap moest beëindigen omdat hij buiten de gemeente ging wonen. Wat betreft de toekomst van het bedrijf, daar over maakte burgemeester Vermeu len zich geen zorgen. LEIDERDORP B en w stellen de raad voor een subsidie van f 35.500 tc verlenen aan de Noord-Zuidholl. Vervoer Mij. Het tekort op het in Leiderdorp verzorgde agglomeratievervoer (lij nen 15, 40 en 42) bedroeg op ba sis van het aantal in de gemeente gereden kilometers over 1968 f 86.000, over 1969 f 80.800 en over 1970 een bedrag van f 74.000. Het tekort voor 1971 wordt geschat op f 102.000. VOORSTRAAT 3 TEL. 12136 LEIDERDORP Sportnota. De Culturele Raad heeft een onderzoek ingesteld onder de sportverenigingen. Er is een belangwekkende inventari satie van de bestaande verenigingen ontstaan. Het rapport heeft enige conclusies en aanbevelingen opgele verd met betrekking tot de finan ciële middelen, het bestuurlijk ka der, de leiding, de accommodaties enz. B en w willen nu een gemeen telijke beleidsnota uitbrengen. HAZERSWOUDE Inbraken. De Rijkspolitie is druk doende met het oplossen van zes diefstallen die in de nacht van donderdag op vrijdag plaats vonden in Hazerswoude. Aan de Rijndijk werden drie woningen aangedaan en evenveel huizen in Hazerswoude-dorp waren het slacht offer". Aan de Rijndijk de woningen van G. Groen, L. Smits en Joh. Zwartjes.; in Hazerswoude-dorp kapsalon Michelle, het Hervormd Verenigingsgebouw en het bedrijf van M. de Boer. LISSE Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer W. M. Maarschalk afscheid genomen als ambtenaar bij de Plan- teziektekunddge Dienst, waar hij speciaal belast was met de veldin- spectie in de gemeenten Lisse en Sassenheim. Voorschoten Concert voor inva liden. Vijf Lions clubs organiseren op 5 mei een concert voor ivaliden in het Concertgebouw in Amsterdam. Mede werking verleent hel Metropole Or kest o.l.v. Dolf van der Linden en het Pro Musica koor o.l.v. Lex Karse- meyer m.m.v. Marco Bakker en Sas- kia en Serge- Invaliden uit Voorschoten kunnen zich in verbinding stellen met M. van der Stoel, Wilgenlaan 1 (tel. 01717 2250), voor eventueel vervoer. HAZERSWOUDE Koninginne dag. Mevrouw Ten Heuvelhof, de echtgenote van de burgemeester, kreeg gistermorgen bloemen aange boden, voordat de kleuters uit Ha zerswoude-dorp op versierde wa gens een rondrit door hun dorp maakten. De schooljeugd trok ook (gekostumeerd) door het dorp. In de middaguren gingen 570 per sonen van start voor de Flora Cross, een door de damvereniging Samen Sterk georganiseerde prestatietocht over 5 en 9.2 kilometer door polders en boomkwekerijen. Ondertussen or ganiseerde de Hazerswoudse IJs Club roeiwedstrijden op de Poel. Speel tuinvereniging De Rode Wip zorgde aan de Rijndijk voor wat sfeer De ..benefietwedstrijd" tussen Bernar- dus 5 en BSC '68 (Benthuizen), voor de door blessures uitgeschakelde Jan de Frankrijker (Jan van Sien) eindigde in 2-1. LEIDEN „Mira" heet de nieuw ste speelfilm van Fons Rademakers, die deze week in de TRIANON te zien is. Het scenario, geschreven door Hugo Claus, met wie Rademakers al viermaal samenwerkte, is gebaseerd op de roman van Strijn Streuvels „De teruggang van de Waterhoek", die hij in 1927 schreef. Het actéurs- aahdieel'iin deze Nederlands-Belgische co-produktie is sterk. Vooral de rol van Mira wordt bijzonder overtui gend vertolkt door de Nederlandse actrice Willeke van Ammelrooy. Lierhebbers van bijna een perfect georganiseerde bankroof kunnen te recht in de CAMERA, waar Noël Co ward het brein achter een handjevol slimme boeven is, die het op een zware kluis hebben gemunt. De titel van de film: „Bankroof op wielen". „Rio Lobo" in de REX is een ech te ouderwetse western met een goud transport als de zaak waar alles om draait. In de LIDO zijn sterren als Ringo Starr, Charles Aznavour, Sugar Ray Robinson en Marlon Brando verenigd in „Candy". De film is gemaakt naar het gelijknamige boek van de auteurs Terry Southern en Mason Hoffen- berger. De verschijning van deze bestseller, een satire op seks, ver oorzaakte in Amerika nogal wat op schudding. In de STUDIO en de LUXOR gaan „Women in love" en „Love story" respectievelijk hun tweede en vijfde week in. HAZERSWOUDE Burgemeester Ten Heuvelhof heeft mevrouw D. MatzeCok de zilveren medaille van Oranje Nassau uitgereikt, die haar was verleend ter gelegenheid van haar 25-jarig bestuurslidmaatschap van de zangvereniging Zang en Vriendschap en haar 40-jarig lid maatschap van deze vereniging- Me vrouw Matze heeft zich op bestuur lijk niveau ook beijverd voor de koor zang in de regie Leiden. NOORDVVIJK Nieuw bijkantoor. De Coöp. Raiffeisenbank heeft aan de Prins Bernhardstraat te Noordwijk aan Zee een nieuw bijkantoor in ge bruik genomen. Dit gebeurde in te genwoordigheid van talrijke autori teiten, vertegenwoordigers uit het bankwezen en deputaties uit het za kenleven en plaatselijke organisaties. De zeer jeugdige Odette Verdoes, kleindochter van een der bestuur ders, droeg bij de opening op een kussen de sleutel aan. waarmee de burgemeester mr. Bonnike de hoofd deur van het kantoor opende. Als eerste maakte hij van de daar te ver richten diensten gebruik. Uit handen van de kassier, de heer Th. Admi raal nam hij een bedrag van f 1000 in ontvangst. Het bedrag was een geschenk van de Raiffeisenbank aan de jubilerende Reddingsbrigade. KATWIJK Oranjebal. Het anjebal in Cleyn Duin werd gister- rond geannuleerd. De belangstel- ig was minimaal. Er kwamen slechts en stuk of tien danskistigen naar zaal toe. KATWIJK Gewond. Mevrouw bos (31) werd gisteren gewond door uitstekende bout van de kinder- limolen op het kermisterrein aan Hoorneslaan. Op advies van een lisarts moest zij met een vleeswond leen slagaderlijke bloeding naar het ikenhuis worden gebracht. ALPHEN Een simpele regel by de mededelingen werd donderdag avond oorzaak voor een langdurige discussie in Alphens raad. Het ging over de herziene exploitatiebereke ning van het bestemmingsplan Rid- derveld I. Daaruit is aan het licht ge komen dat er een geraamd tekort is van ongeveer f 36.500.000. Dat be tekent, zei de heer v. d. Berg, dat per inwoner van de gemeente op Riddcrveld een schuld rust van dui zend gulden. Hoe kon het zo ver ko men? Heeft de kostprysbewakings- administratie in onze gemeente niet goed gefunctioneerd? Ged. Staten hadden in vorige jaren reeds exploi tatie-overzichten gevraagd, maar daaraan was niet voldaan. Pas na het begin van dit jaar is er een lampje gaan branden. Men zocht niet naar een zondebok, maar wel was men algemeen van gevoelen, dat men veel eerder had moeten signale ren, dat het niet goed liep. Wethouder Goedhart zei, dat de eerdere signalering voornamelijk in de weg gestaan was door een tekort aan personeel in de verschillende ge meentediensten. Men kwam gewoon niet aan de naberekening toe (we herinneren er aan, dat Ged. Staten enkele jaren geleden een belangrijke uitbreiding van het gemeenteperso- neel hebben tegengegaan). En mede door het ontstellend snelle verloop van de kostprijsontwikkeling, is het in al die jaren bij de prijsherziening door de gemeente gebleven bij twin tig procent. Dat had veel meer moe ten zijn. Bovendien stonden verschil lende overheidsmaatregelen de f>rijs- correcties in de weg (bijv. door de voorwaarden bij de woningwetbouw gesteld). Wethouder Duin wees er op, dat men aanvankelijk tamelijk improvi serend heeft moeten werken. De ont wikkeling is veel sneller gegaan dan verwacht werd. Nu kunnen we niet meer stoppen. We zullen ons op maatregelen moeten bezinnen en daarbij zal met Den Haag gesproken moeten worden. Dat gebeurt ook al. En bij de verdere ontwikkeling van Ridderveld zullen de kosten nauwlet tend in het oog gehouden moeten worden en bijv. de grondverkopen afgestemd moeten worden op de fei telijke situatie. Burgemeester Gallas zei: we zijn willens en wetens deze weg gegaan. Onze zorgen zijn vele. Maar laten we de zaken duidelijk blijven zien. We moeten vooruit en we komen voor uit, maar er zal met zorgvuldigheid gehandeld moeten worden. Voor mevrouw Hard\jzer was dc grootste zorg, dat de ontwikkeling van de leefbaarheid van de gemeen te nu in de knel zou komen, maar wethouder Goedhart zei: als wc ver antwoord plannen, dan ligt de ver antwoordelijkheid elders. De heer Van der Lee wees er op dat elke medaille twee kanten heeft. We weten nu hoe de donkere kant is; de lichte zijde is, dat men daar naar kan gaan handelen en dan komt het wel goed. De vaststelling van een bestem mingsplan voor Aarlanderveen kreeg ook veel aandacht. Het gaat hier om verbetering van de dorpskern. Tegen het plan was een bezwaarschrift in gediend door de firma Haring-Ho- gervorst, want bij uitvoering kan dit bedrijf niet verder uitbreiden. De heer Van Leeuwen meende, dat het beter zou zijn, dat dit bedrijf daar helemaal wegging en ook andere sprekers zinspeelden in die richting, maar men kreeg wethouder Duin niet zo ver, dat hij medewerking van de gemeente toezegde bij verplaat sing. Hij zei, dat het hier gaat om een belangrijk plan voor verbetering van de dorpskern, die daarom schreeuwt. De heer Duin adviseerde het plan aan te nemen. Dan kan men bezien of er uit de overheidssane- ringspot voor dit doel nog iets te ver krijgen is. Het voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. ZOETERWOUDE Na alles wat er maandagavond in de Leidse raad gezegd is over de verkoop van grond in de Barrepolder aan Zoeterwoude t.b.v. de vestiging van Heineken wa ren de Zoeterwoudse collega's don derdagavond weinig spraakzaam over deze zaak. Dr. T. Plev (Vrije Lijst) was de enige die er iets over zei. „De verwyten aan Zoeterwoude zyn niet gering, maar wy gaan op deze zaken niet in. Een moet de wijste zijn". Twee jaar geleden werd deze grond i.v.m. de voorgenomen vestiging van een elektriciteitscen trale aan Leiden verkocht voor f3,50 per m2, Zoeterwoude gaat nu f 6,06 betalen. De raad kon akkoord gaan met het voorstel om het terrein van de voormalige gemeentelijke loswal aan de Hoge Rijndijk aan te wijzen als plaats voor de nieuwe ambtswoning voor de burgemeester maar hij had wel bedenkingen tegen het krediet van f 5000 voor het maken van een schetsplan. Nadat de heren J. Bos man en P. de Jong zich een warm voorstander hadden getoond o.m. omdat er ruimtegebrek dreigt in het gemeentehuis en er dan uitwijkmo gelijkheden komen naar de huidige woning aan de Miening, ging de raad toch akkoord met het voorstel. De verkeerslichteninstallatie op de Hoge Rijndijk nabij de Oranjelaan werd van groot belang geacht. Het college wees er op dat de bewoners van het gebied rond de 5 Meilaan binnenkort via de ver lengde Nassaustraat. naar de Oranje laan kunnen rijden en zo vlot kun nen invoegen op de Hoge Rijndijk. In de toekomst zal er ook een ver keerslichteninstallatie komen nabij de Ommedijkseweg. Het krediet voor de tennisbanen nabij „Haasbroek" werd gevoteerd. Overeenkomstig het pre-advies be sloot de raad aan S.J.Z. geen sub sidie te geven. De subsidie aan de Stichting Jeugdwerk Leiderdorp werd op verzoek van de heer V. d. Post gesplitst. De subsidie werd be paald op f460, aangevuld met een startsubsidie van f 540. Bij de rondvraag sneed de heer W. v. d. Ploeg de subsidie-aanvraag aan van Babel. Er blijken wat kort sluitingen te zijn. Zo is het huur contract nog niet overgelegd. Aan het begin van de vergadering deelde de voorzitter mee dat G.S. hun goedkeuring hebben gegeven op de aankoop van de panden Wa tertje 23 en 24. ADVERTENTIE Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren. Rechtskundige Adviseur» Hoge Rijndijk 103a, Lelden Telefoon 23405 LEIDEN Chr. Besturenbond. Woensdag 5 mei vergadert de Leidse Chr. Besturenbond in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen aan de Oude Sintel 236. Dr. J. W. Hekkelman uit Leiderdorp spreekt over „Wat bete kent milieuhygiëne"? LEIDEN Zondagochtendgesprek Op uitnodiging van Experimenteel Kerkewerk van de Hervormde Ge meente spreekt de heer P. S. A. Le- feber zondagochtend om kwart voor 11 in het Hooglandse Huys over „Wat verwacht u van de Kerk?" LEIDEN Machinefabriek Den Holder te Leiden viert dieze maand haar vijftigjarig bestaan. Ter gele genheid van dit jubileum heeft Den Holder het ongeveer 100 man tellend personeel (met hun vrouwen en ver loofden) een tweedaagse reis naar Engeland aangeboden. vraagt voor direct een leeftijd niet beneden 15 jaar. Nadere inlichtingen afd. inspectie, Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 31441. Zaterdag 1 mei Rapenburg 24, 5 tot 7 uur: receptie slu- denten-hoempagezelschap tg.v. derde dies natalls. Micro-theater Imperium, Vestcstraat 40. 9 u.: twee éénakters door Imperium. VeslesUaal 40, mlcrotheater Imperium, 9 uur: éénactere „De les" en „De overledene". Zondag 2 mei Hooglandse Huys, 10.45 uur: P S A Lefeber over „Wat verwacht u van de Kerk?". Maandag 3 mei Hal Bevrijdingskerk, 912 en 24.30 u.: Burcht, 8 u kapshow afd. Leiden, Kap perspatroonsbond. Dinsdag 4 mei Hal Bevrijdingskerk, 3—4.30 en 7—9.30 U.: bevolkingsonderzoek. Stadhuis. 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. B reestraat 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Marekerk, 7.30 u.: Dodenherdenking, spreker pastoor J. M. E. Keet. medew. sopraan viool en orgel. Aansluitend stille tocht, vertrek ong. 8.20 uur. Woensdag 5 mei Hal Bevrijdingskerk. 9—12 u.: bevol kingsonderzoek. 's Middags geen onder zoek. Trouwkamer stadhuis. 4—6 u.: speekuur sociale raadsvrouw. Donderdag 6 mei Waaggebouw. 9—12 en 2—4.30 u.: bevol kingsonderzoek. Schouwburg. 8.15 u.: Cabaret Pepijn. Vestestraat 40. 9 u.: Imperium, met „De les" en „De overledene". Vrijdag 7 mei Waaggebouw. 2—4.30 en 7—9.30 u.: bevol kingsonderzoek. Schouwburg. 8.15 u.: cabaret Pepijn. Vestestraat 40. 9 u.: Imperium met „De les" en „De overledene". apenburg 24, 10—3 u. nam.: Jazz-zolder House, kwaï Hot t wartet Herman de Wit. Zaterdag 8mel Schouwburg. 8.15 u.: Tot Ieders Genoe gen met „Vlak om de hoek". Stadsgehoorzaal, 8 u.: gymnastlek-ult- voering DOS. en Vestestraat 40, 9 u.: Imperium met „De les" en „De overledene". FILMS CAMERA Italian Job, a.l.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.43 uur, vr en za 23.30 uur. Bandolero, 18 Jaar. LIDO Candy, 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. LUXOR Love story. 14 Jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. REX Rio Lobo. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur; vr en za 23.30 uur Sex en chantage. 18 jaar. STUDIO Women In love. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uru, zondags ook 4.45 uur. TRIANON Casino royal, 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. telefoon 20552. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, telefoon 01717 - 2525 en dc Oegstgeestse Apotheek. Wtlhelminapark 8. ocgstgeest, telefoon 53274. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Centraal Apotheek. Dokte rsdieasi Tot saterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur Sociëteit Twentwe) Twentwel, sociëteit "voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen Geopend op dins dag-, womsdag-, vrijdag-, za rdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Lelden. Tel inlichtingen: Nellie Pars. tel 31123. Secr.: Trudle Doorduin. Rljndljk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische oehandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs u. i- dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uui door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 6 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: S maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO. 20645. Gemeenschap Zald-West Hulpverlentngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning, tel. 33921,*- 20460 en 31/60. Musea Acad. Lnst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten: 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur. zon 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: Voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.0011.30, 15.00 —17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma. wo, do en vrij van 18.30—18.45 uur; za en zo van 15.00— 15.15 uur. Dlaconessenbulsdagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot I uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en 18.45—19.30: 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30; Isle klas. alle dagen vanaf balf twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 cn van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 1516 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo.. vrij. en za. van 15—15.30; dl. en do. van 10— 18.30. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16. di. en do. van 18—18.30. Annakllnlck: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19-20 uur; iste klas li12. t.3.30-15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST - Bezoekuren Jelgers- makltnlekmaandag t/m vrijdag 16.45—17.45 uur; zaterdaR 13—15 uur: zon dag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) Iste en 2de klas: van 10.30—11 00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00-1500 uur. van 18.00—19.30 uu«". kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—18.30 uur alléén voor htgenoten: kinderafdeling: van 14 00—15.00 uur. van 18 00—18.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kind n bener"sn 16 laar géén toegang. NODRDWIJK - Sole Mlo klasse-patiénten dagelijks van 3 tot half 5 en 'sa\-nds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van l tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. KATWIJK zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- h'ig: dagelijks van half 3 tot half 5: reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van i tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 toi hall 5: revalidatiecentrum kinderen: woensds van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllniek en tbc- afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Tentoonstellingen Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94:( schilderijen en aquarellen van Wllly Bc- Unfante. 16 april—11 mei, dlnsd. t.e.ra. zond. van 2—8 uur. Rapenburg 73: plastieken van Paul dc Regt en Wil Verhey. 16 april—12 mei. Gemeente-archief. Bolsotkade: tentoon stelling. Tuinen en buitenplaatsen in Lel den en omgeving, van 19 april—6 mei, op werkdagen 10—12 en 1417 uur, zat 24 april en l mei 10—12 uur, 21 april, 29 april en 3 mei 7.30—10 uur nam., op zondag en 30 april gesloten. Galerie Van der Vlisu Botermarkt 3: Voorjaarstentoonstelling, surrealistische schilderijen van: Diane van den Berg, Bruaklaus. Johan Hermsen, Fran9 Erke- lens en Relndert van Brlemcn. Machteld Hooycn gouaches. Peter Teeling eisen. Margriet Struyk. keramiek. Hans Gode- (roy. ker. plastieken, dinsdag t.m. zater dag van 9—6 uur. Wassenaar: Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: aquarellen van Lenle Korpershoek en ke ramiek van Guy van Hardenbroek. ope ning 3 april 4 uur. daarna t.e.m. 28 april, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur, dinsdag avond 8 tot 10 uur zondag na afspraak. 9 t.e.m 12 april gesloten. Lakenhal- tentoonstelling „De gouden naald", wandkleden van amateurs, van 9 april tot 16 mei. 10-17 u.. dag.: zon en feestdagen 13-17 uur. De Lakenhal, tentoonstelling van gra fiek van Zottin Peeter, 21 apr. tot 23 mei, dag. 10 tot 5, zon- en feestdagen 1 tot 5 uur. Gemeente-Archief. Bolsotkade 2a: tan. 6 mei: „Tuinen in cn rond Leiden" 10- 12 en 14-17 u., zat. 10-12 u.; woensd 31 april, dond 29 april en maandag 3 mei ook van 19.30-22 u.; zondags gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3