Willy Moore sterkste m Ronde van v eyenoord hvc naar verlies Ger Harings winnaar eerste rit in Spanje Celtic weer zeker van Schotse titel Onrust in Sparta om vertrek van Kessler IJsselmeervogels speelde volledig tornooi Zwart Wit Go Ahead verliest naam en amateurs Nog geen verbetering bij Philips eerste kwartaal Eeu wrecord in bierverbruik Rotterdams rekencentrum KNSM verwacht gunstiger jaar Nylonkous wordt zeldzamer s-Gravenzande verdiend winnaar eigen tornooi Verdiende revanche sterk Hoekse Boys op matig Maasdijk: 4-2 Fortuna pas na hervatting langs Vlaardings team BOEKENHOEK 79 ZATERDAG 1 MEI 1971 FINANCIËN ROTTERDAM Willy Moorehad goed geluisterd. Wielersoig- neur Rinus Niemantsv erd.net had hem er voor het begin van de 31e Ronde vtin Feyenoord nog op gewezen: „Blijf de eerste zestig kilo- meter rustig in de groep en probeer dati je slag te slaan. De blonde Engelsman volgde dit advies stipt op. Rustig in het peloton pedale- rend had hij gezien, hoe Gerard Wesselius, Jaap Schelling, Hans van der Oever, Wim van Steenis, Bert van Dorth en Adri van Oort di rect na het startschot van burgemeester Thomassen het hazepad ko zen. Hij reageerde niet. Wel de anderen. (Van'onze sportredactie) AMSTERDAM Gaat Sparta's trainer George Kessler inderdaad naar Anderlecht? Die als maar groeiende geruchten over het vertrek van de voormalige bonds- coach naar België worden nog versterkt door het nieuwe, even spectaculaire gerucht dat Willy Kment reeds een contract met nuut. Na 35 km gingen Cor Schuu- Sparta zou hebben afgesloten j| ring, Rudie Liebrechts, Gerrit de Wit, oor de duur van twee jaar. De Henk Vos, Gerard vai\ 't Geloof en Jan Zoons probeerde in gezelschap van Gerrit de Wit het gat te dichten, maar het mislukte. De voorsprong liep nooit meer op dan een halve mi- oud-Feijenoordtrainer Is thans in 1 dienst van het in de Oostenrijkse national-llga uitkomende LASK. In Sparta-kringen vermoedt j| men dat de berichten juist zijn, hoewel bestuurslid Dolf Aarse en George Kessler categorisch blij- 5 ven ontkennen. „Ik weet van niets", is het commentaar van s Kessler, die bij Sparta nog een jaar onder contract staat. In de |j Belgische kranten wordt al uit- voerig bericht over de komst van Kessler naar Anderlecht. Men vermoedt dat de Sparfa-trainer s zijn spelers pas na de bekerfinale tegen Ajax (op 5 mei) van zijn |j vertrek op de hoogte wil stellen.' De speculaties rondom Kessler hebben de stemming in het Spar- 5 ta-kamp, die na de nederlaag te- gen Feijenoord toch al niet jube- p lend was, niet verbeterd. „We kinnen het niet geloven, dat Kessler ons gaat verlaten", zegt p rechtervleugelverdediger Hans Venneker „Deze week heeft Kessler ons nog gezegd dat de training voor het nieuwe seizoen vankelijk in de bedoeling Ti DOZ-dames wonnen Dat valt dan toch niet te rijmen met een eventueel vertrek". Bij Sparta zal een speler overi- gens niet treuren om het vertrk van de huidige coach. Dat is Charly Bosveld, die in de wed- strijd tegen ^Feijenoord, zeer te- 5 gen zijn zin in werd vervangen. honderden" toeschouwers De Arnhemmer heeft zich, naar ^ag getuige zijn geweest van het net oordeel van Kessler, na af- mesvoetbaltornooi van Zwart Wit'28. loop van de derby, dermate bele- DOZ bleek opnieuw over de sterkste Bob Kroonen op verkenning uit. Zij kwamen bij het leidende zestal. Door het ontbreken van de nodige samen werking hield deze „expresse" geen stand. De koers kon na zestig kilome ter opnieuw beginnen. Gerrit de ,Wit patste met Herman Perfors weg. Cor Schuuring volgde. Nu was het de beurt aan Willy Moore, die met steun van Sjef van der Burg, het langgerekte lint vaar wel zei. De slag was gevallen. Dat dacht men tenminste, want hoewel de „snee" er volledig inzat en het pelo ton spoedig op een achterstand van dertig seconden was gereden, kwam er een reactie van Henk Vos. Bas Hordijk, Lou Verwey, Jan Brinkman, Wim Liebrechts, Bas de Lange en Bert van der Hulst en later van Hans Pronk, Gerrit Habets, Jan Stam, Joop van Rossum, Guus Zantingh, Siem Berkhout, Herman Nak, John Moret en Wim van Steenis. Al deze „expres ses" vloeiden samen. Het resultaat was een kopgroep van éénentwintig renners. Met nog tien bikkelharde kilome- ROTTERDAM Damesvoetbal komt steeds meer in trek. Dit bleek gisteren op „De Vaan", waar enkele de gehele digend uitgelaten dat de Sparta- j| trainer zich in hevige mate voelt gekwetst. Kessler heeft Bosveld de afgelopen dagen ook het recht 'ontzegd met de sele-ctiegroep mee te trainen. Er hangt Bosveld bo- s vendien nog een boete waar- E schijnlijk de hoogste (ƒ1.000 lboven het hoofd. Bovendien over- s "veegt c aat in de arm te nemen om vol- edig zijn gram te kunnen halen oor de beledigingen, die Bosveld E ian het adres van Kessler heeft ^euit. Bosveld speelt vanmiddag net het B-elftal van Sparta. E Cor van der Hart is gisteren •eeds bij zijn nieuwe werkgever, iet Alkmaarse AZ'67 begonnen. E /an der Hart zette donderdag ;ijn handtekening onder een con- s ract dat hem voor twee jaar aan E ie Alkmaarse vereniging bindt. Weliswaar loopt zijn verbintenis net Holland Sport eerst aan het inde van dit seizoen af, maar E iet bestuur van de Hagenaars is 5 t mee akkoord gegaan, dat Van s 'er Hart onmiddellijk de taak E an de op non-actief gestelde =j rainer Robert Heinz (ex Luxem- iurgse elftal) heeft overgenomen. E "?m der Harts eerste zorg is kZ'67 te behoeden voor degrada- ie-. Zondag j 1. pakte hij met Hol- 5 ind Sport bij AZ nog juist een unt weg. AZ verspeelde toen §1 en veilig lijkende 31 voor- E irong. manager/trainer van du 5 ieuwe eredivisieclub GVAV, on Groenewoud heeft zijn con- E ploeg te beschikken, nadat men een half jaar geleden een dergelijk tor nooi eveneens had gewonnen. DOZ zegevierde in de finale met 40 over Broedelet. Zwart Wit wist beslag te leggen op de derde plaats door in de slotfase een 20 achterstand in te lo pen en vervolgens de strafschoppen beter te nemen dan DRZ (Schiedam), veegt de Sparta-coach een advo- j| Bloemhof klopte voor de vijfde plaats J 4 "~1 Alblasserdam met 60. De strijd om dë zevende plaats werd een „onder onsje" tussen het eerste en tweede team van DCL. De „reserves"trokken na strafschoppen pan het langste eind. In poule A waren de dames van Broedelet onbetwist de sterkste (drie overwinningen). Zwart Wit werd daarin tweede.In de B-poule was het uitstekend spelende DOZ oppermach tig. DRZ werd tegen de verwachting in tweede. De uitslagen waren: Poule A: Zwart Wit-Alblasserdam 3-—0, Broe- delet-DCL 1—0, Zwart Wit-Broedelet 02, Alblasserdam-DCL 30. Zwart Wit-DCL 5—0, Alblasserdam 1—2. Stand: 1. Broedelet, 2. Zwart Wit, 3. Alblasserdam, 4. DCL 1. Poule B: DOZ-DRZ 1—1. Bloem- hof-DCL 2 7—0, DOZ-Bloemhof 2—1, DRZ-DCL 2 5—0, DOZ-DCL 2 9—0, DRZ-Bloemhof 1—1. Stand: 1. DOZ, 2 DRZ, 3. Bloemhof, 4. DCL 2. Finalewedstrijden: DCL 2-DSL 2 00 (DCL 2 wint na strafschoppen). Alblasserdam-Bloemhof 06, Zwart Wit-DRZ 2—2 (Zwart Wit wint na strafschoppen), Broedelet-DOZ 04. ters voor de wielen was het duidelijk dat één van hen de bloemen mee naar huis mocht nemen. Vijf kilomter voor de meet een break van Siem Berkhout. Henk V09 ging er achter aan en Willij Moore eveneens. De voorsprong werd honderd meter. Wie van dit drietal zou het gaan winnen? Het werd Willy Moore, die over de meeste adem bleek te beschikken. In de laatste ronde (2,5 km) liet hij met een helse demarrage z'n mede vluchters in de steek. Henk Vos later: „Hij nam van mij over en demarreer de toen meteen. Moore was niet meer bij te benen. Ik had echt geen kracht meer over om hem terug te pakken". De naar schatting twintigduizend be zoekers konden er vrede mee hebben. De sterkste had gewonnen. Voor de eerste keer had' Willy Moo re (24) in Nederland een wielerkoers op zijn naam gebracht. En vermoede lijk niet voor de laatste keer, want voorlopig blijft hij deze zomer nog in ons land en hij denkt er reeds hard over zich voorgoed in Rotterdam te vestigen. Met de Amerikaanse sprin ters Tim Mountford en Jack Simes heeft hij een appartementje gehuurd. In de zomer wil hij z'n brood op de weg verdienen en in de wintermaan den hoopt hij emplooi te vinden in het Sportpaleis. Dit zal wel lukken. Charles Ruys heeft hem immers in januari naar het vaste land van Europa gehaald. Volgende week start hij in de Engelse ploeg in Olympia's Tour door Nederland. Daar wil hij nieuwe triomfen behalen. DE uitslagen waren* Amateurs: 1. w. Moore (Rotterdam) 110 km in 2 *3.20, 2. M. Paul (Den Haag), 3. S. Berkhout (Schiplui den), 4 H Vos (Rotterdam). 5. J. Moret (Rotterdam). 6. H. Perfors (Rotterdam). 7. H. Nak (Rotterdam). 8. G. Zantingh (Rij- aenhout), 9. W. Llebreohts (Vlaardingen), 10. J. Brinkman (Rotterdam), 11. S. van der Burg CBerkel), 12. J. van Rossum (Den Haag), 13. B de Lange (Nieuw Lekker- land), 14. J Stam (Rotterdam). 15. G Ha bets (Den Haag), 16. W. van Steenis (Hoog Blokland), 17. B. van der Hulst (Zoeter- wouide), 18. G. de Wit (Dubbeldam), 19 B. Kroonen (Dordrecht?, 20. B. Hordijk (Rot terdam). Nieuwelingen: 1. H. Klomp (Groot Am- mers) 60 km in 1.32.4, 2. J van Vliet (Mon ster), 3. A. Dekkers (Udenhout), 4. W. Brouwers (Rotterdam), 5. G. Bioere (Bol nes), 6. H. Schouten (Vlaardingen), 7. M. Kalkman (Den Haag), 8 T. Wessellng (Rot terdam), 9. G. Bijing (Rotterdam), 10. F. Klootwijk (Moordrecht), 11. J, HiemstTa CBarendreoht), 12. C. de Koning (Bolnes), 13. J van der Bruggen (Den Hang), 14. W. Dijkshoorn (Schiedam), 15. T. ter Harmsel (Lage Zwaluwe). Adsptranten: 1. M. Meeldijk (Vlaardln- sen) 25 km in 41J17, 2 W. Kruys (Rotter dam), 3. S. Huizing» (Rotterdam). 4. L. van Vliet (Honselersdljflo, 5. E. Waasdorp (Den Haag), 6. T Griep (©pijkenisse), 7. P. Dek ker (Amsterdam), 8. H. van der Velde (Rotterdam), 9 K. St Nfcolaas ('s-Craven- deel), 10. L. Blom (Rotterdam). IJSSELMEERVOGELS HVC 20. Een subliem spelend IJssel meervogels heeft verrassend gewon nen van de volledig uitkomende eer site divisieclub HVC. De Amersfoor- ters mochten achteraf zelfs met de 20 nederlaag, die stellig groter was uitgevallen, wanneer de Spaken- burgse eerste klasser wat meer geluk had gehad. De 1800 toeschouwers zagen deson danks een aantrekkelijke wedstrijd, waarin verdediger Bram de Graaf de onbetwiste uitblinker kon worden. De HVC-voorhoede werd namelijk ge heel aan banden gelegd. Alleen spits- speler Van Veenendaal bleek een las tige speler, maar alleen kon hij de hechte rood-witte verdediging even min openbreken. Aalt Kok c.s. hiel den gemakkelijk stand. Aan de andere kant evenwel voort durend gevaar, met name door het weinig overtuigende spel van Tanis en Aarts, die met de snelle voorhoede v. d. Groep/Vedder/Zwaan alle moei te had. Na een half uur dan ook ver diend 10 door goed meegekomen Henk de Graaf. Een kwartier na de pauze ver hoogde Jan v. d. Groep de score tot 20, en had het nog meer kunnen worden gezien het spelbeeld, daar HVC bij vlagen werd weggespeeld. Zover kwam het echter niet. De ba ten van dit sportieve duel waren be stemd voor de door Ijsselmeervogels te bouwen tribune. DEVENTER (ANP) De Deventer eredivisieclub Go Ahead is naam en dens de algemene ledenvergadering, die bijeenkwam op initiatief van de stichting betaald voetbal Deventer (onlangs goed voor een subsidie van 450.000) is met vrijwel algemene stemmen besloten de amateur- en de semi-profafdeling van elkaar los te koppelen. Van de 650 leden van Go Ahead woonden 180 de vergadering bij. Besloten werd dat de amateurs zullen blijven uitkomen onder de naam Go Ahead en dat de smi-profs dienen uit te zién naar een andere benaming. Als suggesties kwamen naar voren: FC Deventer, FC Salland en FC Isala. Het gevolg van een en ander is dat de amateurelftallen van Go Ahead, die tot dusver uitkwamen in de reserve-afdelingen, met ingang van het nieuwe seizoen zullen worden ingedeeld ln de standaardafdelingen van de KNVB. De stichting betaald voetbal, waarin de Deventer industrieën zijn vertegenwoordigd, zal als „afkoopsom" per 1 augustus 50.000 storten voor de inrichting van een nieuwe amateuraccommodatie en voorts vijf jaar langs jaarlijks 20.000 bijdragen. EINDHOVEN In de eerste drié maanden van 1971 is het bij Philips niet beter gegaan. Hoewel de defini tieve pijfers nog niet binnen zijn, lijkt het waarschijnlijk dat het eerste kwartaal op hetzelfde vlak zal liggen AMSTERDAM Het bierver bruik is vorig jaar in ons land gestegen van 51,8 tot 57,4 liter per hoofd van de bevolking. Dat is het hoogste verbruik in de laatste 100 jaar. De bieromzet steeg met 12,2 procent tot 7,3 mil joen hectoliter tegen 6,5 miljoen hectoliter in 1969. In het jaarverslag van het Pro- duktschap voor Bier, waaraan deze cijfers zijn ontleend, wordt de stijging op zichzelf niet onbe vredigend genoemd. Maar een vergelijking van het Nederlandse bierverbruik'met dat in de om ringende landen valt volgens het jaarverslag nog steeds ten nadele van ons land uit. In het eerste kwartaal van dit jaar geeft, vergeleken met de zelfde periode van 1970, een ver dere stijging met 13,8 procent te zien. Het verbruik bedroeg resp. 1,6 miljoen en 1,4 miljoen hectoli ter. De toename wordt toege schreven aan de doorwerking van de algemene inkomensontwikke ling in 1970 en de gunstige omstandigheden gedurende het carnaval. als in het vierde kwartaal 1970. Voor het tweede kwartaal wordt een zeke re verbetering voorzien, maar een na dere precisering van deze prognose is nu nog niet mogelijk, zo werd ont huld op de jaarvergadering van Phi lips in Eindhoven Over de Sterlingmotor werd ge zegd, dat de eerste resultaten bijzon der gunstig zijn. De directie meent, dat deze motor 100 pet. beter lijkt te zijn dan een gewone motor. Nog dit Jaar kan verder nieuws over de ont wikkeling van dit project tegemoet worden gezien. In het eerste kwartaal is de netto winst van North American Philips gedaald van 3,8 min (43 dollarcent per aandeel) tot 2,8 min dollar 0,32 per aandeel). De omzet ver toonde een daling van 143 min dol lar tot 129 min. dollar. De vergadering nam afscheid van ir. F. J. Philips, die per 1 juni als president-commissars van het con cern zal aftreden. ROTTERDAM De gemeente Rot terdam maakt een vijfjarenplan voor administratieve automatisering. Het zal in juni in de gemeenteraad wor den behandeld. Dat heeft wethouder drs J. Ree horst (financiën) donderdagmiddag in de raad meegedeeld. Rotterdam zal voorts met 142 andere gemeenten in Zuid-Holland en Zeeland een ge meenschappelijke regeling aangaan en voor de regio Zuidwest-Nederland met 1.770.000 inwoners het gemeen telijk rekencentrum inbrengen. AMSTERDAM De Kon. Ned. Stoomboot-Mij. verwacht mede op grond van de resultaten, die in het eerste kwartaal van dit jaar behaald zün dat 1971 gunstiger zal zijn da-n 1970. D!t werd verklaard ln de drukbezochte jaarvergadering, waarin diep werd ingegaan op de fiscale as pecten van het scheepvaartbedrijf. Daarbij lag het accent op de econo mische levensduur van de schepen, die voor een aantal is teruggebracht van 20 op 15 jaar. De overname van de Kon. Holland- sche Lloyd en de Batavier heeft een aanzienlijke uitbreiding aan het werkterrein gegeven. In de loop van dit jaar zijn belangrijke vorderingen te verwachten in de rationalisatie van de lijndiensten. Het schema van de havens, die door de maatschappij aangedaan worden, zal een drastische verandering ondergaan. AMSTERDAM Vorig jaar heb ben de Nederlandse vrouwen nog maar 12,7 miljoen paar nylonkousen gekocht tegen nog 51,2 miljoen in 1969. Per persoon is het gebruik dus gedaald van 4 tot 1 paar per persoon. Panties zijn daarentegen sterk in populariteit gestegen. Voor verbruik kwamen er 112 min. stuks beschik baar (9 per persoon) tegen 71 min. (bijna 6 per persoon) in 1969. Van de panties is ruim een derde deel im port. Daartegenover voerde Neder- land 20 min. van deze kledingstukken uit, wat 2V« maal zoveel is als een jaar tevoren. In- en uitvoer van ny lons nam sterk af in 1970. (Door onze sportredactie) 's-GRAVENZANDE Via een knappe 31 triomf op ADO heeft het jeugdteam van 's-Gravenzande het eigen Oranje-tornooi gewonnen, dat jaarlijks op Koninginnedag luordt verspeeld. De rood-witten kwamen in de soms heel aantrekkelijk voetbal biedende finale met 01 achter, maar Sjaak v. d. Berg zorgde voor de verlenging. In de eerste tekende hij zelf 21 aan, waarna Tonny Noor dam vanaf elf meter ADO definitief op verlies zette in de tweede verlenging. Daarmee won stellig de sterkste ploeg dit tornooi, want in de poules waren de rood-witten met zeven uit vier al overtuigend finalist geworden. In poule A was meer spanning. Na vele series strafschoppen, die het pro gramma danig in de war stuurden, was ADO de gelukkige, werd Archi pel tweede en moest een niet voluit spelend VGravcnzande SV met de derde plaats genoegen nemen. In de strijd om de derde en vierde plaats won Excelsior (R'dam) gemak kelijk van het Haagse Archipel, ter- Eindstand tornooi: 1. DOZ, 2. Broe- u'act met de Groningse veren- delet, 3 Zwart Wit, 4. DRZ, 5. Bloem- JJ ;lng, dat pas in juni 1972 afloopt, E hof, 6. Alblasserdam, 7. DCL 2 8. :eds nu met een jaar verlengd. E DCL 1. ASGOW (ANP. AP) Cel- is voor de zesde achtereen- ende maal kampioen van ir* 'tland geworden. Door een •winning met 2—0 op Ayr ted kwam Celtic in punten k met Aberdeen, dat is uit- eeld. Celtics doelgemiddelde o superieur, dat de laatste .strijd van het programma :n Clyde van vandaag er niet :r toe doet. ltics zesde achtereenvolgende 'ioenschap is een evenaring van •ecord, dat de club vestigde in de 1905-1910. In totaal is Celtic 23 kampioen van Schotland ge- t tegenover Glasgow Rangers 33 Schotse voetbalbond (SFA) heeft er enige jvam te noemen ern- kritiek geleverd op spelers van ationale team dat op 3 februari lik met 30 van België verloor. het jaarver-lag voor de vergade- an de SFA op 18 mei staat over voor Schotland zo ongelukkige trijd: oor hen die het wilden zien, Was il geruime tijd duidelijk dat er spelers waren die er niet langer aren -voor hun land te spe- nderc belangen wccen voor hen •der. Zij voegden zich niet naar rip1 ine en waren niet 1.» '•eld. elf discipline od te leggen. Ner- kwdat duidelijker tot uiting Luik. waar wii een vernede- rn rarro-aUce 30 nederlaag tegen het Belgische nationale ■e fbv Moncur, de aanvoerder van ichotse team. nam ziin spelers delliik in bescherming ..Als heb ik noch op, noch bui- veld iets van welke speler k waargenomen wat de kritiek op de discipline of de inzet recht vaardigt", zei de Newcastle-speler. Puntenaftrek Hoewel Borussia Mönchen Glad- bach de inhaalwedstrijd voor de Bun- desliga tegen Rott Weiss Oberhausen in Oberhausen met 20 won (een score die reeds bij de rust was be reikt) zijn de Westduitse lijstaanvoer ders er in de competitiestand niet op vooruitgegaan. De strafcommissie van de Duitse voetbalbond heeft namelijk de competitiewedstrijd van de 3e ap ril, tussen Borussia Mönchen Glad- bach en Werder Bremen, die in de 88ste minuut wegens het instorten van het doel werd gestaakt, met 20 verloren verklaard voor Borussia Mönchen Gladbach. De spelers van Werder hadden nog geprobeerd het doel overeind te zetten, maar werden daarl' j gehinderd door het publiek dat het veld opstroomde. Dit was voor de strafcommissie aanleiding de thuisspelende vereniging (Borussia Mönchen Gladbach dus) schuldig te verklaren. Borussia heeft tegen de uitspraak protest aangetekend. Geen staking De voor komende zondag aange kondigde staking van de Italiaanse eerste en tweede divisie-voetballers, gaan niet door. Deze voorgenomen staking, de eerste in de geschiedenis van het Italiaanse voetbal (de enige bedrijfstak die er nog „regelmatig" werkt), was bijna twee weken gele den aangekondigd om kracht bij te zetten aan nieuwe salaris-eisen. Een hespreking tussen de voorzittT van de Italiaanse bond. Artemio Stacchi, de voorzitter van de Italiaanse prof league Artimo Franchi en vertegen woordigers van de spelers (o.a. Maz- zola en Rivera) leidde tot een voor alle partijen acceptabele oplossing ln de vorm van een commissie, die de eisen nader zal onderzoeken. AQUILAS (ANP) De Ne derlander Ger Harings heeft gis teren de eesrte etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Rene Pijnen, donderdagavond winnaar van de als proloog ge reden mini-tijdrit, leidt in de al gemene rangschikking. Hoewel het peloton aaneengesloten bij de finish arriveerde is de eerste „echte" etappe van de Ronde van Spanje toch niet zonder strijd verlo pen. Er waren talrijke ontsnappingen, maar aangezien zich in de rit geen werkelijke moeilijkheden voordeden, er was slechts een col van de derde categorie, werden alle i vluchters steeds ingelopen. Op het parcours van aankomst in Aquilas (Murcia) werd de spring aangetrokken door de Belg Eddy Peelman. Ger Harings, die in gunstige positie lag, ging enkele tein- tallen meters voor de meet gelan ceerd over hem heen. Tijdrit: 1. Rene Pijnen (Ned.) 5.22.2 (gem. snelheid 46.810 km-uur); 2. Gonzales Lina res (Sp.) 5.28.9; Ocana (Sp.) 5 30,2. 4. Ferdi nand Bracke (Belg.) zt.: 5. santisteban (Sp.) 5.33.2: 7. Pesarrondona (Sp.) 5.35,0: 8. Gonzales Moral <Sp.) 5.3S.1. Overige Neder landers: 12. Zoetemelk 5.36.3; 22. Vianen 5.39.723. Karstens 5 38.9 36. Schepers 5.45.2; 48. Krekels 5.47,7: 51. Duyndam 5.48,0; 70. Tabak 5.51,6; 73. Benjamins 5.52,0; 82. Prin sen 5.55.2 83. Van Katwijk 5.55.8; 88. Ha rings 5.56.6; 96. Rentmeester 6.08,0; 105 Stee- vens 6.07.0. Eerste etappe: 1. Harings (Ned) 113 km. in 2 uur 57 minuten 50 seconden (•met bonificatie 2.57.30): 2. Peelman (Belg.) z.t. (met bon. 2.57.40); 3. Planckaert (Belg.) g.t. (met bon. 2.57,46); 4. Godefroot (Delg,): 5. Saez (Sp.): 6. Lasa (Sp.); 7. Hosiers (Belg): 8 Karstens (Ned.); 9. Van Katwijk (Ned.); 10. Guimard (Fr.). Overige Nederlanders: 11. Steevens; 12. Krekels; 22. Tabak; 24. Dolman; 30. Vianen; 40. Benjamins; 49. Zoetemelk; 50. Prinsen; 51. Pijnen: 95. Schepers; 102. Jansen; 103. Rentmeester; 104. Duyndam. Algemeen klassement: 1. Pijnen 3 uur 3 minuten 13 seconden: 2. gonzalez Linares (Sp.) 3.03,19: 3. Ocana (Sp.) z.t,; 4. Bracke (Belg.) z.t.; 5. Saez 3.03,22 6. Lopez Rodri- gez (Sp.) 3.03,23-; 7. Santisteban (Sp.) 3.03.24; 8. Pesarredona (Sp.) 3.03,25 9. Perurena (Sp.) 3.03,26; 10. Gomez Moral (Sp.) z.t.; li. Lasa (Sp.) 3.03.27; 12. roslers z.t.; 13. Zoete melk z.t.; 15. harings z.t.: 21. Karstens 3.OS,30; 23. Vianen z.t.; 36. Dolman 3 03,35; 43, Schepers 3.03,36: 47. Krekels 3.03,38; 54. Duyndam z.t.; 70. Tabak 3.03.42: 72. Benja mins z.t.; 82. Van Katwijk 3.03.46 87. Jan sen 3.03.48 97 Rentmt :ster 3.03,53; 101. Steevens 3.03,57; 102. Prinsen 3.03.58. Circuit des Mines Na de gisteren gereden vijfde etap pe van het Circuit des Mines, een internationale et ">pewedstrijd voor amateurs in het noorden van Frank rijk, staan Nederlandse coureurs op de eerste drie plaatsen. 6.13 berl pvea 1. Grosskost (Fra.) 132 km in 3 uur 41 minuten 13 seconden met bon.), 2, Hordijk (Ned.) 3.41.59: 3. Brenon (Fra.) z.t.: 4 Kam per (Ned.) 3.42.28: 5. Grandsir (ra.) z.t. Overige Nederlanders: 6. hasslnk z.t.. ex aequo 11. De Koning. Kleine en Knete- mann z.t.: 46. Zuydweg 4.22,12 (tljdover- schrtjdlng). 13.10.45; 3. Knetemann 13.10.51; 4. Hummen- berger (Oost.) 13.11,09; 5. Boulard (Fra.) 11.11,39; 9. Hordijk 13.15,45; 13. Kamper 13 16,51; ïl. Kleine z.t Onze landgenoot René Pijnen won de tijdrit in de Ronde van Spanje. Koersen Haaskerlandprljs <2140 m): Jacco Buiten zorg (P. Koppejan) 3.07.8, 1.27.9; 2. Just in Time; S. Jolanda Hanover, wlnn. 16.50 pl. 3.60. 1.80 3 90 kop. 14.80 trio 449.90. Lemster- landprljs )2ito m): 1. izanto (P. Petersen) 3.09.1. 1.26.4 2. Intreplde; 3. Honey Hol- landla wlnn. 7.50 pl. 2.10. 1 40. 1.90 kop. 17.80. Schiermonnikoogprijs (2140 ra): 1. Ju- nibes B (J. de Leeuw) y?E»0 pl. 3.80 2.20 4.- kop. 13.90 trio 417.50. Koninglnnedagprijs (2200 m): 1. gunnar Dear (G. v. Eykelen- borg) 3 05.1. 1.34.1; 2. Generaal Padua B; 3. Henri Buitenzorg, wlnn. 4.20 pl. 1.90. 2,- 2.40 kop. 9.20. Heerenvecnprijs (2140 m): 1. He lios Ch (C. de Leeuw) 3.04.1, 1.26.8 2. Irma van Double; 3. Gaudy Way. wlnn. 2.40 pl. 1.50. 2.40. 10.10 kop. 3.40. Vllelandprijs (2140 m): l. Gert Jan (W. Leeuwenkamp) 3.02. 1.24.2: 2. Enterprise Hollandia;3. Hornblo- wer. wlnn 3.80 pl. 1.50, 1.30, 2.10 kop. 12.90. Amelltweerdprijs (2140 m): voor amateur- rijders 1. Eric Klnley <G. Joosen) 3 03.8, 1.25.1; 2. Diamant Dear; 3. Herman, winn. 13.70 pl. 1.80. 1.60 1.30 kop. 17.- trio 2039.0 Gaasterlandprijs (2140 m>: 1. Furie (G. v. Eykelenborg) 3.01.1. 1.24.6; 2. Hilda O. 3. Ina van Hovl. wlnn. 5.80 pl 1.70 l.jo, 1.80 kop. 5.90. Totallsator-omzet198.975. Onderscheiding: Mr. F. J. de Jong is bij zijn afaoheid als president van de Hoge Raad benoemd tot commandeur in de orde van de Nederlandse Leeuw. Mr. De Jong, kort geleden 70 geworden zal als president worden opgevolgd door mr. M. A. van Rijn van Alkemade, nu vice-president. wijl 's Gravenzande SV vijfde werd door Monster na strafschoppen terug te wijzen. De uitslagen in de series waren: A: Fortuna VI. Monster 00, 's Gra venzande Oranje Wit 1—0, Excel sior Fortuna VI. 10, Monster 's Gravenzande 0—0, Oranje Wit Fortuna VL. 00, Monster Excel sior 03, Excelsior Oranje Wit 01, Fortuna VI. 's Gravenzande 0—2. Oranje Wit Monster 0—1, 's Gravenzande Excelsior 1—0. B: Xerxes 's Gravenzande SV 0—1, Capelle Archipel 0—0, ADO Xerxes 0—0, 's Gravenzandse SV Capelle 1—0, Archipel Xerxes 0—0, 's Gravenzandse SV ADO 01, ADO Archipel 01, Xerxes Capelle 0—0. Archipel t Gra venzandse SV 0—0, Capelle ADO 1—2. Poulestanden: B: ADO 45, Archi pel 4—5, 'sGrav. SV 4—5, Xerxes 43 en Capelle 42, A; 's Gravenz. 47, Excelsior 44, Monster 44, Or. Wit 4—3, Fort. VI. 4—2. Om 5de en 6de plaats: Monster 'sGrav. SV 00, 's Grav. SV w.n.g., om 3de en 4de plaats: Excelsior Archipel 41,Finale: 's Gravenzande ADO 31 (na verl.). Scheidsrechter Balle- gooyen, één van de scheidsrechters in 's Gravenzande, kreeg van een West- landse clubs een home-trainer aange boden i.v.m. zijn verjaardag op 11 mei, maar in het bijzonder omdat hij door een blessure lange tijd uitge schakeld is geweest HOEKSE BOYS-MAASDIJK 4—2. Maasdijk werd onlangs bij Hoekse Boys kampioen, maar moest het gis teren verdiend bij de rood-zwarten afleggen. De thuisclub won met 42 van de vierde klas kampioenen, die geen moment konden overtuigen. Desondanks bij rust nog 2—2, want nadat Koos Storm (kopbal) en Bert Ouwens voor 2—0 hadden gezorgd, tekenden Andries Sonneveld en IBrain v. d. Hout voor de gelijke stand. Na rust nam het team van de zijn laatste wedstrijd spelende doelman De Jong definitief afstand. Aad Mos terd en Bert Ouwens schoten hun ploeg naar 4—2. Daarna miste Lou Voogt nog een unieke kans op 43 er, baatte het plaats wisselen van Seel Vos (ex-'s Gravenzandse SV) en Kees Hoogendam evenmin. Van Vuuren scoorde winnende treffer in Raamsdonksveer RAAMSDONKVEER Het Zul- delijk, KNVB-jeugdteam heeft giste ren in Raamsdonksveer verdiend ge wonnen van een jeugdteam van Veerse Boys, waarin drie spelers uitkwamen van het eerste elftal. Het werd 21 in de slotfase door een treffer van Koz. Boys-speler „Torres" van Vuuren, die een niet te missen kans kreeg aangeboden door Van Galen (NEO), met Ad van Beek en Johan Rosenbrand (beiden Wit Zwart) en Hey (NEO), alsmede Heyblom (Good Luck)'-tót de uit blinkers behorend. Na een half uur overigens 10 door Vissers, waarna Boulenois (Woudrichem) na rust prachtig gelijkmaakte. VLAARDINGEN Fortuna VI. heeft pas na rust afstand kunnen ne men van het Vlaardlngse elftal, sa mengesteld uit spelers van verschil lende Vlaardingsc verenigingen. Be houdens TSB (spelers niet beschik baar wegens trip naar Duitsland). CION en Satelliet (nog belangrijke competitiewedstrijden voor de boeg) waren alle clubs vertegenwoordigd. De 1500 toeschouwers zagen een be ter combinerend Fortuna in dit op het terrein van VFC gespeelde du.el na rust afstand nemen door treffers van Teuling (na voorzet Corver) en Corver (na voorzet Teuling). Eerder had Corver al de paal geraakt. Voor 0—1 tegenkansen voor het amateurelftal znaar v. d. Burg en Veldman zagen doelman Eikelenboom fraaie reddingen verrichten. In de slotfase werden de amateurs sterker, maar mede omdat Veldman een goe de kans miste, bleef de verdiende te gentreffer uit. VLAARDINGS ELFAL: d: Den Herder (VFC)/Boers (Zwaluwen), a: Tol (Zwaluwen)/Mosmans (Satelliet), Van Rij en Van Wezel (belden HVO) en Hoogerboord (Vlaardingen), m: v. d. Zwan (Vlaardingen), v. d. Burg (FVC) en Meeder (RKWIK), v: Her tog (VFC), Veldman (RKWIK) en Klos (DVO). „Hét Anderson proces" door Law rence Sanders, 267 blz., prijs 14,90. „Het bamboebed" door William East- lake, 282 blz., ƒ14,90. Twee uitgaven van Do Boekerij in Baarn. In „Het Anderson proces" wordt een misdaad, enkele jaren terug ge pleegd in New York, uitgebreid uit de doeken gedaan. Eén foutje gooit de knap opgezette kraak in duigen en een aantal minder eerbiedwaardige burgers verdwijnt of tijdelijk of voorgoed uit de samenleving. Zij worden levensecht ten tonele gevoerd op een originele .wijze, weergaven met transcripties en geluidsbanden. Tal van bronnen heeft de auteur ge raadpleegd om allea zo breed moge lijk vla dialogen te vermelden. Resultaat: een volledig verslag dat met interesse wordt doorgenomen, maar waarin het element (actuele) spanning. eigenlijk onmisbaar ingrediënt voor misdaadromans, gro tendeel? verloren gaat. „Het bamboebed" is een oorlogs boek. Het bamboebed is ook een heli kopter, waarin een officier op grote hoogte boven Vietnam de liefde be drijft. De belangrijkste personen be vinden zich op de hegane grond in een veel benarder positie. Heldenmoed en lafheid en alles wat bij de oorlog te pas komt wordt „meesterlijk" in dit „maohtige" werk, dat boven alle voorgaande uitsteekt en dat zijn er nog al wat beschreven. Een karwei waar wij zeker bewondering voor hebben. Maar de gruwelijke humor die de grimmigheid begeleidt, kan slechts op pijnlijke wijze de lachspie ren doen bewegen. Als zoiets dan moet, dan liever vla de kleurenknok- films vol nepsltuatles en schijnge- sneuvel aan de lopende bond. Ook nu dus een vreselijk actueel, realistisch en goed geschreven boek. Een bruikbare 2dn, te lanceren na het lezen van de beschrijvingen van he laas steeds weer nieuwe krijgstone len. AMSTERDAM De Amsterdamse componist Rudolf Escher heeft om principiële redenen geweigers zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau te aanvaarden. Hij stelt voorop dat hij het geval te on belangrijk vindt om er een ..zaak" van te maken en liever had hij ook gezien dat zijn naam weggelaten was uit de publiksties waarin de onder- «cheidlngen dezer dagen zijn vermeld. Hij heeft daartoe nog een poging ge- da8n via het ANP toen hij op het laatste ogenblik vernam dat hem dezS onderscheiding was toebedacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 19