schaak Nu de zon meer warmte brengt r 15 2j n n 3] a 1 AI i [I i ss Indian Summer Elliot Randall Een ander helpen is: liefde boven egoïsme dialoog Gemiste kans PUZZEL VAN DE WEEK ZATERDAG 1 MEI 1971 2 in deze tijd staat de zon al feller op onze ramen dan een maand geleden. Enerzijds kunnen onze kamerplanten nog moeilijk de huisverwar ming ontberen, vooral op kille regenachtige dagen, ander zijds kan de zon veel schade doen. We zullen nu dan ook meer op onze planten moeten letten. We vergeten wel eens dat naar mate de zon sterker wordt, de planten voor een zonnig raam meer verdampen. Het verschijnsel van omgekrulde en verdroogde blad randen wijst dus op het feit dat er te veel vocht aan de bladeren wordt onttrokken en dat kunnen ze uit de wortels niet snel genoeg aanvoeren. Daarom moeten we dit verschijnsel voorkomen door bij planten voor een zonnig raam ten eerste meer op de aarde te gieten en grootbladlge planten geregeld af te sponsen. Kleinbladlge soorten worden da gelijks of om de dag naar gelang de atmosfeer met de bloemenspuit bewerkt. Bij bloelende planten be sproeien we voor de zekerheid bo ven en rondom de bloemen, om eventueel smetten te voorkomen. Dan komt nog de factor van de frisse lucht. Hoe meer zon op de ruiten brandt, hoe meer behoefte er zal bestaan aan open ramen. Let U maar eens op een kas. die wordt ook regelmatig gelucht. Dat luch ten doen we zoveel mogelijk ven de wind af, want frisse lucht Is wat anders dan tocht. Daar houden niet alleen de meeste planten niet van, maar het optreden van luis is er maar al te vaak het gevolg van. Nu kan de ene plant meer zon verdragen dan de andere, dat is immers ook met onze tuinplanten het geval. Cactussen, behalve de uitgesproken bladcactus6en als lid cactus. Phyllocactus. Rhipsalls en Rhip8alidopsls kunnen de zon best velen. Op warms dagen gieten we dan *8 morgens niet alleen op de aarde, maar ook over hun kruin. We doen dat expres in de och tenden, omdat het altijd beter is dat ze weer opgedroogd zijn voor de nacht. Bladcectussen staan maar 't liefste vanaf mei bulten In gegraven in schaduw of halfscha duw, waar ook de kroon bij droog weer besproeid wordt. Ook azalea's, chrysanten, Abuti- lon. Fatsla (vlngerplant). Fatshe- dera (kruising tussen klimop en vlngerplant), Hortensia, aronskelk, Grevillea, Lantana, Nerium olean der en de kamerlinde staan liever 's zomers buiten. Planten die binnen blijven wor den geheel of gedeeltelijk tegen de zon beschermd door dichte vitra ges. luxaflex, zonnescherm of mar kies. terwijl er ook een aardig Bontbladige planten, waaronder deze Coleus, hebben de zon meer lief dan groenblijvende soorten. schermpje als nieuwtje in de han del is, bekend als. "lommertje", zelf gemakkelijk in elkaar te zetten, om een of meer planten individueel schaduw te geven. Natuurlijk kan er ook met kranten, vloeipapier en geel plastic gewerkt worden om de zon te temperen, maar dat Is aller minst een fraai gezicht. Over 't algemeen is het wel zo dat ook zonneminnaars als Hibis cus (Chinese roos), Codiaeum (Croton). Coleus (siernetel), Iresl- ne, Gynura, Bougainvillea, Setcrea- sea, Tradescantia blossfeldiana, Sempervivum, Ixora, Allamanda, Passiflora (passiebloem), Sedum, dwerggeranium, op het heetst van de dag toch wel een poosje van de zon bevrijd willen worden. Maar vooral niet te lang omdat ze het licht niet kunnen ontberen. A. C. MULLER-IDZERDA Correspondentie en oplossingen san de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudreinetstraat 125, Den Haag. Falende verdediging Het is een bekend feit dat de verdediger het bijna altijd moeilij ker heeft dan de aanvaller. Het ife daarom In taktisch opzicht bijna on begrijpelijk dat er spelers zijn die zich ermee vergenoegen stand te houden, aan de afweer de voorkeur geven boven de aanval. Beziet u eens opgave 1. Wit speelde I.PdS met de eenvoudige bedoeling om na 1. cxd5 met 2x3 de kwaliteit te winnen. Zwart echter verdedigde zich met 1 Dc5. Was dat een goede of een slechte verdediging? En Indien het Hint MOIIer (Triberg 1934) een slechte was, wae er dan een betere? Nóg intrtgerender is opgave 3. U ziet best waarom Wit I.Ddl speel de. Maar Is dat dan niet een slech te zet? Kijkt u eens naar de gevol gen van 1. Dxg2t waarop zwart zich hals over kop inlietl Was het hier de witte aanval die faalde, of de zwarte verdediging? Aan u om dit vast te stellen. Opgave 2 tenslotte bevat een aardige, maar niet moeilijke combi natie. Velen van u zullen die zon der al te grote inspanning kunnen vinden. OPLOSSINGEN Hieronder de oplossingen van de op gaven uit de rubriek van 24 april. 1. TyrolerAlexandrescu. Ja. wit had het beter kunnen doen. Na t. exf6 Pxf6 wa» 2. Pe7 een fout waarmee de over winning verspeeld werd. Wit had moe ten spelen 2. Txe8f Pxe8 3. Pd8ll en zoekt U nu zelf verder maar eens 2. JanzenJaenlsch. Na 1. Lc6? won wit In offerstijl: 2. Txg7t Kxg7 3. Pxd5t Kh6 4. Dc1t Kg7 5. Dg5t Kh8 6. De5t Kg8 7. Pe7t Kf7 8. Pxc8 en wit won. Zwart had betor kunnen spelen, maar wit had het altijd kunnen winnen, zij het ook ten koste van grotere Inspanning. 3. JanowskiPlllsbury. Zwart won al dus: 1. Pxf2l 2. Txd6 Txe4tl! 3. Kd2 Te2t 4. Kc1 Te6 5. Dxb7t Kg7 7. Td8 De6 8. Qh5 Dclt plus mat In vijf zetten: 9. Kb2 Pdlt 10. Kei Pc3t 11. Kb2 Dbltl, 12. Kxc3 Dalt 13. Kd2 Del mat. i i i i i i i i i. 0 s Ai 0 jn' ïS 2 1 i i 1 t \\£lf 1 B - Correspondentie san de heer A. J. Ivens, Frankonsleg 69,- Den Haag. Provinciale titel Vandaag is de eindstrijd om de persoonlijke Zuidhollandse titel begonnen. Naarmate het wedstrijd- wezen zich ontwikkelt, wordt het moeilijker om tot de hoogste regi onen door tedringen. Na net plaatselijk kampioenschap volgt een halve finale van de provincie (een novuml), daarna de finale van de nationale titelstnjd. De nummers 3 en 4 worden vrijgesteld voor het spelen van voorronden. Wij zullen maar niet uitregenen hoeveel partijen moeten worden gespeeld om tot de eindstnjd ven het landskampioenschap doo>- te dringen. De provinciale titel worot be streden door titelhouder Toet. drs Holstvoogd. oe provinciale voor zitter Van Vloten. Cees Bakker. T van Es, H. J. v.d Wouden. Kam. studentenkampioen Jaap R:esen- kamp, Ivens Jr. en als keuzespe ler de jeugdkampioen Jan Storm. H. VAN DER WOUDEN Een gezelschap van spelers met grote kwaliteiten. Wij wagen ons niet aan een voorspelling voor de nummers een en twee. De vorm van de dag zal vermoedelijk be slissend zijn. Het loont in alk ge val de moeite de wedstrijden le gaan bezoeken, want de namen van de 9pelers waarborgen dat er strijd zal worden geleverd. (1) Zwart 3.4.6.8.9.11/1416. 17.19.21.24/26 Wit: 22.23.28 32/39. 42, 43. 45.47.48 uit de voorronden 34 - 30. 25x34 39x30. 4-10: 43- 39?. 26-3111; 36x27 a). 12-18; 23x12. 24-29: 33x24. 19-23. 28x 19. 17x28. 32x23. 21x25, 1. a) 37x26. 21 -27; 22x31. 17-21; 26x17, 11x22; 28x17. 23x26: DE KONING (2) Zwart: 2. 3. 5.6, 7.8.11.12.14. 15,17,19, 22. 24. 27. Wit: 25. 26. 28. 3133. 34, 36. 38. 40. 41,43,45. 46. 48. 49, Uit dezelfde wedstrijd 14-20; 25x23. 24 - 29!?: 33x24 22 x42. op 48x37, komt 5-10; 31x22. 17x48: en op 31x22, 17x39 met winst. Zwart: 2,3. .6.8. 11. 12.13.15. 18. 19. 24, 25 Wit: 22, 27. 28, 34. 35, 36. 38/4' .43. 45 Plaats van handeling Papen- drecht, waarover wij in onze vorige rubriek reeds schreven. 18 - 23 38 - 32 of 13-18: 22x13. 2-7; 13x2. 24-30: 35x13. 15-20 28x19. 12-18; 13x22, 11 -16; 2x11. 6x46. A V d. GRAAF KLINKENBERG Bob Jackson, Colin Wil liams, Paul Hooper en Malcolm Harker orengen op hun nieuwste LP Indian Summer wat eentonige, zeurderige muziek, met on eindig uitgerekte hoge to nen. De groep is in Enge land erg bekend, vooral dank zij de langspeler Black Sabbath, waarmee zij in korte tijd een van de eerste plaatsen van de hit parade bezetten. Of zij dit zelfde succes met Indian Summer zullen halen ls een zeer grote vraag. Stuk voor stuk leveren de vier Engelsen goede muziek en zeker de vocale prestaties van Bob Jackson mogen er zijn. Bij elkaar vormen de composities echter een wat rommelig geheel. (RCA Records Lon den Stereo NF3). Elliott Randall brengt op zijn eerste solo LP uitste kend gitaarwerk ten geho re. Hoe kan het ook an ders, als men bedenkt dat Elliott zijn instrument be speelt op bijna elke manier die we maar kunnen be denken, met zijn handen, met zijn voeten. Vooral echter met de blijdschap die kinderen hebben zodra zij een verrassing krijgen. Op deze solo LP presen teert hij de muziek die hij altijd al heeft willen spe len, muziek die hij zelf prettig vindt en dat is dui delijk hoorbaar. Elliott Randall studeerde gitaar, drums, viool en bas op de New York High School of Music and Art. Na een mislukt „optre den" als muziekleraar in Ohio ging hij terug naar New York. Hij speelde vervolgens in diverse groe pen, zoals Sea Train, Eric Mercury's Birthrite en de Voices of East Harlem. Na een toernee door Europa met de Voices be sloot hi| een eigen groep te formeren. Het resultaat le verde de goede LP Ran dall's Island op (Polydor stereo 2425 041) „Ik ervaar het geloven met je handen door het werk van dames en heren der Verzoe- ningskerk hier in „Rijswijk" meldt mevrouw Eiseling-Hoon. Geen moeite Is teveel om oude ren een fijne middag op de soos te bezorgen, ze staan klaar om te halen en te brengen met auto's. Ze „versieren" een wa gentje voor degenen die niet lopen kunnen en gaan er mee rijden. Ze hoeven het niet te doen maar hebben het er met hun hele hart voor over. Alle respect en dankl Zo zie ik het werk In ontwikkelingslanden in onderwijs, verzorging, medische hulp: eveneens geloven met je handen. Ik geloof dat ieder mens, zelfs al is hij niet gebon den aan een of andere kerk. toch gelooft met z'n handen zodra hij of zij bereid is hulp te verlenen aan de ander, doordat hier liefde boven egoïsme gaat." „Want gelijk het lichaam zon der de geest dood is, zo is ook het geloof zonder werken dood" „Wij ervoeren dit de ze week., vertelt mevrouw B. Pspendrecht M'n vader kreeg «en ernstig verkeersongeluk. Toen merkten we hoeveel vrien den we hadden, vooral onder kerkmensen. De vele telefoon tjes van meeleven, de hulp die «angeboden werd o.m. om naar het ziekenhuis in de stad te rij den, zodat moeder (78) dagen lang voorzien was van vervoer Ik dacht dat dit geloven met de handen was." Mevrouw van Z., Dordrecht heeft een voor- en achtertuin die voorheen Hoor familie of kennissan werd onderhouden. „De laatste jaren was er nie mand die mij op dreef kon hel pen. Vanmorgen ging de bel en toen ik opendeed stond er op de stoep een man die ik alleen van gezicht ken. „Mevrouw,, vroeg hij „zal Ik de tuin eens voor u doen Hij deed voor- en achtertuin, geen klein kar wei. Toen Ik keek hoe de chaos veranderde in een keurige tuin, scheen die man het heel ge woon te vinden, hij wilde er zelfs niets voor hebben. Ik vroeg me af, hoe komt het dat een vreemde mij geheel belan geloos een grote dienst be wijst? Totdat ik de krant open vouwde en het nieuwe onder werp van dialoog las. Toen wist Ik hetl Dit Is: geloven,met de handen." „Met vroom spreken kom je er niet, belanqrijker is het voor leven. Natuurlijk moeten we wel getuigen als er gelegenheid is," aldus mevrouw Vulpen, Goor. „Vorig jaar waren mijn man en Ik enige weken na elkaar gedu rende respectievelijk drie en zes weken In een ziekenhuis, Dagelijks werden wij, die niet over eigen vervoer beschikken, naar het ziekenhuis in Hengelo gebracht en weer terug, geheel belangeloos. Er werden bood schappen voor ons gedaan en de tuin werd keurig verzorgd. Een humanist zal hetzelfde doen maar diens beweegrede nen zijn anders. Ik geloof wel dat deze uitingen van christe lijk geloof een prediking zijn voor andersdenkenden. Vaak hoor ik: „Doen die mensen van je kerk dat zomaar voor niets?" Er is al heel wat ellende geko men door degenen die oh zo vroom spreken, trouw ter kerk gaan, maar verstek laten gaan als men zich persoonlijk in moet zetten en dat kan." „Zalig worden door het ge loof. en geoordeeld worden naar wat men hier in het leven Qedaan heeft, is allebei waar heid. „Wien veel vergeven is, heeft veel lief", en dat wordt uit dankbaarheid getoond in hulp aan de naaste. De gelo vige doet het niet met voorop gezet doel, om daarmee de he mel te verdienen. Dat is een onmogelijkheid, Christus is de deur waardoor we kunnen bin nengaan. De goede werken vol gen. Zonder die werken is het geloof dood. Een goede boom brengt goede vruchten voort, uit één bron kan niet tegelijker tijd zoet en bitter water opwel len," schrijft mevrouw D. T. te Schiedam. Een moeder van zeven kinde ren, verzorgt ook nog haar oude moeder tweemaal per week. Ze had geen vrede met de activiteiten van de kabou ters, die handelden waar chris tenen in gebreke bleven. „We schieten tekort", zegt ze. „Zon der dat we het weten, blijft er een grote nood braak liggen. Daar heb ik geen vrede mee. Ik zit nu weliswaar met ongelapte ramen, maar ga vanuit miin pro vincieplaatsje in Zuid-Holland wekelijks naar Amsterdam. Daar knap ik huishoudelijke karweitjes op, ik doe bood schappen voor een hartpatiënt, sop kastjes uit, doe dingen bij mensen in nood waar niemand aan toe kwam. Als de mensen maar weten; er wordt naar ons omgezien, de kerk wil een te ken zijn in deze wereld. Er is genoeg te doen: vraag het uw wijkverpleegster of het maat schappelijk werk. Wat zijn mijn „patiënten" mij tot zegen. Ik wil voor hen graag wat soberder leven en wat minder eigen werk doen. Ongelovigen en Jongeren maken ons vaak beschaamd; ze doen de dingen die christenen laten liggen. De Heer wil ons een blij leven schenken, door te geloven met onze handen". Igor von PerchL 139 Pensa en de spoorbaan daarheen waren in handen van het Tsje- i cbische Legioen. Dat had tot gevolg dat het verkeer weliswaar een beetj'e geïmproviseerd en met een zweempje van de oude konink- lijke en keizerlijke sleur in tegenstelling tot de elders heersende om standigheden echter verbazingwekkend voorspoedig verliep. Voor het ongeveer 2jo kilometer lange traject had de trein een kleine tien uur nodig. Bijna net zo veel tijd had Vera nodig tot zij in een trein een plaatsje vond die verder naar Kamenka reed. Hier was het echter: eindhalte. De Bolsjewisten vertelde men waren ergens in het Westen, bij Morsjansk of zelfs misschien al in Patsjelma. Of Van daaruit ook treinen naar Moskou reden? Misschien, misschien ook niet. Wie naar Moskou wilde reizen, moest zelf maar zien hoe hij daar kwam. Te voet of met een paard en wagen - en steeds maar langs de spoorbaan tot je ergens een trein!0 tegenkwam. Vera ging op weg. Of ze nu naar Patsjelma, naar Morsjansk of zelfs naar Rjasjk moestj lopen - wat maakte dat uit? Ergens zou ze met al deze mensen, dia] samen met haar over stoffige wegen en hobbelige paden langs, dej spoorbaan trokken een trein vinden. Op een gegeven moment zon ze Moskou bereiken en vandaar verder in westelijke richting reizen, Naar huis. Naar Koerland. Wanneer ze daar zou aankomen? Misschien over drie weken. Misschien ook pas over drie maanden) Wanneer dat ook zou mogen zijn - niets kon haar nu meer van hi doel afhouden. Het landgoed Cosel was afgebrand. Het was desondanks haat thuis. Want thuis betekende niet alleen maar het afgebrand» landgoed. Het waren ook haar eerste herinneringen uit haar jeugd, d< eerste dromen, het eerste verlangen, het eerste leed. Het waren d< bomen, het gras, de bloemen, het meertje, het knerpen van de kiezel stenen onder de bedachtzame schreden van haar vader, het ver trouwde ruisen van de wind in de hoge dennen in het park, het zoc men van de bijen in de wilde rozen die tot het dak van het tuiniers huisje groeiden. Het tuiniershuisje stond er nog. Daar zou ze kunnen intrekken on haar tijd af te wachten. Zo liep ze daar: een jonge vrouw, smal, zwijgzaam, met een sti! bleek gezicht, een reistas als haar enige bagage. Een van de honder den of duizenden die dezelfde weg namen als zij. Een van deze or telbare mensenkaravanen die in die jaren schijnbaar zinloos en doel loos dwars door Rusland trokken. Na Patsjelma werden ze opgehouden. Een bonte, samengeraapte eenheid van het Rode Leger versperd onder leiding van een barse, besnorde .commissaris de weg. Alfy. tamelijk krachtig en gezond uitziende mannen en vrouwen werdi afgezonderdde anderen lieten ze verder trekken. "Jij gaat ook mee, mijn duifje!" zei een soldaat, toen Vera achti een boerenkar langs de versperring wilde glippen. "Nee -zei ze. "Ik moet verder, naar huis." De soldaat had een breed, pokdalig gezicht en rook naar zweet el knoflook. "Naar huis willen we allemaal, kameraad zei hij. "Mal eerst komt de zegevierende beëindiging van de revolutie." Zij zwarte ogen keken Vera onderzoekend aan. "Of ben jij soms geen kl meraad? Je ziet er eerder als een aristocrate uit. (WORDT VERVOld! In sans atout is ophouden een rege'matig terugkerend foefje, wat overigens om uit eenlopende redenen kan worden toegepast Bijvoorbeeld om de tegenpartij te misleiden wat de verdeling betreft, of om de lengte in een kleur moeilijker aanspeelbaar te maken Wanneer immers bv. schoppen bij de te genpartij 25 zitten, dan verdient het aan beveling al hangt dat natuurlijk van de om standigheden af om die kleur één slag op te houden, waardoor de "gevaarlijke" tegen stander niet aan slag kan worden gebracht door zijn partner: Niettemin kunnen zich daarbij verrassende ontwikkelingen voordoen, vooral omdat de kaartverdeling nu eenmaal niet van tevoren bekend Is. Zo was in onderstaand spel eveneens sprake van ophouden. 8643 H75 O A H 108 75 A 1095 V V86 O H6 2 A V 6 3 2 Hier kan drie sans alleen worden gemaakt als west foutief speelt. Zuid houdt scnoppen één keer op, speelt naar ruiten aas, brengt zuid daarna in klaveren aan slag om vervol gens ruiten vrouw te spelen. Nu houdt west op, waarna andermaal ruiten volgt, maar een kleine. West komt aan slag en kan de twee hoge schoppen nog wel laten maken door oost, maar daarna Correspondentie aan de heer B. J. N Burg. Baumannlaan 163c, Rotterdam, loopt het vrij simpel. Klaveren heer, keer harten en ten slotte de vrije doen het totaal van de slagen op negen landen. Drie sans moet uiteraard d wanneer west meteen ruiten heer slaat, na zuid in die kleur niet de baas is tien en negen bij oost. Toch was sprake van een gemiste door zuid en noord, die drie kleuren ha geboden en ten slotte vluchtten in Op deze verdeling kan Immers uitsfe een harten contract worden gespeeld, de verdeling voor sans toch wel erg gril! Het grote voordeel van harten is dat r matig over en weer kan worden Ingetr zeker na uitkomst In schoppen. Zuid i naar ruiten aas, komt daarna met klavere aan slag, waarna ruiten en klaveren nen worden getroefd. Ook de uitkom troef kan vier harten niet voorkomen, een beste kans werd gemist. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Hor. 1. klungel. 7. neurose. 13. Aare. 14. nagel, 16. Este, 17. sa. 18. pa, 20. mos, 21. Ag, 22. er. 23. triest, 26. brevet. 28. entre, 30. Irene, 31. on, 33. triom fent. 35. R.D., 36. ras. 38. om. 39. ga. «0. bas, 41. dos. 42. omega, 43. lam, 44. pas. (5. Se. 46. Ta, 48. lek. 50. Lt., 51. stran ding, 55. na. 56. Bsels, 57. moker, 59. langsi, 62. nevens, 64. ik, 65. R.O., 66. rap, 68. R.O.. 69. ei, 70. nabij, 72. degen. 74. étre. 76. Alencon. 77. telloor. Vert. 1. kastoor, 2. laar, 3. Ur, 4. napent, 5. en, 6. lam, 7. Nee, 8. el. 9. regent, 10. os, 11. stee, 12. eertijds, 15 gom, 19. astro, 21. arena, 24. i.e., 25 Trlmoerti 26. Bragation 27. v.e., 29. a.o., 30. iJ., 32. nadat. 34. Meem, J5. ramen. 37. s.o.e.. 40. bal, 44. platina. 45. steso. 47. anker, 49. kaaaler. 51. segrijn, 52. ai, 53. dm., 54. gevoel, 56. bn„ 58. re. 60 akal, 61 rag. 63 Nero. 66 ren. 67 pel. 71 Be. 72 do. 73 Ne. 75 To. INZENDINGEN Oplossingen, uitsluitend op brief kaart, worden voor donderdag aan ons bureau verwacht. In de linker bovenhoek vermelden: „PUZZEL- OPLOSSING". Er sljn drie pHJl.n —n ven f 10 en twee ven fi. KRUISWOORD-PUZZEL HORIZONTAAL 1. plaats in Z.H. 11. lichte bedwelming, 12 rivier in seriand, 13. spoedig, 14. plaats op de Z.kust van Florida, 17. de het gelaat, 18. editie (afk.), 19. zwaar Brussels bier, 21. jaar (afk 22. stuk stof, 23. baan voor balspel. 25. vogelbek, 26. Eng. bier, 2 30. benauwd, 31. licht ontvlambare stof. 32. mijnheer (Eng.), 33. Ic 35. Europeaan, 37. niets. 39. voorzetsel. 41. vreemde munt (afk.), tig. 46. Koloniale Reserve (afk.), 47. Myth, figuur, 49. bijb. figuur, sloten, 51. munt, 53. wel, 54. plaats in N.H. VERTICAAL. 1. bestelling. 2. plaat6, 3. meisjesnaam. 4. tasto solJ 5. rustoord, 6 half, 7. muzieknoot, 8. vaartuig, 9. zangstuk, lOj stem, 14. omslag. 15. bljb. figuur, 16. een weinig, 19. krljgsstandaï de Romeinse Ieger9, 20. jaarboek, 22. heerser over Rusland, 24. getje, 25. plaats op Ameland, 26. meisjesnaam, 27. wandversierij lof. 34. Myth, figuur, 36. beurspaniek, 38. wet (Fr.). 39 kussenoj 40. roofvogel, 42. boerderij, 44. bljb. figuur, 45. meer, 46. rei van d 48. een zekere, 50. open strook in een bos. 52. trustee (afk.), 53. lllllllll

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 14