En weer was het Steur ((ZAKKEN BOYS SNEUVELDE TOCH NOC Geringe produktiviteit probleem Real Madrid Pirri 'topscorer' van Real WHC LIEP VERGEEFS STORM IN PAPENDRECHT Feijenoord ontkent contacten met Muller {wart Wit-Huizen ■m p dinsdag 11 mei 1 De Giessen moet schoon Domazos toch tegen Rode Ster Belgrado Priestercongres beëindigd ke AP^__ W06MSD<AO 28 APWl 1971 im] 3TTERDAM De finale in de ipetitie wordt gespeeld op dins- ivond 11 mei. De KNVB is van de geplande datum van 5 mei stapt, omdat op die dag de irfinale SpartaAjax wordt ge ld en een eventuele TV-uitzen- niet moet worden uitgesloten, welk terrein de eindstrijd plaats t is nog onbekend. Zwart Wit- >taris Troost: „Men begrijpt wel, wij zullen proberen de wedstrijd be Vaan te krijgen. Huizen zal iwel niet willen en dat is vol- en begrijpelijk. Zij hebben reeds HL terrein voorgesteld van Uithoorn. zullen er nog maar eens rustig ^■nachtje over slapen." Zwart Wit ^Hlij om nogmaals Huizen te ont wen. Peter van der Sande: „Ik V het wel leuk om ze nog eens Wijgen. Ze spelen technisch goed ■bal. Voor Zwart Wit was Kozak- Boys een veel moeilijker tegen- Ier geweest." Doelpalen n Stadio tijdelijk opgeborgen Van een onzer verslaggevers ÜMSTERDAM In het Olym- ch Stadion, waar vanavond de ropa Cup-wedstrijd Ajax—At- ico wordt gespeeld, hebben de ;elopen dagen geen doelen ge- an. De directie van het stadion eft ze weggehaald en pas van- Dnd, kort voor de wedstrijd, irden de doelen weer geplaatst. :n heeft deze maatregel geno- ;n om te voorkomen, dat, even- n vorige week bij de in Den ag -gespeelde bekerwedstrijd ax—NEC, de palen zouden >rden doorgezaagd. - vermoedelijke opstelling zijn: L MADRID: rja; Zunzunuqui, Zocco, Benito en San- Van Tilburg, Van der Kuylen en tra: chmidt-Hansen, Devrindt en Mulders. :X tuy; iuurbler, Vasoclc, Hulshoff en Blan- urg: lljnders, Mühren en Neeskens; n\vart, cruijff en Keizer. ETICO MADRID: odri; elo, Calleja, Adelardo en Jayog glesias, Ufarte en Luis; ^ureta, Alberto en Orozco. 5SSENBURG Zaterdag zal [rootscheepse poging worden on- unen om het riviertje de Gies- ontdoen van het daarin drij- huisvuil. „grote schoonmaak"-aktie It gehouden op initiatief van het lur van de hengelsportvereniging A.lver". •der deze maand werd door vier ursleden van deze vereniging een „reinigingsexpeditie" on- >men. Over een lengte van één ïeter werd toen de Giessen van ontdaan. Het verbluffende resul- was: zestig grote plastic zakken lessen, dozen en vooral plastic is van schoonmaakartikelen. De van zaterdag zal op grote schaal ren. Reeds vele vrijwilligers in zich aangemeld en meiT hoopt iviertje over een groot aantal ki- lers te ontdoen van het afval, nisator is de heer V. Rietveld en em kunnen de vrijwilligers zich elden. Zijn adres is Slingeland- Telefoon 01845 - 787. IRKUM De organist Jan J. den Berg concerteert vrijdag- i (Koninginnedag) op het orgel de Grote Kerk in Gorkum. Het amma vermeldt werken van J. ach, F. Mendelssohn-Bartholdy an de concertgever, toegang tot het concert, dat om uur begint, is vrij. PAPENDRECHT WHC heeft zyn gram niet kunnen halen. De in feite onder protest spelende Wezeper ploeg alle spelers hadden een door WHC te beta len vrjje middag moeten nemen, omdat de KNVB Papendrecht als plaats van handeling had geko zen heeft tegen Zwart Wit moeten afhaken. Het was Frans Steur, die twee bressen in de tot nu toe zo hechte WHC-defensie (doelsaldo 70) schoot. De te gentreffer van de wel onstuimig maar met weinig overleg aan vallende blauw-witten kwam pas in de laatste minuut. Op het oog was die 21 voor de Rotterdammers (goed voor de op 5 mei te spelen finale) wellicht geflat teerd. WHC zocht het duidelijk in aanvallend voetbal, wisselde om dat te benadrukken halverwege de twee de helft Wolff voor Van 't Ende, maar de tactiek vantrainer Klein Klouwenberg kwam niet uit de verf. Ten slotte had hij in toch kansen missende Gerrit Wessels en Willy Kruisweg (beiden ex-international) snelle vleugelspelers, maar WHC wil de het te gehaast doen, sloeg vaak het middenveld over en gooide tel kens weer de bal in de trechter, waar de gebr. Wander en ook doelman Reitsma zich volledig konden uitle ven. WHC moest ten slotte het midden veld wel overslaan, omdat balhandige Ferry ter Mors (duidelijk de beste Zwart-Witter) te veel afbrak (even als Wim Tuunter) en bovendien knappe passes afleverde, die openin gen veroorzaakten. Toch leek het met name in de eer ste helft of het lange wachten de ontmoeting begon een kartier te laat door niet opkomen van grensrechter Vermaas, maar Papendrecht-jeugd- trainer Harry Meesters ontpopte zich als een tweede Lau van Ravens de spelers alle inzet had doen verliezen. Er ontwikkelde zich een matige tot zelfs slechte ontmoeting, gekenmerkt door een laag tempo, slecht plaatsen en herhaaldelijk mislukkende combi naties. Wellicht had Ton Viergever dit kunnen voorkomen als hij in de der- BERN (ANP) De commissie van beroep van de Europese voetbalunie heeft de schorsing van de Griek Do mazos (Panathianikos) voor de tweede wedstrijd in de halve finales van het Europa-Cup-toernooi voor landskam pioenen tegen Rode Ster Belgrado op geheven. In plaats van de schorsing legde de commissie een boete op van 500 Zwit serse franken, ongeveer 450 gulden. De 28-jarige middenvelder, aanvoer der en uitblinker van Panathinaikos, kreeg dit seizoen in UEFA-wedstrij- den twee officiële waarschuwingen. Domazos' clubgenoot Eleftherakis vond" geen genade in de ogen van de commissie van beroep, maar hij werd dan ook reeds drie keer gewaar schuwd. Het meespelen van Domazos in de wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado betekent een niet geringe versterking voor PanathinaiKos, de club die ge traind wordt door de oud-Real Ma drid speler Ferenc Puskas. MADRID De kennismaking met het veld van het Bernabeu-stadion is PSV goed bevallen De grasmat, die zeer dege lijk wordt brsproeid, is.prachtig groen en volkomen egaal. Minder tevreden waren de Eindhovenaren over de bus die hen ter beschikking is gesteld. Tijdens de terug reus naar El Escorial. 55 kilometr buiten Madrid, brak maandagavond laat de olie leiding van de bus, waardoor de PSV'ers een deel van hun nachtrust moesten on tberen. de minuut al geen opgelegde kans had gemist. Na een pass van Ter Mors kon hij ongehinderd oprukken. Deed dat ook trouwens, omspeelde knap doelman Freek Goudbeek, maar schoot voor een leeg doel tegen de paal. WHC had daarna voortdurend een veldoverwicht, maar invaller Herman Dekker (Jan Danenberg was kort voor de aanvang wegens een rugbles sure uit de ploeg gelaten), Fré Goud beek en Jan Wolff combineerden te doorzichtig, of bleken dè spitsen niet te kunnen bereiken. DOORZETTEN HAK Daarom pas na rust beter voetbal. En zeker toen Frans Steur in de twaalfde minuut de score opende na goed doorzetten van Joop Hak (na rust in de ploeg voor de geblesseerde Chris Moerkerken) en doelman Goud beek te hebben omspeeld. Joop Hak had trouwens eveneens een aandeel in 02, zes minuten voor tijd. Steur goochelde op links, trok wat spelers naar zich toe, en plaatste toen onverwacht „over de hele". Hak was attent, ontweek de tackle van Van Dijk en vond het hoofd van de toegelopen Steur. Dat was de beslissing, de frommel goal van opgerukte Fijn via de bin nenkant van de paal na een afgesla gen corner ten spijt: 12. Eerder ruimden Helleman en De Winter, als mede v.cL Sande en Viergever met lange trappen, zodat WHC kon blij ven komen, maar dat met te weinig inzicht deed. Overigens goede leiding van arbiter Bos voor 1000 toeschou wers. ISTANBOEL (ANP) m In Turkse kranten is het bericht verschenen, dat de middenvoor van hel Duitse elftal Gerd Müller. die zondag bij de (wed strijd Turkije - West-Duitsland tweemaal scoorde, het komende jaar FC Bayern München verlaat en naar Nederland zal komen. Een Turkse journalist stelde na af loop van de wedstrijd Mier de inte ressante vraag of hij bij het volgende wereldkampioenschap (1974 in Duits land) zijn titel als meest succesvolle schutter zou verdedigen. Müller ver klaarde daarop: „Dat zal minder aan mij dan aan bondstrainer Helmut Schön liggen. Het is namelijk een grote vraag, of hij mij ook nog in het nationale elftal opstelt, als ik in het buitenland speel. Ik heb namelijk een geweldig aanbod uit Nederland ge kregen, dat ik het volgend jaar wil aannemen. Ik ben er vast van over tuigd dat ik dan niet meer voor FC Bayern, maar voor Feijenoord Rotter dam de doelpunten zal maken". Tijdens de terugreis toonde Müller zich-in het vliegtuig aanmerkelijk ge reserveerder tegenover de Duitse journalisten. „Het is mogelijk dat ik in 1972 naar het buitenland ga", was alles wat hij wilde zeggen. Feijenoord ontkent dat- er enigerlei contact met Müller is geweest. Mana ger Brox: „Er zijn geen onderhande lingen gevoerd. Er zijn zelfs geen ge- sprekken geweest Noch met Müller, noch met Kristensen van Sparta, voor wie wij volgens sommigen ook belangstelling zouden hebben". GENEVE Bij de sluiting van het internationaal priestercongres zei prof. dr. Dhanis te hopen, dat men „in de toekomst de kleine problemen van de priester kon laten voor wat ze waren om zich geheel te kunnen wij den doorgestuurd aan de congregatie van de ontwikkelingslanden en aan de strijd voor de sociale rechtvaar digheid." Vijf dagen hebben tachtig priesters uit vijftien Europese landen, meestal als afgevaardigden van hun kerkpro vincies, vergaderd over de moeilijk heden, waarmee de priesters in hun ambt te kampen hebben. De conclu sies, waartoe zij kwamen, zullen wor den doorgestuurd aan decongregatie voor de clerus en aan het secretariaat voor de bisschoppensynode. Hun be sprekingen dienden als bijdrage der priesters aan de bisschoppensynode, die in het komende najaar in Ro me eveneens de priesterproblem3tiek bespreekt. Voor de toekomst werd besloten, dat de Europese priesters ook ter voorbereiding van de bisschoppensy node 1973 bijeen zullen komen en dat zij in di tussentijd geregeld con tact zullen houden. Al in de beginfase kreeg Ton Viergever een goede kans Zwart Wit op i0 te brengen, toen hij WHC-doelman Goud beek passeerde. De bal belandde echter tegen de paal. ZWART WIT: d: Reitsma, a: De Winter, A. en C. Wander en Helle man, m: v.d. Sande. Viergever en Ter Mors, v: Moerkerken (Hak), Steur en Tuunter. WHC: d: Goudbeek, a: Westerink, Fijn. Vierhuizen en Van Dijk, m: Dekker, Goudbeek en Wolff (Van 't Ende), v: Kruisweg, Hoogendoorn en Wessels. Van onze speciale verslaggever MADRID Het maken van doelpunten is voor een Spaanse voetballer altijd al een kwets bare activiteit geweest. Terwijl hij „van huis uit" een groot arse naal aan technische vaardighe den meekrijgt, lijkt de gave om een zorgvuldig opgebouwde aan val doeltreffend te verzilveren veel minder sterk aanwezig dan bij de Westeuropese spelers. Het belangrijkste van een. voetbal wedstrijd is nog steeds helaas, voor de Spanjaarden het pro duceren van doelpunten. In het nog vrij recente verleden kon den de clubteams voor die bezig heid buitenlandse werknemers in dienst nemen. Maar toen de nationale voetbalbond enkele ja ren geleden besloot die import stop te zetten, daalde de curve plotseling aanzienlijk verder. De tanende produktiviteit van de aanvallers vormt een pijnlijk pro bleem voor de gehele voetbalwereld. Slechts een drastische wijziging van de spelregels zou een weg naar een eventuele oplossing aan kunnen ge ven Zolang echter het tactisch con cept blijft afgestemd op het voorko men (en niet het maken) van doel punten, zal deze problematiek actueel blijven. Ook in Spanje bekijkt men de statistieken met toenemende zorg. Want nog nooit zijn er in de eerste divisie van dat land zo weinig tref fers aangetekepd als in de afgelopen competitie. In 30 wedstrijden scoor den de teams in totaal 537 keer. Een gemiddelde van 2,26 procent (vorig jaar 2,36). lopen competitie waren dat er nog slechts 50. Hoe duidelijk geven deze kille cijfers de kentering van het spel van, vooral, Real Madrid aan. Trainer Miguel Munoz, die in zijn dertienja rige loopbaan bij de club het „verval" heeft moeten begeleiden: „Het is de trieste ontwikkeling van de voetbal lerij. Ik ben blij dat deze zaken niet alleen voor ons gelden, dat de cijfers in Spanje nog niet zo schrikbarend zijn als-in Italië. Ze geven echter wel duidelijk aan, dat er iets moet gebeuren, dat bij voorbeeld de voetbalgrenzen in ons land weer open moeten voor buiten landse aanvallers. Ik verwacht, dat dit in juli dan ook zal gebeuren. Maar dan zullen de clubs astronomi sche bedragen voor talenten neer moe ten leggen. Real zal dat in ieder geval niet kunnen. De club is niet rijk". van de club alleen kan nu niet meer porg staan voor het succes". Injectie Kapitalen Topscorers Kozakken Boys-keeper Arie Ottevanger kreeg het som6 zwaar te verduren. Op de foto brengt hij redding, terwijl Henk van Metelen (11) en Leo Leeggangers (9) toekijken. PTERDAM Trainer Van Mil- rg omhelsde verzorger Rouw- Het was gelukt. Huizen krijgt ins op revanche tegen Zwart Kozakken Boys was met 21 igen. Een bikkelhard voetbalge- uitgevochten op ,J)e Vaan", le- pas in de verlenging een win- »p. Na honderdveertien minuten icn technisch beter Huizen ver- aan het langste eind. Een me- loos hard genomen vrije trap itopper Jacob van Leeuwen dc met nog zes minuten voor :g langs Arie Ottevanger in het Een onverzettelijk Kozakken trachtte met een uiterste inspanning er nog een serie ïoppen uit te slepen. De stand ingewijzigd. zen leek op vrij soepele wijze n zege af te stevenen. Met e combinaties, met aanvanke- enk van Metelen in de hoofdrol, 'de Werkendamse defensie voor !men gesteld. Een harde afweer tomeloze inzet deden het spel- keren, al was de uitblinkende chubert twee keer heel dicht bij Iildiging. Vijf minuten voor het jken van de eerste helft zou wat verrassend op een ach- nd worden geplaatst. Ad Visser le „Torres" Van Vuuren de in. Deze trok meteen voor van Wiefferen treuzelde even en aas van der Heuvel kon Jan de bal uit het doel laten halen: 1 verbazing van de ongeveer 900 Iters trok Kozakken Boys met- |a de pauze ten aanval. Piet fier moest zelfs een inzet van Ad f op de doellijn elimineren. Dit ©liet was evenwel van korte I Zonder veel overtuiging kwam (met Henk Aukema als rem- DOOR WIM HUISMAN nv ZlJh placant voor Teen van Wiefferen) te rug De strijd leek beslist. Een overtre ding van Teus Blokland tegenover Van Metelen zou Kozakken Boys fa taal worden. Van Metelen nam de vrije trap, de verdediging greep mis en Jan Godthelp werkte de bal achter Ottevanger: 1—1 (Godthelp later: „Ik wist het zelf eigenlijk niet, maar die bal zat er tenminste in"). Hoewel Ad Visser een mogelijkheid verslingerde en aan de andere kant De Groot en Aukema bijna succes hadden bleef de stand in de officiële speeltijd op 11 steken. Al in de eerste minuut van de toe gift zorgde een terugspeelbal van Bert Schubert voor sensatie. Een missende Visser herstelde zich echter, zij het op enkele decimeters voor de lijn. Van klassevoetbal was in het geheel geen sprake meer De strijd werd zo moge lijk nog rommeliger. Kozakken Boys liet Tinus van der Heuvel nog opdra ven voor Van Vuuren, terwijl Teus Blokland reeds plaats had gemaakt voor Ton de Meer. Dit kwam uiter aard het verband in beide teams niet ten goede. Toch zou Huizen door een kanons kogel van Van Leeuwen zich plaatsen voor de finale van de nacompetitie. Jan Godthelp leek zelfs het verschil in de slotseconden nog op twee doel punten verschil te zullen brengen maar Ottevanger bracht hem juist buiten het beruchte gebied ten val. Scheidsrechter Van Merkesteyrj floot aanvankelijk voor een strafschop. Na overleg met grensrechter Moret kwam hij op z'n beslissing terug. Een verhitte supporter vond dit niettemin een reden om hem na afloop een „vrije trap" te verkopen. Kozakken Boys: d: Ottevanger, a: Blokland (De Heer), Tameris, E»; Graaff en van der Stelt, m: Groene- veld, Leeggangers en Timmer, v: Van Vuuren (T. van der Heuvel), Visser en K. van der Heuvel. Huizen: d: Visser, a: Kruimer, Van Leeuwen, Schipper en Van Wiefferen (Aukema-Van dei- Berg), m: Schubert en Gooyer, v: De Groot, Godthelp, Veerman en Van Metelen. De opvallende landskampioen Atle- tico Madrid (vanavond in Amsterdam tegenstander van Ajax in de tweede halve finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen) mag zich met 5l doelpunten topscorer noemen. Op de persoonlijke schut- terslijst prijken de namen van Garate (Atletico Madrid) en van Rexach (Barcelona) bovenaan. Zij schoten 17 keer raak. Absoluut topscorer in het Spaanse voetbal (gerekend naar 30 wedstrijden) blijft nog steeds Al fredo di Stefano, die in het seizoen '56-'57 31 maal voor Real Madrid scoorde. Di Stefano werd in totaal vijf keer tot koningschutter uitgeroe pen, terwijl zijn toenmalige club genoot Ferenc Puskas gedurende vier seizoenen die toppositie heeft ingeno men. In die „gouden tijd" reikte de Ma- drileense formatie voortdurend naar 90 doelpunten per seizoen. In de afge- Munoz ergert zich aan de hoogte van de kapitalen die op de transfer markt betaald worden. „Ik heb gele zen wat Johan Cruyff wil verdienen Ik kan hem natuurlijk geen ongelijk geven, maar ik vind het verschrikke lijk. Zoveel krijgt geen speler bij Real Madrid". Dat materiaal, waaro ver de robuuste Madrileen nu moet beschikken, is aanzienlijk minder dan ruim tien jaar geleden, toen Real bij na jaarlijks de Europa Cup naar de schatkamers van het Bernabeustadion kon dragen. Munoz beseft dat de mogelijkheden met het huidige team geringer zijn dan in de tijd van Di Stefano, Pus kas. Kopa en andere legendarische vedetten. Het publiek echter niet. Dat maakt hem kwaad: „Real is op dit moment een goede, maar zeker geen grote ploeg. De toeschouwers willen niet opmerken, dat de periode waarin wij voortdurend schitterden, voorbij is en dat het voetbal veranderd is. Het is nu eenmaal veel moeilijker ge worden doelpunten te maken. De scherpe mandekking en het de- fensiev spl zijn niet aantrekkelijk en niet spectaculair. Het is nu een maal een ontwikkeling in de voetbal sport, die ik niet alleen kan tegen houden. De mensen nemen het echter niet. De fluitconcerten en hun boe geroep illustreren dat ze er niets van snappen. De supporters van Real Ma drid zijn niets waard. De spelers krij gen geen enkele steun. Vooral als het even niet naar de zin van de toe schouwers gaat. Real heeft alles op internationaal gebied bereikt. Net zoals Inter Milaan, Celtic en bijvoor beeld Manchester United. De naam Het Spaanse voetbal heeft, volgens Munoz, een injectie nodig. Enkele buitenlandse trainers hebben bij di verse clubs al veel meer tempo en kracht in het spel gebracht. Bij Real echter blijft het trage, technisch meesterlijke uitgevoerde spel favo riet. Munoz: „Ik zou best anders wil len Maar een trainer kan een volks aard niet veranderen. Het karakter van mijn spelers helemaal afge stemd op die korte acties, het is bijna ondoenlijk dat te veranderen. Ikzelf ben een groot liefhebber van het Westduitse en Britse voetbal. Veel mensen zeiden na het wereld kampioenschap in Mexico, dat de na tionale elftallen uit die landen met de ogen dicht zouden spelen. Dat kan best zijn, maar dan vind ik het nog geweldig. Het zijn ploegen die specta- kel kunnen brengen. Overath, Netzer, Beckenbauer, Charlton en Moore zijn geweldige kunstenaars, die ook kei hard willen werken Die spelers heb ben de juist mentaliteit voor het le veren van topprestaties. En die mist de Spaanse sportman maar al te vaak. Ook de spelers van Real Ma drid". Spartak Moskou Miguel Munoz (hij veroverde met Real Madrid een keer' als actief voet baller de Europa Cup) zou het club- voetbal in zijn land nog veel meer in contact met andere systemen willen brengen. Via een internationale com petitie, waarvan hij al jaren een fa natiek voorstander is. „Ik ben een poosje geleden in Rusland gaan kij ken. Wat Spartak Moskou momenteel laat zien, is verbluffend. De speel wijze, de gehele aanpak, heeft me erg verbaasd. Andere Europese clubs zouden met dergelijke methoden veel meer ervaring op moeten doen. Via een internationale competitie. Spelers, trainer en publiek zouden op die ma nier erg veel van elkaar kunnen le ren. De contrasten tussen de divers® spelsystemen zijn nog steeds onmoge lijk" groot. Voor het publiek zou een Europese competitie (in twee groepen) in ieder geval uiterst aantrekkelijk zijn. Als Real dan in Madrid zou spe len kunnen de mensen zien dat het helemaal niet zo slecht is wat we op dit moment presteren. De confronta tie met een ander systeem zal wel licht ook een bijdrage tot aanvallen der voetbal kunnen leveren." Van onze speciale verslaggever MADRID In het elftal van Real Madrid heeft de laatste maand slechts één speler voor de doelpunten gezorgd: Pirri. De lange, 17—voudig internationaal, zal vanavond in de tweede halve finale van het toernooi pm de Europese Cup voor bekerwin naars tegen PSV opnieuw een van de belangrijkste pionnen van de Spanjaarden zijn. Want Pirri heeft met zijn acties zuivere aan vallers als Fleitas, Amancio en Gento duidelijk overschaduwd. Pirri scoorde de laatste vier wed strijden twee doelpunten. Een verre van revolutionair gemiddelde, maar zijn treffers betekenden wel de enige wapenfeiten, die Real Madrid achter eenvolgens tegen Espagnol, PSV, Malaga en Coruna in de strijd kon bregen. Vier gelijke spelen (twee keer 00 en twee keer 11) vormen op dit moment de vrij wankele basis waarop de mentaal gehavende Madri- lenen vanavond in eigen stadion naar nieuwe glorie in het "Europese beker- voetbal moeten reiken. Pirri (26). de individualist, heeft zijn mogelijkhe den kort achter de aanval van de for matie sterk moeten inbinden. De straffe mandekking, waarop hij bijna iedere wedstrijd kan rekenen, heeft hem tot een soort omscholing ge dwongen. Pirri: „Vroeger kreeg ik van de tegenstanders aanzienlijk meer ruimte. Ik kon daardoor via so lo's aan de aanval bouwen. In de ze ven jaar dat ik nu bij Real Madrid voetbal, is die bewegingsvrijheid ieder seizoen kleiner geworden. Steeds nadrukkelijker kreeg ik een vaste bewaker bij me. Daarom ben ik bewust naar andere wegen gaan zoe ken. Ik heb veel meer aandacht aan de conditie- en krachttraining be steed. Daardoor kan ik nu veel meer werk verzetten. Het kost nu geen moeite om naar de vleugels uit te wijken. Ik zoek bewust de ruimte. Dat gaat ten koste van mijn spel. Ik kan me niet meer voldoende op de bal concentreren. Maar een teamsport als voetbal vergt nu eenmaal opoffe ringen". Vooral in thuiswedstrijden wordt Real Madrid voortdurend geplaagd door een zuiver verdedigend inge stelde tegenstander. „Daarom", zegt Pirri in het trainingskamp van Real, hoog in de bergen op 50 kilometer van het Bernabue-stadion, „spelen we ons beste wedstrijden bijna altijd buiten Madrid. In uit-duels moeten de tegenstanders nu eenmaal veel meer risico's nemen en krijgen wij vooral in de aanval meer ruimte". In Eindhoven, veertien dagen gele den, slaagde Real Madrid er echter ook niet in een doelpunt te produce ren. De 00 uitgangstelling voor de return lijkt daarom voor de matado- ren van trainer Munoz wat minder positief. Pirri: „PSV heeft een verras send goede ploeg. Maar ik geloof, dat die 00 in de eerste plaats een groot resultaat voor deze club is. Want wie kende PSV in Spanje voor die wed strijd? PSV is in ieder geval niet een tegenstander die alleen maar verde digend voetbal kan spelen. Misschien ligt daar vanavond wel onze grote kans. Voor Real telt nu maar een zaak: we moeten de Europa Cup veroveren. Een ploeg met .zo een gro te naam kan zich niet veroorloven volgend jaar niet in het Europese toernooi uit te komen" PSV bereidt zich in El Escorial. bulten Madrid, voor op dc strijd tegen Real. Op het dorpsplein van El Escorial ztfn reserve-doelman Willy HeUnk, Willv van der Kuvlen. Peter Kemper. Hennlg Munk Jensen en Guus Hiddink getuige van een voor Nederlanders onbegrypelyk spelletje kaart.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 15