PSV springt royaal met de kansen Holland Sport toch naast AZ Ge™nni ten AIM» 4 om: 1-3 h ADO moeitelooi langs zwak DWF evangelische volkspartij biesheuvel KNSB GAAT TOPSPELERS HONOREREN Klaas Visser laat jeugdploeg schieten oneens met FBO Leeds nog punt achter West-Dnitslan klopt Turkije j? 10 MAANDAG 26 APRIL W= -X- Het echot van Eef Mulders lijkt doel treffend te z(Jn, maar toch zal de Haar lemse doelman Poldervaart de schui ver van de PSV-aanvaller stoppen. ALKMAAR Wanneer het tegen de degradatie strijdende AZ'67 eens de kans heeft gekregen twee kostbare punten te vergaren, was dat gistermiddag wel. In het thuisduel tegen het aanvankelijk nau welijks geïnteresseerde Haagse Holland Sport, dat later ook nog een half uur lang met een numerieke minderheid streed, was de „recordscore" van drie doelpunten niet voldoende. Fouten in de Alkmaarse defensie gaven de Holland Sport-ploeg binnen acht mi nuten in de tweede helft gelegenheid de op het oog zo veilige 31 voorsprong geheel teniet te doen: 33. AZ'67 hield aan het treffen met Holland Sport dus uiteindelijk nog een kostbaar winstpunt over. Maar de Alkmaarders zouden, ondanks alle zo gunstige perspectieven niet eens wat te mopperen hébben gehad wan neer het juist nog Holland Sport was geweest, dat ki de slotfase op 3-4 was gekomen. Want in de periode, dat AZ'67 met elf tegen tien krachteloos stormliep op het doel van de goede invaller-doelman Van Elleswijk keurde scheidsrechter Frans Derks ten onrechte een doelpunt van de Joegoslaaf Mitic wegens hands af. Alles mee AZ'67 had toch alles mee gehad. Allereerst was er bij Holland Sport de afwezigheid wegens een liesbles sure van „koningsschutter" Sjaak Roggeveen Daarnaast was er de be grijpelijke ongeïnteresseerdheid van de Hagenaars, die zoals bestuurslid- /geldschieter Hans Kattenburg zei, reeds een week eerder hun sleutel duel hadden gespeeld. Toen, in Breda tegen NAC, hadden de Hagenaars hun eredivisieschap praktisch veilig gesteld door de opmerkelijke 3—4 overwinning, mede bereikt door de off-day van de Bredase doelman Kitzmam. Kattenburg: „De ploeg wilde nu ook niet teveel risico's ne men. Volgende week staat Ajax op het programma. Dat speelt mee." Tenslotte was er voor AZ het ook niet weg te cijferen voordeel, dat de laatste angel in de Haagse voorhoede, Joop van Maurik, kort na het maken van zijn doelpunt met een kniebles sure uit moest vallen. AZ'67 had op dat ogenblik reeds een 2—1 voor sprong, die in de laatste minuut van de eerste helft zelfs tot 3—1 werd uitgebouwd. Luc Kroesemeijer, nog de grote man achter Holland Sport: AZ'67 hoort volgens mij beslist niet in de eredivisie thuis. Als je zoals deze ploeg bijna de overwinning aan geboden krijgt en dan toch nog kans ziet die te laten liggen, dan ben je werkelijk te zwak voor de eredivisie." Doelpunten De voorsprong van AZ'67 was in de eerste helft "logisch" opgebouwd doordat de Haagse defensie verre van zeker sloot. Wim de Jager en Dick Twisk waren daarbij de "grote" man nen. Twisk gaf eerst tweemaal de pass, die De Jager in kansrijke posi tie bracht en bij het derde doelpunt was het juist andersom. De Jagers eerste treffer kwam mede tot stand dank zij gevaarlijk spel van Van Wijk en een misser van doelman Louwerens, die de bal losliet, waarna De Jager kon inschieten. Dick Twisk: „Het grote manco van AZ'67 is deze competitie steeds geweest, dat er geen doelpunten gemaakt konden worden Er kwamen iedere wedstrijd wel kansen, maar die werden niet benut. Nu werden die doelpunten wel ge maakt, meer dan dit seizoen ooit in een wedstrijd gescoord, en dat blijkt dan toch weer niet voldoende. Dit was een sleutelwedstrijd voor ons. We hadden dit Holland Sport kunnen en ook moeten pakken. Win je, dan scheelt je dat niet alleen een punt, maar krijg je tevens weer meer zelf vertrouwen voor de rest van de com petitie." Dat AZ'67 de "bijna zekere" over winning toch nog verspeelde, en dat nog wel bVinen acht minuten tijd, ls terug te voeren tot de ontstellend zwakke defensie De verdediging, die ook al bij Van Mauriks doelpunt niet vrijuit ging (Kabel, de persoonlijke bewaker van de Hagenaar had deze volledig losgelaten waardoor de lange Van Maurik ongehinderd kon inkop pen) treuzelde eerst in de vierde mi nuut om in te grijpen toen een hoek schop van Holland Sport via Dorjee en Valkenhoff bij Mitic terecht kwam. De Joegoslaaf tikte, vrij air een vorst, de bal over de uit zijn doel gekomen Vooys. Dezelfde Gerrit Vooys was er vier minuten later zelfs de hoofschuldige aan, dat Holland Sport op 33 kon komen. Een vrije schop van Dorjee, op zo'n veertig me ter van het doel, verdween stuiterend in het AZ-doel. Piet Ouderland, de eveneens vertrekkende assistent (naar AFC) van trainer Robert Heinz: „Dit had niets meer met foutieve taktiek of wat dan ook te maken. Het waren gewoon blunders en wat doe je daar nu als trainer nog aan? Er klopte tn de achterhoede erg weinig van." Die achterhoede, met de onzekere Theo de Jong als laatste man, maakte na de gelijkmaker nog meer fouten. Zonder noodlottige gevolgen, al had men daarbij eenmaal de fluitende hulp van arbiter Derks nodig. Blessures Defensief klopte het op het Alk maarse sportpark gistermiddag trou wens ook bij Holland Sport niet zo best. Cor van der Hart. trainer van de Hagenaars: „Het was in de eerste helft rcoduit zwak wat er werd ver toond. Ik heb na de rust dan ook bewust bepaalde SDelers op andere plaatsen gezet. Zo ging Rob van der Bol naar de spits van de aanval en nam Guus Haak ziln plaats in de achterste vier in. „Het ging toen be ter. Dat het 33 is geworden is mee genomen Zeker, omdat we met tien man verder moesten." De blessure van Van der Vaaft, 'oorzaak' van de fiumerieke min derheid omdat Van der Hart al eerder Van Maurik en doelman Louwerens (geblesseerd bij Twisks treffer) had vervangen door resp. Guus Haak (die dit seizoen nu pas 2% wedstrijd voor Holland Sport heeft gespeeld) en Van Elleswijk (Van der Hart: 'Ik had Louwerens er eigenlijk al eerder uit moeten halen, maar ik durfde niet. Ten onrechte, want Van Elleswijk deed het goed'), viel achteraf mee. Hij bleek bij zijn botsing met Dorjee en AZ'67- speler Schmidt 'slechts' een die pe, brede vleeswond te hebben opgelopen, die de botten rond zijn knie had opengelegd. ZEIST De dertien clubs, die volgens een rapport van de finan ciële commissie van de FBO aan het eind van dit seizoen uit het betaald voetbal moeten verdwijnen kunnen zich niet met die beslissing verenigen. Nadat vertegenwoordigers van de clubs vrijdagavond in Utrecht una niem het rapport hadden afgewezen, is zaterdag in Zeist een bespreking gehouden met de FBO en de KNVB. De delegatie, die namens de dertien tot verdwijnen gedoemde clubs op trad, heeft de FBO duidelijk gemaakt waarom het rapport wat inhoud, op bouw en conclusies betreft onaan- vaarbaard is als basis voor sanering. De dertien clubs blijven, zoals de heer Van der Kolk (AGOVV) zei, „des ondanks bereid mee te werken aan de noodzakelijke sanering van het be taald voetbal". Aan die medewerking willen de „dertien" echter een drietal voor waarden verbinden. Zo wil men pas meewerken als het saneringsfonds in derdaad bestaat, als er een sanerings reglement is dat door de ledenverga dering van de FFBO is goedgekeurd en als het standpunt van het ama teurvoetbal ten opzichte van de te rugkerende clubs (in welke klasse komen de ex-profclubs terecht?) be kend is. Hiermee echter is de vi cieuze cirkel, die de FBO met de sa- neringslijst had willen doorbreken, weer gesloten. Want de overheid bij voorbeeld die in belangrijke mate zal moeten zorgen voor de financiële middelen van het saneringsfonds, wacht juist met een beslissing tot het betaald voetbal zelf concrete plannen heeft gelanceerd, terwijl de amateurs bij de bepaling van hun standpunt over indeling van de terugkerende clubs rekening kunnen hoviden met faktoren als het aantal clubs dat te rugkeert. De voornaamste bezwaren van de dertien clubs zijn dat men de cijfers niet juist acht en dat het rapport te laat is ontvangen, zodat geen intern beraad mogelijk was. De heer Wage naar, voorzitter van de Volewijckers: „Dit is geen sanering van het betaal de voetbal, dit is alleen dertien clubs uit de tweede divisie opruimen. Clubs uit de eredivisie en eerste divisie, die met enorme schulden draeien, laat men 'maar doormodderen". De heer Hoogeveen (SC Gooiland): „We wil len wel meewerken als de afspraken van Arnhem (waar de de ledenver gadering van de FBO zich uitsprak voor sanering) stipt worden nageko men. Wij hebben geen vertrouwen in dit rapport dat vol staat met onjuist heden". Wat er in de nabije toekomst gaat gebeuren, is nog niet duidelijk. Om de verenigingen en de KNVB wat meer bedenktijd te geven, zegde de heer Jos Color, voorzitter van, de sectie betaald voetbal, toe de sane ringsvoorstellen niet te nadrukkelijk te behandelen tijdens de vergadering van het betaald voetbal op 15 mei. VERSTERKING VAN DE DEMOCRATIE. Versterking van de democratie, in het overheidsbestel en bij het bedrijfsleven. HAARLEM PSV's kansen zich volgend seizoen opnieuw te verzekeren van Europees voet- bal liggen hoofdzakelijk in de na tionale competitie. Want na de aan duidelijkheid niets te wen sen overlatende nederlaag tegen Ajax en het doelpuntloze gelijke spel dat Real Madrid in Eindho ven afdwong, vormen zowel het landskampioenschap als de 'tweede' Europa Gup redelijker wijs nog nauwelijks te bereiken successen voor de formatie van Kurt Linder. Alleen een plaats in de UEFA-Cup, opvolger van de Runners Up Cup, lijkt PSV in de resterende competitiewed strijden nog te kunnen bevech ten. Desondanks staat, uiteraard, de re turn teg. Real Madrid nog bovenaan op het lijstje van prioriteiten. De Eindhovenaren zijn erop gebrand juist in het Madrileense Bernabeu- stadion een plaats in de finale te ver overen en vertoefden gisteren dan ook met gedachten reeds, onbewust en gedeeltelijk, in Madrid. De twee winstpunten die in de competitie- strijd tegen Haarlem werden behaald, waren voor het enerzijds naar Ma drid en anderzijds naar de klassering bij de „top-zes" kijkende PSV dan ook de hoofdzaak .Dat die winst op wat nonchalante wijze werd behaald en dat het tegen de degradatie strij dende Haarlem veertig minuten lang uitzicht heeft gehad op een gelijkspel, was dan ook niet meer dan "bijzaak". •fe Kansen Dat Haarlem gisteren een kostbaar punt binnen bereik heeft gehad, dankt de ploeg van Eelman voor een belangrijk deel aan de nog al royale wijze waarop PSV met de geboden kansen omsprong. Na dertien minu ten reeds zette Wietze Veenstra (hij draaide zich uit een pass van Van den Dungen vrij en zag zijn schot via de vuist van Haarlem-doelman Pol dervaart in het doel belanden) PSV op een voorsprong en de Eindhovena- 'ren leken op weg naar een rustige overwinning, zeker omdat de defensie van Haarlem (met Peys als laatste man, Van Breevoort als bewaker van Johan Devrindt en Koopman bij Schmidt-Hansen en Wentink bij Mul ders) een verre van betrouivbare in druk maakte. Vooral Eef Mulders be zorgde Wentink een uiterst moeilijke middag. Maar PSV verzuimde de kansen te benutten; zo schoot Wietze Veenstra kort na de openingstreffer na een 1-2-combinatie met Schmidt- Hansen in het zijnet in plaats van langs Poldervaart. Moeilijk Haarlem greep toen de kans weer naast PSV te komen. Uit een vrije trap schoot Kees de Wolf hard door het muurtje (de bal schoot onder de voet van Eef Mulders door) en Van Beveren was kansloos. Kurt Linder: „Als je de kans op 20 laat lopen en het wordt dan gelijk, dan wordt het moeilijker". Die "moeilijke" periode duurde veertig minuten; een periode waarin PSV nog steeds de fouten van de Haarlemse defensie te laconiek be handelde. Johan Devrindt, die de laatste weken steeds verder terugzak te en niet meer aan scoren toekwam, bracht uit een voorzet van Eef Mul ders (doelman Poldervaart werd ge hinderd door Van Breevoort) PSV echter in de 65e minuut opnieuw bui ten bereik van Haarlem. In de laatste minuut strafte de Belg nog een fout van Koopman af (hij trapte over een dieptepass van Strik heen waardoor Devrindt vrij voor Poldervaart kwam)daarmee het verschil tot twee treffers opvoerend. Voor de Europa Cup-strijd tegen Real Madrid is PSV's optreden een weinig zeggende "generale" gebleven. Enerzijds toonden de Eindhovenaren dat de "afstraffing" van een week te rug van Ajax nauwelijks heeft door gewerkt in de ploeg, maar anderzijds vormt het laten liggen van zoveel kansen als gisteren in Haarlem nav- welijks een hoopgevende faktor. Var» de spelers die de laatste maanden, met een ernstig vormverlies kampen, Wflly van der Kuylen en Bent Schmidt-Hansen, toonde de Deen gis teren een opmerkelijke aktiviteit en hij lijkt over het ergste dieptepunt heen te zijn. Eef Mulders verliet kort voor tijd hinkend het veld, maar de blessure aan zijn rechterenkel is niet ernstig. AMERSFOORT De bondsraad van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond heeft zaterdag tijdens de algemene voorjaarsvergadering te Amersfoort zijn goedkeuring gehecht aan het bestuursvoorstel de topspe- lers te gaan honoreren in landenwcd- strijden, dc schaak-olympiade en het Clare Benedicttornooi. Voor de schaakolympiade zal een grootmeester 2100 gulden ontvangen en de meesters 1500 gulden. Tijdens landenwedstrijden zal een grootmees ter 250 gulden vergoed krijgen, een meester ontvangt 125 gulden en de overige spelers 80 gulden. Deelnemers aan het Claire Benedicttornooi ont vangen resp 600, 350 en 240 gulden. Harry Hestad scoorde drio van de vier doelpunten voor ADO. Op de foto pas seert hij DWS-doelman Jongbloed voor de tweede keer. LONDEN Het seizoen in de eerste divisie van de Engel se league nadert zijn climax. Arsenal verspeelde zaterdag, door een gelijkspel tegen West Bromwich Albion, een punt van zijn voorsprong op Leeds United, dat zelf in Southampton de plaatselijke club met 30 ver sloeg. Arsenal heeft met nog drie wedstrijden te spelen een punt voorsprong op Leeds dat nog twee keer in het veld moet, van daag ontvangt Leeds op eigen veld „The Gunners". Ook het doelgemiddelde van de twee kan didaten voor het kampioenschap is praktisch gelijk, Arsenal staat na 39 wedstrijden op 69 voor en 28 tegen. Leeds scoorde in 40 wedstrijden even vaak en kreeg twee doelvunten meer tegen. West Bromwich heeft het Arse nal bijzonder moeilijk gemaakt. Acht minuten voor rust zette Hartford, uit een pass van Jeff Astle, Arsenal op een achter stand. Vlak voor rast maakte Frank Mclintock gelijk uit een doelworsteling. Na negen minu ten ln de tweede helft scoorde Hartford opnieuw, maar hij deed het in eigen doel. Arsenal moest de winst echter prijsgeven door dat Brown, opnieuw uit een pass van Astle,, het tweede doelpunt voor West Bromwich maakte. De Engelse international Mick Jones was de grote man in het elftal van Leeds United. Sinds oktober had Jones niet meer ge- scoord voor zijn club, in Sout hampton deed hij het twee keer, nadat verdediger Denis Holly wood van Southampton Leeds vijf minuten voor rust een voor sprong had gegeven. Drie minu ten later zette Jones de volgende stap op de weg naar het succes van Leeds en vlak voor tijd maakte hij zijn tweede treffer. Chelsea behield zijn derde plaats, op tien punten van Leeds overigens, door Coventry met 21 te verslaan. Derek Smet- hurst maakte het eerste doelpunt voor Chelsea, debutant Peter Feely bracht de stand op 2—0. Ernie Hunt scoorde tegen voor Nottingham. Georff Hurst hield West Ham definitief in de eerste divisie door twee minuten voor rust gelijk te maken in New Castle. Met Black pool (00 in Liverpool tegen Everton) degradeert Burnjey naar de tweede divisie door de neder laag op eigen veld (12) tegen Derby County. Leicester City Is de voornaam ste kandidaat voor promotie naar de eerste divisie. De ploeg on derstreepte zijn plannen door Charlton Athletic met 3—0 te verslaan. De voorsprong op Shef field (11 tegen Middlesbrough) bedraagt nu drie punten. Cardiff City. dat Norwich City met 21 bedwong, heeft een punt achter-, stand op Sheffield maar nog een wedstrijd te goed. DEN HAAG ADO ruikt internationaal contact. De Hagenal maandenlang trotse koplopers, maar enkele weken geleden zoj in de race naar de landstitel als in de strijd om de vaderlandse vo balbeker tot afhaken gedwongen, zijn weer een stapje dichterbij internationaal contact, dat via een derde plaats op de ranglijst in komen. Dankzij een regelmatige en eigenlijk volstrekt moeite] DE komen. Dankzij een regelmatige en eigenlijk volstrekt moeteJ k 40 overwinning op een volledig falend DWS, dat dermate luster" tegenspartelde dat zelfs de meest verstokte AD O-supporter weiL^ waarde hechtte aan de triomf van zijn pupillen. Terecht niet. WÉ alhoewel de Hagenaars zich naar een ruime overwinning speel® konden ook zij niet imponeren. De eriorme strijdlust van de JejJ1 brigade ten spijt. Vaclav Jezek, de immer realistische ADO-trainer, barstte na afloop dan ook niet in jubelen uit. „Dit DWS was volkomen ongevaarlijk. Het was geen kunst deze wedstrijd te winnen. Vooral de verdediging van de Am sterdammers rammelde aan alle kan ten. Wat een verschil met het duel in Amsterdam. Toen vocht DWS zich kapot. Nu leken het wel lammetjes". Ook over zijn eigen pupillen was Je zek niet een en al lof: „Ze hebben hun plicht gedaan. Er is door ons hard gewerkt. De goede vorm is ech ter nog steeds niet terug. Anders hadden we met nog grotere cijfers gewonnen". 9 Geen moeite ADO-DWS: een weinig aantrekke lijke wedstrijd, waarin het lang niet briljant spelende ADO totaal geen moeite had DWS puntloos naar Am sterdam terug te sturen. De Jezek- brigade besliste de strijd eigenlijk al in de eerste helft. Toen zette het DWS al op een onoverbrugbare 20 achterstand. Via twee treffers van de Noor Har ry Hestad, een van de weintge uit blinkers in deze teleurstellende wed strijd. Hestad, in Amsterdam door Frits Flinke vleugel indertijd volko men aan banden gelegd mocht op het Zuiderpark schitteren. Dankzij een taktische ingreep van Jezek. „Harry kwam in de uitwedstrijd tegen DWS niet aan de bal. Vandaar dat ik hem opdracht' had gegeven wat te blijven hangen om zodoende Flinkevleugel te misleiden. Hestad kweet zich voor treffelijk van zijn taak. Vooral omdat hij wanneer hij in de frontlinie ope reerde, bewust naar binnen zwenkte". Deze speelwijze van Harry Hestad leverde ADO voor de rust twee tref fers op. Beide malen dook Hestad in eens in het centrum op, waar hij tot tweemaal toe attent reageerde op een pass van Lex Sohopnmaker wat evenzovele malen een ADO-treffer opleverde. Frits Flinkevleugel: „Ik volgde Hestad steeds. Alleen wanneer hij naar binnen zwenkte liet ik hem gaan. De overige verdedigers namen het echter helemaal niet over van me. Vandaar dat hij tot tweemaal toe on gehinderd kon scoren". ADO kwam behalve deze twee treffers van Hestad voor rust niet meer aan vermeldenswaardige daden toe. DWS eigenlijk ook niet. De Am sterdammers, vooral zonder-bal be paald niet intelligent spelend, verlo ren de slag op het middenveld. Zowel Vrauwdeunt. Muller als Nuninga kwamen daar niet uit de verf. Ener zijds omdat de inspiratie ontbrak, an derzijds omdat bij ADO de immer zwoegende Dick Advocaat enf^ jeugdige Aad Kila, vervanger voc. geblesseerde Wietse Couperus leld komende twee weken zal ik nogte niet spelen. Ik heb een flinke enf' blessure. Donderdag a.s. word ikf test. Eerst daarna ga jk weer nen") het middenveld goed In t greep hadden. Was ADO-DWS voor rust nog ew. zins het aankijken waard, na de J",1 vatting verzandde het duel voll >:_i in een gezapig, lusteloos port voetbal. Met twee oplevingen. De ste vijf minuten voor het einde de voor Kila ingevallen Simon Vliet na een fraaie solo doelman Jongbloed voor de derde maal - seerde. De tweede drie minuten 1 toen Harry Hestad zijn derdefê: ADO's vierde doelpunt mocht ma ijai Uit een door arbiter Arie van Geifeem toegekende strafschop, noodzaki geworden omdat doelman Jongb -iek de doorgebroken Lex Schoenmf s bij de benen greep. ADO en DWS lieten het hie ADO omdat de twee punten bil i» waren en DWS omdat aan de l Jj j Iractuele verplichting was void ,i Een teleurgestelde Joop Brand: c snap dit niet. DWS heeft de ge f competitie voor de punten mor vechten. Nu staan we veilig. Van< dat ik de jongens meer vrijheid gegeven. Zeker met het oog op miëi lïjke fusieontwikkelingen leek het eerlijk die jongens een goede kar 1 s geven om zich te verkopen. Maar doen ze. Op een enkele uitzonde na gooien ze er met de pet naar. gelofelijk stom natuurlijk, iemand die deze DWS'ers aan werk gezien heeft zal het nooi lp zijn hoofd halen ook maar iemf"- een contract aan te bieden... eef ISTANBUL West-Duitsfcg( heeft in Istanbul met 03 gewor n van Turkije. Het was een weds ig in de voorronden van het Euro DE kampioenschap voor landenteams Duitse doelpunten werden gesc< aci door Gerd Möller (2x) en H rlo Koppel. In groep 8 leidt West-Di land met 5 uit 3, gevolgd door Tjati kije met 3 uit 3. DEN HAAG De Fries Klaas Visser heeft zich teruggetrokken als trainer van de nationale jeugdploeg (dames) schaatsen van de KNSB. In een gesprek met de heer Wynia (voorzitter van de landelijke technische commissie) heeft Visser gezegd een dergelijke functie niet meer te ambiëren. Visser, die onder meer rijdsters als Atje KeulenDeelstra en Akke Falkena met succes naar voren bracht, was kort geleden nog kandidaat om Kees Broekman (nu trainer van de Zweedse hedenploeg) als coach van de dames- ploeg op te volgen. De KNSB heeft echter de voorkeur gegeven aan ce on bekende Egbert van der Ploeg, die net' als Visser uit Sneek afkomstig is. Heeft het bedankje van Visser met deze kwestie te maken? „Ik wil daar /erder weinig over zeggen", aldus Wynla, „maar dat ligt wel in de lijn". De technische commissie zal nu op zoek moeten gaan naar een vervanger van Klaas Visser. Het is voorts nog niet zeker of Egbert van 'l Oever trainer zal blijven van de nationale jeugdselectie heren. „Ik hoop daar >p zeer korte termijn uitsluitsel over te krijgen", zei Wynia zondagmiddap Op zaterdag 8 mei volgt een belangrijke vergadering van de technische commissie. Wynia: „Wij willen dan in ieder geval weten waar wij met de trainers aan toe zijn. Ook zullen dan de namen van de leden van de nieuwe kernploegen bekend gemaakt worden". c^- In Boedapest speelden HongariJ ele Frankrijk met 1—1 gelijk. Frank ger nam in de tweede helft een vi) sprong door een doelpunt van RevjP6 Kort hierop kwam Hongarije een strafschop op gelijke ho< Szucs werd onderuit gehaald, wai Kocsis de penalty benutte. De slf in groep 2 is: Hongarije met 3 u an en als tweede Frankrijk met et jre eens 3 uit 2. ls In groep 7, waarin ook Neder] efl is ingedeeld, won Oost-Duitslandfnk Gera met een magere 21 Luxemburg. Na ruim een half scoorde Hans Jürgen Kreische eerste Oost-Duitse doelpunt, minuten voor het einde bracht Jocfm Frenzel de Oostduitsers op 2 aJ} waama Gilbert Dussier het doelpunt voor Luxemburg scoo Dit was tevens het eerste doelp M van Luxemburg in dit tornooi, stand in groep 7is: één: Oost - Du land met 6 uit 3. twee Zuid-Sli met 5 uit 3, drie Nederland met 3 en vierde en laatste Luxemb met 0 uit 4.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10