Tricotbest (panties), in moeilijkheden Uitgever ziet toch ruimte voor nog jeugdblad I Belastingvrijstelling 1 geblokkeerd sparen; Duinwijck goede basis voor badmintontalent Stemadvies Katholieke Werkende Jongeren hoogst onverstandig" Afrikaanse federatie vraagt 0111 isolatie Surséance misschien vermijden p „Loeloe vooral veel pop en mode Jongeren niet zo tegen marihuana Balanstotaal Mees en Hope 2,7 miljard Voorzitter Werkende Jeugd"''': Russen lanceren kern van ruimtestation P ,Geef overlegorganen van NS meer macht' VW naar zevende plaats bij autoverkoop Roolvink: polit maakt zich vi g bonden meest! Advies overt meest veilij eenlieidsfh J DINSDAG 20 APRIL Van een onzer verslaggevers HAARLEM Hoewel de tienermarkt met bladen als Muziek Parade, Muziek Expres, Popfoto, het pas verschenen Oor en het op de subcultuur georiënteerde Aloha meer dan verzadigd lijkt te zijn, ziet toch uitgeverij De Spaarnestad blijkbaar nog ruimte voor een nieuw jongerenblad. Begin juni verschijnt in een oplage van honderdduizend exempla ren het weekblad Loeloe, dat naast veel pop, ook mode en actualiteiten in zijn kolommen zal bergen. De Spaarnestad heeft zich door de veelheid van bestaande muziekbladen voor de jeugd niet laten afschrikken en een jaar voorbereiding en de uit slag van het vorig jaar gehouden Tijdschriften Onderzoek Nederland (TON) staan er borg voor, dat het 32 pagina's dikke weekblad niet de mist in zal gaan, hoewel het natuurlijk al tijd een gok blijft. Het hoofd van de afdeling jeugd bladen, Wil Meulenberg, die naast Loeloe, ook nog Sjors (van de Rebel lenclub), Tina, Bobo, Kijk en het sportblad 10 onder zich heeft, is daar echter niet bang voor. Anders was de directie er nooit aan begon nen, zegt hij. Een mislukkig kunnen we ons niet veroorloven. De redactie van Loeloe wordt ge vormd door Ron Heijmans (muziek), Truus Bos (mode) en lay out-man Pe ter van Leersum, allen al werkzaam bij De Spaarnestad, maar dan bij an dere bladen. Omdat daar niet uit kwam wat er inzit, zijn ze nu alle drie vrijgemaakt voor Loeloe. Samensteller Ron Heijmans over het blad: Dit wordt iets heel anders. Een weekblad voor popmuziek be staat nog niet. Bovendien gaan we veel aan mode doen. Loeloe zal 16 pagina's kleur en 16 zwart-wit tellen. Het krijgt het formaat van het voet balblad 10. We hebben echt wel het een en ander moeten laten zien aan de direc tie, aldus Wil Meulenberg, voordat enorm veel geld in dit projekt werd gestoken. We hebben ze overtuigd van de haalbaarheid van een blad met een eigen gezicht. We willen geen enkel ander blad imiteren of drijven op de populariteit daarvan. Loeloe moet zelf een persoonlijkheid worden. En daarom is de inbreng van Peter van Leersum gewoon erg be langrijk. Als lay out-man heeft hij een even grote stem dn het kapittel als de re dactie. Je kunt Loeloe ook qua lay out niet vergelijken met een blad als Aloha. Een uitgeverij als De Spaar nestad maakt bladen voor een zeer groot publiek en we kunnen de lezers van Aloha toch niet bereiken met de ze opzet. Het zijn geen vergelijkbare grootheden. jaar. Dat op zich is al een beperking. De redactionele formule is popmuziek en mode. Dat zijn de hoofdbestandde len. Platenbesprekingen zullen zeer kritisch zijn. Komen er ook verhalen in over Tom Jones en zijn lievelingskleur bruin? Ron Heijmans: nou, dat willen we zoveel mogelijk vermijden, maar ja, het zal af en toe wel moeten. Ik vind het op zich helemaal niet erg om te schrijven over Tom Jones, die 33.000 paar schoenen heeft gekocht, maar dat neemt niet weg dat ik hem ook wel eens een keer wil grijpen met de vraag^ waarom hij zulke muziek maakt'. Het moet te combineren zijn. Anders kan ik beter bij Aloha gaan zitten. inziet. Het blijft natuurlijk een avon tuur met een eigen sfeer. De taal van een disc-jockey is nu eenmaal anders dan die van de hoofdredacteur van Elseviers Weekblad. Peter van Leersum: de stijl van -Loeloe bestaat gewoon nog niet. Die moet ik nog helemaal maken. Het enige wat ik wil zeggen is, dat het gedistingeerder wordt dan Muziek Expres. Ik wil wel proberen een beetje beter en overdachter te werk te gaan. Het moet niet om het aan slaan bij het publiek worden ge maakt. In Loeloe moet echt wel een beetje artisticiteit zitten. Te experi menteel kan echter ook niet, want dan is het weer niet commercieel ge noeg. DEN HAAG Bij de beoordeling van de ernst van sommige misdrijven spelen factoren als leeftijd en sociale klasse een rol. Zo vinden jongeman nen marihuanagebruik en sexuele omgang buiten het huwelijk minder ernstig dan hun vaders. Leden van de maatschappelijk hoogst gewaardeerde beroepsklasse vinden marihuanagebruik minder ernstig dan de middenklasse en de laagste beroepsklasse. Dit zijn de conclusies van een on derzoek, verricht door lector dr. R. W. Jongman, en kandidaatsassistent W. Oving, beiden verbonden aan de Gro ningse universiteit. Bij het onderzoek zijn in totaal 506 vaders en zonen uit drie verschillende sociale klassen on dervraagd. De onderzoekers kregen de indruk, dat door de totale groep het ernstigst werden gevonden de delicten waarbij derden lijfelijk betrokken zijn: door rijden na een ongeval, poging tot aanranding, rijden onder invloed en sexuele omgang met minderjarigen. Daarna komen de geweldsdelicten. Het minst ernstig lijken de delicten in de vermogenssfeer te worden ge waardeerd: sociale zaken oplichten, belastingontduiking. Het op twee na minst ernstige vergrijp vond de groep marihuanagebruik. BEST Het textielbedrijf Tricotbest verkeert in ernstige finan ciële moeilijkheden. De directie onderhandelt met de banken. Er zou een schuld zijn van enkele miljoenen guldens. Indien de be sprekingen niet slagen, zal moeten worden overgegaan tot het aanvragen van surséance van betaling. blindgestaard op capaciteitsvergroting en te weinig rekening had gehouden met de te grote kostenstijging. best waren de laatste jaren niet indrukwekkend. Over 191 >AÏ -eri de nog een dividend worden g< gen D l Disc-jockey Ron Heijmans: ik interesseer me al jaren voor popmuziek en toen Aloha nog Hitweek heette heb ik er wel eens in geschreven. Samen destijds met Peter Muller, die nu Candy uit geeft. Verder ben ik disc-jockey hier in Haarlem. Dat is wel aardig voor het contact met het publiek en het verdiept m'n kennis van de popmu ziek. Peter van Leersum: ik heb net als Ron voor alle bladen hier gewerkt, maar toen het idee voor een muziek blad opdook, heb ik meteen laten merken, dat ik daar interesse in had. Verder heb ik vroeger in de reclame gezeten en wat lay out-werk gedaan. Loeloe is echt wel een beetje mijn ideaal. Het is fijn om zo zelf een blad op poten te kunnen zetten en mee te helpen -het gezicht ervan te bepalen. Wil Meulenberg: met de kleine re dactie die we nu hebben, kunnen we natuurlijk niet volstaan. Binnenkort wordt die dan ook uitgebreid en ver der zijn er voor Loeloe veel mede werkers aangetrokken. Er is geen proefperiode gesteld van bijvoorbeeld een jaar, waarbinnen het blad zich moet waarmaken. Absoluut niet. Een onderneming als deze kan alleen maar aan zo'n blad beginnen, als ze er een activiteit voor een aantal jaren Dat onthulde gistermiddag dis trictsbestuurder Th. Hijnen van de Kath. Bond van Werknemers in het Kleding- en Textielbedrijf St. Lam- bertus. Een en ander nadat bekend was geworden dat de notering van de aandelen Tricotbest ter beurze van Amsterdam was opgeschort (laatste koers van vrijdag jl. was 59.5) De directie van het in moeilijk heden verkerend bedrijf was maan dag niet voor commetaar beschikbaar. Een woordvoerder van het directiese cretariaat bevestigde evenwel dat er inderdaad ernstige moeilijkheden zijn en dat de directie met de bonden on derhandelt. Een beursgerucht over een op handen zijnd faillissement ontkende hij ten stelligste, maar dat er een miljoenenschuld bestaat gaf hij toe. „We zullen echter waar schijnlijk een surséance kunnen ver mijden," zo zei hij. BEDREIGING De ondernemingsraden en het 'ka der-personeel' zijn volgens deze zegs man van de situatie op de hoogte ge steld. De moeilijkheden betekenen in elk geval een bedreiging voor de werkgelegenheid van het ongeveer 1000 man tollende personeel. Tricotbest houdt zich voornamelijk voor ongeveer 90 procent bezig met de fabricage van panty-nylons. De introductie van de hotpants gaf aan het begin van het seizoen een behoorlijke stimulans aan de textiel fabrikanten en met name aan de pro ducenten van panties, omdat deze kousensoort bij draagsters van deze nieuwe mode zeer populair is. Toch moest Tricotbest begin maart bekendmaken dat men van een vier- ploegensysteem zou teruggaan naar een drieploegensysteem, hetgeen voor ongeveer 100 mensen ontslag bete kende. Collegafabrikanten meenden toen dat Tricobest zich te veel had Immers, weliswaar doet de mode de vraag naar panties toenemen en wordt in Nederland meer geïmpor teerd dan geëxporteerd (hetgeen op onderproduktie wijst), maar Europees gezien is er wel degeliijk sprake van overproduktie. Er is zeer zeker spra ke van Europese concurrentie,- waar door Tricotbest aan het prijzenfront niet mee kon. VERBAASD Toch waren de meeste collega's in maart nogal verbaasd over de geringe resultaten bij Tricotbest. Zij dachten dat de inkrimping van het ploegen- systeem wel redding zou bieden. De financiële resultaten van Tricot- reerd van 7 procent. In 1969 de moeilijkheden voor het ee: het licht, toen weliswaar de oi procent toenam, maar de van de produktie groter was, gevolg dat zich een te grote vc begon te vormen. Er was n d! winstje van ongeveer /'250.0<llei naar de reserves werd overg era Het bestuur bleef optimistist een verhoogde lening van 1. joen van de Nationale Invest bank en een goede verwachti aanzien van de omzetstijging Tricobest de liquiditeit te vergroten. PRIJZEN OL Problemen voor Tricotbest te grote voorraden en te lage Die lage prijzen zijn voor e een gevolg van een prijzenooiL^' concurrent Danlon anderhalf leden ontketende door een ond prijsafspraak tussen de fabr^o op te zeggen. ard d< de Voorstel interdepartementale werk gr a ie |"|rsei :in| (Van onze parlementsredaktie) DEN HAAG Iedereen, die belas tingen en premies moet betalen, krijgt hiervan vrijstelling voor het bedrag, dat hij op een geblokkeerde spaarrekening stort. Heeft hij vijf jaar gespaard, dan kan hij over dc helft van zijn gestort bedrag beschik ken. Na tien jaar mag de spaarder het gehele bedrag opnemen. Europese jeugdtitel voor Rob Ridder De kersverse redactie van het nieuwe jeugdblad Loeloe. Links in de dakgoot chef-redactie Wil Meulenberg, zittend Peter van Leersum en hangend uit het raam Ron Heijmans. Truus Bos was verhinderd. Onafhankelijk Wil Meulenberg: we stellen ons on afhankelijk op tegenover platenmaat schappijen, radio en televisie. Als je een blad maakt voor een groot pu bliek, hoeft dat nog niet kritiekloos te gebeuren. De redactie is volledig vrij binnen de grenzen, die zij zichzelf heeft gesteld. Loeloe is duidelijk be doeld voor jongeren van 13 tot 17 AMSTERDAM Het geconsoli deerde balanstotaal van Bank Mees Hope is in het afgelopen jaar met ruim 21 pet gestegen tot ƒ2,7 miljard. Hiermee werd de groei van 1969 nog overtroffen. Het debiteurentotaal nam toe tot ƒ1,3 (0,9) miljard. Hoewol ook de korte kredietverlening een alles zins bevredigende groei te zien gaf. svas de toeneming voor een belang rijk deel te danken aan de expansie in de middellange en buitenlandse kredietsector. Het totaal der baten liep met 14 pet op tot 102.9 (89,8) min. Aan de ande re kant waren de totale kosten met ƒ72,4 min ongeveer ƒ10,7 min of 17 pet hoger. De brutowinst beliep 25.5 min, wat een stijging van ƒ2 min betekent vergeleken met het vooraf gaande jaar. In de onderscheiden sectoren van het bedrijf namen de inkomsten uit hoofde van interest en wissels met 21 pet toe tot ƒ63,5 min. Dit resultaat was vooral te danken aan de in de laatste maanden van 1970 verbeterde rentemarge. Voor de naaste toekomst moet de bank rekening houden met stijgende exploitatie-uitgaven van kantoorgebouwen, terwijl ook de automatisering nog hoge uitgaven vergt De nettowinst was ƒ12.3 (11.8) min. Aan de houdstermaatschappij, de Bank en Assurantie Associatie, zal 4,9 min worden uitgekeerd. LEUSDEN In het conferen tieoord ..de Ingeborg" te Leusden heeft het afgelopen weekeinde de oecumenische opwekkingsbeweging „Vuur" een bijeenkomst gewijd aan de dienst der genezing. Ds. W. W. Verhoef belichtte de sa menhang van ziekte en nood met de gebrokenheid van schepping en van samenleving Daarin werd ook de vaak onjuiste tegenstelling tussen het stoffelijke en het geestelijke betrok ken en de centrale betekenis van het Paasgebeuren. De gesprekken over de praktische vraag: wat te doen bij ziekte, werden door ds P. C. van Leeuwen ingeleid. Puntsgewijze werden de verschillende mogelijkheden van pastorale kantte keningen voorzien. T> VENLO Het door de Katholieke Werkende Jongeren uitge brachte advies om op de linkse combinatie (PvdA, D'66 en PPR) te stemmen is „een hoogst onverstandige daad". Dit zei de heer H. Groeneveld, voorzitter van de CNV-jongerenorganisatie „Werkende Jeugd" op een vergadering van CNV-j on geren in Venlo. „Werkende Jeugd-CNV" meent, dat hierdoor de samenwerking van de drie organisaties van werkende jon geren op het spel wordt gezet. Het hoofdbestuur van Werkende Jeugd zal zich op zijn eerstkomende verga dering dan ook ernstig beraden op het al of niet voortzetten van zijn deelneming in het werkende jongeren overleg. De uitspraak van de KWJ wordt volgens de heer Groeneveld nog on begrijpelijker. als men bedenkt dat ze een schot in de rug betekent voor het tweede kamerlid Cor Kleisterlee van de KVP, dat in de kamer jarenlang op de bres heeft gestaan voor de werkende jongeren en dat afkomstig is uit de kring van de KWJ. „Werkende Jeugd" heeft enige maanden geleden besloten, zaterdag MOSKOU (UPI. Reuter. AFP) De Sowjet-Unie heeft gisteren een nieuw type ruimtevaartuig in een baan om de aarde gebracht met de naam Saluut. Algemeen wordt aangenomen dat dit de eerste stap is van een lan ceringsprogramma dat in de komende dagen zal leiden tot de bouw van een bemand ruimtestation. Officieel is hierover niets meegedeeld, maar behalve de al dagen aanhoudende geruchten zijn er verschillende aan wijzingen in die richting. De Saluut volgt precies dezelfde baan als de bemande Soioez-kunst- manen, waarmee voorbereidende proeven voor de bouw en operatie van een ruimtestation zijn gedaan. Het officiële persbureau Tass noemde de Saluut een "station" terwijl onbe mande ruimtevaartuigen gewoonlijk als "satelliet" worden aangeduid. niet deel te nemen aan de demonstra tie van werkende jongeren in Am sterdam, die wordt georganiseerd door de KWJ en het NVV-jongeren- contact. De heer Groeneveld zei dat de zaak van de werkende jongeren beslist niet gediend is met een aktie die de directe partijpolitiek raakt en vooral niet zo kort voor de verkiezin gen. „Werkende Jeugd" meent, dat op alle partijen druk moet worden uitge oefend om de positie van de werken de jongeren te verbeteren en dat het hier gaat om een zaak van het volle dige parlement en niet om een zaak die is voorbehouden aan welke af zonderlijke stroming dan ook. Bevredigend resultaat Coöp. Raiffeisenhank UTRECHT De bedrijfsresultaten van de Coöperatieve Centrale Raiffei- senbank waren in 1970 wederom be vredigend. Tegenover een nettostij ging van de rente- en provisiebaten van 34 pet. tot ƒ326 (244) min. stond een lastenvermeerdering uit hoofde van bedrijfskosten en afschrijving van 26 pet. tot ƒ253 (187) min. De onverdeelde winst bedraagt 46 (34,2) min. Het uitstaande bedrag aan kredie ten in rekening-courant en aan lenin gen steeg met ƒ1103 min. tot ƒ7305 min. De toeneming van de krediet verlening bij de centrale bank be droeg 150 min. Een belangrijke stij ging van de kredietvraag kan worden waargenomen bij de loonbedrijven. In 1970 werd ƒ20 min. verstrekt, te gen 14 min in 1969. In de gezamen lijke tuinbouwsectoren lagen de ver strekkingen van de aangesloten ban ken 18 pet. boven het niveau van 1969. Verstrekt torerd 106 (89) min. Door een achttal fusies binnen de organisatie verminderde het aantal aangesloten banken tot 637. Per eind 1970 waren 8301 personen bij de cen trale bank en de aangesloten banken in dienst. Van onze badmintonmedewerker HAARLEM In het Tsjechische Gottwaldov is de 17-jarige Haarlem mer Rob Ridder, een exponent van de succesvolle Duinwyck-school, er in geslaagd de Europese jeugdtitel bad minton te veroveren. Door een sterk gespeelde party tegen de Deen Soeren Christensen, die hy met twee keer 1510 duidelijk terugwees, nam hij de kroon over van de nu al beroemde Deen Flemming Delfs en bewees hij eens temeer over grote kwaliteiten te beschikken. Het grote talent Rob Ridder heeft dus opnieuw een erepalm toegevoegd aan zijn imponerende erelijst van dit seizoen. Hij pakte eerder de enkel- speltitels bij de Nederlandse jeugd- en seniorenkampioenschappen en ver overde met het eerste team van Dqin- wijck het nationale clubkampioen schap. Rob Ridder, terugblikkend: „Ja, het is inderdaad een ongelooflijk jaar geweest. Vorig seizoen won ik niets, dit jaar praktisch alles. Dat komt volgens mij onder meer doordat ik in het eerste team ben gezet. Dat men op mij vertrouwde, gaf mij een dot zelfvertrouwen". Ook Marjan Luesken, een Duin- wijck-collega van Rob Ridder, kwam tot een uitmuntende verrichting: zij werd tweede achter de Deense Anne Berglund, de tweede speelster van de wereld, die natuurlijk te sterk bleek in de eindstrijd (112, 129). Deze resultaten hebben opnieuw aange toond dat het vrijwel alleen bij Duin wijck mogelijk is de top te bereiken. Rob Ridder: „Ik ben ervan overtuigd, dat ik bij een andere vereniging nooit zo goed zou zijn geweest. Bij Duin wijck kan ik elke dag spelen, bij een andere club is dat niet mogelijk. "Dat veel kunnen trainen is voor een be langrijk deel bepalend voor mijn suc cessen". Zijn Europese succes heeft overi gens in de halve finale van de titel strijd aan een zijden draad gehangen toen hij tegen de zeer taktisch ope rerende Deen Christiansen een ach terstand van 96 in de derde game had weg te werken: Ridder: „Ik ging op die stand maar wat gokken, ri sico's nemen. Door va-banquespel wist ik toch nog te zegevieren. In de finale ging het veel beter, hoewel ik vóór de partij doodnerveus was. Ik geloof dat mijn routine én mijn aan- valskracht van doorslaggevende bete kenis is geweest". rbe Dit voorstel doet de interd mentale werkgroep (commis; Franeker), die een onderzoelien ingesteld naar de bevorderid{ het sparen door middel van gelen op het terrein van de b gen en de premieheffing. Dé missie heeft haar rapport uitgR( aan de minister van Sociale Z: Volksgezondheid en aan de s cretaris van Financiën. Het |1 heeft geen mening over het i Het laat het oordeel aan de x? regering over. j|] Het bedrag, waarover vri wordt verleend voor .het beta loon- en inkomstenbelasting mies voor de sociale verzeker g ten hoogste 500 per diens SL king. Een meerderheid van c en1 missie stelt verder voor dat c v£ van de geblokkeerde reken^ wordt geblokkeerd. nd: Ook wordt voorgesteld he(,ut van de geblokkeerde rekenin) ]le te houden in effecten. Het J z keerde bedrag kan eerder vriv bij overlijden of emigratie ;eja: spaarders en bij het kopen i eigen woning. SN UTRECHT De ondernemings raad en de overlegorganen van de NS dienen meer bevoegdheden te krijgen. Daartoe dient in de cao bij het for muleren van de afspraken een marge te worden ingebouwd. Zo luidt een van de beleidsconclu sies, die de Algemene Christelijke Bond van Vervoerspersoneel, be drijfsgroep spoorwegen, heeft getrok ken naar aanleiding van een enquête onder de bondsleden. De beleidscon clusies zullen vandaag op de alge mene vergadering van de bond aan de orde worden gesteld. Het doel van de enquête, die de vervoersbond heeft gehouden was het bevorderen van de inspraak en het peilen van de meningen over de NS- cao voor '72. Andere beleidsconclusies die de vervoersbond op basis van de enquête-uitslagen heeft getrokken zijn het streven naar een meerjarige cao; het streven naar meer verlofda gen op korte termijn en op langere termijn naar vervroeging van de pen sioneringsdatum en het besteden van meer aandacht aan de laagst bezol- Tegen apartheid in Zuidafrikaanse sport LAGOS (Reuter) De overkoepelende federatie voor sport in Afrika heeft het Franse Olympisch Comité en de Franse Rugby Bond gevraagd de voor volgende maand op het programma staande toernee naar Zuid Afrika te schrappen. Voorzitter Abraham Ordia uit Nigeria stelde in een verklaring, dat zijn federatie tegen ieder sportcontact met Zuid Afrika blijft, totdat de rege ring in Pretoria zijn politiek van apartheid heeft opgegeven. „Alleen een totale isolatie van Zuid Afrika op het gebied van de internationale sport, kan tot een herziening van het Zuidafrikaanse standpunt leiden." Ordia zei, dat hij natuurlijk wist dat rugby geen Olympische sport was, maar hij wilde graag zien, dat de Franse sportautoriteiten wel in dezelfde geest van menselijke waardigheden zouden handelen. Hij herhaalde, dat eerder deze maand verschillende toonaangevende blanke Zuidafrikaanse cricket spelers demonstreerden tegen de weigering van de regering ook niet-blanken op te nemen in het team, dat in oktober een aantal wedstrijden in Australië zal spelen. De heer Ordia zag dit protest als een moedige daad en hoopte dat deze cricketers ook voor de Australische trip zouden bedanken, wanneer hun niel- blanke medespelers definitief buiten het team zouden worden gelaten. Ordia: „Alle sportmensen willen de politiek graag buiten de sport houden. Daarom moet het Zuid Afrika niet worden toegestaan zijn regels aan het buitenland op te dringen. Landen, die zolang de apartheid nog bestaat, hun vertegen woordigende ploegen naar Zuid Afrika blijven zenden en zelf ook geheel blanke Zuidafrikaanse teams ontvangen, ondersteunen dan ook de racistische politiek van de regering in Pretoria." Van onze auto-medefcverker AMSTERDAM De R.A.I. heeft de autoverkopen per merk in het eer ste kwartaal van 1971 bekendge maakt. Hierbij blijkt Volkswagen teruggevallen te zijn naar de zeven de plaats. Vorig jaar stond VW nog vierde, in 1969 tweede en voordien vele jaren eerste bij de autoverkoop. Opel heeft zich nu stevig op die eerste plaats genesteld. Opvallend is verder de opkomst van Japanse mer ken: Toyota klom naar de 10e plaats; Datsun naar de 14e. DAF, twee jaar geleden nog op nummer vijf, is naar de negende plaats gezakt. Van de 104.782 in het eerste kwar taal afgeleverde auto's 4 pet. meer dan in de eerste drie maanden van 1970 namen de Duitse automerken er samen 37 pet. voor hun rekening, de Franse merken ruim 31 pet., de Italiaanse bijna 12 pet., de Engelse 6 pet., de Japanse 5 pet. en DAF bleef tussen de Britten en Japanners in met 5l/s pet. Vooral de belangstelling voor Franse auto's ist sinds 1969 sterk toegenomen: in de eerste drie maan den van dit jaar boekten Peugeot en Renault weer een sterke vooruitgang. De registraties zijn de afgelopen winter extra hoog geweest doordat in december nog veel bestellingen zijn geplaatst, welke niet direkt konden worden afgeleverd. In het algemeen zijn de leveringsproblemen thans echter minder dan vorig voorjaar. De lente wordt altijd als het seizoen van de autoverkoop gezien, maar bij de R.A.I. verwacht men niet. dat het vo rig jaar gevestigde kwartaalrecord 129.313 auto's in april, mei en juni 1970 dit voorjaar ^al worden ge broken. ]ko 5 g a< aani h. Jen verfet nd 21 dei Van een onzer verslaggevËN iets* APPINGEDAM Ook zaleLa de massale NVV- en NKV-Lj" stratie is weer gebleken dat jde tiek zich dreigt meester te mal aa] de vakbeweging. Aldus i^. Roolvink die het dan ook vond dat het CNV niet aan monstratie had meegedaan, dit gistermiddag op een verl bijeenkomst in Appingedam. |n Minister Roolvink beaamde merking uit de zaal dat het d tijd erg belangrijk is gèwei eV. het behoud van de arbeidsrj meende dat Nederland op dit vol zit met maehtsgroeperin misbruik maken van hun „We moeten ons afwenden weg van het conflict en toe het harmoniemodel, de chi sociale gedachte van ouds plaats van polarisatie er strijd." „Als het een volksbelang matigen, dan heeft de regei woon de taak om dat te do mag zich dan nooit op een klassestandpunt stellen aldu. nister, doelend op de loonstop reidheid van de werknemi looneisen te matigen, sloeg hi hoog aan: „Kijk maar naar h< bootconflict, kijk maar naar gerstaking." Minister Roolvink wilde in ken geen standpunt inneme hij concludeerde er wel uit door de loonmaatregel achtf rechtvaardigd wordt. De gro het meest in de knel zitten, gens hem de boeren en d zelfstandigen. Van een verslaggevei DEN. HAAG Binnenkor advies worden uitgebracht mee9t veilige fles aan de Ned bond van bierhandelaren raahvaterfabrikanten. Nadat het probleem van derende flessen zich had vc heeft de bond namelijk missie ingesteld die de kreeg een gestandaardiseerd eenliterfles te ontwerpen,] nauwlettend rekening houde de veiligheidsvoorschriften commissie, die in het voor 1970 begon is zover met h« zoek gevorderd dat het eir binnenkort kan worden uit

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6