och zevende predikantsplaats Leiden WEEKAGENDA =3oe daar maar 's wat tegen WelZIJN is nog iets anders... Heerlijke happening Klein interview Levensgevaarli j k spel bij demping Klein interview LEIDSE COURANT DINSDAG 20 APRIL 1971 j rijwillige bi jdrage (f 380.000) is meegevallen ■au i een onzer verslaggevers) [DEN In november moest de irmde gemeente van Leiden 2 kantsplaatsen opheffen. Niet t de pastorale betekenis daar- fterd betwijfeld maar omdat er hrisl geld meer was. Alleen drasti- an maatregelen konden haar nog et economische slop halen. Nu, wanden later, kan er toch weer "lükomen. Zo wordt het aantal con redikantsplaatsen weer op ze- [ebracht. De voorzitter van de ale kerkeraad, ds. A. J. Lam- ons een en an^er *°e. iq: Is het geen kort-zicht-beleid we na weinige maanden de helft beslissing herroept? voord: Ik meen van niet. Toen laatregel werd genomen, waren h'O. anciële mogelijkheden zorgvul- aan erwogen. Een belangrijke mee- is de opbrengst van de vrijwil- jdrage voor dit jaar. Het streef- was f380.000. Dat hebben wij spanning van alle krachten ge- at bedrag zat een post ter dek- ran kosten als gevolg van de icturering binnen de hervormde t nte. Die post komt overeen met ten van een predikantsplaats, indien bestaat bij de kerkvoog- t vertrouwen dat de besprekin- iet de diaconie om bij te sprin- >t een positief resultaat zullen Die besprekingen zijn nog niet nd. De kerkvoogdij heeft ge ld in vertrouwen maar toch ze- et zonder berekening. Nu de >te haar wil en verantwoorde- d duidelijk heeft getoond, de kerkvoogdij haar de zeven- iel" schi omi de wijkpredikant niet te mogen ont houden. Maar zullen die positieve factoren over enkele jaren nog gel den? Zij hoopt dat voluit. En wat de opheffing van predi kantsplaatsen betreft moet u weten dat een opgeheven plaats 'n gemeen te niéts meer kost maar een vacante plaats wél. Dat geld hebben we nu bespaard. Vraag: Begint de nieuwe indeling binnen hervormd Leiden al vorm te krijgen? Antwoord: In de vergadering van de centrale kerkeraad van vorige week zijn we er nog niet uitgekomen. Na lang praten is er toch iets con creets op tafel achtergebleven. De ge dachte gaat nu in de richting van een drietal gecombineerde wijkgemeen- ten: Boshuizerwijk - Morskwartier met twee predikanten, Koningskerk. Molenwijk en Kootwijk met drie en Vredeskerk, Pniël en Staalwijk met twee predikanten. In de mei-vergade ring zal over dit plan moeten worden beslist. Dan hebben we nog 'n maand de tijd om een en ander bij te scha ven. In september willen we met deze opzet gaan draaien, al is het wel dui delijk dat. de combinatie Vredeskerk- Pniël-Staalwijk het dan bijzonder moeilijk krijigt met op het ogenblik één predikant. Staalwijk en Pniël hebben namelijk geen predikant. In dié combinatie zou de zevende pre dikant dan ook een plaats moeten krijgen. Maar voordat die hele proce dure is afgewikkeld en deze man er is, zijn we wei een aantal maanden verder. Het spreekt dan ook vanzelf, dat deze combinatie hulp krijgt van de anderen. Trouwens, bij volledige bezetting is de werkverdeling (2, 3 en 2 predikanten voor combinaties met elk ongeveer 13.000 geregistreerde hervormden) ook niet juist. Vraag: Is er nog aan de Meren wijk gedacht? Antwoord: In deze opzet niet. Daar .gaat een oecumenisch team werken met pastoor Van Well en de gerefor meerde predikant Hortensius. Voor lopig ziien wij de Merenwijk als een proefpolder. Vraag: Vorderen de onderhandelin gen met de universiteit over de Pie terskerk al? Antwoord: Op het ogenblik is het stil. Op papier staat er wel wat, maar verder zit er geen schot in. Voor ons blijft de kerk dicht. De organist mag met zijn leerlingen het orgel blijven gebruiken. Deze situatie betekent na tuurlijk een besparing maar wij kun nen ons als eigenares niet geheel aan het onderhoud onttrekken. De kerk ïs nog steeds een post op de kerkvoog dijbegroting. Ook na de veranderin gen in het interieur zal het mogelijk blijven dat wij de kerk bij gelegen heid gebruiken. Vraag: Is er al een koper voor de Oosterkerk? Antwoord: Nog niet. Laatste vraag: Er gingen geruchten dat ook de Koningskerk in Noord zou worden afgestoten. Antwoord: Dat gebeurt niet. Het kan al niet in verband met de subsi dievoorwaarden. Er wordt wel nage gaan of er in de week een andere be stemming aan kan worden gegeven. DS. LAMPING ....vertrouwen en berekening.... rme ze iom CJ :elle ik. De telefoniste van het cht gem can ]EN De telefoniste van het j, huis verbond ons verkeerd en zo kwamen we eerst niet bij de plantsoenendienst over de vernielde narcissen- ken by het station te praten, litge r kil bestratingen. Daar zat stbi 'Pz'°bter wegbebakening J. Re- die de door ons gedeponeerde ht onmiddellijk op zijn bestra- sdienst overbracht. „Wij kun- red als het om baldadigheid gaat wel een fraai boekje open- b meneer Regeer, doet u dat dan n h r". erhaal: Er wordt in Leiden aan ■ve*eersborden en obstakeliichten 1 vernield. Je kunt wel zeggen: n f700 tot f 1000 per week. De __^ir)s van het afgelopen weekend 5 obstakellampen a f 110 per en 10 a 15 verkeersborden a per stuk. Dan zijn er ook nog paar politiehekken gestolen, kosten zo'n f100 per stuk. t ogenblik komen er regelmatig flingen binnen over vernieling Siefstal. Het gaat op en neer. andfchrijf die opleving ook wel toe het voorjaar. De jeugd is meer fn. Misschien willen ze zich uitleven. Nu de vakantie lij is, lijkt het iets af te ne- >g Gebeurt dit vooral in bepaalde van de stad? >rd: Nee, het komt door de dichl stad voor. En je maakt de tdte dingen mee. De Willem de jerlaan bijv. is voor een deel iroken. Daar wordt het ver santi over één baan geleid. Toch al toestand dus. Nu ze de waarschuwingsbor- MEN SCHRIJFT ONS Ouders en schoolhoofden! Wanneer uw kinderen u ter harte gaan, wilt hun dan a.u.b. uitleggen, waarom drijfzand als levensgevaarlijk door hen moet worden gemeden. Nu het zandspuiten in de Trekvliet in volle gang is, zijn er volop waaghalzen, die op de afkalvende zanddam, op de buis, ja zelfs ook al op het pas opgespoten zand bezig zijn. De ter beveiliging aangebrachte hoge, met prikkeldraad afgezette afrasteringen worden omzeild door zich van de brugleuningen te Laten zakken op de er onder liggende schuit of op de zanddiam; zelfs tijdens het spuiten balanceert de jeugd vol bravour bo ven óp de „spuitbuis". Waarschuwin gen van passanten worden wegge hoond. Daar het hier kennelijk niet gaat om jongens, wonend op de Rijn- en Schiekade die zijn blijkbaar vol doende door hun ouders geïnstrueerd of zelf wijs genoeg maar waar schijnlijk om jongens uü andere buurten of wellicht andere gemeenten (leerlingen van de Tech nische School Haagweg?) moge langs deze weg de waakzaamheid van ouders en schoolhoofden worden in geroepen, opdat deze demping geen jonge mensenlevens gaat kosten. Mr. B. Ch. KOOL-BOUMAN Leiden Rijn- en Schiekade 10a den die deze regeling op bepaalde afstanden aankondigen, voor een deel grijs geverfd, waardoor de automobilisten het zonder deze waarschuwing moeten doen. Je doet zoveel mogelijk om het ver keer veilig te houden, maar je vraagt je weieens af wat voor nut het heeft. Het „straatmeubilair", zoals wij dat noemen, heeft het zwaar te verduren. Vraag: Kan het toezicht niet worden verscherpt? Antwoord: Nog afgezien van de capa citeit van het politiekorps, is dit haast niet te controleren. Neem nu tweede paasdag. Toen zijn na 10 uur 's avonds alle koppen van de tijdelijke verlichting bij de Sint Jorissteeg afgeslagen. Het gebeurt in een mum van tijd en met de regelmaat van de klok. Doe daar Willem de Zwijgerlaan nabij de Schuttersveldweg. maar 's wat tegen! Op de Willem de Zwijgerlaan doen ze sinds kort een nieuw „spelletje". Ze maken er een sport van, op die éne baan tussen de uit bedde rich tingen komende auto's dóór de weg over te steken. Je houd je hart vast! De Gr. Ingezonden Orgel Gehoorzaal Orgelbouwer en orgeladviseur zijn verantwoordelijk voor het ineenzet ten van het orgel. Leiden is bevoor recht met 'n orgeladviseur met theo retische kennis, vakmanschap en mu zikaal gehoor. Jammer dat deze or geladviseur voor het orgel in de Stadsgehoorzaal destijds niet is aan gewend. Zie b.v. de orgels van Evang. Lutherse Kerk te Leiden en Gemeentecentrum te Oegstgeest. LEZER. aar n 3 ik ker llen „Ze ontzien tegenwoor- iets meer. De één probeert er :en beetje fleur aan te geven i ander zal het wel vernielen". 1 i die ons zyn vertwijfeld ge- ere' luchtte, had nét gezien dat nbakken bij het station van PJ1 gele charme waren beroofd. 00J alle narcissen was met bal- ertvl geweld de kop afgerukt. Zyn afkeer zocht een vorm in een pro test vanuit de krant. De reactie van de heer J. Vermande, technisch ambtenaar van de ge meente Leiden, was opvallend rus- tig- Vraag: Komt deze vernieling zó re gelmatig voor. dat de plantsoenen dienst al heeft overwogen, zijn be leid ten aanzien van de openbare bloembakken te herzien? Antwoord: Er is baldadigheid en het spreekt vanzelf dat wij elk geval betreuren, maar ik heb niet de in druk dat het verschijnsel althans wat óns betreft, nu erger is dan ..normaal". Het incident bij het station is mij juist meegedeeld. Jammer, want je doet er alles aan om de entree van de stad zo aan trekkelijk mogelijk te maken. De bloembakken op de Breestraat bij het stadhluis hebben het ook al meer dan eens moeten ontgelden. Ze zijn zelfs omgekeerd. Vraag: Hoe staat het met de minder opzettelijke vernielingen? Antwoord: Wij ondervinden vooral last van de jeugdige voetballers. Nu het weer voorjaar is. wordt er overal gevoetbald. Het is gewoon een rage en die is moeilijk onder controle te'krijgen. Terwijl bloe men, planten en struiken juist in deze tijd van het jaar heel kwets baar zijn. We hebben nu weer een klacht gekregen van bewoners uit de omgeving van de Lekstraat, waar een plantsoen wordt kapot- gelrapt. Nu de schoolvakantie is afgelopen wordt de schade weer wat minder. Vraag: Kan de Jeugdnatuurwacht niet iets ondernemen om de schade 'binnen de perken' te houden? Antwoord: De Jeugdnatuurwacht be staat in Leiden niet meer. Ook dit kost tijd en er zijn blijkbaar te weinig mensen die daar tijd in willen steken. Opmerking onzerzijds: In elke wijk trapveldjes zonder kost bare omzoming, en het euvel is goeddeels ingedamd. Waar gele genheid bestaat tot lichaamsbewe ging, zal ook de vernielzucht af nemen. Voor de flatwijken geldt dat heel speciaal. Maar ja, er moeten ook al zoveel parkeerplaatsen zijn. Voor onze in tal en last steeds maar toenemende auto's. Met de welvaart zit 't op dit punt wel goed. Welzijn is nog iets andersDe Gr. Dinsdag 20 april Vergaderlokaal Geref. Gemeente. Middelstegracht la. 8 u aid. Leiden SGP. ds. H G Abma te Gouda over: ..'t Is toch één pot nat". Gehoorzaal, 8 u.: AR-bljeenkomst l.v.m. verkiezingen, minister Bakker en Kamer lid Boertien. Kreatlef Sentrum. Bree6traat 66: for matie van popgroep. Stadhuis. 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestr. 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentrale. Levendaal 101, 8—8.30 u.: spreekuur huis vesting werkende Jongeren. Parochiehuis M. Gijzensteeg, 2—4.30 en 7—9.30 u.: bevolkingsonderzoek tubercu lose. Steenschuur 6. 8 u.: Filmclub 16 K. en O. Oegstgeest: aula Rijnl. Lyceum. 8 u.: Gew. Orkest Zuid-Holland, medew. van Mar. Flipse. TJ. Weber piano en Hildc Broekhuysen piccolo. Groenoordhal. 8—11 u.: bedrljvenzes- kamp. Pleterskerkstr. 1, 8 uur: Leidse Assuran tieclub. De zakenman en zijn geluk. Koffiekamer Gehoorzaal, 8 uur: open bare bijeenkomst afd. Leiden KVP, sprs. minister-president De Jong en mevr. Gardeniers, kandidate Twéede Kamer. Woensdag 21 april Parochiehuis M. Gijzensteeg. 912 en 24.30 u.: bevolkingsonderzoek. Stadhuis. 4—6 u.: spreekuur soc. raads vrouw. Schouwburg, 7.30 en 11.30 u. nam.: musi cal ..Hair". Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde. J. M. Ballego over dahlia als tentoonstelllngsbloem. Donderdag 22 april Parochiehuis M. Gijzensteeg, 9—12 en 34.30 u.: bevolkingsonderzoek. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde. 8.30 u.: dans „Terpsichore". Lakenhal. 8 u.: IC. en O., serie heden daagse muziek, Evert van Trlght hobo. medew. van assistenten en akoestische ge luidsapparatuur. Foyer Gehoorzaal, 8 u.: K. en O. diale zing Afghanistan. Vrijdag 23 april Levendaal 101, 8 u.: Leids Vredes Kontakt en Augustinus, film „Le peuple et ses fusils". Den Burcht, 8 u.: uitvoering Concordia. Parochiehuis M. Gijzensteeg. 24.30 en 7—9.30 u.: bevolkingsonderzoek tubercu lose. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde, 8.30 u.: dans „Terpsichore". Schouwburg, 8.15 u.: met „Ping zei de klok". Boshuis, achtef Hoflaan 76. 7 u.: ruil beurs voor verzamelaars. Gehoorzaal. 8 u.: feestavond SLF. Zaterdag 24 april Schouwburg, 8.15 u.: cabaret Tingel Tangel. Gehoorzaal, 8 u.: feestavond Grofsme- Zondag 25 april Schouwburg. 8.15 u.: Traverse Theatre Club met „Our Sunday Times". FILMS CAMERA Bertrand ln on(t)roerend goed, a.l. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zon dag ook 4.45 uur; St. Valentine's day massacre, 18 Jaar, vr en za 23.30 uur. LIDO In dienst van Hare Majesteit, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur LUXOR Love story, 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur. REX Sex and life, 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zondag ook 4.30 uur; Het plezierigste huis ln Londen, 18 jaar, vr en za 23.30 uur. STUDIO Het geval Percy, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zondag ook 4.45( TRIANON De eend en de Cadillac, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst. Steenstraat 35, telefoon 20136 en Apotheek Voorschoten, Leldseweg 35. Voorschoten, telefoon 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Reijst en Apotheek Voorscho ten. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Reijst Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur ae etgen dokter raadplegen. Da zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 18. Leiden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudie Doorduin. Rljndljkr straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Polltic: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.3014.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: l april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur, kassen zat. en zon. gesloten: 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.0014.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00—19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Kinderkllnlek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Diaconesscnbuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde Idas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en 18.45—1980: 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30; 1ste klas. alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45-19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en za. van 15—1580; dL en do. van 10— 18.30. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—1880. Annakllniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—1580 en 19—20 uur; 1ste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest-, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllniek: maandag t/m vrijdag 16.45—17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zon dag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) lste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur: 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uu»-; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 urn- alléén voor i:htgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—1880 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatlënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 8. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek llng: dagelijks van half 3 tot half 5; reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kinderen: woensds van 7 tot 8, zaterdag en zondag Geen drugs meer DEN HAAG Een jeugdig Leids echtpaar en twee Leidse jongelieden moesten voor de politierechter ver schijnen wegens overtreding van de opiumwet. Tijdens een discussie met de officier van justitie verklaarden enkelen van hen, dat zij tot de over tuiging zijn gekomen, dat het ver standiger is geen drugs meer te ge bruiken. Er liepen voor sommigen ook al voorwaardelijke straffen. De vrouw werd tot 100 boete veroordeeld, waarvan 50 voorwaar delijk, en ook voor de anderen kwam na aftrek van een voorwaar delijk bedrag de boete neer op 50. Leiden kandidaat voor EK indoor LEIDEN De Europese Atletiek Unie heeft in Florence de kandida tuur van Leiden voor de Europese indoor-atlctickkampiocnschappen '73 bekendgemaakt. Als de kampioenschappen aan Ne derland worden toegewezen, zullen ze in de Groenoordhal worden ge houden. KNAU-bestuurslid Jutte deelde in januari al officieus mee, dat Leiden kandidaat zou worden gesteld voor de kampioenschappen. ROTISSERIE: specialités du chef LE BISTRO: typisch Franse gerechten service sur assiette CRÊPERIE: "t Pannekoekenhuqsje anno 1907 SCHOUT- EN SCHEPENEN CAMERS exclusieve parties in privé sfeer Zpndags gesloten tegenover pcwVeerterretn Steenstraat 49/51. LEIDEN. Jet 33144 LEIDEN Heempark weer open. Zaterdag. 1 mei opent het Heempark in de Kikkerpolder z'n poorten weer voor het publiek. Werkdagen van 8-17.00 uur. Zaterdagen en zon- en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur. LEIDEN De bedryvenzes- kamp is een heerlijke happening geworden, die alleen heel in dc verte maar iets met reclame te maken had. In een niet uitver kochte, maar wel sfeervolle Groenoordhal hebben Bols, KNG. Minnesota. Verenigde Touwfa- bricken, LBF/De Sleutels en Sik- kens gisteravond van acht uur tot half elf gestreden om een zo goed mogelijk uitgangspunt voor. zoals spelletjesmaker/presentator Ton van Maaren het noemde, „de avond van de waarheid". Vanavond mag het dan mis schien avond van dc waarheid worden, gisteravond werd er al veel duidelyk. De bereiders van ons vaderlandse borreltje uit Nieuw-Vcnnep, die voor de spor tiefste verliezer 'n prys beschik baar hebben gesteld, beschikken over een voortreffelijk team. Met het hoofd van de oude Lucas op de voorkant van het knalgele shirt vocht het Bols-team zich naar een eerste plaats. Minne sota, Sikkens en de Touwfabrie- ken zitten de Nieuw-Venncpers echter op dc hielen. Dc enige mensen, die het alle maal met lede ogen hebben aan gezien. zyn de schoonmakers. Na nog geen kwartier slingerden de taarten al over de grond. Met taarten op het hoofd moesten de meisjes van de teams zich in een karretje laten vervoeren en daar na elkaar vasthoudend al schui vend over een loper de overkant proberen te bereiken. Slechts en kele taarten overleefden dc proef, de rest spatte in. een kleverige brij op de stenen vloer uiteen. Dat was ook het geval met de meelzakjes, die met roeispanen over een net moesten worden geslagen, terwyl de tegenstan ders probeerden ze tegen te houden. De meisjes, die dc vaak al kapotte zakjes op moesten vangen, veranderden in vage bedolven onder het schimmen, meel. De supporters vonden het al lemaal prachtig. Uitgerust met bedryfsvlaggen en petten werden de favorieten in spreekkoren aan gemoedigd. Stil werd het alleen bij de denksport, die uit niet al te moeilijke vragen bestond, maar toch vaak nog problemen ople verde als een „sportman" het antwoord van de denker naar een projectiescherm moest trans porteren. Vanavond worden alle proeven nog een keer afgewerkt. Poule A werkt dan de proeven van poule B af en poule B neemt de A-proeven. Pas dan, na nog een keer met flessen op een plateau over een wiebelende loper over het bassin te zyn gelopen en na nog een keer een supcr-deegsliert te hebben gemaaakt. zal wet houder Den Haan-Groen, die gis teravond de bedrijven-zeskamp ook opende, de NCRV-beker aan de winnaar kunnen uitreiken. De tussenstand na dc eerste avond: poule A: 1. Minnesota 17 pnt; 2. Sikkens 15 pnt: 3. LBF/ Sleutels 8 pnt. Poule B: 1. Bols 20 pnt: 2. Verenigde Touwfabricken 14 pnt; 3. KNG 10 pnt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3