achtervolging eindigde in Voorburg WEEKAGENDA VIER JUBILARISSEN BIJ DE HARMONIE ec Sporthal heet Klimop Reddingsbrigade wil boten vervangen Boertien niet op de Leidse markt Kerkeveiling bracht Noordwijk komt ruim twee miljoen tekort 20.000,- op IEIDSE COURANT I MAANDAG 19 APRIL 1971 itie Haarlemmermeer deed goede vangst TRLEMMERMEER VOOR- Een patrouille van de ge- politic van Haarlemmermeer nnacht de achtervolging in op itomobilist, die geen gevolg een stopteken van de politie routine-onderzoek op rijks- r dc De bestuurder van de personen auto voerde de snelheid op en met een vaart van tussen de 150 en 170 km ging het richting Den Haag. De automobilist reed zigzaggend over de weg, om de achtervolgers geen ge legenheid te geven hem te passeren. De politie in Hoofddorp waar schuwde intussen per mobilofoon de collega's van de omliggende ge meenten. In Voorburg reed de man het dorp in. In een vijver in een park kwam de auto tot stilstand. De bestuurder wist er uit te ko men en zette zijn vlucht voort. Na dat enkele waarschuwingsschoten waren gelost vond hij het beter zich over te geven. De auto bleek te zijn gestolen in Amsterdam. De man was de 23-jarige in Amsterdam wonende Duitser H. F. T., die al meer met de politie in aanraking is geweest. Hij verdiende de kost als keukenhulp in een ho tel in de hoofdstad. enst xordeonorkest mooie muziek tndbEN Een half jaar ge- 'nis kwam de Europa-cup naar i. Hij werd niet veroverd en voetbalploeg, maar door ndia, het Leid s Hohner Vt deonorkest, dat in 't Duit- t vo tiburg in Europees accor- lerband de hoogste troeven n instrumenten toverde, rdagavond had in een ferm Antoniusclubhuis het jaar voor 't thuisfront plaats, eriode van 17 jaar Lauw ard heeft haar stempel op tdia gedrukt. Het orkest ijn maaksel. Boellaard gaf er in handen van de 27- muziektherapeut W. J. W. Geldre, die tot enkele ja- leden dirigent-organist was St. Jeroenkerk te Noord linnen. Dirigent Van Geld- eg als opgave, een nieuwe \de te schrijven in het glo- boek van Neerlandia. I A3 hchte taak voor iemand, H et uit de accordeonwereld og geen drie maanden van reiding draaide het concert hapering het ene nummer andere in luchtige arran- ten, werken uit het oude nre, maar ook nieuwe. iet podium was men even siast als in de zaal. Zo'n rQIken als Neerlandia ver yen tienvoudig publiek en •el betere concert ruimte, •.cordeon mag geen „edel" nent zijn, maar wat kan mooie muziek op maken, neusje van de zalm werd rd door een ensemble lerlandia, een sterke selec- zes accordeonisten en een rker, die veel succes boek- it o.a. Tanzende Finger en roosje (van Tsjaikowski). Ient Van Geldre, ingeleid oorzitter A. C. Spoel, had •aai; zijn directie was vi- evoelig voor details. T.P. iet urT inde zijn icht irhef" schrijven iatie Gehoorzaal ff a «els en oorzaken van ont- _f */r;,1, „ril ,1 e i 1 blijf ik af. Maar, ik wil u Heli, dat er m.i. in de Stads- al, waar ik al jaren om die t meer kom, iets „loos" is 'rstefcrentilatie". Er zijn wèl dub- doeen' maar als je 's avonds in lt, waait het om je hoofd! Ve- et den daar geen last van. Door 'n heteel overgaande voorhoofds- eisjtekang kon ik die wind-cir- metym. mijn voorhoofd niet heb- zat er niets anders op, dan at pkehoorzaal te mijden, nentjk kan óók 't orgel niet tegen kunfeondere" ventilatie. Dit kan huisk een tip zijn voor de onder- getfeaar 't euvel van 't lelijke lotarkt dit produceert, is Ij Oegstgeeest-lezeres. land imen >n d ►dig, j ïiger schrijven Stadsgehoorzaal van 't orgel ligt niet alleen tlbouwer Flentrop maar ook sur. In Leiden hebben wij magjtstek kundig orgel-adviseur; Bié niet geraadpleegd bij de it eek het orgel in de Stadsge- buioen het werd geconstrueerd, n de, Leiden-(J.W.) de ebru O - V» ive bloedgevers In de eerste helft van den het Roode Kruis de Bloedbank en de Bloed- ienst weer hun dank be- tien donors die voor de hun bloed afstonden t.w. I J Haan-Hofkes en de he- Aussms. R Been jr., P A G Brinks, S Crama. A J i, H J de Heiden, F G M ik en J Zandee. Eernisse (hoofd Bloedbank) r G van Strien (administra- idtransfusiedienst) reikten irgulde draagspeld met bij oorkonde. alsmede een entie uit. [visie in Leids litiebureau N Sinds enkele dagen Jert in het politiebureau aan vveldstraat een gesloten te- (cuit. Hiertoe zijn camera's in de cellengang en bij de ;ang van het bureau aan de De camera's zijn aange- een monitor in het verblijf ichtcommandant. J vuil Leiden lte, 6 in de DZZI ente Dinsdag 20 april, buurt 10: kade, Boshuizerkade, 5 Mei- ileln, Bevrijdingspleln. G. van Jstraat. Tltus Brandsmalaan, ier h ■ystraat, Joh. Poststraat, Wal- igels- Halstraat. Wlardl Beckman- i der Helmlaan. Arent Bruns- even de Keystraaat. Zocher- i Banchemhof, de Bazelstraat. nstraat. Jan Keldermanssstraat. lof, Jacob van Campenlaan. rweg, Stalpaerthof. van 's-Gra- traat. Berlagestraat. Veilingskade. Lammenschans- Velllngkade tot Lammen- Zoeterwoudseweg, Meloen- jelstraat, Tomatenstraat. Drul- Kersenstraat, Carbutreweg. egel, i raat. Kanaalweg (van Lamme- spoorlijn), Vlietweg. Vrouwen- lesteln (woonschepen). WARMOND Door met een welgemikt schot een bres te schieten in de provisorisch aangebrachte deur, heeft de heer Jansen van het ministerie van CRM zaterdag de eerste sportzaal in ons land geopend, die onder de nieuwe subsidieregeling van CRM tot stand is gekomen. Ontploffende ballonnetjes vo'or het gebouw onthulden de naam: sportzaal Klimop. Na de opening werden verscheidene sportdemonstraties gehouden, 's Mid dags volgde een „open huis", waarvan velen gebruik maakten. De naam voor de sportzaal werd verzonnen door Monica Mentink. Zij kreeg een waardebon. De winnaars van de lotery maakten vanaf het sportveld een helikoptervlucht. Politieke schoolmiddag Tempoverschil tussen links en rechts LEIDEN Woensdag om kwart over 2 begint een politieke discussie middag in de aula van de Louise de Coligny-Scholengemeenschap, Ka- gerstraat 7. Leerlingen van de hogere klassen van het Rembrandt-Lyceum, het Stedelijk Gymnasium en Van de Louise de Coligny-Scholengemeen schap zullen in de gelegenheid zijn vragen te stellen aan een forum, waarin de Kamerleden mr. dr. N. G. Geelkerken (ARP), A. de Goede (D'66), mr. F. Portheine (VVD) en mr. M. van der Stoel (PvdA) zitting nemen. Hun is verzocht in een korte inleiding hun visie te geven op de volgende stelling: „Gezien het gecompliceerde karak ter van de Nederlandse samenleving en economie, maakt het weinig uit of Nederland wordt geregeerd door een kabinet van „linkse" dan wel „recht se" signatuur. Hooguit zal ep een verschil bestaan in het tempo waarin allerlei veranderingen worden door gevoerd". Schoolraad niet openbaar VOORSCHOTEN B. en W. heb ben de motieven bekendgemaakt, op grond waarvan is besloten de ver gaderingen van de Schoolraad niet openbaar te maken: Er komen punten aan de orde, die nog niet voor publikatie geschikt zijn; De schoolraad behartigt alleen maar het openbaar onderwijs; De schoolbesturen geven de School raad ook niet altijd direct inzage in hun plannen. Grote schadepost voor Voorsclioteiise ouders VOORSCHOTEN Er is ernstige schade toegebracht aan het scholen complex in Noord-Hofland. Van dc pas gereedgekomen achtklassige uit breiding zijn veertien hardglazen borstweringsplaten vernield alsmede twee ruiten. Verder z\jn 25 kappen van ventilatiekokers op de platte da ken van school en gymnastieklokaal kapotgetrapt. De schade bedraagt byna tweeduizend gulden. De politie heeft de jeugdige da ders kunnen aanhouden. Hun ouders zyn aansprakelijk gesteld. Ds. Abma spreekt in Leiden LEIDEN Morgenavond (dins dag) houdt de afdeling Leiden van de Staatkundig Geref. Partij een open bare bijeenkomst in het vergader lokaal van de Geref. Gemeente aan de Middelstegracht. Het Tweede- Kamerlid ds. H. G. Abma spreekt over: „Het is toch één pot nat". KATWIJK KATWIJK AAN ZEE In café restaurant „Marina" hield de Kat- wijkse Reddingsbrigade de voorjaars vergadering. Voorzitter E. Wouda zei dat de brigade ook in de winter maanden aktief is. Elke dinsdag- en woensdagavond wordt zwemles ge geven. De speedboten die van 1964 en 1965 af in gebruik zijn, moeten worden vervangen. Er is een com missie ingesteld om te onderzoeken welke boot liet meest geschikt is voor strandwerk. De zuidpost en de noordpost moe ten in orde worden gebracht. Indien de plannen van het Hoogheemraad schap van Rijnland voor een nieuwe uitwatering doorgaan zal de noord- post op een andere plaats komen. Het opzetten doet de gemeente Kat wijk. Buurbrigades stoorden de laat ste jaren het gebruik van de radio's. De PTT verdeelt de frekwenties zó, dat geen storing van anderen meer plaatsvindt. Doordat de brigade een andere band krijgt, moeten de radio apparaten worden omgebouwd, wat ƒ3500,kost. Aan het gemeentebe stuur werd verzocht een bijdrage te leveren. Het aantal leden is 556. Volgens penningmeester T. P. de Konink is er een nadelig saldo van 1926,63. Bij de bestuursverkiezing werden de heren T. P. de Konink en J. Mostert herkozen. In de plaats van de heer W. Zwitser, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd de heer N. van Rijn gekozen. VOORSCHOTEN Raadsagenda. Vrijdagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: krediet van 1,9 min voor derde deel verkeerstraverse Papelaan-Laantje van Van Wissen (de provinciale bijdrage wordt ge raamd op 1,17 min); drie maanden uitstel van de te nemen beslissing over het Centrumplan; verkoop van een woningwetwoning; subsidiëring kinderspeelplaatsen; herstel dakbe dekking voormalig Marine-Opkomst centrum kosten 7.525, VOORSCHOTEN Zaterdagavond 24 april om 8 uur geven het kin derkoor de „Lenteklokjes" en het meisjeskoor de „Alouettes" een uit voering in het Cultureel Centrum Prinses Marijkelaan 4. VOORSCHOTEN Afscheid bur gemeester. Dinsdag 27 april zal ty- dens een bijzondere raadsvergade ring in het gemeentehuis te Wilnis afscheid worden genomen van bur gemeester dr. J. van der Haar. Na afloop wordt in het dorpshuis ..Willisstee" van 16 tot 18 uur ge legenheid geboden van dr. Van der Haar en echtgenote afscheid te ne men. Dr. Van der Haar is per 1 mei benoemd tot burgemeester van Voor schoten. Burgerli jke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Edward P. M., z.v. W. C. Slats en J. H. M. Bol len; Bastiaan J. M., z.v. J. L. C. M. M. Suijs en J. M. P. Janssen: Petro- nella E. M., d.v. A. Bijl en P. E. M. Rreedevelt; Sasja Marie-José, d.v. A, J. Hulscher en M. M. J. B. Hooge- veen; Pieternella M„ d.v. A. F. Kroes en J. E. Helders; Helga Huberta W. H., d.v. P. C. A. Veerman en J- J. van Veen; Monique M., d.v. J. W. A. Koot en A. Prins; Marcel M. G, z.v. T. J. G. de Bruin en E. E. M. Beernink; Elizabeth H. H. M., d.v. A. J. Plantinga en E. H. T. R. van Heerde; Sandra, d.v. B. G. Leijer- weert en J. M. Vlieland. Getrouwd: R. W. H. Den Dopper en Y. G. W. Kramp; A. Verboom en T. H. Voorn; C. van der Leek en K. van der Pompe; J. G. van de Wete ring en A. J. van der Maden; R. M. L. M. Velthuizen en A. F. M. J. Ve- ringa. Overleden: J. van Berg, 30 mei 1897, man; J. A. Mallo, 4 apr. 1926, man; J. C. Kling, 2 aug. 1885, wed. v. W. l'Ecluse; R. van der Kiel, 10 jun. 1886, wed. v. J. C. van der Mark; J. van Eek, 6 feb. 1892, wed. v. M. Delfos; D. S. P. Visser, 10 aug. 1899, man; W. M. Giesen, 27 nov. 1970, zn; W. A. Deerns, 8 apr. 1971, zn; C. van Beekum, 18 dec. 1904, man; A. M. van de Noort, 29 mrt. 1888, man. LEIDEN Zaterdag zou, zoals wij hadden bericht, het AR-Ka- merlid Boertien als standwerker op de Leidse markt optreden. Dit is echter niet doorgegaan, omdat de georganiseerde ambulante handel geen politiek op de markt wil hebben. Dit is al direct na het bekend worden van de voor genomen „stunt" meegedeeld aan de AR propagandacommissie. Die nam niet de moeite de aankon diging te annuleren. Jubilaris bij Kamsteeg OEGSTGEEST De heer J. An- dela, chef van het service-station te Sassenheim, vierde zaterdag zijn veertigjarig jubileum bij Kamsteegs Automobielbedrijf. Hij werd gehul digd in café De Rode Leeuw. Direc teur J. van Dam, die de jubilaris een voorbeeld voor de huidige generatie noemde, releveerde, dat hij veertig jaar geleden als leerling-monteur in dienst trad. Hij overhandigde hem een envelop met inhoud. Verder spraken nog oud-directeur J. Kamsteeg, de heer W. Jansen, hoofd van de technische dienst, en de heer W. v. d. Marei, die het per soneel vertegenwoordigde. OEGSTGEEST Anders ouder worden. Woensdagavond om 8 uur houdt de plaatselijke PvdA-afdeling in Het Witte Huis een bijeenkomst onder het motto „Anders ouder wor den". De vergadering is gewijd aan het bejaardenvraagstuk. Kamerlid mr. Th. J. A. M. van Lier houdt een inleiding. Liefhebbers gaven goed concert LISSE Leerlingen van Ernest Gervais concerteerden zaterdagavond in de St. Agathakerk. Zij beoefenen de muziek louter als liefhebberij en in dit licht bezien, kan onze bewon dering slechts stygen voor de ernst, waarmee men de cultuur tracht te dienen. Zo was er een kwartet voor so praan-, alt-, tenor, en basblokfluit, dat v/erkjes speelde van Gervais en Susato, waarvan het klankresultaat in deze akoestiek deed denken aan een kabinetorgel. Duetten voor so praan en alt klanken merkwaardi gerwijs niet zo zuiver als het kwar tetspel. Op het punt van zuiverheid slaag de de alt-blokfluit beter in fragmen ten uit een sonate van Handel, door de leermeester begeleid. Een mooie gelegenheid om het typische verschil op te merken tussen de fraaie la- biaalstemmen van het orgel en de warmere en meer levende toon van de fluitist Marcel Martens. De heer Karei Schols vertolkte op het orgel drie delen uit de Messe pour les Paroisses van Couperin. De vertolking was verdienstelijk evenals die door Wim Boot van Bachs Wachet auf met goed volgehouden ritme in de omspeling der koraalmelodie. Alfred Schols vertolkte met veel begrip een Berceuse van Vieme en twee korte stukken van zijn leer meester Gervais, die ik evenals An- driessen een Franck-epigoon zou wil len noemen. Al hadden we hier dus niet met beroepsorganisten te doen, zij slaagden er niettemin steeds in de voortreffelijke kwaliteiten van het orgel te demonstreren. Dit was nog meer evident in de interpretatie van Andriessens Troisième Choral door Ernest Gen/ais zelf, die ook al door zijn Franse afkomst een grote affini teit met deze stijl bezit. Zijn van esprit geladen vertolking sloot dit concert indrukwekkend af. HENRI WELBOOREN LEIDEN Menig verzamelaar is zaterdag van het Antonius clubhuis met aanwinsten naar huis gegaan. Daar werd van 10 tot 5 uur een grote ruilbews gehouden uitgaande van de clubs Boshuis en Koningskerk en de Ver. De Verzamelaar. Het was de hele dag een komen en gaan van verzamelaars. Zeer uiteenlopend materiaal verwisselde van eigenaar. De beurs was goed bezocht en het aanbod was van dito kwaliteit. Foto Wim Croese NOORDWIJK B. en W. heb ben de raad een nota aangeboden over de financieringspositie. Het te kort aan geld bedroeg per 1 april 2.367.359. Enige verlichting kan komen als de exploitatie van het Duinpark be gint. Dan kan aan de uitvoering van de meest urgente werken, zoals scho lenbouw, worden gedacht, en aan de subsidie voor de restauratie van de hervormde kerk. Er ligt een lijst van nog goed te keuren objecten klaar tot een bedrag van ƒ3.165.043. VOORSCHOTEN GPV-avond. Het Gereformeerd Politiek Verbond houdt woensdagavond om 8 uur een verkiezingsbijeenkomst in het Cul tureel Centrum. De heer W. Vree ken uit Dordrecht spreekt over „Ka merverkiezingen en constructieve al ternatieve GPV-politiek contra het huidige kabinetsbeleid". ZOETERWOUDE Op excursie. De oecumenische werkgroep, die ex cursies organiseert, gaat naar het klooster van de byzantijns-slavische ritus in Voorburg, op woensdagavond 21 april. Wanneer men mee wil, kan men zich aanmelden bij mevr. Van Rijn, Van Swietenstraat 26 (tel. 844) of bij de heer Jac. Dorrepaal, Wei- delaan 8 (tel. 365): LISSE De vrijdagavond gehou den kerkeveiling van de Hervormde Gemeente duurde tot na midder nacht. Bijna 20.000 was het eind resultaat. Spontaan kwam vanuit de zaal een aanbod om de 20.000 vol te maken. Kerkvoogd Buitenhuis was de tolk van het college kerkvoogden toen hij het actie-comité dankte voor het enorme werk. Katwijks Beton neemt nieuw pand in gebruik KATWIJK Burgemeester A. Vermeulen opent donderdag 29 april het nieuwe bedrijfscomplex aan de Ambachtsweg (industrieterrein 't Heen) van Bouwmaterialenhandel L. Kruyt N.V. en de Katwijkse Beton- mortel Centrale N.V. De betoncentrale bestaat al sinds 1886. De laatste vijftien jaar was het bedrijf gevestigd aan de Haven. LEIDEN Ledenvergadering Nieuw Brunhilde. De aftredende be stuursleden mevr. J. Boom-Poptie en mevr. N. Swanenburg-Nanning zijn op de ledenvegadering van gym nastiekvereniging Nieuw Brunhilde in De Kleine Burcht herkozen. LEIDEN Groningse avond. De eigen toneelclub van Ons Grunne- gerlaand sloot zaterdag onder regie van de heer R. Boekholt het winter seizoen af met een opvoering van „Wie waiten nait alles", geschreven door Koos Beswino. Hoofdpersoon is een chirurg, die na een bepaalde ge beurtenis in zijn leven als bloemen verkoper zijn kost verdient en tus sen de bedrijven door volgens de dorpsarts nog wat aan kwakzalverij doet totdat zijn ware identiteit door een acute operatie aan het licht komt. Het stuk werd goed gespeeld. LEIDEN Filmavond. Op vrijdag avond 23 april wordt in het L.H.J.- gebouw. Levendaal 101, op initiatief van het Leidse Vredes Kontakt en Augustinus, een voorstelling gegeven van de film „Le peuple et ses fusiis" (Het volk en zijn geweren), vervaar digd door de bekende Nederlandse cineast Joris Ivens. Deze film geeft een indruk van het leven in de ge bieden van Laos die bestuurd wor den door de Pathet Lao (het bevrij dingsfront van Laos), en die sinds 1964 voortdurend door B 52 bom menwerpers worden bestookt. LEIDEN De nationale schaats coach Leen Pfrommer zal het start schot lossen voor de Oranje-strand- loop, die op zaterdag 24 april wordt gehouden. De start is om 14.00 uur op het strand van Katwijk aan de Zuid- Boulevard. Deze prestatieloop, die voor de vijfde maal door de Leidse Politie Sportvereniging wordt georganiseerd, gaat over een afstand, van 5 of 10 km. De baten komen ten goede aan de sport voor gehandicapten. BURGEMEESTER STAAB NOG ZONDER HUIS WASSENAAR Burgemeester mr. K. Staab heeft de Koningin verzocht hem voorlopig tot 1 september onthef fing te verlenen van het voorschrift dat de burgemeester zijn vaste woon plaats moet hebben binnen de ge meente. B. en w. merken hierover op, dat zij er nog niet in geslaagd zijn een passende woning voor de burgemees ter te vinden, hoewel daartoe alle po gingen in het werk worden gesteld. SCHEVENINGEN Gewichthef fen. Bij de Nederlandse kampioen schappen gewichtheffen is Fred Ma- rijt met een totaal van 275 kg tweede geworden in de lichtgewicht-klasse. Arie Swagers, evenals Marijt lid van Dc Spartaan, werd met hetzelfde to taal derde. Voor het derde Spartaan succes zorgde Herman Filippo. Als nieuwkomer in de middengewichl- klasse eindigde hij van de negen deel nemers op de derde plaats met een totaal van 295 kg. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 20 april: hoog water 10.49-23.36; laag water 5.57-19.05. RIJNSBURG Overheidsperso neel. Voor de afdeling van de Chr. Bond van Overheidspersoneel spreekt dinsdagavond 8 uur in het raadhuis van Rijnsburg burgemees ter Van 't Wout "in Valkenburg over gezag en gezagshandhaving. VALKENBURG Zaterdagavond concerteerde Valkenburgs Harmonie, o.l.v. dir. S. van der Poort voor de 65e. keer. De uitvoering had een dubbel feestelijk tintje omdat er vier leden gehuldigd werden, die nu 25 jaar lid van de Harmonie zijn. Vanzelfsprekend richtte de beschermheer, burgemeester N. van 't Wout zijn welkomstwoord voornamelijk tot de vier jubilarissen. Mevr. W. J. Oosterlee (klarinet), J. Doldersum (piston), P. van dei Walle (hoorn) en A. Oosterlee (tenor-sax) behoren tot de kern van ervaren spe lers. De burgemeester speldde hun een insigne op de borst en overhandigde een oorkonde van de Kon. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. De uitvoering werd geopend met een optreden van de drumband (met trompetters) o.l.v. instructeur J. C. Bol. De jeugdige leden sloegen er lustig op los. Hierna presenteerde de Harmonie een gevarieerd programma. Voor de pauze kwamen de meer klassieke werken aan bod. Ook nu weer toonaen de solo- en eerste klarinettisten P. J. van der Mey, J. v. d. Tol. mevr. W. J. Oosterlee en mevr. A. van der Mey, dat zij elkaar op muzikaal gebied goed kunnen vinden. Dit demonstreerden zij met een Trio van L. v. Beethoven en een Suite voor vier klarinetten van F. Hausdörfer. Na de pauze vond men iets meer terug van het oude elan van het korps. De muzikanten speelden meer ontspannen en soepeler. Trumpet Fiesta oogst te met de solisten J. Doldersum (piston) en H. Hollebeek (trompet) veel succes. Maar vooral de temperamentvolle Jaimaican Folk Suite, waarin het veelzijdige slagwerk uitmuntte, ontlokte een warm applaus. Maandag 19 april Kiealief Sentrum, Breestraat 66. 8 uur: informatie en discussie over biologlsch- dynamisch voedsel. Oegstgeest: Gemeentccenirum Ltjtweg. 8 u.: afd. Christenvrouwenbond, mevr. C. Enklaar-Thomas over „Onze reis naar Ka meroen". Groenoordhal 8—11 u. bedrijvenzeskamp. Schouwburg. 8.15 u.: Hel zwarte theater. Dinsdag 20 april Vergaderlokaal Geref. Gemeente, Middelstegracht la, 8 u.: afd. Leiden SGP. ds. H G Abma te Gouda over: ,,'t Is toch één pot nat". Gehoorzaal, 8 u.: AR-bijeenkomst l.v.m. verkiezingen, minister Bakker en Kamer lid Boertien. Kreatlef Sentrum. Breestraat 66: for matie van popgroep. Stadhuis. 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestr. 19, 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi- gratiecentralc. Levendaal 101. 8—8.30 u.: spreekuur huis vesting werkende Jongeren. Parochiehuis M. Gijzensteeg. 21.30 en 7—9.30 u.: bevolkingsonderzoek tubercu lose. Steenschuur 6. 8 u.: Filmclub 16 K. en O. Oegstgeest: aula Rijnl. Lyceum. 8 u.: Gew. Orkest Zuid-Holland, medew. van Mar. Fllpse. Tj. Weber piano en Hilde Broekhuysen piccolo. Groenoordhal. 8—11 u.: bedrijvenzes kamp. Picterskerkstr. l. 8 uur: Leidse Assuran- tleelub. De zakenman en zijn geluk. Koffiekamer Gehoorzaal. 8 uur: open bare bijeenkomst afd. Leiden KVP. sprs. minister-president De Jong en mevr. Gardeniers. kandidate Tweede Kamer. Woensdag 21 april Parochiehuis M. Gijzensteeg, 9—12 en 2—1.30 u.: bevolkingsonderzoek. Stadhuis, 4—6 u.: spreekuur soc. raads vrouw. Schouwburg, 7.30 en 11.30 u. nam.: musi cal „Hair". Schelpenkade 6, 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde. J. M. Ballego over dahlia als I en toonstell Ingsbloem. Donderdag 22 april Parochiehuis M. Gijzensteeg, 9—12 en 2—4.30 u.: bevolkingsonderzoek. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde. 8.30 u.: dans ..Terpsichore". Lakenhal. 8 u.: K. en O., serie heden daagse muziek. Evert van Tright hobo, medew. van assistenten en akoestische ge luidsapparatuur. Foyer Gehoorzaal, 8 u.: K. en O. diale zing Afghanistan Vrijdag 23 april Levendaal 101, 8 u.: Leids Vredes Kontakt en Augustlnus. film „Le peuple et ses fusils". Den Burcht. 8 u.: uitvoering Concordia. Parochiehuls M. Gijzensteeg. 2—4.30 en 7—9.30 u.: bevolkingsonderzoek tubercu lose. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde, 8.30 u.: dans „Terpsichore". Schouwburg. 8.15 u.: De Timdelerclub met „Ping zei de klok". Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 u.: ruil beurs voor verzamelaars. Gehoorzaal. 8 u.: feestavond SLF. Zaterdag 24 april Schouwburg, «.15 u.: cabaret Tingel Tangel. Gehoorzaal, u.: feestavond Grofsme derij. Zondag 25 april Schouwburg, 8.15 u.: Traverse Theatre Club met „Our Sunday Times". FILMS CAMERA Bertrand in on(t)roerend goed, a.l. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zon dag ook 4.45 uur; St. Valentine's day massacre. 18 Jaar, vr en za 23.30 uur. LIDO In dienst van Hare Majesteit, 14 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag ook 4.43 uur LUXOR Love story. 14 Jaar. dag. 2.30, 7 en %.15 uur, zondag ook 4.45 uur. REX Sex and life, 18 Jaar." dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zondag ook 4.30 uur: Het plezierigste huis in Londen, 18 Jaar, vr en za 23.30 uur. STUDIO Het geval Percy, 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondag ook 4.45( uur. TRIANON De eend en de Cadillac, a.l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reljst. Stcenstraat 35. telefoon 20136 en Apotheek Voorschoten. Leldseweg 35, Voorschoten, telefoon 01717 2525. Dc zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smalienburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Reljst en Apotheek Voorscho- Dc avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Reijst. Ooktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwcl Twcntwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, za'.-rdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin. Rijndijk straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand- *0645^ 5 maal 3" Pol,tle: 5 maal 4. EHBO: Gcmeenscbap Zuid-West ilulpverlenlngs- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460: voor Informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda- 8-179.3012.30, dinsdag en vrijdag ook Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 912 en 13.30—17 uur, zon. 1016 uur, kassen zat. en zon. gesloten: 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00—19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.3014-30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14.30 uur. ..^mderkllniek: maandag t/m vrijdag van w'ÜT- uur; en zondag van 14.30—lo.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Diaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en 18.45—19.30: 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 1415 en van 18.45—19.30: 1ste klas. alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. *n^za. van 15—15.30: dl. en do. van 10 Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen van 15—16. dl. en do van 18—18.30. Annakllnlek. 3de klas 13.30—14 J0 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; Iste klas 11—12. 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek: maandag t/m vrijdag 16.45—17.45 uur; zaterdag 13—15 uur: zon dag 11—U.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) 1ste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur, van ll.oo—15.00. van 18.00—19.00 uur: 3de klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.00-19.30 uu<"; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor .htgenoten: ktnderafdeltng: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Klndc _n beneden 16 laar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 3 en 's avond* van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van nalf 3 tot half 5: reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van l tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kinderen: woensda van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc- afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3