door kijkt i as ^iet iets moois KVP minder in trek bij rooms-katholieken Nota kinderbescherming gaat niet ver genoeg TV-commentaar Prof. Hoefnagels: Tom Pauka overTuin der Lasten- Vara s thema-kolos: Auto tegen boom: dode en gewonden Onderzoek achter het nieuws: Uitgekookte zet A VRO-radio herhaalt HOLLYWOOD GAF ZEVEN OSCARS AAN PATTON WH* ZATERDAG 17 APRIL 1971 j De geschiedenis van de p VARA en haar thema avonden is tot dusver geen J opgewekt verhaal geweest. Het was de bedoeling dat in de loop van het seizoen If |j 1969-1970 vier van deze avonden zouden worden ge bracht. Dat is niet gebeurd. Daaruit alleen al zou zijn af te leiden, dat deze kolossale ondernemingen niet het ge wenste resultaat konden boeken. Het jaarverslag van de VARA geeft wat aanvul lend materiaal dat dat ver moeden kan bevestigen. De thema-avond „Ja wereld, nee wereld", uitgezonden in oktober 1969 werd van alle VAR A-programma's het minst bekeken, door 100.000 tot 300.000 kij kers. De roemruchte avond „Goed Leven" die terecht kwam in een onoverzichte lijke wirwar van elkaar te gensprekende actiegroepen, verging het nauwelijks be ter. Die haalde een score van een half miljoen kijkers ongeveer. Pogingen om uit de nood van die avond toch nog een deugd voort te brengen, mislukten. De VARA trachtte de an dersdenkenden die bezwaar hadden gemaakt tegen „Goed Leven" te inspireren tot een programma naar eigen inzichten, ter verwe zenlijking van eigen doel stellingen, maar bij de voor bereiding konden zelfs geen gemeenschappelijke uit- gangsputiten worden gepro duceerd. De thema-avond is een zorgenkind geworden, wat niet wegneemt dat er morgenavond en maandag avond weer één (eigenlijk twee dus) te zien zal zijn. Kees Los woonde een deel bij vaii de opnamen voor deze thema-avond „Tuin der Lasten" genaamd. Hij sprak ook met eind-redac teur Tom Pauka over het programma en over de kop pigheid w aarmee de VARA vasthoudt aan haar thema avonden. "r R KEES LOS in*. HILVERSUM Een van de grote kleurenstudio's van de NOS fceeft zaterdag 13 maart in de verte iets weg van het kinderpret- lark 'De Efteling'. Tussen struiken en onder het geboomte staan jllerhande elektronische apparaten opgesteld, die variëren van lokautomaten tot computerapparatuur, tv-camera's en -monitors, plaat de verblufte wandelaar in dit bos aan het eind van de studio •chtsaf, dan belandt hij in een snackbar, waar eetbare slaatjes |ienen als decor, zodat hij ze wel geserveerd kan krijgen, maar lan zonder aanvullend eetgerei. Slaat hij daarentegen linksaf, lan ontkomt hij met geen mogelijkheid aan een laat-negentiende Jeuwse schrijftafel, waarachter de hoofdredacteur van Het Vrije folk, Herman Wigbold. heeft plaats genomen. 'igbold is morgenavond terug op televisie als centrale presentator het grootste thema-gebeuren ooit rnd. Tom Pauka schrijft hem loede kwaliteiten t°e: ,jHij kan een massief blok vlees een sta te- afleggen, maar tegelijk kan hij tl ontspannen met het publiek om- Die eigenschappen zullen hem de komen want kijkt men van zijn schrijftafel over de schou- tah ziet men onder het geboomte ■n groot aantal uitgeholde boom- mmen 260 Nederlanders zitten, een representatieve steekproef ons volk. Zij zullen het komende ekeinde de lasten moeten dragen. >ver die lasten moet niet gering irden gedacht. Je zou kunnen zeg- dat de thema-avond(en) een rt visualisering zijn van wat indpunt Special doet met zijn re- matig terugkerende opinie-onder ken. De in de studio aanwezige ekproef zal moeten beslissen over bedragen die zullen worden uitge- kken voor nationale problemen, als ir zijn: woningnood, defensie, rt, bejaarden, ontwikkelingshulp, derwijs, probleemgebieden en mi- DOTivervuiling. Om de lasten en de raan verbonden discussies zo reëel gelijk te maken, heeft de VARA i elke deelnemer een bedrag van tig gulden in kwartjes uitgekeerd.' •tig gulden is ongeveer de som die gemiddelde belastingbetaler in 5 per week meer zal overhouden de gemiddelde belastingbetaler Warmte Wanneer met de uitzending kan Hen aangetoond dat de burgers pid zijn meer te betalen aan col- [ieve voorzieningen, wanneer ze I echt bij de problemen betrokken n, is de VARA voor een deel den. Voor een deel slechts. Want .deze weergave van de gang van fen zijn het bos, de gokautomaten de snackbar nog niet verklaard, ka: „Een deel van onze doelstel- is geweest waar te maken, dat ineer je warmte terugbrengt in mensengemeenschap, de politiek een andere betekenis krijgt", ndere warmte dan die van de stu- lampen moet zaterdagochtend, 13 irt nog groeien. De steekproef (een touw: „Die man van Makrotest mevrouw u bent uit de computer allen") is de voorlopig nog onder idruk van de installaties van de en van de aanwezigheid van ly, Ageeth, Hedda, Koos en Henk, je bij wijze van spreken zo zou vaqnen aanraken of in ieder geval vaneen handtekening kan vragen. er en daar wordt bekommerd ge- ken over de situatie thuis. De was landelijk, veel deelne- bes kwamen van verre, wat weer zich mee bracht, dat reeds om va,uur des ochtends de aardappelen twee dagen moesten zijn ge- d en het v*ees gebraden. In dit "lium zit men ook nog op de cen- Aan de gokautomaten worden wel uitsluitend journalisten ge- Deelnemers mogen wat ze van dertig gulden overhouden als eigendom beschouwen. die kerk, die volgens mij nog nooit van hun leven in een kerk geweest waren". De dienst liet het VARA-personeel evenmin onberoerd." Mensen van ons, die helemaal niet kerkelijk zijn, hoorde je met tranen in de ogen ver tellen van hoe die mensen het brood breken en zo en die wijn aan elkaar doorgeven en dat je daar ziet, dat er waarschijnlijk iets gereal seerd is van de bedoeling van zo'n kerkdienst, na melijk dat er iets van gemeenschap is ontstaan". Een gesprek met Tom pauka over de vraag of het, gezien de ervaringen met vorige thema-avonden, wel zin vol is om met groepen mensen op de televisie te werken, terwijl iemand als Marcel van Dam Iaat zien dat het benaderen van een groepsprobleem via een persoon succelvol is: Hij verwerpt de gedachte dat een groep het er op televisie per definitie slecht zal afbrengen. Wel constateert hij, dat vaak een kater optreedt bij mensen die hebben deelgenomen aan een tv-discussie. Hij schrijft het toe aan de kilte die zulke programma's vaak omgeeft. „Het herstellen van het gevoel dat er zoiets bestaat als een zinvolle ge meenschap met warmte enzovoorts en het laten zien wat de waarde daarvan is, dat is, helemaal los van de econo mie, een apart doel van dat weekein de geweest. Daarom hebben we zo waanzinnig veel aandacht besteed aan de voorbereiding van die groeps processen. De voorwaarden waaron der die mensen in warmte en vrien delijkheid en aardig-zijn met elkaar konden omgaan waren van tevoren zo nauwkeurig bepaald, dat je wel be grijpt Wat daar ontstaan is: dat men sen elkaar nog schrijven, dat ze ons nog schrijven. Dan merk je dat het beter is uitgepakt dan je had durven hopen, ook al was het een van de doelstellingen van het programma. Dat bedoel ik met: je kijkt door een vergrootglas en je ziet iets heel moois. Daarom ben ik het niet eens met jouw idee dat je geen groepen moet vertonen op de televisie. Want je moet in de toekomst wel groepen vertonen op de televisie, maar je moet ze vertonen in zulke zinvolle samenhangen dat de kijker het ge- m Kerkdienst p kerkdienst in het kerk-decor de tnde ochtend lijkt definitief te fcstigen, dat het neven-ideaal van mte en saamhorigheid is bereikt jwas gerekend op zestig mensen; iproef is steekpioef. Er zijn er „Dat was gewoon een van het feit dat de mensen na Izaterdag hadden gezegd: wat er "gebeurt, ik wil erbij zijn", zegt i achteraf. „Er zaten mensen in Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM In een eerste reactie op de nota Jeugdbescherming en justitie van staatssecretaris Wlers- ma, die als discussiestuk naar alle betrokken instanties zal worden ge zonden, zegt prof. dr. G. P. Hoefna gels, dat er in deze nota goede dingen zitten, maar dat de voorstellen hem toch niet ver genoeg gaan. „Ik ben erg blij, dat het een discussiestuk is, zodat het nog voor verandering vat baar is." Dr. Hoefnagels die hoogleraar cri minologie, kinderrecht en kinderbe scherming aan de Economische Ho geschool in Rotterdam is, was voor zitter van de ministeriële commissie Taak en functie van het maatschap pelijk werk in de kinderbescherming. Omdat -hij binnen deze commissie geen meerderheid vond voor zijn ideeën heeft hij zijn functie destijds neergelegd. Eigen milieu De hoogleraar noemt het een heel ernstige zaak, dat er voor het onder zoek een observatiehuis in het leven wordt geroepen, waar de kinderen naar toe moeten. Hij meent dat dat observeren juist in het eigen milieu, dat wil zeggen, thuis moet gebeuren. De staatssecretaris bedoelt het goed met de objectiviteit, maar er wordt teveel financieel gedacht en te weinig in termen van behandeling. De na druk moet juist liggen op poliklinisch onderzoek in het milieu, waarin het kind zijn gebreken toont. De poging om het aantal plaatsingen in tehuizen te beperken door middel van controle via de observatie is fraai maar het is te weinig positief Scheiding Ik heb in het algemeen bezwaar tegen de scheiding van onderzoek en behandeling. Men kan niet koel en koud registreren. Ik vind de nota te veel technocratisch en te weinig van uit de bloedwarme werkelijkheid ge schreven. „Wat ik ook mis", aldus prof. Hoefnagels, is de inbreng van de veldwerkers, die deze materie toch van de voet af kennen. Op deze ma nier ga je produceren, wat men juist wil bestrijden. Mogelijkheden De hoogleraar mist ook in de nota (althans hij heeft het nog niet ont dekt) is de verandering van de in richting zelf in de richting van meer ingangen en uitgangen. Hij is voor stander van een meer gedifferentieer de aanpak. Er moeten mogelijkheden komen voor de kinderen zelf in de inrich ting. In een gedifferentieerd systeem is meer integratie mogelijk en komt men tot een echte open inrichting. Prof. Hoefnagels toont zich wel verheugd over het voorstel de taak van de kinderrechter terug te bren gen tot zijn rechterlijke functie, zodat een einde kan worden gemaakt aan het verbinden van de rechterlijke maatregel aan de subsidie. Te vaak is de kinderrechter subsidieboer. Release Amsterdam heeft weinig goede woorden over voor de nota van staatssecretaris Wiersma. Deze instel ling betreurt het, dat de kinderbe scherming nog steeds onder justitie valt. Ook meent Release, dat in de nota wel wordt gesproken over ope ning naar andere takken van de wel zijnszorg, maar niet op wat voor ma nier dat dan zou moeten gebeuren. Er is geen enkele waarborg en het blijft allemaal wat vaag. autOrinzittenden brand rt>Êk reis storm 1j wettelijke aansprakelijkheid voor partiadierm (K||!Pk| Een beeld van de opname „De tuin der lasten". voel krijgt: ik wou dat ik daar maar bij kon zijn". !e lijkt wel een evangelist „Ik ben "een christenmens, maar ik en een heleboel van mijn politieke vrienden, staan een beetje aan het eind van ons dierbare geloof dat het 1 geluk van de mensen met rasse schreden naderbij komt, als je ze maar materiële voorzieningen geeft". Hoe heb je kunnen constateren dat de politiek een andere betekenis kreeg in de sfeer van saamhorigheid? De inzet die ze hebben bij de dis cussies is geweldig. Het gaat me niet eens zo zeer om de inhoud, want vaak ben ik het met hun beslissingen helemaal niet eens, bijvoorbeeld over ontwikkelingshulp. Het gaat om de inzet en het gaat om nog iets: de dodelijke ernst waarmee ze die zaken op zichzelf gaan betrekken. We hebben bijvoorbeeld zondag, na de kerkdienst, snel een gesprekje ge had, omdat er bij ons op was aange drongen die beslissing over de ont wikkelingshulp nog eens aan de orde te stellen. Nou is 't een goede de mocratische spelregel, dat je kiest en de beslissing neemt. Maar er was een mevrouw en die was daar ontzettend over gevallen. Ze had zelf tegen de verhoging van de ontwikkelingshulp gestemd, maar ze kwam tot het in zicht dat dat een verkeerde beslissing was geweest. De verleiding was groot het nog een keer aan de orde te stel len. We hebben het niet gedaan. Toen is de mevrouw met de kapelaan gaan praten om de opbrengst van de ker kelijke collectie 190 gulden, aan ont wikkelingshulp te geven. Als je zegt: die mensen zijn daar toch in de eer ste plaats gekomen om plezier te heb ben, dan zouden ze zich daar niet druk over maken, of niet eens komen praten. Verder is het natuurlijk ont zettend geschakeerd. Er was ook een man, die zat al die twee dagen in de kerk met in elke hand een pils. Die heeft aan geen enkele stemming deelgenomen en geen enkele betaling gedaan, volgens mij en die heeft bij herhaling ver klaard dat hij het mooiste weekeind van zijn leven had, weet je wel". WAARDENBURG Mevrouw C. Feenstra-Van der Wijk (66) uit Zalt- bommel is omgekomen toen de auto waarin zij zat uit een bocht en tegen een boom vloog. Haar 69-jarige man C. Feenstra en de 18-jarige bestuur der werden zwaargewond. ASSEN De vijfjarige Rik Nie- jenhuis is gistermorgen onder een autobus gekomen en gedood. Het jon getje zat in een zitje achterop de fiets van zijn vader. Toen deze rechtsaf sloeg raakte hij de bus en viel het kind uit het zitje. AMERSFOORT De 17-jarige Herma Leemrijse uit Bus-sum is over leden nadat zij bij een school- fietstocht van haar fiets gevallen was. De fietstocht, die vier dagen zou duren werd onmiddellijk afgebroken. De muskusrat is bezig vanuit het aangrenzende Duitse grensgebied op te rukken naar Overijssel en Drente. Werden onlangs in Hardenberg. niet ver van de Duitse grens, een vijftal gevangen en ook enige in Denekamp. deze week is er een gevangen bij het tuinbouwcentrum Erica. Van een onzer redacteuren HILVERSUM Er bestaat bij katholieken een verder afne mende behoefte om op de KVP te stemmen. Het zal voor de progressieve combinatie (PvdA, D'66 en PPR) van bijzonder groot belang zijn zoveel moge lijk mensen naar de stembus te krijgen, want onder de kaholie- ken die nog niet weten of zij 28 april aan de verkiezingen zullen deelnemen, zit een aanmerkelijk hoger percentage aanhangers van de progressieve combinatie dan onder de katholieken die al zeker weten dat ze wel zullen gaan stemmen. Dit zijn een paar conclusies uit een onderzoek dat het bureau Veldkamp NV heeft verricht in opdracht van de VARA-actualiteitenrubriek Achter het Nieuws. De uitkomsten van dit onderzoek zijn gisteravond op het scherm vertoond. Het doel van het onderzoek was, na te gaan of de te ruggang van de KVP, die na de ver kiezingen van 1963 inzette, zich ook bij de komende verkiezingen zal voortzetten. Huisvrouwen Uit het onderzoek kan blijken dat de deconfessionalisering „in de gees ten van de mensen al verder is voortgeschreden dan in hun maat schappelijke keuze", aldus Achter het Nieuws. „Ze zijn zelf al in hogere mate overtuigd dat de godsdienst geen uitgangspunt meer moei zijn, dan ze in werkelijkheid waarmaken". Het onderzoek werd verricht onder 410 katholieken. Dertig procent van de ondervraagden vond, dat voor een vakvereniging de godsdienst uit gangspunt dient te zijn; 22 procent is daadwerkelijk aangesloten bij het NKV. Daarbij moet worden opgemerkt dat ongeveer de helft van de onder vraagden uit huisvrouwen bestond. Achter het Nieuws schat, dat onge veer veertig procent van degenen die lid kunnen zijn van een vakbopd, ook lid is. Een hoger percentage dus, dan van degenen die menen dat gods dienst uitgangspunt dient te zijn voor een vakbeweging. 9 Omroep Bij de omroepvereniging ligt dat duidelijker 3R procent meent dat godsdienst uitgangspunt moet zijn. maar 45 procent is geabonneerd op het KRO-propammablad. 38 pet. meent "dat de politieke partij moet uitgaan van de godsdienst, maar 59 procent is van plan op de KVP te stemmen. Achter het Nieuws verbond aan deze cijfers veronderstelling dat de deconfessionalisering zich de ko mende jaren nog zal voortzetten. Aan de 410 katholieken werd ook gevraagd of ze waarde hechtten aan stemadviezen door verschillende personen of instellingen. 29 procent zei waarde te hechten aan een stemadvies van de katholieke pers; 26 procent aan een advies van het NKV. Aan een advies van de pers wordt ds het meeste belang toegekend. „Hierin ligt misschien een aansporing voor onze collega's van Brandpunt", op perde Achter het Nieuws. 0 Andere partij Van de KVP-stemmers bij de ver kiezingen van 1970 zegt 15 procent bij de komende verkiezingen op andere partijen te zullen gaan stemmen. Twee procent van degenen die vorige keer niet op de KVP hebben gestemd, zeggen dit nu wel te zullen gaan doen. Een verlies voor de KVP van 13 procent. Achter het Nieuws gaf aan dat de steekproef te klein is geweest om te kunnen concluderen dat de KVP bij de verkiezingen van 28 april 13 pro cent van zijn stemmen zal verliezen, maar op het moment dat de enquête werd gehouden was er sprake van een verminderde behoefte om KVP te stemmen, aldus Achter het Nieuws. Van de ondervraagden heeft 69 procent vorige keer KVP gestemd, 59 procent zei dat nu weer te zullen doen. Vorige keer stemde 5 procent PvdA, dat zou nu 8 procent worden. D'66 vorige keer 4 procent, nu 8 pro cent; de PPR toen 1 procent, nu 4. de VVD toen 4 nu 5; andere partijen toen 2 nu 9 procent De progressieve combinatie kreeg bij de vorige ver kiezingen, toen ze nog itiet samen de den. tien procent stemmen van kat holieken. Dat Zou nu bij elkaar twin tig moeten worden. 0 Thuisblijvers In het onderzoek is echter rekening gehouden met een aantal thuisblij vers. 72 procent zei zeker te zullen gaan stemmen. De overigen varieerden van „waarschijnlijk" tot „zeker niet". Van de 72 procent die zeker weet te zullen gaan stemmen, zegt 63 procent te zullen stemmen op de KVP. Van degenen die nog niet zeker weten of ze zullen gaan stemmen ra! Ditishetrecept: Kaasfondue van Nededandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afinaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. ïgen. Binden me De benoeming van Marcel van Dam in het progressieve schaduwkabinet als staatssecretaris voor bejaarden zorg mag een bijzonder uitgekookte zet heten, je kunt onmogelijk ontken nen dat Van Dam van ouds een poli tiek zeer werkzaam iemand Is ge weest en dat zijn engagement met de bejaardenproblemen kolossaal is. Van hem is de uitspraak bekend, dat hij bij het behandelen van de problemen van de bejaarden het ge voel had, dat alles wat hij daarvoor had gedaan hem onbelangrijk was gaan toeschijnen. Maar ook ai is dat allemaal waar, dan toch blijft het ieit staan, dat hier een tv-persoonlijkneid politieke trekkracht zal gaan ontwik kelen. Het is juist in dit verband aar dig dat AR-lijsstrekker Biesheuvel gisteravond in eigen zendtijd het woord „ombudsman" liet vallen en inging op vragen van briefschrijvers. Nu de tv-persoonlijkheid in kwestie Marcel van Dam is, en niet Willem Duys, die een keer bij wijze van grapje door freule Wttewaal Is ge noemd als eerste gekozen minister president, kunnen we wel vrede heb ben met de nieuwe schaduw-staatsse- cretaris. Alleen moet er volgens ons wel een aap uit de mouw komen, wanneer Van Dam van schaduw-se- cretaris tot echte secretaris wordt be vorderd. Dan zal namelijk blijken dat een staatssecretaris in Den Haag minder mogelijkheden zal kunnen benutten dan een ombudsman in Hilversum. Hier en Nu liet een portret van Udink schieten voor een reportage over de bomaanslag in Amsterdam. Er werd knorrig gewezen naar een kop ki het dagblad De Tijd, waarin werd gesuggereerd dat de dader een joodse activist zou kunnen zijn. Dat was niet bewezen zei Hier en Nu terecht Direct daarop werd ech ter een gesprek vertoond met een van de leiders van de Amerikaanse Je wish Defence league, een militante joodse organisatie. Op die manier leg de Hier en Nu toch weer verbanden die net aan de kaak waren gesteld. Een korte opmerking over deel 11 van „De kleine waarheid" (NCRV). Er werd slechter geacteerd dan gemid deld in de vorige afleveringen het ge val was. Dat kwam voornamelijk door de scenes in Blaricum, waar Willeke als een soort koningin Eliza beth op werkbezoek aan een pluim veehouderij rondliep en van Ad Noyons en Hella Faassen (in kleder dracht') tegenspel kreeg, dat het effect alleen maar verhoogde. Bovendien drukte de kinderloosheid van het echtpaar Engelmoer wel erg zwaar op deze aflevering. Als we de stand goed hebben bijge houden, dan was het zo dat de kin derloosheid zeven maal In de afleve ring met zoveel woorden werd ge noemd, om dan nog maar te zwijgen van alle toespelingen daarop. De eni ge die tegenover al dit sentiment overeind bleef, was John Leddy. GJA» et een Oscar beloond.ri j t r-w j En Love Story moest het doen met refill! V iff ff Tl ff PTP11 een Oscar voor de muziek, terwijl de ±U/UL f MLl!lUtïi tStl Beatles allang uiteen, er nog een kre- 52 procent KVP stemmen. Volgens het onderzoek maakt het weinig ver schil of de katholieken zichzelf als behoudend of vooruitstrevend be schouwen. De kerkgang (het al of niet praktizerend katholiek-zijn) maakt daarentegen veel uit bij het stemge drag. In Los Angeles' muziekcentrum, voor drieduizend belangrijke mensevi die er beslist bij moesten en wilden zijn, werden in een paar uur durende show, met Bob Hope als de traditio nele grappenmaker, die jaarlijks Hollywood-prijzen verdeeld, die offi cieel Academy Rewards heten, maar altijd Oscars worden genoemnd «aar het gouden beeldje van een centime ter of dertig, dat erbij uitgereikt wordt. De film Patton was de grote win naar met zeven Oscars, voor de film zelf, voor de regisseur Franklin J. Schaffner, voor het scenario van Francis Ford Coppola en Edmund H. North, voor de producer, de editor, de art-director, en voor de hoofdrolspe ler George C. Scott, die vooruit dui delijk had laten weten, dat hij geen Oscar wil, en dat hij het ding zal terugsturen als ze het hem toezenden. Glenda Jackson werd verkozen tot de beste actrice om haar rol in Wo men in Love. De Oscar voor de beste mannelijke bijrol ging naar John Mills, die de stomme dorpsidioot in Ryans Dochter speelde, en Helen Hayes verdiende er een voor het aar dige da metje, dat verreweg het beste was van de film Airport. De prijs voor de niet engelstalige film was voor De Dader Staat boven Verdenking, van Elio Petri, met Gian Maria Volonte in de hoofdrol. Het scenario M.A.S.H. dat Ring Lardoer Jr. schreef naar het boek, werd ook met een Oscar beloond. gen voor Let it be. Boo Maurice kreeg de prijs voor de beste doku- mentaire Woodstock, en Joseph Strick voor de korte dokumentaire Inter views met My Lai-veterane.i. Bijzondere prijzen zijn nog: De Ir ving S. Thelberg-prijs voor Ingmar Bergman, de humanitaire Jean Hersholt-prijs voor Frank Sinatra, een ereprijs voor de oude actrice Li lian Gish en de prijs voor algemene verdiensten, die naar Orson Welles ging. Van onze radio- en tv-medewerekr HILVERSUM De AVRO-radio zal op verzoek van velen hel vervol g- hoorspel „Paul Vlaanderen er. het Milbourne-Mysterie" onnieuw uitzen den. Aanstaande dinsdag (van half negen tot tien over negen) wordt het eerste deel uitgezonden. „Paul Vlaanderen en het Milbourne Mysterie" werd in 1966 geproduceerd. Jan van Ees en Eva Janssen zullen de hoofdrollen spelen. De regie is in handen van Dick van Putten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9