Uitbreiding dovenwerk van rev. Andeweg in Beiroet Tilanus: meer ziekteverzuim door „subjectieve" klachten Tip over „aansla Gereformeerde zending naar meer eenheid Prof. C. Veenhof stem niet op Jongeling Nieuwe beweging wil agressieve evangelisatie Oud-Voorburger al 14 jaar in Libanon COMMENTAAR Noodzakelijk samengaan Schaduwkabinet Een woord voor vandaag Van der Vaart Smit eist 30.000 j oenen-oplage nieuwe katecliismus op Roolvink BEROEPINGSWE Kerken in Amerika groeien niet meer o AMERONGEN Geeste lijke revolutie is de enige op lossing voor de maatschappij, meent een voor Nederland nog nieuwe beweging, die onder de naam Campus Crusade for Christ International al in 45 andere landen werkzaam is. De organisatie, in 1951 opgericht door de Amerikaan William R. Bright, legt zich toe op wat men noemt agressieve evangelisatie en telt ruim 2400 medewerkers. Campus Crusade for Christ gaat ervan uit dat in zo kort mogelijke tijd iedere wereldburger met het evangelie persoonlijk moet zijn be reikt. Oorspronkelijk richtte Campus Crusade zich op studenten en lei dinggevende figuren in de maat schappij, maar sinds kort ook op alle andere bevolkingsgroepen. Men dringt er bij hen op aan een radi cale beslissing te nemen ten aan zien van de persoon van Jezus Christus. Degenen die tot geloof zijn geko men worden getraind om op hun beurt anderen met gebruikma king van de beschikbare methoden en een uitgebreid lectuurprogram- ma te bereiken met het evan gelie. „Er moet", zeggen de mede werkers van Campus Crusade, „een persoonlijke revolutie plaatsvinden bij ieder mens. Veranderde mensen gaan een veranderde maatschappij vormen." De agressieve evangelisatie is grotendeels gebaseerd op het prin cipe van wat men „de vier geeste lijke wetten" noemt. In het kort houden die in dat God ieder mens lief heeft en een plan voor hun le ven heeft, dat iedereen zonde be drijft en daardoor het kontakt met God verliest, dat Jezus Christus Gods enige antwoord is op dat pro bleem en dat men Jezus Christus persoonlijk moet accepteren als Redder en Heer. In Nederland werken zes fulltime krachten voor Campus Crusade for Christ. Het werk in ons land is ver deeld in twee secties: één ervan richt zich op studenten, de andere op niet-studenten (alle leeftijds groepen). Deze laatste sectie werkt onder de naam Instituut voor Evangelisatie (Jachtlaan 22, Ame- rongen, tel. 03434 - 1912). Van 16-18 april, 7-9 mei en 21-23 mei worden in het evangelisatie centrum en in het zendingscentrum van de gereformeerde kerken in Baarn trainingsweekends voor per soonlijke evangelisatie gehouden. Deelneming staat voor iedereen open. De bedoeling is dat men het ge leerde in eigen omgeving of kerk toepast en daardoor een positieve stimulans wordt in eigen kerk. Het is niet de bedoeling van Campus Crusade for Christ om de deelne mers van deze weekends aan haar eigen organisatie te binden. Men ziet deze aktiviteiten als een dienstverlening aan de kerken. (Van een onzer verslaggevers) BEIROET De Nederlander rev. A. J. Andeweg, die veertien jaar geleden in Beiroet een kleine dovenschool oprichtte (inmid dels gegroeid tot een volwaardig doveninstituut, waar ongeveer 75 jongeren een basis- en vakopleiding krijgen) gaat in de Libanese hoofdstad drie nieuwe projecten ter hand nemen. Het eerste is een kweekschool voor onderwijzers, die ook aan doven on derricht kunnen geven. Het tweede is een tehuis voor dove, ongeschoolde mannen, die onderbetaald worden, geen tehuis hebben en zich onvol doende kunnen kleden en voeden. Het derde project, thans reeds in ont wikkeling, is een mythylschool. Zes jaar geleden begon Andeweg naast het instituut voor doven een kleine school voor spastische kinde ren. Er werden ongeveer 20 kinderen van 7 tot 17 jaar in opgenomen. Een klein team beroepskrachten verricht hier uitstekend werk. Naast hun ge wone (aangepaste) schoolopleiding worden deze jongeren voor een even tueel beroep reeds getraind in de vorm van arbeidstherapie. Een elek trotechnische werkplaats, een repara tiewerkplaats voor horloges en een huishoudschool in het klein, verschaf fen deze spastici de nodige hulp om voor hen in de maatschappij een be tere toekomst veilig te stellen. Anglicaan Rev. Andeweg wil nu overgaan tot uitbreiding van deze mythylschool, Buiten-verbanders Hulp van Wereldraad: ruim 63 miljoen Voorlopig centraal orgaan gevormd Er komt meer eenheid in de gereformeerde zending. Hoewel alle plannen voor de herstructurering nog niet helemaal uitgewerkt zijn, besloten de twee landelijke organen de Raad van Samenwerking en de Generale Deputaten voor de Zending om samen uit hun gelede ren een Voorlopig Centraal Orgaan te vormen. die straks, evenals het doveninstituut, plaats moet bieden aan 60 tot 70 kin deren. Andeweg komt uit Voorburg. Op Effatha werd hij gegrepen door de nood van dove kinderen. Hij volg de in Engeland en Zwitserland een theologische opleiding, kreeg de sta tus van (anglicaans) geestelijke en werd gewezen op de nood van doven in het nabije oosten. Daarom ging hij naar Beiroet, waar hij zijn activiteiten begon zonder op vaste inkomsten te kunnen rekenen. Dat is nog zo. Hij moet het voor zijn werk hebben van bijdragen van o.m. The Bible Lands Sociëty in Engeland, de Lutherse kerk in Amerika en de Nederlandse stichting Hulp aan het gebrekkige kind in het nabije oosten (giro 715515, tn.v. de penningmeester Allah Kariem (God voorziet) te Voor burg). Allah Kariem is ook de naam van het contactblad waarin regelmatig verslag over het werk van Andeweg en de zijnen wordt gegeven. Het onderwijs aan een jongetje op de avondschool in Beiroet. voor studie naar Apeldi ooru UTRECHT De commissie voor de predikantsopleiding in Jc gere formeerde kerken (vrijgemaakt; bui ten verband) heeft de jongeren in deze kring, die predikant willen wor den, geadviseerd, om theologie te gaan studeren aan de hogeschool van de christelijke gereformeerde kerken in Apeldoorn. Een dezer dagen in Utrecht gehou den vergadering van afgevaardigden van buiten-verbandse kerken heeft zich unaniem achter dit advies ge steld. Deze vergadering sprak zich tevens uit voor intensieve begelei ding van deze studenten. De ge noemde commissie is gevraagd, daar toe de nodige maatregelen te nemen. GENÈVE De 252 kerken, die aangesloten zijn bij de wereldraad, hebben in 1970 ruim 63 miljoen gul den beschikbaar gesteld aan Inter- church Aid, de afdeling voor hulp verlening van de wereldraad. Dit be drag is nog niet eerder bereikt. Het grootste bedrag, ruim achttien mil joen, is voor opbouwwerk naar Ni geria gegaan. Voor hulp in noodgevallen (aard beving in Turkije, overstroming in Pakistan en andere natuurrampen) werd ruim 25 miljoen uitgetrokken. De beide oude organen blijven nog wel bestaan, maar in zeer beperkte vorm. Beide organen staan zes leden af en het Vrouwenzendingsthuisfront wordt vertegenwoordigd door één be stuurslid. Dit Voorlopig Centraal Or gaan zal alle gezamenlijke zendings zaken behandelen. De gedecimeerde Raad van Samen werking zal zich in het bijzonder be zig houden met zaken die betrekking hebben op Midden-Java. De overblij vende leden van het generaal depu- taatschap behartigen de belangen van het theologisch onderwijs overzee. De eerste vergadering van het nieuwe orgaan wordt in mei gehou den. De Raad van Samenwerking heeft in zijn oude vorm voor het laatst op 2 april en het generale de- putaatschap op 15 april vergaderd. Het besluit om het nieuwe orgaan te vormen werd zowel door de raad als door het deputaatschap unaniem ge nomen. De Generale Deputaten voor de zending hielden zich ook bezig met het feit dat zending nog zo weinig funktioneert in de theologische oplei ding. Prof. A. Honig uit Kampen klaagde dat de missiologie nog zo weinig is geïntegreerd in het onder wijs. Zendingsouderling Nu de commissie-Winsemius in positieve zin een eensluidend advies aan de regering heeft uitgebracht over het fusioneren van het Verolme- bedrijf en de Rijn-Scheldegroep kan op korte termijn het fiat van minister Nelissen verwacht. De fusie van beide concerns zal dan geacht wor- - den op 1 januari j.l. te zijn ingegaan. Dit advies van de commissie en het te ver wachten besluit van de regering zijn een geluk kige ontwikkeling voor de Nederlandse scheeps bouw. De combinatie van beide bedrijven garan deert voor de toekomst een gezonde ontwikke ling, niettegenstaande de bewering van de heer Verolme zelf, dat deze fusie het einde van de Nederlandse scheepsbouw zal betekenen. Hiertegenover moet gesteld, dat het bedrijf van Verolme zonder fusie geen lang leven meer zou zijn beschoren. De werknemers, die het wer kelijk gaat om het behoud van het bedrijf, zullen juist achter deze fusie moeten gaan staan. Verolme heeft kort geleden enkele belangrijke scheepsbouwopdrachten gekregen en kan nu voorlopig vooruit, maar niets wijst er op, dat het bedrijf in de toekomst op dergelijke opdrachten kan blijven rekenen. Verolme is voor 80 pet ge oriënteerd op nieuwbouwopdrachten, waardoor het bedrijf conjunctureel uitermate kwetsbaar blijft. De Rijn-Scheldegroep is slechts voor 20 pet gericht op nieuwbouw en voor de rest op ander werk. Een combinatie van dusdanig ge structureerde bedrijven is zonder meer toe te juichen. De werknemers, die onder de persoonlijke in vloed van de heer Verolme staan, zullen moeten bedenken, dat verzet tegen de fusie, bijv. in de vorm van staking, voornamelijk de positie van diezelfde werknemers schaadt. Het Verolme- concern zal bij de fusie sterker staan naarmate Het kabinet dat PvdA. D'66 en PPR gisteren hebben gepresenteerd als toekomstig uitvoerder van hun regeringsprogramma wordt de kiezers voorgehouden als de andere mogelijkheid, het al ternatief voor het kabinet De Jong, of althans voor de coalitie van de drie christelijke partijen en de WD. Het past zodoende nauwkeurig in het stre ven van de 'linkse combinatie', de progressiviteit in dit land voor zich op te eisen, de natie te ver delen in een gedeelte dat als behoudzuchtig in de buitenste duisternis wordt geworpen, en een ander dat mag pronken met het aureool van vernieu wingsdrift en hervormingsgezindheid. Het valt te vrezen dat de kiezers niet in dit sim pele stelsel kunnen worden opgeborgen. Zelfs de al iets ingewikkelder indeling: links-midden-rechts is niet houdbaar gebleken om er onze politieke ver houdingen mee te schematiseren. Daarom staat het alternatieve kabinet buiten de politieke wer kelijkheid. Het zal dan ook wel niet aan regeren de winstverwachting wordt waar gemaakt. De waarde van de bedrijven wordt bij de inbreng namelijk bepaald door de winstverwachting. Degenen, die voor de toekomst zoveel mogelijk van het bedrijfseigene van Verolme willen be waren, zullen er voor moeten zorgen, dat de in breng van Verolme zo sterk mogelijk is. De on derlinge waardeverhouding van beide concerns is thans vastgesteld op een derde voor Verolme en twee derden voor de Rijn-Scheldegroep. Het proces tegen de staat, dat de heer Verolme aanhangig heeft gemaakt en waarvan de afwik keling nog jaren kan duren is in de eerste plaats gericht tegen deze waardeverhouding. De fusie wordt zonder meer een feit. Met dit proces kan de heer Verolme ten hoogste bereiken, dat de eenderde-tweederde verhouding nog iets te zij nen gunste wordt gewijzigd, maar dan zal er in de eerste plaat? binnen het bedrijf hard doorge werkt moeten worden en is alle arbeidsonrust taboe. Averechts werkt in dit verband ook de poging van de heer Verolme om bij het perso neel verzet te kweken tegen de fusie. De kritische opstelling van de werknemers tegenover de fusie is alleen te begrijpen op het punt van het sociaal beleid. Bij Verolme is dit veel verder gevorderd dan bij de Rijn-Schelde groep. Om de rust in het bedrijf te bewaren zal het zaak zijn er tegen te waken, dat het sociaal beleid afzakt naar het niveau van de Rijn-Schel degroep. De vakbeweging kan een belangrijk aandeel leveren bij het zo goed mogelijk doen slagen van deze grootse fusie-operatie. In het algemeen kan gesteld worden dat de fusie zowel in het belang is van onze nationale economie als van de vele duizenden betrokken werknemers. We hebben deze week stil gestaan bij een redenering uit het a ,a de. Als Christus niet is opgestaan is ons geloof zonder inhoud, >ef wij valse getuigen, is ons geloof zonder vrucht. Paulus voegt et Corinthe 15 nog één gedachte aan toe: „Indien we alleen vc leven onze hoop op Christus gebouwd hebben, zijn wij de bekl waardigste van alle mensen. Toen hij dit schreef, dacht hij aan alles, wat hij ter wille va 0, evangelie had doorgemaakt. Hij is geslagen; hij heeft in de g id genis gezeten; hij heeft schipbreuk geleden; meerdere malen i w hij vluchten; soms stierf hij bijna van honger. on Niemand van ons heeft zoveel voor het evangelie overgehad alw En toch kunnen ook wij wel dingen opsommen, maar al onze ,h. ken voor Christus zijn zinloos als Hij niet leeft. Dan hebbe p gewerkt voor het Koninkrijk Gods dat niet komt, ons ingespt as voor de nieuwe aarde, die een utopia is. Een hoop gehad die verwezenlijkt wordt. Maar zijn wij zo beklagenswaardig? Helemaal niet. Maar niet dat wij zo goed zijn, maar omdat Christus is ^opgewekt. Hij En wij mogen uit Zijn opstandingskracht leven. We lezen vandaag: Hebreeën 1:1—3. We lezen morgen: Romeinen 9:1—8. toekomen, zelfs niet als minderheidskabinet. Het is daarom ook niet erg zinvol te tillen aan problemen als de vraag of het wel klopt, de poli tieke krachtsverhoudingen binnen deze ploeg al te fixeren nog voordat de verkiezingen zijn gehou den. Het doet er niet toe: het kabinet gaat toch uit een zodra de uitslag van de stembusslag bekend zal zijn geworden. Het zal het kabinet dat dan zal worden gevormd zelfs niet kunnen 'schaduwen' omdat sommige 'ministers' uit de alternatieve re gering niet tevens kandidaat-Kamerlid zijn en het van anderen niet zeker is of zij zullen worden ge kozen. De presentatie van het alternatieve kabinet is zodoende van beperkte, tijdelijke betekenis, al zou het te goedkoop zijn, het met wat gemakkelijke grappen af te doen als een publiciteitsstunt. Het is namelijk ook een demonstratie van het politieke en bestuurlijke talent dat met name in de PvdA hoog ligt opgetast en veel te lang wacht op het moment dat ermee gewoekerd wordt. Ook werd geklaagd over het feit dat zendingskommissies nauwelijks geïntergreerd zyn in de plaatselijke kerkelijke arbeid. Voor het eerst is in Alphen aan den Rijn een „zen dingsouderling" bevestigd. Op de ver gadering kwam ook de gedachte naar voren om een zendingsdiaken aan te stellen. Zo zou de zending beter kun nen funktioneren op de kerkeraad. AMSTERDAM De voormalige gereformeerde predikant dr. H. W. van der Vaart Smit eist van dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie een schade vergoeding van 30.000 gulden voor volgens hem. beledigende passages in het eerste deel van .Het Koninkrijk der Nederlanden van dr. De Jong. Hij handhaaft deze eis niettegen staande dr De Jong inmiddels zijn excuses heeft aangeboden voor een passage in zijn boek, zoals uit de dag vaarding blijkt. Dr. van der Vaart Smit vindt dit niet voldoende omdat het hier gaat om slechts een van de vele uitlatingen van dr. De Jong. De excuses van dr. De .Tong slaan op de passage, waarin hij stelt, dat het ontslag van dr. Van der Vaart Smit als gereformeerd predikant in 1936 niet los te maken was van diens nationaal socialistische instelling. „Het spijt mij", schrijft hij, „dat ik op grond van onjuiste gegevens in het dossier met betrekking tot uw persoon een tekst gepubliceerd heb, die ik op grond van de gegevens, die ik thans van u en anderen gekregen heb, niet kan handhaven. Hij zegt toe in volgende drukken een correctie aan te brengen. Zoals bekend, werd dr. Van der Vaart Smit in 1950 tot twalf jaar celstraf veroordeeld wegens het voe ren van nationaalsocialistische propa ganda en het aan vervolging bloot stellen van landgenoten. NIJMEGEN (KNP) In totaal zijn er op dit moment 1.230.026 exempla ren uitgegeven van de Nieuwe (r.k.) Katechismus voor volwassenen. Deze nieuwe katechismus werd als een ge loofsverkondiging voor volwassenen in opdracht van de Nederlandse bis schoppen door het hoger katechetiscn instituut in Nijmegen samengesteld en in 1966 uitgegeven. De laatste op lagecijfers van dit veelbesproken boek luiden volgens het hoger kate- chetisch instituut (HKI) als volgt: Nederlands 513.998; Duitsland 248.138; Amerika 229.279; Engeland 52.513; Frankrijk 55.276; Spanje 56.525; Portugal 24.297; Italië 50.000, b. vi; Belangrijke factor integratie GEREF. KERKEN VRIJG. Beroepen: te Veendam en broek: IH. Pool te Veenendaal. Bedankt: voor Ureterp: J. de ter te Hoogezand-Sappemeer. Afscheid: van Drogeham: H. J gemann. ber. te Assen. CHR. GEREF. KERKEN Afscheid: van Kerkwerve Haamstede: J.Westerink, ber. te speet (op 21 april). GEREF.GEMEEN TEN Bedankt: voor Wolphaartsdijk de Ridder te Nunspeet; voor dam: Chr v. d. Pop! te Yerseke. BAPT.GEMEENTEN Afscheid: van Utrecht: Ph. Li man Wzn. wegens benoeming luchtmachtored. in W.Duitsland. NED. PROT. BND Intrede: te Doorn: G. J. van tesveldt uit Hardinxveld-Giesser die op 4 april 11. intrede heeft als voorg. v. d. afd. Driebergen. NED HERV. KERK Aangenomen: naar Weert: kan R. D. IHeine te Utrecht; naar O ren-oude Schild: J. de Gier, herv. evang. „Kerkopbouw" te kerkerveen. die bedankte voor pelscha en voor Warns. Bedankt: voor Hasselt: Schuurman te Putten; voor Putt J. Bos te Ameide. Beroepbaar: mej. H. Valk, Beethovenstraat 136 te Halsl Afscheid: van Haamstede: G' Huizing, ber. te Spijkenisse; van supv. H. Bossenbroek,ber. te ningen. Intrede: te Sliedrecht: J. den uit Meerkerk; te Nootdorp: kailL| Seton uit Utrecht; te Giessen-Crc kerk: kand. J. W. Glashouweri D Driebergen. GEREF. KERKEN h( Afscheid: van. Nijega-Opeindf Hempel. wegens em.; van Schi A.- C. Langedijk, ber. te Waj (ZJL); van Boechout (Belg): S. ber. te Kralingen. Intrede: te Smilde: D. J. Suui uit Purmerend. ie) NEW YORK Het gezamenlijk ledental van de (230) kerken in de Verenigde Staten is in 1970 slechts met 35.348 (0.03 procent) toegenomen. Nog niet eerder werd zo'n laag getal geregistreerd. Het totaal is nu 128.505.084. Etnografica Antiquairs en par ticuliere verzamelaars uit België, Frankrijk en Nederland hebben ma teriaal bijeengebracht voor de drie- landenbeurs van etnografica, die van 30 april tot en met 29 mei in het Afrikacentrum in Cadier en Keer (bij Maastricht) wordt gehouden. Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT Het stijgende ziekte verzuim moet vooral worden toege schreven aan de toenemende invlbed van subjectieve klachten die tot ar beidsongeschiktheid leiden. Voor een gerichte behandeling van het ziekte verzuim zullen deze subjectieve fac toren (ziekten van het spijsverte ringsstelsel, het bewegingsapparaat en de psychische ziekten) dan ook de grootste aandacht moeten hebben Tot deze conclusie is drs. A. D. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer voor de CHU, gekomen na een analy se van het in 1967 verschenen rapport van de commissie onderzoek ziekte verzuim. In dit rapport werd gemeld dat het aantal ziektegevallen per man in tien jaar met 20 procent is toegenomen. Drs. Tilanus was gistermiddag feestredenaar bij het jubileum van de heer A. G. Mater, directeur van de Gemeenschappelijke Medische Dienst, GMD, die 40 jaar geleden zijn intrede deed in de wereld van de sociale ver zekering. Ouderen Sprekend over de invloed van de arbeidsomstandigheden op het ziekte verzuim signaleerde hij het feit dal de gemiddelde leeftijd in de produk- tiebedrijven hoger ligt dan in de dienstverlenende bedrijven. Veel jon geren krijgen een betere opleiding, waarmee ze in de administratieve sector of in de hogere functies een plaats krijgen. Het eenvoudige meestal zwaardere werk blijft over voor de ouderen. Ze moeten voortdurend op hun tenen staan en om mee te kunnen en heb ben er gauw behoefte aan er eens een paar dagen uit te zijn. werk, waardoor er minder perso neelsverloop en minder behoefte om eens afwezig te zijn zal ontstaan, al dus drs. Tilanus. Dat men niet meer uitsluitend kan spreken over ziekteverzuim, maar ovex afwezigheids-behoefte betekent volgens hem dat er bij de beslissing over ziek-zijn of werken ook andere dan strikt medische aspecten moeten worden betrokken. Daarvoor zal een gesprek met de patiënt nodig zijn om de diepere achtergronden van de af wezigheidsbehoefte te peilen. DRACHTEN De rijkspolitie Drachten heeft gisteren extra f kracht ingezet bij het verkiezin] zoek van minister Roolvink aan| gemeente Aanleiding daartoe was een 1 nacht van donderdag op vrijdal de politie binnengekomen an(£ telefoontje, dat de minister gevaar zou lopen. De man zei naf1 „de partij" te spreken. De politiejeiJ moedt te doen te hebben gehaq een geestelijk gestoorde Bedankt voor rol van waterputter Dl de Integratie De mate van integratie in het be drijf noemde hij een andere belang rijke factor. Een democratisch kli maat waarin beslissingen worden ge nomen in overleg met de onderge schikten en waarin de mondigheid en de inspraak van de werknemer als een nuttige en noodzakelijke ontwik keling wordt gezien, zal er volgens de heer Tilanus toe leiden dat de men sen zich bij het bedrijfsgebeuren be trokken voelen. Er ontstaat een binding met het (Van onze kerkredactie) KAMPEN Prof. C. Veenhof, oudhoogleraar aan de theologi sche hogeschool van de gerefor meerde kerken (vrijgemaakt) en thans behorend tot de „buiten- verbanders" stemt niet op GPV- lijsttrekker P. Jongeling. Aan het bestuur van het (met het GPV samenwerkende) nationaal- evangelisch verband, dat om zijn aanbeveling had gevraagd, schrijft prof. Veenhof, dat hij niet op de heer Jongeling kan stemjnen, omdat deze hoofdredacteur is van een dagblad, dat de kerkscheuring in de gerefor meerde kerken (vrijgemaakt) „mee heeft voorbereid, goedgekeurd en verdedigd". Voorts schrijft hij: „Ik kan en mag niet stemmen op een partij, waarvan ik wegens het lid-zijn van de kerk waartoe ik behoor, geen lid mag wor den, ook al zou ik met haar politiek program instemmen." Het GPV be roept zich steeds op Groen van Prin- sterer en heeft zelfs een nevenorgani satie naar hem genoemd, maar het zou Groen het lidmaatschap weige ren, omdat hij lid was en bleef van de hervormde kerk. ELITE Volgens prof. Veenhof lijkt het GPV hierin op de communistische partijen in Oost-Europa: alleei bepaalde gekwalificeerde elite k worden, maar tegelijk streeft de tij ernaar, ^oveel mogelijk ste£ te krijgen, „stemmen van lieder ten opzichte van de partij de ra. houthakkers en waterputters i vervullen." De Kamper hoogleraar noem" GPV „de grote belemmering vt Kt verwerkelijking van het diepst!01 geren van Groen van Prinsterei0! melijk de vereniging van allen, i Jezus Christus als hun Zalig#3 geloven en in alles begeren te 'a: naar het Woord van God, met h'Jk op de steeds feller wordende tegen de Revolutie met een hoo ter." KWARTET TROUV De Rotterdammer Nieuwe Haagse Couran Nieuwe Leidse Courantf: D.»rdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdreda J. de Berg (voorzitter), H. P Ester, G. J Brink J. van Hofwegen

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2