Bemm Eerste examendag redelijk (Bhoetto wil verzachting noodmaatregelen De ontknopping van 1971. TV-commentaar Hier en daar meer inzicht dan routine vereist Ter oplossing Pakistaanse crisis Bezwaren artsen tegen Teleaeeursus afgenomen hoera hoera voor Remia! Voetbalmoe Criminaliteit in Limburg erg hoog 9 PONDERDAG 15 APRIL 1971 Van een medewerker AMSTERDAM Vele leer- lingen zijn gisteren met enig lood in de schoenen schoolwaarts gegaanondanks de aanmoedi gingen van oudersleraren en vrienden: het waren de exami nandi die het eerste gedeelte van „het schriftelijk" tegemoet gingen. METHODISCH Bij het MULO-examen komt het 1 san op methodisch werken. De kandi- I daten beschikken over minder tijd per onderdeel dan een HBS-er en moeten hun kennis en inzicht bewij- ien in een groter aantal vakken per mendag. De opstelonderwerpen lagen dicht Ibij huis: „Moeder wilde maxi" of „Vader had zijn rijbewijs vergeten" waren graag gekozen onderwerpen. Wie in dezelfde sfeer de voorkeur gaf aan persoonlijke ontboezemingen bo ven het verhaaltje wist wel raad met „Mijn ouders zijn zo ouderwets". SPREEKWOORD Ook de taalopgave Nederlands le verde geen grote moeilijkheden op voor het vinden van een passend ant woord of het juiste spreekwoord. En toch komt het voor, dat zo'n uit drukking als „lood om oud ijzer" je niet op het juiste moment te binnen wil schieten. Bij de overige onderdelen werd evenmin teveel gevergd, al leek de vertaling in het Frans over de vlieg tocht van Blériot over het Kanaal be slist pittig. De meisjes van de MMS kregen istermorgen een stuk van prof. dr. I. Brugmans te verwerken over de ociale geschiedenis van ons land in e negentiende eeuw. REKENWERK Inmiddels begonnen de B-kandida- i van HBS en gymnasium aan de bpgaven voor goniometrie en analy- tische meetkunde. Ze hadden die tweeënhalf uur wel nodig om alles „in het net" uitgewerkt te krijgen, gesteld al dat alles lukte. Bij opgave 2c verloor men zich nogal eens in onnodig rekenwerk, terwijl de derde opgave (gonio) veel inzicht veronderstelde. Het eerste gedeelte van boekhouden en bedrijfshuishoudkunde voor de HBS-A vroeg evenmin alleen maar routinewerk. De toelichting had stel lig uitvoeriger kunnen zijn bij de eerste opgave, die bovendien een on volledig rekeningstelsel presenteerde. SAMEN DUITS In de middagzittingen was het Duits op alle fronten. Een typische gymnasiumvertaling over de plaats van de dichter in de moderne tijd was wel van een zodanig niveau, dat de gymnasiasten er de handen vol aan hadden. Tevredener waren de HBS-ers. die een stuk over de schrijver Hans Fal- lada moesten vertalen in goed(!) Ne derland. Nog beter was de stemming bij de MMS-leerlingen: was de verta ling zo gemeen dat je ongemerkt in de ene valkuil na de andere terecht- rri 1 ae er»e vaiKu 1 oiiners opnamen van kwam? Toch niet: het viel echt mee. Atlèle Bloemendaal niet in VPRO-show HILVERSUM Opnamen die tv- regisseur Rob Touber in India heeft gemaakt met de .zangeres Adèle Bloe mendaal zullen niet worden vertoond in zijn VPRO-show „Carte Blanche". Adèle Bloemendaal zingt het lied ,,'s Zomers Buiten" van Speenhoff tegen een achtergrond van allerhande In dische toeristische attracties. Touber heeft hierover vooraf over leg gepleegd met de VPRO-leiding. Die heeft zich toen op het standpunt gesteld dat het niet aanging op kos ten van de Indische regering te gaan filmen voor één liedje uit één show. Daarbij woog zwaar mee, dat India moet worden gerekend tot een van de meest probleemrijke ontwikkelings landen. Op uitnodiging van de Indische re gering is T'ouber niettemin zijn opna men gaan maken. Wellicht zal zijn materiaal nu worden verwerkt in een show die hij voor een andere zendgemachtigde maakt. .Karatsji (AP, Reuter, UPI) lfikar Ali Bhoetto, de leider van 'estpakistaanse Volkspartij, heeft gwiren aan president Khan ge- Qj nwgd de uiteonderingsmaatregelen k rerzachten en de politieke activi- ché'^Kn in Pakistan te herstellen. Dit dejiu kunnen bijdragen tot de oplossing pripn de ernstigste crisis die het land rurl zjjn 23-jarige geschiedenis heeft Nofelroffen, aldus Bhoetto. Op een persconferentie verklaarde >pei|hoetto dat het Pakistaanse volk oet kunnen deelnemen aan pogin- en een oplossing te vinden voor de nkifhdige crisis. Fel trok hij van leer tegen India, n Kat volgens hem probeert „het uiteen- ^llen van ons land te bewerkstelli- De Sowjet-Unie werd „brutale terventie" verweten door de leider 'denfin de Volkspartij. Bi Volgens Bhoetto is de Awami-Liga tj in Sjeikh Moedjiboer Rachman te- cht verboden, omdat deze partij ilde dat Pakistan uiteen zou vallen. Oproep Het Indiase persbureau PTI heeft Lfimeld dat premier Tajoeddin Ach ed van de voorlopige regering van Jangla Desj" via de radio diploma- politieke waarnemers en de in- rnationale pers heeft opgeroepen bevrijde gebieden" van Oost-Pa- in te bezoeken. In Rangpoer en Saidpoer zou het leger van president Jachja Khan door de verzetsbeweging ,zijn omsingeld. De 'bevolking is opgeroepen de strijd te /verhevigen, wegen te versperren en valkuilen te maken. Ait Rawalpindi is vernomen dat het Westpakistaanse leger probeert in Oost-Pakistan een burgerlijke leiding te vormen rond de 77-jarige politicus Noeroel Amin. Amin is de enige van de 169 Oostpakistaanse parlementsle den, die geen aanhanger is van Sjeikh Moedjiboer Rachman en zijn Awami-Liga. REDELIJK Al dachten niet alle kandidaten er zo over, vrij algemeen bestaat toch wel de indruk dat de eisen van de eerste examendag in het redelijke ge bleven zijn. UTRECHT Een groot aantal huis artsen die bezwaren hadden tegen het uitzenden van een bijscholings cursus door Teleac, zijn nadat vier programma's waren uitgezonden op hun bezwaren teruggekomen. Dit is een van de belangrijkste uitkomsten van een onderzoek dat door Teleac en het Nederlands Huisartsen Instituut is ingesteld. Bij het onderzoek werd de houding van een aantal huisartsen nagegaan, voordat de uitzendingen hadden plaatsgehad en daarna. Het bleek dat de uitzendingen voor de niet-medicus niet of moeilijk te volgen waren ge weest. De artsen die daar voor be vreesd waren, bleken te zijn gerust gesteld. Verder bleek de cursus weinig angst of onrust op te wekken onder patiënten. Slechts 13 procent van de ondervraagde artsen had de indruk dat er patiënten naar hem waren toe gekomen naar aanleiding van een Te- leac-uitzending. Het bleek dat de belangstelling voor deze cursus voor huisartsen, door niet-medici niet erg groot was. Zestien procent van de leken die een of meer uitzendingen hadden gezien, bleek het toestel speciaal voor de cursus te hebben aangezet. 52 procent volgde de les bij toeval, omdat het toestel nog aanstond. De artsen hebben de vier lessen in afnemende mate gevolgd. Naar de eerste les keek nog 62 procent, maar de vierde nog maar 36 procent. Slechts drie procent van de onder vraagde artsen zei dat het niet volgen van alle lessen moest worden toege schreven aan verminderde interesse. De meesten hadden geen tijd (31 pro cent) of waren het vergeten (zestien procent). inkt L< n K ur 1 a, ;av< ;r en' 31:1 Premier Achmed heeft aangedron- op meer hulp aan Oost-Pakistan, stopzetting van de wapenleveran- s aan West-Pakistan, die „onschul- mannen, vrouwen en kinderen Ingfcnoordt". Amin "3De premier heeft voorts gemeld dat Bstpakistaanse troepen hun garni- ven en in de stad Jessore niet kunnen 115, rlaten en dat ze bij Khoelna in het uun iden van het land in grote moei- 1 19'kheden zijn. a te Lei< a. i p. 15,77 jaa Spectaculair nieuws van Graetz. In één klap maakt Graetz alle andere kleurenteevees ouderwets. Door z'n magische toetsen. Tip ze even aan en ziedaar... de prachtigste kleuren. Graetz steekt met kop en schouders boven de konkurrentle uit. Door vorm geving. Door kwaliteit en vooral ook service. Kleurenteevee kopen? Neem de beste. De mooiste. Kies uit de uiterst progressieve Graetz- kollektie. Hypermodern gekleurde kleurenteevees. Met magisch knoppensysteem. Absoluut... de ontknopping van 1971. Bezoek de erkende Graetz handelaar. n \mo Vanavond Hilversum I 402 m - NCRV. 8.30 Nieuws. 19.00 Zingen met Becilla: volksmuziek. 1915 Kerkorgelconcert. 19.45 (S) Le ger des Ilellskwartier. 20.00 4/2«Radlo Actief: gevarieerd pro- rramma (22.20 Avondoverden- In-g; 22.30 Nieuws: 22.38 Den laag vandaag). 23.55-24.00 Ileuws. Hilversum II 298 m - AVRO n n< 00 Nieuws. 18.11 RadioJour- qo taal. 18.20 Mannen-koor met In- •ao' trumentaal kwartet. 18.45 Ge- 6 proken brief. 11.50 <S) Jazz pectrum 19.20 Verklezlngsufi- 1 ending van de Algemene Be- aarden Partij Nederland. 19.30 13 Ileuws. IKORi 19 35 Kerk ver- va t en dichtbij. 19.40 Mens en lljbel. 19.50 De politiek en ons eluk: een voorbereiding op mze themauitzending van wiizipidag a.s. AVRO: 20.05 (S) Callngs Vrouwenkoor, Ge- stelijk Orkest voor Zivid- lolland en solisten. In de auze: gesprek 21.40 (S) Gl- tingl larrecltal. 22.00 (S) Hilversum Nota 'en: pleisterplaats voor men- - ^4n uit studio en theater 22.30 ieuws 22 39 Mededelingen 1.20 (S) Pianorecital 23 55-24 oo latief programma uit Parijs. 10 (S) Pianorecital 23.55-24.00 :uws n ii we TEI.EVIS1K VANAVOM» Nederland I - NOS: 18.35 (K> De Fabeltjeskrant. 18.40 Ver- kiezingsultzending: C.P.N STER: 18 50 (K) Reclame. NOS: 18 55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. TROS: 19.05 Hoe- labaloe: Jeugdprogramma. 19.32 Met de kamera op jacht, na tuurfilm. STER: 19.55 <K) Re clame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.19 (K) Reclame. TROS: 20.21 (K) Mission Im possible, TV-serie. 21.10 ABC van de acoordeon (Slot). 21.55 (K) Waaghalzen In leer, docu mentaire over - motorraces 22.20 (K) Astrologie op de kor rel. 22.45-22.50 (K) Journaal Nederland II - NOS: 18 45 (K) De Fabeltjeskrant. STE1R. 18.50 (K) Reclame. NOS: 18 55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. NOS: 19.05 Den Haag vandaag. 19.10 Van gewest tot gewest reportages 19.50 Tips van het Nationaal bureau voor Toerisme. STER: 19.55 (K) Re clame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame VPRO: 20.31 Berichten uit de samenleving. 20.30 The mid night patrol, film met Laurel en Hardy. 20.50 Calao-mensen, natuurfilm. 21.20 Het andere Laos. filmreportage. 21.50 Com- •ponist. pianist, zanger Leon Russell en zijn groep IKOR/CVK: 22.20 Ouders en geloof - 2. Zonde en verge ving, TV-serie. NOS: 22.50 Ver- kiezingsuitzendina: K V.P 23.00-23.05 (K) Journaal. België-Nederlands - 18.00 (K) Fabeltjeskrant 18.05 (K) Dr DoUttle. tekenfilmreeks voor de jeugd. 18.25 Tienerklanken 19.05 Horen en zien 19.25 Poli tieke tribune: De Partij vooi Vrijheid en Vooruitgang. 19 40 Hier spreekt men Nederlands 19 43 Mededelingen. 19.45 Nieuws. 20,10 Boemerang 71 20.15 De wereld van Somerset Maugham (2). 21.05 Aan de rand van de gemeenschap: De duisternis Is miin vriend. 21.55 (K) Première: nieuwe films. 22.30 Nieuws. Hilversum I.. 402 m - KRO 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badinerie: klassieke- en amusementsmu ziek (gr) 7.30 Nieuws: 7.32-7.40 Actualiteiten; 8 00-8.10 Nieuws. 8 25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8 32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw 9 40 Echo-Junior- Extra: Informatief programma 10.00 (S) Aubade: klassieke muziek (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken 11.55 Medede lingen. 12.00 (S) Van twaalf tot -twee 12 22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: 13 00-13.05 Raden maar... 14.00 (S) Musiesta TROS: 14.55 (S) Ver- zoekplatenprogramma 16.00 Nieuws. 16 03 (S) Disco Drive In: De showbusiness op de korrel genomen 17.00 Aktua' Sportkompas: (Sport)mensen. reportages en commentaren. NCRV: 18 00 NCRV en Bloc: actueel programma met muzi kale illustratie 18.19 Verkie zingsuitzending van de PvdA. Hilversum II. 298 m - AVRO 7.00 Nieuws, en ochtendgym nastiek. 7.20 Dag met een gaatje: licht platenprogramma (8 00 Nieuws: 8.11 Radiojour naal: 8 30 De groenteman). NOS. 9.00 Internationaal Spec trum: klassieke en moderne muziek. 9.35 Waterstanden. AVRO: 10 00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nieuws) 11.30 Volksmuziek uit Roemenië. 11.55 Beursberlch- NOS: 12.00 Blik op de wereld: informatief programma. 12.30 Voor de landbouw. 12.40 (S) Lichte grammofoonmuzlek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VAjRA: 13.11 Ac tualiteiten. 13.25 (S) Sopraan en plano EO: 14.00 Ruinte: ma gazine met gewijde muziek en lezingen. NOS: 15.00 (S) Aspek- ten van de kamermuziek. 16.40 Toeristische InformaUe uit binnen- en buitenland. VPRO: 16 00 VPRO-Vrijdag: muziek, commentaren, reportages. In terviews berichten en telefo nische reakties. (16.00 Nieuws; 17.95 Mededelingen Hilversum III. 240 m. - VA RA: 9.00 Nieuws. 9.03 De Eddv Becker Show. 10 00 Nieuws. NCRV 10 03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws) 12.00 Nieuws. 12.00 Pers Vers. NOS: 13.00 nieuws. 13.03 Jan Cordu- wener Show met Europees Popparlement 14.00 Nieuws. 14.03 Herman Stok Show met o.a. Top Tien LP's. (15.00 Nieuws.) 15 03 De Eddy Becker Show. 16 00 Nieuws. 16.03-18 00 Top-30. <17.00 Nieuwsi. TELEVISIE MORGEN België-Nederlands - 16.00 Het matrozengraf, film v.d. Jeugd. 16.55 Winter en lente in Noor wegen 17.20 Biljarten: Bel gisch kampioenschap Voor je romige frites-saus. Tóe rrtaar! Méér frites-saus op onze bruin gebakken lijfjes. Méér, méér. Oei, wat is die frites-saus l vers. J Oei, wat worden we I lekker gemaakt. I 't Kan niet op, uit zo'n I Kilo emmertje van Remia. FRITES-SAUS tijdelijk 30 cent voordeel Een hele avond voetbal heeft zo zijn nadelen, wanneer je achteraf moet proberen er iets over op papier te krijgen. Ons is alleen het moment duidelijk bijgebleven, waarop een grensrechter bij PSV een vol bierblik tegen het achterhoofd kreeg en moest worden weggedragen. Die gebeurtenis had niets met het voetbal als zodanig te maken, want het bierblik kwam uit het publiek en dat valt buiten het rechtsgebied van de scheidsrechter. De voltreffer met het bierblik was het enige moment uit de wedstrijd dat werd herhaald. Dat in tegenstel ling tot het werk van de Spaanse te levisie, die elke bal in de ivedstrijd Athletico Ajax, die iets boven het gemiddelde uitging, herhaalde. Daar mee suggereer je tenminste dat er wel wis en drie sprake is van een opwindend gebeuren. We zijn voet balmoe, om het maar meteen te zeg gen. Op het andere net zagen we een door Hier en Nu vervaardigd portret van GPV-voorman Jongeling. Het viel wat simpeler uit dan het portret van Biesheuvel vorige week, maar dat kwam wellicht door het feit dat Jongeling zijn campagne ook simpeler voert. Je kunt moeilijk een toespraak van anderhalf uur opnemen en uit zenden. Alhoewel, het portret gaf zelf al aan dat dat misschien wel de ma nier zou zijn om GPV en Jongeling recht te doen. Sleeuwenhoek vroeg aan de luisteraars in de zaal of ze het niet een hele opgaaf vonden om zo lang te zitten luisteren. Dat was niet het geval, want men was het van jongs af aan gewend in de kerkdiens ten. Dat was zeer typerend, hoewel het op ons (en vermoedelijk velen met onsjgisteravond ook weer niet al te veel indruk kon maken. Drie en een half uur voetbal is ook niet niks. CJL Vanavond te zien NEDERLAND I 19.05 Hoelabaloe, jeugdprog. 19.32 Met de camera op jacht 20.21 Mission Impossible 21.10 ABC van accordeon 21.55 Waaghalzen in leer, documen taire 22.20 Astrologie op de korrel NEDERLAND II 20.21 Berichten uit de samenleving 20.30 Laurel en Hardy 20.50 Calao-mensen, natuurfilm 21.20 Het andere Laos 21.50 Leon Russell en zijn groep 22.20 Ouders en geloof Vanavond te horen HIVERSUM I NCRV /7.00 uur Zingen met Cecilia, volks liedjes. 7.15 uur Orgelbespeling door Frits Heil. MAASTRICHT De agressieve criminaliteit in Limburg is bijna twee keer zo hoog als gemiddeld in Ne derland. In Limburg steekt Venlo uit boven andere plaatsen, gevolgd door Vaals, Maastricht, Sittard en Tegelen. Dit staat in een eerste rapport over de agressieve misdadigheid, dat in opdracht van het provinciaal bestuur is opgesteld door het criminologisch instituut in Groningen. Het instituut wijst er op dat de totaalcijfers nog geen inzicht geven in de situatie. Pas op grond van ver dere analyse van de verschillende delicten is vast te stellen of de situatie werkelijk zo zorgwekkend is, als dat deze op het eerste gezicht lijkt. 7.45 uur Leger des Heilskartier. 8.00 uur Radio Actief, gevarieerd programma. HILVERSUM II AVRO 7.40 uur (IKOR) Mens en bijbel, ra diocatechese. 8.05 uur Het Kralingsch Vrouwen koor, julFVumconcert 10.00 uur Hilversum tien. 10.55 uur Pianorecital door José Léal, moderne muziek. 125 En ze trollen hem inderdaad ook thuis aan. Professor Viktor Sergejewitsj Golovkin, zoals de oude, gezette en nog steeds springlevende heer heette, bezat aan de rand van de stad een klein, witgekalkt huisje. Nadat een norse, wantrouwig kijkende huishoudster hen had binnengelaten en Dr. Berckheim zich bekend had gemaakt, ontving hij zijn gasten met een bruisende hartelijkheid. "Alexander... Sas ja, Sasjenkal Wat is dat lang geleden! Herin ner je je nog? Je hebt mij in Petrograd bezocht. Toen had ik al mijn haren nog op mijn hoofd - en jij had nog geen haar op je gezicht. Dat waren nog eens tijden!" Hij streek zich met zijn hand over zijn rond, kale hoofd en vervolgens over zijn vochtige ogen. "Je moeder schreef me dat je afgestudeerd bent, gepromoveerdGefeliciteerd, gefeli citeerd!" "Dat is al lang geleden, professor." "Sinds wanneer ben ik voor jou professor? Je noemt me Viktor Sergejewitsj 1 Wanneer schreef zij me dat? Voor de oorlog, natuur lijk! Sindsdien heb ik niets meer gehoord. En dat is juffrouw von Cosel, zeg je? De dochter van de professor? Is hij dood? Wat vrese lijk! Ik heb hem gekend, ja... Hij was een zwijgzame, bescheiden man, zoals alle echte wetenschapsmensen. Heel anders dan ik, oude kletser. Welkom in mijn huis, Vera. VeroesjkaZo mag ik je toch wel noemen, hè? Blijf zolang als jullie willen. Irina zal jullie kamers wijzen. Je moet weten, Sasja, dat ik nog steeds vrijgezel ben. Slechts een keer in mijn leven heb ik willen trouwen." Hij porde Dr. Berck heim in zijn zij, zijn waterblauwe oogjes fonkelden listig. "Maar jouw moeder heeft mij een blauwtje laten lopen. Wie weet - anders zou je misschien mijn zoon geweest zijn. Nou - moet je mij eens horen! Terwijl ik zo zit te kletsen hebben jullie honger, zijn jullie moei Jul lie moeten mij alles vertellen. Waar jullie vandaan komen, waar jullie heen gaan. Maar eerst... Irina 1 Kom eens hier! Ze is een beetje oud geworden, vel over been, hoort slecht - maar kóken kan ze! Dat zullen jullie zien. Wat dachten jullie van koude eend? Daar een glaasje Bourgondische wijn bij. Irina-waar zit je? Irina-1" Hier, in Samara, wilde Dr. Berckheim een paar dagen uitrusten - vooral vanwege Vera die behoorlijk geleden scheen te hebben on der de vermoeienissen die ze achter de rug hadden. Het bleek echter al spoedig dat de oorspronkelijke route die ze hadden willen nemen versperd was: er werd gevochten om Zarizyn, de spoorwegen naar het Westen waren afgesneden. "Er is nog een andere mogelijkheid, de omweg via de Oeral, de Kaspische Zee en de Kaukasus", zei de professor. "Weliswaar een gevaarlijke aangelegenheid. Hebben jullie eigenlijk wel reispapieren? Nee? Men is tegenwoordig zonder papieren naakt en hulpeloos als een pasgeboren kind. Laat mij daar maar voor zorgen En dè professor zorgde er voor. Dezelfde avond nog verscheen er bij het avondeten - er was kal koen in Madcirasaus en een hele serie voor- en nagerechten - een zekere Pjotr Iwanowitsj Samsonow. Hij was Gen ongeveer vijfenveer tig jaar oude, elegant geklede man met uitstekende manieren, "vroeger zeer rijk, een cavalier van de oude stempel, heeft grote in vloed en de beste relaties", zoals de professor hem had gekarakteri seerd. Samsonow beloofde de 'zaak zo snel mogelijk te regelen' terwijl hij bovendien uitstekend op de hoogte bleek. j ------ Smidje Verholen en de veedieven van Texas 29. Intussen was het kleine draaid handig! Kom aan, mannen, pik de drenke lingen en de kist op, doch doe het zo ongemerkt mogelijk. Ontsteek de grote schijnwerpers en richt die op de dekken van de Ohio"Oké, boss." zeiden de onbetrouwbare mannen en onmiddellijk brachten ze de bevelen van de spreker ten uitvoer. Deze laatste, David N. Olliewoed geheten, zette nu zijn scheepsroeper aan de mond en riep: "Ahoy, stoomschip Ohio! Ahoy! Kunnen wij assistentie verlenen?" "Héél graag!" werd er teruggeroepen van af de Ohio. "Wilt U uitkijken naar twee drenkelingen? Een is een oude baron en de andere is zijn verpleegster!" "We zullen uitkijken," riep David N Ollie woed en floep, daar flitsten de schijnwerpers reeds aan. Doch de mannen, die deze bijzonder sterke lampen bedienden, klungelden er blijkbaar een beetje onhandig mee rond. Ze schenen er recht mee in de ogen van de mensen aan dek van de Ohio en zo kwam het dat iedereen daar vrijwel verblind werd. Zo was het te verklaren, dat niemand merkte hoe Platvink-Jantje en Franse Sjarl aan boord van het gewapende jacht werden gehesen. En evenmin merkte men iets van de snelheid, waarmee de kist ook werd opgehaald. Die kist was immers zo makkelijk te vinden

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9