De stembussla: ITALIANO >r Wet op kortere studie lijkt niet haalbaar Woonwagentrek naar de Kempen tegen wil van de bevolking Officierseed mogelijk in strijd met reeds afgelegde artseneed Toch nog PSP-affiches in Arnhem Orgel voor Rusland een heel jaar halve prijs 2 dagen gratis in mei Koop uw 65kaart nu Voor verkiezingen: Weigering overivogen Uit de Haagse hof geplukt Varken sticht brand: schade 20 mille alles goed em wel Geld voor nazorg poliopatiëntjes stroomt binnen Onderzoek naar efficiency bij NS tof, DONDERDAG 15 APRlt 1971 door prof. mr. I. A. Diepenhorst Mag men de berichten geloven dan woedt er heden in ons land een felle verkiezingsstrijd. Het is wel een eigenaardig woeden. Wie de verschillende partij-organen leest, 'krijgt ongeveer de indruk, dat het dezer dagen levensgevaar lijk moet wezen om op straat te vertoeven. Men maakt zich op om elkaar de laatste slag toe te bren gen, om de beslissende ronde uit te vechten. Zeventig- en tachtig jarigen genieten ongemene belang stelling. Men biedt hun een soort vrijgeleide aan; men wil gaarne of voor vervoer naar het stem bureau zorg dragen of ook de for maliteiten voor de volmacht ver vullen. Er wordt een beroep gedaan op de jeugd om zich paraat te tonen en verkiezingsbiljetten op de ge schikte plaatsen aan te plakken. Sommige kiesverenigingen vragen om bemanning voor de geluidswa gen, die zij de laatste weken de voortreffelijkheid der eigen partij willen laten uitdaveren, niet besef fend hoe zij gevaar lopen daarmee de stem van op hun rust gestelde geestverwanten te verspelen. Brieven in menigte gaan uit, ge steld in krijgshaftige taal en onder tekend met klinkende namen, om Sluiswachter A, winkelier B, arbei der C, tandarts D, verhuizer in binnen- en buitenland E, zieken verpleger F en gepensioneerd ko lonel G ervan te overtuigen, dat zij alleen onbezorgd schepen schutten, rozijnen wegen, stalen platen las sen, in andermans gebit rondwroe- ten, antieke kussenkasten vervoe ren, corpulente patiënten versjou wen of hun sociëteit dagelijks be zoeken en hun glaasje in vrede drinken kunnen, wanneer zij op die en die partij stemmen. Immers slechts de desbetreffende lijst heeft onder haar kandidaten mannen op genomen, die verstand hebben van schutten, wegen, lassen, wroeten, vervoeren, versjouwen, sociëteit be zoeken en een glaasje drinken of vrouwen, die met sluiswachters, winkeliers, arbeiders, tandartsen, verhuizers, ziekenverplegers en ge pensioneerde kolonels op buitenge wone wijze vermogen om te gaan. LINKS-RECHTS Wat moet het worden, indien jtoegewijde partijleden de geharnas te adviezen der diverse partijbu reaus opvolgen en zich werkelijk tot een laatste slag, zij het dan in de vorm van een laatste propagan- [bezoek opmaken? Een huisvader, juist een klein misverstand met echtgenote aldus heeft opge- dat zijn geluidsvolume de bo- 5 f mbewoners van drie hoog ver- schrikt deed opveren, voordat hij sputterend aan de van vrouwelijke zijde gestelde' eisen voldeed, krijgt eerst een bezoeker van een linkse j partij die niet met rechts, dan van een rechtse partij die niet met links, vervolgens van een midden partij. die noch met rechts noch met links wil samenwerken en ein- 1 delijk een propagandist van een i partij, waarvan hij vermoedt dat ze over het algemeen tot werken wei- nig genegen is. Het ware niet geheel verwonder- lijk, dat hij aanvankelijk reeds be- 4 wegingen makend, die er op duid- den: „ik ben van zins de betrokke- nen èn rechts èn links om de oren i te slaan", na enige minuten niet V - langer dof sputterend, maar onge- id loeiend op de partijgangers, de laatste slag wilden toe- engen, afstoof met de kennelijke doeling om voor hen met een •ste stomp het laatste uur te doen slaan. Op deze wijze de zaak be schouwend,' kan er werkelijk nog wel van een woedende verkiezings strijd worden gesproken. In hoofdzaak betreft het echter een woeden op papier of een woe den van achter het spreekgestoelte. Redacteuren drinken glazen kwast een schilletje of nog iets anders teneinde net nog even venijniger en even zuurder dan hun reeds ve nijnige en zure tegenstanders te schrijven. „Op kop liggende" staats lieden richten tot elkander uitvoe rige vertogen waarin zij ter varia tie niet „venijnig en zuur" maar tegelijk „honingzoet en galbitter" van gedachten wisselen. Boven les senaars buigen zich vermoeide hoofden om een dodelijke leuze, een vernietigende spotprent te ont werpen. De ideeënbussen worden geleegd en doffe verslagenheid heerst er op meer dan een politiek hoofdkwartier, als blijkt, dat nog, alle nadenken ten spijt, bij fle actie een bepaalde volksgroep is verge ten. Waarom niet aangedrongen op een publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie voor huishoudsters van pas toors en predikanten? Waarom niet gedacht aan de schelpenvisserij, maar enkel aan de garnalenvangst en de oesterteelt? Uit welke oor zaak wel gepleit voor de wenselijk heid van -goedkope jachtacten in het algemeen maar zich niet uitge laten over de politieke bokken- schieterri in het bijzonder. Hoe be grijpelijk het ook moge zijn, dat geen afzonderlijke slagzin voor een vergeten groep als de narcotiseurs werd vervaardigd begrijpelijk, want zij gaan al genoeg met be dwelmende middelen om strate gisch goed te praten valt het op geen enkele wijze. UTTGEPUT D,c verschillende sprekers zijn langzamerhand juist door het „ge woed" achter hun adem geraakt. Dclt mag in sommige gevallen niet hinderen. Er zijn partijbesturen of tenminste partijleden, die zich ang stig afvragen: wat zal de bekwame lijsttrekker X weer klaarmaken? Een lichte vermoeidheid kan vol gens hen dan ook geen kwaad. Maar soms is het toch spijtig dat bezielde woordvoerders gedurende het eerste uur van hun betoog, Waarin zij bewijzen, hoe min ande re partijen zijn. zich al zodanig heb ben uitgeput, aat hun voor het laat ste kwartier de kracht ontbreekt om het eigen standpunt even vurig te ontwikkelen. En bijzonder stelt het teleur wanneer redenaars het meeste weg hebben van bijna uitgebluste vulkanen, die slechts nog wat res tanten vuur en lava uitwerpen, zo dat de aanwezigen met verlangen het eind van het betoog tegemoet zien, want dan komt de hoofdscho tel: een politiek cabaret, wat staat kundige rock en roll, de verloting van een partijprogram verguld op snee, van een partijlidmaatschap voor het leven, alsmede van een paar zilveren manchetknopen, wel willend ter beschikking gesteld door de politiek sympathiserende firma Z. In dit verband moet men niet te zwaar laten wegen, dat de firma Z, wanneer iemand maar de ochtend bladen nauwkeurig leest, aan par. tijen van de meest uiteenlopende kleur haar artikelen ter beschik king blijkt te hebben gesteld: im mers dit pleit zowel voor de brede politieke denkwijze, de staatkundi ge veelvormigheid, als voor het za kelijk inzicht van genoemde fir ma Z. Wie zeer verwoed de verkiezings strijd voeren, dat zijn de ministers in hope en wellicht meer nogde ministersvrouwen in hope. Wel heeft het regeerdersambt iets aan bekoor lijkheid ingeboet. De naoorlogse ontwikkeling heeft de ministeriële witte broek zeldzaam gemaakt en dit fraaie en toch ook stellig nood zakelijke kledingstuk siert thans al leen de uit het politieke gevecht wegijlende onderdanen van zijne Excellentie Luns. Toch heeft dé mi nisteriële waardigheid nog genoeg aantrekkelijks behouden. Kinder bijslag en vakantietoelagen ivorden genoten. Heengaande en zelfs „ge vallen" bewindslieden zien zich ver gezeld van de gaden, door hun col lega's „uitgegeten". Van tijd tot tijd prijkt een „dienaar der Kroon" op de pagina „het Nederlands gezel, schapsleven" in een veel gelezen week- of maandblad misschien wel naast Gina Lollobrigida. Verder be zit het „ministre" op recepties een bijkans mystieke klank, dat het vrouwenhart verwarmt. VRIJ ZUIVER Gelukkig heeft in Nederland nog niet als in Amerika de meteen mi nisterswisseling gepaard gaande baantjesjagerij een verontrustende omvang aangenomen. In dit opzicht staan wij ongeacht het al dan niet woeden van een verkiezingsstrijd vrij zuiver. Lincoln, de grote Ame rikaanse president zag er eens diep verontrust uit en toen men hem vroeg of er internationale moeilijk heden waren, gaf hij ten antwoord: dat niet, maar in Brownville, Ohio, moet er een postmeester worden be noemd. Dezelfde Lincoln was ziels gelukkig, toen hij een ongevaarlijke besmettelijke aanval van waterpok ken kreeg. Hij kon nu aan ieder, zoals hij verklaarde, een kleinig heid meegeven. Zulke zorgen ken nen wij gelukkig niet. Wij mogen ons als Nederlanders ook daarin verheugen, dat de politieke geest drift vanwege een overwinning bin nen de perken blijft. In de vorige eeuw, toen in de Verenigde Staten een zeer populair bij het volk ge liefd man als president was geko zen drongen „staatslieden en stal jongens, dames en werkvrouwen, blank en zwarthet Witte Huis binnen om hem de hand te drukken, bestormden de tafels, braken voor duizenden aan porselein en glazen, klommen op de meubels, sloegen elkaar bloedneuzen; tenslotte lokte men de horde naar buiten door va ten punch op het grasveld te plaat sen: het leek na afloop een varkens stal." Het is goed niet met dit tafereel, maar iets ernstiger te eindigen. On 28 april moet het Nederlandse volk zijn stem uitbrengen. Men kan slechts hopen, dat ondanks de ver kiezingsstrijd en de verkiezingsver- bittering er op een verantwoorde wiize, ten behoeve van de wezen lijke belangen van volk en vader land gekozen wordt. Van onze correspondent ARNHEM De plakfirma die wei-' rt met het blote meisje van de PSP te gaan de NV Publex, zal in nhem alsnog het omstreden affiche de verkiezingsborden moeten aan- engen. B. en W. van Arnhem hebben de weigerachtige plakkers gisteren gete legrafeerd dat zij er op staan dat het naakt alsnog wordt gelijmd. „U bent contractueel verplicht te plakken. Weigeren mogen alleen wij", aldus B. en W. (van de enkele reis) Wanneer? Kiest u er maar twee uit: elke dinsdag, woensdag, donderdag (behalve 20 mei) of zaterdag in de periode van 1 t/m 27 mei is goed voor gratis reizen in de 2e klasse. Voor de le klasse betaalt'U een kleine toeslag. Hoe? Door simpelweg uw 65+kaart aan het loket te laten afstempelen. De 65+kaart is verkrijg baar voor elke 65-plusser (uw vrouw mag jonger zijn). Legitimatie en pasfoto meebrengen. Een jaarkaart kost f 50.-, voor een eohtpaar f 75.-. Een driemaandskaart kost f 20.-, voor een echtpaar f 30.-. Vraag de folder aan het loket. ZAANDAM De Zaanse orgelbou wer Flentrop heeft een Russische op dracht gekregen. Het gaat om de bouw van een orgel dat bestemd is voor de in aanbouw zijnde concert zaal in Erivan (Armenië). Met de or der is een bedrag van ca. 200.000 gul den gemoeid. dt-candy drop de candy drop Van een verslaggever RIJSWIJK (NB) Onder de bevolking van de Kempen zijn spanningen ontstaan door de komst van tientallen woonwa gens. Bij de negen burgemeesters van gemeenten die samenwerken in de streekraad Kempenland bestaat .dé indruk dat de trekkers niet naar de regionale woonwa gencentra willen en daarom naai Kempenland komen, waar zij niet kunnen worden wegge stuurd. Volgens het dagelijks bestuur van de streekraad is het gevolg van de komst van de woonwagenbewoners dat het plaatselijk leven verlamd wordt, er grote spanningen zijn die al tot handgemeen leidden, er vernielin gen worden aangericht en sportwed strijden moesten worden afgelast. De streekraad kenschetst dit als „terreur van de woonwagenbevolking". Met rieken Gisteren heeft de streekraad zijn nood geklaagd bij minister Klompê en staatssecretaris Van der Poel (CRM) in Rijswijk. Het spoedberaad op het ministerie was tot stand geko men na interventie van ir. P. A. M. Cornelissen, Tweede Kamerlid voor de KVP. Deze had van de problemen in Kempenland gehoord tijdens een ver- kiezingstoernee door dit deel van Brabant. „Het gevaar is niet denk beeldig dat de boerenzoons er met de rieken op af gaan", zei Cornelissen en de burgemeesters uit de streekraad beaamden dit. De voorzitter van Kemperland's streekraad, burgemeester mr. F. J. M. Houben van Luyksgestel vreest dat duidelijk het gevaar bestaat dat de situatie uit de hand loopt als het aan tal woonwagens blijft toenemen. Vele gemeenten In de Kempen heb ben besloten om in hun gemeente een klein woonwagenkamp, aan te leggen met een capaciteit van elk drie of vier woonwagens. Gedeputeerde sta ten van Noord-Brabant hebben al verschillende Van deze besluiten goedgekeurd. Toen burgemeester Schram van zijn gemeentesecretaris in Riethoven vernam dat er die middag ongeveer 20 woonwagens bij het gemeentehuis waren neergezet en nog eens 20 op het sportveld, besloot hij om politie- versterking aan te vragen. Volgens ir. Cornelissen zou deze maatregel wel nodig zijn ook. Van onze onderwysredactic DEN HAAG Het is hoogst onwaarschijnlijk dat minister Veringa er nog in slaagt zijn wetsvoorstel tot verkorting van de universitaire studies voor de verkiezingen in te dienen. Wan neer Veringa een zo ingrijpend wetsontwerp niet als demissio nair minister wil indienen, be tekent dit dat de invoering van een vierjarige doctoraal-studie door een volgend kabinet op nieuw bekeken moet worden. Minister Veringa kwam op 9 maart met een voorontwerp van wet dat ge baseerd was op de voorstellen die re geringscommissaris Posthumus in de afgelopen drie jaar ontwikkeld had. De academische wereld kreeg een maand de tijd om hierover te advise ren. Reacties Nu deze maand verstreken is zijn er nog maar enkele adviezen binnen. De binnengekomen reacties van de academische raad, enkele faculteits besturen en enkele universiteitsbestu ren zijn allerminst juichend. Zo schreef de T.H. Eindhoven dat' een verkorting van de cursusduur van vijf tot vier jaar niet gerecht vaardigd was. Vooral uit de facultei ten der letteren (waar de studies ge middeld langer dan zeven jaar duren) kwam heftige kritiek. De academische raad heeft over de belangrijkste punten van de wets voorstellen nog geen advies uitge bracht. Pas op de vergadering van 12 juni zal het dagelijks bestuur zich beraden over de afschaffing van het kandidaatsexamen en de uniforme cursusduur voor het doctoraal exa men van vier jaar. Integratie Nu heeft de raad alleen nog maar advies uitgebracht over de integratie van h^t tertiair onderwijs en over de verhouding tussen onderwijs en on derzoek aan de universiteit. Het da gelijks bestuur heeft minister Verin ga ook geschreven dat de termijn waarop hij zijn plannen wilde uitvoe ren te kort was. De minister heeft zijn voorontwerp van wet reeds begin maart informeel aangeboden aan de Raad van State en zal het definitieve ontwerp (dat niet of nauwelijks afwijkt van het voorontwerp) dezer dagen aan de Raad toesturen. Elegant Van onze Haagse redactie DEN HAAG Vijftig artsen, die in de Juliana van Stolberg kazerne in Amersfoort een op leiding krijgen voor dienstplich- tig-reserve-officier-arts, zijn met de legerleiding een discussie be gonnen over de vraag of het af leggen van de officierseed moge lijk in strijd is met de eerder .door hen afgelegde artseneed. Als dat zo is bestaat de moge- Het is eigenlijk wel mal. Kousen kan ik bij de drogist kopen, potten groenten bij de slager, handdoeken bij de kruidenier en nu heb ik bij de groenteman een kookboek op de kop getikt! Nu was dat niet helemaal bran chevreemd. want het bleek 175 re cepten te bevatten voor goed Hol landse groenten. Misschien is dat niet zo verschrikkelijk bijzonder, maar er is meer. Wie net is als die collega van mij, die aan het verma geren is, kan er veel wijsheid uit opdoen. Hij zegt, dat het een kwestie van wennen is, mij leek het een heksentoer. Bij hem gaat het zo: hij bekijkt een menulijst (journalisten zijn al te vaak gedwongen buitens huiseters) en dan hoor Je hem pre velen. Niét de namen van de gerechten, maar getallenreeksen. Zo van: „Dat is driehonderd en daarbij honderd veertig en dertig is... vierhonderdze ventig. Neen...." en dan schudt hij mistroostig het hoofd. Dat was ver boden waar- Da dan begint hij opnieuw. Tot hij op een bruine boterham uitkomt. Hij beweert, dat hij alle caloriegetallen in het hoofd heefl, maar ik geloof dat nauwelijks na de tabel in het kookboek Groente Recepten van mijn groentenboer. Bovendien staan alle waardevolle vitaminen, rlbofla- vfcie en thiamine (wat dat ook wezen moge) er bij. Kortom de gezondheid ademt er af. Een gelukkig toeval bracht me bij de schrijfster Ans Verheul, die Grappig hoe een aardappel kan rollen, want op die zelfde expeditie ontdekte ik een van de fraaiste ves tibules van Den Haag. Bij dat zelfde bureau. Een vierkant belegd met marme ren plavuizen en ronde nissen van marmer, waar eigenlijk beelden In behoorden te staan. Een vestibule waar ik meteen een beeldige kamer van droomde met een waterval van groene planten en een gezellig zitje. Groen het leuke werkje samenstelde. Ze is te vinden op het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Neder land, gevestigd Javastraat 80 in ons eigen Den Haag. Geeft vandaar voorlichting over groenten. Bijvoor beeld aan de Groenteman, die des morgens altijd zo familiaar aan de radiodeur komt. Een ieder, die het boekje niet bij de groenteman vindt, kan het bestellen door 4,25 te gire ren op nummer 34.34.00, Den Haag, het nummer van het Centraal Bu reau. Het lijkt immers onvoorstelbaar dat zo iets moois alleen maar nut zou hebben als doorgang. Ach, ze zijn natuurlijk bij tiental len, zo niet bij honderden nog te vinden in onB oud Den Haag, de mi me behuizingen met fraaie betimme ringen, marmeren gangen, geheim zinnige zijgangetjes, die eens naar de kleine vertrekken voor een tal rijk personeel voerden. Vrijwel alle maal nu gepromoveerd of gedegra deerd. zoals men het wil zien. tot kantoorgebouwen met archieven waar eens de winterappelen en pot ten groenten in het zout stonden. Het is zeker het voorjaar, dat me steeds weer om dat groen doet draaien.... ir lijkheid dat zij zullen weigeren om de officierseed af te leggen. De discussie over dit vraagstuk is in Nederland aan de orde gesteld door de Landelijke Medische Polemo- logische Vereniging. In verschillende stukken van deze vereniging is er op gewezen dat de officierseed de dienstplichtige artsen kan verplichten tot het verrichten van handelingen die indruisen tegen de beroepsethiek van een arts. De oorlog ki Vietnam zou hiervan enkele voorbeelden te zien hebben gegeven, vooral op het psychologische vlak. De voorzitter van deze vereni ging, de heer E. Winnen, noch diens secretaris, de heer J. Verhoef waren gisteravond voor commentaar bereik baar. Weinig ruchtbaarheid Een woordvoerder van de Leger- voorlichtingsdienst kon gisteren niets over het verloop van de discussie vertellen. „Het vraagstuk wordt be sproken met de geneeskundige in spectie van de Koninklijke Land macht. Ook minister Den Toom (de fensie) is bij de discussie betrokken," zo zei hij. De woordvoerder verwacht dat de minister nog voor de verkiezingen zal reageren op het opgeworpen pro bleem. De artsen zullen halverwege de volgende maand de eed moeten afleggen. Hangende de discussie heb ben zij de verklaring dat zij de eed zullen afleggen nog niet ondertekend. Lakoniek De artsen om wie het gaat nemen de situatie nogal lakoniek op. Een van hen zei ons gisteren dat over het probleem een open discussie wordt gevoerd met de legerleiding. „Wc krijgen eerlijke antwoorden op onze vragen. We zijn er echter nog niet uitgekomen." De artsen blijken de situatie te be schouwen als een interne aangelegen heid waarover naar buiten zo min mogelijk ruchtbaarheid moet worden gegeven. „Van weigeren is op dit mo ment althans geen sprake", zei een van hen. En dan hangt het er maar van af of minister Veringa het elegant vindt in het kader van de behartiging van de lopende zaken (dat is immers de taak van een demissionair minister) zijn opvolger op te schepen met een wets ontwerp dat in de universiteiten zo veel weerstand oproept. Twente Inmiddels heeft het bestuur van de technische hogeschool Twente laten weten dat het zijns inziens goed mo gelijk is een vierjarige opleiding in de technische wetenschappen in te voeren. Met grote padruk wil het be stuur er echter aan toevoegen dat di® verkorting alleen mogelijk is als ver- derreikend onderwijs en onderzoek mogelijk blijft. Van een verslaggever FROOMBOSCH Boer J. van de Ploeg uit Froombosch in de gemeente Slochterên houdt er een kostbaar varken op na, althans een varken dat hem handenvol geld heeft gekost. Het dier sticht te woensdagachtend brand in de woonkamer van de boederij en dat kwam zijn baas op ongeveer f20.000 schade te staan. Het zwijn had kans gezien uit sljn hok te ontsnappen. De deu ren van de boederij stonden open. Al gauw was het dier over zijn drempelvrees heen en nam een djkje in de woonkamer. Daar is het vermoedelijk tegen een bran dende kachel opgelopen, die om- Viel. De boer, die de klap hoorde, ging kijken wat er aan de hand was. Het nieuwsgierige zwijn had intussen genoeg gezien en wan delde juist kamlpjes naar buiten, toen zijn baas bij de al branden de woonkamer arriveerde. De brandweer van Slochteren had het vuur spoedig onder controle. Wanneer de Raad van State haast maakt (en geen bezwaren heeft tegen het ontwerp) kan het wetsontwerp vlak voor de verkiezingen naar de staatsdrukkerij. Maar dan is het on mogelijk geworden de tekst van het ontwerp nog voor de verkiezingen in druk te laten verschijnen. Ontwikkelingshulp Uit het commentaar van dr. H. M. de Lange blijkt, dat hij helaas het foutieve van zijn linkse stemadveis nog steeds niet inziet. Toen hij aan de oecumene begon, had de kerk al honderden jaren aan de betere ont wikkelingshulp, nl. zendingswerk, ge daan, waarvoor gemeenteleden jaar lijks vele miljoenen offerden. Deze gemeenteleden luisterden naar het stemadvies van hun zaligmaker, Jezus Christus, die hen gebood: „Pre dik het evangelie aan alle volkeren". Het doet ons bijzonder leed, dat dit machtige werk door een hervormde predikant totaal vergeten wordt, ter wijl de huidige regering reeds diverse keren gebruik heeft gemaakt van de rijpe ervaring van missie en zending. Bovendien ligt deze arbeid toch wel op een heel ander niveau dan wat de linkse partijen willen doen, nl. veel ontwikkelingshulp verlenen, doch uit een andermans portemonnee laten be talen. Inderdaad een bijzonder goed kope manier. Gelukkig is het onderscheidingsver mogen van het hervormde kerkvolk wel zo goed, dat men het advies van dr. de Lange beslist niet zal opvolgen. ROTTERDAM A. v.d. Akker Van onze correspondent STAPHORST Het geld voor de hulp aan de Staphorster poliopatiëntjes blijft binnenstromen op de twee rekeningen, die bij de plaatselijke Raiffeisenbank zijn ge opend. In het fonds van de hervorm de kerk is inmiddels een bedrag van 8000 gulden gestort, terwijl er op de rekening Nazorg Polio, die door bur gemeester P. A. Nawijn is geopend, 42.300 gulden is binnengekomen. Hoeveel er thans precies voor de pdliopatiëntjes beschikbaar is, is ove rigens niet te zeggen, omdat ds. P. J. Dorsman ook flinke bedragen contant heeft gekregen. Dit geld is afkomstig uit collecten buiten Staphorst. UTRECHT Dc vijftien busonder nemingen van dc Nederlandse Spoor wegen zullen doorgelicht worden op dc doelmatigheid en efficiency. Het onderzoek, waarvoor een raadgevend efficiency-bureau is ingescha keld, zal enige maanden in beslag ne men. Het zal zich voornamelijk richten op de structuur van deze streekver- voerondernemingen en op de manier waarop deze bedrijven binnen het NS-concern samenwerken. De hoofddirectie van de NS heeft binnen het spoorwegbedrijf een coördinatiegroep ingesteld die de effi ciency van de spoorwegen zal gaan bestuderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7