PSY LIEP VERGEEFS STORM Beenzorgen door de hotpants Onwettig onderdak id Hartstichting claimt schade bij autofabrieken Diefstal van Blikjeswerper nog in arrest kaarten v volkstelling Davis Cup-ploeg tegen Roemenië Hotel op Ameland prooi van vuur: schade 2 miljoen Bewondering voor spel Real Madrid Amateurs gelijk in Oost-Duitsland DONDERDAG 15 APRIl 1971 00 ■n onze speciale verslaggever [NDHOVEN Wie de finale van de Europacup II bereikt, PSV of Real Madrid, zal in Spanje Ier moeten worden uitgevochten. Want de Eindhovenaren zijn er gisteravond in een door emoties incidenten beheerst duel, niet in geslaagd afstand te nemen van de eens zo vermaarde, maar nu >h duidelijk op hun routine drijvende, Madrilenen. Weliswaar bouwde de ploeg van Kurt Linder n groot overwicht op, maar door een te slordig afwerken van een lange reeks aanvallen, kon Real idrid zich, zij het soms met moeite, staande houden. lechts met een hoog tempo had j kunnen doordrukken maar juist het moment dat Real leek te be- jken voor die druk, werd de strijd NI minuten stilgelegd door een be- jrenswaardig incident, waarvan de e grensrechter David Barrett het BUI htoffer werd. Getroffen door een hersenschudding van het veld ens de wedstrijd ingerekend st de Ier met vermoedelijk een vol blikje bier de dader werd gedragen. Scheidsrechter eill: 'Het is een uiterst kwalijke ik, maar ik heb er niet over ge- ht de strijd te staken. De heer 'tens, die de wedstrijd als UEFA- porteur bijwoonde stelde voor Lau Ravens in te schakelen. Zowel de :h van Real, Miguel Munoz, als ik en daarmee akkoord'. 5V speelde van toen af een 'verlo- wedstrijd. Real Madrid had een luntloos gelijkspel in handen, r Kurt Linder beschouwt PSV geenszins als uitgeschakeld: 1, een goede, maar conventionele g, zal in Madrid moeten aanval- om een doelpunt te maken, en ma krijgen wij de kansen. Nu moes- |c\we met lang en hoog spel aanval- omdat je met kort spel de kans t weggetikt te worden." vooral Spaanse zijde was —Real Madrid een strijd vol ies. Want het .koninklijke Real', zesvoudig winnaar van de Euro cup I, vocht niet alleen tegen maar ook tegen het roemruchte "den. Real leeft 'in de schaduw gisteren' en het wilde zich daar ravond in de strijd tegen Kurt iers PSV, dat nog volop bouwt de toekomst, koste wat het kost ontwortelen. Want het oude Real tiddelde leeftijd: 28.54 jaar) mag dan buiten het veld nog steeds ragen als het sterrenelftal (van voorbereiding is nauwelijks spra- eweest, de Spanjaarden slenter drie dagen door het hotel en de 83 hovense warenhuizen en deelden iderhalf uur voor de wedstrijd tekeningen uit aan de uit België jekomen gastarbeiders) op het zelf ontbreken de bewijzen van steeds schrijnender. !t wat trage, nostalgische spel Real Madrid, alleen in de begin- van Ravens kwam ook in Eindhoven in het nieuws. In zijn burgerkleding mocht ^t laatste half uur nog als invaller-grensrechter fungeren bij PSVReal Madrid. opANNESBURG De 38-jarige zendeling Markus Braun is in Johannesburg schuldig den aan het onwettig onderdak en aan 13 negergeestelijken op '.utherse zendingspost. Op 11 hadden Zuidafrikaanse ambte de 13 geestelijken aangetroffen zendingspost Roodepoort en ge teerd dat zij daar dag en nacht geestelijken werden opgepakt ze niet in bezit waren van I eitspapieren, die zwarte Afri- in Zuid-Afrika steeds bij zich i dragen. Braun, die eerder be- reeg Zuid-Afrika te verlaten, verklaard niet te hebben gewe- t een vergunning nodig was om Seestelijken onderdak te verle- taidafrikaanse jurist Joël Carl- uit protest tegen de apartheid Engeland is uitgeweken, heeft lsza£ het te betreuren dat er niet druk op het bewind in Johan- wordt uitgeoefend zodat de NEW YORK (Reuter) De Ameri kaanse stichting voor hartonderzoek heeft een schadeclaim van 2430 bil joen gulden ingediend tegen de vier grootste automobielfabrieken in de Verenigde Staten. De claim is geba seerd op de beschuldiging dat de fa brieken met opzet weigeren maatre gelen te nemen om de luchtvervui ling tegen te gaan. De procedure zal worden gevoerd voor de federale rechtbank van Man hattan en loopt tegen General Motors, Chrysler, Ford en American Motors. half uur (doelman Junquera was toen reeds wegens een armblessure ver vangen door Betancourt) de zaken weer recht te trekken. De gevaar lijkste man in de Spaanse aanval was rechterspits Amancio, tegen wie Har ry Vos enkele malen in moeilijkheden kwam. Meester De Spaanse doelman Junquera verlaat met een van pqn ver trokken gezicht het veld. Al een paar minuten na het begin werd hij geblesseerd. fase voorzien van een enkele zuivere combinatie, kon PSV na de wat rom melige beginfase Harry Vos liep reeds na enkele minuten een blessure aan zijn hoofd op, maar Linder hoef de de ijlings van de reservebank ge haalde Munk Jensen niet in te zetten nauwelijks verontrusten. De gela den Eindhovenaren (Kurt Linder: 'Alleen de naam Real Madrid al is een extra stimulans') voetbalden in de wetenschap dat zij, in tegenstel ling tot de in het rood gestoken Ma drilenen, niets te verliezen hadden en gisteravond alleen maar konden win nen. Maar het overwicht dat PSV het eerste half uur opbouwde, bleef zon der resultaat, omdat de zuiverheid bij de afwerking ver te zoeken was. Real Madrid slaagde er zelfs in na een PSVReal Madrid kenmerkte zich in de eerste helft vooral door het uit blijven van kansen. Real moest het aanvallend alleen van Amancio heb ben, omdat Pirri van Pleun Strik weinig vrijheid kreeg en de oude meester Gento op links wel van tijd tot tijd handig met de bal draaide, maar nauwelijks nog enige snelheid ontwikkelde. Toch kwam in de eerste helft het enige gevaar van Real Ma drid. Het harde afstandsschot dat Grosso na 35 minuten losliet, werd door Jan van Beveren echter be kwaam tot hoekschop omgebogen. Real, dat nog geenszins verleerd heeft hoe het met kleine en grote trucjes en met temperamentvolle uit barstingen de tegenstander en de scheidsrechter (de Ier Bill O'Neill koos vooral aan het eind van de eer ste helft de zijde van de Spanjaar den) kan beïnvloeden, dreef geheel op zijn aanzienlijke routine. Een wapen waartegen PSV machteloos stond. Het hoge aanvalsspel van de Eindhovena ren werd door de Madrilenen op be trekkelijk eenvoudige wijze onscha delijk gemaakt. PSV drong wanhopig op, maar het miste de kracht om het tempo zo op te voeren dat de Span jaarden door de knieën zouden gaan. Een van de tevergeefse aanvallen van PSV. Eef Mulders (rechts) schiet in de richting van het Spaanse doel. Emoties Het steeds hardere gevecht zweepte de emoties op de tribune op zo hoog zelfs dat kort na rust het uit spelen van de wedstrijd onzeker werd. Want toen in de 55ste minuut Johan Devindt door. Nenito Sanchez op grove wijze werd aangevallen en scheidsrechter O'Neill een dreigend handgemeen tussen Sanchez en de toesnellende Wietze Veenstra pro beerde af te wenden, verloren enkele supporters op de hoofdtribune hun verstand. Een van het tiental halfvol le bierblikjes dat op het veld terecht kwam, trof de Ierse grensrechter Barrett op het achterhoofd. De Ier moest met een brancard van het veld worden gedragen. Dat de strijd met een volwaardig arbitraal trio kon worden voortgezet, was te danken aan Lau van Ravens. De Schiedam mer nam in bruine trui en lange broek de taak van zijn gevelde Ierse collega over. Dank zij aanwij zingen van het publiek kon de boos doener nog voor de wedstrijd was af gelopen door de politie worden inge rekend. PSV raakte door het ruim tien mi nuten durende oponthoud het aan- valsritme kwijt. De druk, waaronder het doel van Betancourt in het begin van de tweede helft was komen te staan, was verdwenen en PSV moest opnieuw aan een offensief bouwen. Kurt Linder deed voor dat slotoffen- sief een beroep op de lange en bik kelharde Deen Henning Munk Jen sen, die hij inzette voor de onopval lend en wat angstig voetballende Willy van der Kuylen. Maar ook de komst van Munk Jensen veranderde weinig aan het voor PSV uitzichtloze spelbeeld. Terwijl het publiek reeds een kwartier voor het einde in groten getale het PSV-stadlon verliet om de aftrap van de tweede Spaans-Neder landse slag die tussen Atletico Ma drid en Ajax niet te missen, bleef PSV zich slordig passend stuklopen op de glimlachende Real-defensie. Glimlachend, omdat een uitstekend uitgangspunt in de return, over twee weken in het imposante Bernabeu- stadion steeds dichter in het vooruit zicht kwam. PSV—Real Madrid &-o (0-o>. Scheids rechter: O "Weill (Ierland). Toeschouwers: 23.000. PSV: Van Beveren: Van den Dungen. Strik. Radovlc, Vos: Van Tilburg, Van der Kuylen, (Munk-Jensen), Veenstra; SchmWt—Hansen. Devrindt, Mulders. Real Madrid: Junquera (Betancurt), Be nito Sanches, Zocco, Zunzuneque; Grosso, Pirri, Grande: Velasques, Amancio, Gento. apartheids-politiek wordt opgegeven. Het bouwen van bruggen heeft geen zin, aldus Carlson. „Was het mogelijk bruggen te slaan naar het nazi-regime", zo merkte hij op. Van een verslaggever WIERINGEN De politie stelt een onderzoek in naar de ontvreemding van de volkstellingskaarten van twee Wieringer families uit de raadzaal van de gemeente. De diefstal kwam aan het lioht doordat de dief de kaarten demon stratief naar de voorzitter van de Tweede Kamer en een krantenre dactie had gestuurd. Hij wilde daar mee kennelijk aantonen, dat de for mulieren in de Wieringer raadzaal zomaar voor het grijpen lagen on danks alle garantiess voor geheimhou ding. Burgemeester K. D. Dorsman, die de ontvreemding een „misselijke streek" noemt, wijt het gebeurde aan de povere huisvesting. De raadzaal, waar tot voor enkele weken de onge veer 7500 kaarten van de Wieringer bevolking lagen opgeslagen, is geves tigd op de eerste verdieping van een oude muloschool. De deuren van de zaal konden niet op slot, zodat ieder een er vrijelijk kan grasduinen. Weliswaar was er enig toezicht, maar omdat beneden ook de tandarts praktijk houdt bleek een consekwente controle niet altijd mogelijk. Burgemeester Dorsman: „De dief moet in een onbewaakt ogenblik zijn binnengekomen. Zoiets kan je haast niet voorkomen. Je kunt toch niet de hele dag voor elke deur een politie man zetten?" De twee families zijn niet op de hoogte gesteld van de diefstal. Acties voor medisch comité Vietnam DEN HAAG In mei zal in een aantal steden in het land een speciale avond worden gegeven van de actie „Kunstenaars voor Vietnam" ten ba te van het Medisch comité Vietnam. Op 7 mei zullen Trins Snijders en Albert Mol in het Circusthéater in Scheveningen een kunstenaarsmani festatie presenteren, waaraan wordt meegewerkt door sohrijvers, musici, cabaretiers en leden van het Neder lands Dans Theater. Een dergelijke manifestatie is op 8 mei in Amsterdam, 13 mei Rotterdam, 14 mei Utrecht, 17 mei een via de televisie uit te zenden veiling van kunstwerken (Stedelijk museum Am sterdam), 21 mei Nijmegen, 22 mei Til burg en de 23ste mei Enschede. In Den Haag, Amsterdam, Leeu warden en Groningen gaan groepen scholieren op 4 mei een demonstratie houden tegen de oorlog in Indo-Chi- na. In Den Haag zullen zij om acht uur twee minuten stilte houden bij de Amerikaanse ambassade. De in de agglomeratie Den Haag gevoerde actie voor de inzameling van medische proefmonsters voor het medisch comité heeft tot resultaat ge had dat 40 procent van de 400 artsen die reageerden medicijnen voor het comité beschikbaar hebben gesteld. Ontslag: Aan J. J. A. Berger, op zijn verzoek met Ingang van 15 april eervol ontslag verleend als burgemeester van Groningen, met dank voor de gewichtige diensten als zodanig bewezen. Met Ingang van 1 mei ls aan mr. G. J. Mol, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burge meester van Boxmeer. EINDHOVEN De 37-jarige J. S. uit Eindhoven, gisteravond door de politie van die stad aangehouden om dat hij tijdens de voetbalwedstrijd PSVReal Madrid met een bierblikje zou hebben gegooid, was vanmorgen nog steeds in arrest. De man heeft bekend tijdens de wedstrijd een bierblikje te hebben ge worpen, maar niet met de bedoeling iemand te raken. Zoals gemeld werd de Ierse grensrechter Gary Barrett door een blikje geraakt, waarbij hij een hoofdwond opliep. Er zijn aanwijzingen, dat dit blikje van J. S. afkomstig was, aldus de po litie, die vanochtend het onderzoek voortzette. De man verkeerde, volgens de politie, niet onder drankinvloed, maar moet hebben gehandeld tijdens de opwinding van het moment DEN HAAG (ANP) De Neder landse tennisploeg, die op 30 april, 1 en 2 mei te Boekarest zal uitkomen tegen Roemenië in de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup, bestaat uit: Fred Hemmes, Jan Hor dijk, Fried Schmitz en Louk Sanders. De ook tot de selectie behorende Paul van Min is buiten de ploeg gelaten, omdat hij niet geheel fit is. Niet-spe- lend aanvoeder van het team is de sportdirecteur van de KNLTB, A. C. Lijsen. De Nederlandse ploeg vertrekt op 22 april naar Grieskirchen in Oosten rijk voor een oefenwedstrijd tegen de Oostenrijkse Davis Cupploeg. Op 26 april wordt de reis voortgezet naar Boekarest. Voor Roemenië zullen in elk geval Monte Carlo het afgelopen weekeinde uitkomen Tiriac en Nastase, die in in de finale van het herendubbel Ok- ker en Taylor versloegen, nadat in de finale van het herenenkelspel Nastase ook reeds van Okker had gewonnen. LEEUWARDEN Hotel Hofker tf Nes op Ameland is gistermorgen vroeg geheel afgebrand. Daarbij gin gen veel antiquarische kostbaarheden en een collectie schilderijen verloren. De schade wordt op 2 miljoen gulden geschat. De brand ontstond in de keuken. Enkele gasten die na een bridge avond nog bijeen zaten, hoorden daar een paar explosies. Het vuur kon niet meer worden gekeerd. De brandweer kon aanvankelijk in ver band met een te lage druk op de leidingen weinig uitrichten. Ook een vakantiebungalow brandde af; de overige in de nabijheid staande bungalows en een bar-dancing kon den worden behouden. Van de veertig gasten die in het hotel logeerden wa ren de meesten nog niet naar bed; enkelen moesten echter in pyjama en met achterlating van hun bezittingen vluchten. Hotel Hofker was een van de grootste en bekendste hotels van de Waddeneilanden. Het was voor het komende seizoen al groten deels volgeboekt. Nu de hotpants een absoluut en niet weg te cijferen verschijnsel is geworden in de mode, zullen veel vrouwen de verleiding niet kunnen weerstaan om zo'n piepklein broekje aan te schaffen, hoewel hun benen misschien niet helemaal zo zijn, dat een short het meest aangewezen kledingstuk voor hen is. Voor de vrouw die aarzelt om zich in het kort te hullen omdat zij niet tevreden is over haar benen brengt Helena Ru binstein enkele speciale preparaten in de handel. Ten eerste voor vrouwen wier be nen een beetje te dik zijn, brengt de firma Rubinstein een massagegelei, die tot doel zou hebben de benen plaatselijk, waar dat nodig is, wat af te slanken. Voor wie niet in een der- Benocming: Binnenkort valt de benoe ming te verwachten van de heer w. M. Zuidwljk tot burgemeester van Raalte. Hoewel de minister van binnenlandse za ken zijn voordracht nog niet definitief heeft opgesteld ls het vrijwel zeker dat de heer Zuidwljk de huidige burgemeester van Raalte. A. J. Anzeboom, zal opvolgen. De heer Zuidwljk ls thans werkzaam als kabinetschef van de commissaris der ko ningin in de provincie Utrecht. Hij woont In Bunnlk. Is 42 Jaar en lid van de KVP. gelijke crème gelooft, de aloude oefe ningen zijn ook heel goed om de bovenbenen slanker te laten worden. (De massagecrème kost 14 gulden Verder is er een ontharingscrème die overtollig haar van de benen ver wijdert (prijs f 13,25 wel wat veel voor een ontharingscrème, er zijn ook wel goedkopere, en toch goede pro- dukten in de handel). Een make-up lotion, die de huid zonder zon mooi bruint in een na tuurlijke kleur, is het derde produkt, dat Helena Rubinstein op de markt brengt om witte benen een beetje bij te kleuren. Dit produkt hecht zich goed aan de huid, maar is met water en zeep toch ook weer gemakkelijk te verwijderen (kost f8,65). Tensltte een preparaat dat een geslaagde uitmonstering in hot pants mogelijk moet maken: men's bronzing gel, zoals het heet. Een pre paraat voor mannen om de huid een gezond bruin uiterlijk te geven. Deze matig vloeibare gekleurde gelei is ge makkelijk aan te brengen: goed te gebruiken om blauwe plekken of be ginnende spataderen weg te werken en weer gemakkelijk af te wassen (prijs f10,75). Van onze speciale verslaggever EINDHOVEN PSV gelooft er nog steeds in. Ondanks de weinig bemoedigende score die Kurt Linders miljoenenformatie tegen het koninklijke Real Ma drid behaalde, heerste er na af loop van het bekergevecht zeker geen begrafenisstemming in de catacomben van het Philipssta- dion. Alleen Johan Devrindt PSV's meesterschutter, die tegen de sterk ingrijpende achterhoede van Real weinig kon klaar ma ken, keek weinig gelukkig. „Nee, natuurlijk niet. Wij hebben slecht gespeeld. Er heeft veel meer ingezeten dan dit gelijke spel. Vooral voor de rust had den we doelpunten moeten ma ken". We hebben echter totaal geen geluk gehad, terwijl de scheidsrechter in de eerste helft als twaalfde man voor Real Ma drid fungeerde. Gelukkig was hij na de rust een stuk beter. Anders hadden we meteen wel kunnen stoppen." Johan Devrindt vormde een uitzon dering. De overige PSV-ers, inclusief Kurt Linder, bekeken de zaken nuch terder. Kurt Linder: Natuurlijk is dit geen beste uitgangspositie voor de wedstrijd in Madrid. Er is echter nog niets verloren. Die lui zullen allereerst maar eens een doelpunt je moeten maken. Vergeet ook niet dat wy daar gemakkelijker kunnen voet ballen. Hier werden we gedwongen als een stel dwazen aan te vallen. In Madrid wordt dat anders. Dan kun nen we vanuit de verdediging toe slaan. Ik vond overigens niet dat wjj sterk gespeeld hebben. De jongens hebben zich stuk voor stuk voor de volle honderd procent ingezet, maar daar houdt het ook wel mee op. Je kunt het zo zeggen: Real speelde clever, wij deden ons best. PSV heeft in de eerste helft toe moe ten slaan. Het lukte echter niet. Eef Mulders. PSV's linksbuiten: „Wij hebben in de eerste helft enkele goe de kansen gehad. We hebben het ech ter niet kunnen maken. We hadden namelijk geen greintje geluk. En dat juist heb je zo dringend nodig. Real Madrid heeft overigens wel een klas- seploeg. Er lopen dan wel een aantal bejaarde spelers rond, maar voetbal len kunnen ze. Neem nu alleen Gento maar eens. Het had mijn opa kunnen zijn maar ik neem er diep mijn petje voor af voor wat hij presteert Wat een conditie en vooral, wat een slim heid. Ongelooflijk gewoon." Ook Jan van Beveren uitite zijn be wondering voor Real Madrid: „De ploeg heeft my een beetje verrast. In alle opzichten een klasse-formatie. Zowel technisch als tactisch. Ik had overigens wel verwacht dat we het erg moeilijk zouden krijgen. We heb- hen de film van de wedstrijd Wacker Innsbruck-Real Madrid gezien. Uit die beelden kon je wel opmaken dat Real Madrid nog altijd een bijzonder goede ploeg heeft. Toch geloof ik niet dat we in Madrid helemaal kansloos zijn. Die lui moeten er ten slotte altijd nog eentje in prikken. En een man als Puskas, die enkele jaren geleden Feyenoord de das om deed. hebben ze niet meer. Hun voorhoede speelt goed voetbal, maar ik geloof niet dat zij zo productief zijn. In het Spaanse kamp heerste uiteraard grote vreugde over het ge lijke spel dat de Madrilenen vrijwel zeker naar de finale van de Europa Cup voor bekerwinnaars voert. De grote man Francisco Gento twijfelt daar niet meer aan. PSV is geen slechte ploeg. Integendeel. Maar toch geef ik ze niet veel kans meer. Dan hadden ze er hier eentje in moeten schoppen. Maar zeg eens eerlijk, erg veel kansen hebben ze niet gehad. Nee, geloof me maar, in Spanje slaan we toe. Real Madrid-trainer Munoz liet zich iets voorzichtiger uit: Natuurlijk hebben we na dit resultaat een uit stekende kans de finale te halen. He lemaal zeker ben ik er echter nog niet van. PSV is toch wel een goede ploeg. Vooral verdedigend vond ik ze erg sterk. En dan met name aan voerder Strik en doelman Van Bé- veren. SU HL (ANP) Het Nederlands amateurelftal heeft in het Oostduitse Suhl met 1—1 gelijkgespeeld tegen een Oostduitse selectie onder de 21 jaar. Deze wedstrijd vormde een on derdeel van de oefencampagne met het oog op de kwalificatiewedstrijden tegen Rusland, voor de Olympische Spelen. Het amateurelftal heeft vooral ln verdedigend opzicht een goede wed strijd gespeeld. De Oostduitsers vie len het meest aan, zij mochten in to taal vijftien hoekschoppen nemen te gen Nederland nul, maar de Neder landse defensie kon alle problemen steeds tijdig oplossen. Nu ontbrak het bij de Oostduitsers wel aan een af maker, terwijl bovendien de opbouw van hun aanvallen enigszins te ge haast en ondoordracht was. In de tweede helft pasten de Ne derlandse amateurs zich beter bij de strijdwijze van de tegenstanders aan. Er kwamen kansen, na behoedzaam opgezette aanvallen. Achttien minu ten voor het einde gaf middenvelder Gert-Jan Hoek met een onhoudbaar schot van 20 meter afstand uitdruk king aan het tactische klasseverschil dat zich na rust aftekende. Tot kort voor tijd zag het ernaar uit dat Ne derland deze voorsprong zou kunnen vasthouden, maar in een fel slotof- fensief kwamen de hartstochtelijk aangemoedigde Oostduitsers toch nog aan de gelijkmaker: Schmidt scoorde 11, nadat kort tevoren Neubert de lat boven de Nederlandse doelman Reitsma had geraakt. De Nederlandse amateurs spelen vandaag in Plauen hun tweede wed strijd in Oost-Duitsland, maar dan tegen een vertegenwoordigend elftal, bestaande uit spelers tot 23 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 15