AJAX STAAT EEN TREFFER TOE MICHELS: „IK HEB AJAX WEL BETER ZIEN VOETBALLEN'' Langeweg kansloos voor schaaktitel Rode Ster zonder moeite langs zwak Panathinaikos: 4-1 Molteni regeert Het weer in Europa APS 13 DONDERDAG 15 APRH 1971 Van onze speciale verslaggever MADRID Ajax heeft de Spaanse furie voorbeeldig geremd. In een verbitterd en dikwijls bikkelhard duel hebben de Amsterdammers de schade tot één doelpunt beperkt weten te houden. Voor Rinus Michels was er na afloop dan ook alle reden voor een voorzichtig optimisme. Zijn grote opponent, de Franse trainer Domingo, was niet geslaagd in zijn opzet: een marge van twee doel punten, die naar zijn mening nodig was om met enige kans op succes via de return in Amsterdam de finale te kunnen halen. Het Ajax-verdedigingsblok hervond na de hervatting zijn rust en doorstond het Spaanse aanvalsgeweld. De Atletico-vuurlinie verzuimde om onmiddellijk na de hervatting de be slissing te forceren, een „vergissing" die in Ajax-kringen dankbaar werd geaccepteerd. De club van Domingo, grotendeels steunend op routine, miste eenvoudig de kwaliteit en de intelligentie om liet taktisch concept van Rinus Mi chels te ontrafelen Ajax heeft de eerste ronde van dit voetbalgevecht slechts op punten verloren. De Am sterdammers hebben zelf nog de indstoot in hun knuisten. Een eind- toot, waarmee zij de Spanjaarden >ver veertien dagen in Amsterdam ïen volledige k.o. kunnen toebrengen. Atletico Madrid probeert zich de aatste tijd bewust uit de greep van tadgenoot Real te ontworstelen. Sportief is de missie door het andskampioenschap en het toernooi im de Europa Cup zeer aardig ge laagd. Financieel echter ligt de si- :;e aanzienlijk moeilijker. Real legrieid en gedirigeerd door de tetnrijke voorzitter Don Santiago lernabeu bezit een veel grotere chatkist dan de arbeidersclub Atle- ico, die de massa nog steeds niet oor zich heeft gewonnen en daar- oor een kleine bron van inkomsten an recettes heeft. De peseta's zijn de rootste zorg van trainer Marcel Do- ningo. De Fransman vindt, dat zijn mbities duidelijk geblokkeerd wor- len door de zuinige houding van At- etico's penningmeester. Spelers, die ij vorig seizoen naar Madrid wilde lalen, gingen voor goed geld naar an- ere topclubs Barcelona vooral veg. Deze pijnlijke beperking bij zijn ferkzaamheden probeert Domingo net een solo-optreden te compense- ;n. Vlammend De succesvolle trainer zelf heeft de fgelopen dagen het Spaanse publiek net vlammende artikelen in de plaatselijke kranten naar het stadion willen lokken. „Want een ploeg, die bij de laatste vier clubs in het Euro pa Cup-toernooi zit, heeft recht op een vol huis", stelt hij. Domingo zag die wens niet vervuld. Sterker nog: de pas half afgebouwde arena ver toonde schrijnend lege plekken op de tribune. Oorzaak: de directe uitzen ding, die ook de Spaanse televisie verzorgde. Domingo: „Ook dat brengt natuurlijk geld op, maar ik vind de peseta's van de supporters toch be langrijker. Een massa op de tribunes is zeker bij de wedstrijden voor de Europa Cup-wedstrijden van het grootste belang Domingo heeft geld nodig om zijn formatie te verjongen. Een team, dat, vooral in de verdedi ging drijft op een reeks ervaren krachten. Op de al 32-jarige Calleja met name. De aanvoerder, die afgestudeerd jurist is en aan het einde van dit seizoen met profvoetbal wil stoppen. Calleja vond een leeftijdgenoot te genover zich: Sjaak Swart, die in de return tegen Celtic in Glasgow om taktische redenen gepasseerd was. Michels had dit keer in zijn basis opstelling weinig verrassingen. Al was het opvallend hoever de lange Barry Hulshoff zijn verdediging keer op keer moest verlaten om de archi- tekt van de Madrileense brigade, Luis, te schaduwen. Het was Luis, die tegen de Italiaanse kampioen Cagliari niet minder dan vier keer scoorde en ook tegen Ajax in de negende minuut voor het eerste aanvalsgeweld zorgde. Zijn vliegend schot vloog rakelings over de lat. Wim Suurbier kreeg van Michels opnieuw een forse kluif toe geworpen. Na Celtic-ster Gemmel in Scotland en de klasserijke Dzajic met het Nederlands elftal in Joegoslavië ——Van onze speciale verslaggever i MADRID Ajax voetbalt de laatste maanden constant in een ongelooflijk ^Vjjofc spannigsveld. Bijna iedere week worden er topprestaties van de Amster- Itose formatie verwacht. Eens. wiet weet wanneer, moet dat zich gaan wre- I I ld Zoals gisteravond, ondanks de voor Ajax aanvaardbare 1O-nederlaag fejen Atletico Madrid in het eerste duel van de halve finales voor de Europa 'frp voor landskampioenen al een lichte kentering in het spel van de Amstcr- 1 jammers merkbaar was. Ajax vlamde dit keer niet, zoals het in de laatste jd week-in-week-uit heeft gedaan. 10n.|De helden lijken vermoeid. 10 it echter voor Ajax straks in Am- ;Uto.Prdam êeen onoverkomelijke hin- zijn' Dat vindt trainer Rinus fchels ook; „Dit was geen beste j.dstrijd. Maar ik ben tevreden met resultaat. Deze 10 zal een goede Jgangspositie moeten zijn. De coun- -acties van die Spanjaarden zijn titer per traditie erg goed. En dat hen in Amsterdam bijzonder goed kunnen komen." Ajax dic- jirde deze wedstrijd niet. Of het dat (lde of niet. Het lukte gewoon niet. Amsterdammers moeten toch figszins verrast zijn door het furieu- [aanvalsspel van "de Madrilenen, die verzuimden met twee of drie ledigers tegelijk op te komen. .^Aanvoerder Velibor Vasovic, die als 14ltste verdediger een opmerkelijk ikke avond kreeg: „Het was een rassing, dat de twee vleugelverde- |ers tegelijk opkwamen. Daar had- ^Ti we niet op gerekend. Dat vraagt om te organiseren. Toen dat kort >r rust eindelijk gelukt was, viel doelpunt. Een ongelukkige goal. ben. er echter van overtuigd, dat Y| deze ploeg in Amsterdam zullen ollen. We moeten makkelijk drie ilpunten kunnen maken. Ik zie in er geval de derde finale in het 1 ropa Cup-toernooi al helemaal >r me. Zoals ik dat trouwens al e maanden geleden gezegd heb." itletico is zeker geen grootse ploeg. 3039 ar de Madrilenen blijven een op- jent, die zeer zeker ook in uitwed- ijden opmerkelijk voor de dag kan nen. Zegt Johan Neeskens: „Atle- heeft in dit toernooi al ruim- ots bewezen, dat het ook in uit strijden doelpunten kan maken, [en Legia Warschau bijvoorbeeld, [jongens kunnen een geweldige heid ontwikkelen en van dat wa- l kunnen ze straks met de contra- que profiteren." En over het woe- en sensationele eerste kwartier i het grimmige duel zegt de jonge denvelder: „In het begin is het even zoeken Vooral als een te- ander zo sterk komt opzetten, [zelfde heeft Celtic in Glasgow met gehad. Ook die ploeg bleef even alans." ..ainer Michels was vooral tevre- 5Y over het resultaat Zeker niet |r de wijze waarop zijn ploeg zich de met 39 000 toeschouwers gevul- Manzanares gemanifesteerd heeft, hels: „Ik heb Ajax wel eens beter i voetballen. De nloeg stak niet in beste vorm. Naar de oorzaak diplrvan kun je alleen maar gissen. e ar als je uit Madrid, met de return Amsterdam nog in het vooruitzicht 10 wegkomt, dan mag je zeker leldiif mopperen. Atletico blijft een (de ploeg. Dat heb ik trouwens al- al gezegd. Het voortdurend opko- van zijn vleugelverdedigers was mij geen verrassing. Het gaf gstens wat moeilijkheden. Atletico daardoor wat teveel aan de bal. aKrnaast kreeg het teveel ruimte Drie wedstrijden werden er in nau welijks zeven dagen afgewerkt: de bekerwedstrijd tegen Feijenoord, het competitieduel tegen Excelsior en dan nu deze slijtageslag tegen Atletico, Sjaak Swart hierover: „Dat is na tuurlijk verschrikkelijk veel, maar het kan nu eenmaal niet anders. We moeten gewoon. Daarom vind ik dat we het lang niet slecht hebben ge daan. 10 is niets. In Amsterdam moeten we straks zeker twee of drie doelpunten kunnen maken." „Daar hebben we hier trouwens ook al alle gelegenheid voor gehad. Als Piet Keizer in de eerste helft een beetje meer geluk heeft, komen we met 10 voor. En dan was het voor ons helemaal een bekeken zaak ge weest." stond de Amsterdamse verdediger nu tegenover José Garate, topscorer van de Spaanse competitie en erop belust om juist in deze belangrijke wed strijd een gave show op te voeren. Dat wilde nog iemand. Johan Cruijff uiteraard, die nog druk in bespreking is over de verlenging van zijn con tract bij Ajax, maar met intense be langstelling op de opening van de voetbalgrenzen in het Zuideuropese land wacht. Of het invoerverbod van buitenlands talent voor nog één sei zoen van kracht blijft, wordt vermoe delijk over veertien dagen beslist. Bikkelhard Cruijff, voortdurend zwaar be waakt, kreeg in de eerste fase van het bikkelharde en opwindende duel nauwelijks gelegenheid zijn kwalitei ten te demonstreren. Want Atletico heerste serieus. Via direct, op een hoog tempo gebouwd spel kreeg de verdediging van Ajax het in de eerste helft erg zwaar te verduren. Nees kens had veel moeite met de rappe vleugelspeler Alberto en Luis en Ga rate bleven door hun verbazend gro te actieradius om een straffe man dekking schreeuwen. De Amsterdam mers hadden het er erg moeilijk mee. De eerste echte scoringskans ontstond echter pas na ruim 25 minuten, toen Rijnders een van de vele inzetten met een omhaal uit het strafschopgebied werkte. De Westduitse scheidsrechter Schulenberg zag in die actie wat voorbarig overigens een gevaarlijk spel. De haastig opgetrokken Ajax- muur kon na veel moeite de vrije trap van Luis onschadelijk maken. Dat was het eerste van een lange reeks sensationele momenten voor het doel van Heinz Stuy. Ajax kon zich moeilijk van die druk vrijmaken. Rijnders bij Adellardo Swart, Gerrie Mühren en vooral Barry Huls hoff moesten uiterste inspanning le veren om het opkomende veld van Atletico al op het middenveld te ont regelen. Ajax weerstond die stormlopen in de eerste instantie en durfde daarna steeds nadrukkelijker de aanval op te zoeken. Door de uiterst actieve Piet Keizer met name. De blonde aanval ler probeerde met solo's de vaak aar zelende defensie te ontregelen. Het rendement was vrijwel nihil. Alt hans: Keizer zorgde ervoor dat vooral zijn middenveld tijd kreeg zich te herstellen. En dat was vaak hard no dig ook. Hulshoff kreeg nauwelijks vat op de beweeglijke Luis en Mühren had bij afwezigheid van Swart teveel zorgen voor het af stoppen van de opkomende Spanjaar den. Deze verwarring kostte kort voor rust een doelpunt. Na een pass van Adelardo profiteerde Garate van een aarzeling in het centrum van de ver dediging, waarvoor Irureta plotseling in vrije positie kwam. Stuy bleek kansloos op het harde, diagonale schot dat daarna volgde. Speelwijze Het Spaanse doelpunt was toen fei te geen verrassing meer. Want de Madrilenen hadden al overduidelijk gedemonstreerd, dat zij dank zij trai ner Domingo definitief afgerekend hebben met de in hun land vaak ge demonstreerde en lange tijd ook succesvolle geraffineerde breedte- spel, dat steunde op een grote BELGRADO Rode Ster Belgrado is de grootste kanshebber in het duel tegen het Griekse Panathinaikos voor een plaats in de finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. De Joegoslaven bleven in eigen huis met maar liefst 41 de baas over de club van Ferenc Puskas, die vooral verdedigend een zwakke indruk maakte. Rode Ster zal daarmee de tweede Joegoslavische club worden, die de finale van het Europese toernooi haalt. De grote man bij Rode Ster was aanvaller Ostojic, die drie van de vier doelpunten voor Rode Ster scoorde. Ostojic, die een briljante partij speelde, compenseerde het gemis van de geschorste internationals Djazic en Antonijevic volkomen. ndse >nisc illii J bre ^ktnl punl k heb dit verwacht. Ik heb het aan de spelers gezegd, dat deze nstanders als een van de weinige anse clubs veel in de diepte irengt en datgene wat er in de :ijk van terecht komt. dat zijn heel verschillende dingen." iax heeft de laatste weken op het it van zijn kunnen gespeeld. Ferenc Puskas, de trainer van de Griekse kampioen, was na afloop weinig tevreden over het spel van zijn formatie. Vooral doelman Ijono- poulos moest het ontgelden. „Ik heb hem vervangen omdat een beginner het beter gedaan zou hebben dan hij." Puskas had ook kritiek op de Oostenrijkse scheidsrechter Line- mayer. „Het tweede doelpunt van Ro de Ster had de arbiter nooit mogen goedkeuren, omdat de bal de doellijn niet is gepasseerd. De beste spelers bij Rode Ster waren: Ostojic, Janko- vic en Bogicevic. Bij Panathinaikos was „Spielmachter" Damasos de uit blinker. Rode Ster heeft opvallend weinig moeite gehad met Panathinai kos. De Griekse ploeg, die zo verras send de Engelse kampioen Everton had uitgeschakeld, speelde in Bel grado slechts een figurantenrol. Uit gesproken zwak was het spel van de Griekse doelman Ijonopoulos, die aan zeker twee van de vier Joegoslavische doelpunten schuld had. De Joegoslaven startten overrompe lend. In de tiende minuut beukte Novkovitsj al de lat. Vier minuten later was het raak. Doelman Ijono poulos kon een schot van Jankovitsj niet onder controle krijgen, waarna Ostojitsj vrij kon inschieten. Vijf mi nuten voor de rust sloegen de joego slaven opnieuw toe. Een afstands schot van Jankovitsj verraste de zwaake Ijonopoulos volkomen: 2—0. Chelsea Ondanks een geweldige druk die de gehele wedstrijd werd uitgevoerd op de verdediging van Manchester City is Chelsea gisteravond in de halve finales van het toernooi om de Euro pa Cup voor bekerwinnaars niet ver der gekomen dan een 1—0 overwin ning. Het enige doelpunt voor de Londenaren viel in de eerste minuut artisticiteit. Domingo heeft een meer Westeuropese speelwijze gedicteerd. Hij zegt: „Ik heb sinds mijn komst bij Atletico twee jaar geleden een dagelijkse training gelast en veel meer het accent op de mentaliteit en de conditie gelegd. Dat zijn nu een maal de belangrijkste wapens in het moderne voetbal. Ik heb het elftal leren knokken voor een goed resul taat". Dit is ook een stelling van Rinus Michels, die zijn pupillen in de rust op de gaten in de verdediging van Atletico heeft gewezen. Na nauwe lijks tien minuten al kreeg hij gelijk, toen eerst Mühren en daarna tot twee keer toe Piet Keizer uit vrije posities tegen doelman Rodri opknalde. De Madrileense doelman, die overigens met een zwaar geblesseerde duim moest spelen. Op bevel van zijn trai ner en na afwijzend advies van de clubarts. Domingo: „Ik heb bij Atle tico ook wel eens met een gebroken duim in het doel gestaan. Waarom zou Rodri dat dan niet kunnen." Rodri gehoorzaamde. Maar de gehele for matie daarentegen voldeed niet aan de opdracht die de Fransman had ge geven. De Spanjaarden verzuimden de stand snel naar 2—0 te tillen. „Een noodzaak voor een plaats in de fina le", had Domingo al ruim voor de wedstrijd verkondigd. Zijn aanval miste de werkelijke stootkracht tegen de Amsterdamse defensie, die^ich na rust aanmsrkelijk beter organiseerde. Dit mede doordat Hulshoff zijn direc te opponent Luis rustig naar zijn de fensie liet terugkeren en zelf in de laatste lijn bleef opereren. Atletico Madrid Ajax (1—0 43: Irureta 1—0 Scheidsrechter: Sehuhlenberg. Toeschouwers: 95 000. Atletico Madrid: Rodri: Melo, Jayo, Oveiero. Calleja: Adelardo, Irureta. Ufarte; Luis. Garate. Alberto. Ajax: Stuy: Suurbier. Vasovic, Hulshoff, Krol: Rijnders. Mühren, Neeskens: Swart (Van pijk), Cruijff (Blankenburg). Keizer. Het enige doelpunt van Atletico in beeld. Met een strak schot passeert Irureta (links) doelman Stuy. In het midden kykt Sjaak Swart toe. HERBEUMONT (ANP) Opnieuw heeft het „Merckxisme" in de Ronde van België gezegevierd. In de voor het merendeel zeer saaie vierde en voorlaatste etappe van Spa naar Herbeumont (190 km) regeerden de Molteni's van Eddy Merckx zo be kwaam dat op dertig kilometer van de finish alle concurrenten gevangen zaten in de hoofdmacht. Op dat mo ment, toen het peloton zich moeizaam aan de beklimming van een steile helling zette, ging Merckx op de pe dalen staan en danste hij weg. Zulk een macht demonstr?Drde de renner uit Woluwe dat hij liij het passeren van de eindstreep een voorsprong had van 'n minuut en 35 seconden op een groep van 37 renners. Door deze overwinning heeft Merckx de leider overwinning heeft Merckx de lei derstrui weer iets vaster om de schou- Vierde etappe: 1. Eddy Merckx (Bel) 190 km in 5 u 9 min. 50 sec. (met bonificatie 5.09.20) 2. Eric Leman (Bel) 5.11.24 (met bon. 5.11.09) 3. Gerben Karstens (Ned.) z.t.; 4. Roger Rosiers (Bel.) 5. Ronald de Witte CBel) Algemeen klassement: 1. Merckx (Bel) 15 u 51 min. 9 sec.: 2. Van Springel (Bel) 15.53.5S3. Bracke (Bel) 15.55.06: 4. Verbeeck (Bel) 15.55.16: 5. Rosiers (Bel) 15.55.17: 6. van Maldeghem (Bel) 15.55.53; 7. Willy Planokaert (Bel.) 15.56.12: 8. Plntens (Bel) 15.56.33 9. In 't Ven CBel) 15.56.44: 10. Sche pers (Ned) 15.57.56: 15. Karstens (Ned) 16.00.27; 16. Janssen (Ned) 16.00.30 20. Ge- rrits (Ned) 16.01.06; 29. Dolman (Ned) 16.10.39; 38. Krekels (Ned) 16.14.39: 44. Prin sen (Ned) 16.20.44; 51. Frljters (Ned) 16 23.38: 53. Jansen (Ned) 16.23.46 60. Van Katwijk (Ned) '16.29.28; 63. Holst (Ned) 16.30.33; 65. Na nederlaag tegen Jan Hein Donner LEEUWARDEN De negende ronde van het Friesche Vlagtoernooi in Leeuwarden kan in vele opzichten een beslissende blijken te zijn. Ten eerste: Donner kwam terug. Hij ver sloeg Langeweg vanuit zijn patento pening de Nimzo-Indiër. Het was een moeilijke strijd, waarin Langeweg op een gegeven moment een sterke to- renzet overzag, het voordeel was toen waarschijnlijk al groot en mede door de tijdnood ging het sneller dan no dig was. Langeweg is hiermee definitief uit geschakeld, wat ik persoonlijk toch wel betreur, hij heeft al zoveel keer bijna gewonnen dat het rechtvaardig zou zijn als hij het eens helemaal maakte. Ten tweede: Ree kwam niet verder dan remise tegen Boersma. Wel kwam hij een pion voor na sterk positiespel, maar een onjuiste zet deed dit voordeel vervlakken. Deze uitslag betekent dat Ree, die tot nu als grootste kanshebber gezien moest worden, dat waarschijnlijk niet meer is. Maar natuurlijk hangt er erg veel van de volgende ronde af, waarin hij met wit tegen mij speelt. Ten derde: ik brak in gewonnen stelling af tegen Hartoch, het was een Grünfeld-Indiër waarin ik 'o nieuw- In de tweede minuut na de hervat ting was de strijd al beslist. Een kop bal van Ostojitsj was te machtig voor de Griekse doelman: 30. Nog even kwam de Griekse ploeg terug via een treffer door een van de verdedigers uit een onoverzichtelijke situatie ge scoord, maar nauwelijks een kwartier later vergrootte Ostojitsj de marge opnieuw tot drie doelpunten. Coach Puskas verving na deze vierde Joego slavische treffer doelman Ijonopoulos door Kostadinou, die er in ieder geval in slaagde het doel daarna schoon te houden. Rode Ster—Panathinaikos 4—1 (2—0) 14 Ostojic 1—0, 39. Jankovic 2—0, 47. Ostojic 3—0. 56. Kamaras 3—1, 68. Ostojic 4—1. Scheidsrechter: Linemayer (Oostenrijk) Toeschouwers: 85.000. Rode Ster: Dujkovlc: Djoric, Klenkovskl, Novkovic, Bogicevic, Pavlovic; Jankovic, Karasi, Filipovic, Acimovic en Ostojic. Panathinaikos: Ijonopoulos (Kostadinu); Tomaros. Vlachos. Eleftherakis, Kamaras. Surpis; Gramos. Filakuris. Andonadls, Do- masos en Kapsis. Het eerste doelpunt van Rode Ster Belgrado tegen het Griekse Panathinaikos. Ostojic schiet in. Ikonomopoulos heeft het nakijken. na rust. De uit Zuid-Afrika afkomsti ge Derek Smethurst scoorde toen. Chelsea had alle kansen om een gro tere voorsprong te bereiken zeker omdat Manchester City vijf van de spelers uit de vaste kern wegens blessures niet kon opstellen. Daarom ook beperkte Manchester City zich tot een uiterst verdedigend e taktiek. Chelsea—Manchester City 1—0 (0—0) 46. Derek Smethurst 1—0. Scheidsrechter: Ka- zakov (Rusl.) Toeschouwers: 56 000. Chelsea: Philips; Boyle, Harris, Holllns, Dempsey, Droy: Hudson, Smethurst (Bald win), Webb, Cokke (Weler), Houseman. Manchester City: Corrigan: Book, Con nor, Towers. Booth. Donachie; Johnson, Hill. Lee. Young. Mann. Leeds LIVERPOOL (UPI) Een doelpunt in de 67ste minuut van Billy Brem- ner heeft Leeds gisteravond een 0—1 overwinning bezorgd op Liverpool in de halve finale van het toernooi om de Runners Up Cup. De kleine Schot se middenvelder werd daarmee de match-winner die door de Leeds sup porters luid werd toegejuicht. Zijn optreden was lang onzeker geweest. Bremner had al enkele weken last van een scheurtje in zijn been maar hij weed op het laatste moment toch voor dit zo belangrijke prestige-duel opgeroepen. De eerste helft van het duel was duidelijk in het voordeel van Liver pool dat steeds aanvallend Leeds zwaar onder druk zette. Maar verder dan een buitenspeldoelpunt van Allan Clarke kwam Liverpool niet. Ook na rust probeerde de ploeg de zware druk te handhaven. Maar schoten van Alec Lindsay (naast), John Tos- hack (net over) en Alun Evens (tegen de lat) hadden geen succes. En toen kwam plotseling bij een uitval het doelpunt van Bremner. Een vrije trap van Johnny Giles werd door de roodharige Schot achter doelman Cle- mence gekopt: 1—0. De strijd die hard was. maar die scheidsrechter Jef Dorpmans geen moment uit de hand liep. behield ook na het doelpunt het oude patroon. Liverpool bleef komen, maar erg gevaarlijk werd het geen moment voor Leeds. In Livrpool wa ren ruim 52.000 toeschouwers. Liverpool—Leeds 0—1 <o—O) 67. Brem ner o—i. Scheidsrechter: Dorpmans (Ned Toeschouwers: 52.000. Liverpool: Clemence; Lawyer, Lindsay; Smith. Lloyd. Hughes: Caliaghan, Evans. Heighway. Toshack. Hall. Leeds: Sprake; R3aney. Cooper. Brem ner.-Charlton, Hunter; Bates. Clarke. Jo nes, Giles, Madeley FC Köln Juventus is er gisteravond in Keu len in geslaagd een uitstekende uit gangspositie voor de return te ver overen. De Italianen die eerder FC Twente uitschakelden, hielden FC Köln op 11. Na ruim een half uur, waarin de Italianen onder druk wer den gezet door de door 52.000 toe schouwers aangemoedigde Westduit sers, nam Juventus onverwacht de leiding. Een uitval werd door Bettega ineens ingeschoten: 0—1. FC Köln moest daarna nog uitdrukkelijker in de aanval. Maar het duurde toch tot diep in de tweede helft voor de West duitsers gelijk maakten. Drie minuten voor het einde was Thielen de man die FC Köln toch nog naast Juventus bracht. FC KölnJuvenilis 1—(0—1) 36 Be- ttega 0—1 87. Thielen 1—1. Scheidsrechter: Buchell (Zqr.) Toeschouwers: 52.000 FC Köln: Mdnglitz; Thielen. Hemmers- bach. Simmet, Biskup. Wecber: Kapell- Lohr1' Fl0he RupP Ovreath (Cullmann), Juventus: Piloni: Splnosi, Marchetti. Fu- rino, Morlni: Salvadorc. Halier, Causlo; Novellnl. Cappella, Bettega. tje bracht dat ik al lang in de varian tenkoffer bewaard heb. Reeds na drie kwartier kon ik grijnzend rondlopen, Hartoch had het gepresteerd de slechtste van de mogelijke voortzet tingen te kiezen. Hij hield het nog wel vol tot de tijdcoatrole, maar de rest, met een vol stuk minder, kan hij zich besparen. School gaat winnen van Krabbé, na een hevige strijd met Soholl's koning op de konings- en Krabbé's koning op de damevleugel. De aanval van wit bleek iets eerder te komen. In Van Baarle Van der Weide staat zwart beter. Hij heeft waar schijnlijk te veel voor de kwaliteit. Andriessen Van der Vliet werd snel remise, nadat Van der Vliet een weg had gevonden om alle kleur uit de stelling te halen. WIT: J. H. Donner ZWART: K. Langeweg 1. d4, Pf6 2. c4, e6 3. Pc3 Lb4 4. e3, c5 5. Ld3. 0-0, 6. Pf3, b6 7. 0-0, (na 7. d5 is 7. b5 mogelijk), Lb7 8. Ld2, d6 (goed is ook 8. cxd4 9. exd4, d5) 9. a3, Lxc3 10. Lxc3, Pe4 11. Lel, f5 12. Pd2, Dg5 13. f4, Dg6 14. Pxe4, fxe4 15. Lc2 (Langeweg had hier 15. Le2 verwacht), Pd7 16. Lc3. Tac8 (waar schijnlijk onnauwkeurig) 17. Dxc5, Pxc5 18. Tf3! (dit had zwart over zien), e5 19. Tg3, De6 20. Dg4, Df7 21. Tadl, Tcd8 22. h4, Lc8 23. De2, De7 24. fxe5. Dxe5 25. Tg5, h6 26. Txd8, Txd8 27. Txe5, Dxh4 28. Th5, Dg3, 29. Df2! (in het eindspel liggen wits kan sen), Dxf2/ 30. Kxf2, Le6 31. b3, Pd3/ 32. Kg3, Pel (een fout in tijdnood, beter lijkt 32. Tf8) 33. Le5, Pd3 34. Ld4, Kf7 35. a4, Kg6 36. Tb5, Td7 37. a5, bxa 5 38. Txa5, Lf5 39. Txa7. Zwart geeft het op. Negende ronde: Boersma Ree '/i—Vt. Andriesen van der Vliet V2—V2. Scholl Krabbé afg.. Van Baarle Van der Welde afg.. Donner Langeweg 1—4). Har toch Timman afg. Afgebroken partijen; Zevende ronde: Scholl Langeweg 0—1. Achtste ronde: Langeweg v. Baarle 1—0. Stand: 1. Donner en Ree beiden 6 pun ten. 3. Timman en Hartoch 5Vi en 1 afg.. 5. Langeweg 4'.i, 6. Scholl 4 en 1 afg., 7. Krabbé en Van der Weide 3'/. en 1 afg., 9. Andriessen en Boersma 3'/:. U.VanBaarle 3 en 1 afg. 12. Van der Vliet 2','2. Andriesen en Boersma 3' 2. 11. Van Baorl* 3 en 1 afg.. 12. Van der Vliet 2V». Finale KNVB-beker in Rotterdam DEN HAAG (ANP) De wedstrij den voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker zullen op volgende week woensdag in Den Haag en Den Bosch worden gehou den. In Den Haag op het terrein van ADO wordt gespeeld Ajax-NEC en in het stadion De Vliert in Den Bosch is de wedstrijd Sparta—FSC. Beide wedstrijden beginnen 's avonds om 8 uur. De finale is woensdagavond 5 mei in het stadion Feijenoord te Rot terdam. MADRID Ajax en Atletico Madrid zijn overeengekomen om een eventuele beslis singswedstrijd in Parijs te spelen. Als da tum is overeengekomen 5 mei. Amsterdam Brussel Frankfort Genèvc Innsbruck Kopenhagen Locarno Londen Luxemburg Madrid Majorca München Nice Parijs Rome Wenen Zürlch onbew, onbew. onbew. onbew onbew. half bew. zw bcw mist onbew. onbew. mist onbew. mist onbew. onbew. onbew. onbew. max. min. neer temp. temp. slag gist gist. 17 4 0 20 10 0 19 2 0 20 3 O 8 0 0 U 4 0 20 8 0 9 5 0 19 5 0 18 4 0 18 9 0 15 -1 O 18 12 O 23 5 0 18 6 0 12 -1 0 18 2 0 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13