r. ^Werkgelegenheid bij NDSM niet worden aangetast „Vergeten groep" legt het hoofd in de schoot L Financiële steun voor Van Gelder gevraagd Eerste .radioltecld van volledig sterrenstelsel VERINGA: DS'70 EN VVD Wil TEN OOK HOGERE BELASTING f Swarttouw-personeel vraagt bonus uit bezit eigenaresse T Bij Jusie Verolme mei Rijn-Schelde' Protest van studenten avondscholen !I d: Philips stopte miljoenen in computers Tegen ontslag trouwende priester Werkloosheid in maart gedaald Weduwen en weduwnaars teleurgesteld DONMRDAG 8 APRIl 1971 ROTTERDAM Een fusie tussen de Verolme-bedrijven en het Rijn-Schelde concern mag niet leiden tot een aantasting van je werkgelegenheid bij de NDSM in Amsterdam. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Vandaag hebben itudenten van avondscholen op het ninisterie van onderwijs een protest- irief met vijfduizend handtekeningen fgegeven. Hun protest richt zich te en de afschaffing van de financiële alp van de overheid aan studenten ie zelf hun schoolgeld niet kunnen et alen. Aan de avondscholen voor mavo, lavo en v.w.o. studeren naar schat ing een kleine tienduizend studenten, fan hen hebben meer dan 5200 de irief ondertekend. Het gaat hun ooral om de studiemogelijkheden van e ongeveer vierhonderd studenten die ot voor kort voor een klein studie- leursje in aanmerking kwamen. Voor deze groep kan het schoolgeld ƒ120 per jaar) plus het geld voor tudieboeken en materialen net een elemmering pijn om een avondstudie e volgen. Die studietoelagen werden per 1 mgustus 1970 afgeschaft. Sindsdien bben ook de verenigingen van rec- en en van docenten aan avondly- ea geprotesteerd tegen deze maatre- ;el, die buiten hen om genomen is. Dit heeft de beleidscommissie van het Verolme-concern (vertegenwoor digers van ondernemingsraden van de zes Verolmebedrijven) woensdag meegedeeld bij de hoorzittingen van de Commissie-Winsemius in Rotter dam. De beleidscommissie is het oneens» met de plannen van de Commissie-i Winsemius voor wat betreft de sa menstelling van de raad van bestuur van het nieuwe scheepsbouwcöncern, dat na fusie tussen Verolme en Rijn- Schelde zou ontstaan. Zij vindt het onjuist, dat in deze raad van bestuur slechtg één vertegenwoordiger van het Verolmeconcern zitting zal heb ben. Bij uitvoering van het concept-ad vies van de Commissie-Winsemius zou de nieuwe raad van bestuur on geveer dezelfde zijn als die van het huidige Rijn-Scheldeconcern. „De kans bestaat dat het nieuwe concern het oude Rijn-Scheldebeleid zal voortzetten". Nieuw voorstel De beleidscommissie pleitte voor een nieuw voorstel van de Com missie-Winsemius. In dat nieuwe voorstel zou sprake moeten zijn van een raad van bestuur van het nieuw© concern onder leiding van een onpar tijdig voorzitter met evenveel leden uit dé Rijn-Scheldegrocp als uit het» Verolmeconcern. De beleidscommissie heeft, zo is de Commissie-Winsemius meegedeeld, duidelijk bezwaren tegen het huidige Rijn-Scheldebèleid en verwacht wei nig van een voortzetting van. dat be leid in het nieuw te vormen concern. Het beleid van de raad van bestuur van Rijn-Schelde heeft geleid tot een. integratiepolitiek binnen dit concern, dat na tal van fusies nog onduidelijk is. Voorts heeft het Rijn-Schelde-con- cern in het verleden te lage investe ringen in de scheepsnieuwbouwsector gedaan en zijn inspraak en medezeg genschap voor de werknemers in het Rijn-Scheldeconcern minder geregeld dan in de Verolmebedrijven. De beleidscommissie van het Verol meconcern vindt het noodzakelijk dat ook in het nieuw te vormen scheeps bouwcöncern. het huidige sociale be leid van de Verolmebedrijven wordt voortgezet. Belangrijk wordt geacht dat de positie van de NDSM-werf in Amsterdam in het definitieve rapport van de Commissie-Winsemius duide lijker wordt vastgesteld en voor wat de werkgelegenheid betreft met waarborgen wordt omkleed. Bovendien mag een eventuele fusie, buiten gevaar voor de werkgelegen heid bij de NDSM, niet leiden tot sluiting van. de kleinere Verolmebe drijven, zoals die in Alblasserdam ent Heusden. Bloemenmeisjes uit Nederland, gekleed in de „nationale klederdracht" delen tulpen uit aan voorbijgangers in Tokio's voorstad Ginza. In het I kader van een goodwill-programma van het Amsterdamse VVV werden gisteren vijfduizend tulpen uitgedeeld, kersvers overgevlogen uit Nederland. Primeur voor Westerhork Van onze parlcmentsredactie ^it^JLPHEN A/D RIJN „De bezui- f*'gingen, die DS'JO en ook de VVD •orstellcn zijn niet concreet. Deze rtijen vragen in feite ook een be- stingverhoging." KVP-lijsttrekker dr. G. H. Veringa dit gisteravond in Alphen aan de frtijn, nadat hij een compleet dagpro- anima in de verkiezingscampagne ad afgewerkt. De problemen die zich met DS'70 l VVD voordoen, noemde de heer ëringa groot. Als voorbeeld noemde ij de ontwikkelingssamenwerking. S'70 en WD zijn geneigd deze van ch af te werpen, maar wij hebben er onze opdracht, en zijn niet be id op dit punt water in de wijn te oen, aldus dr. Veringa. Isolement Het isolement van de PvdA noemde heer Veringa ten nadele van heel 5t volk. „Als men in het eigen pro- amma gelooft, wil men een samen- erking met andere partijen. Maar je geen banvloeken uitspreken ver de andere partijen. Je maakt ch geen partijprogram als vrije- jdsbesteding." Hij legde uit dat voor de uitvoering in het program offers nodig zijn. oor de bestrijding van de inflatie zich een mentaliteitsverande- voltrekken. Men moet bereid genoegen te nemen met een ge- ngere eigen welvaartsverbetering. .61 Minister Veringa was bereid kritiek op het eigen kabinet te aanvaarden, als deze reëel is. Zo erkende hij dat landbouwers en tuinders en kleine zelfstandigen in de afgelopen vier ja ren meer hebben moeten dragen dan reëel was. Kamerlid: lief het parkeerverbod voor gehandicapten op Van onze Haagse redactie DEN HAAG Invaliden en gehan dicapten zouden binnen de bebouwde kom landelijk moeten worden vrijge steld van het parkeerverbod. Het Ka merlid Roethof (PvdA) stelt dit voor in een aantal schriftelijke vragen aan de ministers Beernink (binnenlandse zaken) en Bakker (verkeer en water staat). In zijn vragen noemt het Kamerlid de huidige gang van zaken bureau cratisch. Iedere invalide is verplicht voor elke gemeente opnieuw een aan vraag in te dienen voor een onthef fing. Zo'n aanvraag gaat dan telkens gepaard met een tijdrovende proce dure; invaliden en gehandicapten moeten onder meer opnieuw worden gekeurd, de politiële instanties inlich- tigen verschaffen e.d.. Een lande lijke vrijstellingsregeling zou daarom volgens het Kamerlid de beste oplos sing zijn. Van onze redacteur wetenschappen UTRECHT „Weinig nieuws onder de zon, maar veel nieuws daarachter," zo kenschetste sec tievoorzitter van het Natuurkun dig congres in Utrecht, prof. H. C. van de Hulst het overzicht dat zijn collega Oort gistermiddag gaf van structuur en evolutie van het heelal. Prof. dr. H. C. Oort heeft een bij zonder belangrijke rol gespeeld bij de totstandkoming van de nieuwe radio telescoop in Westerbork, één van de krachtigste instrumenten in zijn soort ter wereld. Uit Westerbork kon hij in de loop van zijn betoog een interes sante primeur laten ,zien: het eerste 'radiobeeld' van een volledig sterren stelsel, de spiraalnevel M51. Voor zover een sterrenstelsel radio straling uitzendt, komt die in hoofd zaak uit de vrij dichtbevolkte kern, en in veel mindere mate uit de spi raalvormig uitwaaierende 'armen' Ir. Van Rossum vraagt over kwaliteit Maaswater DEN HAAG Met het oog op de voorgenomen aanleg van zoetwater- reservoirs in de Biesbosch zal volgens het Tweede Kamerlid ir. Van Rossum (SGP) de zorg voor de kwaliteit van het Maaswater aanzienlijk moeten worden geïntensiveerd. Met aan minister Bakker van ver keer en waterstaat en staatssecretaris Kruisinga van Volksgezondheid vra gen wil ir. Van Rossum aan de weet komen, wat de invloed is, op de kwa liteit van het Nederlandse Maaswater, van Belgische lozingen van afvalwa ter. Gevraagd wordt of het waar is, dat de hoofdriolen in Luik zodanig zijn doorgetrokken, dat de niet gezuiver de hoofdlozingen plaatshebben op de Maas beneden het punt, waar via het Albertkanaal het water onder andere voor de drinkwatervoorziening van Antwerpen aan de Maas onttrokken wordt. Het Kamerlid vraagt de bewinds lieden of zij bereid zijn met de be trokken Belgische autoriteiten te ope nen of met kracht voort te zetten om tot een zodanige regeling te geraken dat de kwaliteit van het water aan de Belgisch-Nederlandse grens van aanvaardbare kwaliteit wordt. waarop de overige sterren gegroe peerd zijn. Met een radiotelescoop 'ziet' men zo'n sterrenstelsel als eeri puntvormige bron. Maar de gevoeligheid en het schei dend vermogen van het instrument in Westerbork heeft het voor het eerst mogelijk gemaakt, ook de straling uit de armen op te vangen, zodat een compleet beeld kon worden gevormd van deze voor de ruime begrippen van astronomen dichtbij liggende spiraalnevel. Maar het hoofdonderwerp van Oorts lezing bevond zich verder weg: de centrale vragen van de astronomie zullen aan de grenzen van ons waar nemingsvermogen moeten worden op gelost. Of we daar ook de grenzen van het heelal zullen aantreffen is nu juist een van die centrale vragen. Ook daarbij zal de radiotelescoop van Westerbork een belangrijke rol kunnen spelen, want een van de ma nieren om er achter te komen of er zulke grenzen zijn in het meten van de schijnbare afstand tussen de twee bronnen van radiostraling die ter weerszijden liggen van quasars, de verst verwijderde sterrenstelsels die nog zijn waar te nemen. Aan de hand van die schijnbare af stand. die alleen met de gevoeligste apparatuur te bepalen is, zou kunnen worden vastgesteld of het heelal, na zijn 'geboorte' in een onvoorstelbare explosie zo'n tienduizend miljoen jaar geleden, steeds zal blijven uitdijen, of dat het zich ooit weer zal samentrek ken. HEERLEN In een brief fian de Nederlandse bisschoppen hebben de. faculteitsraad en het curatorium van de r.k. hogeschool voor théologie en pastoraat te Heerlen laten weten, uit drukkelijk voor handhaving' te zijn van de priesterdocent drs. L. Gielis. Drs. Gielis (35) doceert groepsdyna mica. Het episcopaat heeft hem we gens een voorgenomen huwelijk per 1 september ontslag aangezegd. De lei ding van de hogeschool noemt dit een politie k„waarvan velen het slahct- offer zullen worden en die schadelijk is voor de kerk". (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Een vertegen woordiging van de directies der Koninklijke Nederlandse Papier fabrieken te Maastricht en de Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder te Amsterdam, en een de legatie van de drie vakbonden hebben afzonderlijk een onder houd gehad met minister Nelis- sen (economische zaken) om de precaire situatie bij Van Gelder te bespreken. Zoals bekend worden bij dit be drijf, waarop de KNP inmiddels een bod heeft gedaan, 1.000 tot 3.000 werknemers met ontslag bedreigd, af hankelijk van de afstoting en/of sa nering van een aantal produktie-af- delingen. Als de onrendabele pro- duktie van krantepapier zou worden gestaakt, zullen (met de inkrimping in andere sectoren) 2.000 tot 3.000 werknemers moeten afvloeien. Kan de krantepapierproduktie worden be houden, dan zal het aantal ontslagen wellicht beperkt kunnen blijven tot tussen de 1.000 en 2.000 man. De besprekingen met minister Ne- lissen droegen een oriënterend karak ter. Er is, zo vernamen wij. van beide kanten evenwel gevraagd naar de mogelijkheden van financiële steun aan de produktie van 'krantepapier, met name omdat Van Gelder de enige krantepapierfabriek in ons land is en de Nederlandse pers bij het staken van deze produktie geheel op invoer uit het buitenland is aangewezen, hetgeen in bijzondere omstandighe den (oorlog bijvoorbeeld) tot een uiterst ongewenste situatie kan leiden. STEUN Minister Nelissen verklaarde dat h(J (of zijn opvolger) een eventueel ver zoek om steun eerst kan overwegen op grond van gedegen rapporten en een advies van de Nederlandse Inves- terings Bank. Rapporten voor dit doel zijn evenwel nog niet gereed. De re gering neemt daarom voorlopig een afwachtende houding aan, zo werd ons verklaard. Inmiddels zijn 450 a 500 werkne mers tijdelijk op wachtgeld geplaatst in verband met een inkrimping van de produktie van krantepapier. In elk van de fabrieken in Velsen en Ren- kum staan drie machines stil (tot 17 april) en in het bedrijf te Apeldoorn 1 machine (tot 10 april). Er zijn dit jaar al vaker machines tijdelijk ge stopt om te grote voorraadvorming te voorkomen. Het op wachtgeld plaatsen van de betrokken werknemers heeft niets te maken met de op handen zijnde reor ganisatie, die naar men ons mee deelde op zijn hoogst in de loop van mei 'rond' kan zijn. DEN HAAG Het aantal werkloze mannen, eind februari nog 54.000, is in de maand maart met 7.800 gedaald! tot 46.200. Dit aantal komt overeen met 1,6 procent van de mannelijk© beroepsbevolking. Eind maart vorig jaar stonden 41.300 mannen als werk loos te boek. Dit blijkt uit de gegevens inzake de werkloosheid over maart van het mi nisterie van sociale zaken en volksge zondheid. De werkloosheid was het grootst in de provincie Drenthe (3,4 pet.), ge volgd door Friesland (3,3 pet.) en Groningen (3,0 pet.). .Het laagste werkloosheidspercentage vertoonde de provincie Utrecht (0,9), gevolgd door Zuid-Holland (1,0). Eind maart waren 79.000 vacatures voor mannen bij de arbeidsbureaus geregistreerd; 500 minder dan een maand terug en gelijk aan dat van een jaar geleden. Blijkens een studie van de econo mische commissie voor Europa van de Ver. Natie9 zal in 1985 in Nederland) ongeveer 40 uur per week worden ge werkt. Wanneer het tempo van de technologische nieuwigheden in ons land niet groter wordt, kan in de pe riode tot 1985 een gemiddelde groei van het bruto nationaal produkt van 3.7 procent per jaar worden ver wacht, aldus de conclusie van de commissie. DEN HAAG Een aantal ac tieve weduwen en weduwnaars, die voor lotsverbetering van hun groep vechten ons land telt 450.000 weduwen, 150.000 weduw naars en 300.000 kinderen in on volledige gezinnen leggen het moede hoofd in de schoot. Zij gaan hun stichting Welzijnsbe- ROTTERDAM De bedrijfs- contactcommissie van de me taalbedrijf sbond NVV heeft in een open brief een beroep ge daan op mevrouw Englebert- Verpoorte, lid van de raad van bestuur van het vorige week ge liquideerde Schiedamse bedrijf Swarttouw en belangrijkste mede-eigenaar van dit bedrijf, EINDHOVEN Philips heeft in fet afgelopen jaar haar computer-or- misatie belangrijk versterkt. In gro- lijnen is sedert 1964 nu zo'n half iljard gulden in deze sector gestopt Okn laste van de resultaten afge- hreven). Bij Philips is men er ten volle van 'ertuigd, dat dit geen weggegooid en ld is, doch dat men met de compu- zal slagen. „Het zou een grote fout n geweest," 'zo zegt de raad van be- uur, „indien wij er niet in zouden in gestapt. Dat dit wat laat is ge- ZB hied is niet ongebruikelijk bij Phi- )T. >s. Ook met de radio behoorde men stiids niet tot de eersten. Toen men armede bij Philips al in 1926/27 ifon. waren anderen al voorge- Ook op dit gebied werd het concern hter één van de grootste in de we id. En in Eindhoven meent men ïllig, dat deze ontwikkeling zich op t terrein van de computers herha- zal. KAMPEN „Voldoet de traditio- ie kerkdienst anno 1971 nog?" Over t thema zullen op de hogeschooldag in de theologische hogeschool van gereformeerde kerken prof. dr. W. Jonker en ds. C M. Boerma uit nlzen spreken. De dag wordt tradi- getrouw in de Burgwalkerk gehou- 0 en valt dit jaar op 13 mei. De ctor prof. dr. J. Plomp zal eerst na opening om kwart over tien een Spraak houden over de gang van "ken de hogeschool. In het ge- - duw van de hogeschool is die dag C 1 expositie van werken van Henk 3p»jger te bezichtigen. 7IJNE EXCELLENTIE Louis- Simon Lombo, ambassadeur van Kongo-Kinshasa, is waarschijnlijk de recordhouder van het kortste verblijf in diplomatieke dienst in Den Haag. Tenminste van een land, waar geen politieke omwentelingen zijn, waardoor de ambassadeur op eens tot de verkeerde partij behoort. De heer Lombo overhandigde op 26 november 1970 zijn geloofsbrieven aar. H.M. de Koningin en dinsdag. 6 april 1971, bracht hij zijn afscheids- visite op Paleis Soestdijk. Veertig volle minuten op koffievisite bij ko ningin Juliana, want zo is een af scheidsbezoek ingericht. Des avonds vertelde de ambassa deur er verrukt van op zijn af scheidsreceptie in hotel Des Ir.des, waar collega-diplomaten en relaties uit de zakenwereld hem de hand kwamen drukken. Weinig bekenden eigenlijk, omdat het verblijf van de familie Lombo hier zo kort is ge weest en de werkelijke verblijfsda- gen nog minder, want de heer Lom bo heeft intussen veel gereisd. Zijn snel vertrek is voor hem de terugkeer naar het vaderland, waar hem de hoge post van secretaris-ge neraal van het ministerie van bui tenlandse zaken wacht. Een opgewekt vertrek dus. Ik herinner me maar één geval waarin een ambassadeur korter op zijn Haagse standplaats was. Maar dat was diep-tragisch. Het was bij de omwenteling in Tsjechoslowakije in 1948. De nieuwe ambassadeur was met zijn vrouw net gearriveerd op de ambassade, toen het bericht van de omwenteling kwam. Kisten en kof fers waren nauwelijks open. Een journalist moet zijn nieuws halen en zo was ik met een paar collega's naar hem toegegaan. Ach. eigenlijk had hij niets te zeg gen. Er was alleen verbijstering. Angst ook, omdat een zoon was achtergebleven in het vaderland. 'Je staat daar dan volkomen hul peloos bij. Er moet een beslissing worden genomen, die heel hun leven bepaalt. Je gaat even later weg en geeft een handdruk en wenst, heel op recht gemeend: „Alles het beste". Je keert terug in eigen vertrouwde leven, thuis veilig en wel. Twee dagen later was de ambas sadeur weg. Niemand wist waar heen. Of misschien wist wel iemand het, maar die hield stevig en ver standig zijn mond. Ergens in de we reld zal er wel een plaats voor de in ongenade gevallene zijn geweest. Overigens ook zonder zulke extre me gevallen zijn er enorm veel mu taties in het corps diplomatique. De „burgerlijke stand" van het Haagse corps heeft evenveel in- en uit schrijvingen als een stad als Roosen daal. Meer dan de helft van de ambas sadeurs bijvoorbeeld is nog geen twee jaar in Den Haag geaccredi teerd. Alleen de deken van het corps, de ambassadeur van Cuba. is hier reeds van 7 juni 1962 af en heeft nog zeer onlangs een nieuw huis betrokken aan de Bavoylaan in Marlot. Wat er op zou kunnen wijzen, dat er r.og geen vertrek voor de deur staat. om de 400 ontslagen Swarttouw- werknemers uit haar eigen ver mogen alsnog de jaarlijkse bonus uit te keren. In verband met de financiële moei lijkheden waarin het bedrijf ver keerde, heeft het personeel deze bonus voor alle werknemers in totaal ongeveer 300.000 gulden niet uitgekeerd gekregen. In de brief aan mevrouw Englebert schrijft de bedrjjfsconctactcommissie o.a.: „Wy vragen u terdege te willen beseffen wat het niet uitkeren van de bonus dit jaar voor onze mensen betekent. Het betekent ongeveer de waarde van 25 .jaar lang een kerstpakket. Dit voorbeeld spreekt li misschien aan, omdat u altijd zo geijverd heeft voor onze kerstpakketten." Verder staat in de brief: „Wij moe ten u op uw erewoord geloven als u beweert in uw privé-vermogen zo geruïneerd te zijn, dat ook hier voor ons niets meer te verwachten is. Als u het werkelijk niet meer heeft, zul len wij moeten berusten." In de brief uit de commissie blijkt kritiek op het beleid van de zoon van mevro'lw Englebert-Verpoorte. direc teur van Swarttouw. „Men kan in een gouden wieg worden geboren, het geeft geen enkele garantie voor het bezit van capaciteiten", zo wordt geschreven. Voorts: „Het is een on mogelijkheid een goede moeder te zijn en tegelijkertijd leiding te geven aan een raad van bestuur, die voort durend moest toezien op het beleid van uw zoon en deze desnoods bij geen beleid of wanbeleid de laan uit had moeten sturen." De commissie'levért overigens ook scherpe kritiek aan het adres van andere leden van de raad van be stuur. In de brief wordt met name ex-minister Helders, lid van de Raad van State, genoemd: „Hij ver dween een half jaar geleden met stille trom, jarenlang heel't hij veel geld opgestreken en ook een officier op leeftijd mag geen zinkend schip verlaten", aldus de bedrijfscontact- commissie van de metaalbedrijfsbond van het NW. Kritiek is er voorls op ex-directeur Blomsma van Werk spoor, die volgens de commissie „ook tijdig van boord is gestapt". vordering weduwen en weduw naars (WWW) opheffen. Een heden gepubliceerde „af- scheidsnota", waarin het gaat over vele besprekingen, aanvankelijk be grip bij en concrete toezeggingen van de overheid met tenslotte nul op het rekest, zegt onder meer: we hebben onze toch al onvolledige gezinnen verwaarloosd, we hebben geen mid delen (die uit eigen zak moesten ko men) meer en moeten stoppen. De voornaamste faciliteiten die de stichting heeft willen bereiken zijn: O fiscale tegemoetkomingen voor weduwen en weduwnaars; het bijspringen in kostenproble- men die zich in onvolledige gezinnen kunnen voordoen subsidie voor de stichting, die o.m. probeert te bemiddelen om huis houdelijke hulp in moederloze gezin nen te krijgen. Een lange wachtlijst duidt hier op grote nood. Contacten met Kamerleden, diver se, ook kerkelijke, instellingen en or ganisaties resulteerden tenslotte in besprekingen op het hoogste niveau. Voor de maatschappelijke kant van het vraagstuk bij CRM, voor de so ciale kant bij Sociale Zaken. SECTIE Wat CRM betreft, daar viel op een gegeven moment het principebesluit een sectie tot bestudering van de ge- zinsproblematiek van weduwen en weduwnaars in te stellen. CRM zou dit financieel mogelijk maken, de stichting zou kantoorruimte in het gebouw van de Nederlandse Gezins- raad te Den Haag kunnen krijgen en de kosten voor huisvesting en exploi tatie zouden door het ministerie ge dragen worden. Drie maanden na dit moeizaam be reikte resultaat, aldus de heer J. van der Heijden, voorzitter der stichting, dat was eind februari jl., ontving het bestuur een laconiek briefje van CRM, waarin werd meegedeeld dat het niet mogelijk wa9 subsidie in de kosten van de stichting te verlenen en „dat de oplossing dierrt te worden gezocht door het inschakelen van de algemene voorzieningen welke er in ons land zijn. Dit gebeurt op het mo ment ook al in behoorlijke mate". Bij Sociale Zaken een soortgelijke ontwikkeling. Na veel voorbereidend werk tenslotte in november jl. een bespreking met de minister en twee staatssecretarissen. De minster con stateerde o.m. voor het moederloze gezin een vacuüm in de sociale wet geving èn stelde, dat maatregelen ter verbetering noodzakelijk waren. De heer Roolvink dacht in de rich ting van uitbreiding van de AWW, dan wel verhoging van de kinderbij slag voor een bepaalde periode, of aan een volksverzekering. Hij zou eerst echter het advies van de SER willen vragen. NIETS GEHOORD Sindsdien is echter van dit ministe rie, ondanks het sturen van twee brieven door de stichting, ondanks de aandacht die diverse Kamerleden voor deze zaak vroegen, niets meer vernomen. De stichting verwacht ook niets meer, omdat de regering immers 9poedig zal aftreden. De heer Van der Heijden: na vier jaar vechten van onze kant is er niets gebeurd. Zelfs het beloofde onderzoek naar onze problematiek ls afgeketst. Zeker nu de regering onze feiten kent kan tot niets anders geconcludeerd worden dan dat zij de verwaarlozing van het onvolledige gezin bevordert. Onze „afscheidsnota" waarin het hele trieste verloop wordt weergege ven, onze persconferentie over deze zaak, moet als onze laatste daad be- schouwd worden. Het enige dat wij ermee voor hebben is, dat onze cri de coeur in deze verkiezingstijd bij de een of andere partij wellicht weer klank vindt. De regering, eerst zo begrijpend tot en met onze minister-president toe, heeft het laten afweten. Zij is ten opzichte van onze toch al zo geslagen en vergeten groep in ontstellende ma te tekortgeschoten. 1/3 van de jonge vrouwen vereenzaamt in het huwelijk." Vereenzaming. Plotseling huisvrouw zijn. Minder raakvlakken dan vroeger. 50% van de jonge vrouwen voelt dat zo. Overkomenlijke problemen. Gezond Gezin, maandblad voor sexualiteit en samen leving. Een eerlijk antwoord no-!n op vragen van vandaag. yGZ0VIQ Ef CZln i COUPON Woonplaats: I ik wil: abonnement op GG 9,- per jaar l gratis proefnummer J Bon (in enveloppe zonder postzegel) zenden aan Gezond Gezin, Antwoordnr. 1201, Den Haag. uit CRM onderzoek 1970 Gezond Gezin maandblad van de Prof. Stichting Lb.v. Verantwoorde Gezlnivon

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7