iaaswijk leefbaar maken Op centrale punten ambulance nodig WEEKAGENDA WT.-CHE. FRACTIE OEGSTGEEST: Krediet van 1,6 min voor sportvelden Betere weg: meer ongelukken Onderhandelingen Van Rhijn en Noorlander gaan door PIER-DIRECTEUR NEEMT ONTSLAG Vereniging Alphens Zwembad Muziekschool uit cle moeilijkheden Katwijk bedden ff1 kort Eerste paal voor Poelpolderkerk IWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 8 APRIL 1971 ]OSTGEEST De Prot.-Chr. fractie heeft een kritische stu- gewijd. aan het ontwerpplan wijk. De studie is mede geba- op adviezen van een commis- waarvan ïr. D. de Rover voor- r is. Uitgangspunt van de studie f het plan-gebied moet worden 'k I eld in een tiental „vlekken", Jt van de bestemming slechts glo- Tat moet worden aangegeven orbeeld: hoogbouw, winkels, entrum en laagbouw. De situe- 'm van de vlekken moet bepalend wr het verkeersregime. de studie wordt geconcludeerd, iaa et ingediende plan niet is ver- p-j d van eisen inzake leefbaar- technische aanpak en veilig- vo ispecten (zoals brandweer- 'Wl ieningen, ongelijkvloerse krui- i voetgangerstunnels). B. F. wordt daarom voorgesteld g een aantal leefbaarheids in het basisplan te verwerken. ,rw|emd worden onder meer: e ligging van het Groene Kerk- ordt visueel niet in het plan lomen. Dit kerkje aan de oost- niet afschermen met huizen; moet vanuit de wijk te zien De rondweg om het kerkje oort de rust, die daar bewust id zou kunnen worden (wan- rk aanleggen). et kanaal kan mede als pas- recreatiemogelijkheid worden door langs de gehele lengte ilijvende wandelavenue te pro- ïn. cheiding maken tussen gemoto- :d verkeer en wandelverkeer. et wegenplan minder ruim op- i; een onderzoek naar de moge- iden geen trottoirs aan te leg- aantal woonheden per ha ezifcts opvoeren. an' e hoogbouw langs het kanaal it de wijk aan de verkeerde af. Uit dit oogpunt is hoogbouw ie Noordkant te verkiezen bo- üe Ie Zuidkant, toe hoogbouw langs de Noord- veg domineert te sterk. Te den- talt aan een torenflat en/of een goiat met mogelijke huisvesting :ho alleenstaanden, bejaarden, uele peuterspeelzalen en kleu- v lolen. en voetgangers- annex wielrij- ^-ig over het kanaal, tegenover brouckerlaan. len usroute niet door de wijk. ie tuurgroep instellen om de ns rplannen te begeleiden en ten- fe drie bouwteams vormen. plan kunnen negen vlek- worden geprojecteerd van 100 a350 woningen en een vlek voor 'erzorgingscentrum. Prinses Margriet naar Oegstgeest OEGSTGEEST Zaterdag 22 mei zal van kasteel Oud-Poelgeest af de jaarlijkse Sint-Joris-wandelmars worden gelopen. Deze specifieke pad- vinderswandelmars vindt dit jaar voor de 25e maal plaats en zal met tal van feestelijkheden gepaard gaan. Bij de start zal er een reünie zijn van degenen, die in 1946 de eerste padvinderswandelmars en in 1947 de eerste Sint-Jorismars organiseerden. ,De Kabouters, welpen, padvindsters, gidsen en verkenners lopen dit jaar allen dezelfde route. Bij hun terug komst vinden zij rond het kasteel een waar feestterrein. Indiaanse dan sen, Surinaamse muziek, een con cours van de deelnemende bands en demonstraties van het Rode Kruis staan op het programma. Het hoogtepunt van de dag zal om streeks half vier plaats vinden: de van de wandeling terugkerende groe pen zullen dan defileren voor prinses Margriet. HAZERSWOUDE Tijdens de gisteravond in het gemeentehuis ge houden bijeenkomst, waar de diplo ma's EHBO werden uitgereikt, heeft burgemeester J. ten Heuvelhof er zijn verontrusting over uitgesproken, dat het verkeer op de Rijndijk meer ongelukken ten gevolge zal hebben, naarmate het wegdek van deze rijks weg beter wordt. Hij was verheugd, dat de rijkspolitie te Hazerswoude meer gelegenheid heeft tot het con troleren van de snelheid van de ver keersdeelnemers. KATWIJK/LEIDERDORP Zoals wjj enkele dagen geleden al meldden, heeft het bouwbedrijf Noorlander in Leiderdorp belangstelling voor het in financiële moeilijkheden verkerende bouwbedrijf Van Rhijn te Katwijk. „De onderhandelingen worden nog voortgezet. Hoewel er sprake van is, dat Noorlander Van Rijn overneemt, speelt er nog een aantal factoren een rol, waarvoor een oplossing moet worden gevonden. Om te zeggen, dat LEIDSE SUBSIDIE VOOR DE NZH LEIDEN Ook Leiden gaat nu het stadsbusvervoer subsidiëren, wat erop neerkomt, dat de NZH met in gang van 1970 een subsidie krijgt ter grootte van het tekort op de lokale Ijjn 13/14. (Lijn 15 maakt deel uit van het agglomeratievervoer, dat niet door de centrumgemeente behoeft te worden gesubsidieerd). Voor 1970 bedroeg het (te subsi diëren)) tekort f 179.700 en voor dit jaar wordt een tekort van f 200.000 geraamd. B. en w. verwachten, dat het rijk het jaarlijks subsidie aan de NZH. zover dat de f 100.000 f 1 per inwoner) te boven gaat, zal vergoe den. Vandaag boog de commissie van financiën zich over het èubsidiërings- voorstel en binnenkort zal de ge meenteraad het in behandeling ne men. Als de raad ermee akkoord gaat, komt er een eind aan een jaren slepende zaak. alles al rond zit. is zondermeer voorbarig", aldus de heer J. Pouw, één van de stafleden van Noorlander. Ook de heer D. van Rhijn. van het Katwijkse aannemingsbedrijf, zei ons. dat de onderhandelingen nog niet zijn afgesloten. Vit de DUINSTREEK NOORDWIJKERHOUT Paas- vroegdienst. Zondagmorgen om 7 uur v.m. wordt er uitgaande van „de Open Deur" een Paasvroegdienst ge houden in het „Witte Kerkje" van Noordwijkerhout. Ds. J. Streefland zal voorgaan en heeft als onderwerp: „Bericht van de Levende". De Brass Band van het „Leger des Heils" te Haarlem, verleent medewerking. KATWIJK Groene Kruis. De wijkverpleging van het Groene Kruis wordt op Goede Vrijdag waargeno men door zuster Moerkerken, Tulp straat 10, tel. 14010 of 12702. NOORDWIJK De heer P. de Monyé herdacht het feit, dat hij vijf- en-twintig jaar in dienst was van het bloembollenbedrijf fa. Groene- veld Lindhout. Hij is in het bijzonder deskundig op het gebied van de narcissencul- tuur en is speciaal belast met de bestrijding van ziekten in de bloem bollen. VOORSCHOTEN Weekeinddienst tandartsen. Op Goede Vrijdag neemt tandarts Souerbier, Handellaan 41, tel. 4252, de praktijk van alle an dere tandartsen waar. Spreekuur vanaf 9.30 uur. OEGSTGEEST Verkiezingsavond GPV Donderdag zal de heer J. van der Jagt, lid van de Centrale Verbondsraad van het Gereformeerd Politiek Verbond, in het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest spreken over „De balans van Nederland". De prot.-chr. fractie van de Oegstgeester raad vindt, dat het Groene Kerkje visueel in het plan Haasbroek moet worden opgenomen. Het is onjuist het kerkje aan de oostkant af te schermen met huizen. Het moet vanuit de wijk zijn te zien en er zou hier een wandelpark moeten worden aangelegd als alter natief voor de rustverstoren- de rondweg. rgerliike stand DEN Geboren: Patrick, z.v. Vogel en A. Hansen: Eric, z.v. Vogel en J. C. M. Ouwehand; M„ d.v. G. L. T. v. Leeuwen M. M. Caspers; Annemieke, bstp. Weijling en M. L. de Vries, lertrouwd: J. Ouwerkerk en I. Steenbergen; J. P. L. Sprin- ;r eb ni< ;t t i G. C. Kruit; A. W. v. Schade- nga en G. J. Kaplaan; m C. J. de GoeijP. Barendse- P. C. Harteveld; W. F. Azier Choufoer; J. G. Heijmans en Brouwer; J. H. J. P. de Bruij- en J. E. Jonkers; C. Slegten- en T. Flaman; A. J. Hulsman W. Vreugdenhil; M. Wol- J. n A. H. Finch; S. Kloos en A. ttenhof; H. J. K. Veenstra en 1. S. van Elswijk; L. A. H. urs en E. M. Huussen: L. A. atw iz en J. A. Bikker; R. T. Mul- ;ev#n E. J. Hymans; F. Orlando M. de Kier; R. L. de Veer en de Ligt; J. F. van Waning en G. Cranssen; N. J. Westpalm Hoorn van Burgh en M. M. rouwd: J. Wijsman en M. M. ;a. rieden: M. E. G. Mouwen (22 878), wed. v. T. P. v. d. Steen; Jevit (11 okt. 1902), man; P. •™of (29 dec. 1890), wed. v. A. J. Heijden; B. W. v. d. Berg (21 man; J. M. Schimmel (25 .906), wed. v. J. G. Ruiter: J. H(£nburg (22 nov. 1879), man; M. ir (30 mrt 1893), echtgen. v. H. illeman; P. G. Reibesteln (31 971), zoon; G. Bey (8 dec. 1891), F. Pynnaken; J. J. Els- (5 april 1884), man; E. Worm- li juni 1963), dochter; A. Ba- icht (17 april 1888), wed. 'aart; C. Neuteboom (30 nov. echtgen. v. J. J. van Biemen; u (2 nov. 1904), echtg. v. G. looten; J. Slootmaker (25 sept. echtg. v. M. Leune. TV -pr om en ade-con eert LEIDEN Er waren gister avond heel wat herhalingen nodig om het programma van het Promenade-Orkest, met diverse solisten en onder leiding van Edo de Waart, voor de televisie acceptabel te maken. Nadat het orkest La forza del des- tinö ten gehore had gebracht, begon nen de ^moeilijkheden; (aankondigin gen van presentatrice Alice Oppen- heim, het hele duet uit Rossini's Bar- biere (tot drie maal toe!) en wat later Willy Carons interpretatie van Che gelida manina (uit Puccini's Bo hème) moesten worden herhaald. Marilyn Tyler is een nogal dra matisch getinte sopraan, zodat, ik haar voor de rol van de onschul dige meisjes, die Rosina en Mimi zijn, minder geschikt achtte. John Bröcheler, bas-bariton, heeft 'n zeer mooie stem; we zouden deze veelbelovende jonge zanger graag een tijdje in de leer zien bij een groot pedagoog als b.v. Hans Hotter. Verfijnd is een predicaat dat aller minst past op de zang van Willy Caron; er is een enorm volume, maar daarmee zijn 'smans positieve kwaliteiten meteen genoemd. Het orkest was niet overal even ge lukkig, maar het beschikt wel over een zo grote souplesse dat men over de foutjes weet heen te spelen. Wie weten wil „hoe het was", kan zondag om 19.30 uur naar Ne derland I kijken, dan zendt de AVRO het beste gedeelte van het programma uit. Dra. A. van der Veen-Wiersma HAZERSWOUDE Achtendertig inwoners uit Hazerswoude en Koude kerk aan de Rijn, die de afgelopen winter deelnamen aan de EHBO- cursus, hebben gisteravond uit han den van burgemeester J. ten Heuvel hof het EHBO-diploma, evenals het verbandkoffertje, in ontvangst ge nomen. Bovendien overhandigde deze aan de voorzitter van de EHBO-ver- eniging, de heer Th. Vet, de sleutels van een andere ambulance, die de afdeling ter beschikking zal staan. De voorzitter van de Rijndijkse EHBO-afdeling, de heer Vet, richtte woorden van dank tot dokter Spran- gers. Omdat het echtpaar Zwartjes-van Egmond, de centrale meldingspost, binnenafzienbare tijd verhuist, zal de post worden ondergebracht in lunchroom „Ruimzicht" aan de Rijn dijk. Als blijk van waardering voor het „zenuwenwerk", dat vooral me vrouw Zwartjes 12 jaar lang ver richtte, bood de heer Vèt haar een cadeau aan. Burgemeester Ten Heuvelhof be steedde aandacht aan de plannen, die het provinciaal bestuur heeft inzake de reorganisatie van het ambulance vervoer. „De pfaktijk wfjst uit, dat je een ambulance op centrale punten voorhanden moet hebben". De ambulance, die de Rijndijkse EHBO ter beschikking zal staan, is zeven jaar oud, voldoet aan alle eisen en is, aldus burgemeester Ten Heuvelhof, „met veel goede woorden en voor weinig geld" overgenomen van de gemeente Leiden. Er zijn nog besprekingen gaande omtrent de aansluiting van de berijders op een draadloos verbindingsnet. Reorganisatieplannen SCHEVENINGEN - De EMS heeft andere plannen met de Pier. In ver band hiermee heeft Pier - directeur J. F. Siekman ontslag genomen. Hij heeft z'n functie een kleine twee jaar uitgevoerd. De heer Siekman blijft de EMS als adviseur ter zijde staan. Er zal geen nieuv/e directeur wor den aangesteld. De directie van de Pier zal voortaan rechtstreeks door de EMS worden gevoerd. Het vertrek van Ie heer Siekman luidt een overgangsfase in, waarin men tot een efficiëntere hergroepe ring van het beschikbare EMS per soneel wil komen. Voorverkoop abonnementen Zwembad De Kroon Alleen op vrijdag 9 en zaterdag 10 april bestaat nog gele genheid abonnementen te kopen voor het seizoen 1971. De abonnementsprijzen zijn als volgt vastgesteld: voorverkoop Personen van 16 jaar en ouder 18, Tweede en volgende leden uit 9,50 hetzelfde gezin (van 16 jaar en ouder) Gezinsabonnement (gezin met kinderen t.m. 15 jaar) 40,- Kinderen t.m. 15 jaar 9 50 na openstelling bad 20,— 1 G 45,— 11,— De abonnementsverkoop vindt op beide genoemde data plaats van 10 uur v.m. tot 6 uur n.m. aan de kassa van het Zwembad De Hoorn aan de Van Foreestlaan. SASSENHEIM De jaarlijkse uit voering van de muziekschool Bloem bollenstreek bood gisteravond 'n rijk geschakeerd programma. waarbij vooral het goede samenspel van kin- déren opviel. De voorzitter van 't schoolbestuur burgemeester Stolwijk van Voorhout, uitte zijn voldoening over de belang stelling die de school na vijf jaar van vallen en opstaan, geniet. De moei lijkheden zijn nu nagenoeg geheel overwonnen. Het anderhalf uur durende pro gramma, werd met een compositie van Orff, waaraan ca. 200 leerlingen déelnamen, fgesloten. rull- VW-ker- LEIDEN Op dinsdag 13 april, 8 uur 's avonds, wordt de Paasfilm „Kruisiging en opstanding" vertoond in het Evangelie Centrum, Zijisingel 2. Deze kleurenfilm ovër de grootste gebeurtenis uit onze wereldgeschie denis laat overal waar hij wordt ver toond, diepe indruk na. De toegang is vrij en iedereen zowel oud als jong is hartelijk welkom. ZOETERWOUDE Van Leeuwen breidde uit De rij van Zoeter- woudse zaken, die in de afgelopen jaren zijn vernieuwd, is weer met één uitgebreid. Gistermiddag had de officiële heropening plaats van de zaak van de heer en mevrouw Van Leeuwen-Pieterse aan het Watertje. Burgemeester Detmers sprak geluk wensen uit namens het gemeente bestuur. Talrijke bloemstukken en cadeaus werden aangeboden. fWIJK Dc VVV heeft bed- ekort. Directeur Chr. Verplan- >et ernstig beroep op de kers om indien enigszins ik bedden ter beschikking td?5n' ït dtenen Plaats hebben bespro eide i Katwijk, kunnen gerust zijn. a* in de eerste plaats om die elkfcers die op eigen gelegenheid oor-n en geen bed besproken heb- >e klanten van de balie! alleen voor de paasdagen zijn ffü" 'as*e bedden bezet, maar ook iet bollenweekend en het mei- nd. Degenen die één of meer n beschikbaar willen stellen in dit telefonisch doen onder i-ö immers: 13045, 13650, 15960. ,a teravond arriveerden zeshon- faweden. Vandaag zouden er nog inderd bijkomen. De grote e komt morgen als Engelse, e en Zweedse bussen 'n stroom •en zullen afleveren. LEIDERDORP De raad kwam gisteravond in spoedvergadering bij een om te beslissen over een krediet van f 1.600.000 voor de verdere reali sering van het sportpark De Bloe- merd. Verder een bedrag van f 20.000 voor de grondophoging onder de te bouwen RCL-accommodatie in De Blocmerd en nog eens f 20.000 voor het verbeteren van het sportveld aan dc Splinterlaan, te gebruiken door de hockeyclub Alecto. Dezer dagen ontvingen de raadsle den een brief van de korfbalvereni ging Velocitas. Deze club heeft be zwaar dat de oorspronkelijk in het sportpark aangegeven korfbalvelden in het plan niet meer voorkomen, maar nu staan aangegeven als ho- ckey-velden, die noordelijker waren gepland. „Velocitas timmert niet zo aan de weg", aldus de heer J. Reugebrink, „maar de brief is verbitterd nu zij geheel uit het sportpark is verdwe nen. Ik heb er alle begrip voor dat Alecto, een club die dit jaar voor het eerst meedraait en al 140 leden telt in De Bloemerd velden toegewezen krijgt, maar Velocitas met 137 leden bestaat al 20 jaar en heeft een speel veld dat -niet aan de minimumeisen voldoet". Zivembad De heer J. M. Tieken zei begrepen te hebben dat het bestuur van RCL niet weet waar het aan toe is. Mevr. Uhlen'oeck vroeg zich af of RCL per sé alle velden eerst moet hebben. Uit het antwoord van het college bleek dat'het gevraagde krediet in de eerste plaats nodig is om te kun nen doorwerken. Het bijveld van RCL aan de Hoogmadeseweg gaat verloren, daar men in september hoopt te beginnen met de bouw van een overdekt zwembad. Het werk is al aanbesteed. Het is voor RCL het beste als de club in zijn geheel over gaat. Het hoofdveld, dat over een jaar vrijkomt, zal voorlopig kunnen worden gebruikt door Velocitas. Er is geen sprake van dat Velo citas niet in De Bloemerd zou ko men. Maar met dit veld erbij kan déze vereniging nog even vooruit. Daarnaast is er de rijvereniging Liet- horp, die al drie jaar in nood ver keert. De definitieve verdeling van de velden moet nog plaats vinden en het ging nu alleen om de kredieten. Problemen-vergadering voor Benthuizer raad BENTHUIZEN Dinsdagavond 13 april om half acht vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: opnieuw in behandeling nemen van het voorstel van de WD- en PvdA- fracties inzake de motie van af keuring betreffende de heer A. van Noort en van het opzeggen van het vertrouwen in wethouder J. W. Gommers; de installatie raadslid M. C. van Hoeven; benoeming van een wethouder in de vacature B. Hart man; schoolzaken; instellen van een parkeerverbod voor beide zijden van een deel van de Vrijheidslaan. Bij de ingekomen stukken is een aan de raad gericht schrijven van het bestuur der A.R. kiesvereniging Dit deelt mee een schrijven van dr. ir. J. Medema te hebben ontvangen. De heer Medema zegt hierin, dat de recente politieke ontwikkelingen in Benthuizen hem nopen te bedanken als AR vertegenwoordiger in de inter- politieke commissie voor de bespre king van de Nota-Beernink. Het door de heer Medema nog uit te werken rapport ligt bij hem ter inzage, maar het zal niet worden ingediend. LISSE Nadat ds E. G. Oostin- ga. predikant van de Hervormde wijkgemeente Oost, gisteren de eer ste paal had geslagen voor de nieu we kerk in de wijk Poelpolder, sprak de heer J. Buitenhuis de hoop uit, dat binnenkort toch nog een samen werking tot stand komt met de Ge reformeerde Kerk. Hij releveerde, dat aanvankelijk de Geref. Kerk zou samenwerken in deze bouw men had zelfs gezamenlijk een architect benoemd. Later is nog getraoht, ook tevergeefs, in samenwerking met zo wel de Geref. Kerk als de R.K. Kerk Raad Nieuwveen over aankoop boerderij NIEUWVEEN In de raadsver- gadering vond de beëdiging plaats van het nieuwe raadslid voor Ge meentebelangen mevr. Th. Speet Sikkens. opvolgster van de inmid dels vertrokken heer H. Bekking. In de vacatures in commissies en besturen werd voorzien door benoe ming van wethouder J. van Djjk (Gem. Bel.) tot lid bestuur „Aar- weide" en mevr. Speet tot lid van de bouwcommissie, alsmede advies commissie woonruimtewet, plaats- vervangeld lid „Elf Gemeenten" en plaatsvervangend vertegenwoordig ster „Lugdunum" Ter Aar. De heer C. Meyer (Gem. Bel.) ver zocht het reglement vam orde aan te vullen met een rookverbod in de raadszaal. De heer J. Spekman (KVP) was het hier niet mee eens. Voorzitter Breen antwoordde dat de heer Meyer (zelf niet aanwezig), het terecht als een „zware zaak" heeft voorgelegd. De commissie, die inder tijd belast was met de voorbereiding van het nieuwe reglement van orde, zal nu eerst advies uitbrengen. Naar aanleiding van ingekomen bezwaren tegen het ontwerp-bestem- mingsplan Schoterveld werd een gunstige oplossing gevonden voor het pand W. P. Speelmanweg 1. Wat betreft de aankoop va.i een boerderij zei de voorzitter: „Wij zit ten bijzonder zwaar, daar het hier gaat om de grondaankopen voor de bouw van woningwet- en bejaarden- woningen. Wij trachten de gronden zodanig te kopen dat de boerderij zo rendabel mogelijk blijft, en zijn be reid elke acceptabele prijs te beta len". Het gaat om 5 ha. „Onteigening is altijd een langdurige en pijnlijke procedure. Wij willen alles doen om tot overeenstemming te komen". SPEELVELD Voor de Chr.-Nat. School, die in middels een vierde leerkracht heeft aangetrokken, zal de consistorie van de geref. kerk kunnen worden ge huurd. Besprekingen zijn gaande om bij de bouw van de kleuterschool, twee lokalen te mogen plaatsen, waarvan één klas dan voorlopig kan worden gebruikt voor de Chr.-Nat. school. Voor het te bouwen gezondheids centrum van de gezamcnlyk»- kruis verenigingen, geeft de gemeente een garantie voor een lening van f 350.000. de kerk te bouwen. De kerk is be stemd voor wijkgemeente Oost het deel van de gemeente, dat ten oosten van de Randweg ligt, en Lisserbroek. Donderdag 8 april Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, ds. J. Bovenberg over „Midden in het leven. Mil. tehuis, Eerste Binnenvestgracht 21, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. Vrijdag 9 apri Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 uur: avond voor verzamelaars. Schletavond Ned. Bond v. Oud-Strij ders, afd. Leiden, In het Kath. Mil. Tehuis. Mare, hoek Oude Singel. Zaterdag 10 april Schouwburg. 8.15 uur: Litteris Sacrunt met „De Reviser". Groenoordhal. 10 tot 21 uur: mis op voorterrein. Maandag 12 april Terrein Groenoordhal, 10 tot 21 uur: VW-kermis. Dinsdag 13 april Beloftekerk, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreek uur stichting Huisvesting Werkende Jon geren. Schouwburg, 8.15 uur: Dr. Strangely Strange, folk-songs. Terrein Groenoordhal, 10 tot 21 uui" VW-kermis. Woensdag 14 april Beloftekerk, 9 tof 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal, 12.45 tot 1.30 uur: pauze- orelconcert Dorthy de Rooij. Terrein Groenoordhal. 10 tot 21 uur: VW-kermis. Donderdag 15 april Beloftekerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Zaal Zulderkerk, 8 uur: kiesver. Lei den CHU. staatssecretaris J C E Haex. Schouwburg. 8.15 uur: „In de holte van je arm". Vrijdag 16 april Beloftekerk, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Schouwburg, 8.15 uur: „In de holte van je arm". VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: antiek-avond, 7.15 uur rond leiding door het kasteel bij kaarslicht. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 10 tot 3 uur nam.: kwintet Leo Meijer. Zaterdag 17 april Den Burcht. 8 uur: Ons Grunneger- iaand. eigen toneelclub met „Wie wai- ten nait ales". Zondag 18 april Gehoorzaal. 2 uur: zondagmiddagcon cert door Southend Boys' Choir, m.m.v. Ray Maulkln, piano-orgel. FILMS CAMERA Bertrand in on(t)roerend goed. a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, belde paasdagen ook 4.45 uur; vr en za 23.30 uur, 100 rifles, 18 jaar. LIDO On her majesty's secret ser vice, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15, beide paasdagen ook 4.45 uur. LUXOR Love story, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, beide paasdagen ook 4.45 uur. REX Tarzan en de jungleopstand. 14 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, belde paasdagen ook 4.30 uur; vr en za 23.30 1 uur, Ik een markies, 18 jaar. STUDIO Het geval Percy, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, beide paasdagen ook 4.45 uur. TRIANON The owl and the pussy cat, 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, bel de paasdagen ook 4.30 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek van Driesum, Mare 110, telef. 20406; Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, telefoon 01717 - 2525 en Apotheek R. van Breest Smallenburg. Loevesteln 6, Leiderdorp, telefoon 42947. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst cn de zondagdlenst van de Oegst- geestsc Apotheek wordt waargenomen door Apotheek van Driesum. Dokters dienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-. woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin. Rijndijk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktcrsdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor informatie telefoon 33921. Musea ius. Rapenburg 73. werk dinsdag en* vrijdag Acad. Inst. gen 9.3011.30. 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur, kassen zat. en zon. gesloten: 1 okto ber— 31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 1017 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00—19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Kinderklinibk: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Dlaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en 18.45—19.30; 2de klas; alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30: lste klas. alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en za. van 15—15.30; dl. en do. van 10— 18.30. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—18.30. Annakliniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30-15.30 en 19—20 uur, Psychiatrisch ziekenhuis Bndegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags U tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllniek: maandag t/m vrijdag 16.45—17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zon dag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) lste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—15.00, van 19.00—19.00 uur; :ide klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van I tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- Hng: dagelijks van half 3 tot half 5; reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 0 tot half 5; revalidatiecentrum kinderen: woensda van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc- afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Tentoonstellingen Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 26 febr. tot 12 april, 10 tot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur. Galerie Van der vllst, Botermarkt 3: tot en met 15 apzil, groepstentoonstel- lng, wandkleden, schilderijen, grafiek en plastieken. Rapenburg 94: tot 9 april werk van Theo Michels. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: Voorjaarstentoonstelling. surrealistische schilderijen van: Diane van den Berg, Brunklaus, Johan Hermsen, Frans Erke- lens en Relndert van Briemen. Machteld Hooyen gouaches. Peter Teeling etsen, Margriet Struyk, keramiek, Hans Godc- froy, ker. plastieken, dinsdag t.m. zater dag van 96 uur. Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: aquarellen van Lenle Korpershoek en ke ramiek van Guy van Hardenbroek, ope ning 3 april 4 uur, daarna t.e.m. 28 april, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur, dinsdag avond 8 lot 10 uur, zondag na afspraak, 9 t.e.m. 12 april gesloten. Lakenhal: tentoonstelling „De gouden naald", wandkleden van amateurs, van 9 april tot 16 mei, 10-17 u., dag.; zon en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat l: l t.m. 13 april 's middags om 3 uur volkenkundige kleurenfilms.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3