Sparta RCH werkt ook tegen aan nieuw concept /2n Philips streeft minder 1 grote groei na m 71 Nieuw seizoen moet Herman Leidelmeijers topjaar worden )mzettingen voeren Rotterdamse produktiviteit op Jongeling kritisch over grote partijen FINANCIËN Omzetstijging verwacht van 9 a 11 pet. w* U O Gezagsteugels slepen al jaren VERDIENDE WINST NOORD: 4-1 Selectieduel kende weinig lichtpunten Predikantenbond heeft 2271 leden 13 DONDERDAG 8 APRIL 1971 IVan onze speciale verslaggever I HEEMSTEDE Sparta heeft |ok het ongelijke gevecht voor de wartfinales van het nationale ïkergebeuren tegen tweede-di- sieclub RCH (14) gebruikt n het de laatste weken ver- ieuwde taktische concept te [ervolmaken. I In dat concept, gericht op een gro te produktiviteit, hebben ook Char- f Bosveld. Peter de Quant en Hans intzon, drie spelers die zeer lange Bjd buiten het eerste elftal van Spar- Jzijn gelaten, een rol gekregen. jPe uiterst spaarzame produktiviteit l de laatste competitieduels heeft parta-trainer Georg Kessler tot de fcmerkelijke vernieuwing gebracht. If, zoals aanvoerder Hans Eijken- roek zegt: ,,Het belangrijkste is op t ogenblik dat er doelpunten wor- n gemaakt. Vorige week, toen we >or de eerste maal in deze nieuwe bstelling tegen een amateurelftal Menden, werd er zesmaal gescoord. |Nu, tegen RCH, vier keer terwijl er meer kansen op doelpunten wa- i. Ik dacht wel dat dit experiment ins van slagen heeft." Verandering De nieuwe koers van Sparta heeft •rlopïg?) het voetbalhoofd gekost verdediger Dries Visser (gebles- ;rd en geschorst), middenvelder i Walbeek en aanvaller Nol Heij- nan (beiden vormverlies). [Toch voltrekt zich niet de meest ijnerkelijke verandering bij hun aatsvervangers (resp. Bentzon, De uant en Bosveld), maar bij midden- ïlder Jan van der Veen. Hij, de invallende man, is de breker ge- orden, het verdedigende punt van e drie middenvelders. Hans Eijkenbroek: „Het geheel angt inderdaad van Van der Veen f. Het was de vraag of hij het ver- ïdigende werk zou kunnen opknap- en. Hij heeft het tot nog toe goed edaan". Zegt Van der Veen zelf: „Ik en er wel bang voor geweest. Ik had ij Sparta nog nooit met deze op- racht gespeeld. Wel bij Jong Oranje, nder Kessler en nu ook onder Fadr- onc. Zaterdag nog, in Mostar, was ik ok de laatste man op het midden- pld" Tevreden Jap van der Veen had het vorige spa /eek tegen (goedwillende) amateurs "^rijpelijk niet moeilijk, gisteravond ?en RCH kwam hij eveneens niet moeilijkheden, al zaaide oud- er Piet Van der Berg we' de idige onrust in de Rotterdamse af- eerlinie. Georg Kessler dan ook: „Ik ben 'er het verloop van de wedstrijd ™j$er tevreden. Het heeft aan mijn ïrwachtingen voldaan. Vooral ook invallend. Er zijn vier doelpunten rne scoord, er zijn de nodige kansen ["Afkomen. En Leo Steegman, assistent van essler die onmiddellijk naar het ajenoord-stadion racete voor het iffen Feijenoord—Ajax: „De omzet- igen in de ploeg zijn uiteraard be- ïst gedaan. Kessler wil, wanneer -yi^tuurlijk ook de tegenstander zich -Alpartoe leent, deze lijn ook in de impetitie doortrekken". Dekking In de competitie zal Sparta waar- Ihijnlijk echter niet dezelfde, tot '«lethallen bereid zijnde, tegenstan- laaltrs tegenover zich treffen als RCH. «onder afbraakvoetbal te spelen trad formatie van de Bossche trainer i Tap de Rotterdammers tegemoet. De juichende Peter de Quant (links) heeft grond. „Met een consekwente dekking hebben we getracht niet door Sparta overrompeld te worden en daarna vanuit de defensie ook te komen. Ik dacht, dat we goede tegenstand heb ben geboden. Zeker 'gezien het na tuurlijk aanwezige verschil in kwali teit. Sparta is zonder meer de betere ploeg". Sparta had daarbij ook niet over geluk te klagen. Het kroop, na nog geen tien minu ten spelen, door het oog van de naald, toen eerst Verschoor tegen doelman Doesburg opschoot en daarna Van der Berg de terugspringende bal over het lege doel lepelde. Tap: „Kom je dan voor, dan loopt het natuurlijk wel anders. Nu kwamen wij met een wat ongelukkig doelpunt zelfs achter. Die „onfortuinlijke" -treffer kwam op naam van Jan Klijnjan, door de om zettingen naar zijn (oorspronkelijke) rechtsbuitenplaats verhuisd. Klijnjan schoot een vrije trap ineens achter doelman Bes, waarbij de bal wel door de in de muur staande Weijers van. richting werd veranderd. Var.af dat ogenblik (18de minuut) speelde Sparta ondanks niet van ge vaar ontblote tegenacties van RCH (Smit. Verschoor .Van der Berg en Stoute), dat er in de slotfase zelfs grimmig tegenaan ging, een gewon nen wedstrijd. Het doelpunt bracht de broodnodige rust, gaf de Rotterdammers de gele genheid het spel volgens de van te voren uitgestippelde lijnen te speler- Met Charley Bosveld (voor het eerst een volledige wedstrijd) als de man van de fijne passes achter zijn drie mansvoorhoede, met De Quant als sterk opkomende middenvelder. Bosveld: „Maandag hoorde ik van Kessler dat ik eer. kans zou krijgen. Dat ik tegen RCH mee zou spelen: Ik zojuist het tweede doelpunt voor Sparta gescoord. Doelman Bes legt verslagen op de heb hier lang op moeten wachten. Ik verwacht nu ook, dat ik die kans in de competitie krijg. Dat Kessler met dit elftal blijft spelen. Het is een winnend elftal, dat ook doelpunten maakt. iHet ging dacht ik goed. Ik heb het conditioneel ook op kun nen brengen. Maar ik besef aan de andere kant ook, dat ik goed moet blijven spelen. Daarbij ben je ook af hankelijk van de overige tien spe lers". Bosveld speelde, zonder werkelijk uit te blinken, een nuttige wedstrijd. Hij gaf ook zeven minuten voor de rust de pass waaruit De Quant dc tweede Rotterdamse treffer achter doelman Bes kopte. Tot een doelpunt kwam i hij zelf niet, al was hij daar halverwege de tweede helft (het was toen reeds 13 door een benutte strafschop van Klijnjan en een naar buitenspel rie kende tegentreffer van Piet van der Berg) dioht bij toen hij buiten bereik van de Heemsteedse verdedigers de paal trof Voor 14 zorgde daarna wel Jan Klijnjan met de fraaiste treffer var- de wedstrijd. Een door hem zelf door- gekopte dieptepass van Kristensen nam hij ineens op de schoen. Klijnjan: „Ik heb er drie gemaakt, dat wel, maar het hadden er nog een of twee meer kunnen zijn. Het is me - niet tegengevallen, al heb ik dit sei- zoeh bijzonder prettig achter de voor hoede kunnen spelen". Zegt -Hans Eijkerïbroek tenslotte: „Het is te zien, dat het nog niet hele maal goed zat. Klijnjan trekt vaak naar binnen. Het gat, dat hij op de vleugel liet vallen, werd nog onvol doende opgevuld. Daar moet een mid denvelder inkomen. Niet direct Hans Bentzon, dan blijft er achter een te groot vacuüm over". RCH—Sparta 1—4 (0—2). 18: Klijnjan 0-tl. 38: De Quant 0—2, 51: Klijnjan (strafschop) 0—3, 54: Van der Berg 1—3, 71: Klijnjan 1l. Scheidsrechter Dorpmans. Toeschou wers 4000. RCH: Bes, Croes, Kesselaar. Van Eijden, Van Ramselaar, Verschoor, Smit, Weyers, Stoute. Van der Berg. Meijer. Sparta: Doesburg; Venneker. Ter Horst, Eijkenbroek. Bentzon; De Quant. Van der Veen. Bosveld; Klijnjan. Kowaltk, Kristen sen. PETER ONVLEE EINDHOVEN Voor 1971 is het de doelstelling van Philips' Gloeilampenfabrieken de ongun stige ontwikkeling van de resul taten een halt toe te roepen. Om dit te bereiken zal een groei moe ten worden nagestreefd die min der groot is dan die van 1970. Zo zal het omzetaccres dit jaar la ger zijn dan in 1970. Geraamd wordt, dat het tussen de 9 en 11 procent zal liggen, tegen 16 pro cent in 1969. Ook het slijgingstempo van de in vesteringen en van de produktie-ex- pansie zal worden gematigd. Dit laat ste zal tot een vermindering van het personeelbestand leiden en tot een verlaging van het relatieve voorraad- niveau. De financiering zal in 1971 geen bijzondere maatregelen vereisen. Er zullen dit jaar geen emissies plaatsvinden. Ten aanzien van het rendement zullen wat betreft de eerste helft van 1971 geen optimistische verwachtin gen mogen worden gekoesterd. Eerst daarna zal een verbetering kunnen worden gerealiseerd. Medebepalend hiervoor is echter, dat het inflatiepro ces wordt beteugeld zonder dat dit leidt tot ernstige verstoring van de economische groei. Investeringen Het beleid, zo stelt de raad van bestuur in het jaarverslag over 1970 vast, blijft erop gericht ten volle deel te hebben in de aanmerkelijke groei, die de markten waarin de onderne ming werkzaam is, vertonen. De investeringen in de gebieden met gunstige omzetperspectieven zijn de afgelopen jaren omvangrijk ge weest. Zij vormen mede een grondslag voor de toekomstige ont- plooiing van de activiteiten van Phi lips. Wat 1970 aangaat wordt opgemerkt, dat de ontwikkeling van het resultaat niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. Dit werd veroorzaak', door een aantal omstandigheden die vooral in het tweede halfjaar hu».i in vloed deden gelden. De voornaamste oorzaken 'waren het uitblijven van een duidelijk herstel van de economie in Noord-Amerika en dé onver wacht sterke inflatie in vele andere delen van de wereld, tot uitdrukking komende in bijzonder sterke kosten stijgingen. op te vangen. Evenmin konden deze kosten a tempo geheel door efficien- cy-verbeteringen worden goedge maakt. Daarbij dient in aanmerking te worden genomen, dat de efficiency de nadelige invloed onderging van de arbeidsonrust die zich in enkele lan den voordeed en van het feit dat de sterke produktie-expansie soms leid de'tot moeilijkheden bij de toeleve ring van onderdelen en materialen, zowel door interne als externe leve ranciers. In de categorie duurzame consump tiegoederen gaven vooral de verkopen van kleurentv's, radio's, grammofoons en recorders grote stijgingen te zien. In de sector bedrijfsapparatuur wa ren het hoof dza kei ijk medische appa raten en elektronische kantoormachi- nesystemen, waarvan de omzet sterk steeg. De verkoop van bouwelementen vertoonde in de eerste drie kwartalen van 1970 een krachtige groei. De zwakkere groei in het laatste kwar taal werd behalve door een markt verstoring op het gebied van geïnte greerd^ schakelingen veroorzaakt door een vertraging in de afzetaat- wikkeling van kleurentv's, vooral in West-Duitsland als gevolg van een prijsdaling. Het laatste had consequenties voor de bezetting van de fabrieken voor kleurentv's en onderdelen daarvoor, die tijdelijk tot verkort werken zijn overgegaan om het ontstane te hoge voorraadniveau te verlagen. Ondanks de incidentele afzwakking wordt ver wacht, dat de afzetgroei van kleu- rentv-produkten zich nog lang op hoog niveau zal voortzetten. Aanii iiassmg Het was vanwege de internationale concurrentieverhoudingen en de prijsbeheersingsmaatregelen fci enke le landen niet mogelijk" de sterk ge stegen kosten in voldoende mate door aanpassingen van de verkoopprijzen (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG „De politiek bevindt zich in een trieste herfst- stemming, er hangt een grauw sluier overheen, de kiezers ver liezen hun belangstelling omdat er van werkelijke verschillen tussen de partijen geen sprake meer is." Die zei lijsttrekker Jongeling van het Gereformeerd Politiek Verbond gisteravond in een uitverkochte bo venzaal van het Haags kunstenaars centrum Pulchri-studio. In een ruim een uur durend „re quisitoir" stelde de heer Jongeling de politiek van de grote partijen aan de kaak. „De beginselen ontbreken, het gaat alleen maar om centen en dub beltjes, door het oritbreken van wer kelijke verschillen is de verkiezings strijd een felle strijd om personen ge worden. Daarom worden er nu met behulp van reclame-akties juist mannetjes gemaakt, en er wordt gekift, men vangt elkaar vliegen af, de politici worden opgepept, zij worden voorge steld als de witmakers die de grauwsluier over de politiek zullen wegnemen", aldus GVP-voorman Jongeling." De polarisatie, de verdeling in poli- dat (Door Bob Nuys) /or iot WEZEP Dc landelijke keuzo- ali mmissie heeft weinig lol beleefd n de gisteravond in Wezep ge- m eelde selectiewedstrijd tussen West gNoord, daarvoor waren de omstan- ïge gheden te primitief. De slechte ver- g< ihting was nog gemakkelijker te ac- pteren dan het matige spel van est, waarin elk verband zoek was. oord won dan ook met 41, veelal :il fensiefoulen meteen afstraffend. Bovendien ontbrak bij West het amverband, zeker na rust, zodat Bar weinig spelers zich konden on- zl' irscheiden tegen Noord, dat deze d itmoeting speelde ter afsluiting van 'e' n centrale training, or Voldoende waren in ieder geval A ac ander. Van Zijderveld, Bröring, iergever. v. d Sande en de beide, gi einig werk te doen krijgende, kee- vviers Van Kempen en Visser Schu- irt was duidelijk onwennig op de at chtsbackplaats,, terwijl in de front- ei nie Beukers en v. d. Groep elkaar )c luwelijks in de combinatie konden b nden, zodat het teleurstellend was fr it de ondanks kansen missende vol- B 'erige Bröring na rust werd ver se ingen door de ronduit falende Peter Jong van DOTO. e Ploeggenoot Tasma opereerde te mvallend. waardoor verdedigend ote gaten vielen. De Noordelijke lij inval, met Veenstra als grote uit- irj inker, profiteerde daar behendig n, mede omdat laatste man Van 3j 'rink weinig betrouwbaar ope- lt erde Er vielen mede telkens gaten ly ndat de middenlinie te aanvallend "eelde, al was Van Zijderveld ge- d aarlijk opkomend, daarbij zijn snel heid en technische kwaliteiten vol doende demonstrerend. Maar één-twees; mislukten telkens weer en met dit wapen had Noord regelmatig succes, zonder dat West zich aan deze speelwijze aanpaste. Een plus bij Noord was de grote in zet, waardoor de meeste duels werden gewonnen. WIJZIGINGEN Het was kwalitatief een slechte ontmoeting, vooral na rust door dc vijf wijzigingen. Toen kwamen ook v. d. Pas en Van Hofwegen in het veld, waarvan de laatste toch te statisch opereerde en zeker minder was dan Karstens voor rust. Ook scheidsrech ter Winkel deelde, in combinatie met zijn neutrale grensrechters, in de ma laise. WEST: d: Van Kempen (Zuïdvo- gels)/Visser (Huizen), a: Schubert Sande (Zw. Wit)-Viergever (Zw. Wit), Van Zijderveld (Heerj.dam) en Kars tens (Noordwijk)ZVan Hofwegen (Jod. Boys), v:.v.d. Groep (IJsselmeerv.). Beukers (Spakenburg) en Bröring (Noordwijk)'De Jong (DOTO). NOORD: d: Kuik (HZVV). a: Smid (ONS). Bloemberg (Klaz.veen). Roze- ma (ACV) en Pauli (ACV), m: Buitstra (ACV). Haitsema (Draehtser B.) en Schievink (Hark. Boys), v: Hoekstra en Veenstra (beiden Hark Boys) en Zwiggelaar (Elim)/De Jong (ONS). Scoreverloop: 12. Haitsema 01 na misser Van Elfrink. 28: Buitstra via binnenkant paal 0—2, 30 Van Zijder veld 1—2 na één-twee met Beukers, rust 18 en 28. Veenstra 13 en 14. (Huizen), A. Wander (Zw. Wil), Van Effrink (Zuidvogels)/v d Pas (Heerj .dam) en Tasma (DOTO), m: v. d. UTRECHT Jaren geleden speel de een uiterst talentvol Indonesisch jochie van tien jaar inee in een jeugdinterland tegen China. In dit duel tussen de twee sterkste badmin- ton-naties van de wereld won het ventje, Herman was zijn naam, zyn party tot groot enthousiasme van een iets jongere bewonderaar, die Rudy Hartono heette. Onlangs kwa men die twee elkaar weer tegen: Her man Leidclmeyer (23), inmiddels tot Nederlander genaturaliseerd, als fi gurant tydens de wereldkampioen schappen in het Londcnsv Wimble don (officieel: 'All England Cham- pionchip') en Rudv Hartono als trotse wereldkampioen, en dat voor de vier de keer. Herman Leidelmeyer herinnert zich: 'Toen Rudy Hartono me zag, wist hij eerst niet precies wie ik was. Leidelmeyer, daar had hij nog nooit van gehoord, omdat ik in Indonesië een andere, Chinese, achternaam had. Plotseling ging hem een licht op. Hermanzei hij wat aarzelend en toen herkende hij me weer. Er ging wel wat door me heen toen ik die Indonesiërs daar zag spelen. Ik be sefte dat ik wellicht net zo goed wds geweest als ik in Indonesië was ge bleven. Ik was immers altijd beter dan Hartono en ik werd als een groot talent beschouwd. Gd 13-jarige leeftijd was ik bijvoorbeeld kampioen van Oost-Java in de klasse 12-16- jarigen'. In het begin van de (onrustige) zestiger jaren stopte Herman Lei delmeyer met badmintonnen omdat de familie had besloten r.aar Neder land te vertrekken. Leidelmeyer: 'Als ik was blijven spelen en aan de .'op was gekomen, had ik misschien geen toestemming gekregen om te ver trekken'. In Nederland werd hij begin '63 lid van de uit louter In donesiërs bestaande vereniging 'Pla fondmeppers'. een Deventer club die niet bij de Nederlandse Badminton- bond was aangesloten. Leidelmeyer: 'Aanvankelijk was ik helemaal niet van plan weer te gaan spelen, maar op verzoek van mijn vader, zelf een uitstekend badminton ner, ben ik weer begonnen. Ik speelde m'n eerste toernooi in Amersfoort als speler van ABC. Ik kwam uit in de C-klasse en die wor. ik nrompt. Daarna heb ik nog één toernooi op mijn naam geschreven en op het volgende toernooi mocht ik in de B-klasse uitkomen. Voordat ik aan de finale begon, Nkwam er iemand naar me toe en die zei: gefeliciteerd hoor, hier heb je de beker. Zo overtuigd was men ervan dat ik zou winnen. Ik heb dat jaar ook meteen met de nationale kampioenschappen meege daan. In de eerste ronde moest ik tegen Boudewijn Ridder. Mijn oom waarschuwde me: pas op, je moet tegen jongens van het Nederlands team, die zijn veel te sterk voor je. De cijfers tegen Boudewijn Ridder waren 15-8, 15-9. Toen kreeg ik van m'n oom een trainingspak, dat had ie me van tevoren beloofd als ik zou winnen. Daarna had ik als te genstander Loèk Nardten. Die zei voor de partij: 'Jou pak ik wel, jij bent toch moe'. Over die opmerking was ik zo kwaad, dat ik hem in de eerste game met 15-0 afdroogde. Ten slotte versloeg ik Henny van Leiden, titelhouder Kees Broederiet, Pim Seth Paul en in de finale Henk Weijs. Alles in twee games'. Daarmee was de sensationele entree van de besceiden 16-jarige knaap uit Driebergen een feit. Later behaalde hij nog vier keer de Nederlandse ti tel in het enkelspel alsmede ettelijke dubbelkampioenschappen. Maar in ternationaal brak hij nooit door, om dat de NBB niet over het geschikte apparaat beschikte en trouwens nóg niet beschikt om een talent op de juiste manier op te vangen en te begeleiden op weg naar de top. Zijn enige internationale succes behaalde Leidelmeyer een jaar of drie geleden toen hij met Lili ter Metz het mixed-dubbel won tijdens de open Franse kampioenschappen in Parijs en met een Pakistaanse spe ler zegevierde in het herendubbel. Herman Leidelmeyer, die in dienst zat, was daar overigens op eigen kosten heengegaan Vreemd genoeg werd Leidelmeyer niet meteen uitgenodigd voor de se- niorenbondstraining. 'Ik weet nu nog niet waarom niet. Ik sprak Loen geen Nederlands, dus communiceren 1 on ik bijna niet. Wel werd hij spoedig lid van de jeugdtrainingsgroep, waar op mensen als Agnes Geene, Imre Rietveld, Gerard Stellaard en de broers Van Ginniken zaten.' Dit is de fijnste training waarop ik in Ne derland ooit heb gezeten. E; heerste een geweldige teamgeest. Een sfeer waarin het prettig was om keihard te trainen, een sfeer oók waarin prestatise van formaat geléverd kon den worden. In die periode zijn we twee keer tweede van Europa ge worden. Achter West-Duitsland. Met slechts één punt verschil verloren we. Dat kwam alleen door Agnes Geene. Als die voor het belangrijkste punt stond te spelen, stond ze nog naar jongens te lachen'. Dat hij nooit écht is doorgebróken, wijt Leidelmeyer, van beroep ope rator bij de IBM, aan de begeleiding, of liever: het gebrek aan begeleiding. Er is nooit een goede begeleiding ge weest. Ook op de 'All England' werd iedereen aan zijn lot overgelaten. tieke blokken links en rechts, brengt hierin volgens hem geen verandering. „Beide blokken mikken op de kiezers in het midden. Daarvoor laat de PvdA haar socialistisch gezicht vallen en neemt de confessionele linkse ideeën over." De GPV-lijsttrekker richtte zijn kritiek met name op de confessionele partijen Alles op het gebied van de zedelijkheidswetgeving waar zij vroe ger voor gevochten hebben, breken zij nu af." Ook het optreden van het kabinet- De Jong moest het ontgelden. „De ge zagsteugels hebben in de afgelopen jaren langs de straat gesleept, de re gering en met name premier De Jong heeft overal begrip voor. Begrip voor de kabouters, begrip voor de krakers, begrip voor dit en begrip voor dat. Jarenlang heb ik, aldus de heer Jongeling, erop gehamerd dat het ge zag gehandhaafd moet blijven. Jaren* lang zo blijkt nM, is de CHU-Iijst- trekker Udink het in diep geheim, met mij eens geweest, maar dat heeft hij nooit naar buiten gebracht. Nu snijdt ook hij ineens het gezagsthema aan." „Ik zal", aldus de GPV-lijsttrekker, "graag op de drie grote christelijke partijen stemmen als ze maar chris telijk waren. In de politiek moet de bijbel echter niet gesloten blijven. Daarvoor zal ik blijven getuigen zo lang ik adem heb", aldus de heer Jongeling. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het ledental van de bond van Nederlandse predikanten is met 39 toegenomen en bedraagt nu 2271. Deze 2271 zijn als volgt onder te verdelen: 1461 (van wie 20 vrouwe lijke) hervormde dienstdoende pre dikanten, 5 waalse hervormden, 17 zendingspredikanten, 27 (5) luthersey, 79(12) doopsgezinden, 47 (12) remon stranten, 22 gereformeerden, 2 vrije evangelischen, 2 predikanten van de vrije gemeente, 2 vrijgemaakte gereformeerden, en 1 oud- katholieke bisschop. Voorts: 285(1) hervormde emeriti-predikanten. 2 waalse hervormden, 1 lutheraan 15(6) doopsgezinden, 4(3) remonstranten en 4 gereformeerden. Dan: 4(1) predi kanten in Duitsland, 3 in België, 3 in Zwitserland, >1 in Engeland, 1 in Australië, 1 in Zuid-Afrika, 2 Zwit serse predikanten, 1 Surinaamse me thodist en 1 in Canada. Ten vierde: 154(10) eervol ontslagen predikanten, werkzaam in diverse funkties, en tenslotte: 24 dienstdoende hooglera ren, 8 rustende hoogleraren, 20(12) vi carissen, 4(3) em. vicarissen, 28(9) kandidaten en 40(2) studerenden. Er werd niemand gecoacht, want er was geen coach mee, alleen een stuk of drie vier bondsmensen. De meis jes hebben verloren, omdat ze ge woon niet wisten wat ze moesten doen. Ze speelden maar stomweg, er was niemand die hen aanwijzmgen gaf. En na de partij was er niemand die hen opving, ze konden mei niemand praten. Ik heb in al die jaren als nationaal top-badmintonner eén ding geleerd: je moet wat de oond be treft nergens op rekenen'. Twee jaar terug maakt Herman Leidelmeyer een overstapje van de veelvoudige landkampioen Duinwijck (Haarlem) naar het Amsterdamse AAC, met welke club hij kort ge leden promoveerde naar de hoofd klasse. 'Ik was een beetje uitgeke ken bij Duiinwijck en wilde pro beren om een Amsterdamse cluo in de hoogste afdeling te krijgen. Dat is gelukt en daar ben ik erg blij mee. Het is een goede propaganda voor het badminton in de hoofdstad. Een andere reden voor mijn vertrek bij Duinwijck was ook, dat ik het allemaal wat rustiger aan wilde gaan doen. Geen topsport meer'. Daar ;s de 23-jarige Utrechter eerzuchtig als hij is^— nu op teruggekomen. 'Ik wil proberen van het volgend sei zoen een topjaar te maken. Ik ga vooral met Piet Ridder erg veel trainen en ben van plan in Neder land nog één jaar alles te winnen wat er maar te winnen valt'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13