ADO een bekerillusie armer AJAX WINNAAR VAN PRESTIGESLAG „DWERG" FSC BEKERT VERDE] Manoeuvres van Michels brengen Feijenoord uit evenwicht Theo de Jong scoort enige treffer in slecht duel Niets aan te doen; we moeten verder99 verrasse GVAV laat zich Dode en ernstig gewonden dooi! ongelukken s «se mmmSm Van onze speciale verslaggever ROTTEDAM Het doelpunt van Dick van Dijk dat Ajax in de allerlaatste minuten naar een 12 overwinning op Feijenoord tilde veroorzaakte een golf van verbijstering in het kolkende stadion. Juist Ajax, met zijn Europa Cup besognes in het achterhoofd dat welbewust had gekozen voor een risicoloze bekerconfrontatie, reken de genadeloos af met de krachteloze Rotterdamse brigade. Een Ajax, dat de wedstrijd was begonnen zonder zijn internationale vedetten Keizer, Neeskens en Mühren de laatste twee werden in de tweede 'helft toch ingezet voor de vermoeide Krol en de geblesseerde Suur- bier en dat desondanks toch triomfeerde. Feijenoord Ajax. Een duel dat volgens de manager van de Rotter dammers, Guus Brox voor zijn ploeg van „levensbelang" was. Feijenoord immers hunkert naar vernieuwd in ternationaal contact via de Europese bekertoernooien. De Europa Cup-toernooien zijn voor de rood-witten een bittere nood zaak. Niet alleen sportief maar zeker (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Was het vorig jaar GVAV waarop Feijenoord zich in de kwartfinale van de strijd om de KNVB-beker te pletter liep (de Groningers wonnen toen in het sta dion met 10) gisteren herhaalde zich de geschiedenis. Weer dolf een krachteloze Rotter damse brigade het onderspit. Dit maal was het Ajax dat de offi cieuze wereldkampioen naar een pijnlijke, voor velen verbijsterende, 21 nederlaag voerde. Het eens zo machtige Rotterdam se rijk is aan het afbrokkelen, ook al had Ernst Happel na afloop van de sensationele bekerconfrontatie niets dan lovende woorden: „Hier waren twee ploegen van Europese klasse aan het werk. De gelukkig ste heeft gewonnen. Aan het twee de doelpunt kleefde een buitenspel luchtje. Bovendien heeft de scheidsrechter Feijenoord een strafschop onthouden, toen Mühren Jansen van de bal af zette". Aanpassen Feijenoord. Happel wilde dat wel ruiterlijk erkennen, had in het ge heel niet verwacht dat Ajax zonder Keizer, Mühren en Neeskens de strijd zou beginnen. Happel: „Aanvankelijk was ik wel even verrast. Maar daarna is het gewoon een kwestie van aan passen". Een hoofdstuk apart in de zoveelste editie van Feijenoord Ajax vormde Ove Kindvall. De Zweed die de Rotterdammers in menige wedstrijd naar de overwin ning heeft geleid, is al geruime tijd uit vorm. Geen enkele aktie lukt meer. Ove's dodelijke schot is al- 'ang niet dodelijk meer. Het hele optreden van Feijen- oords spitsspeler verraadt onze kerheid. Ove: „Ik weet niet wat er met me aan de hand is. Iedereen zegt dat ik al met mijn gedachten in Zweden vertoef. Maar daar is geen sprake van. Het is toch van zelfsprekend dat ik roemvol af scheid wil nemen, maar de vorm wil maar niet terugkeren. Elke keer hoop ik dat ik me nog een keer waar kan maken. Juist van de wedstrijd tegen Ajax had ik me ontzettend veel voorgesteld. We dachten in feite allemaal dat we ■'ouden winnen. Ajax had immers I ooenlijk verklaard dat de strijd om ^e Europacup de belangrijkste was. Niet dat we de wedstrijd cadeau -ouden kriigen, maar dat we zou den verliezen, nee, dat was een complete verrassingen". Rinus Michels, trainer van Ajax, zei het bijna verontschuldigend: „Er is nieta aan te doen, dat we nu ook weer voor de Nederlandse be ker verder moeten. Dat is de sport nu eenmaaL En het geld van de jongens. Daarom hebben we ook deze wedstrijd weer voluit ge speeld." Ajax voetbalde, en dat is mis schien het allerbelangrijkste, heer lijk ontspannen, bevrijd van iedere druk. De Amsterdammers hoefden niet per se te winnen. Dit in pijnlij ke tegenstelling tot het krampach tig optredende Feijenoord. De Aja- cieden in dit duel, bevrijd van iedere zorg, speelden in de eerste helft wellicht ook te onbevangen. Nico Rijnders hierover: „In die pe riode hebben we het wat te gemak kelijk opgenomen allemaal. Dat hebben we in de rust dan ook gehoord. Daarna waren we fa natieker, harder ook. We speelden bewuster en namen minder risico's. We werden dan ook steeds sterker. Dat leverde ons 5, 6 goede scorings kansen op. Het is dan normaal dat je er 2 van benut. De 12 is de goede uitslag. Feijenoord stond, denk ik onder een te grote druk. En daarvan hebben wij aardig kunnen profiteren". Overbelast Michels over zijn forse ingrijpen bij het samenstellen van zijn team: „De meeste jongens waren overbe last. Daarom heb ik ze niet opge steld. Iedereen weet wat de volg orde van belangrijkheid voor Ajax op dit moment is. De beker blijft voorlopig op de derde plaats". Dick van Diik scoorde in de laat ste enerverende fase het beslis sende doelDunt voor de Amster- dammp'-s. Juist hij. Van Dijk, die de laatste weken als hij mee speelde tenminste onder 'n hef tige kritiek gebukt leek te gaan Michels: „Van Dijk is nu niet be paald de jongen die op handen wordt gedragen in Amsterdam. Na deze goal kan hij er in ieder geval WP~r e°n na*"- weken tegen". En Van Dijk zelf: „Ik heb de laatste weken weinig kans gekre gen om mezelf te bewijzen, omdat ik meest naast het elftal werd ge houden. Maar tiidens de ogenblik ken, dat ik meespeelde kreeg ik toch de indruk dat het niet slecht gine. Het publiek ziet meestal de acties, d'e mislukken. De goede zien de toeschouwers niet". ook financieel. De vorstelijk betaalde sterren moeten voor een uitverkochte kuip zorgen. Hoewel het bestuur van de Rotterdammers een aardig potje met geld kan breken, is het gehele beleid op Europese duels afgestemd. En dan is het volgepropte stadion zoals gisteravond slechts een „mee vallertje", hoewel beide ploegen de recette broederlijk delen in wedstrij den voor de Nederlandse beker. ZORGELOOS Beroerder dan op dat moment had de onverbiddelijke „extra topper" speciaal voor Ajax niet uit kunnen komen. De Amsterdammers spelen namelijk overmorgen voor de compe titie tegen Excelsior en woensdag in Madrid tegen het Spaanse Atletico in de halve finales van het toernooi om de Europese beker. Ajax had voor de start van het duel meer ijzers in' het vuur. Feije noord echter kon zich in de huidige situatie van de competitie waarin Ajax vrij zorgeloos aan de leiding gaat feitelijk geen nederlaag ver oorloven. Wellicht daarom had Ernst Happel Coen Moulijn, de ervaren dribbelaar, die in de laatste weken echter danig uit vorm is, uit zijn for matie gelaten. De Oostenrijker plaatste Jan Bos kamp op het middenveld, op de plaats van Wim Jansen, die naar het centrum van de spits verhuisde, diri geerde Henk Wery (links) en Ove Kindvall (rechts) naar de vleugels. INTENSIEF Heel wat intensiever had zijn oppo nent Rinus Michel9 in zijn team ge sneden. De trainer van de Amster dammers demonstreerde duidelijk en voor Feijenoord pijnlijk dat hij in deze confrontatie met de eeuwige ri vaal niet meer dan een prestigeduel van weinig waarde zag. Michels liet bewust drie van zijn vaste krachten uit zijn basisopstel ling: Piet Keizer, Gerry Mühren en de jonge Neeskens. Drie spelers die. zondag nog met het Nederlands elftal in Split tegen Joegoslavië hadden ge voetbald. De vierde internationaal Wim Suurbier, was met als doel het scha duwen van de razendsnelle Kindvall, wel opgesteld. Dat was één wijziging. Michels toverde echter nog meer op merkelijke bezettingen tevoorschijn: in zijn defensie had hij Hulshoff naar rechts gecommandeerd en een plaats voor de Duitser Horst Blankenburg in het centrum ingeruimd. Een gelegenheidsdefensie, zoals ook in de middenlinie hooghartig maatre gelen genomen waren. Want naast de vertrouwde Nico R'inders opereerden afwisselend Sjaak Swart, Arie Haan en Ruud Krol waardoor de spits voornamelijk bezet werd door de weer van een heftige grieD herstelde Johan Cruiiff en Dick van Dijk. PLICHTMATIG Dit alternatieve Ajax, plichtmatig voetballende Ajax, bleek reeds in de eerste fase van de wedstrijd vooral defensief uiterst kwetsbaar. Hulshoff met name had opmerkelijk veel moeite met de voor hem „vreemde" vleugelverdediging. In zijn werkge bied ontstond dan ook het eerste doelpunt. Na 18 minuten toen de ge makkelijk opgekomen Piet Romijn, (vervanger van de nog steeds niet van een knieoperatie herstelde Van Duivenbode) de bal over de verbijste rend ver opgedrongen Amsterdamse defensie lepelde De kleine Jansen wrong zich on verwachts tussen Blankenburg en aanvoerder Vasovic door en schoot uit vrije positie laconiek langs doel man Heinz Stuv 1—0. Ajax nam ook daarna in de verdediging verbazend grote risico's. Het was de sleutel tot het vervolg van een tegelijk opgaand spectaculair duel. De naar een onge concentreerd Va Banque riekende speelwijze van de landskampioen le- -1 V Hulshoff een gevaarlijke Feijenoord-inzet onschadelijk. In het midden Henk Wery, rechts Ajax-aanvoerder Velibor Vasovic. Terwijl Heinz Stuy toekijkt maakt Barry verde echter voldoende kansen op. Cruijff knalde (na een fout van de eveneens weer fitte Israel) rakelings langs het doel van Eddy Trevtel en Arie Haan zag een afstandsschot slechts na veel inspanning door aan voerder Israel gekeerd. DIEPTEPASS Feijenoord profiteerde in de eerste helft niet meer doeltreffend van de grote ruimte die Ajax in de laatste lijn present gaf. De Rotterdammers kwamen door Boskamp, Hasil en Van Hanegem op het middenveld tot een uitstekende combinatie, maar aanval lend leverden deze prestaties nauwe lijks rendement op. De dieptepass, tegen deze doorzich tige verdediging, het meest logische wapen werd daardoor veel te weinig gebruikt, al kreeg Kindvall kort voor rust een unieke mogelijkheid de score voor zijn elftal op te voeren, doordat Rijnders de bal aan Hasil kwijtraakte en Hasil hem onmiddellijk met een gave pass lanceerde. De Zweed knalde echter in vrije positie voorlangs de hoofdstedelijke veste, het werkelijke gevaar dat de thuisclub toen forceerde kwam in de eerste plaats vanaf het middenveld. Fanatieke schoten uit de tweede lijn werden echter steeds weer een vrij gemakkelijke prooi voor doelman Stuy. MÜHREN Gerrie Mühren verscheen in de tweede episode binnen de lijnen. Voor Ruud Krol, ook al een Ajacie«l die het afgelopen weekeinde met Jong Oran je intensief in actie is geweest. Mi chels geloofde het wel. Zijn optredende artiesten bleven er echter in dit eerste bekerduel tussen beide ploegen in het Rotterdamse sta dion anders over denken. Het klas- rijke allegaartje zag iedere persoon lijke confrontatie met een collega ster als een persoonlijk prestigeduel. Daarom kon door deze amusante con- NIJMEGEN Theo de Jong's schotvaardigheid heeft NEC stralend in de halve finale van de KNVB-beker gebracht. In de 62ste minuut van een rommelig, door de zenuwen beheerst duel zette hij ADO op een beslissende achterstand. NEC heeft zich hiermee gewroken voor de twee nederlagen die het dit seizoen in de competitie tegen de Ha genaars heeft geleden, maar de wijze waarop was weinig overtuigend. Want NEC-ADO was niet meer dan een lijf-aan-lijf-gevecht. waarin scheidsrechter Boosten zelfs Jürgen Jendrossek met een officiële waar schuwing terecht moest wijzen. Zowel voor ADO als NEXT was de strijd van gisteravond weinig minder dan een gevecht om een plaats bij de laatste vier van het wat publieke be langstelling betreft nog altijd stief moederlijk bedeelde nationale beker toernooi. Want beide ploegen traden met een extra geladenheid aan. NEC omdat het tijdens de competitie in het Gof- fertstadion slechts één nederlaag leed; alleen ADO Is tot nu toe in staat gebleken in Nijmegen te win nen. ADO toch altijd al fel op het bekertoernooi putte de extra prik kel uit de affaire-Mansveld; de lange Haagse ausputzer was vorige week door bondscoach Fadrhonc opgeroe pen voor het nationale elftal, dat zon dag in Split met 2—0 van Joegoslavië verloor. Caclav Jezek, door zijn oud landgenoot Fadrhonc gepolst, stuurde zijn aanvoerder naar Split in de we tenschap dat hij de zieke Rinus Israel zou vervangen Mansveld bleef echter op de reser vebank, tot ergernis van Jezek. Deze teleurstelling heeft echter nauwelijks Mansvelds moreel negatief beïnvloed. ADO's manager Hartman: „Aad Mansveld is spijkerhard, hij is zeker niet in een hoekje gaan zitten huilen, maar wil juist bewijzen tot wat hij in staat is, hij wil laten zien wat hij waard is." Die geladenheid resulteerde in de beginfase in een nerveuze krampach tigheid. Het spel van voorzichtig af tasten zonder enig risico te nemen, speelde zich in de hoofdzaak op het THEO DE JONG druk bezette middenveld af. Pas na 12 minuten slaagde Theo de Jong erin het wat onsamenhangende getrap meer inhoud te geven. Hij brak op rechts door, maar zijn fraaie actie le verde niets meer dan een hoekschop op. ADO, met alleen Couperus en Hestad voornamelijk op rechts in de spits en Berg en Schoenmaker in de tweede lijn, stelden er het eer ste half uur niet meer dan een actie van Wietse Couperus tegenover, die echter verzuimde te schieten. NEC- ADO kenmerkte zich verder alleen door het grote aantal overtredingen. Want de weinige aanvallen waren gedoemd gevaarloos te eindigen. Die van ADO, omdat de slordig te hoog gerichte hoge ballen een te gemakke lijke prooi voor Nico de Bree waren, die van NEC omdat ADO met succes de buitenspelval hanteerde. Nervositeit De nervositeit hield NEC en ADO in bedwang, hoewel NEC kort voor de rust tot twee keer toe de gelegen heid kreeg zichzelf een rustgevende voorsprong te verschaffen. In de 40ste minuut kwam de Jong op links vrij, maar zijn schot werd door Ton Thie zij het met moeite gestopt. Nauwelijks een minuut later dook weer De Jong van achter de ADO- defensie, die naar voren liep voor buitenspel, op en kwam oog in oog met Thie. Hoewel hij de Haagse doel man gedeeltelijk omspeelde, bracht Piet de Zoete vlak voor de doellijn redding. Scheidsrechter Theo Boosten kreeg het steeds moeilijker de nerveus strijdenden te scheiden. In zijn ijver ieder duel af te breken voor er hand tastelijkheden ontstonden, werd zelfs Joop Korevaar drie keer in zijn acties geremd. Opmerkelijke daden, want tegen de Haagse Jehova-getuige, die uit geloofsovertuiging nooit zijn te genstander onheus zal bejegenen, is de afgelopen maanden slechts uiterst sporadisch gefloten. Kort voor de rust moest Boosten zelfs zijn boekje tevoorschijn halen, om Jendrossek een officiële waar schuwing te geven, toen deze Joop Korevaar aan zijn shirtje vasthield. Na rust NEC AiDO zakte na de rust meer en meer terug tot een trap-trek- en duwgeveoht. Voetbal nam een steeds bescheidener plaats in. Zuivere com binaties werden nauwelijks nog ge zien in het rommelige lijf-aan-lijfge- vecht, waarin de Nijmegenaren wel iswaar een lidht overwicht opbouw den, maar waarvan zij verzuimden profijt te trekken. Ook niet toen na 60 minuten Simon van Vliet slecht wegwerkte. Cas Janssens moest het echter afleggen tegen Ton Thie. •Het was tenslotte Theo de Jong wie anders? die NEC naar een voorsprong schoot. Ir. de 62ste minuut kreeg hij de bal toegeschoten van Cas Janssens en met hard, half laag schot passeerde hij Ton Thie: 10. ADO keek tegen een bijna onover komelijke achterstand op en... Je zek aarzelde, met minder dan een half uur voetbal voor de boeg, dan ook niet, direct na het doelpunt ver ving hij de centrale verdediger Simon van Vliet door een aanvaller René Pas. Wanhoop ADO's offensief kreeg echter het karakter van een wanhoopsdaad. NEC's zelfvertrouwen was gegroeid door Theo de Jongs treffer en de Nij- megenaren vingen het Haagse offen sief op beheerste wijze op. stellatie een heftige strijd op het middenveld ontbranden tussen Cruijff en Van Hanegem. Een uniek spel dat in remise eindigde en dat in een wedstrijd praktisch nooit zal voorkomen. Hoe dankbaar onder streepte Michels zijn stelling: „Op dit ogenblik is voor ons het toernooi om de Europacup het belangrijkste. Daarna komt de competitie en dan pas volgt het bekertoernooi". BESTUDEREN De Amsterdamse coach heeft zijn pupillen deze urgentielijst zorgvuldig laten bestuderen en daarbij waar schuwend herinnerd aan Leeds Uni ted, de Engelse brigade die vorig sei zoen in eenzelfde situatie fors op alle kansen speelde en daarvan in plaats van glanzend eremetaal slechts blik overhield. Daarom heeft Michels bewust ge kozen en gaf zijn volgelingen op dracht er tegen dit Feijenoord een gave en aantrekkelijke show van te maken. De Ajacieden slaagden. Zij tikten op het middenveld alsof zij te genover Woubachse Boys stonden en zochten zonder schroom naar boorde volle risico's de aanval. De officieuse wereldkampioen had het daar wa rempel nog vrij moeilijk mee ook. TRAINER De Rotterdammers logenstraften de mening van hun trainer, „dat Feije noord pas tegen echt sterke tegen standers naar hoQg niveau groeit" door steriel en in het bijzonder aan vallend weinig overtuigend te blijven voetballen. Het kostte Feijenoord, in de slotfase, zijn plaats in de halve finales van het Nederlandse beker toernooi. De eerste tegentreffer kwam in de 25ste minuut na de rust van Sjaak Swart (de fanatiekste anti-Feijenoor- der van Amsterdam). Hij passeerde uit een voorzet van Gerry Mühren Treijtel met een harde schuiver (11). Vier minuten voor het einde besliste Dick van Dijk deze opwin dende topper. De lange Ajacied profiteerde van een foute kopbal van Piet Romeijn die terug wilde spelen op Treijtel en kopte de Amsterdamtners naar de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker. Pijnlijker had Ajax in deze wedstrijd, de impasse waarin Feijenoord nog steeds verkeert niet kunnen illustreren. Feijenoord Ajax 1—2 (1—0) 18: Jan sen 1—0. 70: Swart 1—1. 88: Van Dijk 1—2. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 65CC0. Feijenoord: Treijtel; Romeijn. Laseroms, Israel, Schneider: Jansen, Hasil, Van Ha negem: Boskamp, Kindvall. Wery. Ajax: Stuy; Hulshof!, Vasovic, Blanken burg, Suurbier (Neeskens): Swart, Rijn ders, Haan; Cruijff, Van Dijk, Krol (Mühren). GERRIT DEN AMBTMAN Orgelconcert van Dirk Jans Zwart ROTTERDAM Op Tweede Paas dag, 's middags om 5 uur, geeft de organist Dirk Jansz. Zwart een be speling op het fraaie orgel van de kerk aan de Simonstraat-Schiekade (naast de „Nationale") te Rotterdam- C. Het programma staat voor een groot deel in het teken van Pasen met Paaskoralen in bewerkingen van Bach, de Lange. Reger, Karg Elert en Jan Zwart. Daarbij speelt de concert gever ook composities van Vierne (uit de 2de Orgelsymphonie), Reger (Pas- sacagKa) en Andriessen. Van onze speciale verslaggever groot probleem. Onhoudbaar Cornelis' spetter tegen de touwen u^egrj- een: 1—1. Ondanks verwoede po#ineeri, beide formaties slaagden zij er in resterende tijd niet in de onvermijt lijke verlenging te ontlopen. FSC GVAV 2—1 (O-li) <1a). 68: G bels, 89; Cornelis 1—1. M2: Gijzelaars 2 Scheidsrechter Vervoort. Toeschouw^ 20. (DO FSC: Vogels; Drlessen. Ernst. Roemgjer t (Beenen). Aben. Pijpers. Plum (Jacol Mensinc, Geijselaars, Gubbels en Hansr SITTARD Joop Geijselaars ver brak tenslotte de ban. Acht minuten voor het einde van de tweede slo pende verlenging schoot de behendige Limburger de bal langs de verbaasde Tonny van Leeuwen. Fortuna Sittar- dia Combinatie wipte de toekomstige eredivisionist GVAV daarmee uit het bekertoernooi. De „dwerg" FSC moet nu met de reuzen Ajax, NEC en Sparta gaan uitmaken waar de aanlokkelijke be ker in de prijzenkast zal komen te staan. Fortuna SC startte niet slecht. Direct na het eerste fluitsignaal van arbiter Joop Vervoort zocht het de aanval op. Daarbij steunend op het goede werk van vooral Plum en Pij pers, die Fortuna's tweemansvoorhoe de, bestaande uit Joop Geijselaars en Theo Hansen, herhaaldelijk lan ceerde. Maar GVAV hield de zaak achter uitstekend dicht. De Groningers, met Martin Koeman als Ausputzer en Tonny van Leeuwen als sluitpost van de defensie, namen geen enkel risico. Zoals trouwens voor de wedstrijd zeer nadrukkelijk- door trainer Rdn Groenewoud was voorgeschreven. „Fortuna is een lastige tegenstan der voor ons. Vooral omdat zij op eigen veld spelen. Vandaar dat we niet al te hard van stapel zijn gelo pen. Dat was te riskant, We willen namelijk bij de laatste vier komen. Vooral financieel is dat uiterst aan trekkelijk, terwijl we in de halve fi nale wellicht ook de kans krijgen ons te meten met een topploeg uit de ere- divisie". NIET MOEILIJK FSC en GVAV kwamen in de eer ste helft niet aan doelpunten toe. In feite hadden zowel Van Leeuwen als Vogels het zelfs niet al te moeilijk. Zij moesten slechts in actie komen bij schoten vanuit de tweede lijn. Fortuna trok ook in de.tweede helft het initiatief naar zich toe. Het bouw de aan een serie intelligente aanval len, die de GVAV-defensie herhaal delijk in moeilijkheden bracht. Voor al de behendige, levensgevaarlijke Joop Geijselaars bezorgde de Gronin gers handen vol werk. Herhaaldelijk maakte hij zich van zijn Cornelis los. Het verlossende schot ontbrak echter evenals in de eerste helft >rwa nva! GVAV: Van Leeuwen, schipper. Cornefcgcoc Van Vlierden. Franss ,t r>mi Ahllrhff .Tpnspn Koeman. Guns Hovenkamp (Hylkema), Abling. Jensen Eijmers. ROB HART En essle :ijen iffer igen ituui larto impe Bil In c ROTTERDAM In het Djjkzigfehijni ziekenhuis is dinsdagmiddag ove >etba leden Antonia Bos uit de Brielselaatrs t 8 jaar, die zondag 28 maart bjj ijonde oversteken van de Pleinweg door e' personenauto was aangereden daarbij een schedelbasisfractuur ernstige inwendige kneuzingen b opgelopen. |t tv Mevrouw W. J. van Kerkum-Bekk V X uit de Oranjeboomstraat, 66 jas is voor haar woning door een bror fietser aangereden. Met een hoofdwond en hersenletsel is zij na: het Clara-ziekenhuis gebracht. De 16-jarige J.M. uit Rotterdai die zonder diens toestemming ei. scooter van een vriendje had geleen ÊM is dinsdagmiddag met die scooter l de Waalhaven tegen een wandela opgereden. De voetganger werd niet gewoi maar de jongen reed met zijn scoot 1VE2 tegen een lichtmast, rolde het tali mmi af en geraakte in de Waalhaven. On n d standers haalden hem er uit en m eeldi ernstig letsel aan het hoofd, een ge Not broken arm en been en kneuzing( ghed is hij naar het Zuiderziekenhuis g( htin, bracht. Pten «st, oord laaiaenjK. oi 1 11 11 1 1 'ura bewaker „Sllipchandler heli fensi de schot winkeliers op Met r.og 15 minuten te spelen zocht Jezek opnieuw een andere weg om de strijd tenminste te verlengen. Hij zet te Leo de Caluwé in voor Harold Berg, waardoor Joop Korevaar de ge legenheid kreeg mee naar voren te trekken. NEC bleek echter gevaarlijk met de snelle uitvallen. NEC ADO 1—0 (0-0): 62. De Jong 1—0. Scheidsrechter: Boosten. Toeschouwers: 15.000. NEC: De Bree: Kornelis. Eegenkamp. Peijs. Mellaard; De Jong. Davidovic, Kamps: Janssens. De Jong. Jendrossek. ADO: Thie: Van der Burch, Van Vliet (Pas). Mansveld. Korevaar; Advocaat. Schoenmaker. De Zoete; Berg (De Cahiwé), Couperus. Hestad. HANS SaHMTT GVAV moest zich in die fase be perken tot -enkele sporadische uitval len. Zonder gevaar waren die overi gens niet. Vooral wanneer de Deen Jensen zich ermee bemoeide, kwam de Fortunadefensie regelmatig in moeilijkheden. Inmiddels drong For tuna steeds feller aan. De GVAV-ver- dediging raakte steeds meer in moei lijkheden. Het doelpunt bleef dan ook niet uit. Halverwege de tweede helft was het eindelijk zo ver. Plum nam even bui ten het strafschopgebied een vrije trap, die via Geijselaars en missers van Koeman en Cornelis bij Gubbels terecht kwam, die niet aarzelde doel man Van Leeuwen kansloos te klou- pen. NAAR SPITS De GVAV-ploeg gooide de aanvals- remmen toen pas los. Het dirigeerde Martin Koeman naar de spits terwijl ook Eijmers en Abling een meer vooruitgeschoven stelling innamen. Met succes. Want 11 minuten voor het verstrijken van de officiële speel tijd stelde de eveneens opgerukte Cornelis doelman Vogels met een schitterend afstandschot voor een te Bov amv aar ROTTERDAM De man, die zii rsch uitgeeft voor een shipchandler d itmo met een in zijn gezelschap verkerel n ce: de zeeman inkopen doet en die vol ge week bij een winkelier aan Volc Charloisse Kerksingel een radio koe and« voor een Westafrikaans biljet van du >*rge zend, francs, dat slechts twaalf gu einis den waard is, heeft opnieuw tw( ?rs 1 slachtoffers gemaakt rt \i In twee fotozaken in Rotterdan ichts Zuid kocht hij voor zijn „klant" e( nie 1 projector van 227 en een; fotoc luwe mera van 240. In beide gevallen b nder taalde hij weer met zo'n Westafr it de kaans biljet van duizend francs. II "erig kreeg zeshonderd gulden aan wisse angei geld terug. iJon Hij is ongeveer 28 jaar, is 1.85 p, lang, slank, donkerblond, draagt ee4„.°e, zwart jack met rede trui. De met hem meekomende „buitel landse zeeman" is van een zuidelij x type, ongeveer 35 jaar, 1,10 m lan Ke glad zwart haar, donkere kleding. De chauffeur J. van B. en de kraai 'r machinist W. R. V.. beiden twini jaar, zijn vannacht op heterdaad b( traps bij een inbraak in een opsla plaats van de firma Haringa aan Jp 'j Oranieboomstraat. Beiden zijn in bewaring gesteld. nval ote inval

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 12