lesparingen nodig voor ;tere inkomensverdeling Remm Lieftinck bezorgd over politieke ontwikkeling Op 7 juni beslissing fusie Verolme-Rijn/Schelde V er spreidings v erbod voor blad van WDM illes ioed era! wer A Voor bestrijding hart en vaatziekten 600 verpleegsters nodig Dr. Goudzwaard op studieconferentie CNV Protest tegen dierproeven op scholen Twee prinsjes in ziekenhuis O, Friets Toegetreden tot DS 70 PROCEDURE DRASTISCH VERSNELD kamervraag over de volkstelling Homofilie boven zestien jaar niet langer strafbaar Staatssecretaris kondigt maatregelen aan Uit de Haagse hof geplukt Twee jaar voor doodslag in Doetinohem 'RIL 1 WOENSDAG 7 APRIl 1971 Van onze soc.-ccon. redactie PUTTEN „Een verbetering de inkomensverdeling staat valt met de vraag of er vol- •nde besparingen zullen wor- opgebracht. Besparingen jn niet alleen nodig voor de bestrijding van de inflatie en boor het bekostigen van de col- fectieve voorzieningen, maar be palingen zijn ook onontbeerlijk ij een herverdeling van het na- lonaal inkomen." I Zo luidde één van de conclusies, die |r. B. Goudzwaard, lid van de Twee- Jf Kamer voor de ARP, gisteren trok i de studieconferentie van het CNV rer inkomensverdeling en inkomens- leid in Putten. Dr. Goudzwaard wees de conferen- Bgangers op de samenhang tussen ssparingen, investeringen en de eco- imische groei en hij voegde daaraan >e, dat de herverdeling van het na- maal inkomen in de eerste plaats it de economische groei zal moeten (men. Als mogelijkheden die ook de werknemers de toegang tot het ge meenschapskapitaal verschaffen, noemde hij de invoering van de ver- mogensaanwasdeling, het investe- rings- en spaarloon en de pensioen voorzieningen. BESPARING „Elke verbetering van het inko mensbeleid zal zich via de besparin gen moeten voltrekken", aldus dr. Goudzwaard, die zich in zijn voor dracht verzette tegen de oud-libera len, die helemaal niets aan de inko mensverhoudingen wilden doen. Volgens deze zienswijze zouden in het vrije marktproces de financiële prikkel tot het leveren van arbeids prestaties zo groot mogelijk blijven; de economie zou zo hard mogelijk groeien zodat er uiteindelijk de mees te ruimte voor de consumptieve be stedingen zou vrijkomen. „De gehele discussie over bestaande Inkomensverhoudingen is tot vruchte loosheid gedoemd, wanneer ze niet wordt beheerst door het besef, dat inkomens geldbedragen zijn en het geld zélf slechts een beperkte en kromme maatstaf is, die nooit toerei- Legerleiding: opruiend geschrift Van een onzer verslaggevers UTRECHT De legerleiding eeft het eerste nummer van Emergo", districtsblad van de ereniging voor dienstplichtige lilitairen (WDM) in Utrecht en verspreidingsverbod opge- »gd, omdat in het blad zou wor- en opgeroepen tot illegale ac- ies, zoals stakingen en lang- aamaan-acties. |,De legerleiding is met name geval- over de zinsnede dat de militairen met de neus op de reactionaire >hten" gedrukt worden (dit naar [anleiding van strenge straffen in mersfoort en het naar de kapper ;uren van militairen met te lange kaardracht) en de passage: „Om de invoering van straffen en overplaat singen „onschadelijk" te maken en pet goed resultaat te bestrijden, moet gehele kazerne gemobiliseerd wor- fen in verzet, via langzaamaan-acties in stakingen". I Deze vorm van opruiing vond de levelhebber van de landstrijdkraoh- pn te gortig. Bij monde van zijn laatsvervanger generaal-majoor H. i van der Meer stelt hij de twee- iofdige redactie van „Emergo", Paul pinkel en John Hofman, verantwoor- lelijk voor de gewraakte passages, fcet artikel waarin de opwekking tot lerzet wordt opgeroepen, is geschre- i door een militair uit de Juliana Stolbergkazerne in Amersfoort, lie anoniem is gebleven. ging over wantoestanden in de Julia na van Stolbergkazerne in Amers foort, verkeerd gekozen. De schrijver heeft volgens hem een conclusie ge trokken van de inhoud van bulletins die twee wéken geleden in Amers foort circuleerden. -Daarin werd on dermeer de commandant aangevallen die, volgens een aantal protesteren den in het kamp, naar willekeur zou straffen en het vooral gemunt zou hebben op langharigen. Naar aanleiding van de bulletins, heeft de marechaussee ingegrepen en hebben overplaatsingen plaatsgehad waardoor de rebellerende groep uit elkaar werd gehaald. Deze zaak is door een anonymus in Emergo be schreven met conclusies. Volgens Paul Winkel is het dan ook ten on rechte dat de legerleiding nu de Emergo-redaktie straft door een ver spreidingsverbod van het WDM-blad op te leggen. Intimidatie De inhoud van Emergo valt niet onder verantwoordelijkheid van het WDM-hoofdbestuur, zo heeft voor zitter J. M. Reijntjes laten weten. „Overigens is het VVDM-hoofdbe- stuur het bepaald oneens met het spreidingsverbod. Wij zien dit zonder meer als een poging tot intimidatie. Wij laten ons echter niet intimide ren" aldus de heer Reijntjes. kend kan zijn om werkelijke mense lijke verdiensten of prestaties te me ten", aldus dr. Goudzwaard. „Boven dien zal het vrije marktproces nooit voldoende recht doen aan diegenen, die niet aan het economische proces deelnemen" (zieken, bejaarden etc.). Bestrijding van kunstmatige schaarstesituaties door middel van speculatie- en vermogen-winstbelas ting noemde hij actiepunten voor de overheid. TAAK De vakbeweging heeft volgens dr. Goudzwaard o.a. tot taak de persoon lijke ontwikkelingskansen van de werknemers te stimuleren, te zoeken naar rechtvaardige verhoudingen in de beloning van verschillende groe pen werknemers en te bevorderen dal de ontwikkelingshulp een vast onder deel wordt in het proces van inko mensverdeling. Prof. dr. P. J. van Strien, hoogle raar arbeidspsychologie betoogde in een eerder stadium dat de herverde ling van het nationaal inkomen be halve in de loonsfeer gezocht zal moeten worden in de sfeer van de collectieve voorzieningen. „Via het scheppen van allerlei kosteloze voor zieningen op het gebied van cultuur, recreatie, gezondheidszorg en vervoer zouden gelijkwaardiger ontplooiings mogelijkheden kunnen worden be reikt voor alle mensen ongeacht hun inkomen. De arbeid zou hierdoor in mindere mate een klasse-bepalende factor worden en het geld zou een deel van zijn functie als algemene waardemaatstaf verliezen". aldus prof. Van Strien. AMSTERDAM Het hoofdbestuur van de Nederlandse Vegetariërsbond heeft met een schrijven aan het mi nisterie van onderwijs en weten schappen geprotesteerd tegen het „amateuristisch en mensonwaardig geknoei" met dieren op scholen voor het biologie-onderwijs. [Bij de Deventer Scholengemeen schap zouden onder andere proeven met 135 levende muizen zijn genomen. De leerlingen hebben hiertegen ge protesteerd, waarna de proeven wer den gestaakt. De bond meent dat het niet de be doeling van het biologieonderwijs is, speciaal voor biologische experimen ten opgefokte muizen te gebruiken om door middel van sectie de leerin gen in kennis te stellen van de in wendige bouw van een zoogdier. Volgens 't hoofdbestuur is dit ook in strijd met de geest van de voorge stelde wet op dierproeven. Het be stuur verzoekt het ministerie er bij betrokkenen op aan te dringen derge lijke misstanden te voorkomen of te staken. DEN HAAG De prinsjes Wil- lem-Alexander en Johan Friso zijn gisteren in het ziekenhuis De Lich tenberg te Amersfoort aan hun amandelen geopereerd. De kinderen maken het goed. wat heerlijk die koele romige saus op mijn hete lijfje. Is dat nou Remia? Ja, liefje, Remia frites-saus. De Onfeilbare Saus. Heb je tóch gelijk gehad Friets. Mmmmm, dat ik dat mee mag maken. Ik huil gewoon van blijdschap Friets. Stil maar. Nog even. Dan ga je over de tong. FRITES-SAUS tijdelijk 30 cent voordeel Herhaling Volgens Paul Winkel is de zaak mergo een herhaling van het uit de lulatie nemen van het blad „Luc- vorig jaar in Oirschot. Ook in lit blad werd opgeroepen tot gerichte pbotage, de mensen die zich voor de irijgsraad verantwoorden moesten tegen toen een geldboete en twee liar voorwaardelijk. 1 Ook de redactie van Emergo ver pacht soortgelijke moeilijkheden. Op lit ogenblik buigt de lectuurcommis- zich over Emergo en die zal tens lotte beslissen of het verbod van de jgerleiding gerechtvaardigd is en of |ichtrechterlijke straffen tegen de mergo-redactie genomen zullen toeten worden. I Volgens Paul Winkel heft de le- terleding het artikel, dat primair Staphorst (16) ding, lijkt mij, mag hier niet worden misverstaan. larj de traditie is een verhaal vooraf gegaan Vie gaf hun toch die boodschap mee. 'en heiden of een dominee? k weet het niet, maar Staphorst lijdt, 1 idt dan, dat God ook hen be vrijdt, En zet de zondebok op stal, Is Pasen, hier en overal! tëSENHEIM W. Krop-van den Berg pan onze parlementsredactic DEN HAAG Het VVD-Tweede Kamerlid mr. H. E. Koning heeft de ninisters Nelissen (economische za len) en Beernink (binnenlandse za ken) gevraagd of de volkstelling vele miljoenen guldens meer heeft gekost dan was geraamd. Als dit waar is /jdan moet naar zijn mening de ver goedingsregeling voor de gemeenten Worden herzien. ROTTERDAM Op de alge mene vergadering van aandeel houders van het Rijn-Schelde concern, die op 7 juni zal wor den gehouden, zal een beslissing worden genomen over de vraag: wel of geen fusie met Verolme- concern. Het bestuur liet er dinsdag, tjjdens een buitenge wone vergadering geen twijfel over bestaan dat het in elk geval vóór een samengaan tussen beide ondernemingen is. In de buitengewone vergadering deed zich direct nadat de vergadering was geopend, een incident voor. Een der aandeelhouders deelde het bestuur mee dat het in elk geval niet op zijn steun behoefde te rekenen omdat hij van mening was dat de hele proble matiek rond de fusie een „nationaal schandaal" is. Na deze mededeling verliet de aandeelhouder de vergade ring. Ir. K. van der Pols, die het vertrek voor kennisgeving aannam, zette on verstoorbaar uiteen dat het bestuur tijdens alle besprekingen over een eventuele fusie een duidelijke lijn heeft gevolgd waarbij de belangen van de aandeelhouders nauwgezet in de gaten werden gehouden. Hij ontkende evenwel niet, dat het eensluidende advies van de Com- missie-Winsemius de procedure om samen te werken drastisch heeft ver sneld. In eerste instantie heeft Rijn- Schelde gedacht aan een integratie op lange termijn; die ook zeer geleidelijk tot stand gebracht zou moeten wor den. Goed „Het gaat goed met Rijn-Schelde", zo deelde de heer Van der Pols mee. Ter illustratie maakte hij bekend dat over het boekjaar 1970 een dividend van 14 (13) procent zal worden voor gesteld. Voorts zal op de komende jaarvergadering worden voorgesteld het geplaatste kapitaal te vergroten door een belastingvrije uitkering in aandelen të doen uit de agioreserve van 31/3 procent over het geplaatste gewone aandelenkapitaal. De gun stige ontwikkeling, die heeft geresul teerd in een dividendverhoging, heeft zich ook de eerste maanden van dit jaar voortgezet. De heer Van der Pols verzekerde de aandeelhouders dat het nastreven van een fusie voor Rijn-Schelde een goede zaak is. Als duidelijke^ voorde len zag hij het wegvallen van onder linge concurrentie, omdat de politiek van het Verolme-concern er steeds meer op gericht is andere gebieden tc gaan bestrijken: gebieden die mo menteel al door Rijn-Schelde worden bediend. Hilariteit Een van de aandeelhouders zorgde voor de nodige hilariteit door het be stuur te vragen of het mammoetdok van Verolme, dat volgens de vraag steller op een verkeerde plaats ligt, niet naar de Maasvlakte kon worden versleept. De heer Van der Pols repli ceerde dat het dok op palen is ge bouwd en derhalve niet verplaatst kan worden. Over het gebruik van het dok merkte de heer Van der Pols op, dat het medegebruik en medebeheer door Rijn-Schelde, (zoals dat door de mi nister destijds is bepaald) in de prak tijk onuitvoerbaar blijkt te zijn. „Met een fusie is ook dit moeilijke punt opgelost, omdat het dok dan door bei de partijen gebruikt zal kunnen wor den, zonder dat de een voor de ander gefrustreerd raakt." Op de vraag of Rijn-Schelde niet te veel hooi op de vork neemt door zich toch bezig te gaan houden met het bouwen van grote schepen iets waartegen het concern zich steeds be wust heeft verzet antwoordde hij, dat in de nieuw te vormen onderneming de nieuwbouw zo'n 40 procent van het geheel zal gaan uit maken. Bij Rijn-Schelde is deze ver houding thans 20 procent, bij Verol me 70 procent. Van onze parlementsredactic DEN HAAG Dr. P. Lief tinck, oud-minister van finan ciën, heeft zich als lid gemeld bij de nieuwe partij DS'70. In een brief aan lijsttrekker dr. W. Drees jr. schrijft dr. Lieftinck dat hij de algemene politieke ontwikkeling in Nederland met groeiende bezorgdheid volgt. Al leen het programma van DS'70 en de personen, die het moeten uitvoeren geven hoop en ver trouwen, dat aan het staatkundig, maatschappelijk en financieel bestel een betere oriëntering kan worden gegeven, aldus dr. Lief tinck. Een reden van zijn bezorgdheid is, dat de belangrijke politieke partijen geen verkiezingsprogramma's opstel len, maar regeringsprogramma's. Bo vendien stellen zij de instemming met dergelijke programma's als voor waarde voor de toekomstige samen werking bij de kabinetsformatie. Zelfs probeert men de anderen te la ten vastleggen op de benoeming van bepaalde personen in de toekomstige regering. Dit nu vindt dr. Lieftinck in strijd met verstandige politiek. Het is naar zijn mening ook in strijd met de grondwet. Een en ander is er de oor- (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft zich gisteren akkoord verklaard met de afschaffing van de strafbaar stelling van homofiel contact voor personen ouder dan zestien jaar. Mi nister Polak zei op vragen uit de Kamer dat voor hen, die als bijko mende straf volgens de oude wet ont zet zijn uit het recht hun ambt uit te oefenen, b.v. onderwijzers, de weg voor gratie-aanvragen open komt. Schrapping uit de strafregisters van hen, die volgens de oude wet veroor deeld zijn is niet mogelijk. Bij sollici taties echter worden de tot benoe ming bevoegde autoriteiten geacht van de wetswijziging op de hoogte te zijn. Ook werd het wetsontwerp waarbij eed en belofte eenzelfde rechtskracht krijgen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Overleg ministerie over prijsverhoging van olieprodukten DEN HAAG Benzine en andere olieprodukten zullen wegens de ge stegen kosten van ruwe olie uit Libië in prijs moeten stijgen, vinden de oliemaatschappijen. Zij hebben het overleg daarover dinsdagochtend met het ministerie van economische zaken geopend. Over de omvang en het tijdstip van de prijsverhoging kan nog geen me dedeling worden gedaan. zaak van dat hij het lidmaatschap van de huidige PvdA heeft beëindigd. Onjuist Het regeringsbeleid, zo vervolgt dr. Lieftinck moet kunnen worden aan gepast aan binnenlandse en buiten landse omstandigheden. Het is onjuist de kiezer de indruk te geven dat bet tegendeel het geval is, aldus dr. Lief tinck. De aanhoudende hoge graad van binnenlandse inflatie en de recente ongunstige ontwikkeling van de beta lingsbalans is een tweede oorzaak van Lieftincks bezorgdheid. We zijn al zo ver, dat de ontwikkelingshulp niet meer uit een binnenlands bespa ringsoverschot over de totale beste dingen wordt gefinancierd, maar uit een tekort. Dr. Lieftinck vreest, dat de zo noodzakelijke versobering in de pu blieke sector en daarbuiten onvol doende wordt doorgevoerd. „Wat ik betreur", schrijft de oud-minister van financiën, „is dat tegen de overmatige bestedingsdrang door geen van de grote partijen op tijd en krachtig stelling is genomen." Moeilijk Het beginselprogram van de PvdA, zoals bij de oprichting vastgesteld on derschrijft dr. Lieftinck nog steeds. Het is echter steeds moeilijker om in het tegenwoordige beleid van de par tij en in de opvattingen van de nu overheersende krachten de essentiële kenmerken van het beginselprogram terug te vinden. De overheersende bestedingsdrang, meent dr. Lieftinck, houdt een groot gevaar in voor de gezondheid van de economie en de sociale rechtvaardig heid. Bij de tegenwoordige inflatie kan deze rechtvaardigheid alleen nog maar met een overmatig ingewikkeld stelsel van sociale voorzieningen enigszins worden benaderd. Dr. Lieftinck, architect van de naoorlogse economie, woont op het ogenblik in Washington. Hij is presi dent van de Wereldbank geweest. Nu is dr. Lieftinck bewin Ivoerder van het Internationale Monetaire Fonds. DEN HAAG Naar verwach ting zullen er 600 extra verple- genden met een gespecialiseerde opleiding voor hart- en vaat ziekten nodig zijn en naar schat ting 600 „intensive-car-bedden" in Nederlandse ziekenhuizen moeten komen. De gezondheids raad zal nog een zo exact moge lijke raming geven van het aan tal ziektegevallen in de komen de tien jaar, zodat er bij de plan ning van voorzieningen in zie kenhuizen rekening mee kan worden gehouden. Staatssecretaris Kruisinga heeft het parlement deze en andere beleids maatregelen meegedeeld. Zoals be kend heeft het kabinet vorige week besloten voor de bestrijding van hart- en vaatziekten een miljoen gul den extra beschikbaar te stellen. Het gaat om aanvullende maatregelen, getroffen in overeenstemming met het advies van de gezondheidsraad. wereldgezondheidsorganisatie ontwik keld. Voeding Voor de voorlichting zijn opdrach ten gegeven aan de voedingsraad en het voorlichtingsbureau voor de voe ding. De voorlichting aan huisartsen over maatregelen die zij bij een patiënt met een „vers" hartinfarct kunnen nemen ter verkleining van de sterftekans zal het beste kunnen wor den gegeven door het Nederlands huisartseninstituut, denkt de staatsse cretaris. Een bevolkingsonderzoek op natio nale schaal lijkt de gezondheidsraad pas verantwoord als de technische uitwerking van de methodieken aan redelijke eisen voldoet. Een team gaat dergelijke methodieken ontwik kelen en initiatieven tot preventief onderzoek op hart- en vaatziekten tondelen. Veel gewicht hecht Krui singa aan de oprichting van een cen trale instantie, die voorlichting gaat geven over het gebruik van de zeer ingewikkelde medisch-electronische apparatuur. Kruisinga wil betere voorlichting, Dosering uitwerking van methodieken voor be volkingsonderzoek, onderzoek naar betere revalidatiemogelijkheden, efficiënte samenwerking van zieken huizen en wetenschappelijk onder zoek. Voor zover de geadviseerde ac tiviteiten in het rapport van de ge zondheidsraad de Nederlandse draag kracht te boven gaan, wordt een aan tal activiteiten in het kader van de Vroegtijdige opname van een patiënt na een hartinfarct kan be langrijk zijn. Daarom is aanbeveling van de gezondheidsraad om liften in gebouwen aan het vervoer van lig gende patiënten aan te passen onder aandacht gebracht van minister Schut (volkshuisvesting). Nog verder Beleidsadviseur de heer W. C. Post humus Meyjes ging wat verder in zijn betoog door te stellen dat een fusie voor Rijn-Schelde een duide lijke „moordaffaire" in de dubbele betekenis van het woord is. Volgens hem is er na vijf jaar nauwelijks iets over van het Verolme-concern. ..Daarom ben ik belangstellend naar de uitslag van de hoorzittingen in het Congresgebouw te Den Haag, die deze> week worden gehouden. Ik zou me kunnen voorstellen dat er vooral van de kant van Verolme bezwaren zullen rijzen tegen een sa mengaan met Rijn-Schelde." De heer Van der Pols rekende ten slotte af met het gerucht dat ook bij dc Rijn-Schelde grote verliezen gele den worden, een gerucht dat door scheepsbouwer Verolme is verspreid. Volgens de heer Van der Pols is van verliesen „geen sprake". Ze noemen Amsterdam het Venetië van het Noorden, maar ik vraag me af of Den Haag zo langza merhand niet een gooi naar die aan duiding kan doen. Laten we wel wezen. Amsterdam en '.Venetië hebben het donkere drabbige water, dat tegen de pak huizen klotst, gemeen. Anders niet. Venetië heeft geen grachten met een kade en bomen erlangs; Amster dam geen trapbruggetjes. Die trapbruggetjes van Venetië doen. om zo te zeggen, de vergelij king de das om. Amsterdam is im mers één groot autodomein, gepar keerd of rijdend, die auto's. In Venetië komt men zelfs met een fiets niet uit de voeten, wat niet zo gek gezegd is, want je voeten heb je nodig om te trappen. Venetië is het eigendom der wandelaars, dc slenteraars. Straatje door, brugje op. brugje over, brugje af, straat door. brugje op, brugje over, brugje af... Een pantoffelparade van de vroege ochtend wanneer snelle voeten zich naar het werk reppen, tot de late avond, wanneer het laatste ommetje gemaakt wordt. En Den Haag? Geen water in de binnenstad, be halve van de Hofvijver, ook geen brugje met trappetjes maar wel de autoloze straten en straatjes en altijd maar winkeltjes kijken. Net als in Venetië, winkeltjes met grappige ra riteiten, boenstalletjes in de Pape straat, fruit in bakken kleurend en winkels met spiegelruiten en zulke dure dingen, dat de prijs ons niet meer kan schelen. Toch ver boven ons bestedingsvermogen. Of het een paar honderd meer of minder is hin dert dan niet. Het bewonderen ech ter is gratis en gelukkig wie daar een kunst van kan maken. Het hart van Den Haag met zijn plavuizen, zonder zijn trottoirs maar van wand tot wand gladjes, is auto loos. Alleen des ochtends vroeg wordt het sprookje doorbroken door bevoorradende vrachtwagens. Maar dat is te vergeten. Daarom loop ik er zo graag. Om dat ik terugdenk, altijd weer aan die heerlijke dagen ginds in Venetië. Kwartiertje vakantie voor elke dag. Maar toch... iets blijft altijd ont houden aan de illusie. Ik heb er lang naar moeten zoeken wat het was. Nu weet ik het. De Hagenaars slenteren ook, staan stil voor de winkels, maar daarginds was er nog een ar.der element. Het gemurmel der menigte.... een cadans van zachte klanken, hoog- laag.... Zoiets als de branding, die altijd ruist... In Den Haag valt de stilte om je, wanneer je uit het verkeer in de wandelstraten komt. Men zwijgt... hoogstens een bezadigd woord, al leen te horen voor de naaste. Een wijzen naar een etalage, een knikje van goedkeuring of schouderophalen als het niet veel zaaks wordt gevon den. Geen discussie, geen kreetjes van verrukking, geen diep afgrijzen met verontwaardigde uitroepen. Zelfs geen geklik van hakken, want we dragen rubbertjes onder de zolen. Nee het lukt toch niet Den Haag het Venetië van het noorden te ma ken. Als die Hagenaars nu eens meer wilden murmelen....? Aan de gezondheidsraad is aanvul lend advies gevraagd over de beste dosering van lichaamsbeweging en sport en eventuele beperkingen voor verschillende leeftiidscgtegorieën. Ook moet de raad bestuderen welke mogelijkheden er zijn om de voe dingsgewoonten en andere leefge woonten te beïnvloeden. ARNHEM De rechtbank te Arn hem heeft dinsdag de 38-jarige koop man W. van de W. uit Doetinchem wegens doodslag op zijn 32-jarige vrouw Elsje in de nacht van 17 op 18 juli 1970 veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek en on voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering. De officie" van justitie had wegens moord vier jaar en tbr geeist. De koopman leefde, ofschoon schel ding van tafel en bed was uitgespro ken, nog met Elsie samen, maar er waren wel voortdurend moeilH'r^e- den, meestal veroorzaakt door vlagen van agressiviteit bij verdachte Hij liep met plannen rond aan beider le ven een eind te maken en kocht met deze gedachte een mes. De avond voor het drama herhaalde de vrouw weer eens, dat zij niet langer met hem wilde samenleven. Hij beloofde onder zekere voorgaarden te vertrek ken. Zij gingen 's avonds niettemin een autorit maken en op de berm van een weg onder Doetinchem, heeft hij, terwijl automobilisten toekeken, Elsje negen steken toegebracht, waarvan er drie dodelijk waren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9