Hattrick Pluimgraaff velt Uithoorn (3-0) Passion op aanvaardbaard peil Slapend sparen Algemene Bank Nederland louwplan Victor III is rond HBO-diploma's De heer A. A. Smink (64) overleden ogheemraadschap van Rijnland WINKELMEISJE SLAGERIJ H. TIMMERS /4BN SAAR\S SPA4R FWN jWE IEIDSE COURANT WOENSDAG 7 APRIL 1971 EIDEN Leo Pluimgraaff, scherpschutter nummer één bij het Kat- kse Quick Boys, maakte gisteravond zijn reputatie weer meer dan waar. stevige aanvalsleider schoot met een gave hattrick in de tweede helft illusies van zondag-eerste klasser Uithoorn op prolongatie van het :es in het Zilveren-Molentoernooi aan flarden. Uithoorn, vorig seizoen steeds in de strijd om de natioanle titel, werd door de scoringsdrift Pluimgraaff naar een verdiende, maar geflatteerde 30 nederlaag ipeeld. ioorn maakte één grote fout. Met i bijzonder bekwame verdedigers s Humphrey Eysma en Ab Kalk- an (16 jaar) veroorloofden de oordhollanders zich een gevaar- jk spelletje. Vooral Eysma, die iet z'n 1.60 meter in het niet viel j aanvallers als Ron Verheul, ng zich vaak te buiten aan de- lonstraties van zijn balvaardig- >id. Met zijn drie mede-verdedi- irs voerde hij een soort „power- 5IDERDORP Maandag heeft jemeester M. A. v.d. Have E.H.- diploma's uitgereikt aan 28 cur- >n die in het afgelopen seizoen de us hebben gevolgd. Voorzitter H. sers bedankte de beide docenten lasmeijer en-P. van 't Woud voor belangloze medewerking. Zij ingen een attentie. De heer D. de de spil van de vereniging die de praktijklessen verzorgt, kreeg kist sigaren. volgende cursisten ontvingen diploma: E. Meijer, E. Vlek-Aal- W. Demmink-van Laar, J, Dek- a-Jansma. J. Mees-Canneman, C. chrama-Slingerland, S. Nieboer- delkoop, E. H. Merks-Sanderman, 5. Bandringa, S. Bogers, R. Th. e-Proper, A. M. v.d. Vosse-Brock, Jravenmaker-Kreike, W. Leune- Neut, A. Lambrechtsen, E. Ko- E. M. Koning-Zwarts, W. P. H. ters-Teerink, B. van Meeteren, Stikkelorum, W. E. Elshof, S. ten, H. Hakker, W. Zitman, J. iders, P. G. C. de Jong, T. W. ters en D. J. Masselink. play" op, dat na rust door Quick Boys koelbloedig werd afgestraft. Voor rust kwamen de Katwijkers er echter niet aan te pas. Met een zwak plaatsende Aad Remmelzwaal op het middenveld wist Quick Boys zich nauwelijks kansen te scheppen. Ron Verheul verscheen op een pass van de veel werk verzettende Floor van Duijn een maal voor doelman Berend Tent. maar gaf, in plaats van zelf te schieten, 'n voorzet in het „niets". Uithoorn had echter de kansenrij geopend met een doorbraak van Wim Ausum. die door de uitlo pende Floor Schaap moest worden Kees gaat vliegen WARMOND De 14-jarige Kees van Leeuwen, Herenweg 85A, War mond, is één van de 50 tweede-prijs winnaars van de internationale jeugd- prijsvraag „Start voor een reis in de ruimte". Donderdag, 15 april, mag hij nu een rondvlucht boven Nederland en België maken. In totaal werden ruim 10.000 op stellen ingezonden. Kees vliegt met een Caravelle van Transavia naar Maastricht. Vandaar gaat de reis naar "Brussel en vervolgens naar Twente. Daar worden de prijswin naars ontvangen door de Koninklijke Luchtmacht. afgestopt. Andere wapenfeiten wa ren erg schaars. Alleen Verheul uit een vrije trap van Remmel zwaal en Wim v. d. Plas met een afstandschot waren dichtbij een treffer. Vervanging De vervanging van Koos Klinken berg door Leo Pluimgraaff veran derde 't spelbeeld echter radicaal. Nog maar nauwelijks in het veld trof Pluimgraaff uit een pass van Jan van Duijn met een schitterend schot doel (1-0). Quick Boys heeft na die openingstreffer geregeerd. De regiefoutjes in de achterhoede van Uithoorn werden door de Kat wijkers beheerst afgestraft. Leo Pluimgraaff miste eerst nog voor open doel na een fout van Jan Feddema. Negen minuten voor tijd vergiste Pluimgraaff zich na een fout van dezèlfde Feddema echter niet. Met een schitterende lob verdween de bal voor de tweede maal achter Berend Tent. De af gang voor Uithoorn werd compleet, toen Pluimgraaff een minuut voor het einde in samenwerking met Verheul de vergeefs voor buiten spel appellerende verdediging ont redderde (3-0). Er bleef echter maar een echte ver liezer op het LFC-terrein achter. Dat was scheidsrechter Van Brit- sum. die zowel bij Uithoorn als Quick Boys geen goed kon doen. Misschien terecht, maar een feit blijft wel, dat Van Britsum voor de onmogelijke taak stond de niet opgekomen scheidsrechter inder haast te vervangen, waardoor de wedstrijd ruim 20 minuten te laat begon. LEIDEN Gesloten wegens opening" stond gisteren op het bordje voor het raam van het nieuwe VVV-gebouw aan het Stations plein. Met de officiële opening daarvan krijgt het 70-jarig bestaan van de Leidse VVV wel een-extra feestelijk accent. Direkteur R. Dekker mocht, daarbij geholpen door één van de VVV-meisjes, de vlag hijsen, waarna de voorzitter van de VVV, de heer H. Reimer, hem de sleutel overhandigde. De ceremonie werd o.a. bijgewoond door loco-burgemeester S. Menken en oud-burge meester mr. G. C. van der Willigen. Zij ten slotte vermeld dat met het in gebruik nemen van het VVV-kantoor, zes VVV-meisjes in vaste dienst zijn gekomen en dag en avond klaar staan met advies en informatie. Vit de BOLLENSTREEK BOLLENSTREEK Stichting mu ziekschool Bloembollenstreek. Op woensdag 7 april (heden) geeft de Stichting Muziekschool Bloembollen streek haar jaarlijkse leerlingenuit- voering. Deze avond zal worden ge houden in de Gereformeerde Kerk te Sassenheim, 19.45 uur. Deze avond zal geheel worden verzorgd door leerlingen van de Muziekschool met als besluit een optreden van alle (- 150) A.M.V.-leerlingen. SASSENHEIM Kerkeveiling voor hervormd Sassenheim. De hervormde gemeente van Sassenheim moet in de komende jaren een ton bijeen brengen voor de restauratie van de kerk in het centrum van Sassen heim. De totale restauratie kost meer dan een half miljoen gulden, waarvan een groot gedeelte door subsidie wordt gedekt. Voor de her vormde gemeente blijft er echter nog een aanzienlijk bedrag over. In de afgelopen jaren is reeds een be drag van 40.000 in het restauratie fonds gestort. Nu moet er nog 60.000 op tafel komen, wel niet helemaal dit jaar, maar toch liefst zo snel mogelijk. Om 'n flinke sprong voor uit te maken wordt op 6 april in het hervormd gemeentecentrum de Ontmoeting een kerkeveiling gehou den. De actie daarvoor het inza melen, van goederen en geld is inmiddels begonnen. LISSE De Emmabloemcolleete heeft 1375,— opgebracht. LISSE Donderdag 8 april wordt door de afd. Lisse van de Staatk. Geref. Partij een openbare forum avond gehouden in het verenigings gebouw der Geref. Gemeente, 8 uur. In het forum hebben zitting ir. H. van Rossum, lid der Tweede Ka mer, en drs. G. J. Ligtenberg te Zeist. DEN HAAG Op 64-jarige leeftijd is maandag overleden de cantor-orga nist van de Houtrustkerk aan de Hout- rustweg-Beeklaan, de heer A. A. Smink. In het muziekleven van Den Haag heeft de heer Smink een vooraanstaan de plaSts ingenomen, ook door de vele voortreffelijke orgelconcerten die hij in de kleine, maar met een groot orgel uitgeruste Houtrustkerk gaf. Ook als leraar aan het Kon. Conser vatorium voor Muziek en aan de Peda gogische Academie te Leiden heeft hij op velen een vormende invloed gehad. De rouwdienst voor de overledene zal plaatshebben op donderdagmorgen 8 april om half elf in de Houtrustkerk, waarna de teraardebestelling zal vol gen op de algemene begraafplaats Kerkhoflaan te circa 12 uur. LEIDEN in ons gisteren ge plaatste raadsverslag is in de pas sage over het aan de regering ge richte adres inzake de burgemees tersbenoeming het woordje „vrijwel"* weggevallen. De raad ging namelijk niet helemaal unaniem akkoord met de motie. Tegen waren de VVD en een deel van de prot.-chr. fractie. LEIDEN Kampeershow. Het sporthuis Wilms Floet NV houdt van Goede Vrijdag tot en met tweede paasdag in de Holday Inn een grote expositie op het gebied van kampeer- en vrije-tijdsartikelen. Onder meer zullen te zien zijn: ten ten, luchtbedden, al of niet opblaas bare boten, buitenboordmotoren en terras- en tuinmeubelen. iden machinefabriek ?g reclamemas n personeel cadeau SIDEN, SASSENHEIM Voor receptie gistermiddag in motel ienheim, i.v.m. het gouden jubi- n van Machinefabriek Den Hol- N.V. te Leiden, bestond enorme igstelling uit Leiden en verre •ving. Namens het gemeentebes- van Leiden kwam wethouder Van het gemeentebestuur van -nheim was dit wethouder Wes- :ek en uit Woubrugge kwam ge- ïtesecretaris Hoogeboom. r'A n leuk moment was het, toen de jallige Sassenheimse Kegelclub, ivan de heer L. den Holder ruim ig jaar lid is, het clublied aan- Een groot aantal bloemstukken aan de receptie eer» extra feeste- aanzien. jdens de viering van het jubi- in intieme kring in de kantine het bedrijf aan de Roosevelt- it, bood de heer A. Frèrejean, etaris van de ondernemingsraad, ens het personeel een 13 meter lichtreclame-annex vlaggemast die later op de avond door de L. den Holder werd ontstoken. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag 8 april: hoog water 2.1714.30; laag water 10.1522.37. VOORSCHOTEN Politiek „steek spel" Dimnsdag 13 april vergadert de VVD om 8.15 uur in „De Gouden Leeuw". Mr. W. J. Geertsema (oud burgemeester van Wassenaar en fractievoorzitter VVD) en de heer J. J. A. Berger (oud-burgemeester van Groningen en kandidaat DS'70) krui sen de degens over „Is elke zuinig heid wijsheid?" Oud-burgemeester L. de Kool van Voorschoten zal ge spreksleider zijn. Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboren: Esther Fr E J, dv R O J L Tilliard en S L Le Comte; Saskia, dv J J Schol tenen B A I Trouw; Ronald A, zv W H de Wit en M A C Kortekaas; Mascha J N, dv M C Bal en M A Rijk; Conchi- ta A, dv C M Kooter en C C A M Knikman. Ondertrouwd: G Blijlëve te Leiden en Fr Vink. AMSTERdAMSE WISSELMARKT AMSTERDAM, 6 aprill Contante prijzen: Londen 8.69'/.—8.69'/», New York 3.59,»,—3.5913, Montreal 3.57,3.S7A, Parijs 65.19—65.24. Brussel 7.24*/*—7,24'/». Frankfort 99.03—99.08, Stockholm 69.83'/» —69.681/2. Zürich 83.66—83.71, Milaan 57.79'/»57,84'/;, Kopenhagen 48.00"/» 48.05";. Oslo 50.40'/»50.45'/;. Wenen 13.91'/» 13.92*/.. Lissabon 12.83*/»12.65, Madrid 5.05—5.30. «n BEKENDMAKING 167. ÏRAAF EN HOOGHEEMRADEN HOOGHEEMRAADSCHAP HET .RIJNLAND ïn bij deze ter openbare kennis: BJ edeputeerde Staten van de provin- B uid-Holland en van Noord-Holland Q ontworpen een ontwerp-besluit rovinciale Staten dier provincies tot ran ing van het reglement voor het »©h|eemraadschap, strekkende tot ver van het bedrag van de minimum- in Rijnlands omslag van drie gul vijf gulden: noemd ontwerp-besluit voor belang- nden van 8 april tot 29 april 1971 zage zal liggen ter secretarie van logheemraadschap te Leiden, Bree- 57, en 'langhebbenden gedurende die ter- ichriftelijk hun bezwaren tegen dat rp-besluit kunnen indienen bij Ge- eerde Staten der provincie Zuid- id. Koningskade 1 te 's-Gravenhage. 31 maart 1971. :aaf en hoogheemraden voornoemd, IKKING, dijkgraaf C. KAL, wnd. secretaris-rentmebster LEIDEN Voor de uitvoering van Bachs Matthaus-Passion door Ex Animo (onder leiding van Herman de Wolff) was de Stadsgehoorzaal twee avonden uitverkocht". Herman de Wolff benadert het werk in de eerste plaats religieus. Hij slaagt er tevens elk jaar meer in, zijn intenties op het koor over te brengen. Voor hen, die het werk meer willen zien in zijn muzikale gedaante, bleven enkele wensen onvervuld. Hierbij zij aangetekend, dat om trent de realisering van de parti tuur na meer dan twee eeuwen nog steeds verschillend wordt ge dacht. Mijn taak is echter indruk ken te omschrijven, die ik gisteren opdeed. Welnu, het koor was op verschillende punten bewonderenswaardig. Slag vaardig in de turbae, fraai van klank in de koralen. Het zou on zinnig zijn te verwachten, dat alles volmaakt kan verlopen als men bedenkt, dat er maar één algemenfe repetitie bestaat. En deze wordt meteen voor een volle zaal gehou den, zonder noemenswaardige ha pering. Zonder aarzeling geef ik dit koor en zijn dirigent alle lof. Het knapen koor was nimmer zó mooi! o Wat de solistische medeweVking echter betreft schijnt men slechts een beperkte keus te hebben. De vertolker van het evangelisch ge deelte, Chris van Woerkom stelt- zich met zijn heldere, zij het wat nasale stem, nogal neutraal in. Dit heeft vaak, maar niet altijd zijn goede zijde. Er is te weinig ver schil in kleur; zijn kracht ligt in het forte. Marco Bakker heeft een fraaie bari ton; hij streeft met groeiend resul taat naar piëteit en een enkele misstap zij hem daarom vergeven. De sopraan Nelly van der Spek en de alt Diet Kloos waren qua voor dracht stellig het meest overtui gend. Dan was er Ruth Pos, die met wat bescheidener stemklank, de prach tige aria's fraai vertolkte. Over de bas Robert Hol, die behalve de z.g. „kleine" partijen ook de bas-aria's zong, ben ik verre van opgetogen. Hij schijnt maar één parool te dienen, en dat is: zo luid mogelijk zingen. Waarom moet hij steeds zo bars te keer gaan? Ongeacht de tekst! Dit is toch geen stemcultuur? o Hoe men de Matthaus Passion ook wil benaderen, men moet inzake de vocale medewerkers tóch naar meer eenheid en sfeer gaan stre ven. Ook wat de begeleiding be treft. Deze was vaak zo grof. dat vele solistische bedoelingen in de kiem werden gesmoord. Voor de rest gedroeg het Gewestelijk Or kest voor Zuid-Holland zich rede lijk. De Wolff moge dus zijn aan dacht op het punt, van begeleiding der aria's nog verscherpen. De organiste Annie Blankenstein vervulde haar taak stijlvol, terwijl men in Ada van der Bent een zeer betrouwbare claveciniste had. Resumerend kan gezegd worden, dat de jaarlijkse passionuitvoering ook ditmaal op een aanvaardbaar peil stond. HENRI WELBOOREN Onderwijs floreert, in Hasersivoude HAZERSWOUDE De Schoolver eniging voor Chr. Onderwijs hield een goed bezochte vergadering onder leiding Van de heer W. van Klave ren. Hij releveerde, dat de kleuter scholen Het Hazebosch en Prinses Margriet goed zijn bezet en dat ook de vooruitzichten voor de basis-scho len gunstig zijn. Het aantal leerlin gen stijgt zelfs zodanig, dat een .tweede leerkracht moet worden aan gesteld. Binnen afzienbare tijd zal ook de bouw van een nieuwe school urgent worden. Ook de mavo-school floreert goed. De heer P. van der Linde nam het secretarisschap over van de heer J. Dekker. irect gevraagd voor plm. een half jaar een voor de slagerij. ininginneweg 14a Katwijk aan 'Zee Telefoon 01718-12529 Vit de DVINSTREÉK NOORDWIJKERHOUT Gebo ren: Marinus, z.v. M van Steijn en P G M de Groot; Johannes A. z.v. E G M van der Lans en E G M van der Meer; Patrick C A. z.v. J M Vianen en T L Felter; Michaël A, z.v. J G C Degger en A M G Moerings; Gerar- dus J W z.v. G A van Kooten en M M Duijnhoven Ondertrouwd: B J M Klein en W J Wijnands; W J Geerlings en E E M Hoogenboom; J D Griekspoor en M J de Haas. Overleden: Sophia A M Rijnders, 60 jr; Alida C Zonneveld, 74 jr, Via- ,ductweg 24. RIJNSBURG Boek ds. De Vries. Op de tweede Paasdag zal ds. G. de Vries, predikant van de Chr. Geref. Kerk, over de radio-zender Hilver sum I, een radio-uitzending verzor gen en spreken over het onderwerp „Het Paasfeit in zijn fundamentele betekenis". De door de predikant uitgesproken radio-onderwerpen zul len t.z.t. in boekvorm verschijnen. KATWIJK AAN ZEE Bezoek ds. Van Niel. Ds. Van Niel, die door de hervormde gemeente is beroepen, brengt vandaag een bezoek aan Kat wijk. Iedereen wordt in de gelegenheid gesteld vanavond 8 uur in het wijk- gebouw aan het Abeelplein met ds. Van Niel en echtgenote kennis te maken. 0ORDWIJKERHOUT Na ilang met gesloten deuren be klagen heeft de gemeenteraad Noordwijkerhout dinsdagavond voorstel van de fractievoorzitter de KVP, C. P. J. Timmer tot koop van de bouwkavels in het plex Victor III aanvaard, sn opzichte van het oorspronke- voorstel van B. en W. vertoont definitieve raadsbesluit de ten- om meer premieverkoopwonin- voor de eigen inwoners te doen wen, tegen een kavelprijs van •000 Er is dan plaats voor 90 wo gen. Als met de bouw- en aannemings maatschappij Noorlander N.V. als ontwikkelingsmaatschappij overeen stemming wordt bereikt, zullen in Victor III 198 eengezinswoningen, etagewoningen en appartementen worden gebouwd voor de verhuur en 90 premiewoningen voor verkoop aan eigen inwoners. Voor de bejaarden is grond gereserveerd voor de bouw van 106 aangepaste woningen alsme de een terrein voor de bouw van een dienstencentrum. Voor scholenbouw is bijna 6000 m2 beschikbaar. Daarnaast zijn er voor verkoop aan niet-inwoners ongeveer 85 kavels te gen een gemiddelde prijs van f 18.500. Het complex biedt nog de mogelijkheid tot het vestigen van een benzine-verkooppunt annex ser vicestation en er is ruimte voor een winkelterrein met 2 woonlagen eta- gebouw. De ondergrond van 64 gara ges komt op f 1000 per kavel. In totaal bedraagt de opbrengst van dit dekkingsplan bijna zes mil joen gulden. De heer A. T. P. Meijer betreurde het, dat het voorstel van zijn fractie om door minder intensief te bouwen meer voorzieningen te krijgen, geen kans van slagen had Af en toe verbaast het ons dat we er zo moeilijk toe komen. Om te gaan sparen. Terwijl we toch best redelijk verdienen. Dat gedoe elke keer... Daarom komt het ons gewoon erg goed uit dat we nu slapend kunnen sparen. Automatisch sparen. Voor iets dat we al heei lang'graag wilden hebben. Door bijv. die 25 gulden of meer per maand die we zo vaak als staartje op onze rekening aantreffen, door de ABN te laten bijschrijven op een spaarrekening. Wie meedoet aan het ABN Salaris Spaarplan verdient om te beginnen extra rente. Zonder kosten. Zonder moeite, want als u eenmaal met de ABN hebt afgesproken welk bedrag u maan delijks wilt reserveren, gaat het sparen verder automatisch. Als u dan, na een tijdje, uw ogen uitwrijft, staat 'er al een flink bedrag op uw spaarrekening. Als aanloop naar bijvoor beeld die lang begeerde stereo-installatie. Of een afwasmachine of een boot. En u hebt in uzelf een uitgeslapen spaarder ontdekt! Loopt u eens bij ons binnen voor meer inlichtingen over het ABN Salaris Spaarplan. Kantoren In: Alphen a/d Rijn, Bodegraven, Delft, Gouda, 's-Gravenhage, Hazerswoude, Katwijk aan Zee, Lelden, Leiderdorp, Lisse, Noordwijk Binnen, Noordwijk aan Zee, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Oudewater, Rfjnsburg, Rijswijk, Sassenheim, Voorburg, Voorschoten, Waddinxveen, Wassenaar, Wilnis, Woerden, Zoetermeer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5