burgemeester v. d. Haar maakt plaats voor twee collega's 73 wilms floet AASSHOW GASDOOD OVERWONNEN Tien huwelijken per dag je wist niet meer wat je moest zeggen... Vrouw sterk vertegenwoordigd op expositie in Oegstgeest Bevolkingschef Yan Zwieten 65 jaan Je moet toch eens veranderen s.;» oorschotens college Jaar burgemeester Naar Katwijk W SPORT LEIDEN NV. Brug berijdbaar WIJZIGING VUILOPHAALDIENST ■UWE LEIDSE COURANT S WOENSDAG 7 APRil 1971 Po e mi won ohannes van der Haar, burge meester van de gemeenten Mij drecht (ruim 10.000 inwoners) en Wilnis (ruim 4000), Hofland .1 te Mijdrecht, deed in 1957 doctoraal examen rechten en promoveerde in 1964 op het proefschrift „lijkbezorgings- recht". ijn staat van dienst: 1931 ambtenaar ter secretarie van De Bilt (Utrecht); 1938 1939 rijksinspectie bevolkings registers; 1939 1940 departe ment binnenlandse zaken (afd. binnenlands bestuur, bureau financiën); 1940 1945 advi seur N. Samsom N.V. te Alphen a/d Rijn; 1945 1946 docent staatswetenschappen Leidse Onderwijsinstellingen; 1946 tot heden burgemeester Mijdrecht en Wilnis. heer Van der Haar is lid van de Gereformeerde Kerken en van de A.R.P. jevenfuncties: lid van de com missie van advies inzake de justitiële documentatie; van de bijzondere commissie van ad vies van de Wet op de justitiële documentatie en op de verkla ringen omtrent het gedrag; van .het algemeen bestuur van het tst® waterleidingbedrijf Midden- "«otNederland; van het dagelijks en het algemeen bestuur van het gasbedrijf Centraal-Nedèr- land; voorzitter van het district Noordwest Utrecht van de Pro vinciale Utrechtse Welstands commissie; lid van het finan cieel overlegorgaan van het Utrechts Symfonie-Orkest; van de politiecommissie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten; voorzitter van de afdeling rijkspolitie van de po litiecommissie van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten; lid van de commissie voor verzekeringsaangelegenhe den van de V.N.C.; van de re dactie van de Magistratuur (maandblad voor a.r. gemeente en provinciebestuurders). hooi de vi op i hoi nkel rste idei LEIDEN Vandaag brachten te- het middaguur de wethouders Vos van Steenwtfk, Pels, Esse- :r en Iestra met gemeentesecreta- Eveleens een bezoek aan de gis- :n benoemde burgemeester van wrschoten, dr. Van der Haar. Het 'v/d zoek had plaats aan de woning ii n de burgemeester en droeg het rakter van een kennismaking. Wel erd alvast van gedachten gewisseld er de datum van de installatie in lorschoten. Zoals elders gemeld, commissaris Klaasesz de nieuwe ng( rgemeestcr op 26 april in Den ojlae beëdigen. J3IDEN Het voetbalelftal van Leidse politie is, na een verblijf slefchts één jaar in de le klas, ,„Jromoveerd naar de hoofdklasse de Nederlandse Poiitie Sportbond. Leidenaars bereikten dit resu'l- ondanks bet feit, dat zij in de tste wedstrijd tegen Velzen met werden geklopt. ütblinker was ongetwijfeld doel- n Binsbergen. Na afloou werd hij ozen voor het Nederlands politie- «J Leidse politie kan ook voetballen MIJDRECHT/VOORSCHOTEN 't Is een joviale man. Houdt van openheid en is bijna vijfentwintig jaar lang „gelukkig getrouwd ge weest" zoals hij zelf zegt met Mijdrecht en Wilnis. En om in die zelfde trant te blijven: een schei ding staat nu voor de deur. Niet omdat de liefde nu, na die kwart eeuw, verder tekort schiet. Verre van dat. Maar: 'tls het element van de verandering. Ik was 29 jaar toen ik hier burgemeester werd. Blijf ik hier dan zit ik als ik met pensioen ga vijfendertig jaar op dezelfde stoel". Zo komt aan dat huwelijk een eind. Dr. Johannes van der Haar heeft per 1 mei een nieuwe partner: de gemeente Voorschoten. Dat staat vermeld in het koninklijk besluit dd 5 april 1971. „Het kwam vanochtend niet hele maal als een verrassing, want na tuurlijk wist ik dat ik een kans hebber was. Aan de andere kant overvalt het je toch wel," aldus de nieuwe Voorschotense burgemees ter, die, toen hij op 16 mei 1946 naar Mijdrecht en Wilnis kwam enige tijd de jongste burgemeester van de provincie Utrecht was. Burgemeester Van der Haar (geboren 19 juni 1916 in Utrecht) ontving ons in zijn werkkamer, rijkelijk van goed bezette boekenkasten voorzien, met het uitzicht op de zeer drukke verkeersweg Hofland, waar het echtpaar Van der Haar woont. \f7lJ ZITTEN al maanden in spanning. Ik had het niet meer verwacht. Het is vandaag een bij zonder emotionele dag en ik kan het eigenlijk nog niet goed verwer ken. De telefoon staat niet stil en er zijn al zoveel bloemen ge bracht", zegt mevr. Catharina Agatha van der Haar-Terpstra, die ruimschoots in de benoemings vreugde deelt. Een overgelukkige oudste zoon en z'n echtgenote ko men binnen om vader te feliciteren en later arriveert ook de jongste dochter. Zij hebben het nieuws in de loop van de dag gehoord en spoedden zich naar het ouderlijk huis. Een andere zoon, belt tijdens het interview op. Het echtpaar Van der Haar heeft zes kinderen, waarvan er vier ge trouwd zijn, maar niet één is er meer thuis. De 28-jarige oudste dochter zat in de sociaal psychiatri sche verpleegkunde in Utrecht. Zij wordt gevolgd door een 26-jarige dochter die is gehuwd met de heer J. Huson, personeelsfunktionaris bij de Nederlandse Aardolie Maat schappij, en in Hoogezand woont. Dan is er de 25-jarige zoon A. -T. van Demmenie verhuist LEIDEN Vandaag verhuisde de boekdrukkerij van de firma Demme nie naar de Hoge Rijndijk. In het pand aan de Hoge Rijndijk was reeds de offset-drukkerij gevestigd. Het pand waar tot voor kort de boekdrukkerij gevestigd was, aan de Oude Rijn werd volkomen onbereik baar voor klanten en leveranciers. De offset-drukkerij is zodanig ver bouwd dat ook de boekdrukkerij erin ondergebracht kan worden. Boven dien is in dit gebouw voldoende ruimte voor uitbreiding. De eerste faze van deze verhuizing is gereali seerd. De rest van het bedrijf wordt trapsgewijs overgebracht. De druk kerij ligt nu aa nde weg Leiden- Alphen, net voor het viaduct in de snelweg Amsterdam-Rotterdam. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Marco Ro- bertino zv J Verplancké en H Klui vers; Steven Jan Leendert zv W J den Outen en E A J van der Sar; Maria Alcina dv M Teixeira en M A C Botelho;nArjan zv P van Nieuw- poort en M de Vos; Cynthia Pamela, dv J de Roode en E H M de Best; Erwin, zv J van Ek en A van der Leij; Rhodé, dv H Schalk en M P van Osenbruggen; Martha Wilhelmi- na, dv M A Jansen en J P M van Rijsbergen; Inge Geertruida Fran- cina, dv L P Hensing en F T M Hogeboom; Jacobus Jan, zv J C Vooijs en A van Beelen; Cornelis Jasper, zv C Verdoes en N A van Duijvenbode; Renate Martha Johan na, dv P J G de Boer en W F M Nieuwland. Getrouwwd: W M Dusoswa en G M Schlagwein; K H Czerny en A W Swanenburg; C van der Leek en M S van Duuren; A van Schoonderwoerd den Bezemer en J W A Verhorik; J van Dam en M A Staphorst; S R van Os en C C M Cazander; J J Petit en A C Grond; W P J Vermei j en J T C M Cattin; F van der Kaaij en T C P MJongmans. In Holiday-lnn te Leiden, Rijksweg Amsterdam-Den Haag Wij tonen n een bijzonder fraaie collectie luxe tuin- en terrasmeubelen, ?r(j parasols, barbecue's, en diverse soorten bagagewagentjes, boten en tenten. Verder alles wat nodig is voor camping en recreatie. SHOW GFOPFND' Vrijdag van 10—22 uur, zaterdag van 1022 uur, le Paasdag van 25 uur, 2e Paasdag van 10—22 uur. wa der Haar, die commies is ter ge meentesecretarie van Dongen (Noord-Brabant), maar per 1 juni naar Katwijk komt als commies-A. De 23-jarige A. C. van der Haar stu deert rechten in Amsterdam. Zijn 20-jarige zuster is met de dienst plichtige militair P. J. Huson ge trouwd en woont in Weesp. Ten slotte is er de jongste van het hal ve dozijn: Paul, 19 jaar en eerste jaarsstudent in de theologie te Amsterdam. Jubileum JgR IS EIGENLIJK één schaduwzij de aan de benoeming. „In mei zou ik het zilveren jubileum als burgemeester van Mijdrecht en Wilnis vieren. Een comité trof al voorbereidingen voor een feest, maar ja hoe dat nu moet weet ik niet". Voor de organisatoren steekt de be noeming een spaak in 'twiel, maar men gunt het burgemeester Van der Haar van harte dat hij naar Voorschoten mag om daar leiding te geven aan het gemeentelijk be leid. „Ik weet haast wel zeker dat ik hier de laatste burgemeester ben van twee gemeenten. Toen ik benoemd werd voldeden Mijdrecht en Wilnis aan de bepalingen, zodat ik aan het hoofd van de twee kwam te staan. Maar nu zijn er te veel in woners door de uitbreidingen en wettelijk mag het dus niet meer. Ik verwacht dan ook wel dat mijn vertrek zal betekenen dat er plaats is voor twee burgemeesters, één voor Mijdrecht en één voor Wilnis. Het echtpaar Van der Haar heeft drie kleinkinderen. Eén daarvan, de oudste, de bijna tweejarige Je roen, is op visite. Hij begrijpt er uiteraard niet veel van dat zijn grootvader zo in de belangstelling staat. Maar" hij wil best met hem op de foto. Overigens is het de lezer misschien opgevallen dat twee dochters ge trouwd zijn met een man van de zelfde naam Huson. Welnu, de twee zusters huwden twee broers. Dia's maken JAE BENOEMING van burgemeester Van der Haar, kwam voor velen als een volslagen verrassing. „Het was slechts in kleine kring bekend. Alleen mijn vrouw en kinderen wisten het eigenlijk", zo zegt de heer Van der Haar. Maandag 26 april om 11.30 uur zal hij als bur gemeester van Voorschoten worden beëdigd. De heer Van der Haar heeft veel verwachtingen van z'n nieuwe gemeente. Het enige waar hij op achteruit gaat is de opper vlakte. Mijdrecht en Wilnis zijn samen in oppervlakte groter dan Voorschoten. De telefoon staat niet stil in huize Van der Haar. En de komende da gen zal dat ook wel niet het geval zijn. De toekomstige burgemeester van Voorschoten heeft nogal wat hob by's. Eén van de belangrijkste is het ma ken van dia's. Vorige week zater dag vertoonde hij dia's van z'n reis naar Israël, tijdens een bijeen komst van de culturele raad. Ver der puzzelt hij graag en ook scha ken vindt hij fijn („Ik heb vroeger zelfs nog in de competitie ge speeld") In de vakantie is fietsen z'n grootste liefhebberij. En dan vooral door de bossen. Vanochtend vernamen wij dat het zilveren jubileumfeest, dat op 14 en 15 mei in Wilnis zou worden gehou den en op 17 en 18 mei in Mijdrecht, in laatstgenoemde gemeente is ver schoven naar 23 en 24 april. Wilnis zal dit voorbeeld wel volgen. Het Mijdrechtse feest zal tevens worden beschouwd als het officiële afscheid. Henk Kamies Burgemeester Van der Haar en echtgenote, m,et tussen zich in de bijna 2 jaar oude Jeroen, een van de kleinkinderen. LEIDEN Na twintig jaar de scep ter te hebben gezwaaid over de af deling bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken van onze stad en daarvóór in Velsen, wordt de heer W. C. van Zwieten volgende maand „ambtenaar-af', zoals hij dat zelf uitdrukt. Dat rouwt hem niet, vertelde hij mij deze week in zijn woning op de zevende verdie ping van de Torenflat aan het Van Vollenhovenplein. „Ik leefde er al naar toe. Nu ik acht maanden geleden ziek werd en sindsdien maandenlang in het Dia- conessenhuis lag, ben ik, er helemaél naar toe gegroeid. En ge lukkig voel ik me nu weer aardig goed. 't Is natuurlijk wel een beet je raar weggaan, als je eerst zo'n tijd ziek bent. Het komt erop neer, dat ik heel geruisloos met pensioen ga de papieren ervoor heb ik al binnen." TAE VANDAAG, 7 april, 65 jaar ge worden heer Van Zwieten ver telt zelf het volgende over zijn le vensloop. „In 1922 ben ik in Amersfoort mijn vader was ook ambtenaar begonnen als volontair, en ik had het geluk, dat ik niet toe behoefde te betalen. Ik klom op tot klerk en kreeg het respectabele loon van f700 per jaar. In 1929 ik kon kiezen uit drie benoemingen ging ik naar Velsen, waar ik eerst waarnemend chef was totdat ik in 1940 chef werd van de afdeling be volking, burgerlijke stand en mili taire zaken, dezelfde functie, die ik dus hier in Leiden heb bekleed. In Leiden begon ik als referendaris en ik ga er deze maand uit als admi nistrateur A. VOWEL in Velsen als in Leiden was ik ook „ambtenaar van de bur gerlijke stand", zodat ik ambtshal ve heel wat huwelijken moest slui ten ruw geschat, waren dat er zo'n twaalfduizend. Ik heb ook zelf m'n drie kinderen getrouwd. Op den duur werd ik dat trouwen wel zat. Soms tien huwelijken per dag; je wist gewoon niet meer wat je moest zeggen, vooral als je het bruidspaar niet kende. "yERDER kan ik over mijn loopbaan nog vertellen, dat ik na de oor log kroongetuige was tegen de toenmalige NSB-burgemeester Van Velsen, de heer Van der Weijde. Hij stierf voor het vuurpeloton. In Leiden timmerde ik telkens weer met plezier aan de weg bij de ver kiezingen. Prachtig was dat, om al les goed te laten marcheren." Leo Verkaik LEIDEN Eén rijbaan van de bruig over de Haarlemmertrekvaart (bij de Groenoordhal) is opengesteld. Het verkeer van Oegstgeest naar Leider-, dorp, kan nu weer van de brug ge bruik maken. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 6 april Geslaagd: doet. ex. geologie: de heer J H Boelens (Geldrop, N-B). OEGSTGEEST In hel raadhuis van Oegstgeest wordt een tentoon stelling gehouden van werk van creatieve gemeentenaren, van schil derijen tot edelsmecdwerk, met alle daartussenliggende ambachtelijkhe den. Niet alleen van erkende kun stenaars, die daartoe zijn opgeleid, maar ook van autodidacten en lief hebbers. Het is daarbij echter geen verza meling van rijp en groen; een com missie heeft het aangeboden werk op Haarlemmerstraat 182-184 Telefoon 24872—41830. LEIDEN Omstreeks het mid daguur is gisteren een ruim 25 jaar oude kastanjeboom geplant op de hoek van Pieterskerkhof en Nieuw- steeg. Dat is de plaats waar vorig jaar een bijna beroemde, veel oudere voorganger aan de gevolgen van gas vergiftiging is overleden. Bovendien zijn vier even oude kastanjes beschikbaar voor 'n speel terrein aan de Agaathlaan in het nieuwe Morskwartier. Personeel van de firma Gebr. Co- pijn, boomchirurgen uit Groenekan (U.), is bezig met het verplaatsen van de bomen. De bomen, die we-, gens demping van de Trekvliet langs de waterkant van de Groenhoven- straat moesten verdwijnen, zijn vo rig jaar reeds „voorbewerkt". De omvangrijke wortelvoet is toen in het rond afgestoken om het horizon tale uitgroeien tot staan te brengen. Verder zijn met speciaal bomen- voedsel de worteluitlopers als het ware naar de stam teruggelokt. Die voorbereidingen stelden de firma Copijn nu in staat de zeer forse bomen, die in het seizoen 1946-1947 aan de Groenhovenstraat zijn ge plant, uit te graven en over te plan ten. Daar was een speciale zware kraan voor nodig. De bomen werden verplaatst met een wortelkluit er aan die een middellijn had van 4,5 tot 5 meter. Er was speciale politie begeleiding nodig voor het transport. Overigens zal er weinig kans zijn dat de boom aan het Pieterskerkhof weer door gas zal sneuvelen. Na het kappen van de oude kastanje vorig jaar zijn de gaslekken gedicht en is de vergaste grond vervangen. kwaliteit beoordeeld. De collectie staat op een verrassend goed peil. Het zou te ver voeren alle werk stukken onder de kritische loep te nemen. We moeten ons dus beperken. G. Bos toont schilderijen volgens het klassieke metier, goed en gede gen. Van mevr. De Jong-van Zeven ter hangt er een mooi bloemstilleven. „Oude boom" van H. van Laar is zeer fraai. Een mooi schilderij, is ook „Dennen in Lavalette" van de bio loog W. J. Maan. M. H. Schreuder liet o.m. „Zinnia's" noteren, alsmede een stilleven met haringen, dat opvalt door de geraf fineerde structuurweergave van de vissen.. Bezienswaardig is ook „Prof. Tüneff", een clownsportret van Edith van Steveninck. „Oude schoenen" van mevr. Teebaal—Hulsekamp is wel geïnspireerd door Vincent van Gogh. B. M. Tjoa nam een stuk geboor teland tot onderwerp: „Oud-Batavia" dat fraai van compositie en kleur is. Aan het werk van Gerrit de Wit hebben wij reeds vele malen aan dacht besteed. Naast zijn bekende „Dame met witte hoed" hangt er een mooi stilleven met appels. Erica Pruvmers, echtgenote van De Wit, bracht een mooie ets „Boereninte- rieur" en een tweetal aquarellen. Mooie aquarellen zijn er ook van D. H. Burger. Van Herman Dijkstra zijn twee gouaches aanwezig. Mooie aquarel len zijn „Stilleven met kandelaar" en „Stoel met krant" van mevr. Hen- driksen-Braham. Mevr. Hulst-Stam- kart toont o.m. een mooi meisjes portret in krijt. Fraai is „Vroeger" en grappig „Zestal", etsen van mevr. Kallen- berg-v. Grieken. Mooi is ook „Rei- netta", een tekening in briun krijt van mevr. Krumperman-Coppoolse. Ook de pentekeningen van W. Post zijn het beschouwen zeker waard. Mevr. Teding van Berkhout-de Meyere stond oen mooi damespor tret af in houtskool en krijt. Goede wandlappen en ander naald werk is eveneens op deze tentoon stelling aanwezig. Aantrekkelijk en in typische vorm geving in draadwerk is „Kerstevan gelie" van mevr. Karstens-Wiche- rink. Rob Meyer, nog studerend aan de Kon. Academie, zond een viertal optische opjecten in. Goede kera miek is er van mevr. Meyknecht-v. d. Burg, mevr. Bouland-Prins en mevr. Wery-Leenhouts. Ten slotte nog edelsmeedwerk in goud en zilver, kostbaar en edel van vorm zonder extravaganties, ge smeed door mevr. Weiland-Pausin- ger. WILLEM PRINS Ophalen huisvuil LEIDEN Op Goede Vrijdag komt de gemeentelijke huisvuilop haaldienst geen plastic zakken opha len. Dat gebeurt weer op de dinsdag na Pasen. Ook op Tweede Paasdag wordt geen huisvuil opgehaald; die beurt wordt verschoven naar don derdag 15 april. ZOETERMEER Bij koninklijk besluit is benoemd tot hoogheemraad van het Rijnland met ingang van 1 mei 1971 de heer J. C. Gioenewegen van de Voorweg 109. In verband met de komende- feestdagen wordt de huisvuilophaaldienst als volgt gewijzigd: Het huisvuil van vrijdag 9 april (Goede Vrijdag) .wordt opgehaald op dinsdag 13 april a.s. Het huisvuil van maandag 12 april (2e paasdag) wordt opgehaald op donderdag 15 april a.s. Ik reken op Uw medewerking, die U kunt verlenen door op de feestdagen geen vuilniszakken buiten te plaatsen. De Direkteur van de Dienst voor de Reiniging, Havens en Waren markten, F. VAN OVERMEIRE Woensdag 7 april huis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schouwburg. 8.15 uur: Litteris Sacrum met „De Reviser". Mil. Tehuis. Eerste Binnenvestgracht 21, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. Gehoorzaal, 8.15 uur: K. en O. Omroep orkest, Marilyn Tyler sopraan, Willy Ca- ron tenor en John Bröcheler bariton. Rijksmuseum van Natuurlijke Historie. Raamstceg 2, 's middags om 2 uur Open Huis. Eerst lezing over „Bedreigde en uit gestorven dieren", daarna een rondlei ding. Toegang is gratis, l.v.b. met be perkte ruimte opgave vooraf noodzake lijk. Gehoorzaal, 8 u.: promenadeconcert AVRO voor tv-ultzendlng op 11 april. LEIDERDORP Nleuw-Ouderzorg, 8 uur: afd. Lelden Chr. Plattelandsvrou wenbond, paasllturgie. Donderdag 8 april Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, ds. J. Bovfenberg over „Midden in het leven. Mil. tehuis. Eerste Binnenvestgracht 21. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. Vrijdag 9 apn Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 uur: rutl- avond voor Verzamelaars. Schletavond Ned. Bond V. Oud-Strij ders. afd. Leiden, in het Kath. Mil. Tehuis, Mare, hoek Oude Singel. Zaterdag 10 april Schouwburg. 8.15 uur: Litteris Sacrum met „De Reviser". Groenoordhal. 10 tot 21 uur: WV-ker- mis op voorterrein. FILMS CAMERA Me!sjeslnternaa(k)t. 18 jaar, dag. 7 en 9.15 uur; do, vr. ma en dl ook 2.30 uur. Follow me boys, a.l., za, zo en wo 2.30 uur. The undefeated, 18 Jaar, vr en za 23.30 uur. LIDO - Spartacus, 14 jaar, dag. 2.30 en 8 uur. LUXOR Love story, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo ook 4.45 uur. REX Easy rider. 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo ook 4.30 uur. Het dagboek van een halve maagd, 18 Jaar, vr en za 23.30 uur. STUDIO Het geval Percy, 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo ook 4.45 uur. TRIANON Patton. 14 Jaar, dag. 2 en 8 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek van Drlesum, Mare 110, telef. 2040G; Apotheek Voorscholen, Leldseweg 66. Voorschoten, telefoon 01717 - 2525 en Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevesteln 6. Leiderdorp, telefoon 42947. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdienst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek van Drlesum. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3