Kwesties rond pil-bestrijder prof. dr. Defares te Leiden Vicus Oriëntis moest feest uitstellen Onderscheidingen voor musicerende studenten het Halleluja centraal Waarschuwing voor bewoners van Leiden-Noord Litteris speelde Gogols blijspel als klucht K.LT.V. adopteerde gastarbeidsters Rond Herenstraat bezwaren tegen de huurverhoging ZLC DEGRADEERT LEIDSE COURANT MAANDAG 5 APRIL 1971 j JN De al enige jaren ■^wcfaande spanningen rond de prof. dr. J. G. meeires (44), die onder auspiciën dat het Deids Universiteitsfonds inder hoogleraar in de ma- r.aatische anthropobiologie aan ^•""•Leidse universiteit is, hebben voet curatoren der Leidse uni- in zé een ontoelaatbaar hoogte- "t bereikt. Aangezien in de sties rond prof. Defares de tn van de Leidse universiteit Zijfot geding is, gaat het college de t curatoren zich deze week jYtj r de problemen rond deze J fleraar beraden. Curatoren kunnen niet rechtstreeks prof. Defares ontslaan maar wel een uitspraak doen over het al dan niet toelaatbare karakter van de manier, waarop hij de Leidse universiteit in de publiciteit brengt. Het Leids Universiteits fonds zal zich vervolgens moeten beraden over de vraag of ontslaan van prof. Defares al dan niet ge wenst is. Publikaties in het april-nummer van de Ned. Vereniging voor Sexuele Hervorming (NVSH), Sextant, over prof. Defares vor men voor curatoren de directe aanleiding om zich over zijn per soon en werk te gaan beraden, zo heeft prof. dr. P. Muntendam in zijn functie van president-curator meegedeeld. Bovendien schonk de NVSH (die al geruime tijd in de clinch ligt met prof. Defares) in haar laatste radio-uitzending aan dacht aan haars inziens omstre den activiteiten van de Leidse hoogleraar. Het gaat onder meer om „commer ciële nevenactiviteiten" van deze hoogleraar. Genoemd worden in dit verband een adviseurschap van een vermageringsinstituut en relaties met de „Nederlandse Vereniging voor Gezondheidsbe waking", een door niet-medici op gezette vereniging. Verder wordt prof. Defares verweten, dat hij wetenschappelijk niet gefundeer de argumenten gebruikt tegen de anti-conceptie-pil met het doel belangstelling te kweken voor een ander anti-conceptiemiddel, het zgn. Dalkon-schildje. Curatoren van de Leidse universi teit vragen zich onder meer af, welke schade de naam van de Leidse universiteit oploopt door de activiteiten van prof. Defares. SS/DEN Wat een kampioenswedstrijd had moeten worden, is Vicus Oriëntis op een ontgoocheling uitgelopen. Vicus, dat nog punt voor de titel nodig had, verloor in de slotfase met 45 Swift. De eerste helft werd door doelpunten van Dick Onder - jr en Wim Meijer met 22 afgesloten. Conny Carre en Ruud ing gaven Vicus met nog tien minuten te spelen een 43 voor- _jtng. In de slotfase scoorde Swift tweemaal. Leny Niesing had in aatste minuut nog voor het kampioensfeest kunnen zorgen door strafworp te benutten. Zij miste echter. Volgende week kan is alsnog voor de titel zorgen door tegen KNS een punt te pak- De Danaïden liet in evderdam maar liefst vier strafwor- er onbenut tegen lijstaanvoerder VatiO. Na een gelijkopgaande eerste rerk (32) gaf de routine van de terdammers na de hervatting de erjjSlag (84). Adry van Nierop, ij- Jjer van Unen en nogmaals Adry jat, Nierop (2x) zorgden voor de (jese doelpunten. ziens na de hervatting kon De Alge- aare VEO naar een grote nederlaag t jn. De Leidenaars wonnen na een ge^ ruststand met 125. mat 60-jarige Fluks bouwde tegen nix aan een regelmatige over- e ling. Na een 35 ruststand boek- de Leidenaars uiteindelijk een in| ie 5—10 zege. liiderkwartierSamos werd een matte vertoning, waarin Samos een verdiende overwinning boekte (46>. Samos sloot de eerste helft met een 12 voorsprong af. Via 22 door Frits van 't Riet brachten Joke Zie- rikzee en Yvonne Devile, die ook de eerste treffer voor haar rekening had genomen, de stand op 43. Samos kon hierna ongehinderd naar 46 uitlopen. Crescendo liep na de pauze een 03 achterstand tegen Merwie in. Louis Kok en Aad Schouten (2x) brachten de balans in evenwicht (33) CKB Bij de CKB-clubs staan de zaken er voor Ons Eiland na de nederlaag tegen KNS niet best voor. De Eilan ders, met voor het eerst na een jaar Koos den Os weer in de gelederen, namen via Kees van Kalderen, Koos den Os (die eerder een strafworp on benut had gelaten) en Wim Nijenhuis een 03 voorsprong. Ons Eiland ver zuimde hierna door te drukken. Wim Brakel en Hans Filemon voor rust en Han Kluts en Hen Brakel (2) na de hervatting bogen die voorsprong om in een 53 achterstand. Straf- worpenspecialist Piet Beekman bracht Ons Eiland echter weer naast KNS. Mieke Hasselbach (65), Charles Ar- noldus (66) en Hen Brakel zorgden in de slotfase voor de 76 eindstand. Fiks is er niet in geslaagd tegen Terheyden de degradatie te ontlopen. Hans v. d. Sprang en Jack van Zan ten gaven Fiks tweemaal een voor- sprong.Terheyden zag Ton Jansen tien minuten na rust een 32 voor sprong nivelleren. Een verdedigend Fiks moest door een „frommeldoel-- punt" toch nog de volle winst laten schieten. Het Sassenheimse TOP schoot Velo- citas naar een monster-nederlaag (113). Jaap Rebel redde de eer voor Velocitas door van afstand in te schieten. Warmond tenslotte moest in de uit wedstrijd tegen Spirit alle zeilen bij zetten om een 44 gelijkspel te be halen. ^rgerlijke stand Heilsmuzikanten stelden relfciDEN Geboren: Yvonne, d.v. ï^Boom en J. M. v. Zijp; Johan- 0-3 J., z.v. A. van den Bos; L: D. felaar; Deborah E. D., d.v. A. v. _son en D. v. Beek; Jacoba C., d'N. Zwanenburg en M. v. Duijn; sofelf L. P., z.v. R. L. Schippers J. C. Kindt; Ellen C., d.v. S. ijdanus en K. J. Scheele; Wil- nina C., d.v. J. T. Dreef en J. S. juten; Heidi, d.v. J. Boomhou- n en W. Boer; Jacoba G. J. P., cllH. v. Harten en G. Treur; Flo- van der Aa en Heijden; Paul Jas- Jansen en J. C. e 'J., z.v. G. Pijnse L. J. van der HeiJ C. H., Z.V. J. A. J cUMCIl Cl, <J- Sander, z.v. J. C. M. v. en E. J. van Hattem; Ar- h z.v. J. W. Achterhof en W. fammeijer; Karin, d.v. J. J. Mon- _en M. Jasperse; Apolonia C. M., H. v. Kleef en C. A. A. v. Ros- 0; Hubertus T., z.v. T. A. Inte ken G. H. v. d. Zalm; Mare, z.v. J. Gelderblom en A. J. Haars- Jctrouwd: R. C. de Smit en P- Hverleden: G. Nijp. 8 okt. 1912, n); etF- J. de Kruijs, 3 aug. 1889, m; it'Verhorik, 25 mrt. 1971, dochter; n Verschoor, 8 dec. 1947 m; I van £en, 4 jul 1902, vr.; N. Scheen, 1889, echtg. v. A. Burger; 28 mrt 1971, zoon. CHOOLSTRAAT FERD DORP-IN Zaterdagmorgen i wethouder P. S. Pels met be- ,p van een geluidsinstallatie zijn Jcitatie namens de gemeente Voor- fpten tot de winkeliers van de 'fooistraat richten bij de nieuwe fsprong Schoolstraat-Wijngaarden- E-Kon. Julianalaan. Woorden van itatie voor het initiatief de fioolstraat aantrekkelijker te ma- als winkelstraat. Voor de win- iers heet de Schoolstraat „Dorp- en de opzet is dat ook de bur-, ij van Voorschoten goed gaa' we- dat „dorp-in" gezellig winkelen ekent. Jedurende april Staan aan het be en eind van de Schoolstraat te borden, die de nieuwe naam t htbaar maken. Wethouder Pels hulde het bord bij de viersprong zag deze onthulling als een af- iting van een moeilijke periode het begin van een nieuwe. )e wegreconstructie is bijna ten ide en de Schoolstraat zal weer rmaal te bereiken zijn. Om het rkeer te regelen is op verzoek van winkeliers een parkeerverbod aan evenzijde afgekondigd; aan de on- enzijde is parkeren toegestaan ;t een parkeerschijf. SIDEN Zilveren schoolhoofd. In oten kring is het feit herdacht, dat leer N. L. van Dalsen voor 25 jaar schoolhoofd in dienst trad van de iniging voor Chr. Onderwijs. De Van Dalsen begon zijn Leidse xjlperiode bij de christelijke school de Middelstegracht. Hij is al weer n hoofd van de Prinses Margriet- Jol aaii de Boshuizerkade. De heer jeest, die namens het bestuur i de vereniging het woord voerde, \s op de onderwijskwaliteiten van iub ilaris en diens pedagogische in- Een geschenk onderstreepte deze SCHEVENINGEN Het Regionaal Muzikantencongres van het Leger des Heils congres nog in de pure bete kenis van samenkomst is zaterdag in het Scheveningse Kurhaus een groot organisatorisch en muzikaal suc- ziekkorpsen uit twee- divisies Cen traal- en Zuid-Nederland met in totaal ruim 650 muzikanten verenig den zich in een gevarieerd programma van blaasmuziek, dat uitmuntte door optimisme en enthousiasme. Het halleluja stond centraal, zowel compositorisch als qua vertolking en wat de sfeer in de volle Kurzaal be treft, waar zowel des middags als des avonds weinig plaatsen onbezet ble ven. Brigadier C. Nieuwland, bij wie de muzikale leiding berustte, hae handen vol werk. Hij dirigeerde de verenigde muziekkorpsen in marsen van Goffiin en Stanyon, alsook in seleoties en hymnen van Rawlins Bearcroft en Kippax. Met het Stafmuziekkorps voerde Nieuwland werken uit van Steadman- Allcn en Ball, terwijl hij met zijn mu zikanten ook nog een mannenkoor be geleidde in de liederen „Ja, U wil ik Kringrecord voor Trude v. d .Kraan DORDRECHT Het zwemteam van de Leidse Golfbrekers heeft op een door Merwede georganiseerde vierkamp een ruime zege geboekt. Trude v. d. Kraan bleef met haar 1.15.2 op de 100 meter rugslag 0.1 se conde onder haar eigen kringrecord. Renée Platje zegevierde op deze af stand voor 14-jarigen in 1.17.5. In de jongste leeftijdsklas bleef Edward Maasdijk de concurrentie op de 50 meter schoolslag met een tijd van 47."9 ruim voor. Op de 50 meter vrije slag was hij zijn clubgenoot Rudy Pluvier te snel af (38.4 tegen 38.6). Het tweede kringrecord werd door broken op de 4 x 50 meter wisselslag estafette voor meisjes onder de 14 jaar.* Met 2.351 *verd het record 8.3 seconde scherper gesteld. Peter Wolters won de schoolslag voor 14- en 16-jarigen in 1.20.4 en 1.20.1. Op de 100 meter voor jongens onder de 12 jaar legde Jan-Willem Hoogervorst beslag op de eerste plaats in 1.41.7. Op de 100 meter vrije slag voor jongens onder de 12 jaar finishte Walter Hollman als eerste in 1.20.0. Estafette-overwinningen vielen ten slotte nog te noteren op de wissel slag voor dames in 2.28.4 en de vrije slag voor jongens en meisjes onder de 12 jaar in 2.26.0 en 2.30.4. trouw zijn" en „Heer Jezus, hoor ons zingen aan". Veelal typische Leger des Heilsmuziek met veel pittig majeur en een appèl aan het ritme, dat dan ook in de zaal niet onbeantwoord bleef. Er werd der traditie getrouw vol- handig meegeklapt en er was niet minder dan acht maal gelegenheid tot geestdriftige samenzang. Bijbellezing en gebed vormden met een inleidend welkomstwoord door de commandant voor Nederland, Kaare Westergaard, wiens echtgenote helaas door griep verhinderd was aanwezig te zijn. niet 't minst wezenlijke deel van dit uitge breide legerprogramma, waaraan korpsen uit Gouda, Rotterdam, Vlaar- dingen, Schiedam, Dordrecht, Utrecht, Delft. Scheveningen en Amsterdam onder hun resp. dirigenten medewerk ten. Afzonderlijke vermelding verdienen de uitvoeringen door een trombe-en- semble en een cornet-duo. Op dit geslaagde Muzikantencon gres. dat des morgens met eën wij- dingsdienst was begonnen, viel in de met vlaggen versierde Kurzaal een grote verscheidenheid van uniformen te bewonderen Het Leger des Heils verkeert wat deze uitmonstering be treft in een overgangsfase. Het rood zal meer en meer verdwijnen om plaats te maken voor blauw en zwart. Maar de goede geest van deze nu al meer dan een eeuw evangeliserende en socialiserende christelijke soldaten zal ongetwijfeld blijven. F. D. LEIDERDORP Hoofdstraatkcrk. Gisteren is de geref. kerk aan de Hoofdstraat na een aantal inwendige voorzieningen, weer in gebruik ge nomen. Vooral de entree van de kerk is verbeterd. De restauratie heeft en kele maanden geduurd. Toen maak ten de gereformeerden van de (herv.) Dorpskerk gebruik. Burgemeester zet kunstenares uit gekraakt pand WARMOND Beatrice Kluivers, de Warmondsc pandkraakstcr, heeft vrijdag de door haar en haar vriend gekraakte woning moeten verlaten. Precies zoals in het haar vorige week toegezonden aangetekend schryven stond vermeld, werd om negen uur in Dorpsstraat 93 aan de bel getrok ken Voor de deur stond, compleet met ambtsketen, burgemeester Lange- meyer, architect De Jong. een amb tenaar van de gemeente Warmond en een politieagent. „U weet waar het om gaat", aldus de burgemeester. Jullie moeten gaan pakken". Twee uur later was de gehele inboedel in een voor het huisje gereedstaande Volkswagenbus geladen. „Waar we naar toe moeten weten we niet. We zullen wel zien", aldus Beatrice. Don derdag nog waren de Warmondse gemeenteraadsleden Van der Zalm en Heemskerk zich va de situatie in de woning op de hoogte komen stel len. Hun gesprek, later op de dag met burgemeester Langemeyer, heeft ech ter geen resultaat opgeleverd. Bea trice: „De Warmonders hebben ons reusachtig geholpen. Ze stonden al lemaal achter ons. We wilden in War mond een galerie gaan inrichten. Nu dat niet doorgaat weten we ons geen raad. We zitten helemaal vast". Inbraken in Zoeterwoude ZOETERWOUDE In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebro ken in twee zaken aan de Kerklaan. Bij beide is men binnengekomen door een raam aan de achterzijde van het pand. Fotograaf Van Bem- melen ontdekte tot zijn schrik dat zijn negatieven-archief, met de com plete inhoud van de afgelopen 25 jaar. was opengebroken. De inhoud had men echter ongemoeid gelaten. Wel werden twee camera's en enke le kleine voorwerpen gemist. In snackbar „West-End" werd een sigarettenautomaat gekraakt en leeg gehaald. De „Bond van Huurders en Wo ningzoekenden" stuurt stencils rond, waarin gesproken wordt over een „Buurtkomité Plan Noord". In dit z.g. „Buurtkomité' is de meerderheid der leden geen bewoner van de Buurt en dit „buurtkomité" (totaal afhankelijk van deze „Bond van Huurders en Woningzoekenden" een mantelorganisatie van de K(ommu- nistische E(enheidspartij) N(eder- land). Daarom hebben alle bestaande wijk-komité's in de stad met deze „Bond" gebroken. In het stencil spreekt men over een „goed bezochte vergadering", die „besluiten" genomen zou hebben. Deze vergadering is bezocht door plm. 20 mensen uit de hele wijk van 10.000 bewoners. Deze „Bond van Huurders en Woningzoekenden" wekt de mensen op de 7 pet huurverho ging aan hem af te dragen en op een spaarbankboekje te laten zetten. Men zegt daarbij, dat dit in de strijd bij de 164 woningen in de Van Ho- gendorpstraat en omgeving resultaat heeft gehad en wekt zo de suggestie als of het „Wijkkomité Plan Noord" met de bond samenwerkt. Dit is niet het geval. Het wijk komité „Plan Noord" bestaat geheel uit bewoners van het Noorden van Leiden. Dit komité heeft sinds november lieding gegeven aan de strijd van de bewoners uit de Van Hogendorp- straat en omgeving. Het verbrak de samenwerking met de „Bond van Huurders en Woningzoekenden", daar deze bond alleen de strijd om de strijd wil en geen oplossing. Het wijk komité „Plan Noord" heeft inder daad de huurverhoging bij de bewo ners opgehaald en op een spaar bankboekje gezet. Dat was in het geval Van Hogen- dorpstraat en omgeving een juist strijdmiddel. In het geval van de 7 pet is het dat nog niet. Daarbij komt, dat het spaarbankboekje van wijkkomité „Plan Noord" berust onder beheer van buurtbewoners, die iederen daar kent. Wijkkomité „Plan Noord" heeft be slist niet het voornemen in het ge val van de 7 pet huurverhoging per 1 april in dit stadium, met een op haaldienst en spaarbankboekje te gaan werken. Geef dus in geen geval geld af aan mensen, die u niet kent, of stort gen geld op een boekje, waarvan u de gemachtigde niet kent. Indien veel bewoners uit de wijk behoefte hebben aan voorlichting over de 7 pet huurverhoging, is het wijkkomité „Plan Noord" bereid hierover en voorlichtingsvergadering te beleggen. Kontaktadres van wijkkomité „Plan Noord": Van Hogendorpstraat- 24 te Leiden. BENTHUIZEN Het echtpaar Verboon-Koker noot (beiden bijna 90 jaar) herdacht zaterdag middag in „De Tas" dat het 65 jaar geleden in het huwelijk trad. Er werd een druk bezochte receptie gehouden, waarbij alle bejaarden van Benthuizen aanwezig waren. Ook burgemeester Keijzer en de secretaris feliciteerden het nog kwieke echtpaar. De bruidegom, die werkte bij de spoorwegen en zijn bruid zijn nog goed gezond. Het echtpaar kreeg vijf kinderen waarvan er nog drie in leven zijn. Er zijn dertien kleinkinderen en vier achter kleinkinderen. LEIDEN Het Pan-concours werd zaterdagavond in de Stadsgehoor zaal in een bijzonder feestelijke sfeer besloten. Gedurende de hele dag hadden studenten-en sembles uit Delft, Groningen, Lei den, Amsterdam en Nijmegen zich ter beoordeling gepresen teerd aan de jury, die deze dag bestond uit Gerard Hengeveld, Rutger Schoute en ondergeteken de. Uit de veelheid van dikwijls heel opmerkelijke en gevarieerde prestaties werd ten slotte een viertal onderscheiden waarmee tevens het avondprogramma be paald was. Nadat tot tweemaal toe met veel geestdrift de Pan-hymne was uit gevoerd. geschreven door de „Pan-pa" Gerard Hengeveld voor koor en piano op een tekst van Werumeüs Buning. maakte Ge rard Hengeveld de prijzen be kend. Van de orkesten werd ..Krashna Musica" uit Delft onder Johannes van Gooi onderschei den voor de zeer opmerkelijke uitvoering van de Manen-suite van Lutoslawski, welke prestatie tevens als de beste van deze dag werd gekwalificeerd. De wisselbeker voor a capella- koorzang, uitgeloofd en uitge reikt door de Leidse rector mag nificus dr. C. Soeteman, ging naar het Groningse kamerkoor Bragi onder J. van der Meer. voor de buitengewoon mooie verklanking van o.a. een Agnus Dei van Tho mas Morley en twee werkjes van Brahms. Het origineelste programma-onder deel vormde, volgens de jury, de uitvoering van een van Bachs dubbelmotetten door het Groning se Bragi in samenwerking met het studenten-kamerkoor van de Amsterdamse V.U. onder Rein- hardt van Randwijk. Ten slotte werd aan het Leids Studenten- koor en -orkest Collegium Musi- cum onder André -Kaart, hoewel het in de categorie ..koorwerken Puzzelprominen ten Uitslag puzzel 13 maart: Prijs f 10.-: W. Veerman, Sieboldstraat 30, Leiden; prijzen van f 5.-: A. L. Moonen, Kanaalweg 13, Lei den en mej. T. Tolk, centrum „Rijnzate", Alphen. Puzzel 20 maart: Prijs f 10.-: D. A. Perfors, Molenstraat 45, Sassenheim; prijzen f 5.-: H. Dubbelaar, Zuidstraat 33 a, Kat wijk en J. C. Koordes, Terwee- weg 12, Oegstgeest. Puzzel 27 maart: Prijs f 10.-; J. Oosterman, Vriesekoop 3, Lei- muiden; prijzen f 5.- L. de Vries, Merelstraat 30, Leiden en J. de Jong, Karei Doormanlaan 6. Kat wijk. LEIDEN Litteris Sacrum' bracht zaterdag in de Leidse schouwburg de eerste van een drietal voorstellingen van „De Revi sor", een toneelspel van de Rus Gogol. Dit uit de eerste helft van de vorige eeuw daterende stuk wordt wel beschouwd als een der hoogtepunten van de Europese toneelliteratuur. Het is één brok satire op de toenmalige toestanden ten Russischen plattelande, met z'n opgeblazen en veelal corrupte bestuursambtenaren. Hoewel we menen, dat de regie het stuk min of meer tegen de be doeling van Gogol wat al te veel in het kluchtige trok, mogen we toch wel zeggen dat het een aantrekkelij ke en vlot voorgedragen voorstel ling werd, zoals we ook van Litteris konden verwachten. Routiné's als Bob Hageman (de burgemeester en Truus Hogewind- van Ootmerssen (de burgemeesters vrouw) stonden daar met vele ande ren wel borg voor, maar ook de gastspelers Loek Krassenburg als de rechter en P.aul Korenhof als de postdirecteur droegen waardig hun steentje bij. Joke Bartelsman was een prachtige herbergmeid. De overigen er waren overigens enkele dubbelrollen droegen ieder hun deel aan het succes bij. Zo werd het toch een aanvaardbare voorstel ling, waaraan de bezoekers plezier konden beleven. Extra waardering verdient het prachtig geslaagde decor van Bob Hageman, Hans v. d. Wijngaard en Hans van Kamp. De eigentijdsever- taling van Charles Timmer was uit stekend, al kregen we wel eens de indruk, dat hier en daar wat werd geïmproviseerd, al kunnen we ons daarin natuurlijk wel vergissen. Regisseuse Dolly Boode kon de lijn onder het grote aantal acteurs redelijk strakhouden. W. Prins met orkest" geen concurrentie had gevonden, de wisselbeker van deze rubriek niet onthouden ge zien de indrukwekkende weer gave van Poulencs Gloria, waar in de sopraan Wendela van Dits- huizen-Bronsgeest de sopraansolo zong. Dat de avond moest worden beslo ten met het optreden van een Roemeense panfluitist. Niku Pourvu, kersvers uit de Balkan geïmporteerd, zal de god Pan evenals vele aanwezigen waar schijnlijker meer plezier hebben gedaan dan ondergetekende, wie deze ietwat opgepepte en veel te luid versterkte folklore als een stijlvreemd element voorkwam op deze aan de muzen gewijde avond. Dr. J. van der Veen. KATWIJK Zaterdag heeft de Katwykse L-awn Tennisvereniging, die ongeveer 170 leden telt, het sei zoen geopend. Het nieuwe bestuur zal dit seizoen meer doen aan de uit breiding van het ledental, in het bij zonder wat betreft de jeugd. De vereniging adopteerde Joegosla vische meisjes, die als gastarbeidster in Katwijk werkzaam zijn. Zij kre gen een racket aangeboden, nadat zij. in hun eigen taal waren toegespro ken. In verband hiermee waren twee leden van de ambassade (waaronder de tweede secretaris, hoofd van alle Joegoslavische gastarbeiders in ons land) aanwezig. Ook was PSV-voet- baller Radovic van de partij. Burgemeester Vermeulen, zelf een beoefenaar van de tennissport, liet weten dat b. en w. bereid zijn finan ciële steun te verlenen als de vereni ging de jeugd voor de tennissport enthousiast weet te maken. Vooral de schooljeugd zal worden „bewerkt". Er zijn plannen om iets te doen tegen de wind uit het noordwesten, waardoor het spelen vaak extra wordt bemoeilijkt. Na het officiële gedeelte volgde een gezellig samen zijn en werd op de eerste baan een demonstratie gegeven. Overneming Van Rhijn spoedig een feit KATWIJK-LEIDERDORP Deze- week wordt de beslissing verwacht over de overneming van het bouwbe drijf Van Rhyn N.V. te Katwijk. Eén van de gegadigden is Bouw- en Aannemings Mij. Noorlander en Zn. te Leiderdorp. Volgens insiders zou de beslissing vandaag definitief worden genomen. LEIDERDORP Heropening tuin centrum. Donderdagavond zal me vrouw Van der Have het tuincentrum Die Leythe officieel heropenen. De kas- en expositieruimte van het cen trum aan de Hoogmadeseweg. is de laatste maanden aanzienlijk uitge breid, waardoor de klant een pretti ger ontvangst kan worden geboden. LEIDEN In de wijken aan weerszijden van de Herenstraat geeft de woningnood grote problemen, zo bleek op een wijkhearing van de PAK-partijen (PvdA, D'66, PSP en PPR) in het speeltuingebouwtje aan de Anjelierstraat. Van de dertig aan wezige buurtbewoners had een groot aantal bezwaar tegen de huurverho ging van 7 omdat men de kwali teit van de woningen onvoldoende vindt. Ook de doorstroming blijkt niet best te functioneren. Hoewel gemopperd werd over de huurverhoging, waren velen bang niet te betalen. De PAK-mensen gaven de raad de verhoging niet te betalen, als de woning te wensen overlaat. Een aantal mensen wilde wel meer be talen, mits een betere woning be schikbaar is. Maar juist in de huur- klasse tussen 80 en 120 zijn in Leiden weinig huizen, terwijl veel mensen weer te veel verdienen om in de huizen bij de Herenstraat te wor den toegelaten. Ten Slotte werd de wens geuit bij de speeltuin een clubhuiswerker te benoemen. Men voelde zich gediscri mineerd ten opzichte van Zuid-West. De PAK-fractie zal de klachten en wensen in het raadswerk aan de orde stellen. LEIDEN De jeugdbibliotheek van het Rijksmuseum voor Volken kunde, Steenstraat 1 te Leiden, is heropend. Openingstijden: dinsdag en donderdagmiddag van 4-5 uur. De boeken kunnen gratis voor een tijdsduur van maximum 3 weken worden geleend. LEIDEN Hel doek over ZLC is gevallen. De Leidenaars, die al enke le maanden op de onderste plaats balanceren, kwamen gisteren in de uitwedstrijd tegen VVOA niet verder dan 33. VVOA stelde hiermee het eersteklasserschap veilig. DOSR kwam via een 20 overwinning naast de niet spelende koploper UDO. Met nog een wedstrijd te spe len dus alle kans op een beslissings wedstrijd voor promotie naar de KNVB. Ook LDWS, dat met 1—0 van Stompwijkse Boys won, heeft met een punt achterstand nog kans op de titel. In de tweede klas heeft Weteringse Boys volgende week aan een gelijk spel voldoende voor promotie naar de qprste klas. Weteringse Boys won met 01 van Kickers, dat nu defini tief op de laatste plaats is gedrukt. Oranje Groen liet nu bij MMO (11) een punt liggen en deelt met Leidse Boys de tweede plaats met twee punten achterstand op Weteringse Boys. De tweede plaats kan nog van belang zijn. Indien er geen club uit de KNVB naar de afdeling degra deert betekent een tweede plaats in de tweede klas eveneens promotie. Meerburg ten slotte verloor met 12 van Unitas I. Maandag 5 april Oegslgeest: gebouw Taberna. Juliana laan, 8 uur: Geref. v rouwenverenlging, paasavond, tls. G. van Duinen, bejaarden koor, paasspel. St. Anlonius-clubhuis, Mare 43. 8 uur: Friese Vereniging, schrijver Abe Brouwer. Gehoorzaal, 7.15 uur: Ex Animo, gene rale repetitie (met publiek) van Matthaus Passion. Stadhuis. 7.30 uur: gemeenteraadsverga dering. LEIDERDORP Dorpshuis: ruil-con- tactavond fiiatelistcnvereniglng De Rijn-* streek. Junioren 19.00 uur, senioren 20.00 uur. Dinsdag 6 april Stadhuis, 7 tot 8 uur: Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. LHJ-gcbouw, Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur. spreekuur stichting Huisvesting Werkende Jongeren. Konlngskerk, 8 uur: afd. Noord Chris tenvrouwenbond, mevr. T. Attema-Roos- Jen te Katwijk over „Het vierde kruis woord". Steenschuur 6. 8 uur: afd. Leiden Ned. Ver. Suikerzieken, mej. dr. J. Terpstra over ..is spulten noodzakelijk?", mej. G. W. Kuijvenhoven over „Diabetici en het Mil. tehuis. Eerste Binnenvestgracht 21, 2 tot 4.30 cn 7 tot 9.30 uur: bevolkingson derzoek tuberculose. Gehoorzaal. 7.15 uur: Ex Animo, uitvoe ring Matthaus-Passlon. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Lelden, Na- tuurhist. Ver., Jan Sloff over zijn tochten in Noorwegen. Woensdag 7 april Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schouwburg. 8.15 uur: Litteris Sacrum met „De Reviser". Mil. Tehuis, Eerste Binnenvestgracht 21, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. Gehoorzaal, 8.15 uur: K. en O. Omroep orkest, Marilyn Tyler sopraan, Willy ca- ron tenor en John Bröcheler bariton. Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, Raamsteeg 2, 's middags om 2 uur Open Huls. Eerst lezing over „Bedreigde en uit gestorven dieren", daarna een rondJet- dtng. Toegang is gratis, i.v.b. met be perkte ruimte opgave vooraf noodzake lijk. Gehoorzaal, 8 u.: promenadeconcert AVRO voor tv-uitzending op 11 april. LEIDERDORP Nieuw-Ouderzorg, 8 uur: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrou wenbond. paasliturgie. FILMS CAMERA Melsjeslntcrnaa(k)t. 18 jaar. dag. 7 en 9.15 uur; do. vr. ma en di ook 2.30 uur. Follow me boys. al., za, zo en wo 2.30 uur. The undefeated, 18 jaar, vr en za 23.30 uur. LIDO - Spartacus, 14 jaar, dag. 2.30 en 8 uur. LUXOR Love story, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo ook 4.45 uur. REX Easy rider, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo ook 4.30 uur. Het dagboek van een halve maagd, 18 Jaar, vr en za 23.30 uur. STUDIO Het geval Percy, 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo ook 4.45 TRIANON Patton, 14 Jaar, dag. 2 en Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek van Driesum, Mare 110, telcf. 20406; Apotheek Voorschoten, Leldseweg 66. Voorschoten, telefoon 01717 - 2525 en Apotheek R. van Brecst Smallenburg, Loevesteln 6. Leiderdorp, telefoon 42947. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek van Driesum. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3