EEF EINDELIJK LOS Atletico en Real winnen I Dolman sterkste Janssen zesde Roodenburg helpt? UVS opnieuw: 0- GOUDSMFT-HOFF Q? Rusland behoudt titel YTL struikelde bijna Eerste grote triomf sinds vier jaar Behang van klasse! O^O SVV raakt in gevaar Piet van Katwijk winnaar in Breda Waarschuwing voor André Ooyendi Warmunda blijft in gevaarlijke hoek Altior kon niet doelpunten Voetballer kreeg knie in z'n zij NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 5 APRS PEF DOLMAN heeft de Ronde ven Vlaanderen gewonnen. Een schit- t terende prestatie van onze landgenoot. Te meer daar hij sinds 1967 geen enkele grote wedstrijd meer op zijn naam had geschreven. Trouwens Nederland kwam in het Vlaamse land toch goed voor de dag. Immers Jan Janssen (zesde) en Jan Krekels (zevende) eindigden ook bij de eerste tien. De triomf van Eef Dolman betekende ook dat hij in de strijd om de Prestige Pernod een ongelofelijke sprong maakte. Dolman staat nu derde met 60 punten. Dat zijn vijf punten minder dan de Zweed Gösta Pettersson, die tweede staat. De eerste plaats is uiteraard voor de Belgische superkampioen Eddy Merckx, die nu al 115 punten vergaard heeft. GENT/BRUGGE Eef Dol mans verleden heeft een stempel op zijn carrière gedrukt De ex- Rotterdammer, die als amateur onder meer wereldkampioen werd op de Nürnburg Ring heeft na zijn dopingaffaires bij de pro fessionals nooit zijn belofte kun- 'nen inlossen. Zijn prestaties be- wogen zich op een zodanig ni veau, dat hij aan zichzelf begon te twijfelen. Het aureool van vedette, dat hem hij de amateurs altijd had omgeven, moest hij bij de broodrijders afleg gen. Eef Dolman was weliswaar een gewaardeerde knecht, maar zeker niet méér dan dat. Als zodanig was hij ook aangenomen bij Mars-Flan- dria als persoonlijk luitenant van ge neraal Joop Zoetemelk. Die luitenant versloeg gisteren in de befaamde Ronde van Vlaanderen de bijna vol tallige internationale wielerelite, in clusief Eddie Merckx. Eef Dolman, die na Wim van Est en Jo de Roo de derde Nederlander is die deze Vlaam se ronde wint, bekijkt de overwin ning uiterst nuchter: „Het belangrijkste is dat ik zelfvertrouwen heb gekregen, zekerheid voor de komende jaren. Ik zag mijzelf langzaam maar zeker wegzakken. Ik was doodsbenauwd dat het einde van mijn wielercarrière in zicht kwam. Wielrennen is nu een maal het vak dat ik het liefst uit oefen. Daarom ben ik zo blij met deze zege. Het geeft mij de zékerheid dat ik er voorlopig mee door kan gaan." Meenemertje De rol van de 25-jarige Dolman binnen de Mars-Flandira ploeg blijft ondanks deze zege dezelfde: „Ik was mij aan het voorbereiden op mijn taak als knecht van Zoetemelk in de komende Tour de France. Deze zege zie ik als een 'meenemertje'. Mijn taak blijft er dezelfde om". Ook Briek Schotte, ploegleider van Mars- Flandria, is die mening toegedaan: „Dolman is geen renner om een hoofdrol te vertolken ki een grote ronde. In klassiekers mag hij zijn eigen kans gaan als hij vooruit is. Deze overwinning heeft voor onze ploeg vooral een psychologische bete kenis; Na de dood van Monseré en mevrouw Leman was het moreel be grijpelijk gedaald. De overwinning betekent voor ons een keerpunt." Vlakke koers Dolmans eerste belangrijke over winning in zijn vijfjarige profcarrière kwam tot stand na een vrij vlakke koers, waarin het tempo wel hoog lag, maar waarin Eddie Merckx op nieuw geen afstand kon nemen van zijn concurenten. De Italiaan Guerra mocht een solo rijden van 100 km., waarbij zijn voorsprong op een gege ven moment 6'/i minuut bedroeg, maar dat kon de karavaan niet ver ontruste.!. De meute spaarde zich voor de berichte Muur van Geraards- bergen, een steile, kilometerslange klim. Maar ook daar kwam geen af scheiding tot stand. Zelfs een vlucht van de Fransen Hézard en Jourden en de Belg Jos Spruyt was tot mis lukken gedoemd. De definitieve slag viel 15 km voor de meet, toen een groep van vijftien renners zich van het peleton afscheidde. Jan Janssen en Jan Krekels waren de laatsten die Met een laatste krachtsinspanning duwt Eef Dolman zijn wiel over de finishlijn. De overwinning in de Ronde van Vlaanderen is veilig. aansluiting kregen. Krekels: „Ik zag Janssen gaan en toen ben ik ogen blikkelijk met hem meegesprongen. Na al dat geharrewar de laatste da gen rond het conflict tussen Pelle- naars en mij, wilde ik laten zien wat ik waard was. Gisteren voor de koers hebben wij alles uitgepraat. Vandaag wilde ik tonen dat ik ook wel het een en ander kan presteren." Eddie Merckx' eerste reactie aan de finish in Gent - Brugge was: „Hoe veelste is Georges van Coningsloo ge worden. Het antwoord maakte Merckx woedend. Van Coningsloo, die juist terug kwam rijden, kreeg een vernietigende blik te incasserai. „Hij had het vandaag moeten doen," rea geerde Merckx zijn teleurstelling over zijn tweede nederlaag in suc cessie af. Stressperiode In werkelijkheid maakt Merckx na zijn imponerende overwinning in de Omloop Het Volk een stressperiode door. Karakteristiek daarvoor zijn de imponerende overwinning in de Om loop Het Volk een stressperiode door. Karakteristiek daarvoor zijn de ne derlagen van Merckx in Gent-We- velghem en in de Ronde van Vlaan deren. Pellenaars: „In Gertt-Wevelg- hem kon je duidelijk zien dat Merckx minder gaat dan in het verleden. Het duurde erg lang voordat hij na zijn val in die wedstrijd een gat van 300 meter tussen zichzelf en het peloton had ingefietst. Twee weken geleden zou hij er vol bravoure heengekoerst zijn. Nu kost het hem erg veel moei te". Het koersverloop van gisteren staafde Pellenaars in zijn overtuiging. Op het meest lastige deel van het traject, de muur van Geraardsbergen slaagde „de Walekop" zoals zijn Vlaamse tegenstanders hem honend betitelen, er niet in een beslissing te forceren. Hij kwam weliswaar als eerste boven, maar Frans Verbeeck had een achterstand van nog geen vier meter en dertig meter daarach ter volgden Noël van Clooster en Erik de Vlaeminck. Het langgerekte pelo ton onder aanvoering van Roger de Vlaeminck hoefde slechts een kloof van hooguit 150 meter toe te staan. Merckx verweer was even zwak als veelbetekenend. „Ik kon niet uit de voeten, omdat er voor mij een volg- wagen reed. Daardoor kon ik niet voldoende afstand nemen van de groep". Erik de Vlaeminck echter: „Ik zag hem gaan met Verbeeck. Toen ben ik met Noël van Clooster achter hem aan gesprongen en daar na liep de hele groep op ons". Simulans Briek Schotte ziet in de nederlagen van Merckx een stimulans voor de overige renners. „Ze hebben nu kun nen zien dat hij wel te verslaan is als je hem maar voortdurend bezig houdt." En Noël Foré: „Merckx heeft het uitermate moeilijk gehad. Zijn ploeg was uitgeput, want de Molteni's hebben praktisch al het werk moeten doen. Daardoor kon Eef Dolman in de finale wegblijven." Rini Wagtmans nam het voor zijn baas op: „De Molteni's hebben deze koers inderdaad afgestemd op Van Coningsloo en Spruyt. Merckx had daarvoor al gezegd dat hij het par cours te gemakkelijk vond om een afscheiding te forceren." Zowel Spruyt als Van Coningsloo zaten in derdaad in de finale in de groep van vijftien vluchters, die echter tot grote woede van Merokx in de laatste kilometers werden verrast door knecht Eef Dolman." Ondanks dit doelpunt van het Zweedse ijshockeyteam zijn de Zweden er niet in geslaagd om de Russen van hun achtste wereldtitel ijshocky in successie af te houden. MADRID Atletico Madrid en Real Madrid, over tien dagen tegenstanders van Ajax en PSV in de Europa Cup-toernooien, hebben gisteren hun wedstrij den voor de Spaanse voetbal competitie gewonnen. Atletico Madrid, dat Ajax op 14 april op eigen terrein ontvangt in het toernooi voor de landskam- Dioenen, won in de Spaanse hoofdstad met 2—0 van Real Gijon. Real Madrid had in de uitwedstrijd tegen Elche vol doende aan één doelpunt: 10. Celtic, door Ajax uitgeschakeld ln de kwartfinales van de Europa Cup I, ls er zaterdag voor 55 000 toe schouwers in Hampden Park niet in geslaagd direct de eindstrijd van het Schotse bekertoernooi te bereiken. In de halve finales speelde Celtic met 3—3 gelijk tegen Airdrieonlans. Bij de rust leidde Celtic nog met 2—0. ENGELAND Allan Clarke, de talentvolle aan valler van het Engelse elftal, heeft er voor gezorgd, dat ranglijstaan voerder Leeds United het sterk in degradatiegevaar verkerende Burn ley met een 04 nederlaag naar huis stuurde Clarke, die een bril jante wedstrijd speelde, scoorde alle vier doelpunten, twee voor en twee na de rust De strijd om de nationale voetbaltitel in Engeland gaat onver minderd voort. Wel heeft Leeds, dat in 36 wedstrijden 56 punten ver gaarde, een voorsprong van zes pun ten op Arsenal, dat tweede staat. De „Gunners" hebben echter drie wed strijden minder gespeeld. Arsenal versloeg op Highbury voor 62.000 toeschouwers in een Londense derby Chelsea met 2—0. De 19-jarige Ray Kennedy bezorgde Arsenal, dat naar een „dubbel" landskampioen en bekerwinnaar streeft, met doelpunten in de 47e en 75e minuut de zege. De nederlaag kostte Chelsea de derde plaats op de ranglijst, die werd overgenomen door Wolverhampton Wanderers, dat het laag-geklasseerde Nottingham Forest geen kans gaf: 40. Onderaan de ranglijst worden de posities van Burnley en Blackpool steeds zorgelijker. Te meer nu West- Ham United, dat na tien minuten al met 20 leidde tegen Manchester United, een zege boekte. Wel bracht de Noordierse international Best de achterstand van zijn ploeg tot 12 terug. Een nederlaag ontging de ploeg uit Manchester niet. West- Ham United derde van onderen behaalde 25 punten uit 34 ont moetingen. Burnley 21 uit 35 en Blackpool, dat degradatie vrijwel niet meer kan ontgaan. 17 uit 35 DUITSLAND Een gebroken doelpaal is er oor zaak van dat Borussia Mönchengladbach na de 27e wed strijddag in de Westduitse Bundes- liga niet met een punt voorsprong op de eerste plaats staat. Twee minuten voor het einde van de ontmoeting Borussia Werd er Bremen kwam invaller laumen van de thuisclub na een sprong hard tegen het doelnet aan, waarna een van de palen vlak boven de grasmat afbrak. Tien mi nuten wachtte arbiter Meuser. Toen echter geen reservedoelpaal aanwe zig bleek staakte hij de ontmoeting bij de stand 11. Kvppel gaf de ploeg uit Mönchengladbach in de tiende mi nuut de leiding. Kort daarop bracht Hasebrink de stand echter op 11. Die 27e wedstrijddag werd voorts gekenmerkt door nederlagen van de hoog-geplaatste clubs tegen ploegen die aanmerkelijk bescheidener plaatsen op de ranglijst innemen. Zo raakte Bayern München zijn leiders positie kwijt door in een uitwed strijd met 1—2 van FC Kaiserslau- tern te verliezen, dat een veertiende plaats bezet. Opmerkelijker nog was het resultaat dat het in degTadatie- gevaar verkerende Eintracht Frank furt bereikte tegen Eintracht Braunschweig, dat als derde staat geklasseerd. Met een 25 nederlaag moest Eintracht Braunschweig de thuisreis aanvaarden. Aan de top van de ranglijst deden zich geen verschuivingen van belang voor. Borussia Mönchengladbach vergaarde in 24 wedstrijden 34 pun ten. Eintracht Braunschweig en Schalke '04 volgen met weliswaar slechts één punt achterstand, doch de ploegen hebben drie wedstrijden meer gespeeld. Onderaan de ranglijst blijft de spanning groot. Arminia Bielefeld (21 punten uit 27 wedstrijden), Ein tracht Frankfurt (20 uit 26), Kickers Offenbach (19 uit 27) en Rotweiss Oberhausen (18 uit 26) zijn de vier ploegen die het ernstigst in gevaar zijn. De spanning onderaan de ranglijst in de eerste divisie neemt met de week toe. Op dit moment verkeren nog acht ploe gen in degradatiegevaar. Dat is het grootste voor De Graafschap, dat ondanks winst op Heerenveen de laatste plaats bezet, met vier punten achterstand op Veendam, dat door de nederlaag tegen Wil lem II de aansluiting verloor. Willem II kwam op gelijke hoogte met SW en FSC. Slechts één punt daarboven staan Hel mond Sport, DFC en Heeren veen geklasseerd. Willem IIVeendam 10 HVC—SVV 3—2 DFC—Cambuur 2—2 FSCWageningen 11 Heerenveen—De Graafschap 13 EERSTE DIVISIE Den Bosch 25 17 7 1 41 44—IS GVAV 25 14 8 3 36 32— 7 Vitesse 25 12 5 8 29 38—27 Blauw Wit 25 11 7 7 29 40—30 Cambuur 25 11 7 7 29 38-30 Heracles 25 9 9 7 27 38—31 Wageningen 25 8 11 6 27 36—40 HVC 25 8 9 8 25 27—35 Helmond Sp. 25 4 13 8 21 21—26 DFC 25 7 7 11 21 26—33 Heerenveen 25 4 13 8 21 27—35 FSC 24 6 8 10 20 18—26 SW 25 5 10 10 20 31—35 Willem 2 25 7 6 12 20 23—32 Veendam 25 4 10 11 18 22—33 Graafschap 24 4 6 14 14 20—38 Ook in de kop van de tweede divisie nog spanning te over. Nog altijd maken vier ploegen aan spraak op een van de drie pro motie-plaatsen. Voorlopig lijkt Eindhoven degene te worden die de boot gaat missen. De Talbot formatie, de laatste weken van slag af, verspeelde een kostbaar punt tegen Drente. PEC staat nu aan de leiding, met één punt voorsprong op De Volewijckers en twee op Hermes DVS. De Schie dammers speelden echter een wedstrijd minder. AGOW—EDO 2—1 DrenteEindhoven 00 Gooiland—RCH 1—0 PEC—NOAD 1—0 TWEEDE DIVISIE PEC 24 13 9 2 35 53—26 Volewijckers 24 14 5 5 33 49—24 Hermes DVS 23 14 4 5 32 41—19 Eindhoven 23 11 9 3 31 26— 9 Roda JC 24 7 13 4 27 22—23 NOAD 24 8 10 6 26 34—28 Fort. VI. 24 9 7 8 25 28—30 VVV 24 9 6 9 24 32—32 Gooiland 23 6 10 7 22 24—33 Limburgta 2- 7 8 9 22 23—27 AGOW 24 8 6 10 22 24—32 RCH 24 6 9 9 21 26—29 Baronie 23 6 8 9 20 30—34 ZFC 23 4 11 8 19 29—32 RBC 23 3 9 11 15 21—43 EDO 24 6 2 16 14 23—48 Drente 24 3 8 13 14 20—36 GENÈVE Rusland titel houder sedert 1963 is opnieuw winnaar geworden van het tor nooi om het wereldkampioen schap ijshockey. Na aanvankelijk spannende strijd versloegen de Russen zaterdagavond voor ruim 10.000 toeschouwers in het Les Vernets-stadion van Genève in de slotwedstrijd Zweden met 63. De tussenstanden waren 2—1, 0—2, 4—0, De Europese titel was voor Tsjecho- Slowakije, dat eerder in dit toernooi van Rusland won. De ontmoeting RuslandZweden was een dramatische finale, die de toeschouwers uitermate boeide. De Slowakije, dat eerder in dit tornooi opgelopen achterstand van 20 weg te werken en zelfs in de tweede perio de de leiding te nemen. In de derde speeltijd beheersten de Russen de ontmoeting echter volkomen. Rusland 10 8 1 1 17 77—24 Tsjecho Slow. 10 7 1 2 15 44—20 Zweden 10 5 1 4 11 29—33 Finland 10 4 1 5 9 31—42 W.-Duitsland 10 2 0 8 4 22—62 Ver. Staten 10 2 0 8 4 31—51 De complete ploegleiding van het Zweedse ijshockeyteam heeft zater dagavond, nog voor de laatste wed strijd voor het wereldkampioenschap in de A-groep te Genève tegen Rus land, een brief gestuurd aan de natio nale bond en daarin ontslag aan gevraagd. Het gaat niet alleen om trainer Arne Stroemberg en coach Bertil Roennberg, maar ook om ploeg, arts Lasse Petterson, masseur Putte Asp en materiaalbeheerder Vertil Aasbrink. Het commentaar van Roennberg op deze stap was: „Het wereldkampioenschap is voorbij en het is wenselijk, dat men van voren af aan begint en een nieuwe ploeg leiding een kans geeft." Van de zilde van de spelers ver klaarde Ulf Sterner: „Ik vind het een juist besluit. We hebben nu een nieuwe leiding nodig. Er moet een nieuwe ploeg worden opgebouwd." BREDA De amateurwielrenner Piet van Katwijk uit St. Anthonis i8 winnaar geworden van de omloop van de Baronie (start en finish in Breda), een klassieke wegwedstrijd. Van Katwijk legde de 168 km af in 4 uur 7 min. en 44 sec. Uitslag: 1. Van Katwijk (St. Antho nis) de 168.8 km in 4.07 44; 2. Hessink (Nede) z.t.; 3. Voogt (Scherpenzeel) 4 08.10; 4. Van der Laar (Son) 4.08.14; 5 Coeken (Achtmaal) z.t.; 6. Van den Donk (Rosmalen) z.t.; 7. J. Spetgens (Someren) z.t; 8. Smulders (Tilburg) z.t.; 9. Priem (Goes) z.t.; 10. Den Her toe (Erxnelo) z.t LEIDEN Bijna was VTL nog gestruikeld. De Leidenaars, die de Zaatjfen weken aan een indrukwekkende opmars bezig zijn, moesten het laag g( tc klasseerde BMT tot een kwartier voor tijd naast zich dulden. Pas toen k#na Maarten Jongejan in samenwerking met Koos van Es de verstevigd" Haagse defensie ontregelen en de overwinning voor VTL veilig stellen (2 -l\ VTL, dat duidelijk door de fanatieke Hagenaars werd verrast, nam na ei half uur de leiding, toen Koos varj, Es de lat trof en de terugspringende bj achter doelman Van Dijk deponeerde. BMT kon die achterstand enkele minttae ten later dank zij de welwillende medewerking van scheidsrechter v. I d Linde wegwerken. Terwijl iedereen wachtte op het fluitsignaal voor ei handsbal van een van de Haagse aanvallers, liet v. d. Linde doorspelti__ Kruis profiteerde hiervan door de bal langs de verbouwereerde Fer van Dut ren te schieten. Pas een kwartier voor tijd werd het Haagse verzet gebroken, toen Maarte Jongejan een kopbal van Koos van Es eveneens met een kopstoot afrondt) (21). Kees Montague, Dick Verbrugge, Piet van der Zeeuw en Henk Si) hielden in het laatste, Haagse, „kwartiertje" de zaken goed gesloten. Op de foto: doelman Fer van Duuren blijft de situatie in zijn doelgebty meester. GOUDA Roodenburg, al jaren de aartsrivaal van UVS, bdfe, handelt de pupillen van Kantebeen de laatste weken met zachthei^rt: Het titelkansje, dat UVS nog heeft, wordt zelfs week na week dotfn Roodenburg vergroot. Verleden week werd Papendrecht op 0—i33 gehouden. Dit weekeinde stak Roodenburg UVS opnieuw de helpen^" de hand toe door in Gouda tegen de gelijknamige club de stan^ dubbelblank te houden. Roodenburg heeft zich in de Kaas stad eigenlijk beperkt tot het verde digen van de beginstand. De granie ten Goudse defensie, die in achttien wedstrijden slechts negen maal zwichtte, moest eigenlijk alleen maar in actie komen bij uitvallen van de Leidenaars, die meestal werden ge leid door de buitenspelers Koos van Weerlee en Hans Hannaart Ondanks de beperkte mogelijkhe den voor Roodenburg vielen er toch gaten in de Goudse achterhoede. Van Weerlee had met iets meer geluk de score kunnen openen, toen hij na een klein kwartier een kopstoot afvuur de, die net naast het Goudse doel verdween. Doelman Leen Bezem, die vooral in de beginfase een zwakke indruk maakte, had een paar minu ten later geluk toen Maarten van Kooperen niet reageerde op een fou tieve terugspeelbal. e in— im#*- Stug Gouda heeft voor de eveneens stugge Roodenburg-defensie niet erg moeilijk gemaakt. De Goudse aan vallen, waarvan de kwantiteit de kwaliteit verre overtrof, strandden al vaak voor het zestienmeter-gebied, waar André Ooyendijk en Gé Dub- DELFT Een oppermachtig War munda heeft geheel onnodig een 21 nederlaag geleden tegen Concordia Delft, Paniek in de Delftse verdedi ging stelde Jaap Meskers na een kwartier in de gelegenheid de score met een kopbal te openen. Ondanks dat Meskers nog twee maal alleen voor de doelman verscheen en eenmaal de deklat trof wist Con cordia in de 30ste en 31ste minuut na de hervatting de zege veilig te stel len. Ton Eldering en Chris van der Kraaij zorgden voor de doelpunten. Punt voor Teylingen in bikkelhard duel WOERDEN Teylingen heeft te- gen een bikkelhard VEP met 11 gelijkgespeeld. Dank zij de voortref felijke leiding van scheidsrechter El- sendoorn, die na een kwartier een VEP-speler wegens natrappen naar de kleedkamers moest sturen, liep de wedstrijd niet uit de hand. Hennie Zoet gaf de Sassenheimers na vijfentwintig minuten met een als voorzet bedoeld schot de leiding. Na dat VEP vier minuten na rust op gelijke voet was gekomen, zakt2 het spelpeil tot een bedenkelijk niveau. Ee beldeman bergen werk verzetteidu Mat Keereweer kreeg dan ook maSor weinig moeilijke ballen te verwefchi ken. aai Ooyendijk en Dubbeldeman warffS2 een kwartier na de hervatting de in zet van een incident, die de wi strijd in een partij gooi- en smi werk veranderde. Dubbeldem. werd, terwijl het spel dood was, vak kundig tegen de grasmat gewerk c Scheidsrechter Cameron, die van d° incident niets had gemerkt, weB^j door Ooyendijk hierop attent g» jr maakt. Ooyendijks hulpvaardigheL, werd karig beloond. Zijn bemoei£r nissen met de leiding werden do4r Cameron gewaardeerd met e^è officiële waarschuwing. H Het resterende half uur leverdm alleen nog maar bikkelhard voetbij volgens het „kick and rush"-systeeiiic op. Roodenburg verdedigde de dultisi belblanke stand echter bekwaam. M 11 c< ad: LOOSDUINEN Altior Is uitg« rangeerd. De debutanten, die maandenlang aan de kop van ranglijst nestelden en met verrassei goed voetbal hun entree in de viei klas maakten, hebben de race om titel niet kunnen volhouden. Nadl Rijpwetering en Spoorwijk de plo4 uit Ter Aar al een gelijkspel haddi kunnen afdwingen, volgde gisteré in de uitwedstrijd tegen GDA eé 10 nederlaag. Die 10 nederlaag was te wijti aan doelman Dirk Lek. Halverwei de eerste helft tastte hij volkome mis op een afstandschot van Ni( van Leeuwen. GDA, dat op de vool laatste plaats de punten hard nod! had, heeft die voorsprong knap vei dedigd. Altior. dat wel fel aanvie slaagde er niet meer in de nul va het scorebord te krijgen. STOMPWIJK De 28-jarige C J. B. uit Katwijk heeft zondagmidda vroegtijdig het voetbalveld va Stompwijkse Boys moeten verlatei Tijdens de wedstrijd kreeg hij ee knie in zijn zij. Vermoedelijk heel de ongelukkige voetballer nierlets< opgelopen. Do man is opgenomen i het Academlsoh ziekenhuis te Leidei

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10