Eerst het ei en dan een haas TJERK VERMANING BEZIG AAN EEN STANDAARDWERK Tulpenliedje BOEK - gespecialiseerd - BOEK ZATERDAG 3 APRIL 1971 Zie je rond het kerstfeest veel kaarsen, pasen is de tijd van de eieren. Omstreeks pasen wordt ook altijd ijverig naar kievits eieren gezocht. Er zijn eieren te koop van chocola, in allerlei soorten en maten, hele grote en dan prachtig opgemaakt. Wat jullie natuurlijk allemaal wel eens gedaan hebben, is eieren verven in vrolijke kleuren. JARIGEN Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag 6 april José Krebs, Badhuis- •traat 165, Schevenlngen, 10 jaar. 7 april Arnold Verwey, Zuider singel 64. Berkel, 11 jaar. 8 april Louise Cosman, Sandrt- rapad 13. Zoetermeer, 12 jaar. 9 april Anneke Hoek, Dahlia- straat 42e, Rotterdam. 12 jaar; Margreet Noort, Brouwerstraat 5, Rijnsburg, 13 jaar; Adrl Stam, Mo lenstraat 144, Kinderdijk. 11 jaar. 10 april Erik Matthijssen, Blarl- eumseplein 32. Den Haag, 10 jaar. Maar je kunt er nog meer mee doen. bijvoorbeeld er eens een leuke paashaas van maken. Knip uit stevig papier ringen van enkele centimeters hoog. Van fel gekleurd papier fabri ceer je vervolgens ogen, snorha ren en oren en plak die op een ei dat je op de ring zet en de paashaas is klaar. (Je moet een klein stukje van de oren om vouwen om ze op het ei te be vestigen). Nog een aardig, heel simpel ideetje is een vaasje maken van een lege eierschaal. Als je nu bijvoorbeeld volgende week een ei eet, probeer dan de schaal zo heel mogelijk te houden. Je ge bruikt net als bij de paashaas ook een ring om de lege schaal op te zetten en met een paar kleine bloemetjes zoals crocus- jes of sneeuwklokjes erin, heb je een schattig vaasje met bloe men. Een prettige dag hoor. Prijswinnaars De prijzen gaan deze keer naar Nelly Terlouw in Bles- kensgraaf en Gerard Paans in Delft. Puzzeloplossing HORIZONTAAL: paard, har nas, bed, boek, hoepel, kast, koets, krans en stoel. VERTIKAAL: draak, aarde, spons, broek, brood, slak, ka meel, poort. OPLOSSING RAADSELS Welke vraag kun je niet met ja beantwoorden? Slaap je? is de vraag. Welke dieren hebben een hekel aan lopen? Antilopen. Meisjes en jongens, Wat een zonneschijn deze week. Jammer dat nu net op de boom- plantdag, woensdag, de zon achter de wolken bleef. Hebben jullie meegedaan? Allemaal je steentje bijgedragen om In ons land vol huizen en gebouwen, vooral In het westen wat groen en bomen te behouden? Als Ik goed ben inge licht kregen Jullie na afloop een traktatie en een filmvoorstelling. •fr Ze hebben nieuwe jurkjes aan Van prachtig rood satijn. Ze staan zo vrolijk en zo warm Fijn In de zonneschijn. Ze dragen los hun manteltjes Hun manteltjes van groen. En wleg'len op de zuidewind Zoals de vlinders doen. Deze keer 's een ge zellig zoekplaatje. In de hoge, dichtbebladerde boom zijn ZEVEN man nen geklommen en heb ben zich daar goed ver stopt. Jullie moeten nu de mannen opzoeken en mij laten zien waar ze zitten. Het lijkt me het beste dat jullie de mannen die je oevonden hebt. goed omlijnt en daarna het plaatje opplakt op een briefkaart of briefje en zo naar mij opstuurt Coed zoeken maar' Voor dinsdag 6 april graag de oplossing in zenden. V* H- wj i ('*&- -X» f .r Het is gewoon een klein feestje met vlaggen en muziek op het ter rein, waar de bomen worden ge plant. Tante Chris was het vorige weekeinde in Friesland. Daar heb ben ze nog heerlijk de ruimte hoor. *t Was fijn om eens even tussen al die huizen uit te zijn. Ik heb ten minste lekker de frisse lucht op gesnoven. Er waren veel schapen met lammetjes op het land. Ze lie pen te huppelen om hun moeders heen. Ze zijn altijd zo lief hè, die kleine diertjes. Jullie krijgen nu gauw vakantie en gaan dan heel gezellige dingen doen. Veel plezier hoor. Ik hoor wel *8 wat jullie allemaal van plan zijn. Truus Struyk schreef dat ze bij een tante gaat logeren, of is dat alleen een weekeind Truus? Hoe Is de schoolavond geweest? Leuk dat je geschreven hebt. Ook van Net tie Rietveld kreeg ik een briefje. Doe je de volgende keer weer mee Nettie? Nou Dirk v. d. Pol - jouw brief was goed te lezen. Tjonge, wat een grote letters. Bedankt voor de tekening Wilma Schalk - Is de zanguit voering mooi geweest? Oma nog bij jullie? Marie v. d. Kooy - jij bent helemaal geen jongenl 't Was ook een tikkeltje onduidelijk ge schreven. En je komt uit Canadal laat tante Chris daar nu van de zbmer naar toe hopen te gaan. Blij ven jullie hier? Maandag een ge zellige dag hoor. Marianne Maliepaard - Jullie hebben een nieuwe caravan ge kocht en gaan daar fijn een maand mee naar Oostenrijk, 't Lijkt me heerlijk. Nelly Hagen - jij was er weer met een keurig getypt briefje. Wat heeft tante Hans veel meege bracht, zeg. Is je moeder weer thuis? Irma de Mots - leuke figuurtjes had je op je brief getekend. Trudi van Andel - ik vind een kaart juist leuk. Ik heb van Lieneke niets ge hoord. Heeft ze geen zin meer? Trudy Weygertse -ja, Zeskamp was spannend. Eva v. Heijningen - nee, ik ben nog lang niet jarig. Arnold Verwey - plezier gehad gisteren? Heb je de rally ai gereden? Corrie Smo kers, Rita Bos, Rob Bokhorst - zijn jullie allemaal weer opgeknapt? ..Engelandvaarders" heb ik ook ge- iezen Rob. Alle drie trouwens, ze zijn reuze spannend. Jij had mooie rapportcijfers Rita, evenals Hanne- ke Lafeber en Harry Roodbeen. Petra v. d. Niet was er met een versje en tekening. Er lag nog een briefje van Atie v. d. Vlist - wat heb jij veel broers en zusjes en Jan Haitsma - heb je er weer een insigne bij. Jan? Nu heb ik nog een verzoek aan jullie. Zullen we met elkaar Berry Alblas weer eens een kaart sturen? Voor degenen die hem niet ken nen, Berry is een jongen die altijd ziek is en heel blij zal zijn met een ansichtkaart bijv. van steden. Zijn adres is: Rijksstraatweg 212, Biis- oord. Jullie doen het wel hè, zeker als we bedenken hoe gezond wij zijn en zoveel kunnen genieten. Meisjes en jongens, ik zet er een punt achter en verwacht weer een stroom brieven van jullie. Veel plezier en tot de volgende week. Dag! Veel groeten van tante Chris „Ik schrijf dit boek niet om er iets mee te bereiken of om straks van de opbrengst stil te kunnen gaan leven, integen deel. Mijn bedoeling is om voor later wanneer ik er niet meer ben een weten schappelijk werk te creëren, waarin al mijn onderzoekin gen, bevindingen en belang rijke vondsten voor het nage slacht zijn vastgesteld. Gezien de grote moeite die ik hier voor doe, moet ik er financieel wel ietsje beter van worden. door Ton Hulst want alle beschikbare uren zit ik achter de schrijfmachine." Tjeerk Vermaning (42) oud- schipper en -grasmaaimachine- monteur, nu „semi-beroeps"-ar- c'neoloog en directeur van zijn eigen museumschip „Palaeo Historica" is bezig zich als eigen biograaf te ontpoppen. De roef van zijn schip is vervuld van schrijfmachinegeratel, dat Bep Turksma: Vraag me niet waarom, oorlogsherinneringen van de eerste vrouwelijke Nederlandse Engelandvaarder. Uit handen van koningin Wilhelmina kreeg zij het Kruis van Verdienste, maar Wein- reb noemde haar in zijn memoires een „verraadster". Ultg. Het We reldvenster, Baarn, 217 blz., f 17,50. Elfriede Ferber: Het antieke meu bel, interessante beschrijving met 191 getekende voorbeelden. Uitg. Het Wereldvenster, Baam, 176 blz. Dr. P. H. Esser: Sociale Psy chiatrie, deel II van een voortreffe lijk handboek. Ultg. Kok, Kampen, 334 blz., ƒ22,50. Gabriele Mandel Sugana: Boeddha, in de rijk geïllustreerde serie De groten van alle tijden. Uitg. De Geïllustreerde Pers, Am sterdam, 75 blz., f 6,95 (voor abon. f 5,50). Lidy van Marissing: Interviews, 28 gesprekken met kunstenaars, gepubliceerd in de Volkskrant. Uitg. Meulenhoff, Amsterdam, 19Ó blz., f 12,50. Dr. O. Jager: Verkondiging en massamedia, Kamper Cahiers. Uitg. Kok, Kampen, 27 blz., ƒ3,95. Concordantie op de Bijbel, afl. 9 an 10a O.T. Uitg. Kok, Kampen, v; ƒ5,95. Yoram Matmor: Het lenig instru ment, roman uit Israël. Uitg. Meu lenhoff, Amsterdam. 170 blz., 13,50. Dr. J. Schelhaas Hzn.: De Heili ge Schrift in de Cahiers voor de gemeente. Uitg. Oosterbaan en Le Cointre, Postbus 25, Goes, 131 blz., 8,40. Erich Segal: Love Story, de ro man waarnaar Paramount de film maakte. Uitg. Meulenhoff-Bruna, Amsterdam (In het Amerikaans), 127 blz., ƒ3,75. A. Boone en F. Cromphout: Ky rie, gebeden en eucharistievierin gen. Uitg. Lannoo, Utrecht, 196 blz 10.90. Dr. C. Smits: De Afscheiding van 1834, deel I: Gorinchem en „Beneden Gelderland". Uitg. De Nijverheid, Oudkarspel, 34. R.G. Scholten: Kerkelijke oriëntatie op de wijdere wereld. Ultg. Boompers, Meppel, 203 blz., ƒ19,50. Philip K. Dick: Vlucht naar nus, science fiction in Prisma 1472. Uitg. Het Spectrum, Utrecht, 170 blz., ƒ2,75. Stuart J. Byrne: Een spelletje imperium, science fiction in Prisma 1468. Uitg. Het Spectrum, Utrecht, 206 blz., 2,75. moet leiden tot het ontstaan van een standaardwerk'met het hele geschiedenisverhaal van Nederland in de oude steentijd: „Populair-wetenschappelijk, voor beroeps- en amateur-ar cheoloog en het Nederlandse volk". Dat schrijven over speerpun ten en vuistbijlen, Neandertha lers en rendier jagers, gaat Ver maning, blijkens de omvang van het al gereedgekomen deel van zijn boek, even vlot af als praten. Met dat laatste neemt hij even gemakkelijk mensen voor zich in (om het even of dat nu in Mies-en-scène was of te genover een bezoeker van zijn museum) als hij met het hart op de tong ze tegen zich in het harnas jaagt. Met name in wetenschappelijke kringen is hij allerminst populair. Vermaning, die zegt voor de uitgave van zijn werk uit twee uitgevers te kunnen kiezen, be gint zijn uiteenzetting nog vóór de eerste menssoort, de Nean derthaler, en hoopt te eindigen bij de jongste vondsten uit het palaeolithicum (oude steentijd). Hij publiceert vele vondsten van anderen, maar natuurlijk vooral zijn eigen spectacu laire vondsten sinds 1965, waar mee hij de toen 15.000 jaar oude geschiedenis van Nederland ve le malen verlengde. Hoogtepun ten: een onwezenlijk oude vuistbijl en een Neanderthaler schedel. „De oudste vondst die in het boek voorkomt, is de uit het Blauwe Meer bij Smilde afkom stige vuistbijl, die ik in 1967 vond en die 400.000 tot 500.000 jaar oud moet zijn," aldus Tjerk Vermaning. „Dit is het oudste werktuig dat uit de bodem van Nederland gekomen is en dat stellig ook het oudste zal blij ven. Ieder aspect ervan wordt beschreven. Op spannende wijze doe ik verslag van deze vondst en wat de betekenis ervan is." In 1965 vond - Vérmaning dicht bij de televisietoren van Smilde twee woonconcen tra ties met stenen werktuigen, die hij dateert op een ouderdom van 90.000 - 70.000 jaar. Later voegde hij daar nog zijn vondst van Hijkersmilde aan toe, die vol gens hem ("En ik heb nog nooit ongelijk gekregen") 110.000 tot 90.000 jaar oud moet zijn. Hoe wel eruit is geconcludeerd dat de eerste menssoort (Neander thaler) ook in Nederland heeft geleefd, zegt Vermaning: „Het -K- Tjerk Vermaning: „Schrijven over mijn belevenissen met de wet schap zou een roman worden". zijn beslist geen werktuigen ge maakt door de klassieke Nean derthaler, maar door tijdgeno ten." Die eerste vondst bracht Ver maning in conflict met de officiële wetenschap (zijn ste nen werktuigen werden aan vankelijk als "gewone stenen" beoordeeld!) en uit die tijd da teren ook de scherpe tegenstel lingen. Tjerk Vermaning wil er niet aan voorbijgaan in zijn boek: „Ik houd het beperkt, maar ik wil er eerlijk over zijn en er geen doekjes om winden. Over mijn verdere belevenissen met de wetenschap kan ik niet schrijven, dan zou het een ro man worden. Mijn ervaringen met de wetenschap doe ik misschien nog eens in een vol gend boek uit de doeken." De verhouding tussen Verma ning 'en de wetenschap is nog allerminst hartelijk, hoewel de archeoloog uit Smilde (na al een keer iedere vorm van samen werking te hebben uitgesloten: „Van nu af aan houd ik zelf het Nederlandse volk op de hoogte", Smidje Verholen en de veedieven van Texas 20: We hoeven er verder niet veel woorden aan te verspillen: smidje Verholen ging die avond in een zeer opgeruimde stemming naar bed en de volgende ochtend miste hij natuurlijk' zijn sleutel. „Wel verdraaid!" zei hij geschrokken. „Mijn kostbare sleutel is weg! Dat kan alleen maar werk zijn van die mooie meneer met zijn oogglas! Wacht maar! Ik zal hem!" Smidje Verholen ging onmiddellijk op zoek naar de schavuit en hij vond hem in de sportzaal, waar hij bezig was zijn gespierde lichaam te oefenen. „Waar heb je mijn sleutel, lelijke schelm!" tierde de smid. „Geef op die sleutel, gauwdief! Zakkenroller!" „Wat betekent dat, hé?" vroeg Kaarttruc-Willem giftig. „Ben ik er soms verantwoordelijk voor als gij enkele van uw schamele bezittingen kwijtraakt?" „Jij en niemand anders hebt die sleutel van me gestolen!" tierde de smid. „En als je hem niet gauw teruggeeft, dan zal ik je een klap tegen je gepommadeerde kop geven, dat het je duizelt!" „Wat een bofje, dat ik dan toevallig aan het boksen was," grijnsde Willem en zette zich in postuur. „Kom maar op, man! Ik lust je rauw!" En het zou zeker op een fikse knokpartij zijn uitgelopen, als de kapitein niet juist op dat moment was binnengekomen. „Hela! Jullie daar!" bitste de kapitein. „Dadelijk ophouden! We zijn hier aan boord van een fatsoenlijk schip en daar worden geen ruzietjes uitgevochten op sti'aatjongensmanier! Wat is er eigenlijk aan de hand?" Kaarttruc-Willem trok zijn bokshandschoenen uit en wees vol minachting op de smid. „Deze onopgevoede vlerk beticht mij ervan, dat ik zijn sleutel heb gestolen," zei hij giftig zei hij toen) er een deel l zijn inkomen aan ontleent. t al eerder de culturele prijs Drenthe te hebben gekrej z verkeert hij nu in het genot een jaarlijkse uitkering 10.000 (bijdrage universin Groningen 3.000, rest provi [0 Drenthe), waardoor hij ond^, zoek verricht en zijn bevin<e, gen meldt. r Vermaning had echter op ;il ander eerbewijs gerekend, Ve ere-doctoraat en hij stak v mening nooit onder stoeleifis banken. In zijn boek wil hip ook niet aan voorbijgaan: t>' houd staande wat ik eroverf>b zegd heb; de wetenschap l mij geen ere-doctoraat gegU in Duitsland heeft een ze rr Alfred Rust de Hamburger tuur ontdekt en hij is daar al na zes jaar onderzoek ge le met een ere-doctoraat in I ar len," zegt Vermaning. -r M „Wat de wijze van w< het doorzetten en het opl van theorieën betreft, be; zo'n beetje met Rust te vei ken. Maar er heeft nog iemand aan gedacht om mij ere-doctoraat te geven. Ze gen dat het hier niet kan, er is nog nooit moeite voorj daan! Na mijn enorm bel: rijke vondsten had ik er op. maar die is nu wel vei gen. Alles wat jk kreeg wi culturele prijs." Dat Vermaning de schap niet hoog heeft (hij 1 eens gezegd dat hij de deskundige in Nederlpnd het gebied van de oude st&Jj tijd), is ergens wel begrijper Hij is nog lang niet vergj hoe zijn eerste vuistbijlen dr. Bohmers van het Biologi Archeologisch Instituut in I ningen (en daar in 1965 najj "affaire" verdwenen) "gew_ natuurlijk gevormde sterf werden genoemd. Zoals Waterbolk hem verleden tegen de haren instreek aan een Neanderthalerach| schedel (als zodanig ook kend) 'n leeftijd van een ji honderd jaar toe te kennen... Erg druk maakt de schrij' de Tjerk Vermaning zich er meer om. Hij incasseert 10.000 en probeert semi- tenschappelijk zijn werk| doen „Voor dat geld bei dankbaar, want het geeft een redelijke gelegenheid oi werken," zegt hij. „Het is tuurlijk niet veel, 't is ook salaris, maar meer een subs een tegemoetkoming in de ten van het museum. Er is een andere regeling door provincie toegezegd, misse als corresponderend veldarcl loog in vaste dienst." (P Vanavond te zien NEDERLAND I AVRO 7.05 uur Poets, verborgen camera 7.30 uur De gouverneur en J.J., tv-serie 8.21 uur De Mounties-show 9 15 uur Glen-.i Mill er-band 9.45 uur Eurovisie Songfestival 11.20 uur Wereldkampioenschappen ijshockey (groep A): Rusland Zweden NEDERLAND II EO'KRO 6.00 uur (NOS) Wereldkampioenschappen ijshockey (groep A)Tsjechoslowakije Finland 7 05 uur Kinderprogramma 7.25 uur De daad bij het Woord, bijbelquiz 8 21 uur Marcus Welby, tv-serie 9.45 uur Moderato Cantabile, film Vanavond te horen HILVERSUM I KRO 7.00 uur Liturgie van berouw en vergeving (RKK) 7 30 uur In de volksmond 8.00 uur Verzoekplatenprogramma 9.00 uur Engelbert Humperdinck in Nederland 10.00 uur Kritisch programma Cursief 10.40 uur Goal. muzikaal sportprogramma HILVERSUM II VARA 7.05 uur Uit eigen huis. studio-opnamen 7.35 uur De scala 1918-1926 8 05 uur Nederlandse chansons 830 uur Omroeporkest, koor en solisten: Russisch concert 10.45 uur Driester, actueel programma 11.15 uur Piggelmee, gesprekken en lichte muziek RADIO VANAVOND Hilversum I. 402 m. KRO: 18.30 Nieuws: 18.40 Actualitei ten: 19.00 Liturgie van berouw en vergeving; 19.30 (S) Volks muziek; 20.00 Verzoekplaten- programma: 21.00 Licht mu ziekprogramma; 2G.00 (S) Kur- slef. een programma dat schuin tegen de dingen aan kijkt; 22.25 Avondgebed: 22.30 Nieuws; 22.40 (S) Goal...! muzi kaal sportprogramma met commentaren en reportages: 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 18.00 Nieuws: 18.11 Actualitei ten: 18.20 Lieve Tante Truus: levensproblemen van luiste raars; 18.55 (S) Uit eLgen huis: studio-opnamen; 19.20 Verkie zingsuitzending; 19.30 Nieuws' 19 35 De Scala 1918 - 1926 (gr.); 20.03 (S) Nederlandse chansons: 20.30 (S) Omroeporkest, groot omroepkopr en solisten: 22.30 Nieuws; 22.40 Mededelingen: 22.45 Driester: actueel pro gramma: 23.15 (S) Piggelmee. gespreScken en lichte muziek; 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS: 18 35 (K) De Fabeltjeskrant; 18.40 Ver kiezingsuitzending; STER: 18.50 fK) Reclame: NOS: 18.55 (K) Journaal; STER: 19.00 (K) Reclame; AVRO: 19.05 Poets - de avonturen van een verbor gen camera: 19.30 (K) De Gou verneur en J.J., tv-syle; STER: 19.55 (K) Reclame: NOS: 20.00 fK) Journaal; STER: 20.15 (K) Reclame; AV RO: 20.21 (K) De Mounties- show: 28.15 Glenn Miller Or chestra: NOS: 21.45 (K) Eurovisie Songfestival "71 te Dublin: 23.15 (K) Journaal; 23.20-24.00 CK) Wereldkam pioenschappen IJshockey groep A: Rusland Zweden. Nederland II. NOS: 18.00 (K> Wereldkampioenschappen ijs hockey -groep A: Tsjechoslo wakije Finland: NOS: 18 45 (K) De Fabeltjeskrant: STER: 18.50 (TC) Reclame; NOS: 18.56 (K) Journaal STER: 19.00 (K) Reclame: E.O.: 19.05 Kinder programma: 19.25 De daad bij het woord, bijbelquiz; STE?: 19.55 (K) Reclame: NOS: 20.00 fK) Journaal: STER: 20.15 (K) Reclame: KRO: 20.31 (K) Mar cus Welby. tv-serle: 21.11 Brandpunt: 21.45 Moderato Cantabile, film: 23.15 Epiloog: NOS: 23.20 Verklezlngs-uitzen- ding; 23.30-23.35 (K) Journaal. België Nederlands. 17.55 GO Fabeltjeskrant: 18.00 Wij. He ren van Zichem. tv-sejle (herh.): 19.05 Doorgaand ver keer. kroniek voor automobi listen: 19.35 Taalwenken en cultureel nieuws. 19.43 Mede delingen: 19.45 Nieuws; 2040 Een van de drie: Drie steden nemen het tegen elkaar op ln de voorronde van het Spel zonder grenzen: 21.10 Echo: 21.40 fK) De Inhuldiging, te kenfilmpje: 28.45 fK) Eurovisie Songfestival 1971. Rechtstreek se reportage van de Europese finale uit het Gaiety Theatre te Dublin: 23.15 Nieuws. RAIDIO MORGEN Hilversum I. 402 m. KRO: 8.00 Nieuws: 8.10 Het levende woord: 8.15 <S) Badinerie: klassieke muziek (gr.): 9.00 Nieuws en waterstanden: 9.15 (S) Laudatc: klassieke gewijde muziek (gr.): 11.54 Bericht vas tenactie; lü.56 Mededelingen; NCRV: 12 00 Kerkorgelconcert: 12.40 Tussenbeide: actuele kro niek: 13.00 Nieuws: 13.10 (S) Psalmen; 13.35 (S) Koor van de Beierse radio: 13.55 Poëzie met lange adem: hoogtepunten uit de hedendaagse epische PROGRAMMA'S poëzie; NOS: 14.45 (S) Lichte grammofoonmuziek: 14.30 Pro gramma voor buitenlandse werknemers; CVK: 17.00 Dienst van het Leger des HeUs; 18.00 Journalisten geven hun kijk op de kerkelijke pers; IKOR: 18.30 Mensen, ge sprek; 18.45 Kerk veraf en dichtbij: 18.58 Wilde Ganzen; NCRV: 19.00 Nieuws; 19.07 (S) Muslca Sacra: oude gewijde koorwerken; 19.45 De maaltijd des Heren, lezing; 20.00 (S) Altviool en plano; 20.20 Piano recital; 20.35 (S) Com nu met sangh: KRO: 21.00 KRO-Mu- zlekfeest 1970/1971 - halve fina le; 2140 (S) Muziek a Go Go: licht muziekprogramma; 32.00 Kruispunt: magazine met ach tergrondinformatie over kerk en samenleving: 22.25 Overwe ging; 22.30 Nieuws: 22.40 De zingende kerk: 23.00 Audio: muzikale Informatie voor ken ners en liefhebbers; 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nieuws; 8.10 Voor het platteland: 8.17 Weer of geen weer; (9.00 Sportmededelin- genc 9.45 Humanistisch Ver bond: IKOR: 10.00 Onderweg: van de hak op de tak de kerk door: 10.30 Dienst van Schrift en Tafel: 11.25 Wilde Ganzen; 1140 Reaktief - een program ma na kerktijd: AVRO: 12.00 S) Passiemuziek naar hel Evan gelie van Mattheus, Bach, uit gevoerd door concertgebouw orkest: (13.30 Nieuws: 13.40 De toestand ln de wereld, le zing; 1349 (Actualiteiten); 16.15 (S) Planorecital; NOS: 16.30 De zorg voor het milieu, gastcol lege; VARA: 17.00 (S) Popu laire muziekshow met VARA- dansorkest en solisten: 17.50 Nieuws: NOS: 18.05 Mededelin gen; 1640 (S) Metro's Concert Music: Metropole orkest; VA RA: 18.30 (S) En die heer die kiest een vrouw, cabaretpro gramma; NOS: 18.50 BIJ nader inzien: journalistenforum; VPRO: 19.30 Nieuws; 19.35 Om roeporkest; 20.00 Je behoefte doen of laten, programma over valse en ware behoeften; AVRO: 20.30 (S) Muzikaal Ont haal: 21.30 (S) Klassiek ver zoekplatenprogramma: 22.30 Nieuws: 22.40 Mededelingen; 22.45 Radiojournaal: 22.55 (S) Voor de nacht, licht platen- programma; 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum in. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws; 9.02 Platenpro- gramma; 10.00 Nieuws- 10.02 Juist op zondag; 11.00 Nieuws; 11.02 Muziekmozaïek: VARA 12.00 Nieuws; 12.02 Verzoekpla tenprogramma; 13.00 Nieuws: 13.02 NAR: Nederlandse arties ten revue: NOS: 14.00 Nieuws: 14.00-18.00 Langs de Lijn: sport en muziek: (15.00. 16.00 en 17.00 Nieuws). TELEVISIE MORGEN" Nederland I. NOS: 15.00 Journaal. 16.02 Weekjournaal - met titels voor slechthorenden. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 (K) Walt Disney's wonderlijke wereld, TV-serle voor de Jeugd. 18.15 (K) Die goede, oude tijd; variétéprogramma uit Londen. 16.55-17.00 Toto-uit slagen. TELE AC: 18 20-18.50 EHBO-les 10. NOS: 18.55 (K) De Fabeltjeskrant. IKOR/CVK/RKK: 19.00 (K) bij belvertelling voor de kinderen IKOR/CVK: 19.05 (K) Werken op zondag, tv-serie, NCRV: 19.30 (K) Het andere Afrika opnieuw bekeken, film- reportage. NOS: 20.20 fK) Journaal. NCRV: 20.25 (K) De kleine waarheid. TV-feullle- ton. fDl. 10). 2145 (K) Herkent u deze melodie?: muzikale quiz. 32.25 Avondsluiting. NOS: 2C.30-22.35 (X) Journaal. Nederland II. NOS: 18.55 (K) Fabeltjeskrant. 19.00 (K) Jour naal. 19.05 De Vrijbuiters. TV- feullletón voor de jeugd. 19.30 Studio Sport I. 20.20 (K) Pano- ramlek: gebeurtenissen in bin nen- en buitenland. 20.45 Dub beldekkers. TV-serle. 21.10 Studio Sport II. 21.35 fK) Vi deo: terugblik op 14 dagen ak- tlviteit van televisie en andere publiciteitsmedia. 22.15-22.20 (K) Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badinerie: klassieke, moderne- en semi- klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overwe ging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnas tiek voor de huisvrouw). 10.00 (S) Klassieke kamermuziek (gr). NOS: 10.15 De komende week ln het Nederlandse mu ziekleven. KRO: 11.00 Nieuws, lil.03 Voor de zieken. 11.30 Be jaarden programma. 11.54 Be richt vastenaktie. 11.55 "Mede delingen. NCRV: 12.00 Medi tatie. 12.05 Los-Vast: geva rieerd programma. (12.21 voor boer en tuinder; 12.26 Medede lingen t.b.v. larid- en tuin bouw: 12.30 Nleuwsi 12.41 Hier en Nu: actualiteiten: 12.58 Quiz). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Sopraan en plano. 15.00 Ge reformeerde mlddagdlenst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Ne derland: reportages en com mentaren. 016.00-18.02 Nieuws). 17.20 Overheidsvoorlichting. NCRV: 17.30 NCRV en Bloe: actueel programma met muzi kale illustratie. (18.19T8.29 Ver- kiezlngsultzendlng:. Uitzending van de Bejaarden en Arbei ders Partij. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Spitsuur Amster dam: lichte grammofoon mu ziek en reportages. (7.33-7.38 Van de Voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Spitsuur Amsterdam (vervolg). 9-10 Verzoekplatenprogramma voor de huisvrouw. (9.35-9.40 Waterstanden). U.OO Nieuws. NOS: Li.03 (S) Repertorium: klassieke- en moderne muziek. VPRO: 12.00 VPRO-maandae: klassieke- en lichte muziek met tussen 12.00 en 14.30 uur AiNP-nleuws en Informatie over muziek- NOS: 14.50 Mens ofwaakhond, een program ma over de cipier... eh z'n op leiding. 15.20 (S) Eurollght: lichte orkestmuziek (opn). 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 Muziek uit Suriname en de Neder landse Antillen. 16.30 Mikadoo: kinderprogramma. 17.30 Draai- orgelmuziek (gr). 17.40 Over heidsvoorlichting. AVRO: 17.55 Mededelingen. Hilversum ni. 240 m. en FM- kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Popstation. (10.00 Nieuws). TROS: 11.00 Nieuws. 11.03 Su- zie Cream Cheese. 12.00 Nieuws. 12.03 Pop-toppers. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03-18.00 Pop-Mixture. (14.00. 15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws). Zondag te zi< NEDERLAND I NCRV 4.15 uur (NOS) Die goede oude variétéprogramma uit Londen 7.05 uur (CVK/IKOR) Werken op zondag, tv-serie f" 7.30 uur Het andere Afrika opnieuw bekeken, f' portage 8 25 uur De kleine waarheid, deel 10 9.25 uur Herkent u deze melodie? Muzikale quiz NEDERLAND H NOS 7.05 uur De vrijbuiters, voor de jeugd 7.30 en 9.10 uur Studio Sport 8.20 uur Panoramiek 8.45 uur dubbeldekkers, tv-serie 9.35 uur Video Zondag te horc£" HILVERSUM I NCRV en KRO 5.00 uur (CVK) Samenkomst Leger des Heils uit melo 7.07 uur Musica Sacra, koorwerken 7.45 uur Zondagavondlezing 8.00 uur Instrumentale kamermuziek van Brahms 8.35 uur Geestelijke liederen 9.20 uur Gevarieerd muziekprogramma a go go 10.00 uur Discussierubriek Kruispunt 11.00 uur Audio, muziekinformatie HILVERSUM II AVRO 7.35 uur Omroeporkest 8.00 uur Programma over valse en ware behoeften 8.30 uur Muzikaal onthaal 9.30 uur Klassiek verzoekplatenprogramma 10.55 uur Voor de nacht uit, platenprogramma UWC van fiie. Ie r dpla

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 16