schaak Paasbloemen voor elke beurs Q IÉ i a I ÜL a a a Gary Wright Nico Beker is te groot en formulier te moeilijk ZOEKEN PUZZEL VAN DE WEEK ZATERDAG 3 APRIL 1971 Pasen is de tijd van bezinning en blijdschap over de Opstan ding, er is tevens vreugde over herleving in de natuur en over al wat bloeit op eigen erf. De feestdagen in de huiselijke kring willen wij graag opluisteren met bloemen. Uitbottende en bloeien de heestertakken mèt bolbloemen zijn wel het meest in trek bij onze bloemschikkingen, omdat zij symbolisch zijn voor de natuur in deze aprildagen. Voor uitgesproken kasbloemen als anjers en rozen, die er tegenwoordig het hele jaar door zijn, voelen wij, juist nu de natuur ontwaakt, heel weinig. Ze zijn immers niet kenmerkend voor het jaargetijde en doen juist nü gekunsteld aan. Dat de bloemen met Pasen duur zijn is een tegenslag die wij, naarmate onze export stijgt, de laatste jaren sterker onder vinden. Als we geneigd zijn ons huis in lentetooi te steken, moeten we wikken en wegen of we het bij één of twee bosjes moeten laten. -#■ Anemonen anders dan anders. Gelukkig is de houdbaarheid van tulpen sterk vergroot nu we ze in knop kunnen kopen en er 6peciale tulpenchrysal in de handel is. Tul pen groeien op water altijd sterk door, wringen zich in allerlei boch ten, soms met de neus op de grond. Dat is nu voorbij met tul penchrysal. die meestal bij een bos tulpen wordt geleverd. Is dat niet het geval, dan loont het de moeite een pakje van een kwartje erbij te nemen. Vermoedelijk zit er oehalve een houdbaarheidsmiddel ook een remstof in, waardoor de tulpen die we kopen een sieraad in de vaas blijven. Het afsnijden van het onderste deel van de stelen blijft geboden, met de conditie dat geen metalen vaas gebruikt wordt. Wat de betaalbaarheid betreft, tullen zeker narcissen, anemonen ïn blauwe druifjes met freesia's tot de meest bereikbare bloemen be horen. Het leuke van narcissen en anemonen is dat je er iets van <unt maken. Tulpen en freesia's zien we 't liefst zoals ze groeien sn niet in een arrangement ge wrongen. Met narcissen, druifjes en anemonen kun je spelen zonder de bloemen geweld aan te doen. Anemonen in gemengde kleuren doen het alleraardigst in een laag schaaltje met wat coniferegroen of skimmiaknoppen ertussen. De ste len zijn kaal en hebben enige ca mouflage nodig. Iedere bloemist heeft wel wat stopgroen er bij als U zelf geen tuin hebt om er iets groens uit te halen. In de afgebeelde langwerpige schaaltjes met een vrij nauwe ope ning verwerkten we zeven anemo nen met een efzetak, bij een sloot kant geplukt en op een prikker vastgezet. Door zijn vorm geeft hij ets zwierigs aan de grootbloemige anemonen, die we enigszins de lijn lieten volgen, overgaand In de lijn van de container. De grootste en meest geopende bloem in het hart en de meer in de knop zittende exemplaren in de top en aan de zijkant, waarbij de stelen zoveel mógelijk aan het oog worden ont trokken. Met de drie anemonen die u overhoudt kunt u dan nog een klein vaasje vullen met een klimop- of varenblaadje als aanvulling, net wat de een of andere kamerplant kan missen. Een beetje experimen teren komt er wel bij, maar anemo nen zijn het waard. A. C MULLER-IDZERDA Correspondentie en oplossingen aan de heer H. i. J. Slavekoorde. Goudreinetstraat 125, Den Haag. Kansen afwegen Een schaakpartij van hoog ni veau bestaat natuurlijk altijd en vrijwel permanent uit het afwegen van kansen. Maar hoeveel partijen zijn werkelijk van hoog niveau in vergelijking tot de enorme hoeveel heden schaakpartijen die door amateurs worden gespeeld? Rela tief maar heel welnlgl Vandaar dat men gerust mag zeggen dat de kri tieke momenten waarin het er echt om gaat het voor en tegen van een bepaalde speelwijze van zet tot zet kritisch af te wegen in partijen van amateurs betrekkelijk schaars zijn, en dan nog vaker op materieel ge win ingesteld zijn dan op het berei ken van positioneel voordeel. In deze rubriek twee van die ge vallen waarin het erom gaat de kansen zorgvuldig af te wegen. In opgave 1 ziet zwart dat wit dreigt Le3 te spelen. Dat bevalt hem niet en daarom speelt hij 1. ..Ld4. Wit repliceert dan met 2.Tcc4. Wie heeft nu beter gewogen: wit of zwart? In opgave 2 een geheel ander geval. Wit heeft uitstekende aan- valskansen, maar hij moet onder zoeken of hij zich niet door de mooie schijn laat verblinden. Van daar dat hij terdege moet onder zoeken of het loperoffer op g6 hem de volle winst zal brengen, daarbij inbegrepen de vraag of hij indien dit niet het geval is nog de mogelijkheid zal hebben met remise te ontsnappen. Twee mooie studie-gevallen, die u mogelijk toch nog wel de nodige moeite zullen kosten. OPLOSSINGEN Hieronder de oplossingen van de opga ve uit de rubriek van 27 maart. (1) Pire - Stoltz. Met 1 Dat? 2. Pd! plus 3.0-0 zou zwart niets bereiken Maar d4l bracht hem terstond beslissend voordeel: 2. Dxd4 Dalt en nu mag wit klazen hoe hl| verliezen wil: door 3.Ke2 (dan valt Thl), door 3.Ddl (kost Pc3) of door 3.Pdl (kost de dame). Wit gaf het daarom op (2) Schweinburg - Kumke. Met 1.o4? Dxd4 2.Df7 Dxq4 zou wit zijn belde vri|- plonnen weer zi n kwlitqeraakt. Daarom 1. Te8ll Txg6 2. fxg6 Dc6 3. dSII Txe8 4. Kg8 5 dxc6 bxcfi 6 Tdl en wit won- het toreneindspel met de reuzenplon op g6 gemakkei i|k. (3) Alapln - Levltzky. In plaats van 1. De8?? had wit door 1. DxgStlll mat In vier kunnen geven. I. Kxg8 2. Texg7t Kh7 3. Tg8t Kh7 4. T2g7 mat. A A 'f A A A «U rfrr A A 4 A A m A 6 A A A ti. A cb ék Wit aan zet won in well Correspondentie aan de heer A. I. Ivens, Frankenslag 69, Den Haag. Snelle schijfwinst Na vier ronden eindstrijd om de landstitel heeft Sijbrands nog geen punt verspeeld. Hij maakt de in druk zich ernstig te hebben voor bereid en laat niets aan het toeval over. Dat verraadt de luiste menta liteit. Wiersma, Drost, Varkevisser en V8n Dijk blijven tot nog toe wat beneden de verwachtingen. De twee laatstgenoemden heuben te veel andere zaken aan het hoofd, hetgeen niet bevorderlik is voor de concentratie. Bronstring ontplooit zich be kwaam en ook Schotanus draait boven de verwachtingen. Bergsma heeft zich comfortabel op de twee de plaats genesteld, onder meer door een overwinning op Frank Drost. In de bewuste partij behaal- F. DROST de hij reeds na de vierde 2et schijfwinst. Het lijkt niet mogelijk dat zich dergelijke ontwikkelingen op het hoogste niveau voordoen, doch het is wel verrassend. Zelfs zo dat men zich onwillekeurig afvraagt hoeveel maal deze schijfwinst wel licht reeds over het hoofd is ge zien. Een aansporing temeer voor iedereen om steeds goed uit te kijken en nog eens te kijken. Het ging zo: (1) Zwart: 1 t/m 15, 17. 19. 20 21. 22 Wit: 26. 29. 31. 32, 34, 35. 37/50. (2) Zwart 3.8.9.13.14.16/19.23.24 Wit: 25/27.30.32.33.35.38.42.45.48 Uit de halve finale kampioenschap van Zuid-Holland. Zwart forceerde hier remise door: 17-21; 26x17, 23-28; 32x12, 13-18; 12x23, 19x39; 30x10, 9-14; 10x19, 8-13; 19x8, 8x43. (3) Zwart: 1,3,7.8,11.12,15/20.24,25. Wit: 27,31,32.34/37.39,40.42.43,45. 48,49. 4. 19—24?: 31—27! 24x33; 27x16 en wit wint schrijf 33. Indien gesla gen was 22x31 was 4136 geko men 19x33 36x16 1. Onderlinge competitie R.D.G. 17-22 35-30. 24x33; 34-30, 25x34; 42-38. 33x42; 32-28, 22x33; 27-21. 16x27; 31x2, 42x31 2x6, 7-11 6x8. 3x12; 36x27. Een leuke slagwisse ling. W. MILLER H. J. v. d. WOUDEN Gary Wright, eens het ener gieke brein achter de niet onaar dige Britse formatie Spooky Tooth, maar nu druk in de weer met een solo-carrière werd voor de elpee Extraction (A M AMLS 2004) terzijde gestaan door onder meer de Plastic Ono Band-employés Alan White en Klaus Voormann, die bovendien de uitklapbare hoes van een aan tal mijns inziens nogal dubieuze houtskooltekeningen voorzag. De muziek is beduidend ster ker dat cfe 'laatste avonturen van Spooky Tooth, al valt enige gelij kenis niet te ontkennen, hetgeen moeilijk anders kan. aangezien Gary met orgel en stem de sound van deze groep bepaalde. Maar waar het Spooky-gsbeu- ren nogal eens verzandde in langdradige, pretentieuze ondui delijkheid, wordt hier kort err kernachtig, fris van de lever ge musiceerd, zeker op de oerste plaatzijde, waarop een serie voor het Rijkelijk Versterkte Gitaar Idioom zeer ongebruikelijke ju weeltjes te vinden is. niet in de laatste plaats door Wright's ge dreven zang en de heldere lijnen van zijn gitarist Hugh McCrac- ken. De tweede kant is als geheel wat minder: te magere thema's worden langer dan noodzakelijk uitgesponnen (I've Got A Story, Over You Now) en ontaarden in een hoop instrumentale onzin, maar dat blijft evenwel tot voor noemde liederen beperkt, zodat toch gekonstateerd kan worden, dat niemand eigenlijk een traan hoeft te vergieten vanwege het verscheiden van Spooky Tooth. Desert Shore (Reprise RS 6424) Is de derde solo-elpeo van een Duits-Amerikaanse juf frouw genaamd Nico, die (dit voor de syndlcatofielen) ook nog te horen is op de allereerste schijf van The Velvet Under ground. De voormalige violist van d!e groep, John Cale, verzorgde voor deze elpee de arrangementen en bespeelt voorts alle instrumenten, behalve het harmonium dat door Nico adekwaat triestig werd in gezet in haar bepaald niet op wekkende composities. Liederen, waarin kwasi-poëzte van het ge halte Ampère Voltage hoogtij viert maar die afgezien hiervan een onwezenlijke beklemmende sfeer oproepen welke nog ver sterkt wordt door het metalige stemgeluid van de mysterieuze Nico. Geen muziek voo| depressieve lieden; meer is er eigenlijk niet over te zeggen. Kinderen aan 't avondmaal: dit onderwerp houdt de heer D. van Dellen, Rotterdam el jaren bezig, „waarbij ik mij met het oog op mijn kinderen afvraag: onthoud ik ze niet iets waarop ze recht hebben? Gods belofte is niet onduidelijk: voor u en uw kinderen. Dat is maar voor één uitleg vatbaar: ze horen er bij en ze mogen meedoen. Maar bij het avondmaal, waar Christus brood en wijn uitdeelt als teken van Zijn verlossing, zeggen we tegen de kinderen: dat is niet voor jullie. Dat blij ven we zeggen totdat ze belij denis hebben gedaan". „Waar en wanneer werd dit uitgevonden? Zeker niet op grond van Gods Woord! Bij het avondmaal hoor ik Christus ook zeggen: Laat de kinderen ko men en verhindert ze niet. We moeten onze kinderen meene men naar het avondmaal zodra we menen dat dit kan, net zoals we ze meenemen naar de kerk dienst. Christus zegt: „mijn ot nade Is voor u en uw kinderen, daar heeft de kerk in haar be leid niets mee te maken". „Belijdenis-doen als „voor waarde" tot het deelnemen aan de tafel dienen we af te scha'- fen. en als in strijd met Gods woord te veroordelen. Het is een constructie waarmee we het avondmaal verheffen tot een plechtigheid, tot iets bijzon ders waarvan we een deel van de gemeente uitsluiten. We zaaien in de harten van onze opgroeiende kinderen twijfel en onwil. Prof. Hartveld zei in dit verband: „Laten we erop mik ken dót onze kinderen gewoon meedoen! Daar ben ik het mee eens, want dat is, meen ik, In de geest van Christus." Mevrouw H. in Den Haag zou het toejuichen als kinderen mits ze op catechisatie gaan. zouden mogen deelnemen aan het Heilig Avondmaal. „In veel kerken wordt zes maai per jaar avondmaal gevierd, met vooraf een korte preek. Waarom de Jongelui er niet actief bij be trekken? In veel kerken blijft men in de banken zitten en worden brood en wijn rond ge diend. Jongelui die nog geen belijdenis deden, worden over geslagen; ze komen wél gere geld in de kerk. Ik vind dat storend". De heer M. Meywaard, Rijs- bergen N.B. gaat met zijn gezin wekelijks ter kerke en ten avondmaal, naar het voorbeeld van de Nieuw Testamentische gemeente. Hand. 2:42. Er wor den wekelijks vier belangrijke elementen van de eredienst, Lw. prediking - dienstbetoon - avondmaalsviering - en gebed in praktijk gebracht. „Aan de avondmaalsviering wordt door de gemeente in haar geheel, groot en klein, dus ook door de kin deren, deelgenomen. Deze er varing is een bevrijding van een traditionele praktijk waar door de gemeente van Christus jaren en eeuwen gebonden is geweest. Daarom is dit weke lijks gebeuren dan ook een steeds terugkerend feest". „Mijn oordeel: de praktijk van kinderen aan de tafel is eerst dan mogelijk wanneer de ouderen bereid zijn bij een open bijbel met elkaar de vra gen te bespreken en zo nodig barricades op te ruimen. Deze dingen dienen onze jeugd meer dan bijvoorbeeld liturgische vernieuwingen. Wat de ver wachting betreft: als we het aandurven onze kinderen in de dienst van de christelijke ge meente het volle pond te geven dan mogen we verwachten dat de toekomst van het christelijk samenleven nieuwe dingen zal beleven. Christus heeft Zelf aan kinderen het koninkrijk der he melen toegezegdl" „Op een kerkeraadsvergade- ring werden kinderen aan het avondmaal afgewezen, de pre dikant zei dat zijn zoontje de volgende keer desondanks toch zou deelnemen. Waarop een der vrouwelijke ambtsdragers zei: „Pas maar op dominee, dat hij de beker niet laat vallen, die is nog zo groot voor hem". Ik geloof dat de beker te groot en het formulier te moeilijk is" meldt mevrouw G. van Vliet Ter Aar. „Waar komt ineens die be hoefte vandaan? Terwijl zoveel ouderen zelfs niet meer naar de kerk gaan? Is het sensatie of behoefte om God zo jong mo- gelijk te dienen? Daar hebben we toch de avondmaalsdis niet voor nodig? Joodse kinderen aan de seider kun je toch niet vergelijken met de nagedach tenis van het lijden en sterven van Christus?" De heer Van D. te H. laat in het midden of hij de jeugd aan tafel wil, maar legt de vinger eldere: „Tegenwoordig doet men wel belijdenis, maar wei gert deel te nemen aan het avondmaal. Wordt men daar ge noeg op gewezen? Zijn er kin deren die er werkelijk om vra gen? De sacramenten zijn te heilig om te verwaarlozen. Geef de Jeugd op catechisatie goed onderricht". Igor von Percha 116 En als je Vera gevonden hebt Breng haar terug, naar huis. Veroordeel haar niet. Zij treft ge schuld voor wat er gebeurd is. Vergeet dat niet, dokter, hoor jj Daar in Koerland zullen wij elkaar misschien weer ontmoeten, rf" park zal verwilderd zijn. De heggen niet gekniptMijn gazon \r; beroemd, dokter. Een voorbeeld. Dicht en zacht als fluweel. En j nu ,ga-\" Hij had dit allemaal gejaagd en overhaast gezegd, onrustig o\] de rand van de kuil kijkend - met uitzondering van de woordi over het park van het landgoed Cosel, waarbij er in zijn oude ogj een verlangende glan^was gekomen. Zou zijn verlangA naar zijn Koerlandse bodem ooit in vervullij gaan? Vlak nadat Dr. Berckheim de kuil had verlaten, was daar gewei vuur uitgebarsten dat na een paar minuten verstomde. Zouden i schoten voor de oude Paddas bedoeld zijn geweest? Simbirsk leek op een bedrijvige bijenzwerm. Nadat de slag was gestreden en zo onverwacht snel door het R< Leger was gewonnen, kwamen de burgers weer uit hun kelders schuilplaatsen tevoorschijn. Opgelucht en levendig discussiërend volkten ze de straten, mengden zich onder de soldaten en gingen t< al spoedig weer tot de orde van de dag over. Vrouwen gingen v( brood in de rij staan, scholden op de regering omdat de rantsoei weer waren ingekrompen, kinderen renden tussen kanonnen, gewei en paarden door, bewonderden met glanzende ogen een machini weer Men was er nog een keer goed vanaf gekomen. Om de dokter die zich tussen de bevoorradingswagens door weg baande, bekommerde zich niemand. Pas later, nadat hij d' door de stad was gereden cn in het züidwaarts gelegen strijdgel kwam, waar nog steeds schermutselingen met verspreide Witte disten van overste Skrjabin plaats vonden (de overste zelf was de strijd gevallen) schonk men meer aandacht aan hem. "Niet veel te doen vandaag, dokter?" "Ons bloed heb je vandaag praktisch niet te zien gekregen, flu: kameraad dokter? Daarvoor in de plaats hebben de Witten desPho meer moeten vergieten." V( "Nitsjewo 1 De volgende keer zijn wij aan de beurt 1" pet "Ik heb kiespijn, kameraad dokter. Kun je hem trekken?" j™ "Rijd je naar Kornilow, dokter? Hij heeft vast en zeker zalf nofieri voor zijn stukgelopen voeten!" Vriendelijke, goedmoedig bedoelde kreten, waardoor de spannjiur van de afgelopen uren week. Tegelijkertijd waren ze echter vol peet en achting die eenvoudige mensen altijd betonen tegenover d< toren - vooral dan wanneer zij vrezen al spoedig een beroep op hulp te moeten doen. Deze slag was weliswaar gewonnen, maar einde van de oorlog was nog niet in zicht. Je kon nooit weten wa w neer jij aan de beurt was en wanneer een van deze mannen met zety rood kruis je leven kon redden. P Zo ging het tot voor Wyrapajewka, waar een batterij van ovjien ste Skrjabin zich had ingegraven en tot voor kort heftige tegenstaj^ had geboden. Op een viersprong bij de ingang van het dorp waren drie Rode ^ar daten bezig de verwarde en door elkaar heen staande bevoorradin; wagens uit elkaar te halen. (WORDT VERVO Wanneer na de uitkomst de kaarten van de partner op tafel komen, dan zult u terecht be nieuwd zijn naar de kracht daarvan, al moet die natuurlijk grotendeels door het biedver- loop bekend zijn geworden. Wanneer u ech ter de volgende verdeling ziet: en u bent oost die vier harten moet spelen, dan zullen wellicht de wenkbrauwen worden gefronst. Immers, wat levert deze kaart op? Eén verliezer in schoppen, mogelijk één in troef en stellig twee In klaveren, dat is vier verliezers. Verder moet worden afgewacht of oost zijn schoppen-verliezers kwijt kan. Al met al inderdaad voldoende argumen ten om de speelwijze, die gevolgd moet wor den. zeer nauwkeurig vast te stellen. Troef vrouw kan misschien worden geslagen. Wan neer u daarvan uitgaat, dan is dit manche contract alleen te redden wanneer de schop- pen-vierkaart van oost kan worden ontwik keld. Een andere kleur, i.e. rui/en, komt feitelijk niet aan de ocde. En dat gezien de kaart van west, die nu eenmaal niet, behoudens in troef, aan slag is te brengen. De ruitenvljfkaart is derhalve statisch, zodatxaanvallen in schop pen geboden lijkt. En met open kaarten is duidelijk dat dat de beste speelwijze is. Noord en zuid hadden immers: H B 9 Correspondentie aan de heer B. J. Burg. Baumannlaan 163c, Rotterdan Zoals men ziet, heeft oost een me« Niet aleen zitten de schoppen 43, vendien bevinden de drie hoogste ontbQ de in die kleur zich als een driek?* noord. Zuid startte tegen vier harten veren aas en een kleintje, mede omdat die kleur had geboden. Noord, aan sli komen met klaveren boer, heeft weinig' in feite alleen tussen klaveren heer of Hij koos de eerste, waarna oost intr j.' meteen in schoppen aanviel, waardoor andermaal aan slag kwam. Wat hij n speelt, hij kan niet voorkomen dat oost pen vier laat introeven, de troeven ver en ten slotte in schoppen tien de beslis cq tiende slag heeft. )aa Ook ander tegenspel voorkomt vii Jaak ten niet. Start zuid b.v. met troef, dan |ree oost andermaal meteen schoppen aas 9' kleintje, waarna zich een zelfde spe"18'1 ontwikkelt. Men ziet, het heeft altijd zPr d naar de beste speelwijze te zoeken, det OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL HOR.: 1. snaak. 5. appel, 9. eland, 13. alm, 15. air, 16. aval, 17. t.s., 19. peer, 21. adem. 22. es, 23. E.T.I. 25. Slavan- fler, 28. Ede, 29. roes, 31. aar, 32. oer, 33. Idem, 34. atol, 36. demon, 38. Aden, 40. smet, 42. kat, 43. Orel, 45. el, 47. Noor, 49. Anio, 50. ma, 51. prei, 52. ma laise. 53. laan, 54. e.a., 55. Hat, 57. trio. 59. Ie, 60. keen, 61. Lla, 63. alge, 65. mare. 66. naast, 68. lied, 70. para, 71. tic, 72. iep, 74. Elis, 76. Ran, 77. euphra- sia, 80. tra. 81. I.G., 82. aria, 83. enak, 85. k!., 86. stil, 87. eer. 89. tram, 91. moras, 92. keten. 93. Drent. VERT.: 1. sate: 6. pa, 7. plpa, 8. al, 12. desem, atoa, 20. raad, iets, 26. vrek, somnlfera, 33. malaria, 38. Ari, onera, 44. mam ast, 50. mal, 56. lach, 62. Asia, nlpa, 67. tese, tuil, 73. pint, 75. 79. aard. 82. Ee, 88. re. 90. 14. 16. 21. Agen, 22. eden, 24. 27. noot, 28. edel, 30. Ideologie, 35. Leo, 37. 39. peper, 41. toman, 43. »n. 46. Ira, 48. rat. 49. lee, 58. Ill, 60. karn, 61. 64. eelt, 65. maag, 66. 69. Dirk, 70. priem, 71. i. aalet, 77. Erl», 78. riet, kar, 86. sr., 87. INZENDINGEN Oplossingen, uitsluitend op brief kaart, worden voor donderdag aan ons bureau verwacht In de linker bovenhoek vermelden: „PUZZEL OPLOSSING". Er zijn drie prijzen: een van f 10 en twee van f 5. KRUISWOORD-PUZZEL HORIZONTAAL 1. niet begroeid, 5. opgegeven werk. 9. ooieva» opschrift van een envelop, 16. rivier in Zwitserland, 18. brilslang, 19 de grove lat, 21vrucht, 22. tussenzetsel, 23. Emeritus (afk.), 24. vooj 26. na dato (afk.), 27. niet gespannen, 29. vertegenwoordiger, 31. tvi 32. voertuig, 34. van elk evenveel (op recepten), 35. provisiekamer 37. zeden, 39. spijltje, 41. voorvoegsel, 42. zwemvogel, 43. jongensToe 45. dun stuk hout, 46. meisjesnaam, 47. Algemeen Kiesrecht (al hij8werktuig, 50. oliehoudend zaad, 52. zuivelprodukt, 53 pulverig, rizon, 56 opgewolpen zandhoogte, 57. onderrichten, 60. pit, 61 lidgeld 62. wild zwijn, 64. met opmerking (afk.), 65. latwerk, 66 bergplaalrist, bedekte spot, 70. vis (meerv.), 72 bederf in brood, 74. vieren va? UUI heugelijk feit, 75. strak, 76. hark, 77. soort hond. ,,U,SC1 leleg VERTICAAL. 1. schildpad, 2. bljb. figuur, 3. plaats in Frankrijk, 4. figuur, 6. water in N. Br. 7. vierhandig dier, 8. zuidvrucht, 10. voor 11. balspel. 12. e.ffen, 13. vijlwerktulg, 15. teken dat In de psalmen komt, 17. plechtige gelofte, 20. plaats in Letland, 25. wijze leidsma1' boerderij. 28. wandelplaats, 30. dwaas. 31puntig, 32. waterdiept muzieknoot, 35. groente, 36. vervoermiddel, 37. rivier in Nederlar zijde van het voorhoofd, 40. houding, 41plaats in N.H. 44. wand\toe ring, 46. Myth, figuur, 48. boterton, 49. vreemde munt, 51. maan 'in9( 52. gevangenis, 54. bijb. figuur. 56 kweek, 57 bereide dierehui zichtbare ader van een blad, 59 rijtuig, 60. flink, 61. vallei, 63. 64. inleg, 67. een zekere, 69. ontkenning, 71. voorzetsel, 73, pers. naamw. Mis s Cl oluu igdc Versi tatei ture aarlij

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 14