lanceert offensief Het rommelt in Buitenlust Egypte meent dat Israël op tijdwinst blijft gokken KNP Van biedt op Gelder De méns moet veranderd worden Wat meer Europees denken 0||"a^d|,lal ,Fata Bananaalleen technisch knap Beate Klarsfeld gearresteerd Nixon verbergt de feiten over Laos Politieke moord in Hamburg op consul Bolivia Uit de RIJNSTREEK 197ÉUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 2 APRIL 1971 CAIRO (UPI, Reuter, AP) Israël probeert tijd te winnen, >mdat het weet, dat Amerika het liet onder druk kan zetten tij lens de verkiezingscampagne ran 1972, aldus Mohammed Has- lanein Heikal, hoofdredacteur ran Al Achram. „Wat we ook loen, we kunnen een oorlog met Israël niet vermijden. Maar eerst noeten we zorgen voor de gun- tigste omstandigheden voor de strijd." Heikal. die tijdens het president- chap van Gamal Abdel Nasser als iens spreekbuis werd beschouwd, itte kritiek op Amerika, omdat het peigert op een overtuigende en prak- asche manier druk op Israël uit te efenen: „De Verenigde Staten mis- ;n het historische leiderschap, dat Gevarieerde bouw na standaardisatie van bouwonderdelen UTRECHT In 1972 zal de rijkso- erheid voor een aantal bouwonder- elen bij de gesubsidieerde woning- ouw de keuze uit een serie stan- aardmaten verplicht stellen. Veel ntwerpmaten en afmetingen moeten an worden ontleend aan voorge- chreven reeksen van afmetingen. Deze maatregelen kondigde minis- :r Schut (volkshuisvesting en ruim- ilijke ordening) donderdag aan bij e opening van de bouwbeurs, die an 1 tot en met 8 april in de Jtrechtse Jaarbeurs wordt gehouden. president Eisenhower er in 1956 toe bracht, Israël te dwingen, zich uit de Sinaï terug te trekken. Dat gebeurde enkele weken voor de presidentsver kiezingen van dat jaar". Voordat de Egyptische minister van buitenlandse zaken, Riad, zijn bezoek aan Frankrijk afsloot, voerde hij nog besprekingen met president Pompi dou. Na afloop van het gesprek zei hij, de houding van de Franse rege ring met betrekking tot het conflict in het Midden-Oosten te bewonderen, omdat zij voorstander is van een rechtvaardige en vreedzame oplos sing. Riad waarschuwde Israël, zijn po- kerspel niet voort te zetten: „Het moet zich terugtrekken. En het zal zich terugtrekken. Of het wil of niet. Wij weten dat het bijzonder arrogant is. Het is nog dronken van de over winning van 1967. Maar als het zijn pokerspel voortzet zal het alles ver liezen". De minister zei, dat als Israël nega tief blijft reageren op de voorstellen van VN-bemiddelaar Gunnar Jarring, dit het eind zou betekenen van de Verenigde Naties en de Veiligheids raad zou degraderen tot een 'kroeg of een bar'. Israël Abba Eban, de Israëlische minister van buitenlandse zaken, is gisteren te Tel Aviv teruggekeerd van een reis naar Amerika, Mexico, Nicaragua en Engeland (waar hij in tegenstelling tot wat een persbureau meldde geen onderhoud met VN-bemiddelaar Jarring had). De minister zei bij aan komst, geen dramatische ontwikke ling te venvachten in de Egyptische politiek: „Vrede vergt veel geduld', aldus Eban, Hij wilde geen commentaar leveren op de vraag of er schot zit in het overleg over de voorstellen voor een tussentijdse regeling, die de opening van het Suezkanaal mogelijk moet maken. Eban legde er de nadruk op, dat er bij de Amerikaanse congresle den veel begrip voor het standpunt van Israël bestaat. DEN HAAG Adri Boons xperimentele produktie „Fata lanana" waarvan gisteravond het nog geen honderd plaat- ;n tellende zaaltje van Theater arabee aan de Willemstraat e première werd gegeven, biedt en scala aan expressiemogelijk- leden. Na 'poppetgom' en 'Batman in bal- (ngschap' v/as Boon met zijn mede werkers wederom doende een spekta- pl te scheppen. Het hield het midden issen een soort happening en een peldendekunst-gebeuren dat geraffi- feerd technisch in elkaar zat. De toe fhouwers volgden het gebeuren via Cptelefoons, die het mogelijk niaken r twee afzonderlijke kanalen te kie- ïn Als men echter op één geluid heeft !g:stemd, is de keuze definitief. Al- :n kan men voor de tweede of der- keer (elk een kwartier lang) een clere golflengte proberen. De groep n Scarabee die met „Fata Banana" nt teamwork heeft geleverd, kon de etentie als zou het thema gekozen n uit Edgar Allan Poe's „Het mas- r van de rode dood" niet waarma- ■i. Er werd met te veel symboliek onduidelijke ingrepen gewerkt om geheel geloofwaardig te maken, meer jammer, omdat het ministe- van CRM er een lieve som van 000 gulden aan heeft gespendeerd, t gezien de uitvoerende mede- rkerslijst niet verwonderlijk is. iVat ik van Fata Banana' overhield, 1 ik uiteraard maar volgens één Iflengte beoordelen. Uiteraard ïcht de keuzemogelijkheid geva- erde reacties van de toeschouwers veeg. Het is niet eenvoudig de zin verwoorden. 'Fata Banana' heeft van een protest tegen deze we- 1 met zijn vele problemen. De Jtel is misschien de tekst van Lu iert die Adri Boon zelf met gebro- stem voordraagt. )e dichter rept hier over een soort ker, waarin een groepje mensen van de ellendige wereld afzon- maar toch ook als slachtoffers d'gt. Goed bedoeld en heel diep- maar dat kwam er niet uit. Muziek, geluid, filmopnamen en kos tuums vielen daarentegen te prijzen. Dit schouwspel kan men tot 15 mei in Den Haag meebeleven, in oktober in het Stedelijk Museum te Amsterdam en op onbekende datum nog in Rot terdam. Maandag snelschaken BH«a,Desi" om Wassenaarse titel WASSENAAR Op maandag avond 5 april organiseert de schaak vereniging „Wassenaar" voor de vijf de achtereenvolgende keer het snel schaakkampioenschap van Wasse naar. Degene die zich in de finale de sterkste toont, komt in het bezit van de wisselbeker, die verdedigd zal worden door K. Hartog. Er wordt gespeeld in het clubge bouw van de schaakvereniging „Was senaar", het „Jeroenhuis", Kerkstraat 75, Wassenaar. Aanvang: kwart voor acht. U kunt zich opgeven bij de aan vang van de wedstrijden of telefo nisch 01751 - 6146 of 5147. grote Westpakistaanse offensief werd ontketend na de aankomst van zeker twaalf grote transportvliegtui gen met troepenversterkingen. Vol gens sommige berichten zullen deze soldaten dienst doen langs de grens met India, dat volgens Karatsji ge wapende vrijwilligers ongehinderd Oost-Pakistan laat betreden. In de Oostpakistaanse hoofdstad Dacca schijnt nu fel gevochten te worden. Het Rode Kruis heeft een vliegtuig met acht ton hulpgoederen, bestemd voor Oost-Pakistan weer te rug laten vliegen naar Beiroet, omdat Pakistan geen toestemming voor de vlucht gaf. EULEN (DPA, Reuter, AP) De arige linkse activiste Beate Klars- bekend geworden, doordat zij ondskanselier Kurt Georg Kie- r een oorvijg gaf, is gisteren in ilen gearresteerd. Zij wordt be- ildigd van medeplichtigheid aan poging, de vroegere Gestapo-chef Kurt Lischka te ontvoeren. Vol de Westduitse wet kan zij daar maal 23 jaar gevangenisstraf krijgen. e in Duitsland geboren activiste, van Parijs uit een campagne ■t voor bestraffing van nazi-oor- misdadigers, werd in hechtenis rmen, toen zij een bezoek bracht het bureau van de officier van rtie te Keulen. Zij vergezelde de ""ere Franse verzetsstrijder Ralph *Mson, die de» Westduitse justitie "tend materiaal wilde overhandi- nver Lischka en de vroegere Ge- chef in Bordeaux, Herbert Ha- chka werd in Frankrijk bij ver ter dood veroordeeld. Hij kan •r niet aan de Franse justitie 'en uigeleverd Een aanvullend kord. dat vervolging in West- sland mogelijk moet maken, ls in behandeling bij de Bondsdag. Franse echtgenoot van Beate 'sfeld zei in Parijs, dat beiden de •♦atie hadden verwacht: „Anti- worden in de gevangenis ge- *"cwijl ter dood veroordeelde Gestapo-chefs vrij kunnen lopen". Senator Kennedy: NEW YORK/SAIGON (Reuter, UPI, AP. AFP) Senator Edward Kennedy heeft de regering Nixon er van beschuldigd herhaaldelijk te pro beren het feit te verbergen, dat de door Amerika gesteunde Zuidvietna- mese actie in Laos een mislukking was. „Toen duidelijk werd, dat de Zuid- vietnamezen terugtrokkèn, aldus Kennedy, noemden ze het „troepen verplaatsingen", vervolgens werd het „mobiel manoeuvreren", weer later een „geplande terugtocht". Tenslotte werd het begrip „ordelijke terugtocht gebruikt En nadat we Zuidvietname- se militairen aan helikopters hadden zien hangen wisten we dat wat ge beurde veel ernstiger was". Intussen zijn aanhangers van de regering in de Senaat begonnen met een „tegenoffensief". De leider van de Republikeinen waarschuwde potentiële presidentskandidaten dat hun aanvallen op Nixon niet on beantwoord zullen blijven „We zijn gereed om alle onverantwoordelijke verklaringen over de oorlog aan de kaak te stellen". HAMBURG (DPA, AP, Reuter, UPI) De Boliviaanse consul in Hamburg. Roberto Quintilla, is gisteren in zijn kantoor doodgeschoten door een vrouw, die twee kogels op hem af vuurde en wist te ontkomen. De vrouw, die op haar vlucht een grijze pruik, een revolver, een goud gerande bril en eevi handtas had ach tergelaten, zou vorige week in het consulaat geweest zijn om een visum voor Bolivia te vragen voor een Australische folkloristische groep. Quintilla zou binnenkort als consul worden vervangen. Het was de be doeling, dat hij naar Bolivia zou te rugkeren. Hij was een sleutelfiguur bij het onderzoek naar het neerstor ten van een helikopter, waarin presi dent Barrientos in 1969 om het leven kwam. AMSTERDAM/DEN HAAG De samenwerking tussen de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen en de Koninklijke Nederlandsche Pa pierfabriek zal worden geëffectueerd door een bod van KNP op de aande len van Van Gelder. A.s. maandag zal hieromtrent nadere informatie wor den verstrekt. Een en ander heeft het bankiershuis Pierson. Heldring en Plerson laten weten. Het Tweede Kamerlid Schuitema ker (Groep Goedhart) heeft inmiddels aan de ministers van economische za ken, landbouw en sociale zaken ge vraagd of de op handen zijnde fusie tussen beide papierbedrijven moet worden gezien al een uitvloeisel van de noodzakelijke sanering van de Ne derlandse papierindustrie. Hij wil ook weten in hoeverre de berichten juist zijn dat belangrijke be(tri-f«'uitingen worden overwogen, waerdoor grote aantallen werknemers zullen afvloeien. Het eventueel stopzetten van de produktie van krantenpapier in eigen land en de daaruit voortvloeiende to tale afiiankelijkheid van import is volgens. Schuitemaker bijzonder na delig voor de toch al in grote moei lijkheden verkerende dagbladonder nemingen. Volgens hem zal een der gelijke ontwikkeling zeker invloed hebben op de prijs van dit papier. Ook zal de noodzaak van (kostbare) voorraadvorming ontstaan. Tenslotte wil de heer Schuitemaker weten of de ministers bereid zijn om op korte termijn met de hierbij be trokken belanghebbenden, in het na tionaal belang van de papierindustrie, een mogelijkheid te zoeken om sane ring te bevorderen met inachtneming van de belangen van de werknemers, de betekenis van de papierindustrie voor de bostlouw en de wenselijkheid van een nationale krantenpapierpro- dtiktt*. NEW DELHI (UPI, AP. Reuter) West-Pakistan is een grootscheeps offensief begonnen tegen de vrij heidsstrijders in de oostelijke pro vincie, terwijl het India tegelijkertijd beschuldigt van inmenging in bin nenlandse aangelegenheden en het sturfn van gewapende vrijwilligers naar Oost-Pakistan. Het Westpakis taanse offemief is gericht tegen de steden Dacca, Tsjittagong, Comilla, Rangpoer en Bogra. Er wordt met napalm gebombardeerd. Officieel is het er echter nog steeds rustig, maar buitenlandse verslagge vers meldden dat de vrijheidsstrij ders de belangrijke stad Jessore heb ben veroverd. „We konden de hele stad vrijelijk bezoeken", vertelde een journalist. Wel waren in de stad hon derden van het platteland gekomen boeren gezien, die zich bewapend hadden met stokken, pijl en boog en ander wapentuig. Ooggetuigen zeiden, dat er honderden lijken liggen te rot ten in de zon. De overwinningsvreugde over de val van Jessore was zo groot, dat vrijheidsstrijders naar de Indiase gijens reden om de mare te versprei den. Zij voerden als trofeeen met zich mee zes afgehouwen hoofden van Westpakistaanse soldaten, zo vertelde een UPI-fotograaf. Langs de grens was geen soldaat meer te zien. Aan een grensovergang wappert nu de vlag van Bangla Desj en de douane begroette er journalis ten met de woorden: „Lang leve KATWIJK Het Genootschap Oud-Katwyk zal vertegenwoordigd zijn by het défilé dat op koninginne dag wordt gehouden voor het paleia Soestdijk. De Oranjevereniging Baarn-Soe«t- dijk, die met de organisatie is be last, heeft een plaats voor de Kat- wijkers ingeruimd. Er kunnen er on geveer veertig mee. Katwijkse mannen en vrouwen kunnén zich opgeven vóór 17 april bij C. Varkeviisser, Tijmstraat 31. De deelnemers(sters) moeten in het be zit zijn van klederdracht. ALPHEN Een drukke dag voor het Anti-Revolutio naire verkiezingsteam gistermorgen in Gouda begonnen, vond gisteravond rijn afsluiting in de vrijwel geheel be zette bovenzaal van het Avifauna parkrestaurant. Eerste spreker was dr. C. Boertien. die de wenselijk heid aangaf, dat men ook in ons land wat meer Euro pees gaat denken. Dat is nodig voor de landbouwpro blemen, die men niet meer nationaal kan oplossen en waaraan Nederland als lidstaat van de EEG loyale me dewerking zal moeten verlenen. Voorts om de inter nationale inflalieproblemen op te lossen. Ook bij het afsluiten van de collectieve arbeidsovereenkomsten zal niet alleen nationaal, maar ook Europees gedacht moe ten worden. De heer Boertien dacht aan een ontwikke ling, die naar rechtstreekse internationale verkiezingen zou leiden. In de politiek moeten we trachten te vertalen, wat God in Zijn Woord zegt. Als men ethisch nee zegt tegen atomaire wapens, zal men de structuren moeten vin den, die dit waar maken. De lijsttrekker van de party, mr. B. W. Biesheuvel, heeft gesproken over duidelijkheid en onduidelijkheid in de politiek. Hy wees erop, hoe het in vroeger jaren mogelijk was, dat de politieke groeperingen zich in hun programmastelling beperkten tot bepaalde facetten van het leven. Herinnerd werd aan de oude SDAP en de li berale party, die ten opziehte van de volksdelen be paalde keuzevorming hadden. Dat alles is wel radieaal veranderd door de maatschappelijke ontwikkelingen. Men heeft in deze tijd geen trefwoorden, en daarom denkt de oudere generatie met heimwee aan vroeger en vinden jongeren de politiek een schijnvertoning en een onduidelijk geheel. De heer Biesheuvel kon dit on behagen begrijpen, maar zei ook, dat hot optreden van de zgn. progressieve groepering PPR, D'66 en PvdA geen enkele bijdrage levert aan een duidelijker maken van de politiek en vrij negatief is met zijn verlangen naar slechts twee politieke partijen in ons volk, een niet haalbare en ook niet gewenste zaak. In verband met de te verwachten grote problemen in de komende jaren zal een krachtige homogene meer derheid in dc Kamer nodig zyn. De lijstaanvoerder wekte op. in de eerste plaats naar de stembus te gaan en dan die partijen steun te geven, die vanuit een christelijke levensvisie de grote vraagstukken van de jaren 70 wensen aan te pakken. Aan de avond werd medewerking verleend door de groep Imperium uit Leiden. Op de foto: de heer Biesheuvel bij Hollandia in Al phen. Links van hem het NCRV-team van „Hier en Nu". Vit de ROLLEN'STREEK VOORHOUT Boomplantdag. On geveer 240 leerlingen van de 5e en 6e klassen hebben een stuk grond van het sportcomplex voorzien van boompjes en struiken. De kinderen legden onder toezicht van de plant soenendienst ook een groenstrook aan. De andere kinderen keken naar een natuurfilm. De kinderen kregen behalve ver snaperingen ook een blijvende her innering aan deze boomplantdag, na melijk een liniaaltje met opschrift. SASSENHEIM Zaterdag zullen de welpen en kabouters van de pad vinderij de jaarlijkse rondgang ma ken om fruit op te halen t.b.v. zieken en bejaarden. Dit in het kader van de Palmpaasviering. SASSENHEIM Gistermiddag reed op de rijksweg even voor de Ringvaartbrug een personenauto richting Amsterdam, door onbekende oorzaak raakte hij in een slip. Eerst werd een verkeerspaaltje geramd, toen een lichtmast, waarna de wagen over de kop sloeg, het talud af ging, 3'/ï m de diepte in, waar hij op de wielen op het naastgelegen rijwiel pad kwam. Een bromfietser kon ternauwer nood het vege lijf redden. De be stuurder van de auto, een 67-jarige Amsterdammer, werd met hoofdver wondingen naar het Aoad. ziekenhuis te Leiden gebracht WARMOND Helikoptervluch- ten boven Warmond. De op 27 maart gehouden geldinzameling voor de in richting van de kanitine- en tribune ruimte in de sporthal heeft f 1.300 opgebracht, een opbrengst die ver beneden de verwachtingen is geble ven. Toch zal er f 20.000 moeten ko men en daarom houdt het comité een verloting met als prijzen 20 vluchten met een helikopter boven Warmond en 4 toto toestellen. LISSE Op uitnodiging van de Raad van Kerken sprak dr. G. de Ru (praeses Herv. Synode) over het onderwerp: „Voor en tegen van de hedendaagse tendenzen in de kerkelijke vernieuwing". Dr. De Ru hoopte, dat God ons be ware voor een (kerkelijke) revo lutie en wijsheid en moed tot ver nieuwing geve. Het moet in de kerk geen „op de plaats rust" zijn, geen steriel conservatisme, maar gaan naar nieuwe vormen en sa menwerking. Wie de hand aan de ploeg slaat en ziet naar hetgeen achter is, is niet bekwaam. Maar ook is alle vernieuwing nog geen verbetering. Er is het gevaar achter alle vernieuwing aan te lo pen; het wordt dan een mode. De vraag moet gesteld: welk doel streeft men na? Gerechtvaardigde vernieuwingen kunnen voortkomen uit een pro fetische kritiek. Ze zyn gericht op het waarachtig kerk zijn, ten ba te van de wereld. Profetische kri tiek bewaart ons voor verstarring. Bij de discussie liet dr. De Ru uit komen, dat revoluties zich altijd werpen op de structuren, maar Jezus werpt zich op de méns die veranderd moet worden. Het evangelie werkt transformerend op de mens. OEGSTGEEST Onenigheid binnen het bestuur van de woning bouwvereniging „Buitenlust" met betrekking tot de verkiezing in de raad van commissarissen van de heer J. P. Brouwer in plaats van de door het bestuur voorgestelde jurist mr. dr. C. P. C. M. öomen was er de oorzaak van dat begin maart een vijftal bestuursleden, tc weten de heren B. J. Massink, M. J. Zaalberg, J. A. P. Moonen, Oh. J. Lagas en J. Haasnoot hun func tie ter beschikking stelden. Zij wa ren echter bereid tot 1 april de lopende zaken te behartigen. Ook een lid van de raad van commis sarissen, de heer P. Vogelenzang, trad af. De overgebleven leden van het bestuur, de heren G. S. Kop pers en J. Schellingerhout (in de jaarvergadering gekozen als pen ningmeester) riepen dezer dagen met dc leden van de raad van com missarissen de heren J. P. Brouwer, K. Hollander, N. J. M. v. d. Voort en W. Lut de leden op voor een bij eenkomst die gisteravond werd ge houden in het Gemeentecentrum. De belangstelling hiervoor was, be grijpelijk. zeer groot. De vergade ring, die werd geleid door de nieuwbenoemde voorzitter van de R.V.C., de heer Brouwer, vertoonde nu en dan een emotioneel aanzien. Begripsverwarring gaf het ver loop een ietwat merkwaardig ka rakter, temeer daar het standpunt van de demissionaire voorzitter de heer E. J. Massink. mede namens de uitgetreden bestuursleden, dui delijk was. Het bleek dat degenen die hun functie ter beschikking hadden gesteld zich weer kandidaat stelden maar dat het ten enenmale onmogelijk was met het nog zit tende bestuur weer rond de tatel te gaan zitten. Een standpunt dat men ook had ten aanzien van de zittende leden in de raad van com missarissen. Ook kwam aan de orde het be danken van mr. P. Vroom in de raad van commissarissen, de kan didaatstelling van de heer Brouwer en van mr. dr. Oomen. Vooral de wijze waarop de heer Brouwer als kandidaat naar voren was gebracht ondervond nogal kritiek. Er wer den .moties van wantrouwen inge diend tegen het zittende bestuur en de afgetreden leden werden als kandidaat voorgesteld. De heer Brouwer noemde een aantal kandi daten ter oriëntatie. Dit waren mej. F. Blansjaar en de heren G. Berkhout, M. J. Tijl Harstra en G. D. van der Plas. Alvorens echter tot stemming over te gaan deed de heer Brouwer een ernstig beroep op de „demissionaire" leden van het bestuur om zonder voorwaarden de kandidatuur te stellen. Wending Het antwoord bleef echter ont kennend. De oude bestuursleden werden herkozen. Op verzoek van de II er Massink werd de beslissing om de functies weer te aanvaarden uitgesteld. Hierna werd de vacature in de R.v.C. aan de orde gesteld. De heer Brouwer noemde de heer J. W. Jansen als kandidaat. De heer Vo gelenzang werd als tegenkandidaat gesteld. Op herhaaldelijk verzoek van de leden en de heer Brouwer om mr. dr. Oomen kandidaat te stellen verklaarde deze het niet ge wenst te achten zich in de ontstane situatie verkiesbaar te stellen: „Ik acht het juister te wachten tot de betrekkingen genormaliseerd zijn". Het oud-bestuurslid, de heer Me- dendorp diende toen een motie van wantrouwen in tegen de huidige raad. Op dat ogenblik nam de bijeen komst een merkwaardige wending. De heer Brouwer vroeg degenen die de motie van de heer Meden- dorp ondersteunden op te staan. Dit waren er aanmerkelijk minder dan het aantal dat de uitgetreden leden van het bestuur had herko zen. Gevolg dat de motie werd ver worpen. Na de stemming bleek dat de heer J. W. Janssen zitting kon nemen in de R.V.C. HAZERSWOUDE De Vereniging voor Prot. Chr. Onderwijs heeft voor maandag 5 april om acht uur een ledenvergadering uitgeschreven, die zal worden gehouden in het her vormd verenigingsgebouw. Er zal worden gesproken over de oprichting van een oudercommissie. HAZERSWOUDE De Raiffeisen- bank Hazerswoude-Koudekerk houdt dinsdag 13 april een algemene leden vergadering in café Van Egmond te Koudekerk a.d. Rijn. ALPHEN De vorige week in on ze gemeente gehouden E.H.B.O.-col- lecte had tot resultaat, dat een be drag van f 2417,45 bijeen werd ge bracht. De afdeling hoopt hiervan o.a. materiaal voor hulpverlening en •voor verbandposten in Alphen a.d. Rijn aan te schaffen. ALPHEN De 4-jarige E. Spreij liep in de Stevinstraat van het trot toir plotseling de rijweg op. Hij werd door een auto gegrepen en is met verwondingen aan het hoofd overge bracht naar het ziekenhuis Rijnoord. ALPHEN De chr. oratorium vereniging Hosanna geeft zaterdag avond een uitvoering van de Johan nes-Passion van J. S. Bach. Ditmaal vindt deze uitvoering plaats in de Sint Bonifaciuskerk. ALPHEN Het gisteren geplaat ste stukje met foto betreffende de badhuisplastiek was niet van onze correspondent. HAZERSWOUDE/KOUDEKERK Met enige zorg signaleert het be stuur van de Coöp. Raiffeisenbank „Hazerswoude-Koudekerk" in het jaarverslag over 1970 het feit, dat de stijging van de toevertrouwde mid delen niet voldoende was om aan alle kredietaanvragen te voldoen. De ver lies- en winstrekening over 1970 sloot met een saldo van f56.708,84, reden voor het bestuur om de toe komst met vertrouwen tegemoet te zien. De post toevertrouwde midde len (spaarbank) steeg met bijna f2 miljoen tot f 21.584.513,45. Het balans tot totaal steeg met f 2.750.000 f 25.736.790,98. Op dinsdag 13 april houdt de bank de ledenvergadering. KOUDEKERK RIJN Ook in Koudekerk is aandacht geschonken aan de Nationale Boomfeestdag. Na de vertoning van een drietal filmpjes en een toespraakje van burgemeester Van der Linden trokken de leerlin gen van de 6de klassen van de basis scholen naar het plantterrein ten oosten van de Van Poelgeestlaan. De burgemeester was de eerste die de spade ter hand nam om een jonge boom te planten. Dit voorbeeld werd door de schoolkinderen gevolgd. ALPHEN Burgerlijke stand. Ge boren: Hans-Antonie Engelberts; Carlo Koetsier; Johannes Keij; Ga- briël Paans; Yvonne M. Bosman; Maria E. Haan; Nicole A. H. Hout zager; Cornelia J. E. Ederveen; Ei*- mert E. Visser; Albertha C. Rijlaars dam; Gerard Paling; Suzanne I. Stelling; Erik F. Vervaet; Francis- cus F. B. Engbersen; Maria E. Ren- gers. Overleden: Hendrik v. Winkel (90 jaar); Johannes C. v. Elk (66 jaar); Arend ten Hoeve (90 jaar); Hendrik Witte (86 jaar); Adriana C. Roos-de Vor (71 jaar). Getrouwd: Daniël Blijleven en Klazina M. de Horde; Johan M. Gul- demond en Adriana H. Blaauw; Wil lem C. Diephout en Johanna W. v. 't Riet; Herman A. Massing en Cla- sina C. v. Wanrooij; Johannes Schaaf en Lucie Massing; Johannes G. Sluijter en Annemarie Wesselink. Ondertrouwd: Hendrik A. Kor ving en Marianne C. v. d. Wetering; IJsbrand den Hollander en Geertrui- da A. J. Broer; Govert H. v. d. Boom en Janstine Klomp; Dirk v. Leeuwen en Catharina v. d. Breggen; Bern- hard J. Ipenburg en Hendrika A. Rijswijk; Johannes J. Domburg en Elizabeth S. J. v. Leeuwen; Gijsber- tuS C. Britsemmer en Alida J. Ver kade. De heer Massink: „Ik heb al by de aanvang van de vergadering ge zegd hoe het stond. We hebben ge zegd dat wij met 't zittende be stuurslid de heer Koppers niet meer aan de tafel wensten te gaan zit ten, maar wij willen hem de hand reiken en deze voorwaarde laten vallen. Maar nu de kwestie van de motie van wantrouwen (met be trekking tot de R.v.C.) niet is he- grepen blijft het bestuur bij zijn besluit en zeggen wy op onze her verkiezing geen ja". Eerder op de avond had de heer Den Hollander jr. namens zyn va der die tevens deel uitmaakt van de R.v.C. nog het woord gevoerd en gewezen op de situatie dat de R.v.C. slechts advies aan het bestuur kan uitbrengen. Hij verweet het oude bestuur dat de adviezen te weinig werden opgevolgd en las een schrij ven voor dat de sfeer nog vertroe belde en waarop emotioneel werd gereageerd. Het resultaat was dat men na vier uur vergaderen nog even ver was als aan het begin. De heer Brouwer vroeg de oud-bestuursle den hun mandaat met nog een maand te verlengen en met wijze mannen of een arbitragecommissie rond de tafel te gaan zitten. De heer Massink verklaarde zich hier mee akkoord „Het gaat niet om een persoonlijke visie maar om de ver eniging zelf". Met medewerking van de Nationale Woningraad en alle betrokkenen zal men trachten de zaak in het reine te krijgen. - Vil de VEEN STREEK TER AAR Schoorsteenbrand. Donderdagmorgëh moest de brand weer in actie komen voor de schoor steen op de woning van de familie G. Slof aan de Hoekse Aarkade, die rookte als een fabriekspijp. TER AAR Aarkanterstoneel. De toneelgroep Aarkanters heeft de be woners van het bejaardentehuis Aar hoeve een avond laten genieten van de thriller van Bert Hagen „Weg- piraten". Alles speelt zich af op een terrasje van een klein hotel waar twee families belanden nadat zij op de weg een botsing hebben gehad met hun auto. Het stuk werd uitste kend gebracht. NIEUWKOOP De collecte voor de reuma-bestrijding heeft in Nieuw koop en Noorden f 1.853.22 opge- braoht. Burgerlijke stand HILLEGOM Burgerlijke stand. Ondertrouwd: G. W. van Houten en C. H. Bouwman; C. J. H. Kapiteijn en J. M. Aarts.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 19