Wereldfederatie bij Tante V Annie al werkelijkheid Eindexamens WEEKAGENDA ïij/ce poppencollectie bij Nieuwveense K uisheidskwestie Geen foto... PvdA LEIDEN HELPT BIJ DE PROBLEMEN HUURVERHOGING Thermo Electric opent fabriek in Leiden Leiden verpaupert Goede bekende Dubbele straf... NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 APRIL 19/i (Van onze correspondente) [ejuffrouw Annie Bergshoeff heeft 7,o juist de 112de pop by haar verzameling geplaatst. Hel is een klederdrachtpopje afkomstig van de Canarische eilanden, dat een veilig plaatsje krygt naast een jeugdige Indiaan. de kleine huiskamer, grenzend aan de manufacturenwinkel in een van Nieuwveens oudste huisjes aan de A. H. Kooistrastraat, is een pas sende kast met verlichting, speciaal ingericht, voor deze rijk gevarieer de poppenkollectie. „Hoe ik ermee begon?", vertelt de gelukkige bezitster. „Eigenlijk is het een hobby, waarvan het be gin bij me thuis werd gebracht. Jaren geleden al was het de ge woonte om voor de missie kleding in te zamelen. In de winkel was er altijd wel iets, soms ook artike len. die niet meer zo goed in de verkoop lagen. Ze hadden dit voor hun doel nog heel graag. En voor een groot deel was het een heer lijke opruiming, als er weer eens een paar flinke dozen vol weg konden. Later kwam er dan een hartelijk bedankje vanuit het St. Carolus Hospital in Djokjakarta, maar het hoefde echt niet. ot op een dag een van de missie zusters, een oud-Nieuwveense met verlof over was en een handge- sneden houten beeldje meebracht, vervaardigd door een inlander. Het stelde de godin van de rijst voor. In omgekeerde stand is het de god van het kwaad, zodat op deze wijze in de voet verwerkt de rijstgodin het kwade met voeten treedt. Eigenlijk vond ik het veel te kostbaar, maar de waarde ligt daar heel anders. Een poos later bood een familielid uit Nieuw Zeeland deze Maori aan. Het is de uitbeelding van een volksrite daar. Bij aankomst van vreemde lingen wordt in dans de tong uit gestoken, ten teken, dat men wordt geaccepteerd. c kreeg plezier in de gewoonten en aard van andere volkeren en op onze eigen vakantiereizen kocht ik onderweg poppen, gekleed volgens zuivere traditie van de streek, zoals in Schwarzwald, Tirol, Beie ren en eigen land Hindelopen, Spakenburg, Staphorst, Volendam. Intussen kwam er nog een echt paar bij uit Kenya, een bruids paar uit Formosa. Men wist een GEMEENTE LEIDERDORP BESTEMMINGSPLAN „ESSENPARK 1968" De burgemeester der gemeente Leiderdorp brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning ter openbare kennis, dat met ingang van maandag 5 april 1971 gedurende een maand ter gemeen tesecretarie, afd. Algemene Za ken, voor een ieder ter inzage ligt: het ontwerp van het bestem mingsplan „Essenpark 1968". met de daarbij behorende toelichting, omvattende het gebied tussen de Persant Snoepweg. de Monnik- kenweg en de Hoogmadeseweg. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij d? gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp-bestemmingsplan indienen Leiderdorp. 1 april 1971 De burgemeester van Lei derdorp, M. A. VAN DER HAVE. geeft acte de présence. En misschien is een van de aardigste bijzonderheden wel de persoon van mejuffrouw Annie Bergshoeff zelf. Ze is een goede bekende in het gehele dorp, aktief om mee te doen, als er te helpen valt of te „huldi gen". Voor de kleintjes is ze „Tante Annie", die het gepresteerd heeft om al dertig jaar achter dezelfde toonbank te staan in het kleine, bijna historische pand. Vele Nieuwveners weten niet eens haar juiste achternaam. Ze staat al zo lang in de winkel van Oom Teun Gersie, dat ze zelf met deze achter naam is „vergroeid". „Tante Annie", roept een jeugdig klantje, „kom 's, ik kan een nieuw liedje zingen". En terwijl de kleine kleuter zich hakkelend uitslooft om woorden en tonen bij elkaar te krijgen voor een beloning uit de snoepjesbus. con verseert het paar uit Kenya met de Zuidafrikaanse inboorling, leunt de Portugees gemoedelijk tegen de Horse-guard van Buckingham Palace, steekt de Maori zijn tong uit tegen de Amerikaanse opa en oma in hun schommelstoel (zuivere reproduktie van Early Americana Museum), pronken Israël en Jor danië tèzamen in hun bonte kledij, en zwiert het Russische danspaar uit de Oekraïne lustig voor de bewonderende ogen van een Chi nese mandarijn. Een voorbeeld voor een Wereld federatie. Utopie of idealisme? LEIDEN ..Nee. die bussen vind ik maar niets. Ik word er altijd misselijk in. Daarom ga ik maar naar mijn dochter lopen." Mevrouw Van der Blom-Smit, 81 jaar. zegt het alsof het een norma le zaak is. Tweemaal in de toeek gaat zij vanuit haar huis in de Oosterdwarsstraat lopend naar de Hoflaan in Zuid-West en weer te rug. Haar man. een jaar jonger, tippelt die afstand viermaal. „Ik breng mijn vrouw altijd weg, maar ik ga daar niet een hele middag op insife zitten. Ik loop dan weer naar huis. por het ka cheltje een beetje op en ga dan mijn vrouw weer halen." Het echtpaar Van der Blom- Smit is volgende week 60 jaar ge trouwd. Een foto in de krant wil len ze niet. Mevrouw Van der Blom legt dat, terwijl ze de laat ste lepels en vorken staat af te drogen, wel eventjes uit. „Mijn overburen waren een paar jaar geleden ook zoveel jaar getrouwd. Er kwam een foto in de krant en ze kregen ontzettend veel aan loop. Een paar dagen na het feest is mijn buurvrouw toen overle den. Daar heb ik geen zin in. Ik wil nog graag een jaar of tien bijtekenen." Allebei zijn ze nog kerngezond. Ze keuvelen heerlijk over „de goeie ouwe tijd", die zehelemaal niet zo goed vonden. „We hebben altijd de eindjes aan elkaar moe ten knopen. We zijn „op niets" getrouwd en mijn man verdiende maar 7.-. Daar moest dan nog f 2,- huur vanaf. Maar je ziet het. je kunt er toch oud mee worden." Het echtpaar Van der Blom- Smit, dat gistermiddag loco-bur gemeester Menken op bezoek kreeg, heeft drie kinderen, tien kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. ALPHEN Al twintig jaar lang zit het bestuur van onze gemeente met een kuisheidsprobleemIn 1951 maakte de Goudse Sonja Meijer in (vrije) opdracht van de gemeente vier muurreliëfs, die de dode muur van id Heit -Jirijft ons: Drie recente uitspraken hebben mij eer getroffen. Ten eerste die, welke k in de Leidse pers aantrof: Lei- len verpaupert meer en meer, een litpsraak, waar helaas niets tegen n te brengen is. Een tweede kwali- icatie vond ik uiterst pijnlijk, nl. en veel gehoorde van mensen bui en de veste: wat is Leiden toch een irmoedig gat. Een derde uitspraak tornt uit de mond van oud-burge- neester Van der Willigen: In Lei- len moet de eerste jaren veel ge- >raat worden. Deze zienswijze moet zeer beden- teliik worden geacht. Ik zou er de nijne tegenover willen stellen en leggen, dat er moet worden aange- >akt. Dagelijks hobbel ik over de Rijns- lurgerweg. die drie verschillende loorten wegdek heeft. In het mid- len een wasbordoppervlak en zelfs estanten van asfalt. Ter hoogte van ïummer 107 zijn deze zo desolaat, lat ik me afvraag of deze toestand le propaganda van de V.V.V. niet ïadelig beïnvloedt, vooral nu de /oorjaarsdrukte gaat beginnen. Want als men argeloos over deze gaten •ijdt, rammelen uw tanden en kie- :en in uw mond. Over de met vreugde begroete Willem de Zwij- (erlaan zal ik maar geen suggestie ioen; deze is wel zö klungelig van >pbouw, dat de zaak me tot in lengte van dagen hopeloos lijkt. En hier •eed toch tien jaar geleden geen stadstram, waaruit het wasbordop pervlak van de Rijnsburgerweg valt te verklaren. In Leiden rekent men met het z.g. Leids kwartiertje: zelfs erediensten kunnen met moeite op tijd begin nen. Het stadsbestuur rekent met wat langere termijnen. Men zegt wel eens, dat elke gemeenschap het be stuur krijgt dat het verdient. Ik zou willen vragen: hebben de Leidse in woners het dan zö bont gemaakt? H. L. Welbooren originele houten olifant uit Brits- Indië voor me te bemachtigen. Het werd een intense hobby. Wanneer familie of kennissen naar het buitenland reizen, vraag ik ze om bepaalde klederdrachtpoppen mee te nemen. De verzameling groeide. Je wilt ze graag kompleteren met vertegenwoordigers van alle lan den en streken. Zo had ik een Schotse pijper en doedelzak-speler, maar een Engelse horse-guard ont brak. Een goede kennis, die naar Londen tripte, wist hem op de kop te tikken". Opvallend fijn in afwerking en uit voering is de Antilliaanse bruid. Er zijn schoonheden uit Nepal, China, Japan. Presentaties van India, Rusland, Portugal, Spanje, Schotland, Suriname, noem maar op, maar ook een struise Scheveningse De hogere burgerscholen B en afdelin gen hogere burgerscholen B van lycea hebben op onderstaande data mondeling examen bij de volgende gecommlteerden: ALPHEN a/d RIJN, Scholengemeenschap Christelijk lyceum. afdeling hbs-B. 17. 18. 19. 21. 22. 24. 25 en 26 mei: Ir. A C van den Bergen. Rotter dam, dr. M J Voorn, Leiderdorp, mevr. mr. H de Lange-van Raaltc, 's-Gravenha ge. LEIDEN Louise de Collgny-scholengemeenschap, afdeling hbs-B. 10, 11. 12, 13, 14 en 17 mei: drs. H Zegeling. Odijk, dr. R E de Rooij, Leiden, mevr. drs. ChDM Hekster-Zwle- bel. Oegstgeest. Rembrandt Scholengemeenschap, afdeling hbs-B. 17. 18. 19. 21. 22. 24 en 25 mei dr. H Swiers. Delft. dr. J A A Vertinden, 's- Gravenhage, J M Roelofsen. Wassenaar. Chr. Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft, afdeling hbs-B, 9. 10. 11, 12. 14. 15. 16. 17 en 18 juni: M G Beumer. Pijnacker. ir. W J A M Peterse. Rijswijk (Z.-H.). J M Roe lofsen. Wassenaar. Chr. Scholengemeenschap Leiden Zuid- LEIDEN De Leidse PvdA gaat huurders helpen tegen de huur verhoging, die per 1 april ingaat. Die huurverhoging is niet verplicht aldus de initiatiefnemer en moet tot stand komen door overeen stemming van huurder en verhuurder. In tal van gevallen behoeft de verhoging niet te worden betaald. De PvdA afdeling Leiden is nu van plan in die gevallen advies en steun te geven. M.en wijst erop, dat huurders, die de oude huur blijven betalen dus DEN HAAG Een 57-jarige mon teur van de gemeente Leiden belast met het op tijd vervangen van lam pen der straatverlichting, verzamel de gebruikte maar nog niet defecte lampen in dozen. Op een kwade dag gaf hij een kennis een paar van die dozen. Dat had hij beter niet kun nen doen want juist op die dag werd die kennis m verband met een ver- keerskwestie door de politie aange houden en wat vond de politie in zijn auto De gemeente heeft de monteur al gestraft en daarom vond de Haagse politierechter, voor wie de man gis teren terecht stond, het beter als in soortgelijke gevallen de officier van justitie eerst eens contact opneemt met de betrokken instanties, omdat het anders op een dubbele straf uit draait. Hij beperkte zijn vonnis nu tot f 25 boete. Jubilaris bij Wernink kreeg onderscheiding LEIDEN Loco-burgemeester Menken reikte gistermiddag in de kantine van Wernink de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, uit aan de heer F. Heijmans (62), die zijn veertig jarig jubileum vierde. De heer Men ken releveerde, dat de jubilaris zich heeft opgewerkt tot een allround vakman, aan wie de afwerking van de produkten kan worden toever trouwd. Het maken van betonnen palen, damwanden, balken en gevel elementen heeft voor hem geen ge heimen. zonder verhoging niet om die re den uit hun huis gezet kunnen wor den. Zegt een verhuurder de huur op. dan is het slechts zaak niet akkoord te gaan met de huuropzegging; men heeft dan recht op huurbescherming. Verscheidene categorieën huizen, waaronder nieuwbouw, komen niet in aanmerking voor de huurverho ging. Maar bovendien kan men wei geren huurverhoging te betalen, wan neer de woning slecht is of wanneer men zelf al heel veel aan het onder houd heeft gedaan. Men doet er goed aan in een brief aan de huiseigenaar zo goed mogelijk uiteen te zetten, wat de gebreken zijn of wat men zelf heeft verbeterd. Komt het tot een conflict tussen huurder en verhuurder, dan staan, aldus de Pvd A. verschillende wegen open, afhankelijk van de situatie. Men kan een advies van de huurad viescommissie vragen voor de prijs van een rijksdaalder. Dat advies Afscheid mevr. De Kool VOORSCHOTEN Op spontane wijze namen gisteravond de Voor- schotense vrouwen afscheid van mevrouw M. de Kool-Uitenbogaard, echtgenote van oud-burgemeesIer L. de Kool. De avond was georganiseerd door de Federatie Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening. De heer en mevrouw De Kool genoten zichtbaar van het vrolijke, luchtige program ma waarin zang de boventoon voer de. Iedere vrouwenvereniging had een eigen bijdrage.. Het bestuur van de federatie, waarvan mevrouw De Kool presi dente was, overhandigde een grote reiskoffer. heeft een zekere rechtsgeldigheid; wanneer men zich eraan houdt, kan men opnieuw onmogelijk uit huis ge zet worden. Het kan ook mogelijk zijn, dat een advocaat moet worden ingeschakeld of een proces moet-worden aange spannen, hoewel dat in het algemeen eerder een zaak van de verhuurder zal zijn. In deze situatie, of als men een proces „aan de broek krijgt," ls het raadzaam eerst advies in te win nen om financiële moeilijkheden (proceskosten) te voorkomen. De PvdA is daarbij bereid tot hulp. In eerste instantie kan men de hulp inroepen van de PvdA - fractie (Jacques Urlusplantsoen 122 Leiden), bij gebleken behoefte wil de PvdA huurombudsmannen aanstellen. west. afdeling hbs-B. 10, 11. 12. 13. 14. 15 en 17 mei: I W J C Kau, 's-Gravenhage. drs. H J Micheels, 's-Gravenhage. ds. J G Visser. Voorburg. Bonaventuracollege, afdeling hbs-B. 2. 3. 4. 5, 7. 8. 9 en 10 Juni: prof. dr. A C Zaanen, Delft. dr. J F Sirks. Voorschoten, dr. J G Loohuts, 's-Gravenhage. LISSE R.K. Scholengemeenschap Florettlcollege, afdeling hbs-B. 2, 3. 4. 5, 7, 8 en 9 juni: ir. J Mension, Bussum, mevr. B J M Olden- burg-Belfrido, Wassenaar, mevr. drs. Ch D M Hekster-Zwlebel, Oegstgeest. OEGSTGEEST Scholengemeenschap Het Rijnlands ly ceum, afdeling hbs-B. 2. 3. 4. 5, 7. 8. 9, 10, 11, 12 en 14 juni: ir. H Feikema. Delft. ir. S E Angad Gaur. 's-Gravenhage, mevr. mr. drs. G J Manger Cats-SJollema. 's- Gravgnhage. WASSENAAR Stichting Het Rijnlands Lyceum, afdeling hbs-B. 10. 11. 12. 13. 14. 15 en 17 mei: Ir. J Mension. Bussum. Ir. J B van Trlcht. 's- Gravenhage. G van Veelo. 's-Gravenhage. De volgende middelbare scholen voor meisjes en MSVM-afdellngen van lycea, gymnasia en hogere burgerscholen hebben op de daarbij vermelde data mondeling eindexamen met de gecommiteerden LEIDEN Chr. Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hoof.t afdeling msvm, 10, 11, 12, 14, 15, 16. 17. 18 en 19 juni: mevr. A M M A Claessen-van der Weiden. Wassenaar (e.a.), mevr. mr. H de Lange-van Raalte. 's-Gravenhage (n.f.), mevr. dr. A G de Tollenaere-Blonk. Warmond (d.g.). Scholengemeenschap St. Agnes, afdeling msvm. 10, 11, 12. 13. 14. 15. 17. 18. 19. 21. 22. 24. 25. 26 en 27 mei: drs. J H F M Crab- bendam. Alphen /ad Rijn (n.a.). mevr. H. van Traa-van der Burg. Leiden (f.g.). mevr. mr. A E Wiersma-Tichelaar. Leiden (e.d.). VOORSCHOTEN Bijdorp, school voor havo. msvm, 10. 11. 12. 13, 14, 15, 17. 18. 19, 21 en 22 mei: mevr. M J de Boer-Ruding, 's-Gravenhage (n.d.), mr. dr. R L Drllsma, Amsterdam (f.g), mevr. M Krantz-Staverman. Leiden (e.a.). WASSENAAR Stichting Het Rijnlands lyceum, afdeling msvm. 21. 22. 24, 25. 26 en 27 mei: mevr. A M M A Claessen-van der Weiden. Wasse naar (d.a.), mevr. mr. J C S Groskamp- Houwing. 's-Gravenhage (n.c.). mej. mr. A J Versprille. Leiden (f.g.). JReclameshow uitgesteld LEIDEN De reclameshow, die onder auspiciën van Kick's Produc tion op 5 april in de Groenoordhal zou worden gehouden, gecombineerd met een amusementsprogramma, waarin bekende artiesten optreden, is tot 27 april uitgesteld. LEIDEN Promenade-concert. Op woensdag 7 april a.s. zal in de reeks AVRO - Promenade-concerten met solistische medewerking weer een concert in de Stadsgehoorzaal worden gegeven. Het programma zal worden uitgezonden op zondag 11 april via TV-Nederland 1. Het concert wordt verzorgd door het Groot Omroep Orkest onder leiding van Edo de Waard. Deze keer treden als solist op: Marlyn Tyler - sopraan, John Bröcheler - bariton en Willy Caron - tenor. Uit gevoerd worden werken van Verdi, Rossini, Donizetti en Bizet. LEIDEN Forum Defensie op Augustinus Vanavond om 8 uur zal in het gebouw van de Studen tenvereniging „Augustinus", Rapen burg 24, naar aanleiding van de ko- mendte Tweede-Kamerverkiezingen een bespreking worden gehouden over enkele aspecten van de Neder landse defensiepolitiek. Er zal een forum zijn. bestaande uit generaal J. van Eisen (KVP), drs. A. de Boo (CHU). mr. dr. M. Imkaim (D'66), A. v. d. Spek (PSP), maj. W. J. Loos en drs. J. Fokkelman (discussielei der). Het thema is: „Welke factoren behalve de militair-strategische spelen een rol bij het lidmaatschap van Nederland van de NAVO?" De avond is voor iedereen toegankelijk. het badhuis in de Javastraat moesten gaan sieren. De gemeente betaalde daar volgens afspraak f5.000,voor en in de blinde muur werden al vak ken voor de reliëfs opengehouden. Deftige notabelen keurden en her keurden de reliëfs. Drie ervan gingen nog wel" maar het bovenstaande re- li ëf... Hadden de zich afdrogende vrouw en het badende jongetje nu maar hun kleren aangehouden toen zij in bad gingen, verzuchtten sommi gen. En dus verhuisde de onkuise Su- zanna naar de raadhuiszolder, teza men met drie andere reliëfs (die aan vankelijk „in stilte" zouden worden geplaatst). „Het" reliëf staat nu in de kamer van B en W; het college hoopt waar schijnlijk. dat het badende tweetal zelf een oplossing aan de hand zal doen. Eén wethouder heeft al het ivoord „verkopen" laten vallen. Weer een naam voor burgemeesterschap van LELDEN LEIDEN Er is weer een naam toegevoegd aan het lystje namen voor het burgemeesterschap van Lei den als opvolger van de onlangs af getreden mr. G. C. van der Willi gen, en wel die van dr. A. J. Vis (51) te Bussum. De heer Vis, die geschiedenis en Nederlands studeer de. was van 1954 tot 1970 wethou der van Bussum: daarvóór was hij leraar. Dr. VLs. een VVD-er is mo menteel gedeputeerde van Noord- Holland. Woensdag 31 maart Schouwburg. 8.15 u.: Pepijn, Opus 4. Steenschuur 6, 9.30 - 3 u.: verkoop zo- merkledingsbeurs Unie Vrouwelijke Vrij vrouw. Petrakerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur. bevolkingsonderzoek tuberculose. De Lakenhal, 7.30 uur: Oud-Lelden, jaarvergadering, daarna „Een avondje oud-Lelden". Donderdag 1 april Petrakerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. De Hoeksteen, Levendaal 1, 1.45 uur: paasgerechten. Levendaal 8, 8 uur: ledenvergadering afd. Leiden Expogé. Schouwburg. 8.15 uur: cabaret Pepijn, Gehoorzaal, 8.15 uur: K. en O.. Res'- dentle-Orkest, Meesterserle. Medew. Géza Anda. plano. „De Goede Herder", Oude Vest 13, 8 uur: gesprekskrlng „De Schakel", ds. E M Pannekoek over „Sacramenten, hei lige zichtbare waartekenen en zegels". Kantine Adler, Rooscveltslraat, 8 uur: De Natuurvriend. Vrijdag 2 april Zuiderkerk, 8 uur: prijsuitreiking aan en optreden van winnaars plano, orgel en kamermuziekconcours landelijk orgaan studenten-muziekgezelschappen. Petrakerk, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. De Hoeksteen, Levendaal 1, 1.45 uur: paasgebak. Nleuw-Minerva, 8 uur: Jaarvergadering „Koninginnedag". VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor den, 8.30 uur: kamermuziekavond door Residentie-strijktrio. Gehoorzaal, 2.30, 7 en 9.15 uur: mode show Libelle. Rapenburg 24. jazz-zolder Hot House. 22 tot 3 uur: Theo Loevendie. Hogewoerd 108, SSR-sociëteit. 8 u.: E C M Jurgens van PPR over pro gressieve concentratie. Zaterdag 3 april Gehoorzaal. 8 uur: prijsuitreiking aan en optreden van winnaars koor en or kest concours landelijk orgaan van stu denten-muziekgezelschappen. Schouwburg. 8.15 u.: Litterls Sacrum - speelt De Revisor. Kantine Clos en Leembruggen. Derde Binnenvestgracht. 10 tot 5 uur: afd. Lei den Philatelica, postzegelruildag. FILMS CAMERA Melsjesinternaa(k)t. 18 jaar. dag. 7 en 9.15 uur; do, vr, ma en di ook 2.30 uur. Follow me boys, a.l., za, zo en wo 2.30 uur. The undefeated, 18 jaar. vr en za 23.30 uur. LIDO Spartacus. 14 jaar, dag. 2.30 en 8 uur. LUXOR Love story, 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo ook 4.45 uur. REX Easy rider, 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo ook 4.30 uur. Het dagboek van een halve maagd, 18 jaar, vr en za 23.30 uur. STUDIO Het geval Percy. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo ook 4.45 TRIANON Patton. 14 jaar, dag. 2 en Apotheken Geopend voor spoedeisende^ gevallen Zuider Apotheek. Lammenschansweg LEIDEN Thermo Electric Internationaal N.V. te 's-Gravenhage zal in de loop van mei een nieuwe fabriek in het uitbreidingsplan de Waard te Leiden in gebruik nemen. Deze onderneming is gespecialiseerd op het gebied van temperatuur meet- en regelsystemen, draad, kabel en voelers voor temperatuurmetingen. Het bedrijf is onderdeel van een concern met meer dan 50 vestigingen en vertegenwoordigingen over de gehele wereld, waaronder fabrieken in de Verenigde Staten en in Canada. De Nederlandse vestiging in Den Haag is het hoofdkantoor voor Europa, het Midden-Oosten en Noord-Afrika, en zal eveneens omstreeks midden mei naar het nieuwe bedrijfspand verhuizen. De gespecialiseerde apparatuur, welke Thermo Electric op de markt brengt, wordt vooral gebruikt door de Chemische en Petrochemische industrie, als mede door machinefabrieken, voedingsmiddelen industrie, laboratoria en vele andere bedrijven, waar 'nauwkeurige temperatuurmetingen van belang zijn. Teneinde aan de snel groeiende vraag naar hun produkten te voldoen en de levering van apparatuur naar Europese normen uit te breiden, hebben directie en commissarissen besloten tot eigen produktie voor Europa over te gaan in een nieuw bedrijfspand, dat begin mei gereed zal komen. De keuze van Thermo Electric ls op Leiden gevallen in verband met dc gunstige verbinding met Schiphol, alsmede de centrale ligging in de Randstad Holland. Apotheek R van Breest Smal- lenburg. Loevestein 6. Leiderdorp, lel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. W1I- helmlnapark 8. Oegstgeest. tel. 53274 De zaterdagdlenst na 13 uur. de zon- dagdienst. de avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voorscho ten wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen, Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twcntwcl Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel 31123. Secr.: Trudie Doorduin. Rijndijk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 24101 b g.g. telefoon 20460: voor informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.3011.30, dinsdag en vrijdag ook 1417 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten; 1 okto ber31 maart 9—12 en 13.3016 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur. zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.3015.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00—19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Kinder kliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en 18.45—19.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30; 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en za. van 15—15.30; dl. en do. van 10 18.30. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—18.30. Annakllnlek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30-15.30 en 19-20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST maklintek: maandag t/m 16.45—17.45 uur: zaterdag 13—15 uur; zon dag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) lste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.09—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-patlënlen dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van l tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- ling: dagelijks van half 3 tot half 5: reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kinderen: woensda van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longklinlek en tbc- afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag cn zondag van half 3 tot half Tentoonstellingen Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 26 febr. tot 12 april, 10 tot 4 uur, zondag 1 tot 4 uur. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: tot en met 15 april, groepstentoonstel- lng, wandkleden, schilderijen, grafiek en plastieken. Rapenburg 94: tot 9 april werk van Theo Michels. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: Voorjaarstentoonstelling. surrealistische schilderijen van: Diane van den Berg, Brunklaus. Johan Hcrmscn. Frans Erke- lens en Rclndcrt van Brlemen. Machteld Ilooyen gouaches. Peter 'reeling etsen. Margriet Struyk. keramiek. Hans Gode- froy, ker. plastieken, dinsdag t.m. zater dag van 9—6 uur. Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: aquarellen van Lenie Korpershoek en ke ramiek van Guy van Hardenbroek, ope ning 3 april 4 uur, daarna t.e.m. 28 april, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur. dinsdag avond 8 tot 10 uur, zondag na afspraak, 9 t.e.m. 12 april gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3