Oranje duchtig gehandicapt Pintens dankt derde zege aan gehoorzaamheid Manchester City met 3-1 langs Gornik Zabzre GOUDSMfT H0FF Qt Linoleumfabriek gaat 300 mensen ontslaan Minder faciliteiten voor leden afgesplitste fracties Johan Cruijif en Rinus Israel deiinitiei niet mee voor interland tegen Joegoslaven Gent Wevelgem saaie koers Ook transfer in damesvoetbal' RVVH oppermachtig Behang van klasse! Q/Q 150 mensen op straat in Wijhe, 150 in Krommenie Van Peer klopt Heerjansdam: 1-0 15 DONDERDAG 1 APRIL 1971 Van een onzer verslaggevers ZEIST De selectie van het Nederlands elftal vertrok van morgen fors gehandicapt naar de badplaats Split, waar zondag de interland tegen Joegoslavië wordt gespeeld. Johan Cruijff en Rinus Israel, die twee vitale posten in het elftal zouden be zetten, gingen definitief niet mee. Hoewel de twee stervoet ballers de afgelopen dagen rede lijk snel van hun ziekte bleken te genezen, vond bondscoach Frantisek Fadrhonc, na overleg met KNVB-arts Frits Kessel, het niet verantwoord het duo voor de belangrijke ontmoeting te laten opdraven. Het niet beschikbaar zijn van Cruijff en Keizer betekent een forse itreep door de rekening van de Ne derlandse 'bondscoach. Tegen de (bij voorbaat zeer lastige) Joegoslaven immers moet het Oranje-elftal zon dagmiddag zijn laatste kans in de voorronde van het toernooi om het Europees kampioenschap voor lan denploegen verdedigen. Ajacied Jo han Cruijff, in het centrum van de aanval, en laatste verdediger Rinus Israel zouden de belangrijkste wa pens van Fadrhonc worden. Met na me de absentie van aanvoerder Israel betekent op dit moment een forse slag voor Fadrhonc. Ondanks de pes simistische berichten, die het afgelo pen weekeinde over zijn gezondheid circuleerden (de Feijenoorder speelde zondag met zijn club niet in de com petitiewedstrijd tegen Telstar) was de veel geplaagde bondscoach er stellig van overtuigd, dat Israel tijdig voor de interland fit zou zijn. De Rotter dammer, één van de beste verdedi gers van Europa, verscheen welis waar maandag niet op de centrale trakiing in het KNVB-sportcentrum in Zeist, maar hij was al zo ver van zijn griepaanval-genezen, dat hij gis teren eventueel de training zou kun nen hervatten. Israel, die de laatste dagen veel krachten heeft verspeeld, blijft echter thuis. Voor het eerst in zijn lange loopbaan als international is hij niet beschikbaar. Ook Johan Cruijff leek aanvanke lijk alsnog in staat de reis naar Joegoslavië mee te maken. De frêle Ajacied, die doör een zware verkoud heid getroffen is, bleek maandag avond nog koortsvrij. In overleg met Cruijff en bondsarts Kessel heeft Fadrhonc echter om alle risico's te vermijden alsnog besloten om voor deze wedstrijd geen beroep op de grote kwaliteiten van de ster-aanval ler te doen. Frantisek Fadrhonc -heeft gisteren alleen een verdediger aan zijn selec tie toegevoegd. ADO-aanvoerder Aad Mansveld zal de door Israel verlaten plaats opvullen. Dat betekent overi gens nog niet, dat'de Hagenaar direct in het Nederlands elftal zal debute ren. Voor de verdedigings-linie be schikt Fadrhonck nu over Epi Drost. Wim Suurbier, Pleun Strik, Johan Neeskens en Aad Mansveld. Voor Johan Cruijff is geen vervan ger aangewezen. Fadrhonc zal ver moedelijk de PSV-er Eef Mulders óf Ruud Geels (Go Ahead), die voor hel elftal van Jong Oranje (zaterdag in Mostar tegen jong Joegoslavië) uitge nodigd zijn, als reserve bij het A-elf- tal laten optreden. Het Joegoslavische elftal, dat tegen Nederland zal spelen, is in vergelij king tot de wedstrijd op 11 oktober ingrijpend gewijzigd. In de vermoe delijke opstelling komen slechts vijf spelers voor, die ook in Rotterdam begonnen aan de wedstrijd met het gelijke spel (11) in het stadion Feijenoord. De basisopstelling is naar alle waarschijnlijkheid: Vukcevic, Pavlo vic, Pumpanovic, Antonijevic en Pau- novic; Holcer en Petkovic; Jerkovic, Bukal, Acimovic en Djajic. Het is mogelijk dat in deze opstelling nog twee wijzigingen worden aange bracht. De Joegoslavische voetbalbond heeft voorlopig aan de schorsing door de Europese voetbal unie, naar aan leiding van de incidenten in de Euro pese bekerwedstrijd tussen Carl Zeiss Jena en Rode Ster, van Djajic en An tonijevic de uitleg gegeven dat die schorsing alleen betrekking heeft op Europa-bekerwedstrijden voor clubs. Mocht dit uitgangspunt niet juist zijn dan zullen Antonijevic en Djajic wor den vervangen door respectievelijk Oblak en Pirec. De Joegoslavische voetbalbond heeft naast het laatste tweetal de volgende spelers als reser ve aangewezen: Dujkovic, Rajkovic, Djocivoski en Bjekovic. De Joegosla ven die ook in Rotterdam speelden, zijn: Pavlovic. Paunovic, Holcer, Pet kovic en Djajic. Bukal kwam in het veld als vervanger voor Pavlovic en hij moest op zijn beurt weer plaats maken voor Oblak. Het Joegoslavische elftal is op dit moment in Cavtat, een badplaats aan de Montenegrijnse kust, in een trai ningskamp ter voorbereiding op de wedstrijd van zondag. Tony Booth scoort in de strijd te gen Gornik het tweede doelpunt voor Manchester City. NAV op zoek naar sponsors voor races Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Nederlandse Autorensport Vereniging (NAV) is op zoek naar een sponsor. Naar een of meer firma's, die een aantal grote wedstrijden (of racedagen zelfs) met een kapitaaltje wil steunen. De speurtocht van de NAV is tot nu toe zonder resultaat gebleven. Tijdens het paasweekeinde begint traditiegetrouw weer het auto raceseizoen op Zandvoort met een aantal internationale wedstrijden. De gemeenteraad van Zandvoort, die de ze winter het principe-besluit heeft genomen dat het circuit zal moeten verdwijnen, heeft onlangs 70.000 gul den beschikbaar gesteld om verbete ringen aan het circuit te maken. Dit vooral met het oog op de strijd om de Grote Prijs van Nederland, waarbij vorig jaar Piers Courage om het le ven is gekomen. De igemeénte Zand voort is ook bezig met de aanleg van een nieuw parkeerterrein in de on middellijke omgeving van het circuit. Van onze speciale verslaggever WEVELGEM Georges Pintens heeft de derde grote overwinning in zijn carrière voor zeker 80% te danken aan ploegleider Floran van Vaerenbergh. De sportdirecteur van de extra sportieve groepe ring Hertekamp-Magniflex-Novy gebood Pintens tot tweemaal toe op de fiets te blijven in Gent-Wevelgem op momenten dat de .geblesseerde 24-jarige coureur uit Niel bij Antwerpen eigenlijk maar liever in de bezemwagen wilde stappen. Vier kilometer voor de verlossende eindstreep werd Pintens' gehoorzaamheid beloond. Hij demareerde toen uit een groep je van vijf vluchters en hield juist voldoende voorsprong om het gretige peloton onder aanvoering van Rogier de Vlaeminck en Gerben Karstens Voor te blijven. Na zijn overwinnin gen in Rund um den Honniger Turm ?n de Amstel Gold-race van vorig aar is deze zege voldoende om zijn topmanschap bij de Belgische groe- >ering wat meer inhoud te geven. Pintens zorgde met zijn solo voor iet enige opwindende moment in een ange, saaie koerg waarin door het loge tempo, bijna 45 kilometer per mr, iedere ontsnapping een volkomen litzichtloze zaak leek. Het over het lgemeen vlakke parkoers door het Haamse land maakte het zelfs voor enommé's als Merckx en De Vlae- mnck onmogelijk om een grote af- cheiding teweeg te brengen. De Cemmelberg op ongeveer dertig kilo- neter voor de aankomst, de enige indernis van importantie, bleek niet waar .genoeg om een beslissing te orceren. Voordien had alleen een val an Merckx enige opschudding te- veeg gebracht. De Belgische ,.cam- lionissimo" kwam enkele honderden neters achter het peloton, dat toen liet meer haast maakte dan voordien. )e groep scheurde in drie stukken iteen, Jan Janssen, die zelf in de erste groep zat, verklaarde: „Als we oen de wind van opzij hadden ge- Tegen, zou het voor de rest erg ïoeilijk zijn geweest om nog bij te omen. Het vlakke parkoers, de gun- tige wind en dientengevolge de hoge nelheid, maakte het voor de achter- lijvers echter gemakkelijk om de ansluiting te krijgen." Hergroepering De hergroepering kwam tot stand mder echter de bijna complete Her- ikamp-equippe Zelfs Pintens, de :opman, wag even tevoren gevallen. |Ik reed op het kantje en moest uit- ijken. Ik kwam behoorlijk ten val. 'ijn schouder was rauw en ook mijn jeen had ik geschaafd. Het eerste - raar ik toen aan dacht, was opge- Ploegleider Van Vaerenbergh (esliste echter anders. Hij stormde iet zijn wagen naar voren en riep leven van de acht vertegenwoordi- |ers in de eerste groep terug om Pin- |ens te hulp te komen. Van Vaeren- ierg: „De hele ploeg is rond Pintens Ipgebouwd. Hij is de kopman. Ik heb llemaal jonge knapen in de ploeg, lie zich bergid hebben verklaard zich oor hem te zullen inzetten. Het was lus niet meer dan logisch dat ik alles p die ené kaart zette. Alleen Van .looster heb ik laten rijden". Voor George Pintens was er geen zeg meer terug. „Mijn sportdirecteur ete me weer op de fiets. Ik moest erder". De achterstand van de roep-Pintens bedroeg op dat mo ment, ruim 80 kilometer voor aan- omst, bijna 2minuut. De Herte- amp-trein joeg het onrustbarend rote gat echter binnen de twintig ilometer dicht. Het hoofdstuk Pin- sns moest toen nog beginnen. Dat egin kwam toen 12 kilomeier voor e streep de altijd actieve Belg Ro- ier Rosiers de ruimte insprong. Pin- ;ne: „k zag hem gaan en toen wist dat ik op moest passen Rosiers verd de laatste weken bijzonder terk. Tschan sprong hem achterna, chöenmaecker van de Molteni-ploeg ing als bewaker mee. Dat was vol- oende. Die drie jongens kunnen stuk oor stuk sterk koersen. Ik sprong ok mee en kreeg bovendien nog Ole titter achter mij aan. Merckx en De Vlaeminck aarzelden. Ik wist toen dat wij een kans .hadden." Marge De voorsprong van de vijf koplo pers groeide binnen de kortste keren uit tot ruim 35 seconden, een marge die door de wedstrijdleiding groot ge noeg werd geacht om de volgwagens tussen de koplopers en het peloton te laten. Protesteerde Floran van Vae renbergh terecht: „In feite was het gat te klein. Als de koersleiding iets langer had gewacht had het peloton nooit meer kunnen naderen". De ja gende horde die de volgwagens steeds in het vizier hield naderde angstwek kend snel. Luttele kilometers voor de streep zocht Pintens de wagen van zijn begeleidende ploegleider. „Ik kan niet meer. Ik heb vreselijk veel last van mijn schouder. Die trekt hele maal". „Dan laat je die schouder nog maar vijf kilometer trekken. Je gaat in ieder geval door", repliceerde Van Vaerenbergh. Pintens .ging door. nau welijks duizend meter later plaatste hij zijn beslissende demarage. „Ik moest toch doorgaan en ik, zag duide lijk dat de anderen bijna opgebrand waren. Ik voelde dat het nog lekker ging". Pintens weergaloze attaque werd niet beantwoord. Het resterende kwartet liet zich overspoelen door de jagende meute, die toen nog één haas als lokaas had. De kleine Belg hield het echter tot op de streep, waar hij nog een lengte voor bleef op Rogier de Vlaeminck en Gerben Karstens. Voor de Mars-équipe r.a de nieuwe tegenslag van de afgelopen weekein den een zeer acceptabel resultaat. Hulpploegleider Noël Foré: „De équipe heeft goed gereden. Rogier kwam maar iets tekort. Ik ben ook tevreden over Zoetemelk. Hij heeft in de Amstel Gold-race niets laten zien. Dat hebben wij hem onder de neus gewreven. Het heeft direct geholpen. Jopie heeft zich vandaag ten minste een paar keer laten zien." Gerben Karstens Karstens' prestatie werd door Goudsmit Hoff-ploegleider Pelle- naars redelijk goed ontvangen. Toch was er nog kritiek. Zei de Bre- danaar: „We hebben gisteren een be spreking gehad. Daarin heb ik Kars tens gezegd dat hij speciaal op Ro- KOPENHAGEN (UPI) Manchester City heeft gisteravond in Kopenhagen dankbaar gebruik gemaakt van drie verdedigings- fouten van Gornik Zabrze. De Engelsen wonnen de beslissings wedstrijd uit de kwartfinales van de strijd om de Europa Cup II met 31 en ontmoeten in de halve eindstrijden het Londense Chelsea. In de andere halve finale speelt PSV tegen het Spaanse Real Madrid. De Belg Georges Pintens sluit de wegwedstrijd GentWevelgen winnend af. Hij bleef Roger de Vlaeminck, Gerben Karstens en de Deen Mortensen voor. siers moest letten. Die knaap (uit de Bic-ploeg van Jan Janssen - red.) rijdt geweldig sterk. Maar toen Ro siers ging, was Karstens er niet. Op dat moment heeft hij dus gefaald' De begrijpelijk zeer gematigde kri tiek op Karstens vormde maar een flauwe afspiegeling op het oordeel dat Pellenaars over Jan Krekels uit sprak: „Ik ben echt ontevreden over hem. Hij heeft meer belangstelling voor het huis, dat hij aan het bouwen is, dan voor de voorbereiding op zijn wielcrvak. Bovendien zet hij zich te weinig voor de anderen in". Die kri tiek kwam ook van de zijde van Karstens. „Ik heb Krekels nog ge vraagd om de sprint voor mij aan te trekken, maar hij vertikte het Kre kels wilde liever zijn eigen kans gaan en dat terwijl er gisteren nog afge sproken was dat de ploeg bij de eind sprint voor mij zou rijden. Laat hem een voorbeeld nemen aan Harry Steevens. Die stond eerst een wiel aan mij af en trok in de eindfase nog de sprint voor mij aan. De ploeg groeit langzamerhand naar een een heid toe. Maar er zijn nog enkele ele menten die liever hun eigen kans gaan." Pellenaars had nog meer kritiek op Krekels. „Bij de bespreking die we de dag voor de wedstrijd hadden, kwam hij te laat In het verleden is het al eens vaker voorgekomen. Ik heb hem gewaarschuwd dat hij een volgende overtreding uit de ploeg vliegt." Kre kels' tommentaar: „Ik hoefde de sprint voor Karstens niet aan te trek ken Ik mag best mijn eigen kans gaan in zo een geval. En wat de moeilijkheden met Pellenaars betreft: ik heb goede hoop dat alles weer spoedig in het reine komt." 1. Pintens (Bel.) 234 kilometer In 5 uur en 19 minuten. 2. R. de Vlaeminck (Bel.) 3. Karstens (Ned.) 4. Mortensen (Den.) 5. Van RIJckexhem (Bel.) 6. Kerremans (Bel.) 7. C Quimard (Fra.) 8. Basso (It.) 9. Janssen (Ned.) 10. Verbeeck (Bel.) 11. Steevens (Ned.) 12. Van Clooster (Bel.) 13. Reybroeck (Bel.) 14. Merckx (Bel.) 15. Van den Berghe BARCELONA (AP) In Spanje is gisteren voetbalhisto rie geschreven. Voor het eerst kreeg een vrouwelijke voetbal ler, de 15-jarige Hamed Paqui- ta. een transfer. Zij ging van Espanol naar Barcelona. Paquita, rechtsbuiten, krijgt van haar nieuwe vereniging 4.000 pesetas (200 gulden) per maand, alsmede een vaste pre mie van 1.000 pesetas per wed strijd. Hoewel „damesvoetbal" in Spanje niet door de bond wordt erkend, bestaan er ruim 50 vrouwenclubs, die alleen vriendschappelijk of liefdadig heidswedstrijden spelen. De beslissingswedstrijd in Kopen hagen was noodzakelijk geworden, toen Manchester City vorige week op eigen terrein de in Polen opgelopen 20 achterstand nivelleerde. De strijd in Manchester kreeg het afge lopen weekeinde extra ruchtbaarheid, doordat de voorzitter van Gornik, Eryk Wyra, de beschuldiging uitte dat de spelers van City gedrogeerd zouden zijn geweest. Zij verzochten de UEFA om dopingcontrole bij de derde wedstrijd. En hoewel City-ma nager Joe Mercer hard om de be schuldigingen heeft gelachen, deed de UEFA de zaak niet zonder meer af. Voor de wedstrijd van gisteravond verdwenen de namen van drie spelers van ieder team in een verzegelde en veloppe en na afloop moesten de zes betrokken spelers zich aan een do pingonderzoek onderwerpen. Manchester City, houder van de Europa Cup II, startte sterk op het natte veld en reeds na twintig minu ten kon Niel Young uit een pass van Francis Lee scoren. Bij dit doelpunt ging doelman Kostka niet geheel vrijuit, evenmin als bij het tweede. Tommy Booth kon toen, na een vrije trap van Davis Connor, scoren. Gornik zette na die tweede treffer Manchester City onder druk en kdrt na de rust verkleinde de Poolse inter national Lubanski de achterstand tot 21. Manchester City kreeg het moeilijk, maar de jonge doelman Ron Healey hij speelde gisteravond pas zijn vijfde wedstrijd voor de City bracht keer op keer redding en rust, in het bijzonder op een dalende kop bal van Alois Deia. Francis ten slotte stelde de winst van Manchester vei lig. Colin Bell passeerde in de 65e minuut met een lange solo vijf Poolse verdedigers, Kostka kon de bal niet klem krijgen en Lee was er bij om van enkele meters in te schieten: 3—1. Manchester City Gornik Zabrze 3—1 (2—0). 21 Young 1—0. 38 Booth 20, 56 Lubanski 21, 60 Lee 31. Toeschouwers: 12.000. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het zal voortaan voor uitgetreden leden van een Ka merfractie veel minder aantrekkelijk zijn een nieuwe fractie te vormen. De Tweede Kamer heeft gisteren met grote meerderheid een voorstel aan genomen om afsplitsing van fracties te bemoeilijken. Vijf leden van de KVP en de groep-Goedhart stemden tegen. Het voorstel was ingediend door de Ka merleden Aantjes, (ARP), Bakker (CPN), Geertsema (VVD), Van Lier (PvdA), Wiebenga (PSP) en Freule Wttewaal van Stoetwegen (CHU). De toelage van de fractievoorzitter, de bijdrage in de personeelskosten, de spreektijd en de werkruimten voor de afgesplitste groeperingen zullen door het voorstel drastisch worden be perkt. Ook de moederfractie krijgt minder faciliteiten als enkele leden daaruit een nieuwe fractie vormen. De Kamer wees een voorstel van de KVP-er Westerterp om afgesplitste fracties in het geheel geen extra-faci liteiten te geven van de hand, slechts een meerderheid van de KVP en 2 boeren stemden voor. De heer Westerterp zei bij de in diening van zijn voorstel dat het on democratisch is als Kamerleden uit hun fractie treden en zelfstandig in de Kamer blijven zitten, zoals de af gelopen vier jaar de groep-Aarden, de groep-Goedhart en twee groepen Boeren. (Bel.) allen z.t. De klasseringen van de Nederlanders waren: 17. Krekels, 18. Via- nen 21. Wagtmans 22. Rentmeester 24. Dol man 25. Van Katwijk 30. Pijnen 35. Sche pers 43. Tabak si. Zoetemelk, allen In de zelfde tijd als Pintens. Op 20 seconden: 76. Prinsen 79. Va nBeer sOp 5 minuten 50 seconden 90. Serpenti 91. Benjamins. Pellenaars: kans op Tour de France Van onze speciale verslaggever WEVELGEN De deelneming van de Goudsmit Hoff-ploeg aan de Tour de France is zo goed als zeker. Giste ren verklaarde Kees Pellenaars tele fonisch door Felix Lévitan op de hoogte te zijn gebracht van deze posi tieve. beslissing. Pellenaars: „Op 16 april komen de ploegleiders voor de Tour in Parijs bijeen voor een be spreking. Voor die bespreking ben ik ook uitgenodigd. ONI - RVVH 0—6. ONI (2de klas afd. Brabant) nam zijn lichtinstalla tie (acht masten) in gebruik met een wedstrijd tegen RVVH. De Ridder kerkers zonder Brouwer, Monster en Rijnsdijk waren oppermachtig. Het had wel 100 kunnen worden, maar o.a. een gemiste strafschop (Schouten) en reddingen van doel man Rozenbrand voorkwamen dat. Nu scoorden Troost. Van Loenen en VAn Loon voor en Troost, Van Nug- teren (ingevallen voor Mak) en In 't Veld na rust. Mexico wil tegen Feijenoord spelen GUADALAJARA (ANP) Het Mexicaanse voetbalelftal zal in sep tember een toernee door Europa ma ken. In die tocht is ook ruimte open gelaten yoor een wedstrijd, in de tweede helft van september, legen Feijenoord. Manager Guus Brox van oc.ttti S &12ZgSSSLE?*i£: Akkoord met honden Et, „nSSSÜÏ JUïïLÏS: derd voor het organiseren van een wedstrijd tegen het Mexicaanse elftal, maar dat er nog geen beslissing is genomen. Bij de Nijmegse eredivisieclub NEC wordt de heer W. Jansen per 1 mei benoemd tot manager. Wil Jan sen is momenteel secretaris betaald voetbal van NEC. Sparta heeft in Wezep geoefend te gen WHC, een amateurvereniging in dë eerste klasse van het zaterdag voetbal. De Rotterdammers wonnen met 61 (30). De doelpunten wer den gescoord door Kleinjan (2x), Koud- ijzer (2x), Bosveld en Kowalik (allen Sparta) en Wessels. Er waren 2000 toeschouwers. FC Utrecht heeft, gisteravond ge lijkgespeeld met 22 tegen het West- duitse Borussia Dortmund. De rust stand was 10 in het voordeel van de Duitsers. Het scoreverloop was: 15. Kurat 01, 80 Olsen 11, 84. Rielander 12, 89. Van Veen 22. Toeschouwers: 10000. Manchester City: Healey; Towers, Connor, Doyle en Booth; Donachie Jeffries en Bell; Lee, Young en Hill. Gornik Zabrze: Kostka; Wrazy, Oslizlo, Latooha, Gorgon; Scoltysik, Deja en Skovronek; Banas, Lubanski en Szoryski. ARSENAL Arsenal bereikte gisteravond de fin ale van de Engelse FA-Cup door in Birmingham de beslissingswedstrijd tegen Stoke City met 2—0 te winnen. In de finale ontmoet Arsenal Liver pool. Het is voor de eerste keer in 19 jaar dat Arsenal in de eindstrijd van de Engelse beker zit In 1952 verloor het met 10 van Newcastle United. De twee doelpunten waarmee Stoke City werd uitgeschakeld, werden ge scoord door George Graham in de eerste helft en Ray Kennedy in de tweede helft. Protest PSV niet geaccepteerd EINDHOVEN (ANP) PSV zal zijn eerste wedstrijd in de halve fi nales van het toernooi om de Europa Cup II tegen Real Madrid eerst in Eindhoven spelen en wel op 14 april (aanvangstijd 19.15 uur) Het tweede duel tussen beide clubs zal plaatg vinden op 28 april in het Madrileense Bernabeu-stadion. Dit heeft de Euro pese Voetbalunie (UEFA) aan het be stuur van PSV bericht. Het protest van PSV (en Atletico Madrid, de tegenstander van Ajax in de Europa Cup I) tegen deze beslis sing werd door de UEFA niet ontvan kelijk verklaard. De competitiewedstrijd van PSV tegen AZ'67 zal in verband met de Europacup-verplichtingen van de Eindhovense club in plaats van op Tweede Paasdag worden gespeeld op paaszaterdag. 10 april, in Alkmaar. Aanvang 15.00 uur. Van onze economische redactie KROMMENIE De Nederlandsche Linoleumfabriek in Krommenie gaat 300 mensen ontslaan. Dit is het gevolg van de sluiting van de fabriek in het Overijsselse Wijhe, waardoor 150 men sen op straat komen, en de opheffing van de fabriek-noord en de kurkmalerij in Krommenie, waardoor nog eens 150 mensen zonder werk komen. (In enkele edities meldden wij dit gisteren al.) over begeleiding' De sluiting van twee van de vier fabrieken van de NLF is het gevolg van een „efficiency-onderzoek", dat de moedermaatschappij, de Zwitserse Continentale Lfnoleum-Union (CLU) begin 1970 liet uitvoeren bij haar Europese bedrijven. In het najaar van 1970 liet de directie van CLU het onderzoek verifiëren door het organi satiebureau Maynard. In totaal werken bij de vier fabrie ken van de NLF (Wijhe. Krommenie (noord), Krommenie (zuid) en Coevor- den, 1360 mensen, waarvan in Krom menie in totaal 1160. De directie heeft gezegd te hopen, dat door natuurlijk verloop het aantal ontslagen bij de fabriek te Krommenie wellicht be perkt kan blijven. Tussen de vakbonden en de directie is overeenstemming bereikt over een sociaal begeleidingsplan. Werknemers die ouder zijn dan 58 jaar, krijgen een uitkering van 100 procent tot hun gen een puntensysteem, gebaseerd op leeftijd en dienstverband, op basis waarvan zij van 6 tot 60 maanden worden begeleid. De begeleiding is zowel financieel als maatschappelijk en zal bijvoor beeld ook bestaan uit compensatiesa laris, wanneer men een baan vindt waarbij men minder verdient dan men bij de NLF aan salaris genoot. De werknemers in Wijhe worden vóór 1 juni op de hoogte gesteld wie er zullen moeten afvloeien, hun colle ga's te Krommenie vóór 1 november. De totale periode waarbinnen de af vloeiing zal moeten worden voltooid, schat de directie op één anderhalf jaar. Een woordvoerder van de bonden vertelde ons desgevraagd met de re geling „best tevreden" te zijn. Maar de bonden hebben wél inzage ge vraagd in het efficiency-rapport, op grond waarvan de 300 mensen zullen worden ontslagen. Voorts hebben zij geëist dat een onafhankelijk accoun tantskantoor zich eerst een oordeel gaat vormen over de inhoud van het rapport, voordat er ontslagen zullen vallen. „De Nederlandse directie, die nog maar pas door de Zwitserse maatschap pij was benoemd, heeft alle mogelijke moeite gedaan om onze eisen tegen te houden. Ten slotte hebben we de Zwitserse directie benaderd, die toen is komen overvliegen en die heren hebben we uiteindelijk kunnen over tuigen van de redelijkheid van onze eisen. We kunnen nu dus inderdaad het rapport beoordelen en laten con troleren door een accountant." CLU zal de produktie van Wijhe waarschijnlijk overbrengen naar Frankrijk. SSC HEERJANSDAM 1—0. Twintig min. na rust zette Henk van Peer rechtstreeks uit een vrije trap SSC op winst tegen Heerjansdam. Zeker voor rust werd er uitstekend gespeeld, waarbij de verdedigingen, vooral die van Heerjansdam. over heersten. SSC probeerde twee A-ju nioren. nl. Hans Koenen en Anton van Galien, die beiden voldeden. Uit stekende leiding arbiter Van Mer- kesteijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 15