Johan Cruijff geneest snel NDR wil Duindigt in eigen beheer VS moeten groter deel reserves aanspreken Geruchten over verlaging disconto steken kop wederom op in Duitsland iuldiging Zwart Wit in Ahoy Ethiopië dreigt met boycot Spelen 1972 Ajax favoriet bij bookmakers Overeenstemming over paasdatum Post, Verschueren, Janssen en Duyndam ook present Het weer in Europa 197 WOENSDAG 31 MAAKT 1971 Van een onzer verslaggevers ZEIST Johan Cruijff gaat vermoedelijk toch met het Neder- inds elftal mee naar Joegoslavië. De 23-jarige Ajacied was gister- rond volgens zijn (Vinkeveense) huisarts koortsvrij. Het afgelo- en weekeinde nog werd Cruijff geplaagd door een fikse verkoud- eid, die door de clubarts van Ajax, dokter Rolink, zelfs bronchi- s werd genoemd. Bondscoach Frantisek Fadrhonc hoopt nu. dat ruijff in de komende dagen weer voldoende op kracht kan ko len voor de zo belangrijke interland in de voorronden van het lernooi om het Europees kampioenschap tegen Joegoslavië. De edstrijd wordt zondag in Split gespeeld. De snelle genezing van Johan ■uijff heeft Frantisek Fadrhonc be- ijpelijk een berg zorgen ontnomen, bondscoach reageerde erg opge- Ht, toen hij dat nieuws gisteravond het KNVB-sportcentrum in Zeist »orde. Fadrhonc: „Ik ben maandag jg drie uur bij Johan op bezoek ge- eest. We hebben uitvoerig over ai rlei zaken gesproken. Ik merkte en al, dat hij .erg graag tegen egoslavië wilde voetballen. En dat van onwil, zoals hier en daar ge- ggeerd is, absoluut geen sprake eek. Cruijff heeft voortdurend een tstekende instelling getoond." „Johan is", vervolgt Fadrhonc, „in- ■rdaad behoorlijk ziek geweest. Al orige week zondag, tijdens de wed- rljd SpartaAjax, had hij last van erkoudheid. Via allerlei medicanxn- n heeft dokter Rolink hem in irband met de belangrijke wedstrijd (gen Celtic in Glasgcivv toch nog de been kunnen houden. Pas za- rdagavond bleek hoe ziek hij wer- elijk was. Hij had veertig graden >orts." Fadrhonc zal het „herstel" van de er-voetballer in het komende et- aal intensief volgen. Bondsarts Frits essel en verzorger Pierre van de kker zijn gisteravond bij hem op ezoek geweest. Fadrhonc gaat van- lag nog een keer naar Vinkeveen. De vraag blijft nu natuurlijk, of de tedicijnen op tijd uit zijn lichaam jn verdreven en hoe snel Cruijff eer krachten kan verzamelen. Ik en in ieder geval zeer optimistisch. Ik verwacht, dat hij donderdag met ons naar Split zal vertrekken." De bondscoach had nog meer goede berichten uit de druk bezette zieken boeg van het Nederlands elftal. Aan voerder Rinus Israël (met Cruijff gis teren absent tijdens de training van de selectie in Zeist) blijkt weer te zijn hersteld van zijn griep-aanval. „Toch moeten we met de gezondheid van Rinus oppassen", aldus de wat zijn pupillen betreft immers zorge lijke Fadrhonc. Het is namelijk de tweede keer in een korte periode, dat hij door de griep geveld is." De blessure van Piet Keizer (hij kampt met een pijnlijke knieband) blijkt mee te vallen. De Ajax-spits heeft gisteren alleen 's morgens licht getraind, maar hij verwacht, dat zijn pijnlijke knie zondag volledig gene zen zal zijn. Doelman Jan van Beve- ren en middenvelder-verdediger Jo han Neeskens bleken Weer volledig fit De selectie van Jong Oranje heeft op het KNVB-sportcentrum een oefenwedstrijd tegen het Nederlands amateurelftal gespeeld. De jeugdige Oranje-kandidaten wonnen het duel met 30. Hoekema en Geels (beiden Go Ahead) en Bonsink (DWS) zorg den voor de doelpunten. De basisop stelling van Jong Oranje (met tussen haakjes de vervangers na rust) was: Van der Pluym(Blaaifv), Krol (Van Vliet), Schneider, Overweg, Visser; Boskamp (Smid), Van de Veen, Hoe kema (Bonsink), Geels, De Jong; Mul- LONDEN (AP) Zoals bij iedere gelegenheid, waarbij ook maar het minste onzeker is, wordt er in Engeland druk ge wed op het ogenblik op de win naar van de Europa Cup voor landskampioenen. Van het kwar tet ploegen dat nog in de strijd is Panathinaikos, Rode Ster Belgrado, Atletico Madrid en Ajax staat Ajax het best ge noteerd. De Amsterdammers zijn volgens de Britse bookmakers 4 tegen 1 favoriet. Dat betekent dat voor iedere vier pond die op Ajax wordt gezet er vijf worden uitbetaald, als de cup inderdaad in De Meer terecht komt. ATHENE De rooms-katholieken in Griekenland zullen Pasen niet op 11 april vieren, zoals hun geloofsge noten elders, maar een week later, op dezelde datum als de orthodoxen. De oosterse en de westerse kerken vieren Pasen beide volgens het be sluit van het concilie van Nicea in 325 op de eerste zondag na de eerste volle maan in de lente. Het verschil wordt veroorzaakt, doordat de oosterse ker ken niet de gregoriaanse, maar de ju- liaanse kalender volgen. De wereld raad van kerken heeft enkele jaren geleden voorgesteld om tot een ge meenschappelijke paasdatum te ko men. Voorgesteld is de zondag in het tijdvak 9-15 april. DEN HAAG (ANP) De besturen van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport en de Stichting Totalisator Nederland zijn met de eigenaren van het landgoed Duindigt, mevr. Burgerhout-Jochems en H. Jochems in onderhandeling over de aankoop van het op dit Het Nederlands elftal oefende met de interland tegen Joegoslavië in het vooruitzicht gisteren op het KNVB- centrum in Zeist. Op de foto verslepen v.l. n.r. Theo Pahlplatz, Pleun Strik, Jan van Beveren, Wim van Hanegem, Henk Wery, bondscoach Frantisek Fadrhonc, Wim Jansen en Epi Drost een oefendoel. ders (Miuller) Jong oranje speelt za terdag in Mostar tegen jong-Joegoslavië. Beide selecties ver trekken morgen vanaf Schiphol naar het Oosteuropese land. Door Wim Huisman ROTTERDAM De directie van het Sportpaleis huldigt vrijdagavond Zwart Wit '28. De lands kampioen bij de zaterdagamateurs zal dan door een erehaag van wielrenners de „arena" worden >innengeleid. Alle spelers ontvangen een medaille als herinnering aan dit evenement. Het gemeente- testuur zal de huldiging een officieel tintje geven. Vermoedelijk zal de heer H. van der Pols, de \yet- ïouder van Sport en Recreatie, in Ahoy aanwezig zijn. Zwart Wit '28 zal tevens op het voor publiek fgesloten middenterrein een zaal voetbal wedstrijd spelen (van twee keer tien minuten) tegen een EPG- eam, dat bestaat uit Rotterdamse oud-internationals. KNVB wijst beroep Nieuwenhuijs af UTRECHT (ANP) De commissie van beroep van de KNVB heeft in Utrecht de tegen de FC Utrecht-spe ler Tonnie Nieuwenhuys uitgesproken straf bevestigd en hem voorts een voorwaardelijke boete van duizend gulden opgelegd met een proeftijd tot januari 1973. Nieuwenhuys had in een dagblad de integriteit van scheidsrechter Boosten in twijfel ge trokken. Zijn raadsman mr. J. Jans sen van Raay deed een beroep op artikel 7 10 van het Verdrag van Ro me, dat ieders verantwoordelijkheid voor publikaties door de drukpers slechts volgens de nationale wet kan worden geregeld en dus niet volgens het KNVB reglement. De commissie van beroep is echter van mening dat elk lid zich door toe treding tot de KNVB verplicht de statuten, reglementen en bestuursbe sluiten van die bond na te leven. Winst en verlies tafeltennisteam NAGOYA (ANP) Het Nederlands herentafeltennisteam heeft gisteren tijdens de wereldkampioenschappen in het Japanse Nagoya een overwin ning behaald. Hong Kong werd met 50 verslagen. Eerder op de dag had de nationale vertegenwoordiging nog een nederlaag geleden tegen Oosten rijk (51). De enige oveitvinning in die wedstrijd kwam op naam te staan van Nico van Slobbe die Heinz Schlu- ter met tweemaal 1921 versloeg. Ti telhouder Japan blijft in de finale- groep gemakkelijk winnen. Engeland moest met 51 het onderspit delven terwijl later Indonesië met een 50 nederlaag terug werd gewezen. Chi na, de andere titelkanidaat, versloeg Noord-Korea met 51, maar kwam tegen Hongarije toch nog in moeilijk heden (5—4). landgoed gelegen renbaancomplex. Dit gebied dat door de Stichting Totalisator zal worden gekocht be staat uit een renbaan van 1600 meter, een drafbaan van 1200 meter, stallen en een parkeerterrein. In totaal een oppervlakte van plus minus 26 hecta ren waarvoor een bedrag van 4,7 mil joen gulden betaald zal moeten wor den. Over de koopsom is in principe overeenstemming bereikt. Over een aacital bijkomende voorwaarden is tussen de beide stichtingsbesturen en de familie Jochems nog geen volle dige overeenstemming bereikt. Het bedoelde complex werd negen jaar geleden voor een periode van 25 )3ar van de eigenaren van Duindigt ge huurd. In de afgelopen periode wer den door de stichting N.D.R. ten be hoeve van de verbeteringen aan de accommodatie verscheidene grote in vesteringen gedaan. Als de koop doorgaat, komt het renbaancomplex jn bezit van de Stichting Paarde- sport Totalisator. Vaii der Heijden secretaris KNBSB AMSTERDAM (ANP) Door het aanvaarden van een nieuwe werk kring heeft Martin Bremer moeten besluiten zijn functie van secretaris van de Koninklijke Nederlandse Ba seball- en Softball Bond neer te leg gen. Het secretariaat zal voorlopig wor den waargenomen door Guus van der Heijden vice voorzitter van de KNBSB. De heer Van der Heijden zal deze functie tot uiterlijk de bonds vergadering van 1972 vervullen. Mar tin Bremer zal als vice-voorzjtter deel blijven uitmaken van het be stuur. Pieters Graafland, die zelf de spe- ers uitkiest en ook meespeelt, heeft Oor deze gelegenheid zelfs z'n reis aar Zuidslavië, waar hij als jurylid e wedstrijd van het Nederlands elf- il bijwoont, één dag uitgesteld. De ndere „oude voetbalrotten" zijn Rei- Kreyermaat, Tinus Bosselaar, lor van der Gijp, Cor Veldhoen, Ton- van Ede, Henk Schouten en een og nader aan te wijzen achtste spe- r. Beide ploegen zullen met zes spe- (er wordt gewisseld) in het veld" staan. Als scheidsrechters zul- n waarschijnlijk optreden Piet Roo ier en Jaap Bijleveld, twee Rotter- amse oud-eredivisie arbiters. Dat wart Wit'28 de daaropvolgende dag oor de nacompetitie tegen DOTO >eelt vindt men bij de Vaan-club een enkel bezwaar Commentaar van rainer Wim van Gijp: „Ik vind het eweldig". Op deze avond komen overigens iet alleen de liefhebbers en beoefe- aars van „King Soccer" aan hun ekken, want het grootste deel van e avond zullen de wielrenners hun >ndjes draaien. Dit gebeurt echter Vel voor de laatste keer in dit win- irbaanseizoen. Alle andere voor april Ts'echen verslaan West-Duitslancl GENèVE (AP) Tsjechoslowakije eeft in de A-poule van het wereld- ampioenschap ijshockey zijn vijfde verwinning in successie geboekt. 7est-Duitsland verloor met 40 van Tsjechen. De tussenscores waren -0, 1—0, en 2—0. Tsjechoslowakije, at het toernooi ongelukkig begon iet nederlagen tegen de Verenigde taten en Zweden, en daarna de weg irug vond dankzij een gelijkspel te en de Russen, is thans favoriet voor e zilveren medaille, het goud lijkt oorbehouden aan de Russen, die pas én verliespunt hebben, en alleen de tel kunnen verliezen als zij twee an hun laatste drie wedstrijden ver ezen, en Tsjechoslowakije alles wint. De Tsjechen verslogen maandag- fvond Zweden met 31. De tussen wanden waren 10, 10, 11. Jan Janssen geplande baanwedstrijden zijn name lijk vervallen. Oorzaak van dit be sluit is het feit, dat het de laatste tijd steeds moeilijker wordt het publiek een aantrekkelijk wielermenu voor te schotelen, omdat de coureurs zelf op dit ogenblik letterlijk en figuurlijk meer brood zien op de weg dan op de piste. Niettemin is men er in geslaagd voor deze sluitingsavond een aantal toprenners te contraeteren. KNWU- baancoach Frans Mahn en consul John Lakcrveld hebben als vervan gers van de zieke Charles Ruys als hoofdnummer een koppelomnium voor profs op het programma staan. De deelnemende ploegen zijn: Peter PostWim Bravenboer Leo Duyndam —Evert Dolman. Leyn Loevcsijn Jan Janssen, Cees StamGerard Koel, Piet de Wit—Jaap Oudkerk en Theo VerschuerenPiet van der Lans. Deze renners hebben vier onderde len voor de boeg: sprint (de twee ren ners van elke ploeg zijn dan in de baan), 1 km tijdrit per ploeg met vliegende start en aflossing en twee demyraces. In de eerste rit rijden Bravenboer, Dolman. Loevesijn. Koel. Oudkerk en Van der Lans. Elke tien ronden zal er één renner afvallen. In de tweede race (over twintig minuten) komen de „grote jongens" in de baan: Duyndam, Stam, De Wit, Janssen (voor het eerst in het Sportpaleis), Post en Verschueren. Dit laatstgenoemde tweetal zal voor het eerst in dit seizoen in een officiële wedstrijd tegen elkaar rij den. Bij vorige gelegenheden gebeur de dit in het kader van een of andere zesdaagse. Er is slechts één voor waarde om het titanenduel tussen Post en Verschueren doorgang te la ten vinden: Verschueren moet eerst nog worden goedgekeurd door z'n huisarts. De Belg stond namelijk en kele weken buitenspel wegens een verwonding aan zijn zitvlak. De amateurs (klassementwedstrijd en een race over vijf kilometer) en de nieuwelingen (puntenrace en handi caprace) komen eveneens op het ovaal. De aanvang is om acht uur. De en treeprijs voor alle rangen bedraagt vijf gulden. FINANCIËN TER VERMINDERING TEKORT BETALINGSBALANS Derde sponsor voor Nederlands elftal Van een onzer verslaggevers ZEIST Na Ford en Indus zal de Westduitse schoenenfabriek Adidas de derde sponsor van het Nederlands elftal worden. Nog voor de wedstrijd 'Joegoslavië Nederland (zondag in Split) zal de regeling over de sponso- rering officieel bekend gemaakt wor den. Eerder deze week is het sponsor schap van Adidas van de Neder landse Vereniging Van Oefenmeesters rond gekomen. ADDID ABEBA (ANP) „Ethiopië zal niet deelnemen aan de Olympische ipelen van 1972 in München, wanneer Rhodesië het recht zal kragen daar lit te komen", heeft Ato Yidnekatchew Tcssema. voorzitter vas het Ethiopi- iche Olympische Comité gisteren gezegd. „Rhodesië erin betekent onherroe pelijk w(j er uit, wij hebben geen andere keuze dan ons terug te trekken !n ik ben er van overtuigd dat meer Afrikaanse landen een gelijke beslissing lullen nemen." Willy Daume. de eerste secretaris van het organisatiecomité van de spelen had maandag bekend gemaakt dat Rhodesië een officiële uitnodiging had intvangen deel te nemen aan de spelen. De heer Tesscma voegde er, ter ver- luidelijking van zjjn standpunt, nog aan toe: „De hoge raad voor de sport in tfrlka zal over de affaire-Rhodesië een beslissing moeten nemen, maar ik Jieb nu reeds duidelijk willen maken wat onze mening is. Het is bovendien ten aanval op het besluit van de Verenigde Naties ten opzichte van Rhodesië, J'anneer het gastland voor de spelen van 1972 zou toestaan dat een Rhode- ische ploeg deelneemt aan de spelen. A j ax-Excelsior op Paaszaterdag DEN HAAG (ANP) Ajax en Ex celsior hebben overeenstemming be reikt over het vervroegen van hun wedstrijd, die voor Paasmaandag was vastgesteld. Besloten is op de zater dag voor Pasen te spelen, waardoor Ajax wat meer „ruimte" heeft voor zijn eerste Europa Cup-wedstrijd te gen Atletico Madrid. De Ajacieden vliegen op 12 april naar Madrid voor hun eerste wedstrijd uit de halve fi nales. Ook PSV heeft verzocht de wed strijd tegen AZ'67 te vervroegen, maar daarover is nog geen beslissing gevallen. weer max. min. neer» temp. temp. slag gist. gist WASHINGTON Om het tekort op de Amerikaanse betalingsbalans te verminderen, moeten de Ver. Staten een grote gedeelte van hun goudvoor raden en andere reserve-activa aan spreken. Dit zal de VS niet duur ko men te staan, omdat het land op de lange duur waarschijnlijk niet in staat is zijn dominerende positie te handhaven, die het thans inneemt bij het vaststellen van de verdeling van reserves over de gehele wereld. De gezamenlijke economische com missie van Senaat en Huis van Afge vaardigden, die dit opmerken, in het halfjaarlijkse rapport over de Ameri kaanse economie, noemt drie punten die van groot belang zijn om de VS te verlossen van de overheersende functie bij het scheppen van interna tionale liquide middelen en reserves: De VS dienen de prijzen te sta biliseren, de werkloosheid te vermin deren en de uitgaven in het buitenland (met name militaire uitgaven) te be perken; Andere landen moeten hun beta lingsbalansoverschot besnoeien door revaluatie van hun valuta's, door be gunstiging van de invoer, beperking ■van de uitvoer of door middel van een snellere economische groei. Er moet een internationale over eenkomst komen, die een garantie in houdt voor de schepping van een ge schikte alternatieve bron van wereld- reserves. Dc commissie doet een beroep op de „rijke" landen (West-Duitsland, Japan, Frankrijk, België, Nederland. Zwitserla-nd, Italië en Canada) on middellijk tot revaluatie over te gaan indien zij niet bereid zijn andere maatregelen te nemen om de moei lijkheden rond de Amerikaanse beta- lingsblalans te verzachten. De meerderheid van de com missie acht het onwaarschijnlijk dat het streven van president Nixon, een 9 pet. stijging van het bruto nationaal produkt in 1971, werkelijkheid zal worden. Volgens een van de commis sieleden zou dit betekenen, dat de werkloosheid het hele jaar groot blijft. Omstreden zege van Jan Lubbers AMSTERDAM (ANP) Jan Lub bers heeft maandagavond zijn twin tigste overwinning als professional behaald. De Amsterdamse broodbok ser" kreeg het onverwacht gemakke lijk tegen de Afrikaan Macia Keita, die overigens Lubbers uitstekend partij gaf. In de derde drie minuten, na twee vrijwel gelijkopgaande ron den, werd Keita bij een moment van onoplettendheid van rechts vol op de kin geraakt. Hij viel achteruit tegen de touwen, waarna Lubbers instapte om het gevecht af te maken. Keita kroop helemaal weg in zijn dekking en hoewel hij vrij veel moest nemen, was het toch duidelijk dat hij de par tij gemakkelijk kon vervolgen. Tot verbazing van iedereen, maar het meest tot die van Keita, wierp zijn helper echter de handdoek. Het be stuur van de Nederlandse Boksbond besloot mede op advies van scheids rechter Krom, die ervan overtuigd was dat Keita de partij normaal had kunnen voortzetten, de Afrikaanse bokser slechts de helft van zijn gage (2600 guldén) uit te betalen. Jan van Ispelen bleef ook in zijn tiende profpartij ongeslagen. De Haarlemmer behaalde in een weinig opwindende strijd een puntenover- winning op de Franse middengewicht Jacques Brunet. Hordijk wint in Nice NICE (ANP) In de eerste ronde van het internationale tennistoernooi van Nice heeft Jan Hordijk met 75, 97 gewonnen van de Australiër Sydney Ball. Fred Hemmes verloor In de tweede ronde met 06, 16 van Barry Philips-Moore (eveneens Australië). Andere belangrijke uitsla gen: heren enkelspel: tweede ronde: Jean Loup Royer (Fr) David Lloyd (GB) 64 26 2—5 teruggetrokken, Ilie Nastase (Roem) Eric Drossaert (Belg) 3—6 6—2 61, Manuel Orantes (Sp) Jean-Claude Barclay (Fr) 64 63, Ion Tiriac (Roem) Attila Kor- pas (statenloos) 61 61. Indammen van grote dollarstrooin uit VS Amsterdam zw.bew. Brussel halt bew. Fi ankfort geh bew Genéve mist Tnr.sbruck onbew Kopenhagen motregen Locamo geh. bew. Londen geh.bew. Luxemburg licht bew. Madrid Majorca München Nice Psrljs Rome Wenen Zürlch -cgen gen.bew mist onbew. onbew. onbew. Oman geeft grote olieconcessie aan Wendel Phillips LONDEN De Amerikaanse olie miljardair Wendel Phillips, president van Wendel Phillips Oil, heeft een van de grootste concessies verworven, die ooit in het Nabije Oosten zijn verstrekt voor oliewinning op zee. De heerser van de oliestaat Oman. Kwa- boes Bin Saied, heeft de vergunning verstrekt. Oman is één van de staten aan te toegang tot de Perzische Golf. Het concessiegebied omvat niet alleen de territoriale wateren van Oman maar ook het continentale plat tot een diepte van 2.000 voet. Het concessiegebied strekt zich over een lengte van 720 km uit langs de zuidelijke kust van Oman. De breedte van het gebied varieert van 50 tot 120 km. FRANKFORT De geruchten hebbende de reusachtige dollarstroom over een spoedige discontoveria- van de Ver- Staten naar Europa in te eine steken in Duitsland de knn dammen- In verband daarmede zou ging sieKen in uuitsiand üe kop de Amerikaanse politiek van een ge- wederom op. Uitlatingen van de forceerde renteverlaging in de huidi- president van de Deutsche Bun- ge vorm niet meer worden voortgezet, desbank, dr. Otmar Emminger Hiertegenover zou dan tezelfdertijd een langzame afbraak van de hoge in Parijs gedaan, dat een afvlak king van het verschil in disconto tussen de Ver. Staten en Europa te verwachten is, zijn aan een en ander niet vreemd. Men ziet in Duitsland deze uitlating van Emmir.ger als een bevestiging van het vermoeden, dat de Deutsche Bundesbank aan de vooravond staat van een wijziging in de tot dusverre gevolgde kredietpolitiek. En men meent, dat of wel tijdens de vandaag te houder, bijeenkomst van de cen trale bankraad dan wel over veertien dagen tot een verlaging van het bankdisconto zal worden besloten. BESLUITEN Volgens in Frankfort circulerende berichten, zouden in Parijs tijdens de zitting van de OESO - valutacom missie, waarvan Emminger voorzitter is, besluiten zijn genomen ten doel rentetarieven in met name Frankrijk, Engeland en Duitsland moeten staan. Volgens insiders zou een opheffing van het bestaande verschil tussen de rente in de Ver. Staten en in Duits land de enige mogelijkheid zijn om het euvel van de grote dollarstroom met succes te bestrijden. Dit te meer, nu Amerikaanse interventie op de valutamarkten niet in staat is ge bleken aan deze geldstroom, vooral naar Duitsland en Engeland, een ein de te maken. Voor de Europese centrale banken zou. zo bericht het „Handelsblatt", niet anders overblijven, dan aar. hun politiek van tegen de stroom in zwemmen langzamerhand een einde te maken. Dit niet in de laatste plaats om te voorkomen dat uit de wereld wijde zwakke stemming voor de dol lar een rtieuwe dollarcrisis zou groei- Meer dan eens wordt de huidige situatie nl. vergeleken met die van 1968. Toen kon nl. de bevoorrechte positie van de dollar in het wereldva- lutasysteem slechts met behulp van een kunstgreep ir. de vorm van een splitsing van de goudmarkt worden gered. Zouden zowel Duitsland als Enge land deze week tot een verlaging van het disconto besluiten, dan zullen, naar het zich laat aanzien, de grote dollarimporten op grond van het be staande renteverschil ophouden. De deviezenbewegingen tussen New York en de Euromarkt aan de ene zijde en tussen Londen en Frankfort aan de andere zijde zullen zich dat na lange tijd weer normaliseren. Vraag en aanbod zullen dan werke lijk een weerspiegeling vormen van het handels- en dienstverrichtings- verkeer. Aan, wat hier en daar ook te horen is, een autonome derde revaluatie van de Duitse Mark Wordt weinig geloof gehecht in financiële kringen in de Bondsrepubliek. Eerder wordt ge dacht aan andere oplossingen, zoals bijv. een vrijgave van de wisselkoers van de Mark in de geest van de maatregel van 1969.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13