Senaat mag blijven maar moet anders INTER/EST handig, I Medici tegen Veringa's plan met artsenopleiding ITALIANO Prijzen lonen lijken race tegen te zullen winnen BW Oersterk! Weer poging Kesteren tegen polio in te enten Pomphouders machteloos i in benzine-oorlog COMMISSIE CALS-DONNER: Jongeman zwaar mishandeld op straat gevonden Wisselkantoor in Venlo overvallen dcé makkelijk! kerken bleven weigeren Meer geld voor werk onder gastarbeiders Fonds voor de polio-patiëntjes Een directeur erbij voor de Galeries Modernes Half april: uur der waarheid DINSDAG 30 MAART 1971 Van onze Haagse redactie I DEN HAAG De Eerste Ka- mer moet blijven bestaan, zij het in gewijzigde vorm. Zij moet rechtstreeks worden gekozen en mag geen begrotingen meer be handelen. Dit zijn de voornaamste voorstellen uit het eindrapport van de staatscom missie van advies voor de grondwet en de kieswet (de commissie-Cals- Donner), dat gisteren aan de Konin gin is aangeboden. Ondanks de voorgestelde wijzigin gen ziet een vrij grote minderheid in de commissie, zeven van de zeventien leden, de Eerste Kamer liever hele maal verdwijnen. Deze leden menen i dat de senaat alleen maar vertragend werkt bij de totstandkoming van wetten. De meerderheid beschouwt de Eerste Kamer als een waarborg voor deugdelijke en weloverwogen wetge ving omdat de wetsvoorstellen door twee kamers van verschillende sa menstelling moeten worden goedge keurd. 1 De commissie heeft ook geen eens gezindheid weten te bereiken over het totaal aantal leden der staten-ge- neraal. Acht $an de zeventien leden vinden dat er momenteel teveel Ka merleden zijn. waardoor vooral in de grotere facties een te vergaande spe cialisatie is ontstaan. Een kleinere Kamer die zich vooral richt op de al gemene aspecten van het regerings beleid kan volgens hen een nuttiger taak vervullen dan een grote verga dering die veel tijd en energie be steedt aan details. De andere negen leden vinden dat de Kamer op een andere manier moet proberen tot een doelmatiger werkwijze te komen. In krimping van het aantal Kamerleden zou voor de middelgrote fracties tot grote moeilijkheden leiden aldus het rapport. Om de vier jaar De commissieleden die voor directe verkiezing van de senaat zijn. achten de huidige getrapte verkiezing door de provinciale staten in strijd met het algemene streven de kiezer meer in vloed te geven. De commissie wil unaniem het aftreden van de helft der senatoren eens in de drie jaar vervangen door algehele vernieuwing van de Eerste Kamer om de vier jaar. De afschaffing van het budgetrecht wordt bepleit omdat dit recht mo menteel geen wezenlijke inhoud heeft. De Eerste Kamer behandelt de begrotingen pas in het jaar waarvoor ze zijn bedoeld. De commissie wi.ist bij dit voorstel tevens op de zware taak die de dubbele behandeling van de begroting en op de bewindslieden en hun ambtenaren legt. Het nu uitgebrachte eindrapport van de commissie bevat voorstellen voor een algehele herziening van de grondwet. De noodzaak hiertoe benadrukte mr. Cals gisteren in Den Haag door erop te wijzen dat de huidige grond wet ..een eerbiedwaardig staatsstuk is van 150 jaar terug, dat nog bepalin gen bevat die allerminst van deze tijd zijn.'' Als voorbeeld noemde hij het artikel waarin staat dat de koning zijn ministers ..raar welgevallen" ontslaat. De commissie- Cals-Donner heeft ernaar gestreefd de grondwet aan de huidige praktijk aan te passen en daarbij teven? ruimte ODen te la ten voor toekomstige ontwikkelingen. Geen beslissing Zóals bekend zal het kabinet-De Jong geen beslissing over de voorstel len nemen Mr. Cals wees er op dat er al bij de komende kabinetsfor matie afspraken moeten worden ge maakt wil de grondwetsherziening de komende vier jaar een kans maken. Hij meende ook dat er in het nieuwe kabinet een speciale minister moet komen om de herziening te realise ren. Gezien het streven meer invloed aan de kiezer te geven heeft de staatscommissie zich beraden over de mogelijkheid van een referendum. De meerderheid is tegen het referendum omdat zij vreest dat vooral impopu laire maatregelen zullen worden ver worpen terwijl deze maatregelen soms zeer essentieel kunnen zijn. On danks dit afwijzende standpunt heeft de commissie toch een grondwetsarti kel geformuleerd omdat zij deze zaak van genoeg belang acht om extra on der de aandacht van de grondwetge ver te brengen. Openheid Anders heeft de commissie gerea geerd op de vraag naar meer open heid. Hierover is een meerderheids- voorstel geformuleerd waarin de overheid de algemene plicht krijgt bij de uitvoering van haar taak de open baarheid te betrachten. De vraag hoever die openbaarheid moet gaan wordt echter aan de wetgever over gelaten. De meerderheid van de commissie vond het op dit ogenblik niet nodig in de grondwet een bepaling op te ne men over het recht tot inzage en ver betering van persoonsgegevens. Vier leden wilden dit wel omdat het vol gens hen mogelijk is dat niet geheel accurate inlichtingen jarenlang op iemands reputatie of loopbaan gaan drukken zonder dat deze zich hiervan bewust is. De meerderheid is er wel voor dat de wetgever ten aanzien van bepaalde onderdelen van dit pro bleem een regeling treft. De com missie heeft een nieuw artikel over de privacy voorgesteld waarin, de be scherming van de persoonlijke le venssfeer ook tegenover derden, is verzekerd. Burgemeester Binnen de commissie-Cals-Donner bestond verschil van inzicht over de wenselijkheid van directe verkiezing van de commissi ris der koningin en de burgemeester Zij meent een rege ling op dit punt aan de wetgever te moeten overlaten. Wel heeft de com missie met haar voorstellen de moge lijkheid willen openen om buitenlan ders actief en passief kiesrecht in de gemeente te geven. Vijf leden wilden dit recht ook voor de provinciale sta ten doen gelden. Novum voor de grondwet is een apart hoofdstuk sociale grondrechten. Deze rechten verwijzen naar de toe komst maar scheppen tevens de juri dische plicht op de ingeslagen weg voort te gaan De sociale wetgeving krijgt door haar verankering in de grondwet een erkenning als maat schappelijke verworvenheid en wel licht tevens een stimulane voor ver dere ontwikkeling en uitbouw," aldus het rapport. De commissie stelt voor in de grondwet artikelen op te nemen over de werkgelegenheidspolitiek. De rechtspositie van hen die arbeid ver richten, aanspraken op medezeggen schap, het stakingsrecht en de vrij heid van arbeidskeuze. In een afzon derlijk artikel wil de commissie te vens de hoofdlijnen van het sociale beleid vastlegcen. Deze hoofdlijnen betreffen de bestaanszekerheid van de bevolking, de spreiding der wei vaart. de aanspraken op sociale ze kerheid en het individuele recht op bijstand. Tevens is er in het eindrap port een apart artikel over het wel zijn van de bevolking opgenomen, waarin de zorg voor de leefbaarheid van het land als belangrijke taak voor de overheid wordt genoemd. De commissie- Cals-Donner stelt tenslotte voor in de grondwet te ver bieden dat een Kamerlid ook lid van de Sociaal-Econom'sche Raad i? en tevens om de bepaling te schrapcen dat zor.en voorrang hebben boven dochters bij troon-opvolging Duizend gulden geëisl tegen sex-winkelier MAASTRICHT De officier van justitie bij de rechtbank in Maas tricht, heeft gisteren een boete van 1.000,- geëist tegen de 41-jarige H. L., houder van een sex-boutique in de Brusselsestraat in Maastricht, we gens het voorhanden hebben en ver handelen van wat de officier „por nografische lectuur" noemde. Deze winkel kwam enkele maanden geleden in het nieuws, doordat de je zuïetenpater Krekelberg uit protest te gen de uitgestalde sexartikelen een steer, door de etalageruit gooide. Van een verslaggever HEESCH In de nacht van zon dag op maandag hebben voorbijgan gers op de weg tegenover het post kantoor in Heesch een zwaargewonde jongeman aangetroffeh. De politie dacht eerst aan een ongeluik. maar uit onderzoek bleek, dat de jongeman, de 22-jarige W. van de D uit het nabij gelegen Nuland. het slachtoffer is van zware mishandeling. Hij is met een zware hersenschudding, een ern stige kaakfractuur en inwendig letsel in het ziekenhuis in Oss opgenomen. Toen de jongeman werd gevonden, verkeerde hij onder invloed. De poli tie heeft het slachtoffer inmiddels verhoord, maar deze zegt zich niets meer te kunnen herinneren. Van de dader(s) van dfe mishandeling ont breekt elk spoor. Van onzer verslaggevers UTRECHT 'Wij zijn ernstig verontrust en ook wel een beetje verontwaardigd over wat mi nister Veringa van onderwijs van plan is met dc huisartsenopleiding/ Naast elkaar zitten vice- voorzitter R. Vermeer van de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der geneeskunst, voorzit ter F. N. M. Bierens van de Landelijke Huisartsen vereniging LHV. en voorzitter H. J. Dokter var het Nederlands Huisartsengenootschap. Dokter Bierens: De gespecialiseerde opleiding voor huisartsen die de uni versiteiten op het ogenblik voorberei den dreigt voor jaren de mist in te gaan doordat de minister het erop aanstuurt, zon opleiding niet ver plicht te stellen voor het uitoefenen van het beroep van huisarts Prof. dr. J. C van Es. die in sep tember voor het eerst met een huis artsenopleiding begint, vult aar dat ook de financiering van zijn werk op losse schroeven komt te staan. Hij werkt nu met een voorlopige regeling, maar wanneer de opleiding niet ver plicht zou zijn vraagt hij zich af of dat geld blijft komen. Enige reden De enige reden die de artsenorgani saties voor het standpunt van minis ter Veringa hebben kunnen achterha len is een bezwaar van de EEG in verband met de wederzijdse erken ning van de arlsendiploma's Een van de beginselen van de EEG is dat er een vrij verkeer van arbeidskrachten en dus ook van artsen tussen de lidstaten moet zijn. Dat zou in gevaar komen wanneer Nederland als enige lidstaat een gespecialiseerde huisart senopleiding van een jaar verplicht zou stellen Nu is het merkwaardige alleen, dat Nederland niet het enige land is dat een bijzondere voorwaarde stelt aan het uitoefenen van de huisartsen- medici na het afleggen van hun art sexamen minstens anderhalf'jaar er varing opdoen in een ziekenhuis. Die regeling is door de EEG wèl aan vaard. omdat zij al bestond toen het ontwerp-richtlijn over het vrije ver keer van artsen werd opgesteld Maar afgezien daarvan stellen de artsenorganisaties dat het niet de be doeling van de EEG kan zijn verbe teringen in de opleiding in één land te blokkeren totdat alle landen tot hetzelfde inzicht zijn gerijpt. Dat in zicht. dat in Nederland door de hc'e medische stand wordt gedeeld, vindt trouwens steun in een aanbeveling van de Europese organisatie Brief Maar toch, omdat het strijdig zou zijn met de EEG-richtlijn (wat juri disch niet eens een uitgemaakte zaak is) schijnt minister Veringa tegen de verplichte huisartsenopleiding te zijn. Hij schijnt, zegt dokter Vermeer, een brief in die zin aan de Tweede Ka mer te hebben geschreven. Een van de aanwezige journalisten heeft een exemplaar van die brief; de voorzit ters van de artsenorganisaties lezen hem geïnteresseerd voor het eerst. Er schijnt (alweer) binnen enkele maanden een beslissing te komen. Nog voor de verkiezingen? Dat is de drie voorzitters onbekend. ..Een beet je verontwaardigd" zijn zij omdat minister Veringa in 1968 eén „open overlegover de kwestie toezegde Er zijn audiënties aangevraagd en her haaldelijk verschoven, maar zij heb ben nooit plaatsgevonden. Troef Al? de minister werkelijk zijn standpunt zou willen realiseren heb ben de artsenorganisaties nog een troef achter de hand De ziekenfond sen zouden namelijk in hun collectie ve contract met de huisartsen de be paling kunnen opnemen dat zij alleen met als zodanig opgeleide huisartsen zullen samenwerken. Dat contract moet worden goedge keurd door de minister van sociale zaken en volksgezondheid, die in te genstelling tot zijn collega van onder wijs niets tegen een verplichte huisartsenopleiding heeft. En als hij er iets tegen zou hebben, zou hij waar moeten maken dat zo'n exclusi- viteitsbepaling in strijd is met het algemeen belang. Een niet onbelangrijke zaak is tenslotte hoe aanstaande huisartsen over het idee van een verplichte spe cialistische opleiding denken. Prof. Van Es: Ik maak mij op het ogenblik alleen maar -bezorgd over de gewel dige belangstelling voor mijn nieuwe opleiding. Ook mensen die geen huis arts maar specialist willen worden, proberen erbij te komen. 't is een lekkertje! de eandy drop de eandy drop VENLO Een naar schatting 25-jarige man heeft gistermiddag even na drie uur het grenswissel kantoor op het station te Venlo over vallen. De overvaller dwong de loket- tiste met een vuurwapen de binnen handbereik liggende coupures (20, 50 en 100 DM) af te geven. Hoeveel de buit bedraagt is tot dusver niet be kend. Het wisselkantoor is slechts door een glazen wand gescheiden van de visitatiedienst. Normaal kan de dienstdoende marechaussee de loket- tiste zien zitten. Kennelijk is de over valler van de situatie goed op de hoogte geweest, want van de korte afwezigheid van de marechaussee heeft hij gebruik gemaakt. Direct na de overval werd alarm geslagen. De inmiddels weer gearri veerde marechaussee zette de achter volging in, maar in de drukte op het perron raakte men het spoor bijster. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de overvaller kans gezien in een juist vertrekkende trein te springen. die duidelijke postgiro-overzichten van al uw betalingen en ontvangsten! de postgiro Van een onzer verslaggevers OPHEUSDEN Opnieuw wil men proberen door een polio vaccinatie in de gemeente Kes teren de risico's voor de 900 niet- ingeënte kinderen tot een mini mum terug te dringen. Van onze correspondent VLISSINGEN Na de ope ning van het Albert Heijn zelf- bedienings-warenhuis MIRO op het Vlissingse industrieterrein is in Vlissingen een hevige "benzi ne-oorlog ontstaan. Al sinds enkele maanden ondervon den negen benzinepompen op het in dustrieterrein hevige concurrentie van de witte pomp van het zelfbedie- nings-warenhuis Groenendijk. Bij Groenendijk kreeg men acht cent korting op een liter benzine. De vorige week geopende MIRO geeft nog grotere korting. Shell ben zine is Iwee cent en witte benzine tien cent goedkoper dan normaal. Het koopcentrum Groenendijk op onge veer honderd meter afstand van MI RO heeft als antwoord hierop aan de verkoop van benzine nog een speciale attractie gekoppeld. Wie bij Groenen dijk benzine komt tanken mag een keer grabbelen, waarbij prijzen in de wacht te slepen zijn al? een vliegreis. De negen Vlissingse pomphouders zien intussen de strijd tussen de twee grote warenhuizen met lede ogen aan De omzet is met sprongen omlaag ge gaan. Protesten, ingediend bij gede puteerde staten van Zeeland, mochten niet baten. De vestiging van MIRO met het pompstation is niet tegen c'e bepalin gen van het bestemmingsplan. Ook VAn een onzer verslaggevers UTRECHT De Landelijke Stich ting Buitenlandse Werknemers en de twintig regionale stichtingen die op dit gebied werken krijgen met ingang van 1 april alsnog de volle 95 procent van hun begroting gesubsidieerd. Mi nister Witteveen heeft in de aanvul lende begroting die hij deze week bij de Tweede Kamer indient 2,5 miljoen gulden voor de stichtingen gereser veerd. De stichtingen voor buitenlandsde werknemers waren in grote moei lijkheden gekomen, doordat op de be groting van het ministerie van CRM slechts 4.5 miljoen gulden subsidie was gereserveerd, terwijl 7.9 miljoen gulden voor 1971 was toegezegd. De stichtingen hebben het eerste kwar taal van dit jaar hun welzijnswerk ten behoeve van -de buitenlandse werknemers al belangrijk moeten in krimpen. Door de 2,5 miljoen die nu alsnog boven de 4,5 miljoen wordt uitgekeerd, zal het werk de rest van dit jaar gewoon volgens de plannen doorgaan. De stichtingen zijn bang, dat vol gend jaar de moeilijkheden over de subsidie opnieuw zullen beginnen, te meer daar de regeringsnota buiten landse werknemers voorlopig nog wel niet in de Tweede Kamer behandeld zal worden. De landelijke stichting zal in verband hiermede binnen twee weken een nota uitbrengen, waarin er voor gepleit wordt, dat de kosten van de welzijnszorg voor buiten landse werknemers mensen waar van de hele Nederlandse bevolking profiteert gewoon uit de algemene middelen betaald worden. De stich ting zal zich tegen plannen keren om een nationaal fonds voor de zorg voor buitenlandse werknemers te vormen. het gemeentebestuur van Vlissingen kan hierdoor weinig doen om de eco nomische belangen van de pomphou ders te beschermen Op het midden- standsbeleid wordt al sinds jarefi door Vlissingse winkeliers en nu ook door de benzinepomphouders kritiek uitgeoefend. ..Door vestigingen als MIRO en Groenendijk op het industrieterrein, heeft de gemeente de binnenstad als traditioneel koopcentrum de nek om gedraaid". zegt een van de gedupeer de pomphouders, de heer G. Janssens. „nu gaat het weer gebeuren op het industrieterrein." De benzinepomphouders zien voor lopig geen mogelijkheden om klanten, die nu bij MIRO of Groenendijk hun •goedkope litertjes tanken weer naar hun pomp te lokken. ..We kunnen riets anders doen dan afwachten wie de benzine-oorlog wint. MIRO of Groenendijk", zegt de Heer Janssens gelaten. Vorige week waren de inwoners Kesteren in de gelegenheid hun kinderen gratis een prik te laten ha maar dat is voor een groot deel mislukt. De leden van twee grote kerken blijken aan de actie geen me dewerking te hebben verleend: de ge reformeerde gemeente (ongeveer 400 leden) en de Gereformeerde gemeente in Nederland (ongeveer 1400 leden). Maandag 19 april zal opnieuw een actie worden gevoerd. De gemeente Kesteren. en met name het dorp Op- heusden. is in 1963 getroffen door een polio-explosie. Er moesten toen zes kinderen met verlammingsverschijn selen in het ziekenhuis worden opge nomen. Burgemeester Pott vindt de situatie ook thans zorgwekkend. Zijn gemeen te is met zoveel niet-gevaccineerde kinderen te kwetsbaar. Hij heeft een beroep op de weigerachtige kerken gedaan om het standpunt te herzien. „Ik hoop dat de bezwaarden aan het denken zijn gezet en dat zij de bijbelteksten waarmee zij zich verde digen, nog eens rustig herlezen", al dus de burgemeester. Op de laatst gehouden raadsverga dering heeft hij gezegd dat niemand zich behoeft te verbazen als er zich opnieuw een polio-explosie in de ge meente zal voordoen. De vijf man sterke fractie van de SGP had geen commentaar. STAPHORST De burgemeester van Staphorst zal een comité in het leven roepen voor de nazorg van poliopatiëntjes. Zij die dit comité fi nancieel willen steunen, kunnen hun bijdrage storten op dc Raiffeisenbank te Staphorst rekeningnummer 874156 ten name van burgemeester van Staphorst (nazorg polio). AMSTERDAM De directiestaf van de Galeries Modernes is uitge breid met de heer G. W. Darby. De heer Darby wordt in het bijzonder belast met de ontwikkeling van het supermarkt project dat de Bijenkorf vanuit de Galeries Modemes om streeks eind 1973 gaat beginnen. De andere directieleden van de Galeris Modernes zijn: de heren J. Hoogland en A. Koedijk. Door Klaas van der Veen Half april, kort na Pasen dus, breekt het „uur der waarheid" aan. Dan zal blijken in hoeverre de prijsontwikkeling de loonont wikkeling heeft ingehaald of misschien zelfs heeft overschre den. Dan zal blijken, wie gelijk heeft gehad; de regering eii de werkgevers (die meenden, dat er in het eerste kwartaal on danks de algemene loonmaatre gel toch nog sprake zou zijn van een kleine reële inkomensverbe tering) of de vakbeweging (die voorspelde, dat de loonstijging in deze periode door de prijsstijgin gen geheel teniet zou worden ge daan). Op dit moment ziet het er naar uit, dat de prijzen de eerste kwartaalrace tegen de loner. gaan winnen. Uit het onlangs bekend gemaakte-indexcijfer voor de kosten van levensonderhoud blijkt, dat de consumptieprijzen tot midden-februari reeds gestegen zijn met 2,5 pet. En omdat de loonstijging voor nieuwe cao's tussen 1 januari en 1 april is vastgeprik.t op 3 pet, is er nog maar een heel kleine voorsprong (0.5 pet) voor de lonen over. Althans, voorzover thans officieel bekend, want het CBS heeft de cij fers over een bepaalde periode altijd eerst ongeveer een maand later ver werkt. Voor dc gegevens van half fe bruari tot half maart moeten wc dus wachten tot half april en dit bete kent. dat dc loonvoorsprong op dit moment reeds ongedaan kan zijn ge maakt. Kleine Weliswaar wordt algemeen ver wacht dat de prijsstijging van half februari tot half maart aanzienlijk kleiner zal zijn dan in de daaraan voorafgaande periode, maar er is slechts een half procentje nodig om de werknemers na geruime tijd van stilzwijgen opnieuw in beweging te brengen. Daaraan zal de 1 pet. loons verhoging, die de loonmaatregel na drie maanden nog toestaat (per 1 a- pril dus voor de cao's, die 1 jandari van kracht zijn geworden) stellig weinig verandering ten goede meer kunnen brengen. Aller ogen zullen dan inderdaad, zoals de vakbeweging reeds vorig jaar voorspelde, gericht zijn op het geen na afloop van de loonmaatregel nodig is en daarbij zullen bij voor baat ongetwijfeld de nog te verwach ten prijsverhogingen (met als extra impuls nu het recente landbouwak koord v&n Brussel) worden betrok ken. Uit dit alles blijkt, dat het haas- je-over van lonen en prijzen (of zo u wilt: van prijzen en lonen) onvermin derd doorgaat. Vaak is de ene ontwikkeling het gevolg van de andere (een eventuele „loonexplosie" na afloop van de loon maatregel bijv.). iHet is daarom van uiterst groot belang, dat de sociaal- economische raad zich momenteel in tensief verdiept in mogelijkheden om beide ontwikkelingen door een grote re mate van vrijheid in meer natuur lijke banen te leiden. Een streven, waarover zoals gemeld de werkgeversorganisaties en de vakbe weging het in principe al eens zijn. Fijn om over de vloer te hebben. 5 jaar slijtage garantie iWyers staat er achter) Intussen wordt het ook gewenst geacht een duidelijker, d.w.z. genuan ceerder inzicht te verkrijgen in de prijsontwikkeling en de gevolgen daarvan voor diverse Inkomensgroe peringen in onze samenleving. Het CBS baseert de indexcijfers voor de kosten van levensonderhoud nog al tijd op het in 1964 (overigens zo nauwkeurig mogelijk) 'samengestelde pakket goederen en diensten, zoals die in dat jaar werden aangeschaft uit vier personen bestaande gezirnen van werknemers met een bruto jaar inkomen van maximaal 10.500,-. Intussen cvcnWel is het bestedings patroon (ook door verhoging van in komen) nogal gewijzigd. Denk bijv. aan dc verschuiving van kolen naar aardgas en aan het feit dat veel in 1964 nog luxe goederen en voedings middelen thans tot het normale uit gavenpatroon behoren. Om die reden wordt nu gewerkt aan een nieuw in dexpakket" en van die gelegenheid wordt gebruik gemaakt om (wellicht reeds over enige maanden) indexcij fers te verkrijgen, die betrekking hebben op alle inkomensgroepen en die ook per groep kunnen worden uitgesplitst. Gevolgen Zo is het straks mogelijk een veel breder inzicht te hebben ir. de gevol gen van het prijsverloop. Uit andere gegevens is al gebleken, dat de hoge re inkomensgroepen relatief in mtn- dere mate de nadelige gevolgen on dervinden van prijsstijgingen in de (door het CBS ingedeelde) sectcren ..voeding", „woning" en „particuliere verzekering", maar relatief des te meer in de sectoren „hygiëne en me dische verzorging" en „ontwikkeling, ontspanning, roken en verkeer". In de sector „kleding en schoeisel" liggen de gevolgen relatief ongeveer gelijk. Als we inderdaad naar een vrijere prijsvorming gaan, zijn uitsplitsineen in die richting van groot nut. Al moet daaraan onmiddellijk worden toege voegd, dat er eerst sprake van opti maal nut kan zijn indien tevens meer inzicht zou kunnen worden verkrege» in de samenstelling van er. ook de ontwikkeling van de hogere inko mens. Wat dit betreft zitten de cao- lonen nog altijd veel te eenzaam in een glazen huisje.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9