OJ^- VS spelen een grote, maar niet overheersende rol Belfast beleefde weer vechtparti Komende dagen beslissend voor strijd Midden Oosten Amerika wil een akkoord voor geheel Indochina f Arafat: interventie in Jordaanse strijd Tweejaarlijks rapport over Amerikaanse politiek Proces tegen Braun uitgesteld Sadat tijdens rede in Soedan Overval op artilleriebasis VS Minister ontvoen in Bolivia 6 MAANDAG 29 MAART 1? s WASHINGTON (AP, Reuter, UPI) De Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, William Rogers, heeft de landen van de wereld opgeroepen het ouderwetse spel van machtspoli tiek op te geven voor een be langrijkere uitdaging: het be staan van de mens te verbeteren. In een 613 pagina's tellend rap port over de Amerikaanse bui tenlandse politiek, stelde Rogers een grote „maar niet overheer sende" rol van Amerika in inter nationale gebeurtenissen in het vooruitzicht.. Hij zei dat de V.S. van hun bondgenoten verwach ten, dat zij meer initiatieven op zich nemen bij vredespogingen. Het rapport van Rogers, dat ter be schikking werd gesteld aan Congres leden, hoge Amerikaanse functiona rissen, de ambassades en de pers, is een supplement op The State of the World van verleden maand. Het is de bedoeling dat een dergelijk rapport om de twee jaar zal worden uitge bracht. Bijna de helft van het rapport bestaat uit herdrukken van officiële verklaringen en redevoeringen, waar in de Amerikaanse politiek voor di verse gebieden wordt uitgelegd. De rest bestaat uit een beschouwing van de activiteiten van het departement gedurende de afgelopen twee jaar. HELPEN Over Indo-China zegt Rogers, dat de VS daar een weg volgen, die hen uit de oorlog moet voeren, en niet zozeer een eind aan die oorlog zelf moet maken. Volgens Rogers behoe ven de VS niet tot in lengte van dagen de veiligheid van Zuid-Viet- nam te verdedigen. „Wat wij doen, is het Vietnamese volk helpen, zijn eigen veiligheid te verdedigen en de middelen te ver krijgen, zelf zijn eigen politieke toe komst te bepalen." Rogers geeft toe, dat de politiek van Vietnamisatie „ze- (Vervolg van pagina 1) Jordaanse troepen hebben zaterdag voor Irbid een uitgaansverbod afge kondigd, nadat er twee dagen fel ge vochten was. Militairen waren op zoek naar Palestijnen, die twee leden van de veiligheidstroepen doodden, terwijl zij ook brand gesticht zouden hebben ir. een wachtpost van de poli- Nieuwe wet voor onderwijs aan 4 tot 12-jarigen bepleit Van onze onderwljsredactie BEEKBERGEN De sectie kleuteronderwijs van de alge mene bond van onderwijzend personeel heeft zich op haar jaarvergadering via een motie krachtig uitgesproken voor een nieuwe wet, waarin het onder wijs voor 4- tot 12-jarigen ge regeld wordt. De voorzitster van de sectie, mej. M. A. Weijer, zei ervan uit te gaan dat op grond van de reacties op het voorontwerp van staatssecretaris Grosheide er dit jaar een wetsont werp ingediend zal worden dat een nieuw basisonderwijs creëert dat het tegenwoordige kleuter- en basison derwijs zal vervangen. Mej. Weijer vroeg zich af of de staatssecretaris het aan zal durven bij de organisatie van het nieuwe ba sisonderwijs de scheiding volledig op te heffen. Ondanks de moed die er voor vereist is de velen dierbare- aanduiding "kleuteronderwijs" prijs te geven, stelde mej. Weijer dat er in geen geval een scheiding in opleiding en bevoegdheden moet zijn in het nieuwe basisonderwijs, „omdat we als één team in één school willen staan Het nieuwe basisonderwijs kan goed worden als het zijn inhoud krijgt door samenspraak van alle be trokkenen. Concreet zag mej. Weijer een taak voor de landelijke en peda gogische centra. De landelijke centra zouden moeten zorgen voor een we tenschappelijke visie op doelen en middelen en de reeionale centra voor de praktische begeleiding. SALARIËRING Wat betreft de salariëring van kleuterleidsters trok mej. Weijer een vergelijking tussen de verdiensten van PTT-informatric,es en kleuter leidsters, die zeer ten nadele van de kleuterleidsters uitviel. Mej. Weijer stelde dan ook vast dat hef met suc ces doorlopen van de kleuterleid stersopleiding normaal bestraft wordt met een boete van ruim twintigdui zend gulden en dat het eigenlijk merkwaardig is, dat de kleuterleids ter nog belangstelling kan opbrengen voor de verbetering van het onder wijs. Mej. Weijer meende dat het een prachtzin is, te zeggen dat het beste voor de kinderen nauwelijks goed ge noeg is, maar dat de salariëring daar mee in overeenstemming zal moeten zijn. KAAPSTAD Het proces tegen de Duitse lutherse predikant Markus Braun is twee weken uitgesteld op verzoek van zijn verdediger. Braun wordt ervan beschuldigd, dat hij in minstens drie gevallen niet-blanken zonder toestemming bij zich heeft la ten logeren. tie en in de telefooncentrale van een ziekenhuis. Volgens de officiële leizng begjon de strijd, toen militairen een wapen- voorraad hadden ontdekt op een be graafplaats bij een vluchtelingen kamp. Irbid en omgeving zijn nu van de buitenwereld afgesloten. Militairen laten ook geen verslaggevers toe om dat naar zij zeggen het kruis vuur in en om de stad te gevaarlijk is. Een Palestijnse zegsman heeft in Beiroet gezegd, dater ir. Irbid geen commandotroepen waren, maar dat de Jordaanse strijdkrachten het op het vluchtelingenkamp bij de stad hebben gemunt. „Met zwaar geschut werd ook gisteren nog geschoten op bolwerken, die de vluchtelingen heb ben opgeworpen". Het hoofdkwartier van de Palestijr.en zou zijn vernie tigd. De woordvoerder zei, dat officie ren bij Irbid hadden gezegd, het kamp geheel te zullen vernielen. In Amman beweert men. dat de re geringstroepen in en om de stad, die dicht bij de Syrische grens ligt, mees ter zijn en ook de wegen, die uit en r.aar de stad leiden, beheersen. Het aantal doden in het gebied van Irbid zou niet 70 maar 40 zijn. Syrië kere risico's" bergt en in het bijzon der het risico, dat de Noordvietname- zen ir. de verleiding worden gebracht, de oorlog te verhevigen, naarmate de Amerikanen zich terugtrekken. Over het Midden-Oosten zegt het rapport: „Wij doen alles wat wij kunnen om mee te werken aan het vestigen van de vrede in het Midden oosten. Om dit doel te bereiken, streven wij naar handhaving van de vertrou welijke betrekkingen met Israël en naar verbetering van onze betrekkin gen met de nieuwe ruving van Egypte er. naar handhaving van onze materiële en morele steun aan de re geringen van Jordanië en Libanon". ISRAELS BEURT „Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken is van oordeel, dat de Israëli's en de Egyptenaren wederkerig concessies moeten doen, als zij tot een vredesregeling willen komen. Hierbij zij aangetekend, dat men in Amerikaanse offic:ële kringen erkent, dat het thans aan Israël is, eer. gebaar te maken opdat de onder handelingen verder kunnen gaan." Volgens het rapport heeft Jordanië, evengoed als Israël, een rol te vervullen bij het beheer van Jeruza lem. Jeruzalem moet „een verenigde stad zijn met vrije toegang voor per sonen van alle gezindten en van alle nationaliteiten". SOVJETUNIE In het hoofdstuk over de betrek kingen met de Sowjet-Unie, wordt de aandacht gevestigd op de „teleurstel lende houding van de Sowjet-Unie" bij de besprekingen over Berlijn en bij die over het Midden-Oosten. „De Amerikaanse regering is waakzaam ten aanzien van de uitbreiding van de Russische macht, in het bijzonder wat de recente uitbreiding aangaat van de strategische wapenen en de uitspreiding van de Russische marine over de gehele wereld. Maar wi.i i n ons ook bewust van de wederzijdse noodzaak, een wedijver te voorkomen en een nucleaire confrontatie." WEST-EUROPA Met betrekking tot West-Europa bevat het rapport een categorische bevestiging van de Amerikaanse steun voor de Europese integratie door uitbreiding van de EEG, zelfs als het integratieproces zou kunnen leiden tot moeilijkheden tussen Euro pa en de VS. Het rapport bëvèstlgt voorts de •%-mri van de VS 'aan de „Oostpoli- tiek" van bondskanselier Brandt van West-Duitsland. Over China wordt gezegd, dat eer. nieuwe studie inzake de houding van de VS ten aanzien van de toelating van de Volksrepu bliek tot de VS „over enkele maan den" zal zijn voltooid. De nieuwe gevechten in Jordanië zullen waarschijnlijk de betrekkingen tussen Amman en Damascus nadelig beïnvloeden. Volgens een Syrische bekendmaking liet president Assad de Jordaanse ambassadeur in Damas cus bij zich komen. Hij deelde hem mee, dat Syrië achter de commando's staat en veroordeelde de „tankaanval op een vluchtelingenkamp". De vroegere Tunesische premier Bahi Ladgham, voorzitter van de Ho ge Arabische commissie, die de Jor- daans-Palestijnse wapenstilstands akkoorden moet controleren, heeft de regering van Jordanië ervan beschul digd, dat zij deze overeenkomsten heeft geschonden. Zij heeft n.l. ge weigerd, drie leden van de commissie naar Irbid te laten gaan om een on derzoek in te stellen. Ladgham heeft hiervan mededeling gedaan in een te legram aan alle Arabische staatshoof den. BELFAST (UPI, AP. Reuter) Britse troepen en politie hebl gisteren een einde gemaakt aan gevechten tussen rooms-katholiel en protestanten in Belfast, terwijl Ulsters nieuwe premier. Bri Faulkner, zich in afzondering voorbereidde op zijn eerste politit testen. President Nixon heeft de „Medal of Freedom", de hoogste burgerlijke onderscheiding van de Verenigde Staten, uitgereikt aan de 88-jarige film producent Samuel Goldwyn. De president was speciaal naar Hollywood gevlogen om de onderscheiding aan de filmpionier te overhandigen. Een militaire woordvoerder 1 om schreef de rellen van gistermorgen als „op sommige ogenblikken zeer heftig". De moeilijkheden begonnen toen katholieke tieners uit de wijk Falls Road een nabij gelegen protes tantse wijk binnentrokken en de rui ten van de kerk ingooiden. Twee jon gelui werden gearresteerd na een an der kort gevecht tussen protestanten en katholieken in de Noordierse hoofdstad. De politie slaagde er in snel een einde te maken aan beide gevechten. Kort voor het aanbreken van de dag werd een bom gegooid door de glazen muur van een kantoor in de binnenstad. De bom werd uit een rij dende auto gesmeten. Het gebouw werd van binnen ernstig beschadigd. Zaterdag is een café in Ligoniel aan de rand van Belfast, dicht bij de plaats waar eerder deze maand drie Schotse soldaten .zijn vermoord en hetzelfde waarin ze tevoren hadden gedronken, door brand ernstig be schadigd. Volgens de politie hield de brand geen verband met de moord op de soldaten. Aangenomen wordt dat het vuur is aangestoken door jonge ren, die hadden ingebroken. Het pand was reeds twee weken gesloten, nadat het bij een bomaanslag was bescha digd. CAIRO (UPI, Reuter, AP) De eerstkomende dagen zullen voor onze strijd en ons lot doorslag gevend zijn, aldus heeft de Egyptische president Anwar Sadat tijdens een bezoek van een dag aan Soedan in een redevoering verklaard. SAIGON (Reuter) Noordvietna- mese en Vietcong-guerrillastrijders hebben zondag een Amerikaanse ar tilleriebasis in de noordelijke Zuid- vietnamese provincie Quang Tin overvallen. Het Amerikaanse opperbevel in Saigon heeft bekendgemaakt, dat na felle gevechten van een uur. de aan vallers verdreven werden, met ach terlating van twaalf doden. Daar tegenover stonden drieëndertig ge sneuvelde en zesenzeventig gewonde amerikanen. Oppositieleider van Kenia vrijgelaten NAIROBI (AFP) Oginda Odinga, de vroeger eleider van de voornaam ste oppositiepartij in Kenia, is na an derhalf jaar huisarrest op bevel van president Kenjatta vrijgelaten. Hij was aangehouden naar aanleiding van incidenten, in Kisoemoe, toen Kenjatta daar een ziekenhuis had ge opend. „Wij hebben in de afgelopen maan den ons best gedaan, maar al onze pogingen zijn afgestuit op de arro gantie van Israël", zei de'president. Hij herhaalde dat Egypte niet van plan is, ook maar een centimeter Arabisch grondgebied aan de Israëli te laten en dat aan de rechten van de Palestijnen niet kan worden getornd. Naar aanleiding van de hevige ge vechten in Jordanië tussen Palestijnse commando's en regeringstroepen zei Sadat dat de situatie bijzonder pijn lijk is en dat hij zich afvraagt, in wiens belang de strijd is. Hij be schreef de gevechten als misdaden, die bedreven worden onder slogans, „die wij niet kunnen begrijpen en niet willen accepteren". trekkingen met de Verenigde Staten, die in 1967 werden afgebroken, als Washington er in slaagt, Israël tot betere gedachten te brengen. Aan de andere kant moet worden gerekend met de houding van de Sowjetunie, die bij het uitblijven van Israëlische bereidheid tot terugtrek ken zou kunnen verscherpen. In dit verband wijst men op het congres van de communistische partij in de Sowjet-Unie, dat de basis zal leggen voor belangrijke beslissingen op het terrein van de buitenlandse politiek. RIAD en Joegoslavische leiders. Hij zal ook Griekenland en Perzië bezoeken. Naar verluidt is één van zijn argu menten om steun voor het Egyptische standpunt te krijgen het aanbod, het Suezkanaal te heropenen, als Israël zich uit een deel van de Sinai terug trekt en belooft, later het gehele schiereiland te ontruimen. Over het Suezkanaal heen zijn gis teren een Israëlische sergeant en een Egyptische luitenant tegen elkaar uit gewisseld. Het was voor het eerst se dert het begin van het bestand van vorige zomer, dat gevangenen werden uitgewisseld. NIXON Een stuk Bezuidenhout is opgebro ken. Net voor het machtig ministerie van Landbouw. En net bij de halte van tramlijn 6. De situatie is echt nogal verwar rend. De tram gaat door als altijd over de rails. De auto daarentegen moet een knik in de weg volgen. Om die auto's het recht-toe, recht aan te belemmeren zijn er rood-wit gestreepte palen dwars over de weg Alles is een beetje rommelig en vaag van aanduiding. Ook de tramhalte, die net op die plek tussen de palen is. Dat wil zeggen, dat de officiële halte tussen de rode palen is en dan twee meter voor de paal aan de kant van de hoek. Moeizaam hoor. Tram komt aan en stopt op juiste plaats. Een blozende meneer, die al leen al door zijn frisheid zich ken merkt als niet-stedelirtg, staat bij de rood-witte paal. Ziet de tram stoppen en neemt de tijd zich even te verwonderen, dat het daar en niet bij hem gebeurt. De tramdeur zoeft open en dicht, de tram schuift twee meter op, maar moet dan stoppen omdat op het kruispunt het licht voor die rijrich ting op rood staat. Mei aardis» Het blozend gezicht verblijdt zich in een glimlach.... Helaas de tramdeur blijft dicht en langzaam groeit de verbazing op 's mans gelaat. Dan buigt de conduc teur zich naar zijn microfoon en zegt: Hier is geen halte, naar ach teren..." De meneer denkt een se conde na, knikt verheugt en neemt een run naar de achterdeur. Weet hij veel van vóór instappen bij Haagse trams? E ke kringen te Cairo mei nen, et antwoord, dat president Nixon doze week moet geven op Sa- dats brief van 5 maart beslissend kan zijn voor de volgende stap van Egyp te in het Midden-Oosten. Cairo heeft zich al bijzonder teleurgesteld ge toond over het uitblijven van Ameri kaans succes bij pogingen, Israël te overtuigen, dat het zijn troepen moet terugtrekken uit de in 1967 bezette gebieden. In Cairo verwacht men blijkbaar niet, dat Israël zich door Amerika zal laten overhalen. Men wijst op verkla ringen van Israëlische zijde, waarin voorstellen van de hand worden ge wezen, die op terugtrekking betrek king hebben. Mocht er toch uitzicht komen op groter Israëlische bereidheid om tot een regeling te komen, dan wil Egyp te voortgaan een feitelijke wapenstil stand langs het Suezkanaal in acht te nemen en naar een politieke oplos sing te zoeken. In het andere geval zal aldus diplomatieke zegslieden Cairo genoodzaakt worden tot mil- taire actie over te gaan. Men sluit overigens de mogelijk heid niet uit, dat Egypte zal overgaan tot herstel van de diplomatieke be- Net is hij de voordeur gepasseerd of de conducteur, met een gezicht van de weldoener die zijn laatste dubbeltje aan een hongerend kind schenkt, laat de voordeur opendraai- Het bezoek van president Sadat aan Soedan is onderdeel van een nieuw Egyptisch diplomatiek offen sief om Israël nog meer onder druk te zetten. Met Libië en Syrië behoren Egypte en Soedan tot de Arabische federatie die al haar reserves wil in schakelen tegen Israël. Sadat was vo rige week al in Libië. Van belang is ook de reis, die de Egyptische minister van buitenlandse zaken, Riad maakt. Hij sprak te Ro me met premier Emilio Colombo en minister Aldo Moro en later in Pisa president Tito van Joegoslavië, die een officieel bezoek aan Italië brengt. Gisteren vertrok hij naar Parijs. In Parijs, waar Riad zal spreken met minister van buitenlandse zaken Maurice Schumann en een driedaagse conferentie van Egyptische ambassa deurs in Europa zal voorzitten, ver klaarde hij, zeer tevreden te zijn over zijn besprekingen met de Italiaanse Tijdens het weekeinde had pren Brian Faulkner zich terug getrok] om zijn eerste twee belangrijke rt voeringen voor te bereiden. Vand zal hij er één van houden tegen partijraad van de Unionistische P tij, waar zijn tegenstanders van rechtervleugel mogelijk de verti wenskwestie zullen stellen. Mor zal Faulkner het parlement toesp ken. In het Schotse Edinburgh heeft Britse premier Edward Heath zal dag gezegd dat de bijna 10.000 Enj se soldaten in Noord-Ierland mogelijke maatregelen" namen een einde te maken aan terroris Maar, zo zei hij. „een kleine, hi starrige groep" wil extreme maat gelen van het Britse leger uitlokk zodat .'de betrekkingen 'tussen rooms-katholieken en protestanten gevaar zullen komen. LA PAZ (Reuter) De Boliviai minister voor de bouwnijverh Jorge Prudencio, is ontvoerd woedende inwoners van het mi bouwstadje Potosi in het zuiden het land. Zij willen op deze w kracht bijzetten aan hun verzoe om meer financiële hulp van de re ring. Leden van het plaatse burgercomité ontvoerden de mini! toen deze kwam praten over de a leg van een automatisch telefoon en over een bedrag van 25.000 gul voor de bouw van een school. De bevolking wil van de m bouwroyalties een bedrag van r ■1,6 miljoen gulden hebben en eist de regering dat zij geld voor de strating geeft. Nog geen akkoor over Berlijn-pasj< BERLIJN (UPI, Reuter, DPA) Een vier uur durend gesprek tui een Westberlijnse vertegenwoord en een Oostduitse „afgevaard heeft gisteren nog geen akkoord geleverd over toelating van West lijners tot het oostelijk stadsdeel Pasen. Het gesprek was volgens de W berlijnse onderhandelaar 'hard en kelijk'. Volgende week wordt voortgezet op een nader te bep datum. West Berlijn wil alleen een regeling voor Pasen onderhal lenr De Russen en Oostduitsers wi het gesprek uitbreiden tot een de: tieve regeling van de kwestie Ver FDP uit coalitie in Rijnland-Palts MAINZ (DPA) De liberale FD de Westduiyse deelstaat Rijnl. Palts heeft besloten, haar coalitie de christen-democraten niet voor zetten. De CDU had haar daan,, uitgenodigd, hoewel zij bij de voj, week zondag gehouden verkiezir' 53 van de 100 zetels had gekrf tegen 49 zetels in de oude Land De liberalen zagen- echter hun zet< van acht tot drie verminderen. De ciaal-democraten, met wie de lib len in Bonn het kabinet-Brandt men, kwamen van 39 op 44 zetels. Op de bijeenkomst van liberale gevaardigden stemden 41 tegen vos zetting van de coalitie met de C terwijl er 34 voorstemden. Maar de man rent al langs de ra men naar de dichtblijvende achter kant. Het verkeerslicht springt op groen, de voordeur sluit zich op de druk van de conducteurweg glijdt de tram Een eenzame verslagen figuur blijft achter In de voorruit is een spiegeling van het diep tevreden gelaat van de conducteur. Hij heeft zijn best gedaan, wie zou het willen bestrijden? Er klettert net een regenbul neer Ik weet zeker dat die avond, er gens in het land, verteld is dat Den Haag geen aardige stad is.... WASHINGTON (UPI, Reuter, AP) Amerika streeft naar een oplossing van het conflict in Indo-China als geheel via onder handelingen: „We zijn niet ge trouwd met dogma's en formu leringen", aldus William Rogers, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Amerika blijft hopen, dat construc tieve onderhandelingen zullen begin nen. die leiden tot vredesverdragen in Zuidoost-Azië. Het zal echter voort gaan, de landen in dat deel van de wereld in staat te stellen, hun eigen veiligheid te verdedigen, zonder hulp van buiten. Uit Parijs wordt intussen gemeld, dat Amerika en Zuid-Vietnam heb ben voorgesteld, de wekelijkse zitting van de vredesbesprekingen met Noord-Vietnam en de Vietcong-afge- vaardigden over te slaan De zitting van afgelopen donderdag was op in itiatief van Hanoi niet doorgegaan, uit protest tegen de Amerikaanse luchtaanvallen op Noord-Vietnam. Offensief In Peking verklaarde premier Tsjoe En-Lai, dat de Noordvietnamese strijdkrachten' in Laos een grote overwinning hebben behaald. Hij waarschuwde, dat president Nixon voor de Amerikaanse verkiezingen* van 1972 ('in de droge moesson tussen de winter van dit jaar en volgend voorjaar) een nieuw offensief zal ont ketenen. Nixon zou, in een ongekend dilemma verkeren en nu al plannen maken voor een nieuwe aanval'. Volgens de Democratische senator Mike Mansfield heeft de mislukte in vasie in Laos het gevaar dichterbij gebracht van een Noordvietnamese inval in Zuid-Vietnam. Het bracht ook de Laotiaanse regering in grote moeilijkheden. Naar de mening van de senator is in Amerika ook het ver langen naar het beëindigen van de oorlog toegenomen. Onbehagen Meer dan 20 jonge Amerikanen, die als vrijwilliger in Laos werken, heb ben hun diepe onbehagen uitgespro ken over wat zij noemen 'de beslis sing van president Nixon, de Zuid- vietnamese invasie in Laos aan te moedigen en te steunen.' Vijf Amerikaanse geestelijken zijn zaterdag uit New York naar Zweden gegaan om vandaar naar Hanoi te reizen Zij hopen daar iets te kunnen doen voor de Amerikaanse krijgsge vangenen in Indochina. De delegatie staat onder leiding van dr. Preus. president van de Lutherse synode in Missouri. Kranten in beslag Zeven Zuidvietnamese kranten werden zaterdag in beslag genomen, omdat zij verslagen bevatten, waarin hogere verliescijfers werden ge noemd, dan bekendgemaakt was d het militaire commando. Ook de ni we nummers van de Amerikaa' weekbladen Time en Newsv mochten niet worden verkocht, zij bevatten artikelen over de lukte actie in Laos. Vier mannen op motorfietsen 1 den gisteren brandbommen naar f gebouw van een vooraanstaande 1 positiekrant in Saigon. Er vloog j hoeveelheid papier in brand, vuur kon snel worden geblust. Aanvallen In het noorden van Zuid-Vietrf hebben de Amerikanen bases la* de gedemilitariseerde zone overgeef gen aan Zuidvietnamese troeri Terwijl de Amerikanen terugtrokki werden zij door Noord-Vietnarrf artillerie beschoten Amerikaaji. bommenwerpers zetten hun aanvair voort op doelen in Laos en ten net den van de zone. waar Noordvietf, mese troepen met zwaar geschut i samengetrokken. VRIENDELIJK VERZOEK om niet zelf het abonnementsgeld te gireren, maar de ACCEPT-GIROKAART af te wachten, en uitsluitend i daarmee te betalen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6