betrekkelijke dingen olm n nes Passion klonk gaaf Sobere begrafenis van Simon Vestdijk hminee Pijlman 25 jaar in Katwijk MEDEWERKSTER Voorschoten gaat rioolbelasting niet verhogen STUDENTENCONCERT HAD STERKE MOMENTEN Johannes-Passion in Alphen UITNODIGING Klaverjasbeker naar Van Gerven Alpheuse politie had goede vangst Ds. Dekker ter aarde besteld Uit de RIJNSTREEK tfE LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 MAART 1971 WIJK AAN ZEE Woensdag het een kwart eeuw geleden, dominee Fetse Pijlman door tea broer Eduard als predikant t J de gereformeerde kerk van Jfwyk aan Zee werd bevestigd. jze vijfentwintig jaar is de ju- fris in en tot ver buiten zijn kerk tot een algemeen er- jde en gevraagde pastor en ad- „uitgegroeid". Hij kan niet i binnen enge grenzen. in Amsterdam geboren en denk je vanzelf al ruimer, ben renisch, verdraagzaam. En bij thuis hadden we al enige cul- Vader was dirigent en orga- -m jjjj zes jongens en drie meisjes. kijn allemaal nog in leven. M'n Eduard en ik gingen naar lei gereformeerd gymnasium, stu- aan de V.U. In 1937 was overvloed van kandidaten. yirom kon ik eerst niet anders H hulpprediker worden, in Vlis- M'n eerste vaste plaats in 1939, Hoek bij Terneuzen. 1942 gingen we naar Mijdrecht. preek ik mog vrij vaak. In oorlogsjaren zijn daar vaste len ontstaan. kreeg ik de keus uit twee »pen, Katwijk en Utrecht. Kat- trok mij het meest. Later, in kon ik naar Maassluis. Maar zou toch wel wat erg gauw geweest. En in 1954 kwam een beroep uit Rotterdam- ibroek. Ook dat sloeg ik af, it vele water daar", it in deze vijfentwintig jaar wel veel beleefd? hij reist graag, voor hem is de wereld veel groter dan de eigen kerk in het eigen dorp. „En in 1964 zijn we samen, m'n vrouw en ik, naar Lake Placid in de Verenigde Staten getrokken. Dat was voor 'n opleiding tot Rotary- gouverneur". Bent u dat nog? „Nee, dat duurde maar één jaar, over vier provincies". Dominee Pijlnian was op nog meer gebieden actief. Hij richtte de chr. bibljotheek op, is er al weer elf jaar voorzitter van. Dat is hij ook van het genootschap „Pro organo et musica". Die bibliotheek wordt nu toch alge meen? „Dat is te zeggen: het wordt een gemeenschappelijke zaak; allerlei groepen en richtingen doen eraan mee, ieder met een eigen, inbreng. Nee. de bibliotheek wordt niet neutraal. Maar het rijk wil graag fusie's en subsidiëert dan". Buiten „O ja, ook reizen en andersoortig werk. In 1953 werd ik legerpredi- kant, in Den Haag, voor zestien maanden, een enorm mooie tijd. En in 1960 vergezelde ik de emi granten naar Australië als boord- predikant op de Zuiderkruis. Het was zomaar een heen-en-weer reis. Terug was ik met spijt-optanten uit Indonesië. Verder maakte ik vier reizen met De Hoop en ben tal van keren in Dieppe geweest". Dit is nou voorbij". De jubilaris heeft véél te vertellen; U houdt veel van pastoraal werk? „Ja, met hart en ziel, dat ligt me nou eenmaal erg. Ik word ook bui ten de kerk gevraagd, voor gees telijke verzorging, begrafenissen, óók voor diensten in het crema torium, door mensen met allerlei levensbeschouwingen, daar groei je zo vanzelf in". TJ hebt in al die jaren grote ver anderingen, ook by de gerefor meerden gezien. „Ja, dat is snel gegaan; iedereen gaat tegenwoordig op reis, de enorme invloed van de televisie, de overvloed van lectuur hebben een doorbraak veroorzaakt. Velen kijken ook anders tegen de zondag aan; nog altijd is die voor som mige groepen eigenlijk een ver schoven sabbat, in plaats van een nieuwtestamentische feestdag. Ik heb met genoegen in Katwijk gewerkt. Langzamerhand ga je de betrekkelijkheid van vele, vroeger zo vaststaande dingen, zien. Voor mij is het geloof, het mystieke le ven méér dan één of andere le vensbeschouwing. Ik geef nog een paar uur godsdienstonderwijs aan de chr. MTS in Den Haag. Daar krijg je leuke vragen van die jon gelui en dan discussieëren we daarover". Hoe is hier de plaatselijke situatie in uw kerk? „Nou. incidenteel hebben we wel en kele mensen verloren; niet om de kerk hier. maar om wat er te genwoordig in onze kerk gaande is. Door de eigenaardige Katwijkse kerkelijke situatie zijn wij vanzelf in het hoekje van de vernieuwers gedrongen. Het is erg jammer, dat hier nog geen interkerkelijk over leg mogelijk is geweest. Ik wil nu proberen, samen met de confes sionele collega's iets te bereiken". Wat zegt u van het afnemende kerkbezoek? „Ja, vooral de avonddiensten lopen sterk achteruit. Dat is natuurlijk geen bewijs van een hoog geeste lijk leven. Maar ik kan me toch ook wel voorstellen, dat een kerk dienst voor de mensen van deze tijd niet zo'n boeiende zaak is. Daarom ben ik voor bijzondere diensten; en de jongeren moeten daarbij inspraak hebben". Houdt u van catechismus-preken? „Daar ben ik wel voor, maar dan echt bijbels; het mooiste is, als je de Bijbel erin laat uitkomen Bent u pessimistisch over de toe komst van de kerk? „Vele mensen zeggen tegenwoordig: de kerk is font, het loopt hele maal mis. Maar bij het licht van de kerkgeschiedenis denk je toch wel wat optimistischer. Er is steeds een op- en neergang ge weest: na een afgang volgde weer een herleving. De mensen zijn tegenwoordig mondiger ge worden; de jongelui gaan naar de middelbare school, de uni versiteit; ze willen zélf denken. Je kunt dat alles wel met enige zorg bekijken, maar toch ook be denken ,dat de Geest waait, waar heen Hij wil, dat het ónze zaak tenslotte niet is. We kunnen niet allemaal eender denken". Jubilaris Pijlman heeft, buiten zijn dienstwerk om, nog vele liefheb berijen. „De liefde voor muziek heb ik van huis uit meegekregen. En dan rei zen en schilderen. M'n vrouw is 't ook gaan doen, is er nu verzot op. Ook ben ik bezig met stenen, ver zameld. gekregen en gekocht. Maar het leukste is als je zelf wat vindt. Ik heb ook een paar boeken er over opgescharreld". Voor dominee Pijlman zijn kerkmu ren maar betrekkelijke dingen. Hij kijkt véél verder. Daarom heeft hij ook voor vele anderen, buiten zijn kring, iets kunnen betekenen. De vele vrienden kunnen hem woens dag, precies vijfentwintig jaar na het uur van zijn intrede, in de zaal van de Triumfatorkerk geluk wensen. JOHAN VAN WOLFSWINKEL HtEGOM In de St. Jozefkerk gisteravond de Hillegomse i um Vereniging, de Cantorij Grote Kerk te Monnicken- iet Utrèchts Studenten Orkest solisten een uitvoering van 'ohannes Passion. imbinatie van beide koren had istige gevolg, dat ook de he- Jnmen relatief goed bezet wa- de gemiddelde kwaliteit iey iiletpark wens van Tierend Roomburg JODEN „In de komende jaren e 'Roomburgeen belangrijke in vervulling zien gaan". Dat Uj heer J. H. Haarlem gisteren op ceptie in restaurant De Doelen legenheid van het 30-jarig be- van de Leidse volkstuinders- iing Roomburg. ieer Haarlem, voorzitter van de bond van amateur-tuinders, [hiermee op de komende ver- van Roomburg van de Vliet- t laar het Vlietpark. De heer an overhandigde een envelop [houd. het Algemeen verbond kstu inveren igingen sprak :r P. Visser de hoop uit, dat >urg nog vele jaren het volks agen kan blijven stimuleren. bestuur van de jubilerende orbing (voorzitter J. van der kreeg namens de leden een leeldhouwwerk met inscriptie. van de zang was merkbaar minder dan die van de Hillegommers alleen. Het bijzonder moeilijke beginkoor klonk niet al te zeker en de samen werking met het orkest rammelde hier en daar. Verderop kreeg de zang meer overtuigingskracht zonder echter uit te munten in helderheid en reliëf. Maar de koralen en ook de massako ren klonken voldoende gaaf; alleen in de hoogte troffen de sopranen soms onzuiver. Dirigent Gert Nagel moest zijn aandacht te veel verdelen. Het orkest speelde vaak vrij onzeker. De tenor-evangelist Michiel ten Houte de Lange zong welluidend; in de hoogte wankelde de stem nog wel eens. De algemene uitdrukking was levendig, maar niet imponerend. Hans Zomer (bas) gaf een heel mooie sonore vertolking van de Christus partij. De sopraan Lize Schoo zong vrijer en elastischer dan de alt Ma- nuela Toorenburgh, wier stem klank rijk is, maar te veel verzwaard wordt door bij Bach niet passende portamenti. Cornelis Kalkman zong de tenor-aria's vrij goed, maar faalde dikwijls in het hoge register. Henry Blackmon's mooie bas klonk indruk wekkend maar kwam vaak tekort aan duidelijke zegging. VET Johan van Wolfswinkel VOORSCHOTEN De gemeente raad vergaderde onder voorzitter schap van loco-burgemeester Baron de Vos van Steenwijk. De Narcisstraat wordt herbestraat en vele uit- en inritten bleken niet geregistreerd te zijn waardoor enkele bewoners f60 moesten betalen om hun uit- en inrit naar de garage te behouden. De rioolbelasting wordt niet ver hoogd; er vinden alleen correcties plaats die in de loop van de laatste jaren nodig zijn geworden. De heer Oosterbaan zag graag een belasting verhoging met 7 pet. ingaande 1 ja nuari 1972. De overige raadsleden voelden daar niets voor. Mr. Begeer vond het een ernstige zaak dat een begroting gemaakt in 1968, voor de restauratie van een boederij aan de Veurseweg, nu 50 pet. meer kost. De totaalkosten be dragen bijna f 200.000 waarvan rond f60.000 voor de gemeente is. Ernstig bezwaar maakte hij tegen de aanwe zigheid van ontsierende caravans en woonboten. Wethouder Esselaar deed de toe zegging de eigenaar van de boerderij te verzoeken de omgeving aan te passen. De verlichting bestemd voor het kruispunt de Vink zal door de pro vincie gesubsidieerd worden tot 100 pet. van de werkelijke kosten. JEMBAD DE ZIJL vdAT 15 MEI OPEN EN Burgemeester en wet- hebben besloten zwembad zjl" ook dit jaar voor het pu ft pen te stellen. Er wordt naar e fd voor de opening op 15 mei Tiikele verbeteringen aan te sti L ictiecomité „Behoud en verbe- zweminrichting De Zijl", ont- >s i toezegging dat het zwembad jde middag niet meer gesloten en op zondag van 12 tot 18 ineens voor het publiek open W. willen zo spoedig moge- men tot een nieuwe zwemin- ei anp'sus handenarbeid LEIDEN In verband met het aanvaarden van de funktie van plaatsvervangend voorzitter van de direktie der Beheermaatschappij door ir. A. Sitsen is in zijn plaats tot directeur van Wernink Industrie en Handelsonderneming N.V. te Leiden benoemd de heer ir. B. Schoemaker. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 28 maart: hoog water 4.0516.21; laag water 0.02 (springvloed)12.26. Maandag 29 maart: hoog water 4.44—17.05; laag water 0.42—13.10. LEIDERDORP Het Leidsch Stu denten Muziekgezelschap „Sempre Crescendo" concerteerde in de herv. kerk. Het programma vermeldde drie werken met als eerste het vierde z.g. Brandenburgsconcert van Joh. Seb Bach, gecomponeerd in opdracht van graaf Christian Ludwig, die de parti tuur in elk geval voor ons heeft be waard. De moeilijkheden voor de so- logroep en de tuttis bleken niet ge heel onoverkomelijk te zijn. Er waren sterke momenten, zoals de opzet van het fugato in het Scher zo. Een paar interessante kennisma kingen volgden. Een divertimento voor fluit, hobo.en klarinet van de Engelsman Malcolm Arnold, gespeeld door resp. Joan Krouwel, Renée en Eric v. Veen. Bij een eerste kennis making kan men slechts gefrappeerd raken door enkele klankvondsten; in opbouw doet het werk zeer beknopt aan. Het werd vaardig gespeeld door de drie studenten. Ik kreeg de indruk, dat de onder linge stemming niet onberispelijk was. Een handige zet was het van André Presser om met een onbe kende symphonie, n.l. die in D van Jan Hugo Vorisek te besluiten. De finale voerde Presser om taklische redenen ni.et uit Het romantische Eervolle vermelding voor luciferskerk LEIDEN De met ongeveer tien duizend lucifers opgebouwde Hoog landse kerk, die de invalide heer H. Boeff uit de Beyerincklaan maakte als afscheidscadeau voor dr. P. L. Schoonheim, is op de Huisvlijtten- toonstelling in de RAI onderscheiden met een eervolle vermelding. De heer Boeff kon vandaag zijn prijs in ont vangst gaan nemen in Amsterdam. Andante klonk soms fraai. Vergelij kingen met andere interpretaties kon ik niet maken, want ik heb het werk nooit gehoord. Het bevat niettemin wel oorspronkelijke ingevingen en lijkt een plaats in het repertoire waard. Henri Welbooren ALPHEN De chr. oratoriumvere niging; Hosanna zal, samen met het Re sidentie-Kamerorkest, vocale en in strumentale solisten, onder leiding van Barend Schuurman, op zaterdag 3 april, in de St. Bonifatiuskerk, Para dijslaan, een uitvoering van Bachs Johannes-Passion geven. Als vocale solisten werken ihèe: de sopraan Ank Reynders, de alt Sybille Raaphorst, de tenor. Chr. van Woer- kom f evangelist), de bas Ruud van der Meer (Christus-partij), de tenor Rut Pos, en de bas Robert Holl. Tijn van Eijk bespeelt het orgel. W. Ouwehand's Assurantiekantoor vraagt een voor administratie- en typewerkzaamheden. Aanmelden: Pr. Marijkelaan 14, Katwijk aan Zee. Tel. 16500 Th. J. van Schie jubileerde LEIDEN Gisteren heeft de heer Th. J. van Schie het feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van Stokkermans Chroomindustrie NV alhier. Hij is directeur van deze onderneming. In het motel te Sassen- heirn werd ter gelegenheid hiervan in de middaguren een receptie ge houden. Tal van zakenrelaties gaven hier van hun belangstelling blijk. Leiding en personeel van het bedrijf lieten zich uiteraard niet onbetuigd. f!EN In het L.J.A.-cursusge- i.Tdo is het examen handenar- gehouden voor door de L.J.A. 1 de cursisten. Er warén lidaten, waarvan er 18 slaag- geslaagden zijn: E. Baarda- irta; M. A. van Bergen; M. C. Veld-Kienjet; C. M. M. Col- Me haak; A. Gans-Zitman; J. C. 1 A. M. Huisman; A. P. Koe- loogduin; G. Koomen-Hoorn iKörner-Chung; R. Sanders; J. c t-Oostenburg; M. Monteba; N. Bos; M. Schmidt-Kok; B. van rltj J. M. Winkelhuis-de Vries; C. Ie. dagmiddag 3 april is er in ge- W Vele) een expositie van de [ikken. Hooglandse Kerk- DEN HAAG Eén van Nederlands grootste schrijvers. Simon Vestdijk, is vrijdagmiddag op de algemene begraafplaats Nieuw-Eyk en Duynen in Den Haag ter aarde besteld. De 72 jarige schrijver overleed dinsdag in het Stads- en Academisch ziekenhuis in Utrecht na een langdurige ziekte. De korte plechtigheid, waar op ver zoek van familie van de overledene niet werd gesproken, werd bijge woond door ruim 300 mensen. Velen uit de Nederlandse literaire wereld hadden acte de présence gegeven. oensdag 31 maart a.s. zal Ds. F. PIJLMAN r als predikant aan de Gereformeerde Kerk van Katwijk aan Zee ver- n zijn. dag recipieert ds. Pijlman van 19.30 tot 21.00 uur in de grote zaal van umfatorkerk aan de Piet Heinlaan te Katwijk aan Zee. e de jubilaris met dit heuglijke feit willen gelukwensen, nodigen wij e gaarne uit. De commissie van beheer van de Gereformeerde Kerk te Katwijk aan Zee. Minister Klompé Was vertegen woordigd door mr. J. van Viegen. se cretaris-generaal van het ministerie van CRM. Tot de hoge gasten be hoorden ook de ambassadeur van België in ons land, dr. M. W. van Kouwenberg en prof. H. A. Gomperts, secretaris van de Vereniging van Ne derlandse Letterkundigen. Tot de talrijke schrijvers, die Simon Vestdijk de laatste eer bewezen, behoorden o.m. Adriaan Morriën, .Harry Mu- lisch, Mies Bouhuys, Bert Voeten en Hella Haasse. In de aula werden werken ten ge hore gebracht van Beethoven (Mond- scheinsonate), liederen van Mahler, (uit de Bundel Rucken-Lieder) en van Bach (die Kunst der Fuge). De heer G. Lubberhuizen, directeur van de uitgeverij De Bezige Bij te Am sterdam, dankte namens de weduwe van de schrijver, Mevr. A. C. M. Vestdijk-Van der Hoeven (die de plechtigheid bijwoonde) de aanwe zigen voor de betoonde belangstel ling. De met vele bloemstukken ge tooide kist er waren onder meer bloemstukken van het ministerie van CRM, het PEN-centrum Nederland en de gemeente Doorn, waar Simon Vestdijk van 1938 af heeft gewoond werd vervolgens bijgezet in het familiegraf. Leden lal D.E.V. steeg LEIDEN De Leidse Tuiniers- en bloemistenvereniging „Door Een dracht Verbonden", hield de 82ste jaarvergadering. Het verenigingsjaar kenmerkte zich door een groot aantal activiteiten. Het ledental bedroeg in december 110. De kas sluit met een batig saldo. De heren M. den Hartog. C. Nie- vaart en A. Straafland werden in het bestuur herkozen. Na de pauze hield de heer P. Staf- fleu een lezing over het kweken, ver zorgen en vermenigvuldigen van vaste planten. Denkster gevraagd voor Zeskamp ALPHEN In de Zeskampfinale die op 24 april in Leiden wordt ge houden en waarin Alphen de vorige jaar veroverde wisselbeker moet ver dedigen, zal naast een „denker" ook een „denkster" moeten aantreden. Het Zeskampcomité zoekt nu op korte termijn contact met dames die in het bijzonder kennis bezitten van muziek. Men kan zich voor 31 maart opge ven bij het secretariaat Oudshoorn- weg 70 (telefoon 4997: buiten kan toortijd 5304). (Van onze correspondent) LISSE Vrijdagavond is de be slissing gevallen in de zo spannende Bedrijfsklaverjascompetitie Bollen streek seizoen 19701971. De einduitslag is als volgt: 1. Van Gerven; 2. Sikkens; 3. Van Stein; 4. Draka; 5. Elka; 6. Van Zanten; 7. De Vlinder; 8. G.W.B. De voorzitter van de commissie, de heer J. Runge, reikte de beker uit aan 't team Van Gerven, met een prestatiebeker en een herinnerings vaantje voor iedere speler in dit team. In oktober gaat de nieuwe compe titie van start. ALPHEN Dc politie verrichtte gisteren een viertal aanhoudingen in verband met de reeks kruimeldief stallen die dc afgelopen weken plaatsvonden. Twaalf inbraken zijn nu opgelost. Het totaalbedrag dat werd buitge maakt bedraagt enkele honderden guldens, maar de kosten van de aan gerichte vernielingen gaan daar ver over heen. De ouders van de jongens wisten niets van de misdadige toch ten af. Van de zes jongelui resp. 14 tot 20 jaar, die eerder zijn aangehouden, heeft de officier van justitie er vier in hechtenis laten nemen en twee zijn na verhoor huiswaarts gezonden. De gisteren aangehouden jongens zullen ook in Den Haag worden voorgeleid. Inenting in Benthuizen BENTHUIZEN De geneeskundige hoofdinspectie van de Volksgezond heid heeft aanbevolen de niet of on volledig ingeënte personen in de leef tijd tot en met 19 jaar opnieuw gele genheid te geven zich tegen polio te laten inenten. Hiervoor is gelegen heid op woensdag 7 april om 15 uur in het Groene kruisgebouw. Voor alle leeftijden is het noodzakelijk dat het inentingsboekje en andere in entingsbescheiden worden meege bracht- NOORDWIJK Uitgeleide gedaan door een lange stoet gemeenteleden, predikanten, genodigden en andere belangstellenden, is ds. W. Dekker gistermiddag op het duinkerkhof aan de Oude Zeeweg ter ruste gelegd. In de kerk aan de Hoofdstraat ha'd een rouwdienst plaats, geleid door ds. H. Lijesen. De kerk was overvol. De dienst werd onder meer bijge woond door het voltallige collega van B. en W., ds. B. Bourfta, emeritus predikant van de Geref. Kerk te Noord wijk, de drie predikanten van de Hervormde Gemeente, de paters van de r.k. parochies „St. Jeroen" en „Maria ter Zee, drs. De Leur van het seminarium „Leeuwenhorst", het moderamen van de classis Lei den van de Geref. Kerken, de pre dikanten ds. D. Kronemeyer, H. Swierts en A. G. Baayen, prof. Vo gel en andere medici van het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden, dr. H. B. Visser en ds. P. Heynen, voor gangers van ds. Dekker bij de Geref. Kerk te Noordwijk-Binnen, vele col lega's uit de omgeving en vrienden uit de studietijd van de overledene. Ds. C. Warner sprak in de rouw dienst. als uitgangspunt nemend de 42ste psalm. In zijn toespraak schetste ds. War ner de persoon van ds. Dekker als predikant met veel gaven, als herder in de gemeente, als vriend en col lega en in het bijzonder ook als man en vader in zijn gezin. Steeds was zijn zoeken naar het ware rustpunt voor het hart. Hij wilde getuigen van zijn liefde tot God. Ds. Warner citeerde uit de laatste brief van ds. Dekker de taal van het geloof: Die in Jezus Christus ge looft, gaat langzaam maar zeker vooruit. Mijn ziekte en ons aller le ven ligt op Zijn schouders. Terwijl de gemeente staande zong het gezang „Voor alle heiligen in de heerlijkheid die U beleden in hun aardse strijd" werd de overledene de kerk uitgedragen. Op de begraafplaats sprak ds. Lijesen de geloofsbelijdenis uit en ontroerend klonk daarna 't bekende lied „Ga niet alleen door 't leven, die last is u te zwaar". De heer J. van Duin, praeses van de wijkkerkeraad sprak namens fa milie en gemeente een dankwoord. Vu Hp VEE1SSTREEK TER AAR EHBO Negen ploegen van de EHBO zullen maan dagavond 29 maart om half acht in het dorpshuis een districts-selectie- wedstrijd houden. TER AAR Schapenverkoop De verkoop van schapen door de kerkvoogdij van de hervormde ge meente heeft f 3633 opgebracht. Er werden negentien schapen ge weid bij twaalf veehouders. NIEUWKOOP De telefooncen trale te Noorden wordt 31 maart met 200 nummers uitgebreid. Tegelijker tijd zullen de telefoonnummers van de* op de centrale Noorden aangeslo ten abonnees van 3-cijferige in 4- cijferige nummers worden gewijzigd, doordat voor het bestaande nummer een 8 wordt geplaatst. ALPHEN De heer J. van der Velden slaagde aan de Rijksuniversi teit voor het doctoraal examen in de politieke wetenschappen. ALPHEN Voor de leden van de Vereniging van Verontrusten in de Gereformeerde Kerken Schrift en Getuigenis in Alphen en omgeving, wordt maandagavond 29 maart om 8 uur een bijeenkomst gehouden in de Salvatorizaal. De heer P. C. Monster uit Voor burg zal voorlichting geven over de stand van zaken met betrekking tot het landelijk werk en ook van advies dienen over plaatselijke aangelegen heden. HAZERSWOUDE Groene Kruis. Het Groene Kruis gaf in een leden vergadering een overzicht van de ak- tiviteiten over 1970. De lasten over 1970 beliepen 50.264.09. Er was een nadelig saldo van ƒ4.353.41. Bij de bestuursverkiezing werd de heer B. de Frankrijker gekozen. Her kozen werd de heer A. de Kort. Dokter A. J. Bosch sprak over hart- en vaatziekten. De heer J. J. van Nierop werd dank gebracht voor Ijet vele werk voor het Groene Kruis verricht. Goed concert van T.M.B. (van onze correspondent) LISSE Men kwam vrijdagavond in Rehoboth plaatsert tekort vanwege de grote belangstelling voor het con cert van Trou moet Blycken. In geen jaren is er zoveel belangstelling ge weest. Ook het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door de aanwezig heid van de wethouders A. J. Mes man en P. van Leeuwen. De jeugddrumband en de majoret tes openden het programma o.l.v. P. Kop en A. Meijwaard. Met een fors gespeelde mars „Naar hoger doel" zette het muziekkorps in. Voor de pauze liet T.M.B. zich op de beste wijze horen in „Rule Brittania". Als solisten werkten mee J. Kleijn, clarinet. G. Kelijn, trombone en F. Hof, trompet. Zij gaven zeer verdien stelijk spel te horen. In het tweede gedeelte trok vooral het nummer „Rimbalzello" (in mo derne stijl) de aandacht. Het was een uitvoering op hoog peil onder lei ding ran de nieuwe dirigent P. A. van der Spek. Bij de bloemenhulde aan de echt genoten van de nstructeurs werd ook Mevr. Van der Velden betrokken voor de goede zorgen waarvan T.M.B. iedere week genieten mag. Tuinbouwveiling Rijnsburg RIJNSBURG Gisteravond werd de algemene vergadering van de vereniging „Veiling Tuinbouwpro- dukten Rijnsburg" gehouden. De voorzatter, de heer Star, zei dat het een redelijk jaar was geweest. Er is een winst van 8.013,38 en de aanvoer was ook omhoog maar dat was eigenlijk te lang in vergelij king met de snel stijgende kosten. De zomergroenten werden dit jaar behoorlijk betaald. De verhoging in de omzet is tot stand gekomen door de goede ■samenwerking met de han del. De aanvoer van waspeen steeg van 6.550.385 kg naar 9.295.735 kg maar deze daalde in prijs van ƒ2.231.332 naar ƒ2.158.426,—. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. Star herkozen. De heer G. Docter, hoofd van de Tuinbouwschool was blij dat er een prettige samenwerking was met de veiling. Helaas neemt de groententeelt iets af. Maar in de tweede klas staat deze nog altijd verplicht op het roos ter. Na 1 aug. zal er in iedere klas theorie gegeven worden en als er 10 leerlingen zijn die de groenten- teelt willen, zal er ook praktijk wor den gegeven. De fusthuur werd met 1 ct ver hoogd. Bij de Raiffeisenbank zal het krediet verhoogd worden van ƒ50.000,— tot ƒ100.000,—. LEIDEN Mr. B. W. Biesheuvel op Minerva" Op donderdag 1 april organiseert het algemeen dispuut van het Leidsche Studenten-Corps „Doctrina" in samenwerking met de Leidse afd. van de Anti-Revolu tionaire Partij een voor alle belang stellenden toegankelijke verkiezings- lunch in de grote zaal van de Sociëteit Minerva. Spreker zal zijn mr. B. W. Biesheuvel, voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de ARP. De lunch, die voor uitzending door de televisie zal worden opgenomen, begint om half een en zal tot onge veer twee uur duren. Op uitnodiging van de Leidse afde ling van de Politieke Partij Radica len spreekt op vrijdag 2 april de heer E. C. M. Jurgens van deze partij over de progressieve concentratie. De avond, die wordt gehouden in de Sociëteit van de SSR, Hogewoerd 108, en om acht uur begint, is voor alle belangstellenden toegankelijk. LISSE De collecte voor de reu mabestrijding heeft 1375,- opge bracht. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg 'Noordwijk' huldigde twee jubilarissen NOORDWIJK De voetbalver- eniging „Noordwijk" heeft gister avond in de kantine op het sport park zijn jubilerende bestuurders A. Korbee en W. Spaanderman een spontane hulde bereid. Zeer velen kwamen hen gelukwen sen. Onder hen bevonden zich wet houder C. van Duyn en de gemeente secretaris, de heer W. van Sprang, de raadsleden De Witt en Benschop, deputaties en afgevaardigden van de KNVB en tal van verenigingen uit Noordwijk en van elders. Na het welkomstwoord van de ce remoniemeester, de heer B. Salentijn, sprak voorzitter J. van Nes de beide jubilarissen toe. Hij getuigde van de vele verdiensten van deze steunpi laren der vereniging. Namens de le den en bestuur bood hij fraaie ge schenken aan. Mr. De Jong feliciteerde namens de afdeling Leiden van de KNVB en onderscheidde de heren Korbee en Spaanderman met een jubileumspeld. Wethouder Van Duyn voerde het woord namens hel gemeentebestuur, de heer J. Cramerde was tolk van de jeugdleiders. OEGSTGEEST De Gereformeer de Vrouwenvereniging heeft op 5 april een avond georganiseerd die geheel in het teken van het. Paas feest zal staan. Ds. Gabe van Dui nen zal een meditatie houden. Ver der zal het Oegstgeester bejaarden koor liederen zingen en wordt door de leden een paasspel opgevoerd.. De bijeenkomst zal worden gehou den in „Taberna", Julianalaan. Naast de bejaarden, die afzonderlijk wor den uitgenodigd is iedere belang stellende welkom. A.s. maandagavond in „Noordzee" Fotocursus D. Kruyt DE DOLOMIETEN Vakantie-impressies in Foto en Muziek door G. Kruyt Laatste foto-avond in dit seizoen. TOEGANG VRIJ. Foto D. KRUYT Voorstraat 9. Katwijk a. Zee Kerkstraat 11, Rijnsburg Zaterdag 27 maart Pieterskerkstraat 1, 4 u.: prot.-ehr. kos ters Lelden e.o., jaarvergadering. vcstestr. 40. 8.30 u.: „De 10 geboden". Den Burcht, 2.30 - 4.30 u.: receptie t.g.v. 25-jarlg bestaan afd. Lelden Alg. Ned. In val idenbond. Steenschuur 6, 2.30 u.: K O, Klnder- filmvoorstelllng. Hal St. Ellsabeth-zlekenhuis, 3.30—5.30 u.: afscheidsreceptie dokter F J G Wlj- dicks. Maandag 29 maart Schouwburg 8.15 u.: Pepijn, Opus 4. Stadhuis. 7.30 u.: Gemeenteraad. Petrakerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Restaurant Groenoordhal. 8.15 uur: le denvergadering kynologenver. Rijnland. Gehoorzaal. 8 uur: kunstkring „Voor Allen", strijkkwartet Bartók. FILMS CAMERA Meisjeslnternaa(k)t, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.43 uur: vr en za 23.30 uur. De verdoemden, 18 jaar. LIDO Frankenstein leeft, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 LUXOR Dc gendarme op drift, a.1., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.43 uur. REX Easy rider. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur; vr en za 23.30 uur. Dagboek van een halve maagd. 18 jaar. STUDIO - Percy. 18 Jaar, dag. 2.30, T en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur. TRIANON - Generaal Patton, 14 Jaar. dag. 2 en 8 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7, tel. 23553; Apotheek R van Brecst Smal- lenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. Wll- helminapark 8, Oegstgeest. tel. 53274. De zaterdagdlenst na 13 uur. de zon- dagdienst, de avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voorscho ten wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Da1 - zondag 24 uur. JA, „DE LANDBOUWER" levert U. zowel in jong, iets bele gen. extra belegen of overjarige Boerenkaas het Beste van het Beste 1 VOORSTRAAT 36 TEL. 12136.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3