DIT ABSURDE LEVEN BOEK - gespecialiseerd - BOEK 't Beste systeem De schaduw van de twijfel IATWDAO ff MAART W) r Donderdag is het 1 april. Denk erom: laat je niet bij de neus nemen :|oorl Prijswinnaars De prijswinnaars zijn Trudy jygertse in Delft en Henk- ii Verkade in Pijnacker. friet! dan Raadseltje. ingestuurd door intje Parlevliet. ven lke vraa® kun Je niet met Ja u intwoorden? ^lke dieren hebben een hekel Nelly Terlouw, 10 jaar, teken- een clown op een scooter. Hij reuze pret, dat zien jullie loza n pi e?' eed I. 2'<ju In staaft oog Ie gget [etsjes eti jongens, zijn natuurlijk iwsgierig naar de iwe puzzel, 't Is een leuke, maar wel een tje moeilijke. Je it er zo één al meer ad. Dan stonden er de afbeeldingen ter cijfers of pijltjes wist je precies waar intwoorden moesten den ingevuld. Maar moet je zélf uitzoe in welke hokjes de len moeten. Er zijn en enkele letters in- uld. De lengte van woord kan je mis- en een handje hei- Doe je best maar. oplossing insturen dinsdag 30 maart. JARIGEN Hartelijk gefeliciteerd met fullie ver jaardag! I 30 maart Annette Rietdijk, Rijn- geestweg 112, Oegstgeest, 11 jaar 31 maart Hannie Scheybeler, Oost- veenseweg 11a, Schipluiden, 10 jaar. 1 april Anneke v.d. Graat. Ma- destein 31. Monster. 8 jaar. Jo- leyntje Hakkesteegt, Lage uiessen 34, Hoorn, 10 jaar en Henk Ver veer, Verveenstraat 24, Berkel, 10 jaar. 2 april Marinus van Viiet, Van Speykstraat 49, Leiden, 11 jaar. 3 april Jaap Rietveld. Vosstraat 7, Hagestein, 8 jaar 4 april Jannie Blaak, Talmastraat 29, Ridderkerk, 14 jaar. Dag meisjes en jongens We beginnen maar weer eens aan een brief voor jullie. Hoe is het deze week geweest? Alles oké met de gezondheid? Niet ziek ge worden Gertjan den Hartog? Je broertjes weer beter? Jullie hebben zeker al gauw paasvakantie, tante Chris hoorde dat er kinderen zijn die de week voor pasen al vakantie krijgen. Jul lie ook? Het waren kinderen uit Friesland, misschien is het daar wel anders. Ze moeten dan kort na pasen weer naar school. Gaan jullie nog uit? Logeren bij voorbeeld bij familie? Of zomaar lekker vrij zijn en eens met een vriend of vriendin een fietstocht maken? Een tochtje naar de bollen velden Is In deze tijd van het jaar ook altijd aardig. Zouden er al mooie velden zijn? Dat weten de kinderen wel die in die streek wo nen. Jullie wonen er maar fijn dicht bij en zien natuurlijk altijd het bloe mencorso. Maar ja. een ander woont weer dicht bij de bossen of de zee of vlakbij de havens. Een vaartocht door de havens is ook heel fijn. Je vaart langs machtige schepen en je denkt je dan in hoe het zou zijn om op zo n groot schip eens een Puzxelopiossing De gevraagde voorwerpen met de letter P zijn: pijp, pet, piano, pantoffels, papier- penseel, portret, paard, poes, pop, pendule, plant, pak ket, peer, palet en er waren er nog wel meer te vinden. reis te maken. Lijkt jullie dat niet prachtig, jongens? Er waren weer veel brieven en ik pak uit de stapel: Joke Lindhout en Johan Kieviet jullie kunnen er wat van hoor. Leuk. Ben je de dui ven al kwijt, Johan? Leuntje Parle vliet ik wil best wat van je „werk" zien, stuur maar wat je zelf het aardigst vindt. Wilma Schalk hebben jullie mooi gezongen op de uitvoering? Lida en Bram den Haan fijne verjaardag gehad Bram? Ja. wij zijn bijna gelijk jarig, Lida. Gerda den Hollander mooie cadeaus heb je gekregen. Je test was goed hè. El len Heystek 'n bof dat je je horloge terug hebt gevonden Voor de eerste keer schreven o.a.: Nina de Jong, Carolien v. d. Toorn, Nico v. Leeuwen, Thea v. Drongelen, Carla en Hans Imans hoe oud ben je Hans? Rika en Nanna Smits naar welke naam luistert je poedel, Rika? Arnold Verwey wanneer is de rally? 'n prettige dag vrijdag, hoe oud word je dan? Bert, Marja en Elly Valstar fijn voor je Bert. dat je er nu ook een broer(tje) bij hebt en niet meer tussen alleen maar zusjes zit hè. Jullie lieten me prachtige rap portcijfers zien en er zaten ook hele mooie tekeningen bij de brie ven. Heb jij 'm wel zelf gemaakt. Tonny de Jong? 't Zou erg knap zijn. Die van jou was ook heel mooi. Wim v. d. Kooy. Uit welk land kom ie vandaan? Meisjes en jongens, er waren nog veel meer brieven maar Ik moet nu stoppen. Volgende week gaan we verder. Dag hoor, harte lijke groeten van tante Chris „Goed, je moet dood, maar waarom moet je eerst tiental len malen sterven". Deze re gels vormen het slot van een gedicht, dat te vinden is in „Met een voet in het graf" van Bob den Uyl, een bundel verhalen die door korte ge dichten van elkaar gescheiden zijn. Een, het zij aanstonds gezegd, uitstekend geschreven aantal verhalen. Dat de dood een zo grote plaats inneemt in de verhalen, is zowel gewoon als bevreem dend. Het tekent de verhalen als realistisch, h»e fantastisch ze ook mogen zijn. Want niets in het bestaan is zo zeker als de dood en niets wordt zo ge vreesd. Daar zit een angstwek kende onbegrijpelijkheid in. Als de dood dan zo natuurlijk is, biologisch bezien zelfs nood zakelijk is, waarom die dood dan gevreesd? Het is duidelijk, dat er in het denken over de dood iets mis is. Het verbluffende feit doet zich voor, dat de mens als schepsel zich verzet tegen zijn lot, dat toch zo „natuurlijk" is, zo „ge woon". De mens is een wezen dat in opstand is tegen de or donnantie waaraan hij onder worpen is. Hij is bezig, uit te stijgen uit het zuiver natuurlijk lot dat kennelijk de schepselen is toe bedeeld. Hij leeft en nu wil hij eeuwig leven. Hij wil niet dood, niet ondergaan, niet afgebroken worden. Ongetwijfeld zit hier een stuk primitieve profetie in. Hieron der ligt een schemer van ver moeden, namelijk dit: dat de dood niet het einde is. Wij zijn hierbij niet zozeer op het gebied van de wijsbegeerte aanbeland als we op dat van de religie. De wijsbegeerte moge de haat ten opzichte van de dood integreren in het denken, de religie integreert hem in het leven van alle dag. Nu is het niet, dat Bob den Uyl zich met die vragen her kenbaar bezig houdt. Dat ik het bovenstaande toch in de herin nering van de lezer breng, is omdat hij mensen tekent, die zich op helfhaftige wijze verzet ten tegen hun lot. Niet op dra matische wijze. Een held maakt geen drama van wat hij doet. Maar zij verzetten zich, of liever, zij ondergaan met humor hun lot. Zij kunnen niet anders en zij vervallen niet in jammer lijk zelfbeklag. Wèl laat Den Uyl hen zien in hun geschon denheid. Het leven is bij hem absurd. En hij heeft gelijk. Het leven is absurd. Het is een warwinkel van tegenstrij digheden, een geheel van onbe grijpelijkheden. Droom botst te gen werkelijkheid, angst en lust gaan wel niet samen maar we] naast elkaar. door J. van Doorne Gen. Synode Geref. Kerken: Geen ander fundament (herderlijk schrijven). Uitg. Kok, Kampen, 39 blz., ƒ2,45. Prof. dr. K. H. Miskotte: Om de waarheid te zeggen. Uitg.' Kok, Kampen. 272 blz., 22,75. Lawrence Sanders: Het Ander- son-proces, roman. Uitg. De Boe kerij, Baarn, 267 blz., 14,90. Andrew Duncan: Elisabeth II en haar hof, sprookje en werkelijk heid. Uitg. De Boekerij. Baarn, 298 blz., ƒ21,90. Willem Diemer: Calendarium poeticum Groninganum. Uitg. Sta- bo, Delden. 168 blz., 15,-. Prof. dr. L. de Smet e a België en Luxemburg, landschappelijk en economisch Uitg. Romen, Roer mond, 169 blz., ƒ6,90 (met ill.) Drs. W. Micke: Wat denkt U et eigenlijk van?, meningen van Rot terdammers over C'70. Uitg Uni versitaire Pers, Rotterdam, 131 blz., 6,90. Marnix Gijsen. Mi Chiamamo mi mi, kort verhaal met ill. van Frans Dille. Uitg. Nljgh Van Ditmar Den Haag, 33 blz., 7,50. Frank Robb: Het varen in zwaar weer met kleine schepen, zeilsport Uitg. Hollandia, Baarn. 129 blz. Joan Robinson: Economie tussen vrijheid en noodzaak, Uitg. Spec trum, Utrecht, 116 blz., 7,50. Norris en Ross McWhirter: Guin ness Groot Recordboek, de groot ste, de langste, de dikste: records op alle gebied. Boek op groot for maat met veel lllusteraties. Uitg. Born, Assen, 24,50. Dr. H. P. H. Jansen Kalendarium Geschiedenis van de Lage Landen in jaartallen, een bijzonder naslag werk. Uitg. Het spectrum. Utrecht, 263 blz., ƒ4,50 Piers Paul Read Dawson de monnik, roman, bekroond met de Somerset Maugham Award en de Hawthomden-prijs 1970. Uitg. Meulenhoff Nederland. Amsterdam, 187 blz., 12,50. Hubert Lampo: Er is méér, Hora tio, gesprekken met Robin Hanne- lore. Uitg. Meulenhoff, Amsterdam, 237 blz., 14,50. Christy Brown: De dagen door, Ierse uitbundigheid. Uitg. Meulen hoff, Amsterdam, 255 blz., 14,50. De figuren in de Verhalen, ge bundeld in „Met een voet in het graf" weten met dat absurde te levf.n, ook al vinden ze niet een religieus bepaalde berusting. Het zijn helden die langzaam sneuvelen. Geen mens die erop let. Dat maakt hun heldendom uit. Er is een uitzondering. De hoofdfiguur in het laatste ver haal ondergaat een heel ander lot. Hierover later. In het eerste verhaal is een man overgebleven na een vrij wel alles vernietigende cata strofe. Hij en zijn buurman zijn er nog. Die buurman doet niet anders dan zijn huis opknap pen; onze held verzamelt le vensmiddelen. Hij verliest zomaar een voet en die begraaft hij dan maar. Hij leeft geduldig verder, en ziet de gedachte onder de ogen, dat hem nog wel meer van zul ke op zijn zachtst gezegd on aangename zaken overkomen kunnen. In het tweede verhaal gaat een mens ten onder in een cel. Waarom hij er zit, weet hij niet. Hij berust, zoekt een vorm van leven die niet al te onaan genaam is. Opstandig is hij niet. Het is een Kafkaiaans verhaal, heel rustig geschreven. Het te kent de mens, gevangen in de cel van het absurde leven. De twee volgende verhalen vertellen elk van een droom die geen werkelijkheid worden kan. Daarna komt er zomaar een reisbeschrijving. Een man maakt een fietstocht door België en beleeft er enkele ogenschijn lijk heel gewone dingen, die echter de absurditeit van het bestaan tekenen. En geestig, sfeervol verhaal, vol verborgen humor. Want Den Uyl weet af stand te scheppen. Hij klaagt niet, laat zijn figuren niet kla gen. Doch het leven klaagt wel degelijk in de verhalen. Het laatste verhaal ls mijns inziens het belangrijkste van de hele bundel. De hoofdfiguur is ene Jaichek, een kantoorbedien de die bij een groot bedrijf een zeer ondergeschikte positie in neemt. Op een morgen merkt hij, dat zijn mond op een vreemde wij ze nu en dan vertrekt: hij krijgt er een wreed aanzien door. Jai chek is een heel gewone, deemoedige underdog. Hij schrikt van zijn nieuwe uiter lijk en hij wordt er zelfs ziek door. Hij merkt dat zijn hospita bang voor hem geworden is en hem met veel meer onderschei ding behandelt dan anders. Hij meldt zich ziek en ten leste be sluit hij, ontslag te nemen. Maar dat is zo gemakkelijk niet. De door slaappoeders van zijn dociele vrees bevrijde man met het wrede gezicht wordt door zijn meerderen gezien als een man die zijn vernederingen niet meer neemt en een veel hogere positie waardig is. Die verkrijgt hij. Ten slotte heeft hij een onder houd met zijn hoogste directeur, - een oude man, die op de hoogste verdieping van het kantoorge bouw van de firma resideert. Ze worden beiden dronken en be sluiten een spelletje te spelen: ze zullen sigarenpeukjes naar beneden gooien. Moet je zien hoe mensen reageren die ge raakt worden! Het einde is, dat ze samen naar beneden sukkelen. Aan de buitenkant van het gebouw wel te verstaan. Een gek verhaal, dat echter door Den Uyl alleszins aanne melijk wordt gemaakt. Er wordt heel wat in gedefloreerd. Met name de maatschappelijke orde. Maar het wordt met humor ge daan, echter niet een lichtvoeti ge humor. Kan humór anders dan lichtvoetig zijn? Misschien niet. Laat me daarom zeggen, dat het verhaal een op humor lijkende hoon kent. De man die door een kleinig heid die niets met zijn wezen te maken heeft, plotseling geres pecteerd wordt en een hoge baan krijgt, verliest zijn leven door een even kleine kleinig heid: verlies van evenwicht tij- Het Amerikaanse congreslid John Hunt heeft in het blad Congressional Record met twee koeien als voorbeeld het onderscheid tussen de verschillende „ismen" duide lijk willen maken. Socialisme: je hebt twee koeien, de regering neemt er één in beslag en geeft haar aan je buurman; Communisme: je hebt twee koeien, de regering pakt ze allebei af en geeft jou de melk; Fascisme: je hebt twee koeien, de regering pakt ze allebei af en verkoopt jou je melk; Nazisme: je hebt twee koei- jn. de regering pakt ze alle bei af en schiet jou dood; Nieuw idealisme: je hebt twee koeien, de regering koopt ze beide, schiet er ién dood. melkt de ander en gooit de melk weg; Kapitalisme: je hebt twee koeien, je verkoopt er één en dan koop je een stier. Conclusie van Hunt: Het ka pitalisme is het enige ays- teem waarmee je vooruit gang boekt. dens een kinderachtig spelletje. Den Uyl had hier gelegenheid, te ontsporen. Hij had van de kleine bediende een held kun nen maken, die wraak neemt op het maatschappelijk bestel en zichzelf en zijn directeur in op perste woede vernietigt. Niets van dat alles. Als twee onmogelijke suf ferds, twee dronken, miserabel spelende mensen gaan ze op gruwelijke wijze ten onder. Dat is het leven: kleinigheden veroorzaken grote dingen. Het leven is absurd. De verhalen zijn in goed Ne derlands geschreven. (Bij E. Querido, Amsterdam, prijs 9.90). De thans 55-jariqe Engelse schrijfster Sheila Bishop heeft een bijzondere liefde voor alles wat met de historie van haar land te maken heeft en beschikt daarbij over een rijke fantasie. Zij heeft een vlotte pen en een goede dosis mensenkennis. Smidje Verholen en de veedieven van Texas 14: Een poosje later schoof onze charmante verpleegster haar meneer de baron over het dek in die gemakkelijke rolstoel en ze passeerde daarbij een elegante man, die achteloos gekleed was in smetteloos wit en met een tennisracket speelde. Een geheimzinnig lachje krulde om 's mans mond en hij mompelde: „Kijk, kijk, hoe aardig! Dat zijn dus onze vermomde boeven, zoals mijn vriend de matroos me heeft meegedeeld. Ze spelen hun rol goed, dat moet ik zeggen...." Onze lezers begrijpen het natuurlijk al: deze man was niemand minder dan de geheimzinnige persoon achter de luchtkoker. We zullen hem eens wat nader bekijken als William Gregory Fox. Dat laatste woorcjje betekent Vos en deze naam droeg William G. beslist niet zonder reden. Hij was namelijk zo slim en zo sluw als een vos. Zijn intieme vrienden kenden men echter alleen maar onder de veelzeggende naam „Kaarttruc-Wil lem', en wij voelen ons dan ook genoodzaakt iedere lezer op het hart te drukken nooit ofte nimmer met deze heer een spelletje kaart te gaan spelen, want dat wordt onherroepelijk verloren. Zoveel trucjes en valse kunstjes kende Willem. William G. Fox, alias Kaarttruc-Willem rook ook nu geld, veel geld. Hij meende dat dit aanzezig was in de geheimzinnige kist van dr. ir. Bliksla ger. Dat er nog twee andere boeven op de kist aasden, was voor hem bewijs genoeg. „Ik vind het anders een minderwaardig soort vermomming", oordeelde William G. en hij wandelde kalm naar zijn eigen hut toe. „Een dergelijke vermomming is niet alleen een bespotting van de oude adel, maar ook van het eerzame verpleeg- stersberoep. Nee, nee, dan doe ik het toch héél anders, ik, die mijzelf uitsluitend als heer vermom.... Maar kijk, kijk, is dat niet de patrijspoort van hut C-33-1? Laat ons dan eens eventjes een steelse blik naar binnen werpen Al deze eigenschappen kan meri terugvinden in haar roman „De schaduw van de twijfel". Een ver haal dat zich afspeelt in het Enge land van het midden der zestiende eeuw. Koningin Elizabeth, dochter van Hendrik VIII bezet de troon na haar fel-roomse nicht Marie Stuart, die de historie is ingegaan als de moordenares van vierhonderd pro testanten. Zij werd zelf in 1587 onthoofd. In die bewindsovergang tekent de schrijfster ons de figuur van Edward Granham, in hoge positie aan het hof van koningin Elizabeth. Een correct man, wiens leven ech ter gehuld is in een waas van ge heimzinnigheid. Onder koningin Maria, werd hij zwaar gemarteld en tot de brandstapel veroordeel^ omdat hij volhardde in zijn protes tantisme. Op het laatste ogenblik werd hij echter vrijgelaten. Het ge hele mysterie rond deze man cul mineert in de vraag: waarom? Zijd 28-jarige echtgenote met vier kl* deren, weduwe van de gesneuvd^ de captain John Dacre, Mary, w^ stelt met dezelfde vraag, die zelt» haar huwelijksgeluk in de weg staat, omdat Edward duidelijk een gekweld man is. De schrijfster be waart de oplossing natuurlijk tot het einde, een oplossing die het boek elementen geeft van een goe de thriller. Jammer dat het boek aan de sfeertekening van het middeleeuw se Engeland we! wat te kort komt, al wordt er veel vergoed door de uitstekende karaktertekening van de bewonderenswaardige vrouw Mary Dacre en haar echtgenoot. Het boeiende boek is een uitga ve in de bekende Cultuurserie van de Zuid-Hollandse uitgeverij Ad. M. C. Stok - Den Haag. (317 blz ƒ17.90). anavond te zien MfO hij de t NEDERLAND I NCRV 5 uur Swiebertje 1 uur Zeskamp sport uur Schot in het duister, speelfilm uur Zaterdagavondzang uur (NOS) IJshockey: TsjechoslowakijeUSA (groep A) NEDERLAND II VARA uur Arnie: Vrouw contra secretaresse uur Koning Klant 1 uur De Virginian 0 uur Ik zoek X: Het schoit in de roos uur Monty Python's vliegende circus janavond te horen is li< uwi woi n hi iap djds HILVERSUM I KRO uur In de volksmond uur Verzoekplatenprogramma uur Ik heb een boom geplant, muziek en ac tualiteiten uit Israël uur Goal, muzikaal sportprogramma HILVERSUM II VARA uur De Scala 1918-1926 uur Franse chansons uur Herinneringen van W. Sandberg uur Viool en piano, klassiek muziekprogramma 5 uur Driester 5 uur Trio Louis van Dijk en solisten RADIO VANAVOND HILVERSUM I 402 M. KRO 18 30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Eucharistieviering. 19.30 (S) volksliedjes. 20.00 Ver zoekplatenprogramma. 22.00 (S) Muziek en actualiteiten uit Israël. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws 22.40 <S) Goal....! zikaal sportprogramma met commentaren en reportages 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. VA RA 18.00 Nieuws. 18.11 Actuali teiten. 18.20 Uitzending van de VVD. 18.30 Lieve Tante Truus: levensproblemen van luiste raars. 19.05 Nou. ensati risch prgramma 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918 - 1926 (gr.). 20.05 (S) Franse chansons. 20.30 Herinneringen van de heer W. Sandberg. 21.00 Viool en piano. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.45 Driester actueel programma. 23.15 Licht Instru mententaai trio en solisten. 23.40 (S) Moleculen: Gitaar en zang: 23.55 - 24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS: 18.45 (K) De fabeltjeskrant. STER: 1B.50 (K) Reclame. NOS: 18. Journaal. STER: 19.00 (K) Re clame. NCRV: 19.05 (K) Swie bertjeTV-serie voor de Jeugd. STER: 19.55 (K) Recla me. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. NCRV: 20.21 Zeskampsport. 21.35 (K) Schot ln het duister: speelfilm uit de serie De re gels van het spel. 22.45 Hier cn Nu: actualiteitenrubriek. 23.10 Zaterdagavondzang. NOS: 23.20 (K) Journaal 23 25-23.55 (K) Wereldkampioenschappen IJs hockey: Tsjechoslowakije USA (Groep A) vanuit Genève. Nederland II. NOS: 18.45 (K) De fabeltjeskrant. STER. 18.50 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K> •Journaal. STER :19.00 (K> Re clame. VARA: 19 05 <K> Arnie. TV-serie. 19.30 <K> Koning Klant. STER: 19.55 (K) Recla me. NOS: 20 00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. VA RA: 20.20 (K) de Virginian: Verhalen uit de nadagen van het Wilde Westen. TV-serie. 21.35 Achter het nieuws. 22.00 (K) Ik zoek X - Het schot in de roos, T V-spel. 22.50 <K) Monty Python's vliegende cir cus: Parels en zwijnen, een kolderiek programma. NOS: 23.20 - 23.25 (K) Journaal. RADIO MORGEN HILVERSUM I 402 m KRO: 8.00 Nieuws 8.10 Het levende woord 8.15 (S) Badi- nerle (gr) 9.00 Nieuws en wa terstanden 9.15 (S) Laudat (gr) 10.00 Eucharistieviering 11.00 Nieuws 11.02 (S) Radio Filhar monisch Orkest 11.54 Bericht vastenaktle 11.55 Mededelingen NCRV 12.00 Kerkorgelconcert 12.40 Tussenbeide: actueel kro niek 13.00 Nieuws 13.10 (S) Psalmen - nieuwe berijmingen - oude zettingen 13.30 (S) NCRV-Vocaal ensemble 13.55 Poëzie met lange adem- hoog tepunten uit de hedendaagse epische poëzie. NOS: 14.15 (S) Concertgebouworkcsl. Toon kunstkoor en solisten (opn.) (In de pauze: ca. IS.10 - 15.30 Adempauze: kuituur, kunst, kitsch en sport) 16.20 De zorg voor het milieu, gastcollege CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst (vrijgem) 18.00 Het evangelie aan de zelfkant van de maatschappij. gesprek IKOR: 18.30 Inleiding tot de uitzending van de Paasnacht viering 18.45 Kerk veraf en dichtbij 18.58 Wilde Ganzen NCRV: 19.00 Nieuws 19.07 (S) Musica Sacra: klassieke- en PROGRAMMA'S moderne gewijde muziek (opn) 19.45 De Maaltijd des Heren, lezing 20.00 Kruispunt: maga zine met achtergrondinfor matie over kerk en samenle ving 22 25 Overweging 22 30 Nieuws 22.40 De zingende kerk 23.00 audio: muzikale infor matie voor kenners en liefheb bers 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m VARA: 8.00 Nieuws 8.10 Voor het platteland 8.17 Weer of geen weer, (Om 9.00 Sportme- dedelingen) 9.45 Humanistisch Verbond IKOR: 10.00 Klnder- dienst 10.30 Hervormde kerk dienst 11.25 Wilde Ganzen 11.30 Vraag en antwoord: reaktles op het totaalprogramma over het bidden van zondag 21 maart jl. 11.40 De Open Deur: veertiendaagse rubriek AVRO: 12.00 (S) Muzikaal onthaal 13.00 Nieuws 13.10 De toestand ln dc wereld 13.19 Radiojournaal 13.35 Delta: Informatieve show met commentaren, meningen, voor spellingen en muziek NOS: 14.30 Programma voor de bui tenlandse arbeiders VARA 17.00 IS) Licht orkest met Music: Metropole Orkest VARA: 18.30 Klatergoud muzikaal feuille ton over de wondere wereld van de spot 19.00 Zin en tegen zin: discussie over een actueel onderwerp VPRO: 19.30 Nieuws 19.35 Radlophilharmonisch or kest 20.00 Dc Commune van Parijs, klankbeeld AVRO: 20.30 (S) Verzoekplatenprogramma 22.30 Nieuws 22.40 Mededelin gen. 22.45 Radiojournaal 22.55 HILVERSUM III 240 m AVRO: 9.00 Nieuws 9.02 Pla- tenprogramma 10.00 Nieuws 10.02 Juist op zondag 11.10 Nieuws 11.02 Verzoekplatenpro gramma 13 00 Nieuws 13.02 NAR: Nederlandse Artiesten Revue NOS: 14.00 Nieuws 14.02-18.00 Sport en muziek (15.00 16.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MORGEN Nederland I: KRO/RKK 11.00-12.00 Eucharistieviering. NOS: 14.30 (K) Kennismaking met het Eurovisie Songfesti val: 15.00 Journaal; 15.02 Week- Journaal met titels voor slechthorenden; 15.22 Ver keersinformatie; 15 25 (K) Walt Disney's wonderlijke wereld TV-serie voor de Jeugd. 16.15 (K) Openbaar Kunstbezit: 16.30 (K) Kennismaking met het Eurovisie Songfestival 2e gedeelte: 17.00-17.05 Toto-ultsla- gen; TELEAC: 18.20—18.50 E.H.B.O. - les 9. NOS: 18.55 (K) De Fabeltjeskrant; IKOR/CVK/RKK: 19.00 (K) Bijbelvertelling voor de kinde ren. IKOR/CVK. 19.05 Wat je zegt dat ben jezelf: Zonde en vergeving, film voor kinderen. KRO: 19.30 (K) Dak- tari. TV-serle voor de jeugd. NOS: 20.20 (K) Journaal KRO: 20.25 Het dossier is niet com pleet. TV-spel van Stewart Farrar: 21.35 Gamma: De wer velkolom. wetenschappelijke serie. 22.15IK) Miniatuur van Blermann. literair filmportret. 22.40 Brandpunt Extra. NOS: 23.05 - 23.10 (K) Journaal. Nederland I: NOS: 18.55 (K) De Fabeltjeskrant19 oo (K) Journaal: 19.05 <K) De Vrijbui ters. TV-serie voor de jeugd. 19 30 Studio Sport I: 20.20 (K) Panoramiek: achtergrondinfor matie over gebeurtenissen in binnen- en buitenland: 20.45 Dubbeldekkers: TV-serie; 21.10 Studio Sport II: 21.35 De plaats van de landbouw ln de Industriële maatschappij, dis cussie: 22.25 (K) Wereldkam pioenschappen IJshockey groep A: Amerlka-Zweden. 22.40-22.45 (K) Journaal. KRO; 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badi- nerle: klassieke- en ami mentsmuztek. (7.30 Nieuws: 7.32-7.40 Actualiteiten: 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huis- jw (9.00-9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw) 10.00 (S) Muziek op maandagmorgen moderne kamermuziek (gr). NOS: 10.15 De komende week ln het Nederlandse muziekle- i. KRO: 11.00 Nieuws. 11. Voor de zieken. 11.30 Bejaar- dcnprogi amma. 11.54 Bericht •astenaktlc. 11.96 Mededelin- :en. NCRV: 12.00 Los-Vast: ge varieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Hier en Nu: actualiteiten: 12.58 Rebusi H.05 Schoolradio, 14.30 (S) Viool en piano 15.00 Her vormde middagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederland: reportages en commentaren (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 Over heidsvoorlichting. NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actueel pro gramma met muzikale Illustra tie. (18.19-16 28 verklezlngs-utt- zending:) Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en i tendgymnastaek. 7.20 Spitsuur Amsterdam: lichte grammo- foonmuziek (7.33-7.36 van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten 8.22 Spitsuur Amsterdam (vervolg). 9.10 Ver zoekplatenprogramma. (Om 9.35-9.40 Waterstanden.) NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 (S) Reperto rium: Radio Phll harmonisch Orkest. (Intermezzo: Omroep- kamerkoor.) VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: klassieke moderne muziek met tussen 12.00 en 14.00 uur nieuws en informatie over muziek: tus sen 14.00 en 14 30 uur liedjes programma. 14.30 .gchodlradio NOS: 14.50 TÖbben met- tape: wedstrijd tussen Belgische en Nederlandse teams van ge- hiidsjagers. 15.20 (S) Eurojazz. 16 00 Nieuws. AVRO: 16.03 Lichte zuidamerlkaanse mu ziek. 16.30 Mikadoo: voor de kinderen. 17.30 Brabant Jour naal. 17.55 Mededelingen. Hilversum III 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Pop station (10.00 Nieuws.) TROS: 11.00 Nieuws. 11.03 SuzJe Cream Cheese. 12.00 Nieuws. 12.03 Poptoppers. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03-18.00 KRO-op- Drie: pop-mixture (14.00. 15.00. 16.00 en 17.00 Nieuws.) IERLAND I TELEVISIE Zondag te zien NEDERLAND I NOS/KRO 2.30 en 4.30 uur Kennismaking met het Eurovisie Songfestival 7.05 uur (CVK/IKOR) Wat je zegt dat ben je zelf 7.30 uur Daktari 8.25 uur Het dossier is niet compleet, televisiespel 9.35 uur Gamma 10.15 uur Miniatuur van Biermann 10.40 uur Brandpunt-extra NEDELAND II NOS 7.05 uur De vrijbuiters 7.30 en 9.10 uur Studio Sport 8.20 uur Panoramiek 8.45 uur Dubbeldekkers 9.35 uur De plaats van de landbouw in de indus triële maatschappij, discussie 10.25 uur Wereldkampioenschappen ijshockey: Ame rikaZweden (groep A) Zondag te horen HILVERSUM I NCRV/KRO 5.00 uur (CVK) Kerkdienst uit Bedum van de ge reformeerde kerk (vrijgem.) 7.07 uur Musica Sacra 7.45 uur Zondagavondlezing 8.35 uur Geestelijke liederen 9.00 uur Gevarieerd programma Muziek a go go 10.00 uur Discussierubriek Kruispunt 11.00 uur Audio, muziekinformatie HILVERSUM II VPRO/AVRO 7.35 uur Radio Filharmonisch orkest 8.00 uur De Commune van Parijs !8.30 uur Klassiek verzoekplatenprogramma 10.55 uur Voor de nacht uit

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 17