Bioloog: tweede luchthaven in hart Flevoland 'ientallen gemeenten willen toeristenbelasting heffen hj Minister voor waterbeheer nodig ?T Mogelijk een kwartje per nacht Boomfeestdag voor 50.000 kinderen m» 9 °0 QJ^- Waterleidingbedrijven verontrust alles 9°eJ/ eni wel' Uitzendbureau mag geen commercieel doel hebben Personalia Roolvink tegen heffing op frisdrank voor invaliden 7 VRIJDAG 26 MAART 1971 iefi MSTERDAM Het hart van de dubbelpolder Oostelijk- en Zuidelijk-Flevoland daar waar de Knardijk beide polders van elkaar scheidt behoort als eerste serieuze mogelijkheid in stu- te worden genomen voor de vestiging van de tweede nationale luchthaven. nte van een onzer verste de mening van de bioloog G. P. Hekstra. Het is voor de e keer dat, na alle planologen, >men en technici, een bioloog in de discussie over de plaats de tweede luchthaven mengt. Hekstra. die wetenschappelijk enaar is bij de Koninklijke Ne- ndse Akademie van Weten- in Amsterdam, zegt voor plan veel enthousiasme te heb- evonden onder collega's, heer Hekstra meent dat uit oogpunt nauwelijks streek geschikt is te noemen •een nieuw vliegveld, het minst vellicht nog het hart van Flevo- te lijden hebben. De Knardijk volgens de opsteller van het geen waterstaatkundige functie en kan worden weggegraven. mee onstaat in het centrum van land een grote open, nog onver en onbebouwde ruimte van tien kilometer breed en 15 tot 20 :ngte, met in die stroken vrije iegroutes. Deze ruimte is groter roor een luchthaven nodig is. >land is rijksgrond en in rijks waardoor geen onteigeningen :ven plaats te vinden. Er is bo en geen vaststaand wegenplan, jl het agrarische hart van de r in het licht van de Europese (ouwpolitiek zeker gemist kan en. Drs. Hekstra: „Mansholt zal zelfs om prijzen en er een sefyg voor willefi geven". Flevo-airport zal, volgens bioloog Hekstra, luchtvaartkundig veel voor hebben op ondermeer Schiphol: het aantal dagen per jaar dat mist het landen onmogelijk maakt, zal aan merkelijk lager zijn. Oost-Flevoland behoort zelfs tot het regenarmste ge bied van Nederland. Schiphol en Rot terdam zijn de regenrijkste gebieden. ..We hebben er mee rekening te hou den dat Schiphol in de toekomst steeds vaker door mistvorming ron dom de industriesteden in het westen des land onbereikbaar zal zijn. Dat zelfde zal ook voor West-Brabant ge lden", aldus de heer Hekstra. Het enige eigenlijk dat in het centrum van Flevoland zou moeten gebeuren is dat de thans over de polder han gende, ontsierende hoogspanningslei dingen, naar de grond worden ge bracht. „Landschappelijk gezien is dat een winstpunt, waarvan de kos ten bovendien zullen omwegen tegen die van de maatregelen die voor uit breiding van de luchthavenmogelijk heden in het westen van het land getroffen worden. De thans nog ge ldende bezwaren tegen zo'n ingreep moeten een uitdaging zijn voor onze electriciteitsingenieurs" aldus het plan. Ontsluiting Bioloog Hekstra meent dat de luchthaven in het hart van Flevoland in belangrijke mate bii zal dragen tot de ontsluiting van oostelijk en noor delijk Nederland. De luchthaven komt zeer gunstig te liggen ten op zichte van de rijksweg Hoevelaken- harderwijk-Zwolle-Groningen en de verbinding Lelystad-Emmeloord- Leeuwarden. Via overkruisingen van het Oostvaardersdiep zou men ook vanuit Noord-Holland benoorden het IJ gemakkelijk het hart van Flevo land kunnen bereiken. Ook zal een luchthaven in Flevo land secundaire voorzieningen naar het oosten aantrekken en de te ex- panseren groei van het westen van het land afremmen. De Veluwezoonv (Harderwijk, Ermelo, Putten en Nij- kerk) zouden kunnen profiteren van forensisme van. mensen die hun werk hebben in en om het vliegveld. In dustrievestiging langs de Veluwezoom dient vermeden te worden. Tenslotte drs. Hekstra: „Het aspekt van de af remming van de expansieve groei in het westen ten gunste van het oosten en noorden verdient alle aandacht. Het is niet te loochenen dat 'het ont breken van een industrieel-urbaan leefklimaat een faktor is van belang in de geringe groei van het oosten en noorden". De heer Hekstra zou wensen dat de Markerwaard geheel achterwege bleef. Hij beseft evenwel dat de voor- vestigihg van een luchthaven in de bereidinge al zover zijn dat dit proces niet te stoppen valt. Maar hij is tegen Markerwaard. ,av, Biesheuvel: jammer dat gesprek mislukt fVan onze parlementsredactie DEN HAAG De lijsttrekker van de ARP, mr. B. W. Biesheuvel is min der gelukkig met de slechte afloop van het gesprek van de confessionele partijen met de PvdA, D'66 en de PPR. iHeel jammer is. dat het gesprek met de linkse combinatie over de grote beleidspunten in de jaren ze ventig is mislukt, zegt mr. Biesheuvel in een gesprek vam het Arjosblad Op Wiek, dat ter gelegenheid van de ver kiezingen op 28 april in een speciale uitgave is verschenen. Over de uitslag van de verkiezin gen is mr. Biesheuvel optimistisch. De winst van 15 zetels wordt gestabili seerd (nu 15 zetels) en er is een kans op extra-winst. Over zijn politieke toekomst na de verkiezingen zegt mr. Biesheuvel: in 1967 was de overgang van het ministerie naar de partij voor mij erg moeilijk. Ik ben meer be stuurlijk ingesteld. Ik voel me meer een doener dan een prater. Aanbod Verolme wekt argwaan bij NW UTRECHT Het plan van de heer Verolme om de helft van de winst op de Verolme-aandelen na 1 januari 1975 aan zijn personeel te geven als de fusie met Rijn-Schelde niet door gaat, beoordeelt het NVV in zijn offi cieel orgaan „De vakbeweging" met enige argwaan. Het lijkt meer dan de meeste werkgevers bereid zijn aan hun werk nemers te geven", aldus het NW, dat aankondigt dat vakbondsdeskundigen thans onderzoeken of dat inderdaad juist is. In ieder geval brengt het plan van de heer Verolme volgens het NVV geen oplossing voor de moeilijkheden waarvoor de Nederlandse scheeps bouw zich ziet geplaatst. Het NVV beroept zich daarbij op het voorlopig rapport van de commissie-Winsemius, waaruit blijkt dat de vaderlandse werven niet gezond te maken zijn zonder een fusie tussen Verolme en Rijn-Schelde. hill i; Oen. in een onzer verslaggevers) EN HAAG Het ziet er- uit, dat enkele tientallen inten, voornamelijk bad- ;sen, in de komende zomer overgaan tot het heffen en toeristenbelasting. In de ste gevalen zal de heffing per nacht bedragen. Roering van deze belasting is, I bekend, mogelijk geworden door tind vorig jaar aangenomen wij- van de gemeentewet. Deze had loei een financiële tegemoetko- bewerkstelligen voor ge- die door het toerisme voor ilijke kosten worden geplaatst. Vereniging van Nederlandse eenten heeft een modelverorde- de maak, die richtlijnen aan- voor inning van de gelden om problemen te voorko- Waarschijnlijk volgende maand worden bekendgemaakt. ssen blijven de toeristische or aties onverminderd protesteren de nieuwe belasting Zowel B als Nationaal Bureau voor :ne en de meeste VVV's zijn er tegen gekant. In de eerste omdat men het heffen van be- 'oij toeristen weinig elegant maar vooral omdat men het lem onbillijk acht. i groot bezwaar vinden zij, dat de gasten, die in de gemeente kachten, worden belast, terwijl jagtoeristen, die het meeste ge- 1 in de schaal leggen waar het •effen van speciale vooVzienin- jetreft (parkeerterreinen, extra van politiemensen enz.), vrijuit die toeristen te belasten is ad- .ttratief echter vrijwel onmoge- de nieuwe gemeentewet Bkkelijk stelt, dat slechts die raltf moeten betalen, die niet zijn in het Plaatselijk bevol- fregisler. Een ander bezwaar' van de toeris tische organisaties tegen de belasting heffing is het ontbreken van elke ga rantie voor de bestemming van de op deze manier verkregen gelden. Het NBT: „niemand garandeert, dat de belasting die de toerist betaalt, ook werkelijk wordt besteed aan toeris tische voorzieningen, aan de infra structuur bijvoorbeeld of aan speciale toeristische attracties kortom: aan verbetering van het toeristisch kli maat. Als een gemeente besluit het geld te gebruiken voor de bouw van een nieuwe lagere school 't is maar een voorbeeld zal niemand daar iets tegen kunnen doen. Het gevaar zit erin, dat het hier net zo zal gaan als bij de wegenbelasting, waarvan ook maar een deel ten goede komt aan de wegenaanleg. Als we dan per se belasting moeten heffen laten we het dan doen op de manier van de Zwitsers, die elk dub beltje dat via de toeristen binnen komt ook werkelijk uitgeven aan voorzieningen, waaraan de toerist wat heeft". Amsterdam Overigens is die toeristenbelasting niet zo nieuw als het rumoer erom heen zou doen vermoeden. Tot nu toe was er voor gemeenten al een moge lijkheid vakanlievierders tc belasten. Alleen: zij konden dit pas doen na een verblijf van zes nachten. Slechts enkele gemeenten ondc.r meer Ber gen aan Zee, Valkenburg en 'texel maakten daarvan overigens ge bruik. Nu de wetswijziging belasting van af de eerste nacht mogelijk maakt zullen echter naar de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ver wacht veel meer gemeenten be sluiten tot deze bijzondere heffing. Vooral ook de gemeenten ,die ge middeld per toerist minder nachten noteren, zoals Amsterdam, dat met een gemiddelde van 2.3 overnachtin gen royaal onder de oude limiet blijft. Hoewel Amsterdam nog geen besluit heeft genomen men wacht op verordening van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten staat men in principe niet afwijzend tegen- nover de heffing. Begrijpelijk, want het zou de gemeentekas uitgaande van een tarief van een kwartje en het vorig jaar geboekte overnachtin gentotaal van 3.179.000 een ex traatje opleveren van een kjeine acht ton. Het accent zal echter op de bad plaatsen komen te liggen. Daar im mers wegen de kosten, die men aan de toeristenverzorging ten laste moet leggen, het. zwaartst En daar zal dus straks de toerist het meeste moeten gaan betalen. Van een onzer verslaggeefsters UTRECHT Ruim vijftigduizend leerlingen van lagere scholen uit 264 gemeenten vieren woensdag 31 maart hun eigen nationale feestdag: de vijf tiende nationale boomfeestdag. Hoewel ze die dag ook een tractatie en film voorgeschoteld krijgen, blijft het planten van bomen en struiken voor de kinderen het hoogtepunt van de dag. In de eigen gemeenten zullen ze allerlei plaatsen van groen voor zien, meestal plantsoenen, parken, bos, straten en lanen, maar ook krij gen bejaardencentra, sportvelden, parkeerterreinen en zelfs een woon wagenkamp en een begraafplaats een vleugje groen. De feestdag heeft dit jaar een in ternationaal tintje. Omdat het vijf entwintig jaar geleden is, dat het Belgisch-Nederlands cultureel ver drag gesloten werd/ planten in Val- kenswaard en Luyksgcstcl schoolkin deren uit respectievelijk het Belgi sche Tienen en Lommei mee. it it woordvoerder van het NBT: eefdat maar eens controleren. Je toch niet van een dagtoerist achten, dat hij voor een bezoekje "ale Scheveningse pier zijn identi- Dieiapieren bij zich heeft. In hotels pensions is dat gemakkelijker. aar™0®4611 mensen zich officieel diver had het NBT gezien, dat het zou bijspringen. Het bureau dan ook voor een verfijning van lanciële verhouding tussen Rijk meenten in die zin, dat specifiek idetische gemeenten op basis van ;middeld aantal toeristen, dat zij :ial n§en, een extra uitkering krij- odeli ik ongeval ij DSM in Geleen Van een verslaggever -EEN Op het stikstofbin- )edrijf van DSM in Geleen is Irdagmiddag de heer L. Danfiels ihinnen (30), monteur in de on- udsdienst. bij werkzaamheden nitraatfabriek in aanraking ge- 1 met een draaiende schroef van hengmachine. Hij overleed on- ïllijlc. De aangekondigde lezing was van hoog niveau. De spreker, een gezeten man met titel en de bezadigdheid van een studeerkamer als een stil waas om zich. Het zaaltje klein, het gehoor be reid tot intelligent en aandachtig luisteren. Er was een welkomstwoord van de voorzitter, ingetogen maar verwach tingsvol. De spreker bereidde met zorgvul dig ritueel zijn rede voor. Langzaam schreed hij onder diepe stilte naar de katheder, spreidde zijn papieren uit, haalde een bril te voorschijn, zette die op... zette die af om zijn gehoor diepzinnig aan te kijken. „Dames en herenbril op. hij startte. Toen klonk het schallend: „Well Boys Iedereen keek naar de belendende stoel, de spreker tuurde de zaal in... wie durfde dit grapje uit te halen? Een daverend maar onverstaan baar geroezemoes achter een paar gordijnen duidde echter aan, dat de „boys" zich daarachter bevonden en zich opmaakten voor een turbulent feest of debat of wat het wezen mocht. Misschien werd er in die zaal nu een hand geheven, want plotseling viel de stilte weer in. De man op de katheder heradem de en startte opnieuw.... „Dames en heren... Achter, het gordijn was geschuifel, maar daar was overheen te komen. De eerste volzinnen rolden van des sprekers lippen, toen viel een nasale tweelingstem in uit het on zichtbare. De spreker verhief zijn stem. De stem ernaast werd een toontje lui der Conflict Het was duidelijk, dat wederzijds geen van beiden van plan was het op te geven. Achter de bestuurstafel werd het hoofd van de voorzitter steeds roder. Iemand glipte de zaal uit, maar kwam even later met een verslagen gezicht terug. Kennelijk had de exploitant van het zalencomplex zich niet bereid getoond het achter-gordijnse geluid te doen dempen. Toen schoof de secretaris stilletjes er tussen uit. duidelijk van plan de strijd met zwaardere argumenten te voeren De toehoorders spanden zich in om de Amerikaanse klanken te scheiden van het zuiver Nederlands. - Opeens rees een nieuw geluid op. Ditmaal vanachter de deur. Een stentorstem loeide niet alle maal begrijpelijke maar wel zeer krachtige termen uit, waartussen het veel tragere geluid van een keurig formulerende Hollander in zijn beste Engels. De ruzie laaide naar een hoogte punt. tot de deur openzwaaide. Twee verhitte koppen in de opening. Nu zweeg de spreker en hoorde men al leen maar de man achter de gordij nen. De Amerikaan zag de verslagen concurrent-in-geluidssterkte. hoorde zijn bentgenoten.... en lachte., lach te... zo aanstekelijk, dat heel de stij ve verontwaardigde schare mee- brulde... Met enorme stappen liep de gast naar de gordijnwand, rukte de' lap pen opzij en opende de glazen deur daarachter Ook daar viel alle geluid stil, even léter dromde de inhoud van de twee zaaltjes bijeen. Het is een groot verbroederings feest geworden zonder lezingen Een internationaal conflict op vreedzame wijze opgelost. m Ramses Shaffy introduceerde gisteren zyn nieuwe LP „Zonder bagage". De meeste liedjes zijn van hemzelf, op één nummer na, wat hjj samen met Liesbeth List zingt. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Nederland kan de problemen van de waterveront reiniging alleen de baas worden, wanneer het huidige gebrekkige beheer van het water drastisch wordt gereorganiseerd. Gebeurt dit niet, dan moet ernstig worden gevreesd dat de watervoorziening op langere termijn spaak loopt. De Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven (Vewin) heeft dit gisteren op een buitengewo- ledénvergadering als haar 'visie naar voren gebracht. Een reorganisatie van het waterbeheer betekent volgens de Vewin dat er een centraal waterbe leid moet komen, dat zowel de kwali teit als de kwantiteit van grond- en oppervlaktewater omvat. Het aange wezen orgaan voor het centrale wa terbeheer is een nieuw ministerie van waterstaat en waterhuishouding, dat moet worden bijgestaan door een ad viesraad, waarin de belanghebbenden (landbouw, waterleidingbedrijven, re creatie en natuurbescherming) zijn vertegenwoordigd en inspraak kun nen uitoefenen. In de huidige organisatie zijn wa terleidingbedrijven verplicht water van uitstekende kwaliteit te leveren, maar zij hebben niets te vertellen over de grondstof: het verontreinigde water. Het waterbeheer zelf ressor teert voor een groot gedeelte onder het ministerie van verkeer en water staat, maar ook de provincies en de waterschappen hebben zeggenschap. Op rijksniveau zijn er ook weer ver schillende departementen die bemoei enis hebben met het water: het mi nisterie van volksgezondheid beheert het rijksinstituut voor de drinkwater voorziening en het ministerie van verkeer en waterstaat ziet via het Rijksinstituut voor Zuivering van Af valwater toe op de afvallozingen. Een duidelijkë samenhang is er niet. Kritiek heeft de Vewin ook op de wijze waarop tot nu toe het water wordt gebruikt. „In principe is het belang van de waterleidingbedrijven niet gewaarborgd. Het komt erop neer dat iedereen water mag onttrek ken zo lang het er is, maar er is geen garantië dat het zo zal blijven. Dit is een zeer onjuiste situatie, aldus ir. C. van der Veen, directeur van de ge meentewaterleiding in Amsterdam en lid van het bestuur van Vewin. Het is daarom hoog tijd dat deze scheve schaats wordt rechtgetrokken zo meent hij. Volgens ir. Van der Veen wordt het ook hoog tijd dat Nederland naar de zijde van het buitenland ook een dui delijke verantwoordelijke minister heeft. Het totale beleid is. ondanks alle goede bedoelingen fragmenta risch en niet doorzichtig, waarbij volksgezondheid, verkeer en water staat en buitenlandse zaken om beur ten de viool spelen of de trompet bla zen. De melodieën op zich zijn wel licht niet onaardig, maar het geheel klinkt atonaal, aldus de heer Van der Veen. Hij wees erop dat deze „malai se" zich heeft voortgeplant bij de be handeling van de Groningse smeer pijp. Buiten beschouwing latend hoe deze zaak technisch ligt, had men de ze zaak moeten behandelen in het ka der van de algemene problematiek van tussen Nederland en Duitsland grensoverschrijdende watermassa's. Dit is een relatie tussen beide landen van algemene aard. Men kan de smeerpijp dan ook niet los zien van de Rijn. die een nog ongelofelijk veel smeriger smeerpijp is," aldus de heer Van der Veen. Bejaarden (2) Wat de heer J. S. opmerkt over di rectrices van bejaardentehuizen vind ik niet alleen generaliserend maar ook beneden peil. Hij doet m.i. de „alleen staande vrouv/en" in het algemeen en de goede directrices in het bijzonder, groot onrecht. De leiding in handen geven van echtparen, ook als zij kin deren hebben, lijkt mij beslist onge wenst. DEN HAAG H. Vlaardingerbroek Bejaarden (3) De heer S. is zeker gehuwd, anders zou hij niet zo negatief schrijven over ongehuwde directrices van Bejaarden tehuizen. Waar denkt hij de echtparen te vinden die zich voor dit werk willen inzetten? Zelf ook bejaard en in een tehuis, kan ik hem meedelen, blij en dank baar te zijn dat er christelijke tehui zen zijn en dat wij een directrice en een adjunct-directrice hebben, die geen „potentaten" of „serpenten" zijn. Laatstgenoemd woord is wel heel erg om het op een medemens toe te pas sen Ik dacht dat de verhalen over „zure ongetrouwde vrouwen" nu wel uit de wereld waren. Maar ze zijn nog springlevend. Over discriminatie ge sproken. VLAARDINGEN Mejuffrouw A. Ad vocaat Bejaarden (4) De door de heer S. gesignaleerde fei ten zijn behoorlijk ernstig geweest, ge let op de gevolgen die ze hadden voor de betrokken directrice. Maar dat geeft de schrijver niet het recht zo generaliserend alle directrices in de modder te trappen met beledigende termen. Mijn vrouw en ik zijn nu anderhalf jaar in rusthuis „Gouwestein" van de N.H. kerk in Gouda. Mede namens mijn vrouw wil Ik hier onze directrice en in haar de zeer zeker vele ande re „hun" bejaarden hartelijk verzor gende directrices eens een klopje op de schouder geven. GOUDA J. Raamsdonk Duidelijkheid De politieke duidelijkheid lijkt hoe langer hoe meer een keuze te zijn tus sen PvdA of WD. Het verbaast mij dat de christelijke partijen zich hierte gen niet wat militanter opstellen. Deze partijen toch beschikken (volgens Ka merverkiezingen 1967) over 44,5 pet. van de stemmen, tegen de PvdA 23.5 pet. en de WD 10.7 pet. Het is toch te dwaas, zich af te vragen of die 44,5 zich nu moeten laten optellen bij de 23,5 of bij de 10,7. Integendeel: we moeten het aan de 23,5 overlaten zich bij de 44,5 te voegen, en als die het niet willen, dan wellicht bij de 10,7. Als allen die nog voelen voor een politiek uitgaande van het evangelie, juist dat evangelie nu eens primair zouden stellen, dan zou er zeker een meerderheid van 51 pet. in zitten als zij zich zouden verenigen rond de be staande christelijke partijen. Dan zou den de linkse christenen niet hoeven te vrezen voor een te sterke invloed van de WD en de rechtse christenen niet voor de P.v.d.A. Christenen die dit waagstuk niet aandurven, omdat zij meer voor PvdA of WD voelen, dienen wel te beden ken, dat het christendom noch van de PvdA noch van de WD veel heeft te verwachten. HARDERWIJK H. Fidder Laiiser bij jubileum: Van onze soc.- economische redactie AMSTERDAM „De uitzendbu reaus vervullen op de arbeidsmarkt een bemiddcMngsfunctie, doch van die functie mag ge-en commercieel doel worden gemaakt. Zelfs de schijn nvoct worden vermeden dat com mercie met mensen wordt bedreven. Er dient dus geen bemiddeling plaats te vinden op winstbasis." Dit verklaarde CNV-voorzitter J. Lanaer gistermiddag in een bijeen komst ter gelegenheid van het 10-ja- rig bestaan van de uitzendorganisatie Tempo-Team In Amsterdam. Aan zijn stelling dat geen bemidde ling mag plaats vinden uit commerciële overwegingen voegde de heer Lansen toe dat een redelijk in komen en goede voorzieningen tot de mogelijkheden moeten behoren voor de mensen, die bij de uitzendbureaus werkzaam zijn. Een andere voor waarde waaraan de uitzendorganisa tie moet voldoen is dat deze niet marktverstorend mag werken, zei de heer Lanscr. Ook bepleitte hij een zo groot mogelijke openheid. Deze open heid zou wellicht gemakkelijker te bereiken zijn wanneer d« commerciële drijfveer ontbreekt en het accent valt op de dienstverlening. Ontslag: aan Jhr. mr. A. H. S. van der WIJck ia op zijn verzoek per 1 juli '71 eervol ontslag verleend u.t zijn ambt van officier van Justitie ln het arrondissement Groningen onder dankbetuiging voor be wezen diensten. Benoemingen: De heer Th. D. Strutck die meer dan 25 Jaar directeur van De Courant Het Vaderland N.V. Is gaat per 1 september zijn functie neerleggen, met dien verstande dat hij. in het wijdere ver band van de .Nederlandse dagbladun.e. speciale werkzaamheden zal blijven ver richten. De heer H. van Velzen sinds 1901 adjunct-directeur Is per 1 mei a benoemd tot directeur van de vennoot schap. Tegelijkertijd wordt drs. I. Stants s.nds 196-1 directie-secretaris in de directie opgenomen als adjunct-directeur. 'n dagje smikkelen Van onze parlementsredactie DEN HAAG De idee van mej. Van Leeuwen en de heer G. A. Kieft (beide a.r.) om accijns op frisdran ken te heffen ten behoeve van de oud-invaliden vindt geen goed ont haal bij minister Roolvink. Het argument van de minister is: over de belasting op frisdranken zijn in Benelux-verband besprekingen gaande in het kader van de gelijk trekking van de accijnzen. Het gaat niet aan deze besprekingen te door kruisen, laat minister Roolvink de Tweede Kamer weten. De uitkering aan de oud-invaliden komt volgende week ter sprake in de Tweede Kamer. Het gaat om de op trekking van db uitkeringen aan de genen, die voor 1 juli 1967 reeds in valide waren. Zij vallen niet onder de wet op de arbeidsongeschiktheids verzekeringen. De regering stelt nu een verbetering voor, maar de uit keringen aan de oud-invaliden blij ven nog achter bij de WAO-uitkerin- gen. Daarom kwam de A.R.-fractie met het voorstel voor eenheffing op de frisdranken De door de regering voorgestelde verbetering brengt een verhoging van de WAO-premie van 0.15 pet. met zich mee. Verder wil de regering niet gaan in verband met de voorgenomen optrekking van de AOW- en AWW- uitkeringen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7