lagveld voor >sv gt en Aj ax in Madrid Merckx opnieuw veel te sterk RAADSELS IN TRIPOLI Oosteuropese uitvoer gevaar voor tuinbouw ^KV-Brecla: ,stem niet op regeringspartijen' NIEUWE MAKE-UP: WATERJUFFERLIJN SLAVENBURG VERWACHT HOGER RESULTAAT Atletico en Real tegenstanders van Nederlandse Europacup-vertegenwoordigers Aj FINANCIËN Verbijsterende' trending in olieoverleg iL IBM-tornooi start 12 juli Nederlaag voor Japanner Koiima Akzo en Goodrich werken ook in Bel?ië samen VRIJDAG 26 MAART 1971 Van een onzer verslaggever? MSTERDAM De halve finales van het toernooi om de opa Cup voor landskampioenen en hekerwinnaars, worden r Nederland rechtstreekse confrontaties met het Spaanse of ;r nog. het Madrilcense voethal. De loting gisteren in Ziirich s Atletico Madrid aan als tegenstander van Ajax. terwijl PSV Real Madrid werd gekoppeld. Ajax speelt op ]4 april thuis rijl op 28 april de return wordt gespeeld. PSV dat de eerste iswedstrijd had geloot zal toch eerst in Madrid spelen. Dit is gevolg van 'de UEFA regeling dat zoveel mogelijk moet wor- vermeden dat clubs die in eikaars nabijheid spelen (Atletico Real), op dezelfde avond een thuiswedstrijd hebben voor de opa Cup. V heeft tegen de omzetting niet jtesteerd, hoewel de mogelijk- daartoe gisteren wel gegeven door de algemene secretaris van 'EFA. Hans Bangerter. Manager van Gelder reageerde niet, hoe hij eerder had verklaard het niet te zijn met de omzetting. ax reakties bij Ajax, toen bekend dat Atletico Madrid de volgende ïstander zou zijn in de strijd om uropa Cup naar De Meer te krij- waren vrijwel eensluidend: „We niets van Atletico af." Zei Ri- Michels: „Het is een van de drie die wij konden loten. Of we c hebben gehad is pas te beoor- na afloop van beide wedstrij- Ik ben overigens niet van plan iu al diepgaand bezig te houden de halve finales. We krijgen zon- FC Twente thuis voor de compe- en dat lijkt me vooralsnog iets igrijker. enige die op Schiphol bij de :omst iets zinnigs over de komen- onfrontatie wist te zeggen was >rger Salo Muller ..We hebben al eerder tegen Atletico gespeeld. jaar geleden in de intertoto- letitie We speelden toen 11 en wonnen we met 31 Ik weet lat dat niet alles zegt, want de helft de ploeg is inmiddels veranderd, het geeft toch wel reden tot itigd optimisme." tweede ronde de voet dwarszette. Via een 21 nederlaag in Italië en 3—0 winst op eigen terrein kwamen de Spanjaarden een ronde verder. Do mingo heeft één credo: alleen als bui tenlandse trainer kun je er in Snanje iets goeds van maken. Hij heeft het tot nu tóe bewezen met Atletico De Spanjaarden toonden in de kwartfinales tegen Legia Warschau over een uitstekende verdediging te beschikken, terwijl de kwikzilverach tige aanval met als grote ster Luis, over een geweldige' slagvaardigheid beschikt. De kernploeg van Domingo ziet er als volgt uit: Rodri, Melo, Cajella, Ig- lesias. Ovrjero, Eusebio, Ufarte, Iru- reta, Capon, Luisi, Adelardo. Orozco, Salcedo en Garate. De laatste speelde niet mee in de return tegen Legia Warschau. Maar bekend is dat hij sa men met Luis het gevaarlijkste aan- valsduo vormt in de Spaanse compe titie. Real Voor allesi is Real Madrid een naam in het Europa Cup toernooi. De te genstander van PSV in de halve fina les van hei -toernooi om de Europese beker voor landenteams, beheerste GENT Alweer Eddie Merckx. In de Omloop van Het Volk, een kar wei dat op 6 maart wegens sneeuwval moest worden uitgesteld, be nadrukte het Belgische fietsfenomeen de monotonie van de huidige prof wielrenner ij. Na de ronde van Sardinië, MilaanSan Remo en Parijs—Nice vernederde Merckx opnieuw de internationale profelite in de vierde belangrijke wedstrijd van het nog prille wielerseizoen. Het regiem van de Molteni's, de ploeg van de Italiaanse worst magnaat, was gisteren op de Vlaamse kasseien eens temeer knel lend. Op de Volksegemberg, de enige helling van betekenis in deze vrij vlakke klassieker, fietste Merckx van de concurrentie weg. Hij fietste eerst de ontsnapte Karstens los, liet vervolgens Rosiers kreu nend achter en reed in laatste instantie zelfs Roger de Vlaeminck van het wiel. De 30 kilometer, die hem toen nog van de eindstreep scheidden waren voldoende voor een winst van bijna twee minuten. Het elftal van Atletico Madrid. V.l.n.r.: staande: Rodri, Melo, Ovejero, Jayo, Cajella en Adelardo: knielend: Ufarte, Luis, Garate. Irureta en Salcedo. immers jarenlang de westelijke voet balwereld. De Madrilenen verborgen achter hun naam raffinement en technische begaafdheid waaraan tien jaar geleden nog geen enkele andere ploeg toe was. De Koninklijke uit Madrid is echter in de laatste jaren zwaar afgetakeld. Voor de equipe van trainer Miguel Munoz is zelfs het behalen van de Spaanse titel de laatste jaren een zware opgave geworden. Sinds 11 mei 1966 toen Real Madrid dankzij een 21 overwinning op Partizan Bel grado (met Velibor Vasovic) de Euro pa Cup greep, is de ploeg er in dat zelfde toernooi eigenlijk nauwelijks meer aan te pas gekomen. Achter de naam Real Madrid verbergt zich nu een jonge ploeg. Uit nood geboren. Immers Munoz kreeg in de loop der jaren een elftal dat te oud werd. waarin de spelers wel wilden, maar eenvoudig niet meer het niveau kon den halen Gedwongen sloeg Munoz aan het verjongen Daarbij nog tegengewerkt door het besluit van de Spaanse voet balbond om geen buitenlandse voet ballers meer in Spanje toe te laten. Miguel Munoz heeft in eigen land naar talent gezocht. Vooral naar jong talent. Het mocht immers allemaal ook niet zoveel geld meer kosten. Real Madrid heeft ge kapt met het vorstelijke verleden maar de schulden die er in die tijd waren ontstaan, vooral door de enor me salarissen die er moesten worden betaald aan spelers als Alfredo di Stefano en Ferenc Puskas zijn er voor een deel nog wel. Met al die achter gronden heeft Muroz de laatste jaren moeten vechten voor zijn Real. Hij heeft er de fluitconcerten die het verwende publiek liet neerdalen over de minder succesvolle equipe voor getrotseerd. En het heeft hem uiteindelijk een succesje opgeleverd. Real Madrid draait weer bescheiden mee aan de top van het Spaanse voet bal (de club staat op het ogenblik vierde). En een kans op succes in het toernooi om de Europa Cup voor be kerwinnaars is er weer. Al heeft de club dan tot nu toe wel het geluk gehad niet op al te zware barrières te stoten op weg naar de halve finales. In de eerste ronde ontmoetten de Madrilenen Hibernian la Valetta (Malta). Uit speelden de Spanjaarden met 00 gelijk, in het Bernabeu sta dion werd met 50 gewonnen. In de tweede ronde werd Wacker Inns bruck met 01 en 20 uitgeschakeld. En in de kwartfinales werd Cardiff City bekerwinnaar in Wales, maar uitkomende in de tweede divisie van de Engelse League met 01 en 20 de weg versperd. De kern van Real Madrid ziet er als volgt uit: José Luis Borja (22), José Martinez Pirri' (31), José Luis Peinado (28). Gregorio Benito Rubio (25). Manuel Sanchis Martinezz (32), Amancio Amaro (32), Ignacio Zocco (31). Miguel Perez (22). Fleitas Miran da (24) en Manuel Bueno Manolin (31). Stand in de Spaanse competitie: Valencia 2637 Atletico 2636 Barcelona 2636 Real Madrid 2634 De loting voor de halve finales van het toernooi om de Runners-Up-Cup Hpf lnktf» lllPt in Ziirich had het volgende resultaat: FC KölnJuventus, LiverpoolHet lukte niet. Merckx dichtte in Leeds United. een paar pedaaldrukken het gat dat M. Bergmans hem van Karstens scheidde. Kars- De koers werd van de eerste tot de laatste kilometer volledig door de ploeg van Merckx beheerst. Bij iede re ontsnapping stuurde de Belg één of meer van zijn mannen mee, of haalde zelf de vluchttelingen terug. Gerben Karstens, de voornaamste pion van de Goudsmit-Hoff-équipe, ondervond het aan den lijve. „Ik heb de laatste 50 kilometer steeds weer geprobeerd om weg te komen. Als ;e omkeek zag je een Molteni aan jt wiel. Er was eenvoudig geen wegko men aan" Het lukte Karstens uiteindelijk toch. Een kilometer of tien na Tie- gem, waar de caravaan de eerste heu vel moest beklimmen, ontsnapte de veelbesproken coureur uit Prinsen beek. Hij nam vijf seconden, tien en zelfs twintig. Merckx liet het toe. Karstens vormde voor hem slechts een bruggehoofd, eeh voorpost van waaruit hij zijn beslissende aanval kon beginnen. Die aanval kwam op Volksegemberg. Kartens: „Mijn plan was om als eerste over die berg te komen. Als Merckx dan aan mijn wiel zou zitten, was het niet erg meer geweest. Hij kan me namelijk op het vlakke niet losrijden. Dat gebeurt al leen maar als het parcours lastig wordt. Je hebt het vorig jaar gezien in Leicester bij de wereldkampioen schappen. Op een dergelijk vlak par cours is hij te houden. Maar was het eenmaal zwaar dan rijdt hij iedereen uit zijn wiel. Daarom wilde ik tot elke prijs voor Merckx over die berg zijn. Als het me was gelukt, zou niet Merckx maar ik deze omloop gewon nen hebben". PSV loting voor de halve finales is f niet tegengevallen. Kurt Linder: naam Real Madrid spreekt de ;rs aan. Ze raken alle daardoor al esterd. Hoewel de naam momen- groter lijkt dan de prestaties, ik eerst rrog kijken of Real in- aad slecht is. De ploeg is ge- :elijk verjongd, er zijn nieuwe :rs ingebouwd en naar het schijnt succes. ploeg draagt immers een rijk iden. Wij daarentegen hebben te verliezen, wij kunnen mis- ïi wat gemakkelijker spelen". t maakt Linder weinig uit dat geen Engelse ploeg heeft geloot: je in de halve finale zit, en dat oor ons een enorme prestatie, is eus niet groot meer. We zijn wel- ar goed ingesteld op het Engelse hoewel we het alleen uit vriend- ppelijke wedstrijden kennen r het Latijnse voetbal kennen wij Korte combinaties, snelheid indi- ele acties en veel emoties Dat )en we vorig seizoen bij Roma erkt. en dit jaar hebben we tegen u gespeeld" De omzetting van de strijd komt Linder minder geluk- roor: „Mijn persoonlijke voorkeur ;erst uit. Dan weet je waar je s aan toe bent. Nu zit je in de =wedstrijd nog met allerlei vra- letico Madrid is voor Ajax in r geval de sterkst ogende van het :al opponenten dat de Amster- mers in de halve finale van het nooi om de Europa Cup voor skampioenen kon treffen. Maar de rest is het een even onbe- de tegenstander als Rode Ster of ithinaikos. Atletico heeft in ije.zo'n beetje de plaats van Real Irid overgenomen. Onder leiding Marcel Domingo, trainer van ïse afkomst, is het elftal uitge- id tot een eenheid die in het toer- om de Europa Cup voor lands- ipioenen voor opzienbarende re- aten heeft gezorgd. TRIPOLI (Reuter, AP) Of er een akkoord zal worden bereikt tussen de westerse oliemaatschappijen en Libië, is vooralsnog een raadsel. Libië treedt zoals bekend mede op namens Saoedi-Arabië, Irak en Algerije, de andere landen die olie verschepen via havens aan de Middellandse Zee. Atletico tletico Madrid was de ploeg die '.aMaar.se kampioen Cagliari in de Gisteren werd in de loop van de dag vanuit de Libische hoofdstad Tri poli gemeld, dat de onderhandelingen waren afgesloten en „dat de overeen komst nog slechts behoefde te'worden getekend." De vraagstukken die zo'n overeenkomst in de weg stonden, zouden zijn opgelost. In de loop van de avond meldden waarnemers echter, dat de Libische regering de afgevaardigde van de oliemaatschappijen geheime bood schappen had doen toekomen, waarop deze afgevaardigden in spoedverga dering bijeen waren gekomen. Een woordvoerder van de maatschappijen zei toen „verbijsterd" te zijn door de verrassende ontwikkeling. Wat die „verbijsterende" mededeling van de Libische regering is geweest ,werd niet bekend gemaakt. De belangrijkste Libische eis in het nu al enige weken durende overleg in Tripoli was een verhoging van de lijstprijs (de prijs in de haven van verscheping) van 13 dollarcent per barrel (159 liter), te betalen met te rugwerkende kracht tot vorig jaar mei, toen de vrachtkosten sterk ste gen door gebrek aan tankschepen. De tegeneis van de oliemaatschap pijen luidde, dat een eventueel te be reiken overeenkomst dan in elk geval voor een periode van tenminste vijf jaar zou duren zoals ook in het onlangs afgesloten „Teheran-ak- koord" het geval was met het oog op de mogelijkheid de olieprijzen in de wereld enigszins te stabiliseren Aanvankelijk leek het. dat beide eisen door de partijen zouden worden ingewilligd. De maatschappijen ston den het zwaarst onder druk, omdat Libië had gedreigd met het dicht draaien van de oliekraan, indien de maatschappijen de prijseis niet zou den inwilligen. Hoewel hierover geen zekerheid be staat, vermoeden waarnemers, dat het overleg nu op het laatste moment uit de hand is gelopen, doordat Libië uit eindelijk de overeenkomst voor 5 jaar niet heeft willen accepteren. Als dat zo is en als de vier landen zonder meer over gaan tot eenzijdige prijs verhogingen. dan zou dat betekenen dat Libië binnenkort wederom de prijzen zou kunnen verhogen. Irak en Syrië zijn het overigens, eens geworden over de datum van een gesprek in Damascus, dat moet gaan over de definitieve plannen tot het aanleggen van een nieuwe olie pijpleiding. De ongeveer 1120 kilome ter lange buis zou moeten gaan lopen van de olievelden in Zuid-Irak naar de Middellandse Zeehaven Tartoes in Noord-Syrië. De leiding zal ook door het zeer rijke olieveld van Roemaila in Irak lopen, dat voorraden bevat van naar schatting een miljard ton aardolie. Met de exploratie daarvan zal in 1973 worden begonnen DEN HAAG Als de. kracht van de tuinbouw in landen buiten de EEG steunt op concurrentievervalsende overheidsmanipulaties, moet daarop snel en afdoende gereageerd kunnen worden. Produkten, die op de Westeuropese markten worden gebracht en vervol gens hier voor iedere prijs worden verkocht, zijn voor die landen mis schien een tegenvaller, maar ze zijn voor de Nederlandse tuinbouw een dodelijk gevaar". Dit zegt de voorzit ter van het Centraal Bureau van de tuinbouwveilingen, de heer M. Prins tijdens de algemene vergaderng van deze organisatie. Vooral maakte de heer Prins zich bezorgd over de invoer van kas-tuin- bouwprodukten uit Oost-Europa. Roemenië vormt hier op het ogenblik het ernstigste gevaar. Van de Neder landse overheid verwachtte hij in de zen een aggressievere houding, van de EEG snelle actie om de invoer uit die landen aan banden te leggen. Hij vroeg zich zelfs af of daarna de EEG niet moet overwegen subsidies te ver lenen op export naar landen als Zwe den en Zwitserland. Dit zou uiteraard alleen dienen te geschieden in de we ken dat ons produkt daar door de Oosteuropeanen uit de winkels wordt weggedrukt en alleen in de periode dat deze landen de eigen produktie niet wensen te beschermen. De heer Prins zei verder dat de groei van de vraag naar de stan- daardprodukten van de Nederlandse tuinbouw niet groot meer is. Men kan van een opkomende verzadiging spre ken. In West-Europa groeit de pro- dukliecapaciteit vele sneller dan de vraag. De heer Prins vond het onder deze omstandigheden niet anders dan grof nationalisme a's binnen de EEG Frankrijk en Italië de rooiregeling voor fruit niet loyaal uitvoeren en als Frankrijk nog eens probeert honder den hectare glas aan zijn kunstmatig opgezette areaal toe te voegen. Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM De nieuwe make-up voor de komende lente en zomer, zoals deze door de gro te Amerikaanse firma Max Factor wordt gebracht, is dit maal geïnspireerd door de water juffers (de libellule), zo mel den het tenminste de officiële papieren. Zoals de vlinder het afgelopen sei zoen een grote invloed heeft gehad op de mode (er was geen kledingstuk te bedenken of er prijkte wel ergens een vlinder op), zo zal, volgens de grote >nze soc.-economische redactie BREDA De afdelingen Breda en msdonksveer van het NKV uillen leden adviseren om bij de ko- jnde Tweede Kamerverkiezingen ft op cén van de regeringspartijen stemmen. Binnenkort zal het Kciële standpunt aan het lioofdbe- Pir van het NKV worden toege- Belangrijk motief is, dat de afde- gen duidelijk het gevoel hebben. I de belangen van de vakbeweging Voldoende behartigd worden. Vorig lr heeft met name de Bredase af- ling van het NKV al enkele keren (zonder fel gereageerd op de vol gens haar veel te inconsequente hou ding van de vakbewegingsafgevaar digde in de Kamer als het om belan gen van de werknemers ging. Ook kwam de afdeling vorig jaar met de stelling, dat de vakbeweging wel de gelijk politiek moet bedrijven. Het NKV-Breda zal zijn leden wel adviseren om met de verkiezingen een stem uit te brengen. NKV-voorzitter Mertens heeft on langs bij de presentatie van het ac tieprogramma van de drie vakcentra les nog eens uitdrukkelijk gezegd, dat hij een al dan niet verkapt stemad vies in strijd acht met de mondigheid van de NKV-leden. ROTTERDAM Slavenburg'? Bank ziet de resultaten over 1971 met vertrouwen tegemoet. Een aanwijzing hiervoor is. zo schrijft de directie in het jaarverslag, de verhoging van het dividend met 1 pet. Als eerste doel van het beleid wordt gezien de voortzetting van de groei temidden van de voortdurend veranderende omstandigheden. Dit vereist volgens de bank een visie die het mogelijk maakt op deze verande ringen voldoende te reageren. Over de internationale kapitaal markt merkt het verslag op, dat de daling van de rentevoet in de eerste maanden van dit jaar nog niet tot staan is gekomen. „Aangezien de oor zaken van deze daling een duidelijk conjunctureel karakter hebben, zijn de vooruitzichten voor de ontwikke ling van de rente op wat langere ter mijn thans nog zeer onzeker". Het beschikbaar winstsaldó van de bank wam uit op 20,2 (18,2) min. De winst na afschrijvingen beliep ƒ12 (10,8) min. De kosten namen sterk toe. De personeelskosten stegen met 27,7 pet. tot 18,9 min. De totale on kosten stegen nog sterker, nl. met 28.6 pet. tot ƒ25 min. De totale baten uit interest en provisie namen met 20 pet. toe tot 45,2 min. mannen van Max Factor, de water juffer het komende seizoen beheer sen. Dat weten we dus. Voor de make-up betekent dit een lichte, luchtige make-up, totaal in tegenstel ling tot de nogal zware winter-make up. De gelaatstint wordt licht en glan zend (te bereiken door een dun laagje lichte poeder over de dagcrème aan te brengen. De ogen worden aanzien lijk minder zwaar opgemaakt dan tot nu toe en bijna helemaal in één kleur: een schaduw van het ooglid tot de wenkbrauw in zachte tinten van één enkele kleur. De wenkbrauw is zo fijn en zacht mogelijk getekend met wenkbrauw potlood in een natuurlijke, bruine kleur. De wimpers zijn aangezet met bruine mascara, (nieuwe oogschaduw- kleuren zijn: lila, beige en lichtbruin). De kleur zwart is eigenlijk helemaal uit de oog-make-up verdwenen. Wat de kleuren van de lippenstift betreft: deze zijn nog steeds tamelijk fel, maar minder donker dan de afge lopen winter. De drie nieuwe kleuren zijn: rood, roze en perzikachtig beige (allemaal met bijpassende, en ter in troductie gratis nagellak). De lippen stiften zijn ditmaal voorhet eerst niet van een parelmoerlaagje voor zien. Als speciaal accent komt bij de nieuwe make-up naar voren de hoog op het jukbeen aangebrachte rouge, die tegenwoordig niet meer uit de ouderwetse ronde doosjes afkomstig is, maar van een gemakkelijk te han teren blusher-stick tens: „Ik had in de voorgaande kilo meters teveel gegeven om hem nog te kunnen halen. In zijn kielzog sleurde Merckx. Rosiers en Rogier de Vla- minck mee naar boven. Rosiers moest nog voor de top lossen. De Vlaeminck hield het tot boven op de berg. Hij moest er echter af op het stukje vals plat onmiddelijk na de top. Daarna was het allemaal niet meer zo be langrijk voor mij. De eerste plaats was weg, maar ontevreden ben ik niet. Dit voorjaar gaat het best. In Milaan-San Remo was ik de beste Nederlander (achttiende) en hier heb Ik echt aanvallend gereden! UITSLAG: 1 Eddy Merckx (Belg) de 198 km ln 4 uur 45 min. 2 Roger Rosiers (Belg) op 1.53. 3 Noel van Tyghem (Belg). 4 Jo seph Bruyere (Belg), 5 Jos Abelshausen (Belg), 6 Jos de Schoenmaker (Belg), 7 Jos Huysmans (Belg) op 2 min, 8 Guldo Rey- broek (Belg) op 2.27, 9 Jurgen Tschan (W.Dld.i, 10 Cees Rentmeester (Ned), 11 Harry Steevens (Ned) op 2.40. 19 Gerben Karstens (Ned) op 3.55, 31 Jan Janssen (Ned), 22 Harry Jansen (Ned), 23 Jan Kre kels (Ned), 24 Rlnl Wagtmans (Ned), 44 Daan Holst (Ned), op 13.45: 50 Wlm Prinsen (Ned), 52 Ger Har.ngs (Ned), 53 Jan van Katwijk (Ned). (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het elfde IBM- schaaktornooi wordt van 12 t'm 13 juli in Amsterdam gehouden. Voor de grootmeestergroep heeft men ander maal een sterke bezetting op het oog. Niet minder dan tien grootmeesters worden verwacht, nl.: Larsen of Uhl- mann, de Russen Keres, Smyslow en Taimanow, de Zuid-Slaven Gligoric en Ivkow. de Amerikaan Evans, de IJslander Olafsson, de Hongaar Por- tisch en de Nederlander Donner. Ver der de internationale meesters Ador- jan (Hongarije) en de Nederlanders Ree, Timman, Langeweg en Hartoch, alsmede de Nederlandse kampioen Scjoil (titelloos). Voor de meestergroep zijn o.a. uit genodigd de Zweed Andersson. de Spanjaard Medina Garcia, de Zuid- Slaven Kurajica en Minic en de Ne derlanders Van Geet, Kramer, Zuide- ma, Enklaar en Kort. LONDEN (ANP) De Japanse fa voriet Ippie Kojima. gedeelde eerste geplaatst bij de All-England badmin tonkampioenschappen is. er niet in geslaagd door te dringen tot de kwartfinales. In de derde ronde werd hem de pas afgesneden door de Duit se kampioen Wolfgang Bochow. die met 159 815 15—IQ een einde maakte aan de hoop van vele Japan ners voor het eerst het officieuze wereldkampioenschap binnen de grenzen te krijgen. Bochow. die na afloop sprak van de „mooiste overwinning uit mijn carriè re". had succes met zijn pogingen het tempo zo laag mogelijk te houden. In de kwartfinales ontmoet de 26-jarige zesvoudige Duitse kampioen de jonge Britse international Ray Stevens, die de Deen Hans Svendsen met 15—11 15—12 uitschakelde. Leger heeft te kort aan dienstplichtigen Van onze parlementsredactie DEN HAAG van de lichting 1972 zullen praktisch alle goedgekeurde dienstplichtigen moeten opkomen. Minister Den Toom heeft in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld dat er een tekort aan manschappen dreigt. In orige jaren werden tot buitengewoon dienstplichtigen aange wezen zij die wel goedgekeurd waren doch op grond van hun keuringsgege- vens niet tot de meest geschikten be hoorden, én de oudsten van een gezin met vier kinderen, (waarvan twee zoons), de wens te kennen gaven tot buitengewoon dienstplichtige te wor den bestemd het tekort aan dienstplichtigen, al dus de minister, is het gevolg van een toeneming van het aantal afkeurin gen, het toenemend aantal vrijstellin gen voor onderwijzers en bouwvak kers, en de vele gevallen waarin uit stel op grond van studie wordt ver- BRUSSEL Akzo heeft in prin cipe overeenstemming bereikt met B. F. Goodrich Co. over de bouw van een gezamenlijk chemisch bedrijf in Geel bij Antwerpen. Beide bedrijven werken reeds sa men in de Chemische Industrie Akzo- Goodrich (Ciago) in Arnhem, een pro- ducente van synthetische rubber en lattices. in deze onderneming heeft Goodrich een belang van 60 procent en Akzo een belang van 40 procent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13