Michels: Wij moeten spelen Rinus op onze mamer Transf ersy steem verre van reëel" 3roekman houdt zichzelf eer aan De gangmaker. „Een ernstig misdrijf tegen openbare orde" FRAZIER MAAKTE EINDE AAN DE MYTHE CLAY Politie blijft Ajax bewaken Ideale grasmat en lekker zacht veld Griep velt Kurt Linder Niloc degradeert uit hoofdklasse Istizin Off icier tegen bezetters museum: DINSDAG 9 MAART 1971 STERDAM (ANP) De jotselinge verandering van het >er heeft Ajax' Rinus Michels i een zorg verlost. Hij zag op jen een confrontatie met Cel- op een besneeuwd veld. frant", verklaarde Michels, „op uw kun je rare toestanden lijgen, een moeilijk veld is na- Tig voor het elftal dat aanval- 1 moet spelen. lovendien hebben de spelers jijd nog de herinnering aan i weinig succesvolle wedstrijd sneeuw en ijs tegen Benfica. iets speelt mee bij je ploeg, wordt de invloed daarvan wel overtrokken. Het simpele t echter dat spelers zeggen: wedstrijd in de sneeuw eft voor mij niet, bewijst dat zich in hun gedachten nog ;t hebben kunnen losmaken n Benfica". >e kans dat er nog sneeuw ln het mpisch Stadion zal liggen is ui- it klein wanneer het huidige Iweer- ;ld aanhoudt. Er mocht gisteren 1 nog een smetteloos wit kleed in grauwbetonnen arena liggen, sta- ndirecteur Otto Roffel rekende >p dat de natuurlijke groenmaker werk foutloos zou verrichten. Het er, vertelde hij, werkt in ons voor- ZACHT VELD Wanneer het zo blijft en het er bericht spreekt van aanhouden dooi ligt er morgenavond een ale grasmat en een lekker zacht d. We zijn erop voorbereid de na- r een handje te helpen en we zul- eventueel de noodzakelijke maat- elen nemen. Us de sneeuw niet vanzelf weg zuilen wij ruimen, al moeten er rekening mee houden dat er jeI| absoluut niet op de sneeuw mag 93( irden gelopen, want dan bestaat het j ico dat er onder de voetafdrukken dompen worden gevormd die veel eilijker verdwijnen, rjj Wanneer wij zouden gaan ruimen, ,ai eten wij de sneeuw voor ons uit- N tuiven. Dat kan natuurlijk. Ik zie tj toestand van het veld helemaal m tals een probleem. LACHEND Wichels gelooft dat Celtic, net als ax, een zacht veld verkiest. „Als t weer zo blijft, kunnen wij elkaar jhend tegemoet treden.'.' In enkele jaren is Ajax, met het (derlandse clubvoetbal, gegroeid n een „underdog" in de grote Euro- se toernooien tot een tegenstander f door iedere topclub wordt geres ideerd en gevreesd. Dver de consequenties daarvan ■telde Rinus Michels. „Je hebt een jaalde remming. Voor je begint, ik je minder vrijuit, er is een ze- svp druk. Maar dat gevoel zal weg ^jn als de wedstrijd eenmaal aan de !aMig is. Wij gaan ervan uit dat Celtic irii Ajax elkaar in kracht niet zoveel tlopen al is de speelwijze natuur- i verschillend. rso MOOIER e c 'or Misschien voetballen wij wat en zij doelmatiger. Celtic in eigen huis een geweldige van zijn publiek. Wij weten t ons daar te wachten staat. Wij eOeten beginnen met het hier waar ig (maken. voDm dat te kunnen hebben wij de t un van het publiek werkelijk no- De tribunes kunnen in een sta- - h voor het feest zorgen. Feijenoord v eft dat, bij FC Twente gebeurt het, foJar bij ons dienen de spelers aan- a,ding voor een feeststemming op de te geven en dan wil men wel c edoen. AMSTERDAM (ANP) De spelers van Ajax zullen morgenavond onder politiebewaking staan als antwoord op het dreigement van in Nederland wonende Zuidmolukkers dat enkele spelers van Ajax zouden worden ont voerd. Gistermiddag woonde een tweetal agenten de persconferentie van trainer Michels en zijn spelers bij. daarna, tijdens de training ston den twee witte politiewagens en een aantal agenten langs het veld. Ajax kreeg gisteren in de spelersbus, op weg naar Wassenaar, waar de ploeg tot morgen zal blijven, ook twee poli tiemannen mee en eenzelfde toevoe ging aan het reisgezelschap zal mor genavond plaatsvinden voor de terug tocht van Wassenaar naar Amster dam. In Wassenaar zal de bewaking worden verzorgd door de plaatselijke politie. Ajax neemt het dreigement overi gens niet al te zwaar op. Gekscherend sprak Rinus Michels over het laten spelen van 'n Zuidmoluks elftal in een voorwedstrijd morgenavond. Se rieuzer vond hij dat aan het dreige ment niet kon worden voorbijgegaan. „De bezetting van de Indonesische ambassade in Wassenaar is in dit op zicht een duidelijke waarschuwing geweest. Je kunt niet zonder meer zeggen dat een dergelijk dreigement een ongevaarlijke stunt is". EINDHOVEN PSV heeft zich, tegen de verwachtingen in, niet te ruggetrokken in een trainingskamp. Kurt Linder vindt het niet noodzake lijk dat zijn spelers zich in alle stilte voorbereiden op de strijd tegen het Oostduitse Vorwarts Berlin in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Evenals aan de vooravond van de ontmoeting met Steaua Boekarest meent Kurt Linder dat de concentra tie reeds voldoende is. Linder zelf heeft het afgelopen weekeinde op bed gelegen, geveld door griep. Er is op die gewoonte eigenlijk maar een uitzondering geweest. Die wedstrijd in de mist tegen Liverpool. Toen zag het publiek niets, wilde toch wat beleven en maakte zelfstan dig de stemming, die voor de spelers stimulerend was. Het resultaat daar van kan nog niet vergeten zijn. De ploeg heeft, van binnen uit, nog eens zoiets gehad. De ontmoeting van vorig seizoen met Carl Zeiss Jena. Wij kwamen toen zo geïrriteerd en geprikkeld het veld op, dat wij ver moedelijk ook zonder toeschouwers hetzelfde hadden bereikt, zeker nadat wij met 01 achter waren gekomen." GÊNANT „Ik geloof dat ons publiek te koel is.- Het lijkt wel of de mensen het hier gênant vinden vast met juich «i te beginnen voordat er iets aan de hand is. Men neemt hier in Amster dam teveel afstand van het gebeuren, men laat zich niet gemakkelijk gaan. Ik hoop dat het morgenavond anders zal zijn. De hulp van het publiek geeft een elftal extra kracht". Door de afgelasting van het laatste competitieprogramma heeft Ajax zijn aandacht eerder op Celtic kunnen richten. In plaats van de wedstrijd tegen Excelsior, is zaterdag tijdens de training weer geoefend op de uitvoe ring van het 4-3-3-systeem, dat Ajax tot nu toe in zijn Europa Cup wed strijden nogal wat doelpunten van middenvelders en verdedigers (Suur- bier, Hulshoff, Rijnders en Neeskens) heeft opgeleverd. TACTISCH PATROON Van de drie middenvelders is Ger- rie Mühren van huis uit de meest aanvallende, hij gelooft heilig in het tactisoh patroon .van Ajax. „Wij kun nen dit jaar wedstrijden spelen zoals wij doen, doordat wij sterker zijn ge worden op het middenveld. Vorig jaar hadden wij er maar twee man en dat is soms een te zware belasting geweest voor Rijnders en mij. Wanneer nu iemand meegaat zijn er altijd nog twee man over voor verdedigende taken. Bovendien kan je, met drie man op het middenveld, een veel breder vlak bestrijken en daarom geloof ik niet dat wij bang behoeven te zijn voor herhaling van (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Kees Broek- an, de trainer van de dames ;eg haatsploeg, heeft de 'eer' aan Knchzelf gehouden. De in het - ^borse Hamar woonachtige 'oekman zal het komende sei- n en niet meer als ijs-trainer van :bre dameskernploeg optreden, >ewel zgn contract met de Ko- n dhkiyke Nederlandse Schaat- rketnrijders Bond nog tot en met 01.ymPische Winterspelen van u |72 in Sapporo liep. Jfficieel heet het dat Kees Broek- in overleg met de technische =rtinmissie van de KNSB tot de con- i pj«ie is gekomen, dat hij het ko- 5 ..|tnde jaar niet in de gelegenheid rerll zijn zorg te dragen voor een nog nsp£ere en intensievere begeleiding, e gezien de belangrijkheid van het izoen een eerste vereiste is. Het cbi it, dat hij namelijk in Noorwegen oi lonachtig is, maakt het hem onmo- tau lijk ook reeds tijdens de zomer- no lining in Nederland aanwezig te nei n. Hij heeft dan ook zijn functie beschikking gesteld. ,Het was de afgelopen dagen even wel al steeds duidelijker geworden, dat Kees Broekman het komende seizoen niet meer als trainer zou optreden. De aanleiding daartoe ïr te zoeken in de grote golf van kri tiek, die na de Europese en wereld kampioenschappen is losgebarsten over zijn hoofd. De prestaties van de Nederlandse ploeg bleven er ver on der de verwachtingen. Ook in de ploeg zelf traden moeilijkheden op. Tot voor enkele dagen weigerde Broekman op de kritiek in te gaan. Nog tijdens de sprintkampioenschap pen in Inzeil verklaarde hij ervan overtuigd te zijn, dat hij als trainer/ coach er het maximale aan had ge daan om de ploeg in de gewenste vorm te krijgen. De gesprekken die de technische commissie en Kees Broekman daar na hebben gevoerd, drongen de oud- Europees kampioen (1953) steeds meer naar zijn 'vrijwillige' ontslag aanvrage toe. Over de opvolging van Kees Broekman is nog geen beslissing ge nomen. Wel worden op het ogen blik de namen genoemd van o.a. Cor Nederveen (masseur van herenploeg en in Rotterdam ook schaatstrainer), Henk Lamberts en Klaas Visser, de man die de laatste jaren met de Frie se- en de jeugdploeg een aantal ta lenten naar voren heeft gebracht. Highbury waar wij vorig jaar door Arsenal werden opgerold, al is Celtic in een heleboel dingen te vergelijken met Arsenal. We hebben geleerd van die wed strijden, al was het alleen maar dat je door een grotere spreiding van de middenveldbezetting de taak van je flankverdedigers verlicht en de vrije opkomst van je tegenstanders langs de zijlijnen gemakkelijker kunt ver hinderen. Thuis, tegen zwakkere tegenstan ders voetbal je natuurlijk anders, ze ker als een tegenpartij met acht man voor het doel gaat liggen. Tegen een vergelijkbare ploeg moet je wel 4-3-3 spelen omdat je anders een man op het middenveld tekort komt. Celtic is een gelijkwaardige ploeg. Een paar jaar geleden zouden wij enorm tegen hen hebben opgezien, maar dat is over. Vroeger zou een overwinning in de thuiswedstrijd als een meevaller worden beschouwd, nu ben je min of meer verplicht te win nen. NIET ONDERSCHATTEN Wij zijn op het punt aangekomen dat Michels ons moet waarschuwzn de tegenstanders niet te onderschat ten, hoewel je dat tegen een elftal als Celtic natuurlijk niet zo gemakkelijk zult doen. Rinus Miohels heeft in de afgelopen maanden Celtic drie keer „life" zien voetballen. Hij is van zijn drie Schot se reizen niet geschokt teruggekomen en in feite slechts van een speler on der de indruk geraakt, van Jimmy Johnstone". Michels: „dat is een man die veel aandacht vraagt. GEVAARLIJK In de wedstrijd tegen Feijenoord maakte hij in het eerste half uur de hele ploeg. Hij kan uitzonderlijk ge vaarlijk zijn doordat hij mogelijkhe den heeft waarover een ander niet beschikt. Hij kan spelen zoals Mou- lijn in zijn allerbeste wedstrijden. Toen Feijenoord in Glasgow echter Jansen in zijn nek zétte, was het eigenlijk helemaal met Johnstone af gelopen, al zou het in de periode daarvoor helemaal niet gek zijn geweest als Celtic twee of drie doel punten had gemaakt. Probleem blijft natuurlijk dat je hier niet je speel wijze kunt afstemmen op wat Celtic misschien gaat doen. ZORG VAN CELTIC Wanneer je daarvan al uitgaat voor de thuiswedstrijd ben je op de verkeerde weg. Hier moeten wij op onze manier voetballen en het ant woord op de speelwijze van de ande re ploeg behoort een zorg van Celtic te zijn, niet van ons". Van onze handbalmedewerker AMSTERDAM Het Amsterdam se Niloc, jarenlang een van de kandi daten voor de nationale zaalhand- baltitel, heeft de hoofdklasse vaarwel moeten zeggen. Niloc, dat zich alleen nog maar op de zaal toelegt en het veldspel heeft laten schieten, verloor met 2011 van het Arnhemse Swift en bleef alleen op de laatste plaats achter. Niloc, dat het damesteam kampioen van Nederland zag worden, heeft een bijzonder slechte competitie achter de rug en kon geen enkele keer de oude faam waarmaken. De plaats van Niloc zal het volgend seizoen worden ingenomen door het Utrechtse Attila, dat in de derde po ging de hoofdklasse te bereiken ein delijk succes had. Stratum Meteor werd met 1512 teruggewezen. Bij de dames is de beslissing rond de degradatie nog niet gevallen. Quintus en Verburch zullen nog een beslissingsduel moeten spelen. Bea trix is inmiddels wel zeker van pro motie. Reservebank benauwt Hiddink niet: Van onze speciale verslaggever EINDHOVEN Toen PSV de afgelopen zomer de eerste forse stap zette op de weg naar de top, stond Kurt Linder meer voor ogen dan kwalitatieve ver betering. Want de tijd dat top voetbal met alleen maar elf goede spelers kan worden be dreven, behoort reeds tot het stoffige verleden. Bij topvoetbal is ook de kracht-van-de-reservebank een doorslaggevende rol gaan spe len; om tijdens een wedstrijd van taktiek te gaan veranderen, maar ook om reeds vóór een be langrijke ontmoeting de moge lijkheid te hebben een systeem uit te denken dat de meeste kans op succes waarborgt. De laatste jaren is ook in Neder land het begrip van de „wisselspe ler" ingeburgerd; Ajax en Feijenoord kunnen reeds geruime tijd met hun spelers die op de reservebank zitten de kern van een redelijk eredivisie- team vormen. Kurt Linder echter beschikte vorig jaar niet over dat arsenaal van mo gelijkheden. Maar dit seizoen groeide PSV ook in dat opzicht. Onder de ze ven aankopen bevinden zich momen teel drie spelers, die ondanks hun kwaliteiten slechts worden ingescha keld als de tactiek of het wedstrijd verloop daartoe aanleiding geven: Hennig Munk Jensen. Gerrit van Til burg en Guus Hiddink. Concurrentie Voor Guus Hiddink (24) leek de positie van wisselspeler aanvankelijk niet weggelegd. Na drie seizoenen topscorer te zijn geweest in De Graaf schap veroverde hij na zijn transfer snel een vaste plaats op het midden veld in Linders formatie. Hiddink: „Ik verwachtte na mijn transfer heel weinig, in de eerste plaats omdat er veel spelers waren gekocht en in de tweede plaats om dat ik moest overstappen naar de eredivisie. Ik had gedacht dat ik een half jaar nodig zou hebben voor ik in het eerste zou kunnen meedraaien". Guu3 Hiddink, aanvallende midden speler, draaide echter mede door de zwakke start van Johan Devrindt al van het begin af aan mee, maar raakte die plaats na een half jaar (de inspeelperiode die hij voor ogen had) weer kwijt. Hiddink: „Het is eigenlijk begonnen in de wedstrijd tegen Telstar. Ik moest een strafschop nemen, die ik echter miste. Sindsdien kan ik niet meer op een vaste plaats rekenen. De oorzaken waarom het minder gaat, zijn moeilijk aan te geven. Het is enerzijds de con currentie, de kerngroep bestaat uit 14, 15 man. anderzijds is de overgang misschien te snel geweest". Eerlijk Deze status brengt voor Guus Hid dink weinig veranderingen met zich mee: „Bij PSV ben ik prof geworden en dat betekent dat ik veel meer met voetbal bezig ben. Bij Kurt Linder moet je hard werken, maar die hard heid en strengheid geeft niet zoveel, omdat Linder eerlijk is en alles richt op het resultaat. Als prof leef je an ders, je bent ln de weekeinden meer Opleiding Gegroeid Als de stoelgang meer 'n moeilijke zit wordt, doet hij zijn voortreffelijk werk. De gangmaker van Istizin. Laxerende tabletten met "n beschermend laagje. Aktiéf op de plaats waar 'n beetje hulp dringend nodig is. Istizin tabletten in doordrukstrip. Gewoon de beste oplossing. 'i" (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Dit is een ernstig misdrijf tegen de open bare orde en kan niet worden getolereerd, aldus mr. G. H. Nomes, die als politierechter in de zaak van elf bezetters van het Stedelijk Museum gistermiddag vonnis wees. Op 17 januari van het vorig jaar hadden een 40-tal kunstenaars, lid van de Beroeps vereniging van Beeldende Kun stenaars (BBK) dit museum be zet uit protest tegen het verwij deren van een BBK-stand. Elf van hen stonden gistermiddag terecht. Ze hadden bij de rechtbank bezwaarschrift tegen de dagvaarding ingediend, die dit afwees. Het hoger beroep daarentegen had als resultaat dat de beschikking inhoudende verwijzing naar de zitting van de po litierechter werd bevestigd. Het vervolgens ingestelde beroep in cas satie bij de Hoge Raad werd verwor pen. Onder de elf bevonden zich drie echtparen. Maatregelen Aan het begin van de zitting waren strenge maatregelen genomen. Alle verdachten, belangstellenden, maar ook verslaggevers werden vakkundig gefouilleerd. Als eersten stonden in een serie van drie de student Ronald de Quack en het kunstenaarsechtpaar Visser-De Jong terecht De officier van justitie achtte in alle drie de gevallen bewezen, dat de verdachten zich hadden schuldig ge maakt aan lokaalvredebreuk en eiste tegen student De Quack 150 gulden boete en één week voorwaardelijk. Tegen het echtpaar Visser eiste hij 150 gulden boete subs. 15 dagen. Mr. Nomes veroordeelde Ronald de Quack tot één week gevangenisstraf onvoor waardelijk. Henny Visser tot een week voorwaardelijk en 75 gulden boete subs. 15 dagen en Harry Visser eveneens tot een week onvoorwaar delijke gevangenisstraf. De volgende verdachten waren Le- ny Doolaard-Geusebroek, Robert Doolaard, Ernst Vijlbrief en Sylvia Vijlbrief-Sluijter. Het echtpaar Vijl brief had mr. Smeets als advocaat. Kapitalisme Ernst Vijlbrief stelde, dat niet de kunstenaars, maar mr. De Wilde, di recteur van het museum, hier terecht moest staan wegens het verrichten van hand- en spandiensten in dienst van het kapitalisme. Overigens was mr. De Wilde als getuige opgeroepen en hij verklaarde wel gezegd te hebben, dat de kunste naars zich moesten verwijderen, maar niet, dat dit onmiddellijk moest gebeuren, zoals in het rapport van de inspecteur stond. Ook deelde hij nadrukkelijk mee, dat niet op zijn verzoek de politie was gekomen, maar dat dit het werk van de burgemeester was geweest Verder zei hij, dat de politie niet drie minuten had gewacht met ingrijpen, nadat hij de bezetters had gesom meerd weg te gaan. Straffen Mr. Nomes besloot in de zaak van het echtpaar Vijlbrief, overeenkom stig het verzoek van mr. Smeets schriftelijk vonnis te wijzigen. Robert Doolaard veroordeelde hij tot een week gevangenisstraf en zijn vrouw tot twee weken voorwaardelijk en 100 gulden boete subs. 10 dagen. Een wedstrijd begint nu donderdag avond en vanaf dat moment leef je onder grote druk. Het feit dat je op de reservebank zit, heeft daar geen in vloed op.. Je bereidt je op dezelfde wij ze voor, je leeft er even intensief naar toe. Het maakt geen verschil of je weet dat je niet meespeelt. Het is niet zo dat je de leefregels, die overigens voor een deel door de spelers zelf zijn opgesteld, minder in acht neemt. De enige verandering is misschien dat ik harder train nu ik mijn vaste plaats kwijt ben. Op de maandag, de vrije dag, train ik nu ook, met het b-elftal. Guus Hiddink is een van de weinige voetballers in de eredivisie die een opleiding in de sport heeft genoten. Op het CIOS, waar hij zich speciali seerde in voetbal en basketbal, kwam hij in het bezit van het b-diploma: „Ik heb dan ook bij De Graafschap een jaar niet gevoetbald, maar alleen de jeugd getraind. Momenteel volg ik een avondcursus aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Til burg, maar ik weet nog niet of ik in de toekomst in het onderwijs ga werken. Ook weet ik nog niet of ik voetbal trainer zal worden; de a-cursus is vrij zwaar. In ieder geval is het wel pret tig dat ik momenteel in PSV speel. Doormiddel van het voetbal op top niveau, in de competitie en in de Eu ropa Cup, kan ik veel ervaring op doen en dat is net zo belangrijk als de theorie. Als ik trainer zou worden, zou ik van mijn jaren als prof onge twijfeld veel voordeel hebben". T ransfersysteem De transfer van Guus Hiddink naar PSV is niet zonder slag of stoot ver lopen. Er was nogal wat geharrewar over het transferbedrag, dat uiteinde lijk op een kwart miljoen gulden kwam te liggen. Hiddink: „Ik heb me in die periode niet druk gemaakt en er niet over gepiekerd. Ik vond dat ik de aanbieding niet kon laten lopen, omdat die afkomstig was van een topclub. Toch is het wel wat vreemd dat er zoveel geld voor je wordt betaald. Ik geloof dat het huidige transfersysteem niet reëel is. Het zou geleidelijk moe ten worden afgeschaft; het is gewoon verkeerd gegroeid. Een eerste beperking zou kunnen zijn dat de transfersom wordt afge stemd op de verdiensten; dat wil zeg gen dat ik, als ik tien mille per jaar bij De Graafschap zou hebben ver diend, de transfersom bijvoorbeeld niet meer dan tien keer zo groot zou mogen zijn". Joe Frazier heeft zijn wereldtitel in bet zwaargewicht behouden door een puntenoverwinning op uitdager Cassius Clay. Op dc foto het mo ment in de vijftiende ronde, waarop Clay voor acht seconden neer ging. NEW YORK Joe Frazier, de man die werd afgekeurd voor mili taire dienst in Vietnam omdat hij er niet in slaagde door de intelli gentietest te komen, heeft in New York voor 19.500 toeschouwers en ruim 300 miljoen televisiekijkers uit zesendertig landen een „sportstandbeeld" omvergehaald. De 27-jarige Frazier heef de twee jaar oudere Clay een nieuwe rol opgedrongen, die van verliezer. PSV Is dit seizoen gegroeid, echter nog niet tot het niveau waarop het qua kwaliteit aanspraak zou kunnen maken. Guus Hiddink, in Linders formatie met een aanzienlijk minder aanvallende taak bedeeld dan hij ge woon was: „We verspelen nog te veel punten in topwedstrijden. Tegen Sparta hadden we één punt in twee wedstrijden, met Twente was het precies hetzelfde. Het komt omdat we nog te weinig kracht en lef heb ben, we missen brutaliteit. We onder schatten ons eigen kunnen, dat blijkt wel in topwedstrijden. Er gaan dan te veel duels verloren. Je moet in zulke wedstrijden je borst opzetten en zeggen: hier ben ik, hier is PSV". Cassius Clay, die vlak voor het ge vecht voor de televisiecamera's een brief had geopend ten overstaan van acteur Burt Lancaster en daarin aan kondigde Frazier in de zesde ronde knock out te slaan, had ln het ge vecht nauweijjka een kans op de overwinning. De onophoudelijk aan vallende Frazier h(| volgde precies de strjjdwjjze die trainer Yancey Durham van te voren had aangekon digd drong Clay voortdurend tegen de touwen. Hoewel Mohammed Ali, zoals Clay zich sedert zijn overgang naar de zwarte Moslims bij voorkëur noemt, herhaaldelijk het hoofd schudde om te tonen dat de treffers van Frazier hem niets deden, was de uitdager toch voortdurend in- het' defensief. Veel minder dan vroeger flitste de linkse directe razendsnel uit de schouder en ook het voetenwerk was niet meer van die superieure klasse als uit het midden van de jaren zes tig. Eén ding bleek Clay echter in het geheel nog niet verleerd: het onop houdelijke praten tegen zijn tegen stander in de ring. Frazier liet zich door deze tactiek nauwelijks van de wijs brengen. Als een stoomwals ging hij door de ring, wetend dat zijn ge vreesde linkse hoek toch eenmaal doel zou moeten treffen. Dat moment kwam na zestig seconden in de vijf tiende ronde. Clay verwerkte de knock down maar zeer moeilijk. Ook in de elfde ronde was Clay na twee linkse hoe ken op het hoofd en lichaam duide lijk in gevaar geweest. Voor Joe Frazier, die tijdens het gevecht herhaaldelijk door het pu bliek met „Joe, Joe" werd aangemoe digd was de puntenoverwinning op Clay de zevenentwintigste sedert hij, nadat hij in Tokio Olympisch kam pioen in de zwaarste klas was ge worden, op 16 augustus 1965 met een k.o.-overwinning op Woody Goss zijn debuut als professional maakte. GEBROKEN KAAK Cassius Clay is na afloop van het gevecht met Joe Frazier naar een zie kenhuis in New York overgebracht omdat men vreest dat de uitdager een gebroken kaak heeft opgelopen. De plannen om beide boksers naar een speciale interviewkamer te laten gaan om vragen van de pers te beant woorden konden niet doorgaan omdat Clay niet in staat was tot spreken. BERLIJN (ANP, Reuter, UPI De 22-jarige Ekkehard Well is gisteren door het Westberlijnse Hooggerechts hof schuldig bevonden aan poging tot moord op een Russische bewaker van een oorlogsmonument in november vorig jaar. De Britse rechter van het Hof, sir Leslie Block, heeft Weil, die verpleger is, veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7