bi vijf jaar 3,5 miljard' extra gemeenschapsgeld Huurwet Schut stuit in Kamer op problemen Bankrovers door tv gestimuleerd Nationaal bureau personeelselectie' Plan vakbeweging inclusief offers in loonzakje oenen meer nodig voor opvang van gastarbeiders 4 DINSDAG 9 MAA« I KIEZEN EN DELEN door P.L.vanEnk Deze week zullen we te weten komen wat de uitgangsstelling van de belangrijkste politieke partijen in de verkiezingsstrijd zal worden. Uiterlijk vrijdag avond zal het overleg worden af gerond tussen PvdA, D'66 en PPR aan de ene en KVP, ARP en CHU aan de andere kant over de mogelijkheden van een rege ringssamenwerking in de volgen de kabinetsperiode. De PvdA heeft het zo beschikt: de avond van 12 maart is de uiterste da tum omdat er anders niet voldoende tijd overschiet voor de voorbereiding van het congres van 20 maart. Dat congres schijnt dus een kleinigheid belangrijker te wezen dan de vraag of de linkse concentratie al dan niet met de christelijke partijen zal kun nen samenwerken. Tenzij die linkse club er al bij voor baat vanuit gaat dat het met de christelijken toch niet tot een ak koord komt en dat het gesprek slechts nuttig is om te tonen dat de andere combinatie kennelijk geen progressief beleid wil en om tegen, stellingen aan het licht te brengen waarmee in de campagne zijde valt te spinnen. Het lijkt inderdaad niet realistisch, te verwachten dat er overeenstem ming zal worden bereikt. De tegen stellingen binnen beide kampen zijn daarvoor al een hinderpaal. Om met de christelijke partijen te beginnen: daar heeft de laatste we ken de CHU zich vierkant tegen re geringssamenwerking met de PvdA c.s. opgesteld. Woordvoerders van de Unie trekken keer op keer de be reidheid van links om de inflatie te bestrijden in twijfel. Bovendien zul len Udink en Van Hulst wel in de gaten hebben dat een herbezinning op het gezagsvraagstuk in de samen leving aan linkse zijde niet zo nodig wordt gevonden. ARP Bij de ARP zullen er meer zijn die wel graag met de PvdA in een vol gend kabinet zouden gaan zitten, maar daar bestaat weer weinig waar dering voor de constructie vgn het groot regeerakkoord dat met zijn bindende afspraken over hét rege ringsprogramma en kandidaat-minis ters aan de kiezers weinig in te brengen laat. Het akkoord is im mers van te voren gesloten, de kie zer kan aan de krachtsverhoudingen binnen de aangesloten partijen niets meer veranderen. De KVP telt vermoedelijk meer aanhangers van het groot-regeerak koord: zij is de enige christelijke partij waar de gedachte van de pro gressieve volkspartij en het dis trictenstelsel en de gekozen forma teur die daarbij behoren bedui dende aanhang heeft. Het post-Aal- bersebewind van de laatste vier jaar heeft zich beijverd, de aloude invloed van de belangengroepen wat te be perken. Dat streven is niet zonder succes gebleven, maar daar staat te genover. dat de KVP behalve Schmelzer ook een stukje eigen iden titeit heeft verloren; wanneer het ooit tot polarisatie zou komen in de Ne derlandse partij-politieke verhoudin gen. dan zou dat bij de KVP waar schijnlijk minder pijn geven dan bij ARP en CHU. „Links" Aan de linkerzijde bestaan ook te genstellingen, zij het dat zij daar door oppositionele opstelling van PvdA, D'66 en PPR wat beter kun nen worden versluiert. Zo laat het zich horen dat binnen de PvdA de meest bruuske nieuw linksers de co alitie met de andere concentratie alleen maar vrezen: zij zouden af stand willen nemen van het econo mische en misschien zelfs ook het politieke bestel, zij voelen zich aan getrokken tot de buitenparlementai re actie en allerminst tot deelneming aan een super-reformistisch rege ringsbeleid waartoe de „grote coali tie" zeker zou leiden. Maar de grootste weerstand tegen een akkoord met KVP, ARP en CHU srhijnt bij de PPR te leven. De PPR wil alsnog het gelijk verwerven dat zii meent te hebben gehad toen zij de KVP verliet. Daarmee nu weer te gaar*. praten, wordt in de kring der radikalen aangevoeld als het beken nen van een dwaling. Veel meer zijn ertoe geneigd, te zeggen: als er nog levende KVP-ers zijn die iets zien in de progressieve concentratie, dan moeten zij maar zien uit eigen kracht uit Schmelzers honk vandaan te komen. Omgekeerd Van onze soc.-economische redactie UTRECHT De vakbeweging is bereid belastingoffers te brengen voor de verdere opvoering van de collectieve voorzieningen. Het resultaat van de opvoering van de belastingdruk zal in het loon zakje merkbaar zijn, omdat er een matiging zal optreden in de jaar lijkse stijging van het reëel besteedbare loon. De 30-jarige Russische tandarts, Grigori Katz, zijn vrouw Tatjana en hun 18 maanden oude zoon kwamen zondag onverwachts op het vliegveld in Londen aan. Katz heeft een strijd van vijf jaar achter de rug tegen de Sowjet-autoriteiten om naar Israël te mogen emigreren. Tegelijkertijd met hem mochten nog tien andere Joden de Sowjetunie verlaten. Maar op het laatste ogen blik bedacht de douane nog een nieu we plagerij. Katz mocht niet vertrek ken en het vliegtuig vertrok naar Wenen. De bagage van Katz zou niet in orde zijn. Later bleek dat die ba gage in het toestel zat. Katz en zijn gezin werden toen op een vliegtuig naar Engeland gezet, vanwaar hij gisteren naar Israël vertrok. Dit is de uitslag van een enquête, die de drie vakcentrales onder hun leden hebben gehouden voor de vast stelling van hun definititeve actie program. De vakbondsleden kregen de keus uit drie beleidsalternatieven, 'die de overheid geleidelijk tot 1975 extra bestedingsruimte bieden tot respecttievelijk 3,7 miljard, 2,5 mil jard en 1,4 miljard. Het alternatief dat uiteindelijk uit de bus kwam vergt een verhoging van de over heidsuitgaven in 1975 met 3,5 mil jard gulden. Daarvoor is per jaar in de periode 1971—1975 een stijging van de belastingdruk met 0,52 pro cent nodig. Deze stijging van de belastingdruk wordt door de vakbondsleden aan vaardbaar geacht voor verbetering van voorzieningen op het terrein van de woningbouw, onderwijs, recreatie, ontwikkelingshulp, milieuhygiëne, re gionale ontwikkeling etc. Stemadvies De drie vakcentrales zullen nog de ze maand de programma's van de politieke partijen toetsen aan de wen sen van de vakbeweging. Hoewel de uitslag van deze vergelijking kan worden gezien als een verkapt stem advies, zullen de vakcentrales hun le den niet adviseren op een bepaalde party te stemmen. CNV-voorzitter J. Lanser verklaar de gisteren in Utrecht bij de presen tatie van de vakbondswensen dat de vakbeweging aan de leden wel de nodige informatie wil geven om tot een verantwoorde keuze te komen, maar dat er van een concreet stem advies geen sprake kan zijn. „De vakbeweging beweegt zich op een veel kleiner vlak dan de politie ke partijen. De vergelijkbare punten van het actieprogram maken bijvoor beeld slechts een onderdeel uit van de partijprogramma's. Bovendien ach ten wij een stemadvies in strijd met de mondigheid van onze leden", aldus de heer Lanser. Ook NW-voorzitter Ter Heide en NKV-voorzitter Mer- tens verklaarden aan een concreet stemadvies geen behoefte te hebben. Prioriteiten De prioriteitenlijst, die de vakcen trales na raadpleging van hun leden hebben vastgesteld, ziet er als volgt uit: vergroting woningwetbouw en overige gesubsidieerde woqingen met ieder 7.500 woningen (kosten in 1975 650 miljoen); optrekking belasting- Door Willem Breedveld DEN HAAG „Gelukkig zyn de zittenden" Ijjkt het ironisch motto te worden van een reeks huurverhogingen die dit voorjaar om uiteenlopende uitgangspunten zullen worden doorgevoerd. In de eerste plaats is er de jaarlijkse huurverhoging, die op 1 april zeven procent zal bedragen. Enkele maanden daarna zijn huurverhogingen te verwachten in het kader van de huurharmonisatieplannen, die minister Schut eind vorig jaar bij de Tweede Kamer heeft ingediend. Vandaag is de Tweede Kamer het debat begonnen over deze plannen die in brede kring verzet hebben ge wekt. De vakbonden vrezen dat jaar lijkse huurverhogignen mogelijk zijn variërend van tien tot dertig pro cent. Zij wijzen de huurharmonisatie daarom af. Maar ook de woningbouw corporaties, in wier handen de uitvoe ring van deze plannen voor een groot gedeelte is gelegd, zijn weinig geluk kig. Wat staat de huurder te wachten en wat is de achtergrond van de huurharmonisatie? Staande voor een congres van ver ontwaardigde woningbouwcorporaties verdedigde minister Schut eind janu ari zijn' huurharmonisatieplannen met een citaat van zijn voorganger minis ter Bogaers: „Zalig zijn de zittenden". Daarmee bedoelde hij dat het vraag stuk van de woningnood in de eerste plaats een probleem is voor de wo ningzoekenden en pas in de laatste plaats voor de „zalig zittenden". De volgende stap in het betoog van de minister was de zittenden een bijna heroïsche rol toe te kennen bij de oplossing van het woningtekort. Hij gebruikte de volgende redenering: Het huurverschil tussen oude en nieuwe woningen is vaok enorm groot, zonder dat dat verschil door een zo veel betere kwaliteit van de dure wo ning wordt gerechtvaardigd. Dat dit verschil ontstaat komt doordat de bouwkosten (lonen) van nieuwe wo ningen voortdurend stügen, zonder dat de produktiviteit per man toe neemt. De bouw loopt wat dit betreft achter bij de meeste andere bedrijfs takken. De overheid heeft zich in de afge lopen jaren grote offers getroost om dit verschil zo klein mogelijk te doen zijn. Met behulp van subsidies drukte zij daartoe de stichtingskosten van een woning. Het effect daarvan kon overigens niet verhinderen dat het verschil groeide, dit ondanks het feit dat jaarlijks steeds grotere be dragen werden uitgetrokken voor subsidies. Ter illustratie: Enkele jaren ge leden bedroeg de bouwsubsidie jaar lijks nog geen tweehonderd miljoen gulden. Inmiddels is dit bedrag opge lopen tot vierhonderd miljoen gulden en naar verwacht wordt zal dit be drag over enkele jaren de achthon derd miljoen gulden overschrijden. Om deze ontwikkeling, die volgens de minister geen afdoende oplossing geeft, is huurharmonisatie nodig. Huurharmonisatie wil zeggen, de huren onderling op elkaar afstem men zodat een harmonisch patroon ontstaat, waarbij een huur betaald wordt die met de kwaliteit van de woning in overeenstemming is. Met subsidie Tegen deze achtergrond heeft de huurharmonisatie in de voorstellen van minister Schut als volgt gestalte gekregen. De huren van oude wonin gen moeten telkens worden afgestemd op de woningen die in de laatste vijf jaar zijn gebouwd. In de eerste plaats gaat het om woningen die met rijks subsidie zijn gebouwd. Woningbouwverenigingen en ge meenten krijgen de opdracht van de minister om om de drie jaar voor stellen te doen in het kader van huuraanpassing. Als richtlijn geldt dat de huurverhoging in het kader van de harmonisatie jaarlijks niet meer mag bedragen dan de wettelijk toe gestane jaarlijkse huurverhoging van nieuwe met rijkssteun gebouwde wo ningen. Een voorbeeld: Een woningwetwo ning van honderd gulden per maand mag zeven procent van. drie honderd gulden (de huur van een nieuwe wo ning) omhoog: een verhoging derhal ve van ruim twintig procent. Het pro ces kan jaarlijks herhaald worden. Voorwaarde is dat dè huurverho ging in overeenstemming is met de kwaliteit van de woning. De mi nister ziet erop toe dat de aanpas sing ook geschiedt, want gemeenten en woningbouwcorporaties die met de uitvoering zijn belast „kunnen een ze kere steun in de rug niet ontberen", zo staat in de memorie van antwoord. Ook woningen die niet met rijkssteun zijn gebouwd vallen onder de harmo nisatie van de minister. In nog niet geliberaliseerde gebieden heeft hij daarvoor een stap gedaan in de rich ting van huurliberalisatie. In een nieuw artikel van de huurwet wordt voorgesteld de vaststelling van de hu ren van deze woningen aan partijen over te laten, „ingeval zo'n woning na het leegkomen daarvan, aan een an dere huurder of wel voor het eerst wordt verhuurd". De huurbescher- ming blijft dus gedeeltelijk bestaan. Met deze bepaling heeft de minister, zo blijkt uit de memorie van toelich ting vooral de „betere middenstands woningen en herenhuizen" op het oog. nister Schut hanteert voor dit be grip de norm, dat iemand ten min ste 15 tot 17 procent van zyn inkomen aan huur behoort te besteden. In de memorie van toelichting wordt echter nergens aangetoond hoeveel Nederlanders volgens deze norm te goedkoop wonen. En met name welke inkomensgroepen te goedkoop wonen. Woningbouwcorporaties en bouwdes- kundigen zijn de mening toegedaan dat de laagste inkomensgroepen meest al meer verwonen dan vijftien of ze ventien procent, ook al zou de door stroming beter van de grond komen. In het kader van de huurharmonisatie komt deze grote groep, nog ongunsti ger te zitten. Het ironische „zalig zijn de zittenden" moet voor hen daarom wel een bittere smaak geven. vrije voet voor gehuwden met twee kinderen tot minimumloon (300 mil joen); extra verkleining klassegroottè met tien procent bij kleuter- en lager onderwijs (650 miljoen); leerplicht vanaf het vierde tot zestiende jaar (100 miljoen); partiële leerplicht, jon geren tot 18 jaar (250 miljoen); ver groting bijdrage ontwikkelingssamen werking (600 miljoen); milieuhygiëne (300 miljoen); uitbreiding voorzienin gen op het gebied van sport, recrea tie en cultuur (300 miljoen); versnel ling regionale ontwikkeling (250 mil joen); verhoging wedde dienstplichti gen. De vakcentrales gaan er van uit, dat de voor de uitvoering van hun programma noodzakelijke verzwaring van de belastingdruk geleidelijk zal worden verdeeld over de directe en indirecte belastingen. Voor de financiering van de vak bondswensen verwijzen zij ook naar een ruimere toepassing van het re tributiestelsel, waarbij de kosten van bepaalde overheidsvoorzieningen ten laste komen van hen die van die voorzieningen gebruik maken. Als voorbeeld werd genoemd het vragen van grotere bijdragen van academici, voor hun opleiding. Niet eensluidend Bij de keuze tussen de alternatie ven hebben de vakbondsleden zich niet eensluidend uitgesproken. Bij het NW sprak bijvoorbeeld 66,6 procent zich uit voor het duurste alternatief, bij het NKV 41,2 procent en bij het CNV 46,2 procent. De voorzitter van het overleg orgaan van de drie vakcentrales, de heer H. ter Heide zei dat de keuze - tussen het eerste (kosten 3,7 miljard) en het tweede (kosten 2,5 miljoen) al ternatief terecht is gekomen. Vooral onder de kaderleden blijkt vrij grote bereidheid te bestaan om financiële offers te brengen voor collectieve voorzieningen, maar die bereidheid is niet onbeperkt. Een van de voor waarden is een rechtvaardige inko mensverdeling. Uit de enquête biykt ook dat de vakbondsleden een zeer hoge priori teit toekennen aan de invoering van een welvaartsvast pensioen. Enkele andere prioriteiten, die niet uit de overheidsmiddelen behoeven te wor den gefinancieerd, zijn: het stakings recht, democratisering van de onder neming, spreiding van de dots sche macht, een actief pry'sbèei het inkomensbeleid. L Greta Garbo „De Goddell al grote ster uit de jaren 1931 rd' komt terug in de film Le 1 co perdu naar een werk van A do, Proust. De film wordt gei eili seerd door de Italiaan Vis faT Garbo vertolkt de rol vat ningin Maria-Sophie van Nt iuil Op de foto: Greta Garbo ti to een recent verblijf in Pari Het groot-regeerakkoord bedoelt juist het omgekeerde: het zou de rechtse krachten" uit KVP, ARP en CHU moeten doen weglopen naar de VVD. De linkervleugels van die par tijen zouden dan vanzelf in de toe komstige progressieve volkspartij te rechtkomen. Anderzijds zal, wanneer het ak koord deze week zou worden bereikt, het de linkse partijen moeite kosten in het oog der kiezers niet in de hoek der christelijke partijen te raken. Dat zou immers veel mensen op de ge- dachtè brengen dat de PvdA toch niet zover van het beleid van het ka binet-De Jong heeft gestaan als zij zelf steeds heeft beweerd. Om dat te vermijden wil de linkse combinatie morgen het niet in de eerste plaats hebben over depro grammatische verschillen die zijn niet onoverkomelijk maar over de „bindende afsvraken", waarmee KVP. ARP en CHU zich zo muur vast aan de andere helft zouden moe ten vastnagelen dat de vooruitstre vende volkspartij als het ware nog slechts wat leden verlies zou moeten lijden om een langjarig bestaan te kunnen beginnen. Van onze correspondehte MAASTRICHT „De televisie is er de oorzaak van dat Nederland er een nieuw soort criminelen heeft bij- gekregen". meent de Maastrichtse of ficier van justitie, mr. H. van Buuren. „Jongens van 20 tot 30 jaar ontpop pen zich als gewelddadige vermo genscriminelen. zonder erecode en veracht door de „goede" criminelen, na de confrontatie met alle soorten geweld via de televisie." Dit zegt mr. Van Buuren als reactie op de uitspraak van de Amsterdamse criminoloog, dr. J. van Weringh, die stelt dat de grote toename van roof overvallen op banken mede het ge volg is van de order aan bankemployé's om geen tegenstand te bieden. Er wordt gebruik gemaakt van deze wetenschap. Mr. Van Buu ren wijt de enorme stijging van het aantal gewapende bankovervallen al leen aan de invloed van de televisie programma's. Het wordt volgens hem hoog tijd dat banken een betere be veiliging krijgen. In Duitsland kent men, volgens Van Buuren, al ruim twee jaar een wettelijke verplichting voor banken om voor de loketten pantserglas aan te brengen. „Het resultaat is geweest dat het aantal bankovervallen ver minderde met ruim 50 procent." De gezamenlijke bankinstellingen hebben aangekondigd de komende tweeënhalf jaar een bedrag van 200 miljoen aan de beveiliging van hun gebouwen en employés te zullen be steden, kon mr. Van Buuren nog meedelen. Kritiek De kritiek op het wetsontwerp spitst zich niet toe op de grondgedachte van het wetsontwerp, nl. dat op een of andere wijze de huren moeten worden aangepast. Veeleer richt deze zich op de weinig overtuigende argumentatie van het wetsontwerp. Zo wijzen de woningbouwcorporaties erop dat een goed puntensysteem op grond waarvan de kwaliteit van een woning in over eenkomstige huur kan worden uitge drukt niet bestaat In dit verband heeft drs. H. van den Doel (soc.), een amendement ingediend waarin wordt voorgesteld huurders en verhuurders bij de onderhande lingen over de nieuwe huur vol komen vrij te laten, zulks om een „centraal en dirigistisch beleid tegen te gaan." In kringen van de woningbouwver enigingen bestaat verder ernstig be zwaar tegen de aanpassing van hu ren van oude woningen aan huren van de laatste vijf jaar. Men is be vreesd dat hierdoor sprongsgewijze huurverhogingen worden uitgelokt die die onaanvaardbare consequenties met zich mee zullen brengen. De nationale woningraad, het over koepelend orgaan van de meeste wo ningbouwverenigingen, spreekt daar om van „een sprong in het duister". De vakbeweging heeft reeds laten doorschemeren dat onaanvaardbare huurverhogingen zullen leiden tot nieuwe looneisen. Te goedkoop? De ernstigste kritiek op het wets ontwerp is echter wel. dat het de dui- delijke ondertoon ademt dat een groot gedeelte van het Nederlandse volk te goedkoop woont en dat aanpassing daarom een eis van biliykheid ls. Ml- DEN HAAG Het exploitatiete kort van de stichtingen, die ten bate van de buitenlandse arbeiders wer ken, bploopt, volgens de ingediende begrotingen voor dit jaar tussen de 3 en 3,5 miljoen gulden. Dit heeft mi nister Klompé van CRM geantwoord op vragen van de Tweede-Kamerle den Egas en Wieldraaijer (beiden PvdA). Volgens de minister is de sterke toename van het aantal buitenlandse arbeiders de oorzaak van het tekort. Er zal met voortvarendheid naar een oplossing van de moeilijkheden wor den gestreefd, aldus de minister. Prof. Hofstee bepleit: Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT Prof. dr. W. K. B. Hofstee, hoogleraar in de psyl gie aan de rijksuniversiteit te Groningen, meent dat er een natf„o bureau voor tests én selectieprocedures moet komen, waarijAj huidige bureaus voor personeelsselectie moeten opgaan. Hij verklaarde dit in een interview met het NKV-orgaan Ruim Zicht. Het bureau moet onafhankelijk (van werkgevers en werknemers) zijn, on der democratische controle staan en het zou beheerd kunnen worden door de overheid. Prof. Hofstee ziet in deze opzet grote voordelen voor de perso neelsselectie en de sollicitanten, het geen thans in vaktechnisch opzicht een probleem is, onder meer door het ontbreken van research-afdelingen. Het selecterende bureau, dat hem voor ogen staat, opereert niet als een verlengstuk van de werkgever, maar neemt een onafhankelijke positie in, die het ook mogelijk maakt afgewe zen sollicitanten duidelijk te informe ren over de redenen daarvan. Prof. Hofstee meent, dat de rechten van de sollicitant beter beschermd moeten worden. „Hoe rechteloos hij/ zij is, blijkt uit veel sollicitatie-for mulieren, waarmee soms alleii formatie over iemands persol leven, die niets met de uit te d functie te maken heeft, word N vraagd. De vraag naar iemancfeoie tieke overtuiging is in de meeeft vallen onbehoorlijk en de vraa* de godsdienst is alleen redellt o het bedrijf of de instelling paalde godsdienstige richting I aldus prof. Hofstee, die ook vc der is van een beroepsrecht sollicitanti Een nationaal bureau voor t selectieprocedures kan ook men dat vertrouwelijke infoiFar ïte eft worden doorgegeven aan lin, hetgeen op onbekende schaal^ komt. Daarom zou aan het c bureau een databank moeten i verbonden, die alleen gegeven? strekt met toestemming van d^ citant, zo meent prof. Hofstee. Den Haag heeft twee gezichten. Een is stralend, vriendelijk, met wijze trekjes. Men ziet het rond het Binnenhof, in de parken en plantsoenen, aan het strand...Het andere is wat ver lept, verwaarloosd, gegroefd, ver drietig... men vindt het her en der waarts aan het Spui bij het puin, bij de Nobelstraat bij de brokken, in de verzakkende herenhuizen langs de Prinsegracht in de triestheid van het Bezuidenhout. Nou hebben al die rimpels echt wel een oorzaak. Er liggen ergens geweldige plannen over al die plaat sen. Plannen, die eens... vraag niet wanneer... zullen worden uitgevoerd. Dan worden de rimpels gladge- streken en zijn de zorgen vergeten. Goed, dat kan de burger begrij pen. Het moet eerst erger worden voor het beter wordt is een oud principe, dat al in menige schoon- maakbui gebruikt is. Eiwa<u- wat niemand snapt is de op rij van Den Haag met bloem- :n en wandelpromenades, ter- wijl op andere plekken de simpelste mankementen oneindig voortduren. Zo iets geks is bijvoorbeeld de klok op het riante kruispunt van Laan van Meerdervoort, Grootherto- ginnelaan en Carnegielaan, beter be kend het punt Metropole. Die klok heeft maanden en maan den op vijf voor twaalf gestaan. Een symbolische tijd... Maar wel een verwarrend iets voor de duizenden passanten, die hier dagelijks langs schieten. Mankemen ten Enfin die ellende is geleden. Denk echter niet dat de klok ge maakt is. Of, om verder misverstand en misnoegen te voorkomen, wegge haald is. Neen, Den Haag heeft het veel en veel sneller gedaan. Er is gewoon een zak, om de ergeniswekkende wijzerplaat gewonden... Kop in de zak als variant op kop in het zand... Maar dat blijft nog onschuldig.!. Veel griezeliger is de verkeq tuatie een eindje verder op. 1 punt Laan van Meerdervoort - Paulownastraat. Daar zijn alle gangersoversteeklichten weggeh/ terwijl de rood-groene lichten r het rijdend verkeer van de zebtf niet te zien zijn. 01 Dagelijks stappen er mensen i pkl terwijl een driedubbele verke nrjj stroom zich bij het omspringen n het licht in beweging zet. Voeti gers of niet, men moet hier nu eu maal opschietenqjj. Twee ergenissen voor de H#*1 naar, die in deze stadswijk vertF\m Maar nu het gekste... iedereen erover. Iedereen merkt het op... "J' Ml halve een van de vroede vaderei1 Z1J moederen, die gemeentelijk ons heren. En toch is de raadszaal vlakbi it, moeten ze deze gruwelplekjes oifconé twijfeld wel eens passeren. Zou lijk we eerst met spandoeken mowinii gaan lopen aleer de mankemet in. tot ze doordringen? be Bet Pger e ge izoe

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6