Zuivering zeewater voor Katwijk hoogst urgent WEEKAGENDA In Leidse raad viel het woord „verpaupering" Koude remde groei ^BURGERLIJKE STAND -ilver voor J. Brands W H0UT5CH00L ZENDING 4PP0RT CONSUMENTENROND ONDERWERP GESPREK TIJDENS FORUMAVOND |<6& MlfïïT t9C\ Meienwi j k wordt "woonrijp* IEIDSE COURANT DINSDAG 9 MAART 1971 (Van een onzer verslaggevers) rWIJK 't Is één grote chaos in ons lichaam. Neus- en keel- zitten boordevol bacteriën. Zij zijn overigens heel onschuldig, i wanneer het lichaam een verkoeling ondergaat, kunnen zij n (bijvoorbeeld oorontstekingen, maar ook darmstoornissen) hand werken. Bij plaatselijke afkoeling vermindert de weer- Zwemmen is derhalve een riskante liefhebberij. Tot deze ■aak kwam dr. C. O. Schaeffer van het ministerie van volks- i dheid, gisteravond tijdens de forumavond georganiseerd door rtij van de Arbeid, distrikt Leiden. al voor de pauze kwamen er sel de zuiveringsinrichting aan Rijn sante zaken ter sprake, die de land overgedragen. In 1938 al -heeft Rijnland in Katwijk een uitvoerig rapport uitgebracht, waarin hét ge meentebestuur werd geadviseerd de nodige voorzorgsmaatregelen te ne men. Het uitbreken van de oorlog stak een spaak in het wiel. ker echter niet datgene lieten waarvoor zij in feite waren en. 't Punt was de vervuiling jet zeewater en dé vraag: wat vij daaraan? antwoord kwam pas toen mr. A. Schokking, dijkgraaf van «gheemraadschap Rijnland, 't kreeg, en dat was na de kof- et forum bestond uit H. de t (Consumentenbond), wethou- Bergman (arts), mr. Schok- dr. Schaeffer, ir. D. Tromp :iftuut voor zuivering afval- f en de heer J. Dolman (lid ier). Voorzitter was de heer mond uit Leiden. BV SMEERPIJP raaf Schokking liet weten dat zeggenschap heeft over het _ater en niet over het zee- De aanwezigheid van de dijk- as toch gerechtvaardigd, om- hoogheemraadschap bij Kat- n uitwatering in zee heeft, rtioneren 32 zuiveringsinrich- Jin Rijnlands gebied; 50°/o van produceerde afvalwater wordt Er zijn weinig gebieden land waar men zich op dit efcage kan beroepen. aland kan niet toveren", dijkgraaf. Sinds 1965 heeft d de mogelijkheid aktief op en. Daarvoor moesten de ge iden zélf maatregelen treffen, gemeenten hebben in begin z it De PvdA, distrikt Leiden, hield in Katwijk een forumavond. Inzet was het rapport van de Consumentenbond over het vuile zeewater. In het forum hadden zitting v.l.n.r.: het Tweede Kamerlid Dolman, ir. Tromp van het rijksinstituut voor zuivering afvalwater, in specteur volksgezondheid dr. Schaeffer. voorzitter Roze- mond, dijkgraaf Schokking van Rijnland. wethouder Bergman van Katwijk en de heer De Weerdt van de Consu mentenbond. foto Kruyt) Na 1945, by de wederopbouw, had Rynland graag gezien dat met de waterzuivering rekening was gehouden. „Men bouwt ook geen huis zonder een w.c.", zei de heer Schokking. Dat er nog steeds niets is gedaan, komt o.a. omdat de provincie des tijds sprak over een ongezuiverde lozing (zgn. smeerpijp) op zee. Rijn land besloot hier later toch van af te zien. Een zuiveringsinstallatie, waar het water ook wordt gedesinfekteerd, is voor Katwyk de oplossing (kosten rond de 15 min gulden). De dijk graaf kon echter bij geen benade ring zeggen wanneer dit plan kan zijn gerealiseerd. De gemeente moet óók één en ander doen. byv. zor gen voor een voldoende berging van het rioolwater. Wat dit laatste betreft zei wethou der Bergman dat 3,5 min is gereser veerd voor de riolering en dat de gemeente inclusief voorbereiding over anderhalf jaar gereed zou kun nen zijn. Dijkgraaf Schokking: „Het water in Katwijk zullen wij vertroetelen als het water in een aquarium, maar wij kunnen niet zeggen met ingang van wanneer". In het algemeen was men van me ning dat er rustig in zee kan wor den gezwommen, maar dat de zui vering van het water een hoogst urgente zaak is. Tijdens de overbruggingsperiode hoopt Rijnland het „gevaar" zoveel mogelijk te keren door een betere regeling voor de spuitijden. „De toe stand van het badwater zal hierdoor worden verbeterd, hoewel wij er niet al te veel van moeten verwachten. LEIDEN Wethouder Harmeen kon het in de gisteravond ge houden raadsvergadering bepaald niet waarderen, dat de heer Den Dubbelden (PvdA) na een opsomming van de snelle stijging, die onder meer het aantal bijstand-genietenden in Leiden ondergaat, opmerkte, dat dit een duidelijke indicatie geeft van verpaupering. Overigens was dit het enige werkelijke discussiepuntje in een lange vergadering, gewijd aan het investerings- en saneringsplan voor de jaren 1970 tot en met 1974, dat b. en w. aan de raad hebben voor gelegd. Op 29 maart wordt de behandeling van deze nota voort gezet. grotingsbehandelingen in de toe komst korter kunnen worden, dank zij deze en volgende investerings plannen. Voor haar was dit plan méér dan een eerste aanzet. Haar fractiegenoot Elsgeest wees er op. dat het plan voor een belang rijk deel is gebaseerd op opbreng sten van grondverkoop. terwijl hier over het laatste woord nog niet is gezegd! Zoals bekend, zijn de belangrijkste beleidspunten uit de nota: verbete ring van het leefklimaat, bestrijding van de woningnood, sanering van de tieDEN Geboren: Mirjam M. T. W. Zandvliet en A. J. ®u|uwen; Sara J., d.v. J. L. Lo- M. H. Nouwen; Simone S., Kes en J. M. v. Katwijk; d.v. H. de Zee en W. A. Du- largriet N. A., d.v. H. J. M. Nie en G. de Ru; Emile M. z.v. M. Leijnse en Y. M. J. lelens; Oscar P., z.v. P. J. ts en E. D. Westerink; Maris- or d.v. W. J. Veenendaal en J. i, Sfegelberg; Johanna C., d.v. H. W. T. Helmus: Mariëlle C. J. Habraken en A. Schel- detftlandy, d.v. L. A. v. Rooijen EN De heer D. J. Brands .Vanmorgen uit handen van lo- [emcester Menken de zilve- daille verbonden aan de Orde j anje-Nassau. j. trad in 1931 in dienst van de ■hite Leiden, waar hij ter ge- ^secretarie magazijnwerkzaam- g verrichtte. Per 17 januari 1938 üfÜ overgeplaatst naar „Ende als magazijnknecht. Hier werkzaam tot 1953. Toen bij de Sociale Dienst als ge aangesteld. Omdat hij in- was begonnen aan de studie alstTlaatschappel^k werker werd oolc 1 januari 1961 bevorderd tot mbtenaar le kl. Nu is hij als rot ^aPPelijk werker werkzaam ^jang van administratief amb- en L. Onstenk; Anna-Camilla, d.v. R. E. F. Moonen en A. J. M. Delien; Johannes H., z.v. J. Anmard en E. P. J. Peters; Johannes C., z.v. J. Zwaan en M. A. Hoogervorst: Geertruida M.. d.v. M. J. Kaashoek en G. G. v. Walbeek; Maikel, z.v. J. N. Ou- werkerk en M. M. Bakels; Cathelijne F. C., d.v. H. J. reed veld en M. C. Visse; Edo R., z.v. R. Hoek en D. Favier; Mariska I. A., d.v. W. E. Frans en E. R. M. Brandt; Gerarda M.. d.v. J. W. v. d. Haas en M. M. Smits; Marco, z.v. I. W. Beekman en M. Bleiji; Linda D.. d.v. W. H. Stikkelorum en L. M. Verbooij; Es ther B. J., d.v. C. Glabergen en C. J. van der Meij. Getrouwd: A. Cuvelier en M. Teu- nissen; J. L. Heerebout en G. S. A. Drenth. Overleden: G. C. v. Noort, 21 jul. 1904; H. Ligtvoet, 1 sep. 1892; L. de Troije, 19 aug. 1896; A. S. Taffijn, 30 jan. 1902; A. Wassenaar, 28 jul. 1907; H. v. Mastrigt, 8 jul. 1901; W. v. Zuiden, 17 mrt. 1887; C. Kuipers. 18 okt. 1882, wed. v. P. H. Spruijf. binnenstad, sanering van de riolering in de binnenstad, herstel van sterk vervallen monumenten, walmuren. bruggen e.d. en het treffen van ver- kcersvoorzieningen in agglomeratief verband. De heer Den Dubbelden was gis teravond het langst van stof. Hij ging uitvoerig op de nota in en stelde onder meer voor raadsleden te be noemen in de door B. en W. voorge stelde grote en kleine plancommissie. (Wethouder Harmsen liet gelijk al weten, dat dit onmogelijk is omdat het hier ambtelijke commissies be treft.) In zijn „verpauperingsschets" bracht de heer Den Dubbelden ook naar voren, dat de grote vlucht uit Leiden vooral de hogere inkomens betreft. Met het plan als zodanig kon hij akkoord gaan maar hij zegde een principiële wijziging toe in het te ne men besluit. Korter De andere fractie woordvoerders waren over het algemeen content met het investerings- en sanerings plan. De heer De Jong (WD) zag er een eerste, gewaardeerde poging in om tot een werkschema op langere termijn te komen. Mevrouw Geelkerken (prot.-chr.) sprak de verwachting uit, dat de be- ^)udt ^(ei/den HAUTE CUISINE spécialités du chef Allionce Gastronomique Zondags gesloten tegenover parkeerterrein Steenstroat 49/51. LEIDEN. Tel 33144* Wethouder Drenth van Leider dorp verklapte dat het Hoog heemraadschap Rynland een ca deau krygt van de gemeenten die binnen het gebied van Rijnland liggen. Dit cadeau wordt aange boden, omdat Dykgraaf Schokking was ver wonderd en toonde zich nu al blij. De heer Drenth had het niet mogen zeggen, maar versprak zich toen hy zei dat Rijnland het cadeau van de gemeenten (waar schijnlijk geld) best kon besteden aan bijvoorbeeld onderzoekingen, waarmee het algemeen belang wordt gediend. 'Kwasten', traag maar toch ontroerend drama LEIDEN Onder de voor tweeër lei uitleg vatbare vertaling „Kwas ten" bracht toneelgroep Centrum „Eisenwischer" van de Duitse toneel schrijver Heinrich Henkei. Het is de geschiedenis van een schilder, die reeds 27 jaar in de buik van de aarde bezig is de buizen van een chemische fabriek te verven en op zekere dag hulp krijgt van een jongere collega. In de gesprekken, die tussen hen worden gevoerd, komt de betrekke lijkheid van hun arbeid aan het licht. Voor de pauze verliep de uitvoering nogal traag en was het geheel grauw, hier en daar ontsierd door vloeken en een plastische beschrijving van een sexfilm, die op deze plaats in het geheel niet funktioneel was. Na de pauze kwam er letterlijk en figuurlijk meer kleur en tekening in het geheel. Wanneer door het uitval len van de ventilatoren giftige gas sen de geest van de schilders ver warren, is er sprake van een dra matisch hoogtepunt, dat uitloopt op de dood van de oudste. Joan Remmelts vertolkte op soms ontroerende wijze de naieve impo tente oude schilder en vond in Jules Hamel als de jonge collega een dank bare tegenspeler. Een woord van waardering voor het décor en de toneelaankleding. G. H. LEIDEN B. en W. hebben op vragen van het raadslid Mevrouw Kerling geantwoord, dat speciaal ten behoeve van de bewoners van de eerste 256 flatwoningen in de Meren- wijk snel straatverlichting wordt aangelegd naar de woonblokken. Ook zijn al regelingen in voorbereiding voor leveranciers bakker en melk man terwijl wordt gewerkt aan het plaatsen van een telefooncel. Eind juni wordt de tweede grote inspraakavond gehouden. Ook de be woners zullen worden vertegenwoor digd. Eén kerkblad in Leiderdorp LEIDERDORP In de hervormde gemeente en de geref. kerk bestaan plannen om te komen tot de uitgave van één kerkblad. Het hervormde kerkblad heet „Ontmoeting". Dat be staat enkele jaren. Destijds werd hiervoor een redactiecommissie inge steld. De bedoeling is. „Ontmoeting" voort te zetten als een gemeenschap pelijk gereformeerd-hervormd blad. Er wordt naar gestreefd, dit idee reeds deze maand te realiseren. Lakenhal-concert LEIDEN De Koninklijke Neder landse Toonkunstenaars Vereniging houdt in samenwerking met de Vrienden van het Lied (beide afde ling Leiden) een Liederen avond op maandag 15 maart om kwart over 8 in de Lakenhal. Het progiamma ver meldt werken van Beethoven, Dvo rak, Lilien en Smetana. De uitvoerenden zijn: Karin Ostar. sopraan, Henk van de Brink, bas-ba riton en Rudy de Heus piano. LISSE Onze nationale bloementuin Keukenhof, die over enkele weken voor de twee ëntwintigste keer wordt open gesteld heeft geen of nauwelijks schade ondervonden van het hopelijk allerlaatste kou-offen sief van deze winter. De 10 a 15 graden vorst van enkele nach ten geleden hébben de bollen onaangetast gelaten. Wel heeft de kou de groei geremd. Keu kenhof-directeur W. v. d. Lee denkt dan ook niet dat de tuin bij de opening op 2 april in bloei zal staan. m Pauwstraat 1, Leiden) rband met de beperkte ruim- rzoeken we de ouders die jkïrtan zijn hun kinderen naar is 1(ke Houtschool te sturen hen SPOEDIG MOGELIJK k op te geven. ®n mondeling op school (voor a schooltijd i schriftelijk en 1 (fnisch bij het hoofd J. N. van Oldenbarneveltstraat 22. on op school 50815 en thuis (Leiden). HET BESTUUR. Promoties te Leiden LEIDEN. 3 maart De heer F W Saris, geboren le Lelden en nu wonende te Amsterdam, is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen op proefschrift geti teld .Characteristic X'Ray production of heavy ion-atom collisions". De prom, was prof. dr. J Kistemaker. De heer A J de Hoog, geboren te Rijns burg en nu wonende te Katwijk, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld ..Conformation of 2- alkoxytetrahydropyrans and related com pounds". De promotor was prof. dr. E Havlnga. Werkgroepleiders, dr. C Altona en dr. H R Buys. Academische examens LEIDEN. 5 maart Geslaagd: doet. ex. II Gen. de heer D. Dancesastro (Leiden), G Piket (Leiden). J. J. Vermeulen (Rotter dam); seml-artsexamen de heer W. Bode- gom (Leiden), mej. L. W. A. Smit (Am sterdam). de heer H. C. P. Vennlk (Rijs wijk), de heer J. Vermaat (Barendrecht): artsexamen de heer L. Klaassen (Rotter dam). de heer G. A. v/d KleiJ (Den Haag), de heer J. Toorman (Den Haag). LEIDEN Inbraak Bij firma Van Berge Henegouwen aan de Aal markt is vannacht ingebroken. De etalageruit werd met een steen ver nield. Er worden enkele transistors vermist. Aan een aantal televisietoe stellen en radio's werd schade toege bracht. LEIDEN Verdovende middelen De politie heeft zaterdagavond op de Witte Singel een 24-jarige Leidenaar en een 20-jarige Leidse aangehouden. Het tweetal was in bezit van verdo vende middelen en werd op het bu reau Zonneveldstraat ingesloten. Kinderen in Leiderdorp hebben zesduizend gulden bijeengebracht voor de Zending. Vier scholen de den eraan mee en zondag is in alle morgendiensten de tot ieders ver beelding sprekende som overgedra gen. Zo'n actie is goed om een moge lijk defaitisme tegenover de Zen ding onschadelijk te maken. Hier is concreet gezegd waarvoor het geld zou worden bestemd. Geven is goed. geven voor iéts is beter, in ieder geval bewuster. Als ie hoort dat de opbrengst van de zendingsbussen in de ker ken terugloopt, vraag je je af, of dat soms ook ligt aan het systeem. Je gooit er wat in en zult nooit weten waar het nog eens terecht komt. „De Wilde Ganzen" hebben hun succes vooral te danken aan hun gerichte vluchten en hun doel treffende informatieverstrekking. Misschien moet de Zending re gelmatiger gaan informeren over wat er op een bepaald moment feitelijk aan de hand is. ONTMOETING Nog eens Leiderdorp. Daar wordt gewerkt aan een gemeenschappe lijk hervormd en gereformeerd kerkblad. Als men 4erkent dat een van de voornaamste oorzaken van het voortduren van kerkelijke gesehei- denheid de onwetendheid ten op zichte van elkaar is, dan is een eenheid in informatie een wezen lijk middel om bruggen te slaan. Maar het zal mede van de inhoud van dit ene kerkblad afhangen of het een werkelijke ontmoeting wordt. Soms zijn kerkbladen qua inhoud het zetten niet waard, laat staan het verspreiden en lezen. In Leiderdorp zyn alle voor waarden aanwezig om er iets goed van te maken. EXPERIMENT Zondag neemt dominee Schoon- heim afscheid van Leiden. HU gaat naar de „Toeristengemeente" Vaals Gulpen. Als deze predikant in zijn talry'ke vormen van experi menteel kerkewerk de actieve deel nemers en geïnteresseerde toe schouwers een paar dingen geleerd heeft, dan is het wel dit: 1 buiten de georganiseerde kerk bestaat voor zaken van geloof en Bijbel wel degelUk intense belangstelling; 2 de kerkdienst is niet de enige plaats om daarmee bezig te zyn; 3 wie het over het actuele gebeu ren heeft, hoeft het evangelie, als bericht van God, nieta op dood spoor te zetten: 4 vrye fantasie is nodig om met dit goede woord mensen en krin gen te bereiken die voor de tra ditionele kerkelyke methoden ongevoelig zyn (geworden); 5 experimenteel kerkewerk is een middel om de kerk dynamisch en kritisch te houden, omdat het zoekt naar nieuwe uitdrukkings- wyzen en de discussie daarover de gedachten ruimte geeft; 6 de plaatselyke kerk dient een open oog te hebben voor plaat selyke toestanden en ontwikke lingen, niet alleen als haar eigen belang in het geding is; 7 de kerk kan een doelmatiger ge bruik maken van de publiciteits media, ook plaatselijk en regio naal. Ds. Schoonheim heeft iets losge maakt en op gang gebracht. IIULP De hulpverlenings- en informa tiedienst in Leiden-Zuidwest, een navolgenswaardig initiatief om de onderlinge hulp in een grote stads wijk in beweging te zetten, vindt, dat hij de laatste weken te veel met rust wordt gelaten. Waar bly- ven de telefoontjes van hulpvra gers en hulpaanbieders dan toch? Dat zo'n dienst van de grond komt en goed functioneert, is een sprekend voorbeeld van gemeen schapszin. Maar hij kan zyn nut ook bewyzen door zichzelf min of meer overbodig to maken. Als hy erin slaagt de mensen bereid te maken tot hulp aan elkaar, dan worden de telefoontjes minder en voelen steeds minder mensen zich aan hun lot overgelaten. Ongeorganiseerde, rechtstreekse burenhulp laat de met telefoons en adressen georganiseerde Vrien dendienst zoveel mogelyk met rust. En dat is goed. Die mensen heb ben óók buren. Dinsdag 9 maart Schouwburg, 8.13 uur: Centrum inet ..Kwasten" van H Henkei. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreekuur stichting Hulsvesting Werkende Jongeren. Konlngskerk, 8 uur: afdeling Noord Christenvrouwenbond, ds. J D van Wal- sum over begeleiding van de langdurig zieken. Gehoorzaal. 8 uur: Residentie-Orkest. Woensdag 10 maart Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Kantine Adler Rooseveltstraat. 8 uu:: jaarvergadering De Natuurvriend. Beloftekerk, 8 uur: afd. Mors Christen vrouwenbond. mevr. Amellnk over „Le venskunst en levensstijl". Schelpenkade 6. 8 uur: aid. Leiden Natuurhist. Ver. Himalaja. Schouwburg. 8.15 uur: Street Sounds, vierde voorstelling in het Mickery-cir- cuit. Donderdag 11 maart Boshuis, Hoflaan. 8 uur: jaarvergade ring afd. Zuid-West Christenvrouwen bond. Ant. Clubhuis. Mare, 2 uur: voorlich tingsbijeenkomst Zuivelbureau voor leden van vrouwenorganisaties. Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium mei „De 10 geboden". Foyer Gehoorzaal, 8 u.: demonstratieve en informatieve avond over situatie in Indo-China. Vrijdag 12 maart Gehoorzaal. 8.15 uur: Rott. Philh. Or kest. promenadeconcert K. en O. Rapenburg 24, Jazz-zolder Hot House. 10 tot 3 u. nam.: programma ..Try, try". Zulderkerk. Lammenschansweg. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 u.: bevolkingsonderzoek tuberculose. Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 uur: ruil beurs voor verzamelaars. Vestestraat 40 8.30 uur: Imperium met ..De 10 geboden". Schouwburg. 8.15 uur: ..Vrijdag" van Hugo Ctaus. door Ned. Comedic. Zaterdag IJ maart Den Burcht. 8 uur: Ons Grunneger- laand. vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met ..De 10 geboden". FILMS CAMERA Meisjesinternaa(k)t, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag ook 4.45 uur: vr en za 23.30 uur. Blue Ortega the killer, 18 jaar. LIDO Irma la Douce, 18 Jaar. dag. 2.30 en 8 uur. LUXOR De gendarme op drift, a.L, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur. REX Lorna, teveel voor een man, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag ook 4.30 uur; vr en zat 23.30 uur. Fannv HiU,- 18 jaar. STUDIO - High Noon, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur. TRIANON Dr. Zhivago. 14 jaar. dag. 2 en 8 uur. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp en Heil der Mensch- heid. Hooigracht 48. tel. 21060 en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhelminapark 8. Oegstgecst. tel. 52374. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De zaterdagdlenst vanaf 13 uur, de zondag-, avond- en nachtdienst van Apo theek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Mensch heid. Dokte rsdleosi lo( raterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 6 maa) oellen tot rondag 24 uur Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. inlichtingen: Nellie Pare, tel. 31123. Secr.: Tnidie Doorduin, Rljndljk- tra at la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dlnadat 12 uur Ce mid dag») tot woensdag 12 uur waargenomen door het Olaconeaaenhula. Vrijdag 12 uur 'ot zaterdag 12 uur door het St. Elisabeth ziekenhui* (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondaren door bet Acade misch Ziekenhuis maa) 2 (ut. middag tot zondag 14 uur) Brandweer: 5 maal Politie: 8 maal 4. ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon M101 o.g.g telefoon f8490: vnnr Infi.rmatte telefoon 3392L Bezoekuren clekenltai» Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19-00 IS t5 uur; zaterdag en zondag tevens van 13JO—14.30 uur Prematuren (alleen voor oudera): maan dag t/m vrijdag van iw.uo—19.18 uur; sa terdag en zondag van 14.1^-14 90 uur. Kindcrklinlckmaandag Dm vrijdag van 18.15—19 00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Diaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 1 ltol 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kindeiafdeling dagelijks van 2J3 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis:, volwassenen: 3e klas: alle dagen van 14—15 en van 18.45— 19.30: 2e klas: alle dagen van 11.30—12. van 14—15 en van 18.45—19.30: le klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3e klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2e klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo, ma, wo, vrij en za van 15—15.30; di en do van 18—18.30. Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen van 15-16. dl en do van 18—18.30. Annakllniek: 3e klas 13.30—14.30 en 18— 19 uur, ze klas 13.30— 15JU en 19—2o uur; le klas 11—12 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag eD vrijdag 13 tot 14.90 uur; zon dags 11 tot 12 eu 2 tot 2. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllniek: maandag urn. vrijdag 10.48 17.45 uur; zaterdag 18—19 uur; zondag 11—li 45 en 13—18 uur ALPHEN Ziekenhuis Kljnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30-11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00-15.00 uur. van IW.OO-19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—16.00 uur, van 18.e0X818.30 uur. di.-isdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORDWUK - Sole Mlo klasae-pa- tlènten dagelijks van 8 tot half 8 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpaUénten zondags van i tot 8, dinsdag van 1 tot half 8, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van l tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 1 tot 8; tbc-afde ling: dagelijks van hall tot half 8; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 9 tot hall 6; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van hall 3 tot hall 6: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half tot hall 4. Tentoonstellingen Café-cbantant Scarabee, Pleterskerk- choorsteeg 24: expositie van tekenln van Esschei tot Sam Has kins, dagel tot is februari. Lakenhal: ..Merklappen" uit het bezit van leden, van 28 febr. tot 12 april, 18 tot 4 uur, zondag 1 tot 4 uur. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 8: grafiek van Bonnie Meerts en Jenny Da lenoord en plastieken van Frits Stapel. Tot 1 maart, dinsdag t.e.m. zaterdag van 9 tot 6 uur. Lakenhal: fotowerk van Melnard Wol- drlngh, van 12 febr. tot 28 maart, dag. to tot 4 uur, zondag l tot 4 uur. Tot 19 maart: expositie van tekeningen vaD Jan Kok In de Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier". Zwellandlaan 5. Ope ningsuren: maandag 1.00-5.00. dinsdag 9.00- 12.00. 1.00-5.00. woensdag 9.00-12.00. 1.00- 5.00. 7.00-8.30. vrijdag 9.00-12.00. 1.00-5.00. Tot t9 maart: expositie van tekeningen van Kees de Jager tn de Openbare Bi bliotheek „Zuid-West", Eduard van Bel- numstraat 2. Openingsuren: maandag 2.00-5.30. dinsdag 6.30-9.00. woensdag 10.00 -12.30. 2.00-5.30. donderdag gesloten, vrij dag 2.00-5.30. 6.30-9.00. zaterdag 10.09- Rapenburg 73: tot en met 10 maart: grafiek en pentekeningen Peter Gente naar en Hanncke Kop. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff, Hof laan 7: aquarellen en etsen van H F. Roodenburg, bronssculpturen van Joeki Sinak, van 8 tot 31 maart (maand, t.e.m. zat 10-17 u.. dinsd.-av. 8-10 u.. zond. na afspraak). Musea Aoaa lust mus. Rapenburg n. werkda- «eo SJO—12.30 dlnsdoe en vrijdag ook 14—11 uur. Hortus Rapenburg 12: l april 88 oeptember 9—12 en 13.39—11 uur. eon. 10—16 uur kassen zat. en zon. gesloten; 1 oktober - 81 maart 9—U en 13 30—16 uur. ulpverlenlngs- r Lelden Zuid-' ■Weet. aeeretarfeet Jee-

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3