h IJshockey bond zet Pleticha op strafbank Zes records in Bremen verbeterd Everton roept Colchester halt toe Moeizame start wielerseizoen postgiro postspaarbank Schotten zonder John Hughes (gepasseerd en op 1 eigen verzoek op transferlij st) naar Amsterdam Eerste plaats voor Roemenië lipSSI IIIHhkIi ORSE REL OP LAATSTE DAG WERELDTORNOOI Daarvoor komen steeds meer Nederlanders bij ons! 21% 4% 4% 41% 5% 6% 7%L" Topduel in Bundesliga door sneeuwstorm afgelast iA» MAANDAG 8 MAART 1971 [Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het duel tussen jax en Excelsior mocht dan zater- igmiddag geen doorgang vinden, de loeg van Rinus Michels heeft op t geplande tijdstip toch gespeeld. ..ider het toeziend oog van de poli- ie. die ter bescherming van de spe- die door militante Zuidmoluk- cers met ontvoering zijn bedreigd: ianwezig was, speelde Ajax tegen met het B-elftal. Tijdens de weemaal drie kwartier durende lefening liet Michels de aanval Jwart-Cruijff-Keizer eerst spelen egen de normale achterhoede en niddenveldbezetting. Na de rust ipeelde het normale eerste elftal te en het B-team met onder anderen 5ies Wever, Ruud Suurendonk en )lck van Dijk. Ajax-1 maakt in die jeriode vijf doelpunten (Suurbier, >wart. Krol, Cruijff en Hulshoff). linus Michels liet vooral de verde- ligers veelvuldig opkomen. Na het partijtje vertelde Michels, lie als scheidsrechter optrad, dat de raining hem niet helemaal tevreden iad gesteld. „Een dergelijke wed- itrijd voldoet nooit aan het doel dat e je stelt. Maar ik heb geen andere egenstander willen vragen om met ms te oefenen, omdat het dan veel noeilijker is alles in de hand te louden." Het bleek overigens dat iet bijveld van het Ajax-stadion litstekend bespeelbaar was. Michels lias er van overtuigd, dat ook op het ioofdveld te spelen was geweest. Er had dan wel iets aan moeten rorden gedaan, maar er was op te roetballen. Ik vind het niet zo erg, lat de wedstrijd tegen Excelsior is fgelast. Het elftal dat de wedstrijd •V moet maken is op een zwaar veld ltijd in het nadeel. Een verdedi gde partij heeft het in de sneeuw ikkelijker." CELTIC De tegenstander van Ajax in de wartfinales van het toernooi om de luropa Cup, Celtic, heeft zaterdag- niddag een uitstekende generale re- letitie gehad. De Schotten wonnen et bekerduel tegen Raith Rovers •t 71. Ofschoon de tegenstander eslist niet tot de beste ploegen van L "ïotland gerekend kan worden, manager Jock Stein zeer tevre- - len over de prestaties van zijn pu- J illen. De doelpunten die hij wilde ft ien, kreeg hij ook voorgeschoteld. V' Bobby Lennox scoorde driemaal, Wallace, Davidson, Callaghan en Gemmell scoorden ieder eenmaal. Opmerkelijk was vooral dat Lennox weer tot treffers kwam. De snelle Schotse aanvaller had op 26 decem ber verleden jaar voor het laatst een doelpunt gemaakt. Zaterdag scoorde hij eenmaal, geheel tegen zijn ge woonte in zelfs, met het hoofd. Cel tic speelde in de volgende opstelling: Williams, Hay, Gemmell, Callaghan. McNeill; Brogan, Johnstone, Hood; Wallace, Davidson, Lennox. Onder het toeziend oog van een politieman verlaten Ruud Krol (mid den) en Gerrie Mühren de kleed kamer voor het oefenduel van Ajax tegen het B-elftal. Overigens komt Celtic morgen zonder John Hughes naar Amster dam. De 27-jarige Hughes heeft zich op eigen verzoek op de transferlijst laten plaatsen. Dat verzoek kwam. nadat hij niet was opgesteld in het bekerduel tegen Raith Rovers. Ma nager Jock Stein neemt behalve de elf die in het bekerduel uitkwamen nog vijf spelers mee: doelverdediger Lally eji veldspelers Craig, Auld, Chalmers, Connelly. Vorwarts Berlin heeft in haar laatste voorbereiding voor het tref fen tegen PSV in het toernooi om de Europa cup II op eigen veld een oefenwedstrijd gespeeld tegen Ener gie Cottbus, een ploeg uit de tweede liga, en met 40 gewonnen. Bij rust leidde Vorwarts met 10. De Berlijners toonden een lichte vormverbetering na de teleurstel lende verrichtingen van de laatste weken. Grossheim (2), Nöldner en Wruck scoorden. Voor Vorwarts Berlin speelden de volgende spelers: Zilkowski (na rust Hofmann); Frössdorf, Bergerad, (Müller), Withulz, Hamann; Körner, Wruck, Strübing; Nöldner, Gross heim, Piepenburg. PSV Evenals Ajax heeft ook PSV het vrije weekeinde benut om zonder ri sico's tegen het B-elftal te spelen. De Eindhovenaren hadden eerder in de week, op donderdagavond al een oefenwedstrijd gespeeld tegen de amateur eersteklasser Geldrop. JONG ORANJE Bondscoach Frantisek Fadrhonc heeft zeventien spelers geselecteerd voor de oefenwedstrijd, die Jong Oranje morgen in Essen zal spelen teggn Rot Weiss, de club van Willi Lippens. Bij de geselecteerden zijn geen spelers van Ajax en PSV in verband met de Europa Cupwed strijden. De geselecteerden zijn: Boskamp, en Schneider (Feijenoord), Overweg en Bonsink (DWS). Geels, Hoekema en Smid (Go Ahead), Van der Pluym en Graaumans (FC Den Bosdh), Blauw en Driessen (Telstar), Muller (Blauw Wit), Van der Veen en Vis ser (Sparta), Van Vliet (ADO), Mühren (Volendam) en De Jong (NEC). De spelers zullen morgenmiddag bij elkaar komen in Arnhem en woensdagmorgen uit Essen terugke ren. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Roemenië, dat gisteren met 112 van Engeland heeft gewonnen, is als eerste geëindigd in het toernooi om het we reldkampioenschap ijshockey in de groep. Met het team van Frankrijk, dat op de tweede plaats beslag legde, mogen de Oosteuropeanen volgend jaar in de Japanse stad Saporro deel nemen aan de Olympische Spelen. Beide teams promoveren ook naar de b-groep van het wereldtoernooi, DE EINDSTAND: 1. Roemenië 7 6 1 0 13 70-11 2. Frankrijk 7 6 0 1 12 49-20 3. Hongarije 7 5 1 1 11 58-27 4. Gr.-Britannië 7 3 1 3 7 47-39 5. Bulgarije 7 2 1 4 5 37-32 6. Nederland 7 2 0 5 4 32-38 7. Denemarken 7 2 0 5 4 33-26 8. België 7 0 0 7 0 6-139 e. Het tweede Nederlandse doelpunt in de strijd tegen Frankrijk. Rechts voor de Franse doelman Sozzi de maker van de treffer, Koekoek. Links op de achtergrond Manuel. Tsjech heeft dat geweigerd. Een et maal later, in de strijd tegen Honga rije in Rotterdam, heeft Jiri Pleticha nog normaal als coach gewerkt, hoe wel zijn positie door een vloed van geruchten toen al wankelde. Pas za terdagnacht om ongeveer half één werd de bondscoach telefonisch mee gedeeld, dat hij het team tegen Frankrijk niet mocht begeleiden. Ple ticha: „Pas toen hoorde ik officieel, dat ik aan de kant was gezet. Pas toen ook vernam ik, dat de Roemeen se ambassadeur donderdag kwaad is weggelopen. Daar heb ik op dat mo ment niets van geweten." Schorsing: UTRECHT De strijd om het ereldkampioenschap ijshockey de c-groep is voor het Neder- ndse team in een deceptie ge- ndigd. Een fikse rel vergezelde ontgoochelde ploeg tijdens zijn atste wedstrijd tegen Frank- ik. Een duel, dat de Nederlan- zonder steun van de in- iddels uitgerangeerde bonds- "}>ach Jiri Pleticha knasloos 29 hebben verloren. De af- ng door de Fransen was een igisch produkt van de gebenrte- issen, die een etmaal voor het uel rond de Nederlandse ploeg ebben plaatsgevonden. Hechts onder druk van de presi- die GE 0 raffir dent van de internationale ijshockey- federatie, de Canadees John Ahearn, die voor de gehele selectie met een schorsing voor het leven dreigde, heeft de nationale ploeg in' de fraaie ijshal van Utrecht zijn slotwedstrijd toch gespeeld. Aanleiding voor de onverkwikke lijke affaire is volgens Will van Dommelen, aanvoerder van de Neder landse ploeg .tenminste het optre den van de ambassadeur van Roemenië in ons land. De diplomaat heeft uit verontwaardiging over de volgens zijn zeggen grove speelwijze van de Nederlanders tijdens het don derdag in Tilburg gespeelde duel te gen Roemenië met veel omhaal de tribune voortijdig verlaten. Het hevig geschrokken bestuur van de Neder landse IJshockey Bond verzocht daarop coach Pleticha enkele spelers, die te hard opgetreden zouden zijn, uit het team te nemen. De kleine De spelers, die tijdens de wereld- strijd in een hotel in het Brabantse Oisterwijk gelogeerd hebben, werden gistermorgen vroeg van de beslissing van het hoofdbestuur ih kennis ge steld. Van Dommelen: „We zijn gis termorgen naar Eindhoven gegaan, waar we met het hoofdbestuur over de affaire gesproken hebben. Daar hebben de spelers unaniem besloten niet tegen Frankrijk te spelen, als Pleticha niet als coach zou fungeren. De bemiddelingspogingen van het be stuur slaagden niet. Totdat plotseling Alhearn binnen stapte. Hij wilde ons voor het leven schorsen als we niet tegen Frankrijk zouden aantreden. Dan kun je de zaak natuurlijk hele maal op scherp zetten en gewoon blijven weigeren, maar een schorsing voor het leven, dat mag je eenvoudig niet riskeren. Temeer niet, omdat di verse jongens straks naar Canada gaan en daar ook ijshockey willen spelen. We hebben echter wel uit drukkelijk gesteld, dat we volkomen achter Pleticha staan en dat we de wedstrijd plichtmatig zouden uitspe len." De problemen rond het team had den onder meer tot gevolg, dat de wedstrijd ruim een half uur te laat begon. Kort voor het duel werd nog druk overleg gepleegd, wie nu precies de honneurs voor Pleticha zou waar nemen. Het hoofdbestuur had daar voor Leo van Dijk, lid van de tech nische commissie en coach van het Haagse Hijs Hokij benaderd. Van Dijk bleek bereid. De spelers echter accepteerden de ex-international niet. Van Dommelen: „We hebben Pleticha telefonisch gevraagd, of hij toch naar Utrecht wilde komen. Niet als coach, maar als toeschouwer. We wilden geen vervangende coach. We hebben séén coach, en dat is Pleticha. Hij heeft ons de opstelling gegeven en we hebben volgens zijn advies gespeeld. Waarom zouden we nu plotseling door Leo van Dijk begeleid moeten worden? Het was tenslotte één wed strijd, waarin we ons niet meer echt druk hoefden te maken". Onsportief Het optreden van Jiri Pleticha is tijdens dit toernooi geen onverdeeld succes geworden. Nederland heeft te leurgesteld. Slechts twee overwinnin gen. tegen Denemarken en de zwakke ploeg van België, prijken op de rang lijst. Daarnaast werd Nederland tot de meeste strafminuten van alle deel nemende ploegen veroordeeld. Jiri Pleticha heeft deze „ontluistering" zien aankomen. Hij zegt: „Nederland speelt vaak te hard, onsportief zelfs. De reden hiervoor is gemakkelijk aan te wijzen: de scheidsrechters in de Nederlandse competitie treden veel te lankmoedig op. Die „gebrekkige „op voeding" van de spelers hebben we tijdens het wereldtoernooi van vorig jaar met veel doelpunten tegen moe ten bekopen. Ik heb de bond daarna geadviseerd, de Nederlandse arbiters veel strenger te laten leiden. In no vember heb ik die klacht nogeens schriftelijk geuit. Het heeft blijkbaar niets geholpen. We hebben tijdens dit toernooi vaak te woest gespeeld. We ziin tenslotte ijshockevers en geen boksers. De confrontatie met de Europese arbitrage is een mislukking geworden. Europese scheidsrechters fluiten nu eenmaal voor alles. We hebben de tol voor dit alles nu moe ten betalen." BREMEN (ANP) De Internatio nale Zwemgala in het Bremer zwem bad niet voor niets genoemd het indoorrecordbad -- heeft weer tal van nieuwe nationale records opgele verd. Ook de Nederlandse vertegen woordiging heeft meegedaan in de opruiming van nationale toptijden op meterbanen. Zesmaal werd een natio naal record scherper gesteld: twee maal door Arnold Rood op de 100 m vlinderslag tot 58.5 en op de 200 m ter vlinderslag tot 2.12,1, Hennie Pen- termann op de 400 meter wisselslag tot 5.13,1 Hansje Bunschoten op de 800 meter vrije slag tot 9.37,4, Anke Rijnders op de 200 meter vrije slag tot 2.11,8 en Annemarie Groen op de 200 meter rugslag tot 2.24,7. Tijden die ook internationaal in druk zullen maken, al dient steeds weer rekening gehouden te worden met het feit dat „Bremen" bekend staat om de scherpe tijden, die gerea liseerd worden ook al door het feit dat de televisie-uitzendingen eigen lijk geen valse starts toestaan. In hoeverre deze tijden van de Ne derlandse zwemsters en zwemmers houvast bieden, zal over enkele we ken waar gemaakt moeten worden op de winterkampioenschappen, die ook in een 25-meterbad zullen worden verwerkt. In het verleden is het reeds vele malen voorgekomen dat Neder landse zwemmers en zwemsters de tijden van Bremen niet meer konden realiseren. DAMES: 100 m vrije slag: 1 Mlrjana Segrt (Joeg) 1.00.0: 2 Heidemarie Relneck (Wdl) 1.00.1 (nieuw Westduits record): 3. Judit Turoczy (Hon) 1.01.9: 5. Hansje Bun schoten (Ned) 1 02.2. 200 meter vrije slag: 1 Ann Simmons (VSt) 2.08a: 2 Mlrjana Segrt (Joeg) 2.10.6; 3 Anke Rijnders (Ned) 2.11 8 (Nieuws Nederl. record); 4 Hansje Bunschoten (Ned) 2.12.2; 8 Linda de Boer (Ned) 2.15.6. 400 m vrUe slag: 1 Ann Simmons (VSt) 4.27.8: 2 Novella Calllgaris (Ita) 4.38.5; 3 Lin da de Boer (Ned) 4.39.3; 4 Anke Rijnders (Ned) 4.42.3; 5 Hansje Bunschoten (Ned) 4.43.2: 6 Henny Pentermann (Ned) 4.48.9; 7 Gerda Lassooy (Ned) 4.49 6; 11 Jetteke Slop (Ned) 4.50.9. 800 m vrije slag: 1 Ann Simmons (VSt) 9.17.4; 2 Novella CallLgaris (Ita) 9.34.6; 3 Hansje Bunschoten (Ned) 9.37.4: 4 Linda de Boer (Ned) 9.42.3. 100 m schoolslag: 1 Gallna Stepanowa (Rus) 1.14.5; 2 Linda Kurtz (VSt) 1.17.0: 3 Patricia Siewert (WD1) 1.17.2; 4 Alle te Riet (Ned) 1.17.2. 200 meter schoolslag: 1 Gallna Stepanowa (Rus) 2.41.4, 2 Alle te Riet (Ned) 2.45,-; 3 Linda Kurtz (VSt) 2.46.6. 100 meter vllndeTslag: 1 Andrea Gyarmati (Hon) 1.04.8: 2 Lynn collela (VSt) 1.05.2: 3 Mirana Segrt (Joeg) 1.05.9; 6 Anke Rijnders (Ned) 1.08.4. 200 m vlinderslag: 1 Lynn Collela (VSt) 2.19.6; 2 Andrea Gyarmati (Hon) 225.2: 3 Mlrjana Segrt (Joeg) 2.27.2. 100 m rugslag: 1 Andrea Gyarmati (Hon) 1.062: 2 Sue At wood (VSt) 1.07 2 3 Silke Pielen (WD1) 1.07 9 4 Annemarie Groen (Ned) 1.08.5; 5 Marjan Vermaat (Ned) 1.08.3. 200 meter rugslag: 1 Susie Atwood (VSt) 22(1.9; 2 Annemarie Groen (Ned) 2.24.7: 3 Silke Pielen (WDl) 2.27J; 6 Marjan Ver maat (Ned) 320.6. - 200 meter wisselslag: I Susie Atwood (VSt) 2.26.8; 2 Judlt Turoczy (Hon) 2.28.5: 3 Hennie Pentermann (Ned) 2.3L1; 4 Gerda Lassooy (Ned) 2.31.1. 400 m wisselslag: 1 Sue Atwood (VSt) D.O^.O; 2 Henny Pentermann (Ned) 5.13.2; 3 Lynn Collela (VSt) 5.15.0; 4 Gerda Lassooy (Ned) 5.20.6. 4 x 100 m estafette wisselslag (landen ploegen): 1 Nederland (Vermaat. Te Riet. Rijnders, Bunschoten) 4.37.5: 2 West-Duits- land 4.37.8: 3 Italië 4.59.1. 4 x 100 meter wisselslag (clubploegen): 1 Rote Erde Hamm (WOl); 2 HDZ Amster dam 4.48.6; 3 USG Kopenhagen 5.48.3 4 x 100 m wisselslag (Europa Ameri ka): 1 Europa (Gyarmati. Stepanowa. Segrt, Turoczy) 4.28 3: 2 Verenigde Staten (Atwood. Kurtz. Collela. Simmons) 4.29.9 6.13 berl pvea rott 2736 HEREN: 100 m vrije slag: 1. Gerhard Schiller (Wdl) 52.9 2. Bob Schoutsen (Ned) 54.- (Nw Ned record). 3. Klaus Steinbach (Wdl) 54 3; 200 m vrije slag: 1. Werner Lampe (Wdl) 1 54.7. 2. Vossler (Wdl) 1.55.2: 400 meter vrije slag: 1. Werner Lampe (Wdl) 4.02.4, 1. Hans-GUnther Vosseler (Wdl) 4.12.3. 3. Bugen Aimer (Hon) 4.13.-; 1500 meter vrije slag: 1. Werner Lampe (Wdl) 16 08.2 (tijd over 800 m: 8.31.7) Nieuw Westduits record, 2. Rosenkranz (Wdl) 16.55 2; 100 m schoolslag: 1. Nikolai Penkin (Rus) 1.05.4, 2. Walter Kusch (Wdl) 1.0S.1, 3. Thomas Aretz (Wdl) 1 06.6. 11. Hans Elzer- mann (Ned.) 1.10.2 200 m schoolslag: 1. Pan- kin (Rus) 2.23.5. 2. Kusch (Wdl) 2.25.0: 200 meter vlinderslag: 1. Lutz Stocklasa (Wdl) 2 0S.2; 2. Walter Mack (Wdl) 2.09.5. 3. Fol- kert Meeuw (Wdl) 2.09.6. 5. Arnold Rood (Ned) 2 12.1 (nieuw Ned. record). 100 m vlinderslag: 1. Stoklasa (Wld) 57.4. 2. Hans Lampe (Wdl) 57.9. 3. Arnold Rood (Ned.) 58.5: 100 m rugslag: 1. Nenand MUos (Joeg.) 1.00.5. 2. Bob Schoutsen (Ned.) 1.007. 3. Ralf Beckmann (Wdl.) 1.01.4; 200 m rugslag: 1 Bob Schoutsen (Ned.) 2.11.9. 2. Michael Ri chards (Gbr.) 2.12.5, 3. Nenand MUos (Joeg.) 2.15.4; 200 m wisselslag: 1. Szentirmai (Hon.) 2.11.9, 2. Aretz (Wdl.) 2.14.6; 400 m wisselslag: 1. Hillemeyer (Wdl) 4.48.7; 2. Von Holst (Zwe.) 4.g.i7, 3. Palstam (Zwe.) 4.59.9. op particulier» rekeningen bl op girospaarrekeningen spaarbewijzen Ingovolge Algemene Premlespaar- Jeugdspaarrekeningen ambtenarenspaarrekeningen diverse gepremieerde bedrijfs- spaarrekenlngen winstdeüngsspaarrekenlngen ^0/ beleggingsrekeningen met e< opzeooincstermlin van VJ /O 3 beleggingsrekenlngon mot ec opzegglngslermljn van maanden" betegglngsrokenlngen met e« VA. opzeggingstermijn van O 48maanden" Het li echter ook mogelijk op deze rekeningen geld op te nemen zonder voorafgaande opzegging. dak makkelijk,dab veilig! Successen van Gerrits en Vianen GENT De voor maart ab normale weersomstandigheden zijn er de oorzaak van dat voor het eerst in de wielerhistorie een klassieker niet doorging. De om loop Het Volk, een wedstrijd waarin vele wielergroten aan de start zouden komen, moest zater dagochtend door de organisatoren worden afgelast omdat sneeuw en vorst de wegen in Vlaanderen onberijdbaar hadden gemaakt. Voor de organiserende krant, het Belgische blad Het Volk, bete kent dit een verliespost van een half miljoen francs (ongeveer 35.000 gulden). Het Volk zal de vedetten in ieder geval een deel van het startgeld moe ten uitbetalen. Renners als Merckx, Monsere, De Vlaeminck en Verbeeck wensen schadeloos te worden gesteld voor hun inkomstenderving. Jos Wieers, één van de belangrijkste mannevi in het organisatiecomité: „Het is de eerste keer dat de Omloop moet worden afgelast. Het is uiterst moeilijk een andere datum te vinden, omdat de kalender overvol zit. Bo vendien moet je in België ruim drie maanden van tevoren bij de verschil lende gemeenten toestemming voor de doortocht vragen. Wij willen pro beren om alsnog een geschikte datum te vinden. Voorlopig houden wij het daarbij op 25 maart." De Omloop Het Volk was niet de enige wedstrijd, die van het program ma geschrapt moest worden. Ook de Ronde van Belgisch Limburg, die gis teren zou worden verreden, kon niet doorgaan. Het Belgische wielerseizoen werd nu geopend met de Omloop van de Twee Vlaanderen, een wedstrijd, die overigens voornamelijk in de om geving van Kuurne werd gehouden, omdat de rest van het parkoers onbe rijdbaar was. Mars-Flandria-renner Roger de Vlaeminck was de snelste in deze semi-klassieker. Hij won de sprint van een kopgroep van acht man. waarin zijn ploegmakker Eric Leman tweede werd. Frans Verbeeck. vorig jaar winnaar var. de Omloop Het Volk. eindigde op de derde plaats. Hij werd gevolgd door Noël van Clooster en Rosiers. Jn -Nice zorgde de Nederlander Ge rard Vianen voor een verrassend suc ces. Hij zegevierde in de wegwed strijd Genua-Nice Gerard Vianen was de snelste uit een kopgroep van zes renners, van wie de Fransman Perin en de Italiaan Michelotti res pectievelijk als tweede en derde eindigden. Matje Gerrits van de Gazelleploeg heeft dit weekeinde in Onil de twee daagse etappewedstrijd om de grote prijs van Famosa gewonnen. Gerrits werd gisteren eerste in de tweede etappe, een bergrit over 180 kilometer met start en finish in Onil voor de Spanjaarden Zurano, Torres en Go mez del Moral. Doordat praktisch het gehele veld zaterdag in dezelfde tijd was binnengekomen en gisteren al leen Zurano en Torres vrijwel gelijk tijdig. na 5 uur 18 minuten en 32 seconden, met de kleine Nederlander over de streep gingen, werd het pun tenklassement gebruikt voor het aan wijzen van de winnaar. Met een vier de- (zaterdag) en een eerste plaats stond Gerrits daarin verreweg het best gerangschikt. Peter Kissner, die zaterdag de eer ste rit sprintend had gewonnen, kwam gisteren ten val en moest de strijd staken. 1. Gerard Vianen (Ned) 200 km in 4.25.22; 2. Perin (Fi); C-. Michelotti (It); 4. Catiau (Fri; 5- Francir Ru- creux (Fr); 6. Bellone (Fr), allen de zelfde tijd als Vianen; 6. Chappe (Fr) op 58 sec.; 8. Molineris (Fr) op 1.04; 9. Daocelli (It); 10. Letori (Fr). LONDEN (ANP) Het sprookjesachtige succes van de Engelse vierde-divisieclub Col chester United in de strijd om de FA-Cup is zaterdagmiddag een halt toegeroepen door Everton. Met 50 (rust-stand 40) vaag de Everton de „reuzendoder" van het veld van Goodison Park in Liverpool. In Engeland is men van mening dat Colchester United zijn goede spel te gen Leeds United niet heeft kunnen herhalen omdat het niet op het eigen „claustrofobie veroorzakende" ter rein kon spelen. Ook Stoke City drong door tot de halve finale. Het zette daartoe een achterstand var. 0—2 om in een over winning van 32 op de tlweede-divi- sieclub iHull City. De twee andere wedstrijden in d« kwartfinales, Li verpool Tottenham Hotspur en Leicester City Arsenal, eindigden in doelpuntloze gelijke spelen. Leeds United maakte gebruik van het feit dat Arsenal voor de beker moest spelen om door een overwin ning van 10 op Derby County een voorsprong van zeven punten te ne men op de ranglijst van de eerste divisie. Het doelpunt werd gescoord door Peter Lommer. Door het afgelasten-van de topwed strijd Borussia Mönchengladbach Bayem München stond zaterdag op de drieëntwintigste competitiedag in de Bundesliga de eerste plaats niet ter discussie. Borussia blijft met 32 punten uit 22 wedstrijden aan de lei ding én Bayern, dat pas twintig wed strijden heeft gespeeld, behoudt met een totaal van negenentwintig punten de tweede plaats. Dat Schalke '04 klom naar de derde plaats door de overwinning van 3—1 op Rot Weiss Essen (zonder Willi Lippens) heeft vrijwel geen betekenis voor de strijd om de titel, omdat de club uit Gel- senkirchen op ruime achterstand staat. De vraag wie dit seizoen uit de Bundesliga degraderen was veel ac tueler. Omdat Hannover '96 op eigen terrein met 2—0 van Arminia won, heeft het aansluiting gevonden met de middenmoot. De strijd om het be houd van een plaats in de Bundesliga gaat nog tussen vier verenigingen: Eintracht Frankfurt, Arminia. Kic kers Offenbach en Rotweiss Ober- hausen. Laatstgenoemde club bleef op de onderste plaats door de zware ne derlaag van 5—0 tegen Eintracht Frankfurt. Kickers Offenbach had tegen MSV Duisburg de beste kansen, op de zege. De Kickers mochten uit eindelijk nog doelman Volz dankbaar zijn dat hij het gelijke spel (22) redde door een strafschop te stoppen. TUNESIË Tunesië heeft gisteren in Tunis in, een wedstrijd voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi gewonnen met 3—0 van de Ver. Ara bische Republiek. Beide landen ko men uit in de Afrikaanse groep 1 met Algerije. Marokko. Mali en Nigeria.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9