Engelse poststaking nog deze week afgelopen? eerst bindende Vrouw vindt baby in plastic zak Positie Verolme zou flink verbeteren Het Kwartet IE Saigon-soldaten in Russische tanks Afspraken maken China schiet 2 e satelliet ruimte in Meisje bij brand in Dordt omgekomen JsÉ* ^abouter uit «raad gezet Wi Mogelijk hele subsidie voor gastarbeiders DDR blokkeert toegang tot Berlijn weer Ajax-Celtic direct op tv (ritaJ) Uitgaansverbod afgekondigd in Oost-Pakistan Strenge vorst ieewe Leidse Coeramnt Donderdag 4 maart 1971 51ste jaargang vooraanstaande prot. christelijke dagbladen - CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING „Stantvastich is ghebleven mijn hert in teghenspoet!" Steenstraat 37 Telefoon 31441 Giro 58936 Abonnementsprijzen p.w. 1,41, p. m. ƒ6,05, p. kw. 18,10Klachtendienst bezorging 18.00—19.00 uur 13- LONDEN (AP) De Engel- poststaking is zo goed als ker voorbij. De vakbondslei- s zijn gezwicht voor de on- rzettelijkbeid van de conser- tieve regering en hebben de 0.000 stakende postmannen rraagd een eind te maken aan de staking, die zeven weken lang de postdienst in Engeland heeft verlamd. De stakers is aangeraden het werk te hervatten zonder de ver zekering te hebben gekregen dat zij de grote loonsverhoging zul len krijgen, waarvoor zij gezwo- PvdA, D'66 en PPR tot confessionelen BUNNIK PvdA, D'66 en de PPR zijn niet bereid regeringsverantwoordelijkheid met onderen te aanvaarden, als daarover vóór de verkiezingen geen bindende afspraken zijn gemaakt. ren hadden tot de laatste cent te zullen strijden. Het is een zware nederlaag voor vakbond en een opmerkelijke zege voor het beleid van premier Heath om de staatsbedrijven geen loons verhoging te geven, die de inflatie bevorderen. Het resultaat zal de positie van de regering versterken voor de ko mende krachtmetingen met de ge organiseerde arbeiders over de wet tot beperking van het stakingsrecht. Tom Jackson, algemeen secretaris van de vakbond van postmannen, trachtte niet zijn nederlaag te ver bergen toen hjj het nieuws bekend- maatke. „Als wij meer geld zouden gehad hebben, zou de staking zijn doorgegaan," zéi hij. lij hebben dit gisteravond geschre- aan de KVP, ARP en CHU in woord op een brief van deze con- sionele besturen van dinsdag. 'vdA, D'66 en PPR menen dan ook het voor de christelijke partijen :n zin zou hebben enig overleg met i te voeren „als bij u in beginsel bereidheid zou ontbreken om zul- afspraken te maken".. )e brief zegt: „Het overleg dat ons voor ogen staat, heeft niet ten doel de programs te vergelijken om op grond daarvan eventueel een voorkeur uit te spreken voor de een of andere op lossing na de verkiezingen. Ons enig doel is na te gaan of beide groepen op grond van hun program ma op korte termijn bindende afspra ken kunnen maken over hoofdlijnen voor een gemeenschappelijk rege ringsprogram en kandidaat minis ters". Ten overvloede staat er nog: „Wij hopen dat ons standpunt geheel dui delijk is en dat het maken van bin dende afspraken voor de verkiezingen het uitgangspunt en de enige doel stelling van liet overleg kan zijn. Als u dit standpunt deelt, stellen wij u voor deze week het overleg monde ling te beginnen. Zo niet, dan zien wij ons genoodzaakt van nader over leg af te zien", aldus de brief. Tenslotte schrijven PvdA, D'66 en PPR dat voor hen vrijdagavond 12 maart de uiterste datum zal zijn, waarop het overleg tussen beide com binaties zal moeten zijn afgerond. WASHINGTON China heeft gisteren zijn tweede kunstmaan ge lanceerd. Het Amerikaanse ministerie Van defensie maakte dit bekend. De draagraket van de kunstmaan werd waargenomen door een piloot van het Amerikaanse Vliegdekschip Kitty Hawk toen hij van een op dracht terugkeerde in Zuidoost-Azië. De piloot meldde dat hij duidelijk de vlammen kon zien die door de stuwraketten werden uitgestoten. China's eerste kunstmaan werd in april van het vorig jaar van een basis in midden-China gelanceerd. Uit het feit dat China nu twee satelieten heeft gelanceerd wordt in Washington geconcludeerd dat dit land goed op weg is om een grote raket te bouwen. Een stap die dan weer voert tot. het lanceren van een intercontinentaal ballistisch projec tiel. In zijn onlangs gehouden „wereld- boodschap" heeft president Nixon al gezegd dat in China wordt gewerkt aan strategische raketten, die tegen het eind van de jaren '70 het grond gebied der VS kunnen bereiken. Er is geen enkele garantie dat de postmannen meer zullen krijgen dan de 8 of 9 pet, die de posterijen willen betalen. De vakvereniging eiste oor spronkelijk 15 pet. Als de meerderheid van de stakers deze week besluit weer te gaan wer ken, zouden de postbestellingen be gin volgende week hervat kunnen worden. De achterstand is echter zo groot dat vermoedelijk nog zes we ken nodig zijn om tot een normale situatie te komen. DORDRECHT Rond midder nacht is in Dordrecht de 11-jarige Karin van den Berg bij een brand in de ouderlijke woning aan de Wees- kinderendijk omgekomen. Haar twee broertjes, haar zusje en de ouders konden aan de vuurzee ontsnappen. Een van de broertjes moest echter met zeer ernstige brandwonden in een ziekenhuis worden opgenomen. De vader liep brandwonden op aan ge zicht en handen en de moeder kreeg shock. Toen de heer Van den Berg bij zijn thuiskomst tegen middernacht een petroleum-kooktoestel aanstak om hiermee het toilet tegen bevriezing te beschermen, moet hij over de hond zijn gestruikeld, waarna brandende petroleum zich verspreidde en zeer snel een kamer in vlam zette. Met zijn met brandwonden over dekte gezicht snelde de man de trap op om zijn gezin, dat op de eerste ver dieping sliep, te alarmeren. De drie jongste kinderen en zijn vrouw redde hij door hen uit een raam te gooien. Zij kwamen via-het schuin aflopende d£iK van de keuken terecht in de sneeuw op de achterplaats van het huis. Zijn dochtertje Karin was ech ter naar een slaapkamer gevlucht waar de vlammen voedsel vonden in de houten wanden, die de heer Van den Berg, die timmerman is. enige weken geleden had gemaakt. Het ver koolde lijkje werd enkele uren latei- onder een ledikant aangetroffen. Soldaten van de eerste Zuidvietnamese pantser brigade rukken in Russische tank van het type PT-76. Cambodja op in een buitgemaakte Geheim rapport uitgelekt ROTTERDAM Het resultaat van Vembik* zal over 1971 27,1 miljoen bedragen. In 1974 en 1975 zal het rond de 100 miljoen liggen. Het fiscaal compensabele verlies van 237 miljoen van eind 1970 zal tegen 1975 zijn omgezet in een voordelig saldo van 69 mil joen. Dit zegt het magazine Fem in een artikel, waarin gegevens uit een geheim accountantsrapport worden gepubliceerd. Frans van Bommel 188 ,50 Van een o r verslaggevers MSTERDAM Na de incidenten gisteravond in de hoofdstedelijke cl, verklaarde dr. Samkalden bij hervatting, dat aan het raadslid ns van Bommel de toegang lot de Isvergaderingen diende te worden zegd. Het feit, dat hij een stink- i had geworpen noemde Samkal- ontoelaatbaar. vroeg stemming over deze ïtregel, overeenkomstig het regie- de it van orde, art. 72 van de ge- .ntewet. Alle raadsleden met uit- dering van de fractie Amsterdam labouterstad en het PSP-raadslid thof stemden voor de maatregel, verzoek de heer Van Bommel de dzaal te verlaten". if Jie riep, dat er een brief van hem i Jkomst is, waaruit blijkt, dat hij het raadslidmaatschap bedankt. Samkalden liet deze mededeling wat ze was. Direct daarna ver arde het kabouterraadslid Conny dat zij voor het raadslidmaat- ap bedankt. Van een onzer verslaggeefsters DEN' HAAG De landelijke stich ting buitenlandse werknemers en de twintig regionale instellingen die op dit gebied werken kunnen goede hoop hebben: er is een kans, dat zij alsnog het hele door hen gevraagde subsidie bedrag van 7,9 miljoen krijgen van het ministerie van CRM. Aanvangelijk zag het er naar uit, dat deze instellingen een subsidie van 4,5 miljoen gulden zouden krijgen, omdat er op de rijksbegroting voor 1971 met dit bedrag rekening was ge houden. De instellingen dienden vorig jaar een begroting in, die uitging van een subsidie van 7,9 miljoen. Het leek er toen op, dat CRM zich aan de subsidie van 4,5 miljoen zou houden, omdat men niet meer geld ter be schikking had. Minister Klompé is echter onder de indruk gekomen van de argumenten van de instellingen voor buitenlandse werknemers en zij heeft toegezegd, dat zij zal onderzoeken of het moge lijk is de stichtingen alsnog aan het hele gevraagde bedrag te helpen. Daartoe heeft zij in het ziekenhuis met minister Witteveen gesproken en de beide ministers hebben besloten dat in ambtelijke kring bekeken zou worden hoe een oplossing gevonden kan Worden. Het wachten is nu op een beslissing van het kabinet. BERLIJN (AP, AFP, Reuter. UPI) Oostduitse grens wachten zijn gisteren opnieuw begonnen het verkeer tussen West-Berlijn en de Bondsrepu bliek te belemmeren. De West- berlijnse burgemeester Klaus Schütz heeft het Oostduitse voorstel vandaag te onderhande len van de hand gewezen. Hij zei wel later te willen praten. DEN HAAG Gewikkeld in een moltondekentje en een plastic zak is gistermiddag een pas-geboren jon getje op het sportterrein aan de Meppelweg gevonden door de 27-ja- rige mevrouw T. Otterspoor-can de Wezelrade. De baby heeft niet lang hoogstens drie kwartier, in de sneeuw gelegen, want hij had alleen wat koude hand jes. Mevrouw Otterspoor merkte de baby op doordat deze lag te nuilen. Direct nam mevrouw Otterspoor het kind mee naar huis waarna de baby door de GG en GD naar het zieken huis Zuidwal werd gebracht. Hier zag men dat de navelstreng en de placenta nog aanwezig waren. Ove- rigens verkeert het jongetje in goede conditie. Mevrouw Otterspoor die met haar twee zoontjes aan het sleetje rijden was, schonk eerst geen aandacht aan het baby-gehuil. Zij dacht, dal het van een van de andere kinderen op het terrein was. Plotseling zag zij de plastic zak met daarin de baby. Het jongetje was verder nog in een plastic kleedje gewikkeld, terwijl er in de zak ook nog wat oude kranten zaten. Het was een mooie baby van bijna acht pond. Thuis had mevrouw Otterspoor nog al de babykleertjes van haar eigen kinderen, zodat het jongetje naar haar mening bes: bij de familie Otterspoor thuis had kun nen blijven, maar dit is nu eenmaal niet toegestaan. De officier van Justitie zal voor het jongetje een naam moeten ver zinnen. Spoedig zal door iemand van het ziekenhuis aangifte van de ge boorte worden gedaan. De pvlitie stelt nog een onderzoek naar de moeder in. Men heeft een vaag sig nalement van een vrouw van om streeks dertig jaar die met een rode kinderwagen in de buurt van de vindplaats is gezien. Het eigen vermogen zal, volgens deze publikatie, van ƒ39 miljoen in 1971 groeien tot ƒ295 miljoen in 1975. Het vreemd vermogen zal dan dalen van ƒ186 miljoen naar ƒ94 miljoen Het tekort aan lang vermogen van 103 miljoen zal in diezelfde periode omslaan in een overschot van ƒ89 miljoen. Een uiterst gunstig beeld dus. Dat zou ook de reden zijn van de zelfver zekerde houding van de heer Verol me. die zoals bekend ernstig bezwaar maakt tegen een fusie met Rijn- Schelde, zoals de Commissie Winse- mius voorstelt. Overigens zegt Fem, dat het geheim accountantsrapport afkomstig is van Moret, Gudde en Brinkman Co, een belastingadviesbureau. Een firmant van dit kantoor ontkende t^n stellig ste dat zijn kantoor iets met dit rap port te maken heefi. „Maar ik ken het wel", zo zei hij. „Het is een intern accountantsrapport, waaibij ik me overigens best kan aansluiten."' De hoofddirectie van Verolme zei ons desgevraagd „het te betreuren dat in terne gegevens worden gepubliceerd'' en wilde verder geen commentaar ge ven. De heer Verolme zelf zei ons giste ren de in de publikatie genoemde cij fers inderdaad te kennen „Het is een intern rapport, waarvan ik de inhoud als president-commissaris/eigenaar vanzelfsprekend ken. Maar u moet niet van mij verwachten dat ik aan de pers ga vertellen dat ik mijn ne gatieve oordeel over Rijn-Schelde zou gaan baseren op een intern accoun tantsrapport". Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS is van plan volgende week woensdag (10 maart) de Europacupwedstrijd Ajax- Celtic rechtstreeks in kleur uit te zenden. De wedstrijd PSV-Vorwarts Berlin die op dezelfde dag wordt ge speeld. zal worden samengevat. De gebruikelijke onderhandelingen die aan het uitzenden van voetbal wedstrijden voorafgaan, zijn nog niet afgesloten, maar bij de NOS werd gisteren gezegd dat ze soepel verlo pen. De chef-sport van de NOS, de heer Bob Spaak, heeft in de VARA- gids gezegd, in ieder geval niet te zullen schakelen, wanneer het zo zou uitkomen dat beide wedstrijden op een gelijk tijdstip zouden worden gespeeld. Ook dan zal men vast houden aan Ajax-rechtstreeks en PSV samengevat. Toorn is nooit zonder re den, doch heeft zelden een goede reden. LORD HALIFAX We hebben uw nummerplaat ge leend. papnu zal uw autoverze keraar ons dekken als we een onge luk hebben! Zon en maan 5 maart: zon op 7.19, onder 18.26; maan op 11.04. onder 4.25; 12 maart V.M. Hoog water Hoogwater, 5 maart: Rotterdam le getij 10.47, 2e getij 23.28; Sche- veningen 9.04-21.53; Vlissingen 8.01-20.50; Haringvliet a.d. Zeezij de 9.33-22.20. DACCA (Reuter) Het uitgaans verbod van twaalf uur zal elke dag van kracht zijn in de Oostpakistaansé hoofdstad Dacca totdat orde en- gezag weer de overhand beginnen te krij gen. zo meldt radio Pakistan. De overheid, op grond van de staat van beleg, die dinsdag is ingesteld, had dinsdagavond het uitgaansverbod uitgevaardigd na ongeregeldheden uit protest tegen president Jahja Khans besluit, de bijeenkomst van de natio nale vergadering uit te stellen, die gisteren in Dacca had moeten begin- Het uitgaansverbod geldt van 7 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens. Sjeik Moedjiboer Rachman. leider van de Awami-liga, die de algemene staking van dinsdag in Dacca heeft uitgeroepen, heeft een beroep op de bevolking van Oost-Pakistan gedaan rustig en zelfbeheerst te blijven tij dens een staking van vier dagen die gisteren is begonnen. De liga eist gro tere autonomie voor Oost-Pakistan (waarvan de bevolking groter is dan die van West-Pakistan) Ali Bhoetto. leider van de volkspartij, die zege vierde bij de verkiezingen in West- Pakistan, wenst een sterker centraal bewind. Het. uitblijven van een vergelijk tussen Bhoetto en Rachman dwong president Khan tot zijn besluit, de bijeenkomst van de nationale verga dering voor onbepaalde tijd uit te stellen. DE BILT De nacht van woensdag op donderdag was de koudste die sedert het begin van de waarnemingen te De Bilt in de maand maart werd geregistreerd. Het kwik daalde in de vroege ochtend tot 12 graden beneden het vriespunt. Dit was het gevolg van een heldere hemel en een oostelijke wind waarmee zeer koude lucht van Siberische oor sprong werd aangevoerd. De oostelijke luchtstroming die momenteel het weer in grote de len van Europa in een winterse greep houdt zal zich naar het laat aanzien voorlopig nog niet laten verdrijven. Wel koerst een sto ring die gepaard gaat met een sneeuwzone over Duitsland in onze richting, zodat door toename van de bewolking de nachtelijke minima iets minder laag zullen zijn. Daar tegenover staat dat overdag met meer wind en min der zon het weer een nogal grim mig karakter kan krijgen. Barometerstand: heden 10 uur: 77,2 cm (1029 millibar). Stjjgend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 1